Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Řecko - 25. března 2021   20:45

Španělsko
Španělsko
33' Morata (Koke)
1:1
(1:0)
Řecko
Řecko
57' Bakasetas
Španělsko
Simón – M. Llorente, Ramos (C) (46. I. Martínez), García, Gayá – Olmo (64. Pedri), Rodri, Koke (72. Th. Alcântara) – F. Torres (72. Oyarzabal), Morata, Canales (65. Gil).
M. Guida – C. Carbone, G. Peretti (všichni ITA)
riends Arena (Solna).
Řecko
Vlachodimos – Bakakis, Papadopoulos, Tzavellas, Tsimikas (80. Kyriakopoulos) – Mantalos (46. Tzolis), Zeca, Bouchalakis – Limnios (46. Siopis), Bakasetas (C) (78. Giakoumakis), Masouras (65. Fortunis).

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na shledanou.
Držení míče: 77 % : 23 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 3:0. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:10.
Druhá půle přinesla rovněž jednu branku, o kterou se po necelé hodině hry postaral hostující kapitán, který proměnil pokutový kop a vyrovnal na 1:1. Byl to zároveň poslední gól, jenž byl v tomto utkání k vidění, domácí se sice snažili strhnout vedení zpátky na svoji stranu, ale žádnou možnost nedokázali využít. Je pravda, že jich mnoho neměli a vyloženou gólovku si ve druhé půli nedokázali vypracovat vůbec. Vzhledem k tomu je konečná remíza nejspíš spravedlivá a na úvod kvalifikace se tak zrodilo překvapení. Pro tým z Balkánu má vybojovaný bod jistě velkou cenu.
90+6'
90+6'
Španělé si ještě vynutili faul na protivníkově polovině a rozehrají ještě jednu standardku.
90+5'
Už se hraje přesčas, Mikel Oyarzabal si nabíhal na centr před hostující svatyni, avšak míč k němu nakonec nedoputoval. To mohlo být hodně nebezpečné.
90+4'
Marcos Llorente střílel v pokutovém území, jeho ránu však zblokovali hostující hráči.
90+4'
Už běží poslední minuta a favorit skupiny zakládá možná poslední útočnou akci.
90+3'
Modrý tým dobře zvládá závěr zápasů, míč znovu končí u gólmana Španělů, kteří už mnoho času nemají.
90+2'
Marcos Llorente se zřejmě oprávněně zlobí, neboť míč dokázal zpracovat dříve, než se celým objemem dostal za postranní lajnu, pomezní arbitr ale zvedl praporek a je nařízen odkop od svatyně Řeků.
90+1'
Michalis Bakakis dostal křeč do nohy, rozhodčí přerušil hru, ale pauza netrvala příliš dlouho.
90+1'
Favorit zápasu má ještě čtyři minuty na to, aby strhl vedení zpátky na svoji stranu.
90'
Tak za tohle Thiago Alcântara pochvalu nejspíš nedostane, domácí fotbalista poslal míč vzduchem do horní části brány, ale jeho pokus nebyl nijak prudký a Odisseas Vlachodimos si s ním snadno věděl rady.
89'
Hosté získali míč na kopačky, avšak pouze jej poslali k Simónovi, ten rychle rozehrává.
88'
Na trávníku zůstal ležet jeden z hráčů v modrém dresu, rozhodčí ale nepřerušil a útočí domácí tým.
86'
Manolis Siopis se vrhl do útoku tak vehementně, že fauloval. Verdikt arbitra se mu vůbec nelíbí, ale nic s tím nenadělá.
84'
Pěkná kombinace domácího celku, které chyběla přesnější finální přihrávka, Thiago Alcântara se k balónu před soupeřovou svatyní nedostal.
83'
Další žlutý trest na straně Řeků, tentokrát jej inkasuje Giorgos Giakoumakis (Řecko).
82'
Álvaro Morata se k příliš dlouhé přihrávce neměl šanci dostat, byl navíc tísněn obráncem a čistě odstaven.
81'
Žlutou kartu dostává Zeca (Řecko), který skluzem fauloval Gayu.
80'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Kostas Tsimikas, přichází Giorgos Kyriakopoulos.
78'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Tasos Bakasetas, přichází Giorgos Giakoumakis.
77'
Mikel Oyarzabal fauloval v útoku Kostase Tsimikase a Řekové mohou na chvíli vydechnout. Emoce začínají pracovat, především na straně Španělů.
75'
Pěkná akce Španělů, které chyběla jen gólová tečka. José Gayá se vyhnul na milimetr ofsajdu, dostal se před brankáře, ale měl to z ostrého úhlu a tak přihrával na druhou stranu, kam nabíhal Mikel Oyarzabal, avšak tomu chyběl v zakončení krok.
75'
Christos Tzolis se mylně domníval, že byl pískán faul na jeho osobu a sebral míč do rukou, avšak naopak byla pískána jeho hra rukou.
74'
Bryan Gil udělal kličku a poté přihrával z levé strany do pokutového území, míč byl ovšem včas zblokován.
72'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Mikel Oyarzabal.
72'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Koke, přichází Thiago Alcântara.
71'
Bryan Gil se teď omlouvá svým kolegům, že se poněkud unáhlil v zakončení, a svůj pokus poslal mimo tři tyče.
70'
Centr na zadní tyč a po delší době nějaké zakončení, Álvaro Morata hlavou poslal míč do země, od ní se pak balón odrazil do rukou připraveného brankáře.
69'
Hodně nepřesný pas neměl Ferrán Torres šanci doběhnout, pro míč si vyběhl Odisseas Vlachodimos s uklidil jej do náruče.
67'
Álvaro Morata se znovu nedokázal dostat do zakončení, bojoval proti přesile a o míč přišel. Řekové dobře brání své území.
65'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Georgios Masouras, přichází Kostas Fortunis.
65'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Bryan Gil.
64'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Pedri.
64'
Marcos Llorente se snažil, co to šlo, ovšem míč už na hrací ploše neudržel a ten skončil za soupeřovou bránou.
63'
Domácí přenesli hru od středové čáry až ke svému brankáři, ten vyběhl ze své svatyně a rychle rozehrál.
61'
Také Španělé se dožadovali pokutového kopu, před bránou zůstává ležet Morata, ovšem v tomto případě se pískat nebude. Nejspíš správně.
60'
Kostas Tsimikas odehrál centrovaný balón raději do zámezí, jeho tým tak bude čelit rohovému kopu.
59'
Álvaro Morata si zpracoval v pokutovém území míč, ale stál zády k bráně a nakonec nezakončil.
57'
Řecko právě vstřelilo branku!
Zodpovědnost na sebe vzal TASOS BAKASETAS a celkem s přehledem penaltu proměnil. Hostující kapitán zamířil na střed brány pod břevno, Unai Simón uskočil stranou a na balón už nedosáhl.
55'
Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Španělsko). Domácí hráč fauloval v pokutovém území Georgiose Masourase a následovat bude penalta. Martínez však za to tak úplně nemohl, neboť skluzem chtěl odehrát míč do bezpečí, to se mu povedlo, ale zároveň trefil kopačkou do kolene svého protihráče.
54'
Španělé si s míčem až zbytečně dlouho hráli, nakonec o něj přišli a musí rychle zpátky na svoji stranu.
52'
Španělé reklamovali ruku soupeře v pokutovém území, rozhodčí však stál dostatečně blízko a gestem ukázal, že pískat nebude.
50'
Álvaro Morata nebyl daleko od druhého zásahu, svoji točenou ránu ovšem poslal pouze do boční sítě soupeřovy svatyně.
48'
Domácí dlouho obléhali pokutové území protivníka, Ferrán Torres byl ovšem od míče čistě odstaven a z šance tak nebylo nic.
46'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitris Limnios, přichází Manolis Siopis.
46'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Christos Tzolis.
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Iñigo Martínez.
46'
Hlavní arbitr se rozhodl nenastavovat ani minutu. Domácí odchází do kabin spokojenější co se výsledku týče, avšak s předvedenou hrou nemůže být spokojen ani jeden mančaft. Španělé dali jediný gól z jediné střely a prakticky jediné šance, kterou měli, jejich protivník se naopak k žádnému střeleckému pokusu nedostal a Unai Simón se musel místy v bráně hodně nudit. Bude druhý poločas lepší?
45+1'
44'
Španělé si opět celkem zbytečně počínali před bránou soupeře nedovoleně a o míč přichází.
43'
Koke doběhl odražený míč a tvrdě pálil, zblokovaná rána ovšem končí v zámezí a následovat bude roh.
42'
Andreas Bouchalakis mohl střílet sám, místo toho přihrával vpravo, kam naběhl Dimitris Limnios, ten si míč zpracoval a chtěl popojít blíže k bráně, jeho záměr mu ale nevyšel.
41'
Ofsajd a v něm řecký mančaft.
40'
Dani Olmo zcela jasně fauloval v pokutovém území Tzavellase, soupeř tak může v klidu rozehrát.
39'
Stejný hráč o chvíli později centroval z pravé strany, našel jen hlavu jednoho ze soupeřů.
38'
Eric García přihrával velmi nepřesně, jeho přízemní pas projel až k hostujícímu brankáři.
35'
Domácí pokračují v aktivitě a přihrávají si na soupeřově polovině.
33'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Domácí jdou krátce po půl hodině hry do vedení. Koke poslal vzduchem nadýchaný pas pro ÁLVARA MORATU, který si míč zpracoval a poté jej rychle levačkou poslal přesně pod břevno. Odisseas Vlachodimos se snažil protihráči rychlým vyběhnutím zmenšit střelecký úhel, ale neuspěl.
31'
Znovu Řekové odkopávají balón daleko do bezpečí, prakticky až k domácímu gólmanovi.
31'
Křižná přihrávka pokutovým územím v podání jednoho z hráčů Španělska byla řeckou obranou odehrána včas do bezpečné vzdálenosti, Odisseas Vlachodimos neměl práci.
29'
Španělé celou útočnou akci až zbytečně překombinovali, Rodri se navíc provinil faulem.
28'
Další útočný faul španělského celku, Odisseas Vlachodimos s rozehrávkou nepospíchá.
26'
Modří se však přeci jen dostávali do dobré příležitosti, Dimitris Limnios ovšem místo včasné přihrávky zkoušel udělat kličku soupeři, jeho záměr mu nevyšel.
26'
Michalis Bakakis nepřihrával přesně, jeho pas končí pouze u soupeře.
24'
Kyriakos Papadopoulos poslal k zemi Álvara Moratu, lehce jej udeřil loktem do obličeje, ale kartu nevidí.
23'
Dimitris Limnios mezi dvěma protihráči neproběhl a hosté o balón přicházejí.
22'
Řecko znovu velmi dobře napadá a domácí posílají balón až ke svému gólmanovi.
21'
Dani Olmo chtěl vyslat do šance Sergia Canalese, ten ovšem nepřesnou přihrávku spoluhráči neměl šanci doběhnout, byl navíc bráněn. Balón tak skonči v zámezí a o rozehrávku se postará Odisseas Vlachodimos.
19'
Dani Olmo si zpracoval prudký míč rukou, bylo to sice omylem, ale to nic nemění na tom, že nedovoleně. Řekové tak mohou v klidu rozehrávat.
18'
Španělé se tentokrát v útoku moc daleko nedostali, hosté je vytlačili na jejich polovinu a míč končí až u Simóna.
16'
Eric García teď předvedl, jak se opravdu přihrávat nemá, jeho pas na pravou stranu našel pouze protihráče.
15'
Týmy z Pyrenejského poloostrova byl odpískán útočný faul, hráči se tak musí stáhnout.
14'
Koke se ocitl ve velmi dobré šanci, když se dostal k odraženému míči, jenže první ránu poslal jen do protihráče, tu druhou pak mimo bránu.
12'
Dani Olmo chtěl přiťuknout míč svému spoluhráči, jenže záměr se mu nezdařil a balón končí u soupeře.
12'
Unai Simón si poprvé sáhl na míč, když vyběhl z brány a odehrál jej do bezpečí.
10'
Domácí překombinovali celou akci, po špatné přihrávce o míč přicházejí.
9'
Španělé reklamovali hru rukou před šestnáctkou Řeků, rozhodčí ale nařizuje jen odkop od brány.
7'
Tasos Bakasetas inkasoval úder od Erica Garcíi, chvíli zůstal ležet na trávníku a hra byla přerušena, už se ale zase pokračuje. Žádný trest udělen nebyl.
6'
Ferrán Torres při snaze projít do pokutového území skončil na trávníku, ale tohle určitě nemohl být faul.
5'
Domácí si dlouho mezi sebou přihrávají, ale to je asi tak vše.
4'
Hra se zklidnila a odbývá se daleko od obou branek.
2'
První možnost domácích, míč se z pravé strany dostal před bránu, Dani Olmo byl možná sám překvapen svojí volností a míč odhlavičkoval pouze vysoko nad bránu.
1'
Úvodní výkop obstarali Španělé a ujali se míče.
1'
Oba celky jsou nastoupeny, zní hymny.

Španělsko: Simón – M. Llorente, Ramos (C), García, Gayá – Olmo, Rodri, Koke – F. Torres, Morata, Canales.
Náhradníci: de Gea, Sánchez – Alba, D. Llorente, I. Martínez, Porro, Th. Alcântara, S. Busquets, Oyarzabal, Pedri, Ruiz, Gil.

Řecko: Vlachodimos – Bakakis, Papadopoulos, Tzavellas, Tsimikas – Mantalos, Zeca, Bouchalakis – Limnios, Bakasetas (C), Masouras.
Náhradníci: Dioudis, Kapino – Kyriakopoulos, Mavropanos, Svarnas, Androutsos, Fortunis, Mavrias, Siopis, Giakoumakis, Pavlidis, Tzolis.

Rozhodčí: M. Guida – C. Carbone, G. Peretti (všichni ITA).
Posledních pět vzájemných zápasů

Řecko – Španělsko 1:2 (EURO 2008)
Řecko – Španělsko 2:3 (přátelský zápas)
Řecko – Španělsko – 1:1 (EURO 2004)
Španělsko – Řecko 0:1 (kvalifikace EURO 2004)
Řecko – Španělsko 0:2 (kvalifikace EURO 2004)
Španělsko vs. Řecko

Dnešní soupeři byli nalosováni do skupiny B, kromě nich se v ní ještě nachází silné Švédsko, dále Gruzie a Kosovo. Španělé budou jistě patřit mezi aspiranty na přímý postup na vrcholný turnaj, jeho síla je víc než jasná, vždyť v posledním zápase Ligy národů porazili Německo vysoko 6:0 a ve skupině 4 Ligy A obsadili první místo.
Řekové mohou samozřejmě překvapit, tak jak už v historii učinili na EURU 2004, zda se jim povede podobný kousek v této skupině se ukáže, v Lize národů se jim však moc nedařilo, ve skupině 3 Ligy C skončili druzí o dva body za Slovinskem.
Dobrý den, kvalifikace o fotbalové MS dnes pokračuje řadou dalších zápasů. Dva jsou na pořadu v 18:00, zbylé pak ve 20:45, což je také případ souboje dvou jihoevropských zemí, Španělska a Řecka. Duelu těchto mužstev se budeme v tomto přenosu věnovat, favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.