Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Bělorusko - 6. září 2019   18:00

Estonsko
Estonsko
54' Sorga (Käit)
1:2
(0:0)
Bělorusko
Bělorusko
48' Naumov  (Stasevič) • 90+2' Skavyš  (Matvejčik)
Estonsko
Lepmec – Teniste, Tamm, Klavan (C), Pikk – Käit, Mets, Vassiljev (77. Ar. Dmitrijev) – Zenjov, Sorga (83. Sappinen), Henrik Ojamaa (86. Siňavskij).
Durieux – Becker, Da Silva (vš. LUX)
A. Le Coq Arena, Tallinn, Estonsko
Bělorusko
Hutar – Matvejčik, Policevič, Naumov, Poljakov – Kovaljov (77. Skavyš), Jablonskij, Majevski, Stasevič (C) – Signěvič (64. Bachar), Drahun.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:8. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:14.
Je dobojováno! O výsledku dnešní duelu rozhodla druhá půle, která nabídla hned tři góly. Sledovali jsme velmi dobrý fotbal, Estonci byli Bělorusům vyrovnaným soupeřem, ale nakonec kvůli nepovedenému závěru neberou ani bod. Hosté dokázali v závěrečném tlaku skórovat a druhým gólem v zápase rozhodnout o třech bodech.
90+4'
90+2'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Bělorusové korunují svůj vydařený závěr zápasu možná rozhodujícím gólem! MAXIM SKAVYŠ se prosazuje důrazem na malém vápně, tvrdá rána pro Estonsko.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Po jednom takovém se domácí dostali do blízkosti šestnáctky, poté ale špatně centrují, míč pro Bělorusko.
89'
Bělorusové se v závěru zápasu viditelně snaží, jsou nyní aktivnější, ale musí si dávat pozor na brejky.
88'
Neuvěřitelné, Ivan Bachar (Bělorusko) je už frustrován z toho, jak mají domácí postavené branky... z levé strany zkoušel přelobovat gólmana, což se mu povedlo, ale míč opět skončil na břevně!
88'
Po rohovém kopu Bělorusů žádné nebezpečí pro branku domácích.
87'
Hosté vybojovali roh, který Igor Stasevič rozehraje z levé strany.
86'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Henrik Ojamaa, přichází Vasilij Siňavskij.
85'
Bránící Sergej Zenjov (Estonsko) fauluje na své polovině, Bělorusové budou moci rozehrávat.
84'
Akce domácích končí střelou nad branku Bělorusů, autorem střely Henrik Ojamaa (Estonsko).
83'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Erik Sorga, přichází Rauno Sappinen.
82'
Igor Stasevič (Bělorusko) rozehrál volný kop, kterým poslal míč do vápna, tam to možná vypadalo, že jeden z bránících borců lehce zahrál rukou, ale sudí stál blízko a nechává hrát dál, takže nejde o ruku.
82'
Ragnar Klavan (Estonsko) fauluje na své polovině, to znamená jediné – volný kop pro Bělorusko.
81'
Hned poté se ale míč dostává k brankáři Sergejovi Lepmecovi (Estonsko).
81'
Estonci odkopávají míč jednoduše do autu, Bělorusové vhazují z levé strany, na vlastní polovině.
80'
Posledních zhruba deset minut nás dělí od závěrečného hvizdu, stále jde o remízový zápas, dočkáme se rozhodujícího gólu?
79'
Domácí to zkouší po pravé straně, odkud míří pas do vápna, ale tam nebyl vůbec nikdo v modrobílém, hrají hosté.
78'
Estonci s míčem u půlící čáry, domácí se snaží něco vymyslet.
77'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jurij Kovaljov, přichází Maxim Skavyš.
77'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Konstantin Vassiljev, přichází Artjom Dmitrijev.
77'
Igor Stasevič (Bělorusko) rozehrál roh svého mužstva, ale bez valného úspěchu.
76'
Bělorusové vybojovali roh, který rozehrají z pravé strany.
75'
Erik Sorga (Estonsko) se po volném kopu dostal k hlavičce, ale byl těsně bráněn, z toho nic nebude, z pohledu domácích.
75'
Naumovovi se rozhodnutí sudího nelíbí, ale nic s tím nenadělá.
74'
Nikita Naumov (Bělorusko) fauluje na vlastní polovině, v hlavičkovém souboji, volný kop pro Estonce.
73'
Centr Majevského lapil Sergej Lepmec (Estonsko), čímž končí tlak hostů.
72'
Velmi zajímavá šance hostů, takový spíše centr z levé strany končí na domácí tyči. A akce hostů pokračuje a pozor, tentokrát míč skončil na břevně, tak to mají domácí velmi dobře postavenou branku.
72'
Estonci ztrácejí míč na pravé straně, Bělorusové zkusí rychlý brejk.
71'
Je to tak, Igor Stasevič (Bělorusko) se zapojuje normálně do hry a hra tak může pokračovat.
70'
Ale asi to nebude nic vážného, kapitán Bělorusů je již na nohou.
69'
Igor Stasevič (Bělorusko) nyní končí na trávníku, po souboji u vlastního vápna.
68'
A z ničeho nic se dostal Stanislav Drahun (Bělorusko) do dobré šance, po centru z levé strany pohotově zakončil, ale branku těsně minul.
68'
Míč míří k Hutarovi (Bělorusko), který musí rychle rozehrát.
67'
Bělorusové s míčem na vlastní polovině, jako by hosté nikam nespěchali.
66'
Žlutou kartu dostává Ivan Bachar (Bělorusko).
65'
Žlutou kartu dostává Nikita Naumov (Bělorusko).
65'
Bělorusové posílají pas na polovinu soupeře, ale tam míč získávají domácí.
65'
Henrik Ojamaa (Estonsko) fauluje Martynoviče při napadání rozehrávky soupeře.
64'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Mikalaj Signěvič, přichází Ivan Bachar.
63'
Odkopem míče řeší nyní Aljaxandr Martynovič (Bělorusko) situaci na vlastní polovině.
63'
Aljaxandr Hutar (Bělorusko) vykopává od své branky, dlouhý výkop končí na polovině soupeře a je to v podstatě odevzdaný míč.
62'
Míč se ale vrací na polovinu hostů, dokonce až k brankáři Hutarovi.
62'
Míč letí do autu, Bělorusové budou vhazovat z pravé strany, na polovině Estonců.
61'
Již několik minut mají převahu domácí, střelec vyrovnávacího gólu Erik Sorga (Estonsko) se prezentuje střelou z první, uvnitř vápna, branku ale přestřeluje.
60'
Je za námi hodina hry, stav je opět vyrovnaný, ovšem už ne 0:0, ale 1:1 a díky dvěma gólům dostal zápas potřebný náboj.
59'
Bělorusové jsou při rozehrávce pod tlakem a u půlící čáry ztrácejí míč.
58'
Konstantin Vassiljev (Estonsko) to zkusil ze střední vzdálenosti, branku Bělorusů ale míjí.
57'
Estonci jsou nyní o něco aktivnější a dostávají se do útoku.
56'
Domácímu záložníkovi se ale posouzení sudím vůbec nelíbilo, ještě si to tam šel vyříkat s protihráčem, sudí musí chladit emoce.
55'
Karol Mets (Estonsko) fauluje na své polovině, míč pro Bělorusko.
54'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Mattias Käit poslal z pravé strany parádní přihrávku za obranu, kam si na vzdálenější tyči naběhl ERIK SORGA, který doklepl míč do branky.
53'
Statistika držení míče – 53% : 47%.
52'
Konstantin Vassiljev (Estonsko) to zkusil nakonec přímo na branku, tu ale netrefil.
51'
Estonci vybojovali volný kop na polovině soupeře, dočkáme se vyrovnání?
50'
Estonci nyní drží míč u půlící čáry a snaží se něco vymyslet.
49'
Naprosto zasloužené vedení, Bělorusové mají skvělý vstup do druhého poločasu.
48'
Po dvou velkých šancích přichází přece jenom gól! Po rohovém kopu z pravé strany se hlavou prosazuje NIKITA NAUMOV.
48'
Vzápětí další šance, Stanislav Drahun (Bělorusko) poslal míč za obranu Estonců, kam si seběhl Igor Stasevič, nebyl to ofsajd, míč ale končí na tyči!
47'
Igor Stasevič (Bělorusko) se prezentuje velmi zajímavou střelou z levé strany, míč se stáčel k brance, ale do té nedoputoval, skončil mimo.
47'
Bělorusové se ale s míčem na noze vrací zpět na svou polovinu.
46'
Mikalaj Signěvič (Bělorusko) vybojoval autové vhazování na polovině soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Utkání zatím branku nenabídlo, ale rozhodně bylo co sledovat. Oba týmy si dokázaly vytvořit nějaké ty šance, nicméně i do druhého poločasu se půjde za bezbrankového stavu.
45+1'
45'
Nastavena je jedna minuta.
44'
Autové vhazování Bělorusů, z levé strany, na polovině soupeře.
42'
Domácí rozehráli roh z levé strany, faulován byl ale bránící Policevič, míč pro Bělorusko.
41'
Rychlý útok domácích, zakončený střelou z levé strany, gólman Hutor (Bělorusko) musel vytěsnit na roh.
40'
Z rohového kopu se hosté prosadit nedokázali.
39'
Tato střela Bělorusů zpoza vápna již ale byla vydařená, Stanislav Dragun poslal míč těsně nad branku, gólman Lepmets ještě špičkami prstů škrtl míč.
38'
Povedená střela hostů, zpoza vápna, gólman domácího výběru ale chytá.
1'

Estonsko: Lepmec – Teniste, Tamm, Klavan (C), Pikk – Käit, Mets, Vassiljev – Zenjov, Sorga, Henrik Ojamaa.
Náhradníci: Aksalu, Igonen – Kreida, Liivak, Ar. Dmitrijev, Kams, Sappinen, Ainsalu, Siňavskij, Kallaste, Kuusk, Vihmann.

Bělorusko: Hutar – Martynovič, Policevič, Naumov, Poljakov – Kovaljov, Jablonskij, Majevski, Stasevič (C) – Signěvič, Drahun.
Náhradníci: A. Klimovič, M. Plotnikov – Baha, Pavlovec, Bachar, Ngome, Skavyš, Zolotov, V. Klimovič, Volkov, Ševčenko, Pjačenin.

Rozhodčí: Durieux – Becker, Da Silva (vš. LUX).
BĚLORUSKO
Bělorusové na tom nejsou v kvalifikační skupině C o nic lépe, než Estonci. Oba týmy patří ve společnosti Severního Irska, Německa a Nizozemska k jasným outsiderům a není divu, že se oba krčí na dně tabulky. Bělorusové jsou předposlední jen kvůli tomu, že mají o něco málo lepší skóre. Nicméně mají o zápas více, než poslední Estonci. Kvalifikační skupinu rozehrálo Bělorusko v Nizozemsku a byla z toho očekávaná prohra (0:4). Následovala další prohra na hřišti Severního Irska, kde ale Bělorusové dlouho sahali alespoň po bodu!
I následující dvě domácí utkání Bělorusové nezvládli, když podlehli Německu 0:2 a naposledy i Severnímu Irsku 0:1).
ESTONSKO
Estonci v dosavadní kvalifikaci neuhráli ve třech duelech ani bod. Aktuálně jim tak patří poslední místo s nulovým bodovým ziskem a děsivým skóre 1:12. Jediný gól zaznamenali Estonci v červnovém domácím duelu se Severním Irskem, které vévodí skupině C před Německem (to má ovšem o zápas méně) a třetím Nizozemskem.
Estonci začali kvalifikační skupinu prohrou 0:2 na hřišti Severního Irska. Se stejným soupeřem pak v již zmiňovaném červnovém duelu prohráli i doma (1:2). Třetí kvalifikační duel se změnil v neskutečný horor, který Estoncům v Mohuči připravili domácí Němci. Ti již totiž již po poločase vedli 5:0 a skóre se nakonec zastavilo na výsledku 8:0!
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání kvalifikace o postup na EURO 2020, v němž ESTONSKO přivítá v domácím prostředí BĚLORUSKO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.