Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Makedonie - 25. března 2021   20:45

Rumunsko
Rumunsko
28' F. Tanase (Chiricheş) • 50' Mihăilă (Keșerü) • 86' Hagi (Marin)
3:2
(1:0)
Makedonie
Makedonie
82' A. Ademi  (Alioski) • 84' Trajkovski  (Stojanovski)
Rumunsko
Nita – O. Popescu, Chiricheş (C), Burcă, Bancu – Marin, Stanciu (76. Bicfalvi) – Man (76. Maxim), F. Tanase (76. Hagi), Coman (14. Mihăilă) – Keșerü (63. Puşcaş).
Makedonie
Dimitrievski – Bejtullaj, Musliu, Ristevski (88. A. Ibraimi) – Ristovski, Nikolov (54. A. Ademi), E. Bardhi, Alioski – Elmas – Pandev (C) (78. Trajkovski), Nestorovski (54. Stojanovski).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní zápas je u konce a nabídl nám strhující závěr. Domácí dlouho kontrolovali své vedení 2:0. To změnil až v 82. minutě hlavou Arijan Ademi a na jeho trefu vzápětí navázal vyrovnávající trefou Aleksandar Trajkovski. Domácí ale i tak zaslouží velkou pochvalu, když se rozhodně nevzdali a za další dvě minuty jim výhru vstřelil pohotovou ranou na zadní tyčku střídající Ianis Hagi. Rumunsko v dalším utkání čeká 28.3. zápas doma proti Německu. Severní Makedonie se ve stejný den utká doma s Lichtenštejnskem.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 22:10.
90+3'
90+3'
A vyrovnání doopravdy málem přišlo. Arijan Ademi se dostal k míči ve vápně a napálil míč nekompromisně do sítě. Rozhodčí mu ovšem odmával ofsajd.
90+3'
Hosté hrají na polovině soupeře a snaží se ještě dostat k vyrovnání.
90+2'
Žlutou kartu dostává Alexandru Maxim (Rumunsko).
90+1'
Agim Ibraimi si postavil míč a naložil s ním opravdu nedobře, když trefil jen připraveného soka na přední tyčce.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Roh pro hosty.
89'
O rychlé přenesení hry dopředu se pokoušel Visar Musliu. Míč ale skončil u dobře postaveného Vlada Chiricheşe.
88'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Kire Ristevski, přichází Agim Ibraimi.
86'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Máme tu parádní závěr dnešního utkání, kdy se góly jen hrnou a Rumuni se vrací do vedení. Răzvan Marin z pravé strany vápna se štěstím našem na druhé straně pokutového území IANISE HAGIHO, který z voleje poslal míč na zadní tyčku.
84'
Makedonie právě vstřelila branku!
Parádní obrat Makedonců, kteří za dvě minuty otáčí celý vývoj zápasu! Vlatko Stojanovski parádní nahrávkou ze středu hřiště uvolnil ALEKSANDARA TRAJKOVSKIHO, který se sám před brankou zorientoval výborně a poslal míč do sítě.
82'
Jako bych to zakřikl. Na pravou stranu dostal míč Ezgjan Alioski a okamžitě nacentroval do vápna, kde byl osamocený ARIJAN ADEMI, jehož hlavička zapadla ideálně pod horní tyčku branku, Nita byl bez šance.
82'
Makedonci jsou nyní rozhodně aktivnějším týmem, ale nedaří se jim dostat před branku soupeře k výraznějšímu zakončení.
81'
Ianis Hagi si postavil míč u rohového praporku a centroval do vápna, na přední tyčce míč odvrátil důsledný Egzon Bejtullaj.
80'
Roh pro domácí.
79'
Eric Bicfalvi se nádherně protáhl z levé strany do pokutového území a poté cpal míč do vápna, kde byli všichni domácí dobře pohlídaní.
78'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Aleksandar Trajkovski.
77'
Hodně rychlou kombinaci svého celku zakončil Eric Bicfalvi uspěchanou střelou vedle branky.
76'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Eric Bicfalvi.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Florin Tanase, přichází Ianis Hagi.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Dennis Man, přichází Alexandru Maxim.
75'
Hned o tři kličky se pokusil v pokutovém území George Puşcaş, což na něho bylo moc, nakonec se do toho zamotal a spadl.
74'
Žlutou kartu dostává Stefan Ristovski (Severní Makedonie).
73'
Po dlouhé kombinaci hosté okolo vápna se ke střele dostal Arijan Ademi. I on si ovšem vylámal zuby na bloku ve žlutém dresu.
72'
Žlutou kartu dostává Ezgjan Alioski (Severní Makedonie).
70'
Na středu hřiště ukázal šikovnou kličku Răzvan Marin a následně vypálil hodně nad branku soupeře.
69'
Stefan Ristovski odcentroval z pravé strany míč do vápna a hosté se poté dožadovali penalty, tu rozhodčí rezolutně odmítl.
68'
Až moc rychlý byl míč na levou stranu pro Alioskiho, jeden z nejaktivnějších hostů míč na hrací ploše nestihl.
67'
Hosté to sehráli na Enise Bardhiho, ten ale napálil jen obětavého soupeře ve žlutém.
66'
Po nahrávce Răzvana Marina z poloviny hřiště lapil po chvilce míč do rukavic Nita a hosté tak budou míč nepřímý kop ve vápně.
65'
Nyní se hraje hodně na středu hřiště, oba týmy dopředu úplně nespěchají.
64'
Kolmice do vápna našla Pandeva, jehož pohotový pokus trefil bránícího Vlada Chiricheşe.
63'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Claudiu Keșerü, přichází George Puşcaş.
61'
Do stojaté pozice ve vápně dostal míč Man a hned zkusil vypálit. Rychlý pokus levou nohou skončil na bloku soupeře.
60'
Po hodině hry se na střed vápna proháčkoval Enis Bardhi a důrazně vypálil na přední tyčku. Míč relativně zaplaval a skončil v postranní síti.
59'
Žlutou kartu dostává Nicusor Bancu (Rumunsko).
58'
Hodně chytrý míč dostal z pravé strany vápna na střed Claudiu Keșerü. Domácí útočník ale zamířil jen vedle branky.
57'
Daleko od nohy dostal nahrávku Ezgjan Alioski a Ovidiu Popescu ho hned důrazně fauloval.
56'
Klidná kombinace hostů, kteří rozhodně přebrali iniciativu po druhé inkasované brance.
55'
Hezkou fotbalovou akci ukázal na levé straně Ezgjan Alioski. Počkal si na doběhnutí soupeře a pak mu nasadit ukázkové jesle.
54'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Arijan Ademi.
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Ilja Nestorovski, přichází Vlatko Stojanovski.
52'
Ilja Nestorovski dostal pas do levé strany a hned hledal před branou Pandeva, který se však k míči nedokázal dostat.
51'
Hosté zkoušeli dlouhý míč na hrot útoku, kde Pandev v souboji úspěšný nebyl.
50'
To byla naprostá paráda, jež posouvá Rumuny blíž k výhře v dnešním utkání. VALENTIN MIHAILA se uvolnil z levé strany na střed hřiště, kde si ještě vyměnil míč s Claudiem Keșerem a hned poté vypálil. Jeho dalekonosný pokus se zastavil až v síti hostujícího celku.
49'
Z levé strany se do vápna rychle dostal Valentin Mihăilă a zkoušel ještě nahrávat do ohně, zamířil ale pouze nad branku soupeře.
48'
Kousek za vápnem se k míči dostal Nicusor Bancu a okamžitě pálil. Pohotový pokus skončil jen na bloku soupeře.
47'
Nicolae Stanciu chytře prostrčil míč na Kesera, jemuž se ale dostal míč pod nohy a už s ním nedokázal nic udělat.
46'
Hned na úvod poločasu předvedl důrazný zákrok Ovidiu Popescu, který si dovolil na Ezgjana Alioskiho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas úvodního kvalifikačního duelu pro oba celky je za námi. Spokojenější po něm mohou být rozhodně domácí, kteří jdou do šaten za vedení 1:0. O jedinou branku se postaral v osmadvacáté minutě Florin Tanase a připravil mu ji parádní prací směrem dopředu Vlad Chiricheş. Premiéru mezi tyčemi v soutěžním utkání za národní tým prožívá brankář pražské Sparty a Rumunska Florin Nita, který zatím nijak těžkou práci neměl, letěla na něho jediná střela. Ilja Nestorovski hlavou mířil pouze na střed branky.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 52%:48%
Střely na branku: 5:1
Rohy: 1:0
Ofsajdy: 1:3
45+1'
45+1'
Goran Pandev dostal míč do pokutového území a putoval k zemi. Rozhodčí to na penaltu neviděl a udělal hostujícímu kapitánovi kartu za simulování.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Na levé straně se soupeře zbavil agilní Valentin Mihăilă a centroval do vápna, kde si pro míč v klidu vyskočil Stole Dimitrievski.
44'
Na nějakých třiceti metrech dostal nahrávku do nohy Răzvan Marin a z druhého doteku hned pálil. Hodně tvrdý pokus mířil jen na střed branky.
43'
Na hranici vápna si dal míč na pravačku Valentin Mihăilă a okamžitě pálil. Rychlý pokus letěl hodně výrazně nad branku hostů.
42'
Dlouhý nákop hostů Pandeva nenašel, i tak si Severní Makedonie rozehraje aut z poloviny hřiště.
41'
Žlutou kartu dostává Valentin Mihăilă (Rumunsko).
40'
Nyní se Nicolae Stanciu dostal k míči a v pokutovém území to zkusil vzít na sebe. Dva soupeře najednou ale přejít nedokázal a o hrací předmět přišel.
39'
U postranní lajny si rukou pomohl Nicolae Stanciu a rozhodčí okamžitě píská faul na jednoho z hostů.
38'
Po centru z hloubky hřiště se ve vápně dostal k hlavičce Ilja Nestorovski. Jeho neumístěná hlavička skončila pouze na středu branky.
37'
Valentin Mihăilă ukázal parádní rychlost na levé straně hřiště, jenže po přechodu na střed hřiště neměl nabídku a o míč přišel.
36'
Žlutou kartu dostává Boban Nikolov (Severní Makedonie).
35'
Teď se hraje hodně na středu hrací plochy, nikterak zajímavý fotbal zatím, bohužel, nesledujeme.
34'
Po chybné rozehrávce stopera Vlada Chiricheşe se k zakončení v pokutovém území dostal Goran Pandev, zamířil ovšem jen do vracejícího se bloku.
33'
Snad největší šance hostů v utkání. Stefan Ristovski dostal míč na pravou stranu pokutového území a před ním byl už jen Florin Nita, míč ale napálil jen do postranní sítě.
32'
Rumuni důrazně presují, to jim v dosavadním průběhu rozhodně pomáhá se ziskem míčů.
31'
Răzvan Marin zkoušel z hloubky hřiště hledat za obranou linií Kesera, který si sice míč zpracoval, ale nacházel se v ofsajdu.
30'
Máme za sebou přesně 30 minut hry. Rozhodně lepším týmem jsou domácí, kteří již čtyřikrát vystřelili na branku, to Makedonci Nitu, který chytá první soutěžní zápas za Rumunsku, ještě neprověřili.
29'
Nyní se hraje hodně na středu hřiště, Rumuny rozhodně vedoucí branka nabudila.
28'
Těsně před půlhodinou hry tu máme první branku utkání a do vedení jde domácí tým. Parádní práci rozhodně předvedl Vlad Chiricheş, který z pozice stopera vyvezl míč a našel výbornou kolmicí ve vápně naběhnutého FLORINA TANASEHO, který se k míči parádně postavil a poslal ho přesně na zadní tyčku.
26'
Na levé straně se snažil prostrčit míč dopředu Kire Ristevski. Zahrál ho ale pouze do autu a hrát tak mohou hráči ve žlutém.
25'
Trochu smůly měl nyní domácí Valentin Mihăilă, který se při natahování po míči potkal s mohou soupeře a byl mu tak odpískán faul.
24'
Centr z levé strany si v pokutovém území našel Claudiu Keșerü a hlavičkoval. Nedůrazný pokus ale skončil jen na středu branky Nity.
23'
Zády k brance dostal míč Ilja Nestorovski, výborně si ho pohlídal a navíc vybojoval faul na svoji osobu.
22'
Po rychlém pasu za obranu se natahoval Goran Pandev, který zkusil lobovat Nitu, jenže míč poslal nad branku sparťanského brankáře.
21'
Na středu hřiště dostal omylem rukou do obličeje Vlad Chiricheş, hra se tak okamžitě přerušila.
19'
Do lajny dostal míč Ezgjan Alioski a chtěl centrovat, jenže se nacházel v ofsajdovém postavení.
18'
Zajímavý projektil vyslal zpoza vápna domácí Nicusor Bancu. Důrazný pokus levačkou skončil v náručí Stola Dimitrievskiho.
17'
Z pravé strany se na střed hřiště uvolnil Man a levačkou zkusil vypálit, mířil ovšem do středu hostující branky.
16'
Z pravé strany se pokusil odcentrovat Nicusor Bancu, který trefil pouze jediného soupeře před sebou.
15'
Máme za sebou hodně poklidných 15 minut. O něco lepší jsou domácí, ale rozhodně nesledujeme nějakou ofenzivní přestřelku.
14'
Po chvilce se dopředu vydali i hosté, celou akci však ukončila nepřesná nahrávka Stefana Ristovskiho na střed hřiště.
14'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Florinel Coman, přichází Valentin Mihăilă.
13'
Pár rychlých kroků na středu hřiště udělal Nicusor Bancu, ale pak ukázal hodně nepřesnou nahrávku do lajny.
12'
Domácí křídlo odchází z hrací plochy a na pokračování to bohužel nevypadá.
11'
Na hrací ploše se nyní nachází domácí Florinel Coman, který má nějaký zdravotní problém.
10'
Po rychlé narážečce na levé straně dostal míč do běhu Florin Tanase, na hřiště už ho ale nestihl.
9'
Nicolae Stanciu se uvolnil na středu hřiště a centroval do vápna, kde nabíhajícího Claudia Keșera najít nedokázal.
8'
Na středu hřiště se šikovně uvolnil Boban Nikolov a vzápětí byl faulován nejbližším soupeřem.
7'
Dennis Man si na pravé straně parádně hodil míč po lajně, poté však hru zpomalil a nedokázal přejít přes svého soka.
6'
O takřka podobný centr se na druhé straně pokusil Ovidiu Popescu, ale hledaný Claudiu Keșerü se k míči neprodral.
5'
Na pravé straně se uvolnil Stefan Ristovski a jeho důrazný centr dokázal nadvakrát lapil brankář Florin Nita.
4'
Răzvan Marin si postavil míč u praporku a centroval do vápna, kde míč na první tyčce odvrátil Egzon Bejtullaj.
4'
Centr z pravé strany byl zblokovaný, roh pro Rumunsko.
3'
Dobrou obrannou práci odvedl Vlad Chiricheş a vybojoval faul na svoji osobu.
2'
Dlouhý výkop na Pandeva byl nepřesný a dopředu bodu moct domácí tým.
1'

Rumunsko: Nita – O. Popescu, Chiricheş (C), Burcă, Bancu – Marin, Stanciu – Man, F. Tanase, Coman – Keșerü.
Náhradníci: Lazar, I. Radu – Toșca, Mogoş, Nedelcearu, Camora, Bicfalvi, Maxim, Cicâldău, Hagi, Puşcaş, Mihăilă.

Severní Makedonie: Dimitrievski – Bejtullaj, Musliu, Ristevski – Ristovski, Nikolov, E. Bardhi, Alioski – Elmas – Pandev (C), Nestorovski.
Náhradníci: Bogatinov, Šiškovski – Hasani, A. Ademi, Avramovski, Spirovski, A. Ibraimi, Trajkovski, K. Velkoski, Aškovski, Radeski, Stojanovski..

Severní Makedonie

Naopak Severní Makedonie se chystá na svůj vůbec první finálový turnaj ve své historii. V takovém barážovém turnaji porazila nejprve doma Kosovo 2:1 a poté vyhrála v Gruzii 1:0 gólem Pandeva z šestapadesáté minuty střetnutí. V základní skupině čeká tým trenéra Igora Angelivskiho Rakousko, Ukrajina a favorizované Německo. Když se ještě podíváme na skok do Ligy národů, tak Makedoncům o kousek unikl postup do ligy B, když v posledním utkání prohráli v Arménii 0:1. Nejdražším hráčem týmu je jednoznačně Eljif Elmas, hráč Neapole má aktuálně cenovku okolo osmnácti milionů Eur.

Poslední tři zápasy

Arménie VS. Severní Makedonie 1:0
Severní Makedonie VS. Estonsko 2:1
Gruzie VS. Severní Makedonie 0:1

Rumunsko

Rumuni se na mistrovství Evropy nepodívají, v rámci semifinálového utkání baráže totiž nestačili na Islandu na tamní reprezentaci 1:2. Co se týče Ligy národů, tam je rumunský tým i nadále v lize B, kterou dokázal udržet i na podzim minulého roku. Rumuni se rozhodně budou chtít dostat na šampionát, protože tam byli naposledy v roce 1998. Ve Francii tehdy skončili v osmifinále. Od té doby tamní reprezentace čeká na svoji osmou účast na Mundialu. Jasným favoritem ve skupině J je Německo, Rumunsko se rozhodně bude chtít poprat minimálně o druhou příčku zaručující baráž.

Severní Irsko VS. Rumunsko 1:1
Rumunsko VS. Norsko 3:0
Rumunsko VS. Bělorusko 5:3
Zdravím všechny fanoušky kvalitního mezinárodního fotbalu. V rámci prvního hracího dne kvalifikace na mistrovství světa se utkají týmy Rumunska a Severní Makedonie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.