Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Slovensko - 8. října 2021   20:45

Rusko
Rusko
24' Škriniar(vl.)
1:0
(1:0)
Slovensko
Slovensko
Rusko
Safonov – Suťormin, Divejev, Džikija, S. Těrechov (80. Kudrjašov) – Kuzjajev (C), Barinov, Jerochin (63. Čisťakov) – Z. Bakajev (73. Žemaletdinov), Smolov (46. Da. Fomin), Zacharjan (46. A. Zabolotnyj).
Lahoz – Devís, del Palomar (ESP)
Ak Bars Arena, Kazaň
Slovensko
Rodák – Pekarík (80. Suslov), Šatka, Škriniar, Hancko – Kucka (64. Hrošovský), Hamšík (C) – Schranz, Duda (64. Rusnák), Haraslín (80. Almási) – Boženík (64. Strelec).

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Další program:

Rusko
11. 10. 2021, 20:45: Slovinsko – Rusko

Slovensko
11. 10. 2021, 20:45: Chorvatsko – Slovensko
V souběžně hraných zápasech této skupiny vyhrálo Chorvatsko na Kypru 3:0 a Slovinsko na Maltě 4:0. Na čele skupiny H je dvojice Chorvatsko – Rusko se 16 body a tři kola před koncem kvalifikace je už jasné, že tyto dvě reprezentace budou bojovat o přímý postup. Třetí Slovinsko má totiž jen 10 bodů a čtvrté Slovensko 9 bodů, takže vedoucí dvojici už nemají šanci reálně ohrozit. Pátá Malta a šestý Kypr mají 4 body.

Fauly: 12:9.
Slováci měli i ve druhém dějství územní převahu, na rozdíl od prvního poločasu si už ale nedokázali vytvořit tolik gólových příležitostí. Rusové se zaměřili na urputnou obranu a kromě dvou okamžiků už nepustili Slováky k ničemu. Naopak směrem dopředu toho moc nevymysleli a zaměřili se výhradně na rychlé protiútoky. Ty jim přinesly minimum nebezpečných situací před slovenskou svatyní, jediná branka, kterou za ně vstřelil do vlastní sítě Milan Škriniar, jim ale nakonec k výhře stačila. Slováky tak můžou mrzet neproměněné příležitosti z prvního poločasu, protože dnes prohráli jen kvůli vlastní mizerné koncovce.
90+4'
90+3'
Suslov se hezky uvolnil na levém křídle a dostal se i k centru. Ten ale nedoběhl Schranz a míč skončil v zámezí na opačné straně.
90+2'
Až teď se hosté konečně dostali k míči a i na útočnou polovinu. Všichni Rusové se stáhli k vlastní šestnáctce a nutí Slováky útočit do přehuštěného prostoru.
90+1'
Závěr zápasu se Slovákům vůbec nedaří a Rusové kontrolují dění na trávníku. Míč mají domácí na kopačkách a přihrávají si ho ve středu pole.
90'
Bude se hrát ještě čtyři minuty.
90'
Rusové nadále drží míč na útočné polovině. Fominovu střelu zblokoval Šatka, míč se ale opět vrátil k Rusům.
89'
Fomin se pokusil zaskočit slovenského brankáře přímou střelou z poměrně ostrého úhlu, míč ale zakroutil jen do boční sítě svatyně hostů.
88'
Žlutou kartu za šlápnutí na nohu Zabolotného dostává Patrik Hrošovský (Slovensko). Přímý kop pro Rusko z levého křídla.
87'
Rozehrávka standardky se Slovákům vůbec nepovedla a Rusové hned přenesli hru na opačnou stranu. Sborné se navíc povedlo udržet míč a založit postupný útok.
86'
Další roh rozehráli Slováci nakrátko a Hamšíkův centr odhlavičkoval Barinov. V souboji o odražený míč pak fauloval Hrošovského Suťormin.
85'
Schranz si nabíhal na Hamšíkovu přihrávku na pravé křídlo a těsně před brankovou čárou dokázal míč zasáhnout. Jeho přihrávku na přední tyč ale chytil ruský gólman Safonov.
84'
Žlutou kartu za držení rozehrávajícího Hancka dostává Dmitrij Barinov (Rusko).
82'
Slovenský brankář Rodák nakopl míč na útočnou polovinu, kde zastavil další slovenskou akci faul Čisťakova. Po něm musí Slováci opět útočit „do plných“.
81'
Slovenský tlak pokračuje. Schranz se dostal k centru zprava, který zkoušel hlavou sklepnout na Strelce Almási, jeho hlavička ale bola až příliš prudká a míč skončil za brankovou čárou.
Pro útočníka Baníku Ostrava Ladislava Almásiho je to reprezentační debut.
80'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Ladislav Almási.
80'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Tomáš Suslov.
80'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Sergej Těrechov, přichází Fjodor Kudrjašov.
78'
Tlak Slováků se postupně opět zvyšuje. Strelec se uvolnil na hranici pokutového území a dostal se i ke střele, která letěla přímo na připraveného ruského brankáře Safonova.
77'
Na centr z pravé strany si naběhl do středu ruské šestnáctky Schranz, jeho hlavička ale skončila nad Safonovovou brankou.
76'
Džikija nedokázal odkopnout Hamšíkovu přihrávku do šestnáctky, míč se tak za ním dostal k volnému Schranzovi. Ten nejdřív namířil do ruského brankáře Safonova a Čisťakov mu pak těsně před dorážkou odkopl míč ve skluzu na roh.
75'
Centr Hamšíka od rohového praporku odvrátil hned první bránící hráč sborné na přední tyči a centr Hancka zleva pak rovnou chytil ruský gólman Safonov.
74'
Hamšíkův centr prodloužil hlavou za sebe Strelec a Suťormin na zadní tyči raději hlavou srazil míč na rohový kop Suťormin.
73'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Zelimchan Bakajev, přichází Rifat Žemaletdinov.
71'
Hrošovského centr zblokoval Barinov, míč se ale odrazil zpět ke Slovákům, kteří pokračují v postupném útoku. Rusové se už více než dvě minuty nedostali k hracímu předmětu.
70'
Slováci opět obléhají ruskou šestnáctkou přihrávkami ze strany na stranu a snaží se najít mezeru v obranném postavení sborné. Zatím neúspěšně.
69'
Rusové dostali vysokým presinkem do velkých problémů slovenskou obranu, která ale přece jen dokázala rozehrát.
68'
Rusnákův centr se stal kořistí Rusů, kteří hned rozehráli svůj protiútok. Ten skončil nepřesnou přihrávkou Fomina do slovenské šestnáctky na Zabolotného.
67'
Tentokrát se ale ruský útok skončil ztrátou míče po faulu Džikiji. Slováci hned přenesli hru na opačnou stranu a u šestnáctky soupeře už kombinují oni.
66'
Slovenská aktivita se v posledních minutách trochu otupila a hra se vyrovnala. Rusům se daří dostávat se postupnou kombinací na slovenskou polovinu hřiště.
65'
Těrechov si nabíhal za pasem za slovenskou obranu, jako první se ale k míči dostal vybíhající slovenský brankář Rodák.
64'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Dávid Strelec.
64'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Albert Rusnák.
64'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Patrik Hrošovský.
63'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexandr Jerochin, přichází Dmitrij Čisťakov.
62'
Pekarík odkulhal za postranní čáru a zřejmě nebude schopen pokračovat. Oba týmy budou střídat.
61'
Pekarík zůstává ležet před pokutovým územím Ruska a musí být ošetřen. Hra je přerušena.
60'
Pekarík se snažil o střelu po nacvičeném signálu Slováků při rohovém kopu, při této střele se ale srazil s Bakajevem.
59'
Hancko vystřelil z levé strany ruské šestnáctky, jeho střela ale letěla přímo na připraveného brankáře Safonova, jenž míč vyrazil. Dorážku pak srazil na roh Džikija.
58'
Bakajev se s míčem dostal až ke slovenské šestnáctce, před kterou se pokusil o individuální průnik. Míč mu ale při pokusu o kličku proti Šatkovi odskočil a skončil u gólmana Rodáka.
57'
Další slovenský roh ruská obrana vyřešila a domácí ve středu pole míč získali. Bakajev se rozběhl po levé straně na slovenskou polovinu.
56'
Škriniar se dostal po centru z rohu k hlavičce v ruské šestnáctce a poté, co se míč odrazil od jednoho z Rusů, skončil těsně mimo ruskou brankou.
55'
Hamšík vysunul do úniku na levém křídle Haraslína, který utekl Divejevovi a jeho střelu z levé strany šestnáctky srazil na roh Džikija.
54'
Na centr Bakajeva z pravé strany si nabíhal za slovenskou obranu Těrechov, v okamžiku přihrávky ale byl v ofsajdu a jeho případná branka by tedy neplatila.
53'
Škriniar srazil na trávník Bakajeva. Přímý kop pro Ruska z levého křídla rozehrál sám Bakajev, jeho centr ale slovenská obrana odvrátila k Suťorminovi, jenž z voleje poslal míč na tribunu za Rodákovou brankou.
52'
První žlutou kartu zápasu dostáva za šlápnutí na nohu Fomina Juraj Kucka (Slovensko).
51'
Po autovém vhazování se Slováci nastěhovali na polovinu Ruska. Dudova kolmice na Boženíka nepřešla, míč se ale pak odrazil ke Kuckovi, jehož střela byla sražena na rohový kop.
50'
Sborná okamžitě zacouvala do obranného postavení. Nákop na rozběhnutého Boženíka navíc odkopl do zámezí Barinov.
49'
A z tohoto útoku se ani nedostanou, protože nakonec míč ztratili. Rusové hru hned přenesli na opačnou stranu, kde se dostal k Bakajevovi a ten ho mizernou přihrávkou prakticky přihrál slovenskému brankáři Rodákovi.
48'
Rusové se zatáhli velmi hluboko do obrany a Slováci se přiblížili až téměř na hranici pokutového území sborné. Ke střele se zatím neodhodlali.
47'
Slováci začínají druhý poločas tak, jak odehráli většinu prvního dějství a drží míč pevně pod svou kontrolou na útočné polovině.
46'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Anton Zabolotnyj.
46'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Fjodor Smolov, přichází Daniil Fomin.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
První poločas je za námi a byl dokonalým příkladem všech hlášek o nespravedlnosti fotbalu. Slováci měli téměř celý první poločas výraznou územní převahu a v některých jeho částech měli skutečně drtivý tlak, díky kterému si ve druhé polovině prvního dějství začali vytvářet velké gólové příležitosti. V těch je ale buď zradila koncovka nebo podržel Rusko výbornými zákroky gólman Safonov. Jediný gól tak padl do branky Slovenska, když si Milan Škriniar srazil na konci ojedinělého ruského útoku do vlastní sítě centr Zacharjana z křídla. Slováci tak budou muset ve druhém poločase zlepšit koncovku, aby měli šanci na obrat skóre a zisk důležitých tří bodů.

Fauly: 4:5
45'
44'
Bakajevův nákop do slovenské šestnáctky slovenská obrana odvrátila do středu pole, kde se k míči dostali Rusové.
43'
Rusové odpověděli na tuto slovenskou gólovou příležitost svým postupným útokem a po faulu Haraslína získali standardní situaci z pravého křídla.
42'
Pekarík našel v šestnáctce Ruska volného Dudu, jenž si míč zpracoval a z otočky střelou po zemi mezi dva ruské obránce těsně minul vzdálenější tyč Safonovovy branky.
41'
Rusové opět vyrazili po zisku míče do rychlého protiútoku. Ten skončil nepřesnou střelou Zacharjana.
40'
Haraslín si navedl míč na hranici ruské šestnáctky míč na pravačku a krásnou technickou střelou zakroutil míč pod břevno. Ruský gólman Safonov ale předvedl skvělý zákrok a tento pokus vyrazil.
39'
Centr z rohu Slovenska dokázala ruská obrana vyřešit, míč se ale opět vrátil k Slovákům, kteří pokračují v náporu.
38'
Škriniarovu přihrávku na slovenské polovině vystihl jeden z ruských hráčů, jenž posunul míč na Smolova a ten vypálil vysoko nad Rodákovu branku.
37'
Rusové čekají hlavně na rychlé protiútoky, které im aktivně hrající Slováci nabízejí. Teď jim navíc zbytečně darovali míč nepovedenou rozehrávkou.
35'
Boženík hlavou zasáhl Pekaríkův centr zprava tak, že se míč odrazil v ruské šestnáctce přímo k Schranzovi a ten z první šajtlí vystřelil mimo Safonovovu branku.
34'
Slováci se při rozehrávce dostali až do vlastní šestnáctky, odkud musel Škriniar pod tlakem odkopnout míč do středu pole. Tam ho fotbalisté v bílých dresech vybojovali.
33'
Rusové po zisku míče vyrazili do rychlého protiútoku, na konci kterého se dostal ke střele ze zhruba 20 metrů Zacharjan. Jeho střelu srazil blokující Škriniar tak, že se míč dostal přímo k brankáři Rodákovi.
32'
Kucka napřáhl ke střele z prostoru před šestnáctkou a jeho pokus přeletěl těsně nad břevnem Safonovovy branky.
31'
Hamšík nacentroval z rohového kopu na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal Hancko. Jeho hlavička skončila v rukou brankáře sborné Safonova.
30'
Až teď se to Slovákům povedlo. Haraslín nacentroval zleva před ruskou branku, odkud míč odhlavičkoval Divejev přímo za šestnáctku na Hamšíka. Ten z první vystřelil nad Safonovovu branku.
29'
Rusové se po vstřelené brance ještě v podstatě nedostali k míči. Slováci sice domácí tlačí, zatím se ale nemůžou dostat ke střele.
28'
Duda posílal z pravé strany střílenou přihrávku před ruskou branku na Boženíka, těsně před ním ale míč odkopl ve skluzu na rohový kop Divejev.
27'
Schranzův centr ruská obrana odhlavičkovala, míč se ale vrátil ke Slovákům, kterým se teď povedlo dostat Rusy pod velký tlak.
26'
Slováci odpověděli okamžitým útokem, který zakončil nepřesnou střelou ze zhruba 25 metrů Juraj Kucka.
24'
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusové otevírají skóre! Těrechov posunul míč na levou stranu slovenské šestnáctky na volného Zacharjana, jenž nacentroval před slovenskou branku. Jeho přihrávka letěla do prostoru, kde nebyl žádný Rus, MILAN ŠKRINIAR ale asi trochu zazmatkoval a těsně před brankářem Rodákem, který chtěl chytit míč, usměrnil hrací předmět do jeho protipohybu.
23'
Hamšíkův centr z rohu ruská obrana vyřešila a domácí okamžitě otáčejí hru na opačnou stranu.
22'
Schranz si zpracoval nákop před ruskou šestnáctkou a dostal se i ke střele, kterou tečoval blokujúci Barinov těsně mimo svou branku.
22'
Držení míče: 40 % : 60 %
21'
Hamšík zakroutil míč z přímého kopu směrem na ruskou branku a i když se míč několikrát odrazil od hráčů v šestnáctce, tak ho nakonec chytil ruský gólman Safonov.
20'
Kucka si naváděl míč z levé strany k ruské šestnáctce, před ní ho ale stáhl za dres na trávník Bakajev. Přímý kop pro Slovensko.
19'
Na přední tyči nejvýše vyskočil na Hamšíkův centr z rohu Hancko a jeho prudká hlavička skončila nad břevnem Safonovovy branky.
18'
Slovenský tým ale i tak udržel míč a postupně se dostal až k ruské šestnáctce. Pekarík vysunul na pravé křídlo Schranze a jeho centr srazil ve skluzu na rohový kop Divejev.
17'
Slováci se snaží po předchozí aktivitě Rusů trochu uklidnit hru a přihrávají si míč na vlastní polovině. Rusové se je snaží napadat.
16'
Zacharjan rozehrával dva rohové kopy Ruska za sebou, v prvním případě ale jeho centr odhlavičkoval na další roh Škriniar a druhý pak vyřešil Schranz.
15'
Bakajevův centr z této standardky sklepával hlavou Divejev a jeden ze slovenských hráčů ho tečoval tak, že Džikija ho už nezasáhl a Rusové získali jen rohový kop.
14'
Kucka podkopl na vlastní polovině Barinova. Standardní situace pro sbornou z pravé strany útočné poloviny hřiště.
13'
Schranz se hezky uvolnil na pravém křídle, jeho centr na zadní tyč ale chytil připravený ruský gólman Safonov. Ten hned rozehrál míč na spoluhráče ve středu pole.
12'
Bakajevův centr zleva slovenská obrana zastavila. Rusové pak vystartovali do okamžitého presinku, Slováci se ale dokázali dostat z těžké situace a vyrazili na útočnou polovinu.
11'
Hamšík nakopl míč na levé křídlo na Haraslína, jenž si nabíhal do šestnáctky. Křídelník Sparty ale tento pas nezpracoval a míč skončil za brankovou čárou.
10'
Postupná kombinace Slovenska na útočné polovině trvala asi minutu a kromě zblokované střely Hamšíka, jenž trefil Barinova, nepřinesla zatím žádný zajímavý okamžik.
9'
Následný rohový kop Ruska vyřešila slovenská obrana a možný rychlý protiútok hostů pak zastavil taktickým faulem na Schranze Těrechov.
8'
Smolov napřáhl ke střele ze zhruba 25 metrů, jeho pokus ale letěl do středu branky a gólman Slovenska Rodák ho vyrazil nad svou branku.
7'
Ruští obránci si přihrávají míč na vlastní polovině, i když je Slováci vysoko presují. Ke středové čáře se Rusové zatím nepřiblížili.
6'
Ruská rozehrávka se vůbec nepovedla a nákop na Smolova skončil u slovenských obránců. Ti chtěli také rychle rozehrát, také ale míč darovali protihráčům.
5'
Suťormin přihrál velmi těžký míč Barinovi před vlastní šestnáctkou a Barinovi navíc míč odskočil. Ten se dostal přímo před Kucku, který však z první vypálil vysoko nad Safonovovu branku.
4'
Schranz v hlavičkovém souboji fauloval před ruskou šestnáctkou Barinova. Rusové chtěli rychle rozehrát nákopem na levé křídlo, tento pas ale skončil v zámezí.
3'
Druhý roh obrana Slovenska také vyřešila a k míči se následně Slováci dostali. Rusové hned zacouvali dozadu a hosté tak mají čas a prostor založit svůj postupný útok.
2'
Ani druhý pokus Slováků o rozehrávku nevyšel. Rusové získali rohový kop, centr Jerochina z něj ale odhlavičkoval na další roh hned první bránící Slovák na přední tyči.
1'
Výkop utkání měli hosté. První slovenský pokus o postupný útok skončil ve středu pole, Slováci ale míč udrželi a posunuli ho dozadu až k brankáři Rodákovi.
1'
Rusové budou hrát v červených dresech, Slováci v bílých.
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli po hymnách Slovenska a Ruska začne.

Rusko: Safonov – Suťormin, Divejev, Džikija, S. Těrechov – Kuzjajev (C), Barinov, Jerochin – Z. Bakajev, Smolov, Zacharjan.

Náhradníci: Guilherme, Ďupin – Čisťakov, A. Adamov, Osipenko, A. Zabolotnyj, Da. Fomin, G. Agalarov, Kudrjašov, Glebov, I. Achmetov, Žemaletdinov.

Slovensko: Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hancko – Kucka, Hamšík (C) – Schranz, Duda, Haraslín – Boženík.

Náhradníci: Kuciak, Greif – De Marco, Koscelník, Jirka, Rusnák, Suslov, Hrošovský, Hubočan, Strelec, Bero, Almási.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (ESP).
Situace ve skupině H

Na prvních dvou příčkách se po šesti kolech nacházejí Chorvatsko a Rusko, která mají po 13 bodech. Třetí Slovensko má 9 bodů a na postup tak už musí jen vyhrávat. Čtvrté Slovinsko má 7 bodů, pátá Malta 4 body a poslední Kypr také 4 body. Kromě zápasu Rusko – Slovensko se dnes v rámci této skupiny odehrají zápasy Kypr – Chorvatsko (20:45) a Malta – Slovinsko (20:45).

Vzájemné zápasy

Zápasy Ruska a Slovenska jsou vždy vyrovnané a doteď se nestalo, že by výsledek jejich souboje byl větší než o jeden gól. Vzájemná bilance mluví těsně ve prospěch Slovenska, které vyhrálo z 10 zápasů proti sborné 4, remizovalo 3 a prohrálo 3. V soutěžních utkáních je ale rozdíl ve prospěch Slovenska výraznější, protože ze šesti zápasů o body vyhráli Slováci tři, remizovali dva a jen jednou, v kvalifikaci EURO 2012, prohráli. Slováci vyhráli i první vzájemný souboj v této kvalifikaci v březnu 2021 (2:1).

Slovensko

Slováci jdou do tohoto souboje s „nožem na krku“. Po šesti odehraných zápasech jsou na třetím místě této kvalifikační skupiny, na první Chorvatsko a druhé Rusko už ale ztrácejí čtyři body, a tak dnes musí bezpodmínečně vyhrát. Z předchozích šesti kvalifikačních zápasů ale vyhráli Slováci jen dva a i na Mistrovství Evropy vyhráli jen nad Polskem (2:1). V březnu se Slovensku sice povedlo doma vyhrát nad Ruskem 2:1, před tímto zápasem ale ztratilo body remízami s Kyprem (0:0) a Maltou (2:2). V zářijových soubojích pak získalo jen čtyři body a utrpělo v nich i zatím svou jedinou kvalifikační porážku na domácí půdě s Chorvatskem (0:1). Ani Slováci nejdou do tohoto zápasu v plné síle, protože jim bude chybět zraněný záložník Stanislav Lobotka.

Rusko

Rusko má zatím reálnou šanci na přímý postup na MS, po šesti odehraných zápasech kvalifikační skupiny H se totiž nachází na druhém místě jen o skóre za prvním Chorvatskem. V těchto šesti utkáních ztratili Rusové body jen kvůli prohře na Slovensku (1:2) a domácí remíze s Chorvatskem (0:0). Během září, kdy už sbornou vedl nový trenér Valerij Karpin, navíc Rusové neinkasovali ve třech kvalifikačních soubojích ani jednu branku. Do souboje proti Slovensku ale jdou Rusové výrazně oslabeni, protože jim bude chybět několik hráčů, kteří by byli nebo mohli být v základní sestavě. Alexandr Golovin (AS Monaco), Denis Čeryšev (Valencia), Roman Zobnin (Spartak Moskva) a Vjačeslav Karavajev (Zenit Petrohrad) jsou zranění. Arťom Dzjuba (Zenit Petrohrad), který odmítl pozvánku do reprezentace, a Mário Fernandes (CSKA Moskva) nejsou v nominaci a Alexej Mirančuk nebude hrát kvůli žlutým kartám.

Předchozí zápasy Ruska v kvalifikaci MS:
Malta – Rusko 1:3
Rusko – Slovinsko 2:1
Rusko – Chorvatsko 0:0
Kypr – Rusko 0:2
Rusko – Malta 2:0
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Rusko – Slovensko. Utkání skupiny H evropské části kvalifikace MS začíná ve 20:45.