Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Švýcarsko - 8. září 2021   20:45

Sev. Irsko
Peacock-Farrell – Ballard, Cathcart, Brown, Lewis – Smith (67. Bradley), McCann, S. Davis (C), Thompson (74. Saville) – Washington (68. Charles) – Lavery (86. Jones).
H. Lechner
Windsor Park (Belfast)
Švýcarsko
Sommer (C) – Ricardo Rodríguez, Akanji, Elvedi, Widmer (86. Lotomba) – Zakaria (86. Aebischer), Frei (59. Steffen), Freuler – Vargas, Fassnacht (59. Zuber) – Seferović (77. Zeqiri).

Severní Irsko dokázalo proti Švýcarsku vybojovat bod! Švýcaři opět potvrdili, že na vstřelení branky se opravdu nadřou a v kvalifikaci se jim zatím moc nedaří střílet do černého. I když měli několik dobrých šancí, defenzíva Severního Irska byla dnes dobře připravená. A velkou zásluhu na remízovém stavu má i brankář Bailey Peacock-Farrell, který v prvním poločase zneškodnil pokutový kop!
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 1:5. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:13.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Ciaron Brown (Severní Irsko).
90+2'
Ve druhé minutě nastavení drželi domácí míč na levé straně hřiště, odkud už se blíž k brance Sommera nedostali.
90+1'
V první minutě se Švýcaři pokoušeli o další útok, bez úspěchu.
90'
Základní hrací doba je téměř u konce a je avizováno tří minutové prodloužení.
88'
Zdá se, že se dnes branky nejspíše nedočkáme. Švýcarsko je sice stále aktivní v útoku, ale nedokážou vymyslet nic překvapivého pro svého soupeře.
87'
Přihrávka na Farrella a ten na nic nečekal a rychle odkopl míč za polovinu hřiště.
86'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Jordan Lotomba.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Michel Aebischer.
86'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Shayne Lavery, přichází Jordan Jones.
84'
Ale i domácí se dokážou dostat do útoku, ovšem o jejich nebezpečném počínání nemůže být momentálně řeč.
83'
Švýcarsko se stále snaží prosadit, ale jejich soupeř je velmi dobře defenzivně připraven a ten hodlá udržet stav, který svítí na světelné tabuli.
81'
Remo Freuler dostal míč od Ricarda Rodrígueze, ale promeškal střelu a poté už nastřelil jen obránce!
80'
Něco okolo deseti minut, mají oba celky, aby se dokázaly prosadit.
79'
Nyní se domácím daří držet hru zase na polovině soupeře, což už tak častý jev ve druhém poločase není.
78'
Nico Elvedi zastavil centrovaný míč ve vápně a to svým břichem. Domácí chvíli požadovali odpískání jeho ruky, ale z opakovaného záběru bylo evidentní, že míč ruku nezasáhl.
77'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Andi Zeqiri.
76'
Míč se nyní nachází u brankáře Severního Irska, který se chystá k odkopu od své branky.
75'
Čas rychle plyne ke svému konci a ona remíza se rychle blíží. Pro Švýcarsko by to byla ztráta, pro jejich soupeře možná tak trochu výhra.
74'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Jordan Thompson, přichází George Saville.
73'
Ricardo Rodríguez se ujal zahrávání následné standardní situace a zamířil mezi tři tyče. Bailey Peacock-Farrell byl včas připraven a bezchybně chytil míč.
72'
Silvan Widmer tak tak utekl jednomu faulu, ovšem při svém dalším postupu už jej fauloval Alistair McCann. Jelikož fauloval zezadu, tak dostává žlutou kartu.
71'
Sommer si po delší době mohl sáhnout míč a našel si k němu cestu, aby jej vyboxoval z pokutového území.
71'
Dion Charles a Ricardo Rodríguez se nyní potkali v souboji a právě Švýcar byl tím, který fauloval.
70'
Slibná a dobře myšlená prostrkávačka nakonec neprošla do vápna a obránci zavřeli včas daný prostor.
68'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Conor Washington, přichází Dion Charles.
67'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Michael Smith, přichází Conor Bradley.
66'
Centr na přední tyč odrazil hlavičkou jeden z obránců a ani tento roh nepřinesl nic vážného.
65'
Domácí se připravují na bránění rohového kopu, ke kterému se jejich soupeř chystá.
63'
Na druhé straně mířil neúnavný Ricardo Rodríguez, který se opět postaral o centr před branku, ten zůstal nevyužit.
62'
Domácí vhazovali aut poblíž branky svého soka. Sommer nebyl donucen k žádnému zákroku.
61'
Ani po hodině hry se skóre nezměnilo. Švýcarsko míří za sovu další remízou? Nebo se dokáže nakonec prosadit a strhnout vedení na svou stranu? Nebo domácí překvapí favorita? Několik těchto scénářů je stále otevřeno.
59'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Christian Fassnacht, přichází Steven Zuber.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Fabian Frei, přichází Renato Steffen.
58'
Bailey Peacock-Farrell si pohlídal vysoký centr a hned rozehrává na levou stranu. Odtud se Severní Irové vydali na rychlý útok, ten byl však za půlkou zastaven.
57'
Přenesení hry na druhou stranu bylo sice trochu tečováno, ale hosté se nyní drží a okupují prostor před brankou.
56'
U postranní čáry už vyčkávají noví hráči Švýcarska, kteří budou zanedlouho střídat. Možná nová krev více oživí jejich hru.
55'
Nyní tak trochu odevzdaný míč z pohledu Švýcarska, které opět potvrzuje své pravidlo, že na vstřelení branky se hodně nadře.
54'
Ofsajdová past nyní sklapla a Severní Irsko musí opustit prostor před šestnáctkou svého soka.
53'
Ricardo Rodríguez zatáhl míč k pokutovému kopu, ale brzy o něj přišel a Severní Irsko mířilo do protiútoku. Ten nakonec hasil Denis Zakaria , který fauloval pronikajícího Laveryho! Tohle je jasná žlutá karta pro švýcarského záložníka.
52'
A už se snaží dostat míč co nejblíže k brance domácích a to se jim postupně daří.
51'
Z ní přišel centr, ale dále jejich akce nepokračovala. Švýcarsko se v poklidu ubránilo.
50'
Nyní faul na druhé straně a Severní Irsko se připravuje k zahrávání standardní situace.
49'
Vargas následně vyslal dobrý centr, na který si skluzem našel cestu Akanji, který špičkou kopačky poslal míč mimo levou tyčku!
48'
Lewis tvrdě zasáhl Vargase a hlavní sudí nakonec ukazuje hráči domácího celku žlutou kartu.
47'
Ihned po zahájení druhého poločasu se hosté ujímají míče a kombinují.
46'
Mohli jsme vidět vyrovnaný první poločas. Čas od času se zejména hostům podařilo zahrozit ve vápně Severního Irska. Švýcaři byli taky nejblíže k brance, ale Haris Seferović neproměnil pokutový kop a vylámal si kopačky na brankáři.
45+1'
45'
Jedna minuta se nastavuje nad rámec prvního poločasu.
45'
Konečně se Vargas dostal s míčem na levou stranu, odkud jej ihned posílal před branku. Zde však nikdo v červeném dresu nedokázal zareagovat.
43'
Hosté jsou na míči a zase sledujeme pasáž hry, kdy se s ním víceméně "mazlí" na středu hrací plochy.
42'
Nejblíže k tomu byli hosté, kteří však pohrdli pokutovým kopem.
41'
Běží nám závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, ve kterém stále čekáme na úvodní rozvlnění sítě.
40'
Švýcaři pokračovali v krátkém tlaku, kdy z levého úhlu vracel míč před branku Manuel Akanji. Bailey Peacock-Farrell nedokázal sebrat míč a další hráč Švýcarska se dostal ke střele, kterou poslal mimo!
39'
Ten byl zahraný na přední tyč a s touto situací obrana domácích počítala.
38'
Po pasáži, kdy se nic moc nedělo, se Švýcarsko dostalo do útoku. V něm postupoval Haris Seferović a Ruben Vargas, kteří si vyměnili míč, ale před pokutovým územím o něj přišli. Nicméně hosté se připravují na rohový kop.
35'
Brankář Severního Irska si pohlídal dlouhý míč a bezpečně jej zachytil.
34'
Takže stav ve skóre se neměnil ani po této situaci. Švýcarsko ihned dostává míč více pod svou kontrolu a hledá další cestu k brance.
33'
Haris Seferović chtěl trefit levou polovinu branky, ale Bailey Peacock-Farrell vystihl směr a chytil míč! Následně odkopává odkop za velkého skandování domácích fanoušků!
32'
Ještě se čeká na potvrzení VARu.
31'
Ovšem nyní se může rychle měnit! Jeden z hráčů Švýcarska po souboji ve vápně byl faulován a nejspíše se bude zahrávat penalta!
30'
Po půl hodině hry evidujeme stále bezbrankové skóre.
28'
Snaha o rychlý protiútok domácího týmu nevyšel. U míče je opět jejich soupeř.
27'
O změnu se pokoušel Haris Seferović, který dostal do vápna míč z pravé strany. Ten šel přímo na obránce domácího celku a ten odkopl míč do bezpečí.
26'
Zpočátku byly k vidění útočné akce, nyní v posledních minutách se oba celky soustředí na svou obranu a nesledujeme žádnou útočnou podívanou.
25'
Zakaria bude v pořádku a hra opět pokračuje. Míč a hráči se pohybují poblíž středového kruhu.
23'
Denis Zakaria utrpěl v souboji menší zranění a je nyní ošetřován. No, tento střet se soupeřem musel trochu zabolet.
22'
A zase jsou to hosté, kteří nyní tvoří hru. Oproti začátku zápasu, mají nyní problémy se více prosadit k brance Farrella.
20'
Bailey Peacock-Farrell pro jistotu vystartoval až mimo své pokutové území a odkopl dlouhý míč.
19'
Sledujeme vyrovnaný zápas, nyní mají domácí míč častěji na svých kopačkách a na chvíli přebrali iniciativu.
18'
Nyní nedokázali Sommera ohrozit a to ani po dlouhém autu do vápna.
17'
Severní Irové se usadili na polovině svého soka a uvidíme, zda se opět předvedou nějakou slibnou akcí.
16'
Fabian Frei šel hodně tvrdě do souboje s Thompsonem a je prvním hráčem tohoto zápasu, který vidí žlutou kartu.
14'
Daniel Ballard se při snaze zpracovat vysoký míč, dopustil útočného faulu.
13'
Dlouhý centr dopředu ihned domácí odvrací zpět k půlící čáře. Krátký pobyt Švýcarů na polovině soupeře nevedl nyní k žádné akci.
12'
Hosté se snaží uklidnit hru přihrávkami na vlastní polovině a čekáme, kdy se odhodlají postoupit směrem dopředu.
11'
Domácí se jednoznačně osmělili a nyní už se nenechávají tolik zatlačit ke své brance.
10'
A opět Severní Irsko dokázalo nebezpečně zahrozit před brankou soupeře. Ten si nakonec s centrem ve vápně poradil.
10'
Nyní se do úniku dostal Shayne Lavery, který i přes dva bránící hráče dokázal vystřelit. Ovšem nezatočil míč k levé tyčce!
9'
Haris Seferović stihl míč a ještě jej zasekl a zadovkou hledal spoluhráče, ovšem našel jen obránce Irska.
8'
Hráči v červených dresech kombinují s míčem a postupně se opět snaží dostat do blízkosti branky domácího celku.
6'
Nyní se však domácím podařilo vyvézt míč a ten se postupně dostal až na Sommera, který má dostatek času a prostoru k rozehrávce.
5'
Hostující celek je v úvodních minutách aktivnějším celkem a pohybuje se zejména na polovině Severního Irska.
4'
Stejně si poradila i s centrem z levé strany, kde čepoval míč Ricardo Rodríguez.
3'
Švýcaři se dostali poprvé do nebezpečnějšího útoku. Obrana však zastavila střílenou přihrávku do vápna.
2'
Haris Seferović se dopustil menšího faulu a hned se omlouvá svému soupeři.
1'
Manuel Akanji si poradil se soupeřem, který jej napal a následně Švýcaři budou rozehrávat od své branky.
1'

Severní Irsko: Peacock-Farrell – Ballard, Cathcart, Brown, Lewis – Smith, McCann, S. Davis (C), Thompson – Washington – Lavery.
Náhradníci: Carson, Hazard – Bradley, Ferguson, T. Flanagan, Charles, Jones, K. Lafferty, McCalmont, McGinn, Saville, Whyte.

Švýcarsko: Sommer (C) – Ricardo Rodríguez, Akanji, Elvedi, Widmer – Zakaria, Frei, Freuler – Vargas, Fassnacht – Seferović.
Náhradníci: Kobel, Mvogo – Aebischer, U. García, Lauper, Lotomba, Schär, Sow, Steffen, Zeqiri, Zesiger, Zuber.

Rozhodčí: H. Lechner.

Švýcarsko

Švýcaři jsou v tabulce druzí se ziskem sedmi body (dvě výhry a remíza). Ovšem daná vítězství se nerodila úplně lehce. Proti Bulharsku měli dobrý start, kdy po prvním poločase vedli již 3:0 a lze říci, že tento duel měli pod kontrolou. Ovšem v dalším zápase s Litvou (1:0), se hodně trápili v útoku a nakonec jim k vítězství stačila jedna branka, která padla hned ve 2. minutě zápasu. A to na litevskou bránu vyslali celkem 22 střel, z toho devět šlo přímo mezi tři tyče! V posledním utkání se střetli s Itálií, kde vyválčili remízu 0:0. Švýcaři se tedy hodně nadřou na své branky a uvidíme, jestli se jejich ofenzíva opět rozjede v duelu se Severními Iry.

Severní Irsko

Severní Irové mají za sebou jednu prohru (2:0 s Itálií), remízu (0:0 s Bulharskem) a vítězství (4:1 s Litvou). Dá se říci, že proti těmto soupeřům získali "povinné čtyři body. Dnes narazí na silnější celek ze Švýcarska, který je jedním z aspirantů na postup na MS. Případný jakýkoliv bodový zisk, by pro Severní Irsko byl vítaným přídělem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.