Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Zákroky brankáře: Ørjan Nyland – 3
Zákroky brankáře: Gábor Király – 3
Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes měli více ze hry než jejich soupeř a zaslouženě tak zvítězili 2:0. Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už ve 14. minutě trefil Priskin. Druhou branku dnešního utkání si vstřelil v 83. minutě do vlastní branky Henriksen a domácí už tak měli prakticky jistý postup na ME 2016. V 87. minutě ještě vstřelil branku na 2:1 opět Henriksen a to bylo vše co se v dnešním utkání stalo.

Držení míče: 39% – 61%
Střely celkem: 11 – 13
Střely na branku: 5 – 4
90+3
90+3
Už nám běží poslední nastavená minutka zápasu a myslím, že o vítězi je už rozhodnuto.
90+2
Hra se nyní pohybuje spíše na polovině hostujícího celku.
90+1
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90
Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.
89
Helland poslal na branku tvrdou střelu poblíž hranice vápna, Király však jeho pokus v pohodě kryje.
87
Norsko právě vstřelilo branku!
Hosté snižují na rozdíl jedné branky! Berget se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, jeho tvrdou střelou dokázal Király vyrazit pouze k MARKUSI HENRIKSENOVI, a ten se následnou střelou k levé tyči nemýlil.
86
Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a o míč tak přišli.
85
Hosté nyní drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.
83
Maďarsko právě vstřelilo branku!
A o účastníkovi ME 2016 je nejspíše rozhodnuto! Dzudzsák poslal míč od rohového praporku na hlavu Bödeho, ten míč prodloužil za sebe a MARKUS HENRIKSEN si následně vstřelil nechtěnou vlastní branku.
82
Domácí budou kopat roh.
82
Johansen poslal na branku střelu poblíž hranice vápna, jeho pokus však nenadělal Királymu větší potíže.
81
Böde se nyní dopustil útočného faulu ve vápně soupeře a navíc od rozhodčího vyfasoval za tento faul žlutou kartu.
80
Hosté střídají. Hřiště opouští Skjelbred a místo něj nastupuje Berget.
79
Henriksen se nyní dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, jeho mířená střela na vzdálenější tyč však končí nad brankou.
78
Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.
76
Hosté byli nyní blízko vyrovnání! Pedersen se dostal z ničeho nic k míči uvnitř vápna soupeře, Király však proti němu včas vyběhl a jeho následnou střelu vyrazil mimo vápno.
76
Pintér se nyní dostal ke střele poblíž hranice vápna, střela mu však vůbec nesedla a míč tak končí vysoko nad brankou.
75
Domácí střídají. Hřiště opouští Kleinheisler a místo něj nastupuje Németh.
74
Dzsudzsák poslal do vápna centr z pravé strany, míč se však dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z obránců.
73
Nagy nyní fauloval zhruba na polovině hřiště Johansena a od rozhodčího vyfasoval za tento faul žlutou kartu.
72
Dzsudzsák se nyní dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus mířený k levé tyči však dokázal Nyland fantasticky vyrazit do zámezí.
71
Míč se od rohového praporku dostal pouze na hlavu jednoho z obránců, a ten ho následně poslal na hranici vápna k úplně volnému Skjelbredovi, jeho následný střelecký pokus dokázal zablokovat jeden z domácích hráčů.
70
Hosté budou zahrávat rohový kop.
69
Hosté nyní chybovali na polovině soupeře a míč tak končí od jednoho z nich v zámezí.
67
Hosté nyní rozehráli rohový kop. Míč se však od rohového praporku dostal pouze do rukavic brankáře Királyho.
66
Lovrencsics se nyní dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, jeho pokus však skončil pouze v boční síti.
65
Böde byl nyní faulován zhruba na polovině hřiště Forrenem, a ten také za tento faul následně obdržel od rozhodčího žlutou kartu.
64
Lovrencsics nyní dostal skvělou přihrávku za obránce, míč si však následně příliš předkopl, a tak do vápna poslal z levé strany centr, míč se však nedostal ve vápně k nikomu z jeho spoluhráčů a nakonec tak skončil v zámezí.
63
Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a k míči se tak dostávají hosté.
62
Domácí střídají. Hřiště opouští Priskin a místo něj nastupuje Böde.
61
Helland poslal do vápna centr z pravé strany, na zadní tyči se dostal k hlavičce Henriksen, míč však poslal zhruba metr vedle levé tyče.
60
Hosté nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.
58
Dzsudzák se nyní dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, následně vyslal na branku střelu, jeho pokus ještě tečoval jeden z obránců a míč tak skončil na břevně!
57
Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.
56
Elabdellaoui si nyní špatně zpracoval přihrávku na pravé straně hřiště a míč mu tak utekl do zámezí.
55
Helland poslal do vápna centr z pravé strany, míč se však dostal pouze do rukavic brankáře Királyho.
54
Helland byl faulován na polovině soupeře a k míči se tak dostávají hosté.
53
Tak nakonec ne, Priskin už je zpět na nohou a hodlá pokračovat dále.
53
Priskin nyní zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů zhruba na polovině hřiště a bude tak muset být ošetřen.
51
Helland poslal míč z tohoto přímého kopu do vápna, míč však nenašel nikoho z jeho spoluhráčů a nakonec tak skončil pouze v rukavicích brankáře Királyho.
51
Jeden z hostujících hráčů byl nyní faulován zhruba pětadvacet metrů od branky soupeře a hosté budou zahrávat další zajímavý přímý kop.
50
Domácí se nyní usadili s míčem na polovině soupeře.
49
Míč z tohoto přímého kopu pouze prosvištěl vápnem a nakonec skončil v zámezí.
48
Pedersen byl nyní faulován zhruba pětadvacet metrů od branky soupeře a hosté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.
47
Hosté nyní drží míč na svých kopačkách.
46
Oba týmy si do druhého poločasu přichystali střídání. Za domácí hřiště opouští Elek a místo něj nastupuje Pintér. Za hosty hřiště opustili Elyounoussi a Odegaard, místo nich nastoupili Pedersen a Helland.
46
46
46
První poločas je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný, domácí však mají více ze hry a zaslouženě tak vedou 1:0. Jediná branka prvního poločasu padla už ve 14. minutě, a to když se krásně trefil Priskin. Hosté se dostali v prvním poločasu cca do dvou vážnějších šancí, ani jednu však neproměnili a po prvním poločas tak prohrávají o jeden gól a pokud chtějí postoupit, musí vyhrát alespoň 1:2! Druhý poločas tak bude ještě velmi zajímavý.

45
Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu Hovlanda, ten však svým hlavičkovým pokusem trefil pouze levou tyč Királyovi branky.
44
43
Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč se tak dostal pouze na kopačky jednoho z obránců.
42
Priskin se dopustil útočného faulu a hrát tak můžou hosté.
41
Dzsudzsák napřáhl ke střele z hranice vápna, jeho pokus však dokázal ztečovat do zámezí jeden z obránců.
41
Následný rohový kop nenadělal hostujícímu celku nějaké větší potíže.
40
Z následného protiútoku domácích se dostal k zakončení ve vápně soupeře Priskin, jeho pokus však dokázal jeden z obránců ztečovat do zámezí.
40
Z následného rohového kopu nevzniklo ve vápně domácích větší nebezpečí.
40
Elabdellaoui poslal do vápna centr z pravé strany, míč se však dostal pouze na hlavu jednoho z obránců, a ten ho následně poslal do zámezí.
39
Míč se od rohového praporku dostal pouze na hlavu jednoho z obránců, a ten ho následně poslal mimo vápno.
38
37
Aleesami nyní poslal do vápna příliš nepřesný centr z levé strany a míč tak končí pouze v zámezí.
36
Dzsudzsák nyní poslal skvělý centr na zadní tyč z pravé strany, tam se dostal k hlavičce úplně volný Lovrencsics, míč však nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
35
Dzsudzsák poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, ve vápně se však k míči dostal pouze jeden z obránců, a ten ho následně poslal do zámezí.
35
33
Dzsudzsák to zkusil přímo na branku, střela se mu však vůbec nepovedla a Nyland s ní tak neměl větší potíže.
32
Dzsudzsák byl nyní faulován zhruba třicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.
32
31
Ødegaard poslal do vápna centr z pravé strany, míč však ve vápně nenašel nikoho v bílém dresu a hrát tak můžou domácí.
30
Domácí nyní získali míč na své kopačky, ale dopředu příliš nepospíchají.
29
Hosté jsou stále u míče a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
27
Velká šance hostů! Skjelbred dostal skvělou přihrávku do vápna od jednoho ze svých spoluhráčů, míč mu však ukopl od nohy jeden z obránců, k míči se však nakonec dostal ve vápně úplně volný Aleesami, brankáře Királyho však nedokázal prostřelit.
26
Priskin nyní dostal příliš dlouhý pas za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak končí pouze v zámezí.
25
Elabdellaoui poslal do vápna dlouhý centr z pravé strany, míč se však dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z obránců, a ten ho následně poslal mimo vápno.
23
Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a v poklidu s ním kombinují na vlastní polovině.
22
Oba týmy nyní hodně chybují a míč tak mění svého majitele každou chvíli.
21
Elabdellaoui poslal do vápna příliš přetažený centr z pravé strany a míč tak končí na opačné straně hřiště u jednoho z obránců.
20
19
Domácí jsou nyní aktivnějším týmem než hosté.
18
Dzsudzsák se dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.
17
Kleinheisler zkusil své střelecké štěstí z velké dálky, střela mu však příliš nesedla a Nyland s ní tak neměl větší potíže.
16
Hosté si nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč tak končí od jednoho z nich až u brankáře Királyho.
15
14
Domácí se dostávají do vedení! TAMÁS PRISKIN dostal skvělý pas za obránce, následně se s míčem dostal do vápna, míč si zasekl a následně ho poslal krásnou střelou ke vzdálenější tyči.
13
Forren se snažil projít s míčem poblíž hranice vápna soupeře mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a o míč tak přišel.
12
11
Johansen se nyní dopustil tvrdého faulu na jednoho z protihráčů zhruba na polovině hřiště a rozhodčí mu za tento faul uděluje žlutou kartu.
11
Aleesami poslal do vápna další centr z levé strany, míč však pouze prosvištěl vápnem a skončil na opačné straně hřiště u jednoho z obránců.
10
Elyounoussi poslal do vápna centr z levé strany, míč se však dostal ve vápně pouze k jednomu z obránců, a ten ho následně sklepnul svým tělem do náruče brankáře Királyho.
9
Hosté se nyní opět usadili s míčem na polovině soupeře.
8
Hosté si nyní mezi sebou nerozuměli zhruba na polovině hřiště a míč tak končí od jednoho z nich v zámezí.
7
Hosté stále drží míč na svých kopačkách a nyní s ním kombinují na polovině soupeře.
6
Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
5
Kádár nyní musí být ošetřen.
5
Johansen poslal míč z tohoto přímého kopu pouze na hlavu jednoho z domácích hráčů, a ten ho následně poslal mimo vápno.
4
Skjelbred byl nyní faulován zhruba pětatřicet metrů od branky soupeře a hosté tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.
4
Lang nyní poslal příliš nepřesný pas směrem dopředu na Priskina a míč tak končí pouze u brankáře Nylanda.
3
Elyounoussi nyní zahrál zhruba na polovině hřiště rukou a k míči se tak dostávají opět domácí.
2
Domácí tento rohový kop rozehráli na krátko, následný centr do vápna však nenadělal hostům větší potíže.
2
Domácí budou zahrávat první rohový kop dnešního utkání.
1
První střelu na bránu nyní poslal Dzsudzsák. Jeho pokus však nijak neohrozil Nylanda.
1
Hosté rozehráli první poločas a nyní s míčem kombinují na vlastní polovině.
1
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Maďarsko: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Elek – Lovrencsics, Kleinheisler, Nagy, Dzsudzsák (C) – Priskin.
Náhradníci: Bogdán, Megyeri – Böde, Bosnjak, Juhász, Németh, Nikolić, Pintér, Stieber, Szalai, Vanczák.

Norsko: Nyland – Elabdellaoui, Forren, Hovland, Aleesami – Tettey – Skjelbred (C), Johansen, Ødegaard, M. Elyounoussi – Henriksen.
Náhradníci: André Hansen, Almenning Jarstein – Berget, Veton Berisha, Høgli, Linnes, Nordtveit, Pedersen, Selnaes, Søderlund, S. Strandberg.

Rozhodčí: Carlos Velasco – Alonso, Yuste – Díaz (všichni Španělsko).
Zajímavé utkání mezi Maďarskem a Norskem, které se hraje v Budapešti, začne ve 20:45 hodin a myslím si, že se máme na co těšit, protože nás čeká velká fotbalová bitva.
První barážový zápas

V Norsku byl lepším a aktivnějším celkem ten domácí, který diktoval tempo hry a měl spoustu šancí. Ale do vedení se dostalo Maďarsko, když se ve 26. minutě prosadil Kleinheisler. Norsko pak přidalo a mělo několik tutovek, ale neprosadilo se. Další branku už nepřidalo ani Maďarsko, které ale i tak vybojovalo hodně dobrý výsledek a do Francie mají hosté o poznání blíže.
Norsko

Notové měli o poznání lehčí skupinu. Ve skupině H totiž své síly změřili s Itálií a Chorvatskem. Nakonec Seveřané skončili na třetím místě, pouze o bod za chorvatským mužstvem, na vedoucí squadru azzuru ztratili celkem bodů pět. Norsko se na evropském šampionátu zatím představilo pouze jednou jedinkrát a to v roce 2000, čtyři body však partě kolem útočníka Solskajera na postup ze skupiny nestačily.
Maďarsko

Maďary v rámci skupiny F nečekal žádný ze soupeřů užší evropské fotbalové špičky, jejich soupeři totiž byli Severní Irsko, Rumunsko, Finsko, Faerské ostrovy a Řecko. Skupina to byla velice vyrovnaná, o dvě přímá postupová místa se bojovalo až do poslední kola, černý Petr v podobě třetí pozice a účasti v baráži nakonec padl právě na svěřence Bernda Storcka. Maďarsko se na evropském šampionátu naposledy představilo před třiačtyřiceti lety, tedy v roce 1972. Tehdy se celek ze střední Evropy probojoval až do semifinále, nakonec však po prohrách se Sovětským svazem a domácí Belgií obsadil čtvrtou pozici.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes je na programu odvetný barážový duel mezi Maďarskem a Norskem, takže se dozvíme, který další tým se představí na evropském šampionátu ve Francii. Favoritem na postup bylo Norsko, ale vzhledem k tomu, že Maďarsko v Norsku 1:0 vyhrálo, tak má do Francie blíže. Bude to ale ještě bitva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.