Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Anglie - 14. října 2019   20:45

Bulharsko
Bulharsko
0:6
(0:4)
Anglie
Anglie
7' Rashford  (Barkley) • 20' Barkley  (Sterling) • 32' Barkley  (Kane) • 45+4' Sterling  (Kane) • 69' Sterling  (Kane) • 85' Kane
Bulharsko
P. Ilijev – Pašov, Terziev, Hadžijev, Zanev – Despodov – I. Popov (C), Sarmov (46. Krajev), Kostadinov, Wanderson (76. Malinov) – Isa (68. G. Ivanov).
Bebek – Pataki, Zobenica (všichni Chorvatsko)
Stadion Vasil Levski (Sofia)
Anglie
Pickford – Trippier, Mings, Maguire, Chilwell – J. Henderson, Barkley (73. Mount), Winks – Rashford (76. C. Wilson), Kane (C), Sterling (73. Sancho).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí přesvědčivým vítězstvím Anglie, která svého soupeře porazila vysoko 6:0. I druhý poločas nám přinesl hodně jednoznačnou záležitost, jenomže hosté se radovali "pouze" ze dvou branek, v mnoha dalších případech totiž exceloval brankář Ivanov. Bulharsko dnes nepředvedlo vůbec dobrý výkon, naopak směrem dopředu to bylo hodně zoufalé, navíc ani obranná linie nepředvedla nejlepší možný výkon.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 2:13. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:10.
90+2'
90+1'
Do další šance se přeci jenom dostal Sancho, který vsadil na razanci, jenomže domácí brankář dokázal zasáhnout nadvakrát.
90+1'
Toto utkání se spíše jen dohrává, což je patrné na hře anglické reprezentace. Ta se nikam nežene, naopak se s míčem nachází na vlastní obranné polovině.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Bulharsko se sice snaží s výsledkem něco udělat, na čestnou branku bude mít ještě nastavený čas.
88'
Angličané nakonec sportovním gestem vrátili míč svému soupeři, který ihned rozjel kombinaci u svého pokutového území. Z ochozů se ozývá oslavný chorál fanoušků Anglie.
87'
Aby toho nebylo málo, tak to z dobré pozice zkoušel přímo na branku Mount, který to nemyslel vůbec špatně. Brankář Ivanov se tentokráte musel činit.
85'
Anglie právě vstřelila branku!
HARRY KANE se přeci jenom dočkal! Ani tentokráte si bulharská obrana nepočínala vůbec dobře, naopak jeden z hráčů chyboval, k balónu se tak dostal již zmiňovaný HARRY KANE. Hostující útočník nasadil Terzijevovi jesličky, načež bezpečným způsobem uklidil míč za brankáře Ivanova.
83'
Ilijev Ivanov si nakonec na míč vůbec nesáhl, což znamenalo odkop od bulharské branky. Dalekonosný pas sice směřoval na Ivanova, avšak ten se ve vzduchu neprosadil.
82'
Co scházelo! Svůj první dnešní gól si mohl připsat také Kane, který převzal nahrávku od Hendersona, avšak poté napálil pouze vzdálenější brankovou konstrukci.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, o vítězi je již delší dobu rozhodnuto. Bulharsko se před malým momentem provinilo dalším ofsajdem.
80'
Angličané rozehráli volný kop urychleným způsobem, což nebylo zrovna to nejlepší možné řešení. Wilson se navíc pustil mezi přesilu, proti které neuspěl.
79'
Až příliš čitelně to před několika vteřinami zamýšlel Wilson, jehož centr narazil do nohy Terzijeva. Následná Trippierova nabídka pro změnu skončila u Ivanova.
78'
Následoval další velice důrazný střet u středového kruhu, u kterého toho hodně schytal talentovaný Mount. Sudí nakonec přeci jenom odpískal ve prospěch Anglie.
77'
Pašov ještě zachytil míč na hrací ploše, načež po jeho nahrávce přenášel hru středopolař Krajev. Jeho nabídka se stala snadným soustem pro pozorného Mingse.
76'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Callum Wilson.
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Wanderson, přichází Kristijan Malinov.
75'
Sancho se vůbec poprvé po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočného manévru, který nebyl vůbec špatný. Míč se i přesto dostal do náruče brankáře.
74'
Kousek před pokutovým územím to znamenitým způsobem provedl obránce Terzijev, který zasáhl za záchrannou brzdu. Rashforda navíc zastavil čistým způsobem.
73'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Mason Mount.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Jadon Sancho.
72'
Před malým momentem se do zajímavé pozice dostával Pašov, který neměl potřebnou rychlost. Navíc se bleskově vrátil Rashford, jenž odklidil hrací předmět do zámezí.
71'
Bulharsko tak schytalo nepopulárního bůra, navíc do konce zápasu zbývá ještě hodně času. Pakliže to bude v podobném duchu, dalších branek se ještě dočkáme.
70'
Trippier to zkoušel chytrou nahrávkou podél autové lajny, kam si nabíhal také Rashford. Míč se přeci jenom celým objemem dostal za čáru, aut pro domácí.
69'
Tak přeci jenom tady máme pátý zásah Anglie! Hostující reprezentace podnikla další bleskurychlý protiútok, přičemž si další asistenci připisuje forvard Harry Kane, který i tentokráte dokázal načasovat kolmici na RAHEEMA STERLINGA, jenž sám před brankářem zamířil podél Ivanova.
69'
Na pořadu dne byl rohový kop pro Anglii. Ten byl nakonec rozehrán nakrátko, načež se vzdušná nabídka snášela na Barkleyho, který na míč nedosáhl.
68'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Ismail Isa, přichází Galin Ivanov.
64'
Anglii zřejmě došel střelecký prach! Tentokráte se sám před brankářem zjevil Kane, který měl hodně času, avšak i přesto trefil pouze domácího brankáře.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, i druhý poločas je jednoznačně v režii anglické reprezentace. Bulharsko se i přesto snaží s výsledkem něco udělat.
63'
Hadžijev se prostřednictvím prudké nahrávky pokusil oslovit Kostadinova, jenomže druhý jmenovaný se hnul špatným směrem, čehož využil zadák Mings.
62'
Terzijev to zkoušel vysokým nákopem na pravou stranu, kde Despodov vybojoval v souboji autové vhazování. Bulharsko se konečně dostalo k šestnáctce.
61'
Najednou měl kolem sebe hodně prostoru domácí Zanev, který to zkoušel pohotovým způsobem. Pickford ránu neviděl, na poslední chvíli stačil reagovat.
60'
Za obranu si pokusil seběhnout Barkley, který mohl zkompletovat hattrick. Jenomže byl k vidění hodně netradiční moment, když Barkleyho poslal k zemi Sterling.
59'
Další šance pro Anglii! Rashford ještě celou akci vyšperkoval nahrávkou na vedle stojícího Sterlinga, jehož zakončení vykopl domácí brankář Ivanov.
58'
Sterling se nyní nezachoval zrovna nejlépe, Trippierovu nahrávku na Kanea totiž zbytečně zastavil. V opačném případě bychom sledovali další vyloženou šanci.
57'
Ivanov tentokráte zkoušel odkopnout daleko na druhou stranu, kde byl Mustafa až příliš pozdě v hlavičkovém souboji, ve kterém nakonec kraloval Mings.
56'
Trippier to v tomto případě zkoušel vzdušnou nabídkou, což nebylo to nejlepší řešení. Posléze se do velkého vápna dostal Chilwell, jehož centr proletěl do autu.
55'
Své útočné kolegy podpořil také Mings, jenomže přihrávka na jeho osobu byla až příliš krátká. Toho ihned dokázal využít Terzijev, jenž předvedl dobrý obranný zákrok.
54'
Ven z branky musel domácí brankář Ivanov, který se nakonec jako první dostal k míči. Následoval výhoz na Hadžijeva, jenž ihned oslovil volného Wandersona.
53'
Angličané najednou podnikli rychlý protiútok. Kane si počkal na náběh Rashforda, pod kterého skočil Ivanov. Následná Sterlingova dorážka putovala vedle.
52'
Posléze Krajev doslova zboural svého kolegu Despodova, přičemž se střídající hráč sám dostal do zakončení. Míč nakonec doplachtil daleko vedle branky.
51'
Bulharsko si nakonec zajistilo autové vhazování od pravé autové lajny. K němu se postavil obránce Zanev, který si nakonec vybral naběhnuvšího Wandersona.
50'
Střídající Krajev se dokázal prohnat kolem Trippiera, kterému na pomoc přispěchal Kane. Posledně jmenovaný si pomohl faulem, což uviděl také hlavní sudí.
49'
Domácí si zajistili velice slibnou standardní situaci, ke které se nakonec postavil aktivně hrající Popov. Jeho střílená nabídka nakonec našla hlavu soupeře.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se u středového kruhu povedlo zasáhnout Krajevovi, který navíc zakročil čistým způsobem. Jeho celek peláší kupředu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Georgi Sarmov, přichází Božidar Krajev.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl hned čtyři přesné zásahy. Anglie měla od úvodu utkání obrovskou územní převahu, přičemž se velice brzo dostala do vedení. Hostující celek byl i po první vstřelené brance aktivnější, navíc přidal další tři přesné zásahy, čímž téměř rozhodl o vítězi tohoto zápasu. Ze strany Bulharska se jednalo o hodně pasivní výkon.
45+6'
45+4'
V nastaveném čase přichází čtvrtý zásah Anglie! Bulharsko sice předvedlo sympatickou kombinaci, jenomže mnohem efektivnější byla k vidění na opačné straně. Trippierovi se povedlo načasovat nahrávku pro Kanea, který si ještě posléze všiml lépe postaveného RAHEEMA STERLINGA, jenž měl před sebou prázdnou svatyni.
45+4'
Jenomže domácí celek si ani tentokráte neužil hracího předmětu, o který hodně rychle přišel. Mezitím Pickford zvolil velice přesný odkop na Trippiera.
45+2'
Dle sudího si Sterling nedokázal pohlídat náběh za obranu, jednalo se o jednoznačný ofsajd. Posléze Bulharsko rozehrávalo z blízkosti své šestnáctky.
45+1'
První poločas bude nastaven o šest minut.
44'
Domácí fanoušci zřejmě pokračují s nepřiměřeným fanděním, sudí tak celou situaci řeší u postranní lajny.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem dvou minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
42'
Na opačné straně to na sebe vzal Rashford, který v posledních minutách úplně vypadl ze hry. Jeho zakončení ze složité pozice rovněž nemířilo mezi tři tyče.
41'
Po delší době jsme se dočkali také střeleckého pokusu. Popov si zhruba třicet metrů od branky navedl míč na pravou nohu, jenomže poté zamířil vysoko nad.
40'
Domácí Kostadinov se nadechl k dalekonosnému pasu na pravou stranu, avšak si tuto nahrávku nakonec rozmyslel. Místo toho mu na pomoc přispěchal Hadžijev.
36'
V posledních minutách se nám hra hodně zvolnila, což je pochopitelné. Anglie v tuto chvíli vede už o tři branky, navíc má hodně blízko k dalším třem bodům.
35'
Jeho nahrávka směřovala na vlastní obrannou polovinu, kde Terzijev dokázal obejít napadajícího protihráče, načež velice přesně přenesl hru na volného Popova.
34'
Ve vzdušném souboji si pomáhal rukama hostující Winks, což uviděl také hlavní sudí tohoto zápasu. Wanderson se sám chopí rozehrávky standardní situace.
33'
Domácí to přesto zkoušeli směrem dopředu, přičemž od postranní lajny centroval obránce Pašov. Jeho vzdušná nabídka našla pouze rukavice Pickforda.
32'
Třetí přesná trefa na sebe nenechaal dlouho čekat! Kane se zjevil v hodně nezvyklé pozici, přičemž se sám pokusil o centr do pokutového území. Ten byl natolik dobrý, že směřoval přesně na hlavu ROSSE BARKLEYHO, jehož hlavička putovala mimo dosah brankáře Ivanova, který si na míč ještě trochu sáhl.
32'
Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného zákroku, tentokráte se o něj postaral jeden z domácích obránců. Bude se útočit proti brance bulharské reprezentace.
31'
Po zhruba dvouminutovém přerušení se opět pokračuje ve hře. Domácí fanoušky musel napomenout také hlasatel na stadionu, z ochozů se ozývá pískot.
30'
Zřejmě se jednalo o diskuzi ohledně pokřiků z domácího tábora. Bulharští fanoušci zřejmě nevolili zrovna lichotivá slova, dost možná jsme slyšeli rasistické projevy.
29'
Hlavní sudí si ještě cosi vyříkával s Kanem, kterému se nelíbila jedna z předchozích situací. Už je vše v pořádku, bude se pokračovat autovým vhazováním.
28'
Wanderson se vydal podél autové lajny, kde ho velice brzo obral o hrací předmět vracející se Henderson. Míč se ocitl v zámezí, Bulharsko tak bude vhazovat.
27'
K rozehrávce standardní situace se nakonec postavil střelec druhé branky, tedy Barkley. Jeho centr pravou nohou směřoval k penaltovému puntíku, kde Mings nedoskočil.
26'
Hosté se postupnou kombinací dostali zpět ke středovému kruhu, kde to sám na sebe vzal Sterling, kterého nedovoleným zákrokem zastavil zadák Hadžijev.
25'
Barkley měl ve středu hrací plochy celkem dost času na práci s míčem, nakonec se ale rozhodl pro zpětnou nahrávku, po které Maguire raději otočil hru.
20'
Zničehonic tady máme druhou branku zápasu! Bulharsko se dostalo pod velký tlak, což vedlo k naprosto famózní kombinaci soupeře. Sterling si na hranici pokutového území narazil s Kanem, načež se dostal do menšího úhlu, ze kterého ještě nahrával na zadní tyč, kde měl velice snadnou práci kolega ROSS BARKLEY.
19'
Před malým momentem si domácí obrana poradila na jedničku se Sterlingem, který se tak nedostal do šance. Následně Terzijev nepřipustil žádný centr.
18'
I tentokráte jsme sledovali zpětnou nahrávku až na polovinu hostujícího celku. Barkley se posléze pokoušel najít volného Chilwella, což se také povedlo.
17'
Rashford to tentokráte zkoušel kolmicí na pravou stranu, jenomže Trippier měl k balónu hodně daleko. Nakonec z toho bude autové vhazování pro domácí.
16'
Nakonec nahrávka směřovala na zatím nevýrazného Sterlinga, který se ani tentokráte daleko nedostal. Zanev i přesto odkopával zpět za postranní lajnu.
15'
Angličané se s míčem dostali na vlastní polovinu, což jim v tuto chvíli vůbec nevadí. Naopak Maguire nikam nespěchá, Bulharsko nepochopitelně nenapadá.
14'
Trippier i tentokráte obstaral autové vhazování z pravé strany, přičemž jeho nahrávku domácí hráči nikterak nenapadali. Naopak se k balónu dostal Chilwell.
13'
Pickford se musel činit, přičemž měl hodně práce. Do zajímavé pozice si totiž seběhl Popov, jehož tečované zakončení skončilo na rukavici brankáře Anglie.
12'
Pomezní sudí byl v tomto případě velice pozorný, dle jeho názoru se míč ocitl celým objemem za postranní lajnou. To znamená, že Zanev bude moci vhazovat.
11'
Po nedovoleném zákroku v podání Mingse bylo pochopitelně pískáno. Domácí to zkoušeli kombinací po pravém křídle, jenomže Popov narazil do protihráče.
10'
Finální kolmice se měla snést ke Kanovi, jenomže nahrávka byla o poznání lepší. Jako první se k míči dostal brankář Ivanov, jenž z jedničky odkopl do bezpečí.
9'
I po rozehrávce se Bulharsko daleko s míčem nedostalo, nicméně na opačné straně chyboval také Sterling, kterému utekl balón daleko od své kopačky.
8'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli vůbec dlouho čekat. Do kýženého vedení se dostala Anglie, jenž udeřila hned ze své první větší šance.
7'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Angličané se v poklidu dostali k pokutovému území, kde to senzačním způsobem provedl MARCUS RASHFORD. Hostující křídelník posadil na zadek jednoho z protihráčů, načež fantastickou ránou zamířil přesně ke vzdálenější konstrukci branky.
7'
Posléze se do kombinace zapojil také obránce Hadžijev, kterému nevyšla přihrávka na Mustafu. Naopak se míč dostal na nohu Mingse, jenž oslovil Pickforda.
6'
U středového kruhu se povedlo zakročit Despodovovi, jenž poslal míč přesně na kopačku Zaneva. Ten se chtěl vydat kolem Trippiera, který ho přeci jenom zastavil.
5'
Posléze se konalo autové vhazování také z pravé strany, o které se v tomto případě postaral Trippier. Jeho celek se rozhodl přenést hru do volného prostoru.
4'
Žlutou kartu dostává Jordan Henderson (Anglie).
4'
Obrannou povinnost si splnil domácí Pašov, kterému se povedlo zažehnat nebezpeční před dotírajícím Rashfordem. Na řadu přijde první autové vhazování.
3'
Angličané hned v úvodu tohoto zápasu rozjeli kombinaci na vlastní polovině, načež Mings roztáhl hru na pravou stranu, kde mu Trippier okamžitě vracel.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Bulharsko: P. Ilijev – Pašov, Terziev, Hadžijev, Zanev – Despodov – I. Popov (C), Sarmov, Kostadinov, Wanderson – Isa.
Náhradníci: Mihajlov, Ch. Ivanov – K. Dimitrov, Goranov, G. Ivanov, Karagaren, Lozev, Krajev, Malinov, Marcelinho, Nedjalkov, Slavčev.

Anglie: Pickford – Trippier, Mings, Maguire, Chilwell – J. Henderson, Barkley, Winks – Rashford, Kane (C), Sterling.
Náhradníci: D. Henderson, Pope – T. Abraham, Alexander-Arnold, Joe Gomez, M. Keane, Mount, Sancho, Rice, Tomori, C. Wilson.

Rozhodčí: Bebek – Pataki, Zobenica (všichni Chorvatsko).
BULHARSKO

Bulharům se tato kvalifikace vůbec nedaří. Je jasné, že tento národní tým si na ME nezahraje, protože dosud získal pouhé tři body v šesti duelech. Zajímavým faktem je, že Bulharsko čeká na jakoukoliv reprezentační výhru už rok. 13.10.2018 porazilo v Lize národů Kypr a od té doby sehrálo už 10 zápasů bez vítězství. V této skupině si Bulhaři připsali body jen po třech remízách a ve zbývajících třech duelech podlehli Česku, Kosovu a Anglii.
ANGLIE

Hrdý Albion v pátek podlehl české reprezentaci 1:2 a připsal si první porážku v kvalifikacích po několikati letech. Svěřenci trenéra Southgatea ale už dnes mohou slavit postup na ME. Musí porazit poslední Bulhary a navíc doufat, že Kosované ztratí body s Černou Horou. I kdyby to hned dnes nedopadlo, tak Anglie má stále výbornou pozici k pohodovému postupu. Anglie si připsala v této kvalifikační skupině 4 výhry a jednu porážku. Nejprve porazila 5:0 Česko, následovalo vítězství 5:1 v Černé Hoře, poté domácí výhra 4:0 nad Bulharskem a nakonec vítězná přestřelka s Kosovem v poměru 5:3. O zápasu v Praze už řeč byla. Anglie se ujala vedení už v páté minutě zásluhou proměněné penalty Kanea, avšak výborný výkon české reprezentace zapříčinil senzační otočku ve skóre. Dnes bude parta okolo Harryho Kanea jasným favoritem.
Tabulka kvalifikační skupiny A:

1. Anglie, 5 zápasů, 12 bodů
2. Česko, 6 zápasů, 12 bodů
3. Kosovo, 5 zápasů, 8 bodů
4. Černá Hora, 6 zápasů, 3 body
5. Bulharsko, 6 zápasů, 3 body.
Přeji vám příjemný pondělní večer při sledování textového přenosu z utkání mezi Bulharskem a Anglií. Kvalifikace na evropský šampionát jde pomalu do svého finiše, a tak se rozhodně máme na co těšit. Angličané si už po dnešku mohou zajistit postup na závěrečný turnaj. Utkání začíná ve 20:45. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.