Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Bulharsko - 15. listopadu 2021   20:45

Švýcarsko
Švýcarsko
48' Okafor (Shaqiri) • 57' Vargas (Gavranović) • 72' Itten (Steffen) • 90+1' Freuler (Shaqiri)
4:0
(0:0)
Bulharsko
Bulharsko
Švýcarsko
Sommer – Widmer, Frei, Schär (90+7. Sow), Mbabu – Zakaria, Freuler – Okafor (68. Steffen), Shaqiri (C) (90+7. Aebischer), Vargas (79. Zeqiri) – Gavranović (68. Itten).
Köhn, Omlin – Aebischer, Cömert, U. García, Imeri, Itten, Sow, Steffen, Zeqiri.
Bastien – Berthomieu, Drouet
Swissporarena, Lucern
Bulharsko
Karadžov – Turicov (46. Velkovski), A. Hristov, K. Dimitrov, Cvetanov – Nedelev, Kostadinov (C), Čočev (65. I. Iliev), Kirilov (70. R. Conev) – A. Iliev (46. Minčev), Despodov (80. Jankov).

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 7:1. Rohy: 18:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:5.
Je konec! Švýcarsko zvítězilo nad Bulharskem 4:0 a definitivně postupuje na Mistrovství světa! Ve skupině C skončilo na 1. místě s 18 body před druhou Itálií s 16 body. Bulharsko se umístilo na 4. pozici s 8 body.
V první půli sice domácí celek byl jednoznačně lepší, ale Gavranović ani Okafor nedokázal vstřelit branku. Do druhé poloviny zápasu už domácí vstoupili aktivněji a ve 48. minutě se trefil Okafor. V 57. minutě zvýšil vedení Vargas. V 72. minutě se trefil také Cédric Itten a gólovou parádu zakončil v 90+1. Freuler.
90+8'
90+7'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Djibril Sow.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Michel Aebischer.
90+6'
Švýcaři drží míč bezpečně na svých kopačkách a nikam se moc nehrnou.
90+4'
Fanoušci si užívají konec tohoto utkání, po kterém vypukne obrovská radost.
90+3'
Kevin Mbabu nyní uviděl od sudího kartu žluté barvy za svůj faul.
90+1'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Domácí mohou slavit hned dvakrát, neboť dávají už čtvrtý gól a po remíze Itálie postupují na Mistrovství světa z první příčky ve skupině! Xherdan Shaqiri z levé strany našel na hranici vápna REMO FREULERA a ten posléze zakončil přesně k pravé tyči. Asistence: Xherdan Shaqiri.
90'
Rozhodčí nastavuje 8 minut navíc.
90'
Švýcarsko je velmi blízko k přímému postupu na Mistrovství světa, neboť v Severním Irsku se hraje už nastavení druhé půle a stav je stále bezbrankový.
88'
Opět skončil balón pouze v moci gólmana Karadžova po centru z pravé strany.
87'
Nyní se moc nehraje, jelikož byl ošetřován hostující hráč.
85'
Cédric Itten se dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale jeho zakončení šlo jen nad svatyni soupeře.
83'
Ani další centr domácího celku nepřinesl nic moc vážnějšího a Bulharsko bude rozehrávat od své svatyně.
82'
Xherdan Shaqiri se ujal rohu a následovat bude ještě jeden, protože centr zblokoval soupeř.
81'
Silvan Widmer poslal centr z levé strany do vápna a následovat bude rohový kop.
80'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Kiril Despodov, přichází Dominik Jankov.
79'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Andi Zeqiri.
78'
Todor Nedelev nyní zůstal ležet po souboji s Cédricem Ittenem.
76'
Znovu byl uprostřed dění Ruben Vargas, jenž nabral rychlost na levé straně, ale nakonec mu míč skluzem odebral bulharský obránce.
75'
Ruben Vargas se nyní nachytal jen v ofsajdové pasti na levé straně a u míče bude Bulharsko.
74'
Domácí nyní krátkými přihrávkami dostávají míč z jedné strany na druhou a hledají další cestičku ke střele.
73'
Bulhaři nyní neví kde jim hlava stojí a mezitím se valí další útok ze strany Švýcarska, které nyní jasně dominuje.
72'
S velkou pravděpodobností je rozhodnuto o dnešním utkání a dělbě bodů, neboť domácí celek vede už 3:0! Renato Steffen si sklepl míč se Shaqirim a následně odcentroval do vápna, kde se dostal ke hlavičce CÉDRIC ITTEN a zakončil nechytatelně k levé tyči. Asistence: Renato Steffen.
71'
Silvan Widmer se provinil faulem na své polovině a Bulhaři tak budou zahrávat volný kop.
70'
Cédric Itten mohl už po dvou minutách na hrací ploše slavit gól, ale rovněž se nacházel v těsném ofsajdu a ani jeho branka tak nebude platit!
70'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Radoslav Kirilov, přichází Radoslav Conev.
69'
Ivan Karadžov si v pohodě poradil se zakončením Fabiana Schära, který se dostal ke hlavičce, ale mířil jen doprostřed svatyně.
68'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Mario Gavranović, přichází Cédric Itten.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Noah Okafor, přichází Renato Steffen.
67'
Andrea Hristov uviděl od hlavního rozhodčího žluté varování za předešlý faul, po kterém sudí nechal výhodu.
66'
Noah Okafor se dostal z levé strany do vápna, kde následně ale jeho přihrávka skončila pouze u soupeře.
65'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Ivajlo Čočev, přichází Ilian Iliev.
64'
Mario Gavranović si sice sběhl za obranu na přihrávku svého spoluhráče a následně prostřelil Karadžova, ale nacházel se v ofsajdu a po přezkoumání videorozhodčím není gól uznán!
62'
Švýcaři ovšem pokračují v aktivní hře a drží míč na pravé straně.
61'
Andrea Hristov si tentokrát sběhl po levé straně do vápna a následně ještě dával míč před bránu, ale tam se tentokrát nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
60'
Hodina utkání je za námi a díky první patnáctiminutovce druhé půle vede Švýcarsko o dvě branky.
59'
Nyní se domácí mužstvo provinilo faulem ve středu hrací plochy, ale Bulharsko u balónu dlouho nezůstalo.
57'
A je to 2:0 pro domácí celek! RUBEN VARGAS si skvěle sběhl za obranu na nákop švýcarského obránce, následně posunul míč Gavranovičovi, který mu ho následně vrátil do velké šance a Vargas zakončil prudce k bližší levé tyči. Asistence: Mario Gavranović.
56'
Nakonec byl ale útok hostujícího celku nepřesný a balón skončil u gólmana Sommera.
55'
Noah Okafor našel svou přihrávkou pouze soupeře a Bulhaři tak mohou jít dopředu po levé straně.
54'
Xherdan Shaqiri se dostal uvnitř vápna do obrovské šance, ale jeho střela nakonec orazítkovala pouze pravou tyč!
52'
Hostující celek drží balón na své polovině a vymýšlí co s ním dál.
51'
Domácí mohli jít do rychlého brejku, který sice rozhodčí nechal dohrát, ale jednalo se o jasný ofsajd.
50'
Tentokrát se právě Noah Okafor dopustil faulu a Bulhaři budou u balónu.
48'
Start do druhé půle se domácím opravdu povedl a po třech minutách dávají úvodní branku utkání! Xherdan Shaqiri dvakrát naznačil centr z levé strany, ale až napotřetí poslal míč do před bránu, kde si sběhl NOAH OKAFOR a z bezprostřední blízkosti zakončil nechytatelně do pravé části branky. Asistence: Xherdan Shaqiri.
47'
Domácí vstoupili do druhé půle aktivně a snaží se něco vymyslet a nejlépe okamžitě vstřelit úvodní branku.
46'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Atanas Iliev, přichází Georgij Minčev.
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Ivan Turicov, přichází Dimitar Velkovski.
46'
45+2'
45+1'
Ivan Turicov má nyní nějaké zdravotní problémy a je ošetřován na hrací ploše.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
45'
Tak tohle byla zatím největší šance Švýcarska! Noah Okafor dostal křížný pas na levou stranu vápna a následně zakončil kolem brankáře pouze do pravé tyče!
44'
Ale ani tentokrát se domácí neprocpali do nějakého vážnějšího zakončení a Bulharsko odkoplo míč.
43'
A další rohový kop získalo domácí mužstvo z levé strany.
42'
Po standardní situaci se dostal ke střele Noah Okafor, ale jeho rána uvnitř vápna letěla vysoce nad bránu Bulharů.
41'
Kevin Mbabu se snažil o centr z pravé strany, ale ten byl zblokován mimo hrací plochu.
40'
Denis Zakaria to udělal famózně, když se dostal přes čtyři hráče soupeře, ale následně vypálil hodně vedle.
39'
Poté domácí celek získal další dva rohové kopy, na které tak jednoznačně vede, ale skóre je stále bezbrankové.
38'
Znovu budou Švýcaři zahrávat rohový kop, protože hostující obrana je zatím nepropustná a míč na svého brankáře nepustí.
36'
Tentokrát obrana Bulharů musela zblokovat centr Silvana Widmera a následuje rohový kop z levé strany.
35'
Ne, opět se domácí nedokázali domluvit a komunikace zatím vázne, což je velký problém do poslední hodiny utkání.
34'
Georgi Kostadinov byl zfaulován Mario Gavranovičem a hra je tak opět přerušená. Švýcarsko zatím nepředvádí zrovna dobrý výkon.
33'
Remo Freuler přerušil brejk soupeře ve středu hrací plochy a uviděl od rozhodčího kartu žluté barvy.
32'
Atanas Iliev si udělal místo pro střelu a následně vyslal projektil z velké dálky, který letěl vysoce nad domácí svatyni.
31'
Noah Okafor si sbíhal za obranu na nákop svého celku, ale na míč nedosáhl a ten skončil v rukou gólmana Ivana Karadžova.
30'
Půl hodina utkání je za námi a zatím jsme se branky mezi Švýcarskem a Bulharskem nedočkali.
29'
Kevin Mbabu zkoušel poslat centr z pravé strany do vápna, což se mu povedlo, ale míč odehrál hostující hráč do bezpečí.
28'
Skvělý lob Xherdana Shaqiriho, který fantasticky přes obranu vyslal do vápna spoluhráče, jenž hlavou sklepl míč pro Rubena Vargase, ale ten nedokázal zakončit.
27'
Georgi Kostadinov, který má dnes masku na obličeji ve skluzu dokázal odehrát balón do zámezí a Švýcarsko tak získalo další autové vhazování pár metrů od rohového praporku.
26'
Ruben Vargas dostal přihrávku do vápna z levé strany, ale následně z první zakončil rovněž doprostřed bulharské svatyně.
25'
Tentokrát přišla další nepřesná přihrávka na straně Švýcarů a nedorozumění.
24'
Mario Gavranović se ocitl ve velmi dobré šanci, když dostal míč uvnitř vápna na pravou nohu, ale následně zakončil pouze doprostřed brány, kde byl připraven Ivan Karadžov!
23'
A znovu Švýcarsko útočilo po levém křídle a nakonec vybojovalo rohový kop, o který se opět postará Xherdan Shaqiri.
22'
Xherdan Shaqiri poslal centr z rohového kopu do vápna, kde ale byl připraven brankář Ivan Karadžov, jenž balón vyboxoval do bezpečí.
21'
Ruben Vargas opět svedl boj s Ivanem Turicovem a získal pro Švýcary rohový kop z levé strany.
20'
Kevin Mbabu tentokrát poslal k zemi Ivajlo Čočeva a Bulhaři tak budou rozehrávat na polovině soupeře.
18'
Ivan Turicov dohrál Rubena Vargase u postranní čáry a i přes omluvy uviděl od sudího žlutou kartu.
16'
Zatím to ze strany domácích vypadá jakoby spolu hráli poprvé, neboť přihrávka Noaha Okafora tentokrát letěla do míst kde byl vůbec nikdo.
15'
Silvan Widmer si sběhl do vápna z levé strany na přihrávku a následně chtěl dávat balón pod sebe, ale ten skončil jen v rukou připraveného Ivana Karadžova.
14'
Remo Freuler to opět zkoušel středem hřiště, kdy si chtěl sklepnout balón se spoluhráčem, ale ten mu neposlal míč přesně.
13'
Znovu se míč ocitl jen v zámezí a Švýcaři jej tak uvedou zpět do hry z autového vhazování.
11'
Remo Freuler chtěl prostrčit míč dovnitř vápna, ale obrana Bulharska zatím drží pevně a nepouští soupeře do žádné větší šance.
10'
Todor Nedelev se ujal centru ze standardní situace, ale ten se mu vůbec nepovedl a stočil se jen do zámezí za bránu.
9'
Po špatné přihrávce se dopředu dostal Todor Nedelev, který posunul míč Kirilu Despodovovi a ten vybojoval rohový kop z pravé strany.
8'
Zatím je ale úvod zápasu spíše v úsporném režimu, kdy se Švýcaři snaží něco vymyslet, ale moc se jim to nedaří.
6'
Dnes v Lucernu celkem vydatně prší, což utkání moc nepřidá, ale doufejme, že uvidíme kvalitní utkání.
5'
Ruben Vargas se postaral o první střelecký pokus v tomto utkání, když dostal míč na střed a následně si ho posunul na levačku kolem Turicova, ovšem jeho střela posléze letěla jen nad bránu Ivana Karadžova.
4'
Andrea Hristov se po chvíli dopustil nedovoleného zákroku na soupeře a Švýcarsko tak může podniknout něco směrem dopředu. Dnes domácí nesmí na nic čekat, neboť potřebují vyhrát.
3'
Znovu skončil balón po neúspěšném útoku hostů jen mimo hrací plochu, ovšem Bulhaři opět budou zahrávat autové vhazování.
2'
Míč skončil pouze v zámezí a následovat tak bude autové vhazování pro Bulharsko, o které se postará Momčil Cvetanov.
1'

Švýcarsko: Sommer – Widmer, Frei, Schär, Mbabu – Zakaria, Freuler – Okafor, Shaqiri (C), Vargas – Gavranović.
Náhradníci: Köhn, Omlin – Aebischer, Cömert, U. García, Imeri, Itten, Sow, Steffen, Zeqiri.

Bulharsko: Karadžov – Turicov, A. Hristov, K. Dimitrov, Cvetanov – Nedelev, Kostadinov (C), Čočev, Kirilov – A. Iliev, Despodov.
Náhradníci: Mihajlov, Vucov – D. Iliev, B. Conev, R. Conev, Velkovski, Jankov, S. Ivanov, Minčev, Petkov, I. Iliev.

Bulharsko

Hostující celek už víceméně o nic nehraje. Bulharsko taktéž odehrálo sedm utkání a nasbíralo zatím 8 bodů, což stačí na předposlední čtvrté místo v tabulce. Bulharsko zatím pouze dvakrát vyhrálo, když porazilo Litvu a Severní Irsko. Hostující celek se v této kvalifikaci trápí hlavně směrem dopředu, protože v sedmi zápasech vstřelilo jen sedm branek. Uvidíme, jak si Bulharsko povede dnes.
Švýcarsko

Domácí celek si zatím v kvalifikaci vede skvěle. Švýcarsko odehrálo sedm utkání a ani jednou neprohrálo. Na svém kontě má 15 bodů a v tabulce se nachází na druhé, tedy barážové, pozici. Má ovšem stejný počet bodů, jako první Itálie. Domácí dne spotřebují nutně vyhrát a spoléhat na to, že Itálie v Severním Irsku zaváhá. Pokud by se tak stalo, tak by se Švýcarsko radovalo z postupu. V opačném případě půjde do ošidné baráže.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na Mistrovství světa má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Švýcarskem a Bulharskem. Jasným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.