Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Nizozemsko - 24. března 2021   18:00

Turecko
Turecko
15' B. Yılmaz (Çalhanoğlu) • 35' B. Yılmaz  • 46' Çalhanoğlu (Meraş) • 81' B. Yılmaz
4:2
(2:0)
Nizozemsko
Nizozemsko
75' Klaassen  (Depay) • 76' L. de Jong
Turecko
Çakır – Çelik, Kabak, Söyüncü, Meraş – Yokuşlu – Karaman (78. K. Ayhan), Tufan (64. Antalyalı), Çalhanoğlu (78. Ünal), Yazıcı (64. Erkin) – B. Yılmaz (C) (90. Türüç).
Günok, Bayındır – Müldür, Kökçü, Toköz, Tosun, Antalyalı, Ünal, Erkin, Türüç, Kılınç, K. Ayhan.
M. Oliver – S. Burt, S. Bennett (ENG)
Atatürk Olimpiyat Stadyumu, Istanbul
Nizozemsko
Krul – Wijndal (82. van Aanholt), Blind (82. Gravenberch), de Ligt, Tete (69. Dumfries) – F. de Jong, Wijnaldum (C), de Roon (62. L. de Jong) – Malen (69. Klaassen), Depay, S. Berghuis.
Cillessen, Stekelenburg – Veltman, Klaassen, Bergwijn, Babel, van Aanholt, Gravenberch, Stengs, L. de Jong, van de Beek, Dumfries.

Ve druhém poločase jsme viděli hodně branek a dobrou hru od obou stran. Turecko se hned na začátku poločasu dostalo do tří brankového trháku. Nizozemci byli i nadále impotentní před brankou soupeře, ale rázem udeřili během dvou minut a jejich šance na body rapidně ožila. Ovšem Burak Yılmaz dovršil hattrick a po standardní situaci uklidnil svůj celek. V samotném závěru mohli hosté ještě snížit na rozdíl jedné branky, ale Depay nezahrál penaltu nejlépe.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:11.
90+5'
90+4'
Memphis Depay (Nizozemsko) neproměňuje pokutový kop. Brankář vystihl směr a dokázal zachytit míč!
90+4'
Po rohu následovala další kombinace a pak centr do vápna. V době centru došlo ke kontaktu a hlavní sudí odpískal penaltu!
90+4'
Žlutou kartu dostává Ozan Kabak (Turecko).
90+3'
...která přinesla nebezpečné zakončení, které bylo sražené mimo branku a je tu roh.
90+3'
Stále sledujeme kombinaci Nizozemska...
90+2'
Hosté se nadechují ke svým posledním možnostem, jak ohrozit branku soupeře.
90+2'
Deniz Türüç dobře táhl míč a místo zakončení ještě chtěl oslovit spoluhráče, ten byl však dobře pokrytý.
90+1'
Ještě čtyři minuty se budou hosté snažit a domácí bránit svůj náskok.
90'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Deniz Türüç.
89'
Spíše takový centr na branku dokázal bezpečně zastavit gólman a Turecko už není daleko od překvapivé výhry.
88'
Po neúspěšném rohu se brankář domácích chystá k zahrávání odkopu od své branky.
87'
Kapitán hostí, Georginio Wijnaldum, si zpracoval vysoký míč a zkoušel střelu k tyči. Míč byl sražen na roh.
85'
Krul zasahuje proti dobrému šanci a Turecko rozhodně nehraje žádného zanďoura a hraje se soupeřem otevřenou partii.
84'
Hosté to samozřejmě ještě zkouší a ví, že už jednou dvě slepené branky dali. Ovšem cent rz pravé strany nenašel nikoho ve vápně. Pouze ruce brankáře.
83'
Tento roh neznamenal nebezpečí pro Krula v brance.
83'
Tulipáni opět ztrácí dvě branky a v samotním závěru už to budou mít hodně těžké. Navíc se musí bránit, neboť Turecko se chystá k zahrávání rohového kopu.
82'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Ryan Gravenberch.
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Owen Wijndal, přichází Patrick van Aanholt.
81'
Turecko právě vstřelilo branku!
Ovšem Turecko disponuje hráčem jménem BURAK YILMAZ, který umístil míč do pravé šibenice a vrací klid na kopačky svého týmu. Zároveň jde o hattrick pro tohoto hráče!
79'
Hráč hosté se provinil faulem a jejich soupeř bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
78'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Enes Ünal.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Kaan Ayhan.
77'
Turecko tedy dostalo dva tvrdé direkty v rozmezí dvou minut a rázem tu máme drama do závěrečných minut zápasu!
76'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Takt o se podívejme. Po dalším centru neudržel brankář míč a LUUK DE JONG byl dostatečně důrazný a nakonec míč končí za brankovou čarou. Dvě slepení branky naprosto nyní mění situaci!
76'
Ten byl však rychle odražen hráčem Turecka. Hosté se však stále drží na míči.
76'
Sražený centr a Nizozemsko bude zahrávat rohový kop.
75'
Autorem branky je DAVY KLAASSEN, který ve vápně dostal přesný centr od Depaye a perfektně si jej zpracoval a dostal míč do branky. Asistence: Memphis Depay.
74'
Turecko opět zaměstnalo defenzívu soupeře, avšak tato střela z dálky skončila mimo branku.
73'
Centr z rohového kopu přistál přesně na hlavičce nizozemského hráče a následně si míč sebral Krul.
72'
Meras otálel s vhazováním dalšího autu a rozhodčímu došla trpělivost a dostal žlutou kartu za zdržování hry.
71'
Série vhazování na pravé straně a Turecko ukrojilo další čas na svou stranu.
70'
Dokonce zápasu zbývá dvacet minut hry, ovšem dát tři branky je velmi složitý úkol. Navíc, když se Nizozemsko do častých zakončení moc nedostává.
69'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Kenny Tete, přichází Denzel Dumfries.
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Davy Klaassen.
67'
Po kratší pauze se již hosté opět dokázali nastěhovat na polovinu soupeře a hledají cestu do šestnáctky Turecka.
66'
Turecké reprezentaci se daří držet hru na polovině hřiště, což jim nyní zcela vyhovuje.
64'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Caner Erkin.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Ozan Tufan, přichází Taylan Antalyalı.
63'
Ozan Tufan se dostal do úniku, nakonec jej soupeř dokázal křižovat a Tufan už neměl dostatek času k lepšímu zakončení. Turecko už nejspíše bude vyčkávat na podobné únikové situace, které by mohlo potrestat.
62'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Luuk de Jong.
60'
Hráč však zamířil přesně do zdi soupeře! Respektive do hráče, který byl kousek od zdi. Míč trefil zhruba rameno Merase, ale hra pokračuje dál.
59'
A je tu další standardní situace Nizozemska a nyní je to z velmi slibné vzdálenosti.
58'
Snad první velká šance hostí ve druhém poločase. Steven Berghuis napřáhl ze standardní situace a poslal míč jen kousek mimo levou horní tyč!
56'
Snaha hostí je hodně platonická a zatím nevede k nějakým nebezpečným zakončením. Turecko zatím duel zvládá velmi dobře pozičně.
54'
Nyní už se dostalo k několika centrům do vápna, ale ani jeden nepřinesl zakončení mezi tři tyče.
53'
Nizozemsko slibně kombinuje a postupně se přibližuje na dostřel branky.
52'
Burak Yılmaz si nyní počínal ve vzdušném souboji hodně tvrdě a je potrestán žlutou kartou.
52'
Obránce Turecka z penaltového puntíku odkopl míč vysoko do vzduchu a zároveň pryč z nebezpečného území.
51'
Domácí celek se nadechoval k zajímavé útočné akci, která nebyla dotažena do konce. Další branka by už nejspíše znamenala konec všem šancím pro hostující celek.
50'
Žlutou kartu dostává Georginio Wijnaldum (Nizozemsko).
49'
Hosté se však nadále snaží něco vymyslet směrem k brance Turecka. Ani jejich další roh jim nepřinesl potřebnou první branku.
47'
Ambice nizozemského celku se rozplývají každým zásahem soupeře.
46'
Tak to je velmi dobrý vstup domácích do druhého poločasu. HAKAN ÇALHANOĞLU vyslal táhlou střelu ze střední vzdálenosti, která si našla cestu k pravé tyčce. Asistence: Umut Meraş.
46'
V nataveném čase jsme již nic zajímavého neviděli. Nizozemsko má sice více míč, ale prohrává o dvě branky. Turecko využilo z minima maximum a zatím mile překvapuje v prvním zápase kvalifikace. Hosté měli největší šanci až v samotném závěru, kdy po rohovém kopu hráč zacílil jen do tyčky.
45+3'
45+1'
První poločas je nastaven o tři minuty.
45'
A po dalším rohu už vznikla nebezpečná situace, kdy se míč nebezpečně dostal před branku. Jeden z hráčů se dostal k hlavičce a míč skončil na levé tyčce! Defenzíva následně odkopla míč od své branky!
44'
Další roh se bude zahrávat, až dojde k ošetření hostujícího hráče.
43'
Po centru bude následovat další pokus, tentokrát z druhé strany. Nizozemci ještě chtěli reklamovat faul ve vápně, ale u rozhodčího nepochodili.
42'
Hosté se pokusí snížit rohovým kopem, který nyní mají k dispozici.
40'
Časomíra odbíjí posledních pět minut prvního poločasu.
39'
Turecko se dopustilo faulu, po kterém však nepřijde další žlutá karta. Alespoň díky němu přerušili slibnou kombinaci soupeře.
38'
Pro hosty je ještě hůře a nyní už ztrácí dvě branky. Opět se hosté drží na míči, ale ve velké vzdálenosti od branky.
36'
Žlutou kartu dostává Ozan Tufan (Turecko).
35'
Autorem branky z pokutového kopu je BURAK YILMAZ, který rozvážným krokem poslal míč do levé strany branky a Jasper Cillessen jako přikovaný na brankové čáře ani nestačil udělat nějaký pohyb.
34'
Donyell Malen ve vápně fauloval Okaye Yokuşlu a rozhodčí nařídil pokutový kop!
32'
Ani tato dobrá standardní situace nepřinesla výraznější ohrožení branky Turecka!
31'
Kenan Karaman je prvním hráčem dnešního zápasu, který dostal žlutou kartu. Před hranicí šestnáctky skluzem sundal Malena.
30'
Půl hodina hry je za námi a zatím blíže k prvním bodům mají domácí. Ti se však od své branky téměř vůbec nedostali k brance soupeře.
29'
Ze situace na pravé straně hřiště se nakonec hostující celek nedokázal dostat k centru do šestnáctky soupeře.
28'
Nizozemci po autu operují na pravé straně hřiště, ale místo centru do vápna, je tu další autové vhazování z jejich strany.
26'
Snaha hostů je evidentní, ale zatím bez vážnějších šancí na branku Turecka. To zatím vytěžilo z minima maximum.
25'
Skrze vhazování se nyní mohlo Nizozemsko dostat do blízkosti branky soupeře. Ten však dobrým napadáním získal míč a dostává hru k polovině hrací plochy.
24'
Domácí se pokoušeli dostat míč z vlastní poloviny, ale ihned za půlkou byli o míč připraveni. Ovšem záhy jej dokázali získat zpět.
23'
Turecko nyní dobře reaguje na pohyb soupeře a dobře si stráží svou hranici pokutového území.
22'
Nedovolený zákrok hostujícího hráče nyní přerušil jejich útočné snažení.
21'
Až nyní musel Uğurcan Çakır likvidovat poměrně tvrdou ránu soupeře a bezpečně na poprvé chytil míč!
20'
Po inkasovaní brance míč víceméně drží hosté, kteří se však nedostávají do zakončení.
17'
Rázem favorit zápasu prohrává a nyní uvidíme, zda jeho snaha bude ještě větší.
15'
Domácí jdou překvapivě do vedení! Autorem branky je BURAK YILMAZ, který překvapil svým rozhodnutím o střelu a míč zaplachtil k pravé tyčce. Brankář hostí snad ani tuto střelu nečekal a nestihl doskočit ke své tyčce. Asistence: Hakan Çalhanoğlu.
14'
Nizozemsko zahrávalo roh, kdy centr propadl před branku, ale nikdo z hostí se již míče neujal.
13'
Domácí celek zlepšil svůj presink a rázem mají hosté problémy s hladkým přechodem k šestnáctce soupeře.
12'
Útočný faul Karamana zastavil jeho pokus zaútočit. Pomezní rozhodčí zdviženým praporkem zastavuje hru.
11'
Nizozemsko se pokoušelo o útok po pravé straně, ale neúspěšně.
10'
Turecko se trochu herně zvedlo a nyní se jim daří držet soupeře na polovině hrací plochy.
8'
Zeki Çelik posílal míč do vápna, ale trefil hráče Nizozemska. Následně trochu krátká přihrávka na brankáře, který musel rychle ven z branky, aby odehrál míč.
7'
Avšak z této standardní situace se hosté nedostali k nebezpečnému zakončení. Brankář domácích bude odkopávat míč od své branky.
6'
Po faulu budou hosté zahrávat standardní situaci ze střední vzdálenosti.
5'
Nizozemsko má stále hru na své straně a kombinací hledá další cestu k ohrožení branky Turecka.
4'
Nebezpečný centr z pravé strany. Obrana Turecka nakonec zvládla dostat míč ze svého pokutového území.
3'
V úvodních minutách mají hosté míč na svých kopačkách.
2'
Dobrá individuální akce nizozemského hráče, který se dostal až ke střele. Uğurcan Çakır dokázal sebrat míč po této přízemní střele.
1'
Startuje nová kvalifikace na MS v roce 2022. Ve skupině G se popstupně mezi sebou utkají týmy Nizozemska, Turecka, Lotyšska, Norska, Černé Hory a Gibraltaru.
Outsider skupiny je jasný – Gibraltar. Ohledně dvou postupujících na MS, už není nic zcela jasného. Dle prognóz by postoupit mělo Nizozemsko a o druhou pozici se nejspíše porvou celky Turecka, Norska a Černé Hory. Ovšem i Lotyšsko může překvapit.
Obě reprezentace hrály naposledy zápas v rámci Ligy národů a to v listopadu minulého roku. Od té doby uběhlo hodně času a určitě se oba týmy nemohou dočkat na další soutěžní zápas.
Pokud se podíváme na vzájemné zápasy obou týmů, tak v posledních pěti zápasech dokázalo Nizozemsko třikrát zvítězit, jednou remizovat a jednou prohrát. A právě jediná prohra přišla v posledním vzájemném zápase, který se odehrál v roce 2015 a bylo to v osmém kole kvalifikace na EURO. Turecko tehdy zvítězilo snadně 3:0!