Polsko - Gibraltar | ONLINE | 7.9.2015 20:45 | Kvalifikace na ME 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mně je to tedy vše. U dalších on-line přenosů nashledanou!
Dnešní utkání je tedy minulostí a domácí si připisují velkou výhru 8:1! O tu se nejvíc zasloužil Kamil Grosicki, který dva góly dal a na další dva přihrál. Dvě branky přidal také Robert Lewandowski s Arkadiuszem Milikem a po jednom zářezu si připsala dvojice Błaszczykowski-Kapustka. Za hosty skóre korigoval gólem v 87. minutě Jake Gosling, který se prezentoval krásnou akcí a na závěr rozjásal hostující fanoušky.
90+2
Konec zápasu.
90+2
Poslední tři jedovaté centry domácích hlavu žádného z domácích nenašly a utkání je ukončeno!
90+2
Mila se kolmicí snažil najít Milika, avšak přihrávka byla příliš dlouhá a hostující obrana míč posílá do autu.
90+1
Polský rohový kop odvrácen na autové vhazování. Zdá se, že desáté branky se dnes již nedočkáme.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
89
Kamil Grosicki by zřejmě rád ještě jednu gólovou asistenci, avšak centrem, který nyní předvedl, to určitě nepůjde. Míč končí za bránou hostujícího brankáře.
87
Gibraltar právě vstřelil branku!
Hosté se dočkali čestného úspěchu a mohou se radovat ze vstřelené branky! JAKE GOSLING si opravdu krásně narazil s Kylem Casciarem a tváří v tvář překonal dosud nepřekonaného Fabiańského.
87
Lehce zraněný Pavel Olkowski je střídán Sebastianem Milou.
86
Domácí již nikam moc nespěchají, ale i tak se dostali až do pokutového území. Zde Milik vybídl přihrávkou Kapustku, jenže mladý Polák si v tísni neporadil a poslal slabý míč pouze k Perezovi.
84
Arkadiusz Milik postupoval do otevřené obrany Gibraltaru, jenže si ukopl míč a ten se nějakou záhadou podrážel ke Grosickému. Dnešní hrdina zápasu ještě vracel míč prvnímu zmiňovanému, ale tam se již neposedný mičuda nedostal.
83
Tentokrát to domácí zkusili pomocí rozehrávky na krátko, ale ani nyní Perez zasahovat nemusel.
82
Další standardní situace v podobě rohového kopu ve prospěch Polska končí dobrým obranným zákrokem Walkera, avšak celá situace se bude po chvíli opakovat.
81
Po faulu domácích zahrával volný kop Liam Walker, avšak jeho vysoký centr skončil pouze v náruči Łukasze Fabiańského.
80
Ani sedmý rohový kop domácí neproměnili ve velkou šanci či dokonce gól a po následné nepřesnosti Grosického následuje odkop od brány.
79
Před dalším rohovým kopem Polska dochází ke třetímu střídání hostující reprezentace. Jeremy Lopez jde na plac místo Leeho Casciara.
78
Piotr Zieliński nyní příliš dlouho vymýšlel hlouposti a nakonec přišel o míč. Z levé strany tak na Fabiańského mohl postupovat Kyle Casciaro, který dokázal v tísni vystřelit a domácí brankář musel opět zasahovat.
76
Rohový kop Gibraltaru další zakončení nepřinesl a zaútočit tak mohou domácí. Aktivní Grosicki však další gólovku zatím nevytvořil.
75
Fantastický zákrok nyní vytáhl Łukasz Fabiański! Liam Walker se uvolnil přes Olkowského, výborně naservíroval míč Josephu Cipolinovi, ale ten si střelou ze stoprocentní pozice vylámal zuby na domácím brankářovi.
73
Polsko právě vstřelilo branku!
Už je to 8:0! Domácí nemají dost, stále útočí a stále přidávají góly. Rychlou akci zakončil další fantastickou přihrávkou před bránu Kamil Grosicki, který tentokrát našel osmnáctiletého debutanta BARTOSZE KAPUSTKU a ten již neměl problém se vstřelením gólu.
72
Polsko právě vstřelilo branku!
Nádherná akce domácí reprezentace! Svůj šestý gól ve kvalifikačním cyklu a druhý gól dnes si připisuje ARKADIUSZ MILIK, který si naběhl k bližší tyči a nataženou nohou nasměroval prudký Grosického centr za záda Jordana Pereze.
71
Glik skvělým pasem vysunul Grosického, který spěchal ze strany k Perezovi, ale nakonec je mu po několika odrazech míče odpískán ofsajd.
69
Z "přímáku" domácích nic nebylo a na druhé straně musel předvést solidní zákrok Fabiański, kterého přízemní střleou protáhl Joseph Chipolina.
68
Druhou změnu si připravil i hostující trenér, který na hřiště poslal Bosia. Opačným směrem putoval Duarte.
68
Kamil Grosicki dostal na pravé straně výborný centr přímo k nohám, poslal si míč kolem Casciara a ten ho poslal k zemi. Volný kop pro Polsko.
66
Po Błaszczykowském si jde odpočinout i nejlepší střelec kvalifikace, Robert Lewandowski, kterého nahrazuje Piotr Zieliński.
65
Kapustka podruhé v akci, ale ani tentokrát se do šance nedostane. Byl sice první u míče, avšak od něj šel kulatý nesmysl za čáru. Následuje odkop od brány.
64
Svůj první kontakt s míčem nezvládl Kapustka, který špatnou přihrávkou nenašel Grosického. Mladíček je zřejmě ještě lehce nervózní.
63
Rohový kop domácích neznamenal nebezpečí pro Perezovu bránu a po tvrdším souboji u půlící čáry na trávníku končí Anthony Bardon.
62
První střídání na straně Polska! Střelec dosud poslední branky, Jakub Błaszczykowski ochází na střídačku, jeho místo zaujme debutant Bartosz Kapustka, kterému je pouhých 18 let!
61
Krátké obléhání brány Gibraltaru hosté přežili, avšak následovat bude rohový kop, který obranným zákrokem zařídil Roy Chipolina.
60
Joseph Chipolina si chtěl napravit chuť po chybě při gólu Milika, ale střelecký pokus poslal mimo tři tyče.
59
Polsko právě vstřelilo branku!
Naprosto bezpečně pokutový kop proměňuje JAKUB BŁASZCZYKOWSKI, který poslal Pereze na stranu a šoupnul míč do odkryté části brány.
58
Penalta! Krátce po páté brance Gibraltaru budou mít domácí šanci na šestý kousek! Robert Lewandowski si v osobním souboji v pokutovém území poradil s Barnettem, který ho podrazil a je z toho pokutový kop Polska.
56
Polsko právě vstřelilo branku!
Útočník Ajaxu Amsterdam, ARKADIUSZ MILIK, se konečně dočkal! Fatální rozehrávku Cipoliny skvěle vystihl Grzegorz Krychowiak, který vysunul domácího kanonýra a ten důraznou ranou prostřelil Pereze.
54
První zajímavější střelecký pokus si vypracovali hráči Gibraltaru. Před chvílí faulovaný Bardon natáhl ke střele zpoza velkého vápna a donutil Fabiańského k nejsložitějšímu zákroku v zápase. I tak si však polský gólman bez větších problémů poradil.
53
Domácí kapitán Robert Lewandowski parádním pohybem a následnou patičkou uvolnil Grosického, avšak jeho prudký centr našel jen hlavu jednoho z hostujících obránců. Rybus poté fauloval Bardona.
53
Po špatně zahraném rohovém kopu se domácí dostali k rychlému protiútoku, jenže ten špatnou přihrávkou pokazil Kamil Grosicki. Na druhé straně se rychle vrátil Olkowski, který hlavou poslal míč k Fabiańskimu.
52
Centr Josepha Cipoliny doletěl až k Rybusovi, který sice nebyl nikým atakován, avšak i přesto zahrál na jistotu na rohový kop.
50
Domácí jsou opět nastěhovaní v blízkosti pokutového území. Rybusův centr proletěl pokutovým územím až k pomezní čáře. Zpoza vápna však po rychlém útoku následně pálil Walker, jehož pokus byl sražen a o zbytek se postaral Łukasz Fabiański.
49
Rychle zpátky k Perezovi. Toho k zákroku donutil Lewandowski, avšak střela to nebyla příliš nebezpečná.
49
První střelecký pokus v druhém poločase registrujeme i na druhé straně. Walkerova rána však nebyla povedená a pomalu se došourala vedle brány.
48
Poláci od začátku druhé půle kombinují na útočné polovině. K dalšímu ohrožení Pereze se zatím nedostali.
47
Po rohovém kopu se k zakončení dostal Kamil Grosicki, který pěknou utaženou střelou těsně minul bránu.
46
Fatální chyba hostující reprezentace mohla znamenat pátou branku v bráně Jordana Pereze. Lewandowski využil nepřesnosti, postupoval na brankáře Gibraltaru, ale na toho přízemní střelou nevyzrál.
46
Hosté jdou do druhé půle s jednou změnou. Kyle Casciaro nahradil nevýrazného Coombese.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
Hlavní rozhodčí neměl důvod nastavovat a první poločas tak končí po 45-ti minutách. Domácí vstoupili do utkání v opravdu silné sestavě a to se projevilo již v první půlhodině utkání. V té se totiž dvakrát trefili Grosicki s Lewandowským a Polsko tak vede 4:0. Dnes to tak vypadá na opravdu velký debakl.
45
První poločas skončil.
44
Zápas připomíná spíše hru kočky s myší. Na levé straně si Poláci dělají, co chtějí. Prakticky neustále se hraje na polovině Gibraltaru.
42
Grosicki si na levé straně vyměnil míč s Rybusem, který se kolem obránce protáhl do pokutového území, jenže poté zpětnou přihrávkou nenašel nikoho v bílém a Gibraltar tak další atak přežil bez úhony.
41
Po standardní situaci fauloval Krychowiak a k míči se dostanou hosté.
40
Lewandowski si pohlídal ofsajdovou hranici, parádní přihrávkou našel Błaszczykowského, ale ten přízemní ranou nechal vyniknout Pereze, který se prezentoval dalším skvělým zákrokem. Následuje rohový kop Polska.
39
Velmi aktivní Grosicki se opět skvěle uvolnil na levé straně, servíroval míč před bránu na hlavu Milika, avšak tuto přihrávku si pohlídal Perez, který stáhl míč.
38
Rybus se snažil najít Lewandowského. To se sice nepodařilo, Błaszczykowski následně ztratil míč, ale svým rychlým návratem získal mičudu zpět na kopačky domácích.
37
Tak teď stáli při Perezovi snad všichni svatí. Grosického střílený centr do blízkosti brány odvrátil Perez trochu nejistě, míč trefil Milika, ale od něj se pak vykutálel těsně vedle brány.
35
Arkadiusz Milik chce gól! Jeho další střela zpoza velkého vápna však postrádala více přesnosti a Perez s ní neměl větší problémy.
34
Paveł Olkowski si na pravé straně zaběhl za obranu Gibraltaru, ale nakonec byl nachytán v ofsajdu, který asistent rozhodčího správně zaregistroval.
32
Po delší době se hosté ukázali na útočné polovině, ale ke střele se nikdo z nich nedostal. Hrají opět domácí borci.
31
Celý fotbalový svět určitě očekával velké vítězství Polska, ale 4:0 po půl hodině hry je opravdu velká nálož. Myslím, že nyní už to bude jen otázka, kolik gólů domácí Gibraltaru nasází.
29
Polsko právě vstřelilo branku!
Panečku to je nášup! Polsko vede ve 29. minutě již 4:0, což v minulém zápase zvládli Iři za celých devadesát minut. Milikovu další velkou šanci sice Perez zlikvidoval, ale míč se odrazil zpět k útočníkovi Ajaxu Amsterdam, který jej naservíroval před bránu a tam již se vstřelením gólu neměl sebemenší problém ROBERT LEWANDOWSKI.
27
Po krátké chvíli se nám opět předvedl Arkadiusz Milik, který si připravil střelu, avšak nepřesným pokusem nakonec minul bránu.
26
Na druhé straně se k zakončení prodral Liam Walker a Fabiański má první zákrok v zápase.
25
A nedají si říct a nedají. Uběhlo jen pár chvil od Grosického šance a už měl čtvrtý gól domácích na noze Milik, který si zpracoval míč, ale jeho přízemní střelu nohou reflexivně vykopl Perez.
23
Grosicki mohl mít hattrick! Zpětná přihrávka našla ve vápně střelce prvních dvou branek zápasu, který pálil z první těsně vedle tyče Perezovy brány.
23
Po dalším rohovém kopu se domácí k zakončení nedostali, avšak u míče bezpečně zůstanou. Momentálně kombinují obránci polské repre.
22
Szukała po rohu hlavičkoval těsně vedle, ale míč byl ještě tečován a bude z toho další rohový kop ve prospěch Polska.
21
Pro hosty mohlo být ještě hůře! Robert Lewandowski šel zcela sám na Pereze, zvolil razantní střelu, ale tu hostující gólman dokázal vytáhnout nad bránu.
21
Po třech vstřelených gólech mohou hrát domácí v naprosté pohodě a stále kombinují na útočné polovině.
19
Polsko právě vstřelilo branku!
Tohle zavání velkým debaklem! Kapitán polské reprezentace, ROBERT LEWANDOWSKI, si přichystal míč na pravou nohou a výbornou střelou přes obránce poslal míč za záda Jordana Pereze. Devátá branka v osmi zápasech pro nejlepšího střelce kvalifikace!
18
Na pěkný centr si na zadní tyči naskočil Szukała, avšak jeho zpětná hlavička byla příliš vysoká a nikoho před Perezem nenašla.
17
Jean Carlos Garcia hlavou odvrátil jedovatý centr a následuje rohový kop domácí reprezentace.
16
Robert Lewandowski hledal kolmicí opět aktivního Grosického, ale nyní už si vše pohlídal Jordan Perez, který míč nechal dokutálet za čáru.
15
Polsko právě vstřelilo branku!
Patnáctá minuta utkání a Poláci vedou o dvě branky! Hosté nedokázali odvrátit míč do bezpečí, kulatého nesmyslu se ujal KAMIL GROSICKI, který vlétl do rozhozené obrany Gibraltaru a tváří v tvář Perezovi si pomohl krásným dloubákem.
13
Po předchozím ubráněném centru však přichází naprosto totožná situace. Opět přišel centr zleva, ale tentokrát míč vyboxoval Perez.
12
Tentokrát si pro míč vyskočil Fabiański a domácí se dostali k bleskovému útoku. Ten na levé stráně táhl Grosicki, avšak jeho přihrávku vzduchem odvrátil Barnett.
12
Centr na bližší tyč odvrátil Łukasz Szukała, avšak hosté si standardku zopakují.
11
Po ofsajdu Grosického se do útoku dostali opět hosté a ti budou mít k dispozici svůj první rohový kop v zápase.
9
Hned z protiútoku se ohrozit Fabiańského pokusili hosté, kteří to udělali poměrně šikovně, ale nakonec akce skončila ofsajdem.
8
Polsko právě vstřelilo branku!
Další akce již však gólem končí a domácí jdou do vedení 1:0! Přesná kolmice od poloviny hřiště doputovala až k Lewandowskému, který si pohlídal míč, výborně odcentroval a v pokutovém území si mezi dvěma obránci našel prostor KAMIL GROSICKI, který přesnou hlavičkou otevřel skóre utkání.
7
Parádní kombinace Polska! Błaszczykowski si vyměnil míč s Lewandowskim, poté přišla přihrávka na Milika, ale ten z blízkosti pokutového puntíku minul bránu!
6
Poláci se již minutu drží na útočné polovině. Výsledkem byl zatím pouze jeden přetažený centr z pravé strany.
5
Hosté trochu zaskočili Poláky a zatím se prezentují velmi dobrou hrou. Především v útoku se ji dvakrát protlačili do blízkosti šestnáctky.
4
Zkušený polský záložník byl rychle odzbrojen a Gibraltar se odvážně pustil do útoku. Míč si na střelu navedl Duarte, avšak jeho pokus přes obránce neprošel.
4
Menší problémy ve vlastním pokutovém území nyní měla polská obrana, ale nakonec si stopeři poradili a Błaszczykowski spěchá na druhou stranu.
2
Další dlouhý nákop za obranu hledal Lewandowského, kterého také našel, ale polský kapitán nemohl pokračovat ve hře, neboť se nacházel v ofsajdu.
1
Grosicki poslal do vápna výborný míč, který přistál na hlavě Szukały, avšak toho výborným zákrokem vychytal Jordan Perez!
1
Úvodní výkop obstarali domácí a Krychowiak okamžitým nákopem hledal Milika. Bylo z toho jen vhazování Polska, avšak následný sražený centr znamená rohový kop.
1
Utkání právě začalo.
Hráči již nastupují na trávník. Zápas by měl začít přesně na čas. Před námi jsou již jen státní hymny obou zemí, podání rukou a samozřejmě losování stran.
Příjemný fotbalový večer! I v pondělí na 20:45 je naplánováno hned sedm dalších kvalifikačních utkání na EURO 2016 a my se spolu podíváme na utkání mezi Polskem a Gibraltarem. Zápas začne přibližně za půl hodiny, avšak sestavy již jsou několik minut známy. Tady jsou!

Úvodní sestavy:

Polsko: Fabiański – Olkowski, Szukała, Glik, Rybus – Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński, Grosicki – Lewandowski (C), Milik.
Náhradníci: Boruc, Szczęsny, Tytoń – Cionek, Jędrzejczyk, Jodłowiec, Kapustka, Peszko, Mila, Zieliński, Wilczek, Borysiuk.

Gibraltar: J. Perez – Barnett, R. Chipolina (C), J. Chipolina – J.-C. Garcia, Bardon, L. Casciaro, Walker, Gosling – Coombes, J.-P. Duarte.
Náhradníci: Neale, Robba – Bosio, Sergeant, R. Casciaro, Olivero, Rovegno, K. Casciaro, Guiling, Victory, Yome, Jeremy Lopez.

Rozhodčí: Gediminas Mažeika – Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas (LTU).
DELEGOVANÍ ROZHODČÍ:

Hlavní rozhodčí: Gediminas Mažeika (LTU)
Asistenti rozhodčího: Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas (LTU)
Čtvrtý rozhodčí: Aleksandr Radius (LTU)
Pomocní brankoví rozhodčí: Nerijus Dunauskas (LTU), Jurij Paškovskij (LTU)
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

7.9.2014 Gibraltar – Polsko 0:7 (11' a 48' Grosicki, 50', 53' 86' a 90'+2' Lewandowski, 58' Szukała)

Držení míče: 34% – 66%
Střely na bránu: 1:15
Střely mimo bránu: 2:8
Zblokované střely: 3:4
Rohové kopy: 3:9
Fauly: 8:10
Žluté karty: 1:2
GIBRALTAR

Reprezentace Gibraltaru je nejen outsiderem zápasu, ale také celého kvalifikačního cyklu. Stát, který hraje kvalifikaci vůbec poprvé zatím splňuje veškeré očekávání a potácí se na posledním místě skupiny D. Skóre 1:38 je pak také více než tristní a dnes tedy nemůžeme očekávat nic než bránění se polským atakům. Naposledy se Gibraltar utkal doma s Irskem, kterému sice podlehl 0:4, avšak první poločas zvládl ukopat na skóre 0:1 a to můžeme brát jako velmi dobrý počin.

Dosavadní výsledky ve kvalifikaci ME

4.9.2015 Gibraltar – Irsko 0:4
13.6.2015 Gibraltar – Německo 0:7
29.3.2015 Skotsko – Gibraltar 6:1
14.11.2014 Německo – Gibraltar 4:0
14.10.2014 Gibraltar – Gruzie 0:3
11.10.2014 Irsko – Gibraltar 7:0
7.9.2014 Gibraltar – Polsko 0:7
POLSKO

Domácí jsou dnes naprosto jednoznačným favoritem utkání a nenašel by se snad nikdo, kdo by si troufl tvrdit opak. Polsko se ve kvalifikaci předvádí v opravdu skvělém světle a drží se na druhém místě velmi vyrovnané skupiny D. Ještě před minulým zápasem byli Poláci dokonce první, avšak prohra 3:1 s Německem je odsunula na druhou pozici. Ani tu však Polsko nemá bezpečně pojištěnou. Pouhé dva body za nimi jsou Irové a o další bodík zpátky se nachází Skotsko. Závěr kvalifikačního cyklu tak bude velmi zajímavý a v této skupině se bude ještě na co dívat.

Dosavadní výsledky ve kvalifikaci ME

4.9.2015 Německo – Polsko 3:1
13.6.2015 Polsko – Gruzie 4:0
29.3.2015 Irsko – Polsko 1:1
14.11.2014 Gruzie – Polsko 0:4
14.10.2014 Polsko – Skotsko 2:2
11.10.2014 Polsko – Německo 2:0
7.9.2014 Gibraltar – Polsko 0:7
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání kvalifikace ME, ve kterém Polsko přivítá Gibraltar. Utkání začíná v 20:45.


Články odjinud