Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Nizozemsko - 9. září 2019   20:45

Estonsko
Estonsko
0:4
(0:1)
Nizozemsko
Nizozemsko
17' Babel  (Blind) • 48' Babel  (Depay) • 76' Depay  (de Ligt) • 87' Wijnaldum  (Depay)
Estonsko
Lepmec – Teniste, Tamm, Klavan (C), Kallaste – Ainsalu (87. Ar. Dmitrijev), Mets – Zenjov (60. Liivak), Käit, Henrik Ojamaa (85. Sappinen) – Sorga.
Bojko (UKR) – Volodin (UKR), Skrypka (UKR)
A. Le Coq Arena, Tallinn
Nizozemsko
Cillessen – Veltman, de Ligt, V. van Dijk (C), Blind – D. Pröpper, Wijnaldum, F. de Jong (71. L. de Jong) – Malen (63. S. Berghuis), Depay, Babel (85. Strootman).

Fotbalisté Nizozemska splnili povinnost, když na hřišti Estonska zvítězili vysoko 4:0. Na první gól jsme nečekali příliš dlouho, už v 17. minutě se prosadil Ryan Babel. Stejný hráč byl i u druhého zásahu Oranjes, v úvodu druhé půle skóroval hlavou. Zbývající dva góly si svěřenci kouče Koemana nechali do závěrečné čtvrthodinovky. Nejprve se technickou střelou k levé tyči trefil Memphis Depay a konečnou podobu dal stavu středopolař Georginio Wijnaldum. Nizozemsko se díky tomuto vítězství dostalo na devět bodů, ztráta na Severní Irsko a Německo činí body tři, avšak Holanďané sehráli o utkání méně. Estonsko zůstává na nule.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+4'
90+3'
Fotbalisté Nizozemska byli velmi blízko k dosažení populárního "bůra," Depay však po skvělé přihrávce Pröppera v oborvské příležitosti minul!
90+2'
Memphis Depay vyzkoušel technickou finesu, přehození přes hlavu Klavana mu ovšem nevyšlo podle představ.
90+1'
Steven Berghuis si zasekl míč a pokusil se o technický obstřel, balón ale proletěl vysoko nad estonskou svatyní.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Hodně daleko z brány vyběhl Lepmec proti nákopu Davyho Pröppera, avšak tento risk se vyplatil, balón vyboxoval do bezpečí.
87'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Mihkel Ainsalu, přichází Artjom Dmitrijev.
87'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Depay centrem z následného přímého kopu poslal míč přesně na hlavu GEORGINIA WIJNALDUMA. Zakončení liverpoolského středopolaře propadlo Lepmecovi pod tělem!
86'
Přichází třetí karetní trest na straně Estonců. Pronikajícího Berghuise stáhl k zemi Karol Mets.
85'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Henrik Ojamaa, přichází Rauno Sappinen.
85'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Ryan Babel, přichází Kevin Strootman.
84'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Georginio Wijnaldum se pokusil přenést hru na Blinda, levý bek ale neměl šanci na kulatý nesmysl dosáhnout.
83'
Roh nebezpečí pro Lepmecovu svatyni neznamenal, nejvýše se totiž vyšplhal stoper Joonas Tamm.
82'
Na dlouhý pas si za obranu nabíhal čerstvý Luuk de Jong. V poslední chvíli uklidil před forvardem do bezpečí za cenu rohového kopu Klavan.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Rozdíl ve skóre činí tři góly, podle herního projevu ale Holanďané stále nemají dost.
80'
Honbu za čtvrtým gólem alespoň na chvíli otupil pomezní rozhodčí signalizující ofsajdové postavení Berghuise.
79'
Pokud chce Veltman dohrát, měl by si dávat na tvrdé zákroky pozor. Jeden takový teď předvedl proti Sorogovi.
78'
Do pasivní defenzivy ihned po výkopu vlétl Ojamaa, jenž se dokonce dostal i k zakončení. Premiérový zákrok v utkání si připisuje Jasper Cillessen.
76'
Jak lépe oslavit padesátý reprezentančí zápas, než vstřelenou brankou? To se přesně podařilo MEMPHISU DEPAYOVI, který si zpracoval dlouhý nákop de Ligta, udělal kličku Tammovi a technickou střelou k levé tyči uklidil míč do sítě.
75'
Babel jemným obloučkem naslepo hledal v předbrankovém prostoru spoluhráče. Místo toho ale našel pouze Ragnara Klavana.
74'
Technické zakončení se Berghuisovi nepovedlo tak, jak by si sám hráč představoval. Snadná práce pro Lepmece.
73'
Prvním potrestaným fotbalistou v kádru hostů se stal Jöel Veltman, jenž si pokopl balón. Toho okamžitě využil k zisku balónu Ainsalu, kterého pravý bek nekompromisně poslal k zemi.
72'
Exekuce se chopil Depay, ovšem rána se mu vůbec nepovedla. Letěla moc nízko a navíc zasáhla do hlavy Ryana Babela.
71'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Luuk de Jong.
70'
Těsně za hranicí šestnáctky Joonas Tamm podrazil unikajícího Depaye. Za svůj počin si vysloužil žlutou kartu, Holanďané navíc budou rozehrávat standardku z ideální střelecké pozice.
69'
Neměl komu, a tak se Ragnar Klavan rozhodl k dalekému odkopu na polovinu soupeře, kvůli němuž se musel o do své klasické obranné pozice vrátit van Dijk.
68'
Šikovně si počkal Steven Berghuis na náběh spoluhráče, jenže poté mu adresoval velmi nepřesný pas, který sebral Joonas Tamm.
67'
Bek Veltman přihrával do velmi složité pozice Depayovi. Hráč Lyonu si v obležení dvou soupeřů nedokázal poradit.
66'
Kulatý nesmysl uzmul protivníkovi Frenkie de Jong a zdá se, že se bude opakovat zase ta stejná písnička, neboli kombinační hra Holanďanů.
65'
Estonci si užívají ojedinělého pobytu v útoku. Přes kompaktní defenzivu soupeře je ale velmi těžké se propracovat.
64'
Frank Liivak se už už chystal na odcentrovat, na poslední chvíli mu v tom skvěle provedeným skluzem zabránil Jöel Veltman.
63'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Steven Berghuis.
62'
Virgil van Dijk je v posledních minutách více v pokutovém území soupeře, než ve vlastním. Tentokráte se dopustil nedovoleného zákroku na brankáře.
61'
Máme za sebou hodinu utkání. Oranjes si jdou za vítězstvím, domácí budou na první body ve skupině čekat minimálně do následující reprezentační pauzy.
60'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sergej Zenjov, přichází Frank Liivak.
59'
To rána Davyho Pröppera z dobrých pětadvaceti metrů byla o poznání povedenější, i v tomto případě si ovšem Lepmec poradil.
58'
Slabá střela Malena nenadělala Lepmecovi žádné problémy, gólman schoval kulatý nesmysl v rukavicích.
57'
Do brejku se hnal Henrik Ojamaa, včas ho však zakřižoval Matthijs de Ligt. Estonec ve finále vyslal centr do země nikoho.
56'
Na centr z rohového kopu si vyskočil nikým neatakovaný Virgil van Dijk, jehož hlavička proletěla těsně vedle pravé tyče!
55'
Ze standardní situace nic nebude, ve výskoku se totiž dopustil útočného prohřešku Virgil van Dijk.
54'
Taijo Teniste bez viditelného úmyslu hrát balón zezadu zajel právě do de Jonga. Tato žlutá karta je neoddiskutovatelná.
53'
Ale opravdu jen na okamžik, Frenkie de Jong získal míč a opět se hrne s balónem směrem dopředu.
52'
Těsně, ale přece se Ryan Babel nacházel v postavení mimo hru, domácí fotbalisté mohou na chvíli vydechnout.
51'
Akce ještě pokračovala, ovšem po pasu z levé strany se nejvýše vyšplhal stoper Ragnar Klavan.
50'
Okamžitě mohl vstřelit třetí branku Donyell Malen, proti padajícímu Lepmecovi ale nedokázal zvednout balón.
48'
Brzy po zahájení druhé půle odskakují hosté na rozdíl dvou branek! Parádní centr Depaye si našel opět RYAN BABEL, který hlavičkou v pádu zaznamenal svůj druhý přesný zásah v utkání.
47'
Na polovině hřiště s míčem hrál Taijo Teniste, jenže neměl komu nahrát dopředu a tak se otočil a poslal dalekou malou domů brankáři.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Skončil první poločas kvalifikačního utkání o postup na Euro mezi Estonskem a Nizozemskem, který se zatím vyvíjí podle předpokladů. Aktivnější svěřenci trenéra Koemana využili tlaku k jedné brance, v 17. minutě se po příihrávce Blinda prosadil Ryan Babel. Holanďané měli i další šance, s nimi si ale poradila pozorná obrana nebo gólman Lepmec.
45'
44'
Memphis Depay vyzkoušel pozornost gólmana skákavou ranou k pravé tyči. Sergej Lepmec zůstal v pozoru a nadvakrát pokus zlikvidoval.
43'
Opět sledujeme kombinační hru v blízkosti estonské šestnáctky. S míčem na kopačkách je aktuálně středopolař Liverpoolu Georginio Wijnaldum.
42'
Na podobné brejky si musí dát fotbalisté Oranjes pozor, aby je to v pozdějším průběhu zápasu nemrzelo.
41'
Ojamaa v rychlostním souboji po levé straně přesprintoval Veltmana, ovšem svým pasem nedokázal překopnout urostlého van Dijka.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou Nizozemci do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Georginio Wijnaldum vypálil z nějakých třiceti metrů pořádnou jedovku, jež proletěla těsně vedle levé tyče Lepmecovy svatyně.
38'
Do hry se často zapojují i beci Blind s Veltmanem. Ti v tomto utkání plní roli falešných křídel.
37'
Ragnar Klavan si dovolil velkou drzost, když si jako poslední hráč píchl míč mezi Depayem a Babelem. Odvížnou, ale úspěšnou situaci diváci ocenili velkým potleskem.
36'
Střela těsně za hranicí šestnáctky mírně změnila směr po teči obránce Klavana. Gólman Lepmec na změnu směru reagoval včas a kulatý nesmysl vytěsnil na roh!
35'
Hlavní rozhodčí nepřehlédl ruce Veltmana, jimiž si pomohl v soboním souboji. Bez rozmyšlení píská faul.
34'
Všichni hráči, samozřejmě s výjimkou Jaspera Cillessena, se aktálně nacházejí na polovině Estonska, kde probíhá snaha Holandska o vstřelení druhého gólu.
33'
Exekuce se chopil Memphis Depay, jehož centr na předek se minul účinkem. Nejvýše vyskočil Joonas Tamm.
32'
Už dlouho dopředu Klavan věděl, co se Malen chystá udělat. Přesto míč zblokoval pouze za cenu rohového kopu.
31'
Babel pěkně posadil balón na hlavu Depaye, jehož hlavičku k levé tyči dokázal zpacifikovat Sergej Lepmec.
30'
Je za námi půl hodina utkání, po níž Nizozemsko vede na půdě Estonska 1:0. Pěknou přihrávku Blinda zužitkoval Ryan Babel. Oranjes se ženou za dalšími góly.
29'
S míčem hrající Sergej Zenjov byl dokonce ztrojen, v neřešitelné pozici jen bezmocně odevzdal balón protihráčům.
28'
Fotbalisté v modré mohou alespoň na chvíli vydechnout, u poloviny hřiště fauloval Georginio Wijnaldum.
27'
Donyell Malen tělem odmítl Ainsala a okamžitě servíroval balón do pokutového území. Před Depayem na poslední chvíli zakročil včas vyběhnuvší Sergej Lepmec.
26'
No Kallaste si pořádně zahrával. Nenechal totiž míč gólmanovi a místo toho udělal pohyb na pravou stranu, jenže si vůbec nevšiml presujícího Babela. Stoper měl štěstí, že soupeři nevyšel dobře krok.
25'
Estonci pochopitelně brání v kompletním složení, i jediný útočník Erik Sorga se stahuje hluboko do defenzivy.
24'
Bek Tenise si počínal u levé lajny výborně. Napálil do nohy bránícího Malena a vybojoval alespoň autové vhazování.
23'
Mattias Käit daroval kulatý nesmysl do držení Depaye, následně ovšem svou minelu odčinil, když míč získal nazpět právě na hráči Lyonu.
22'
Těžko říct, jak dlouho dokáží domácí odolávat neutuchajícímu náporu protivníka. Vydržet celých devadesát minut je velká výzva.
21'
Blind opět podpořil ofenzivu, tentokráte našel na hraně šestnáctky Malena, jehož nabídka na hranici penalta se nesetkala s pochopením.
20'
Přešlapovačka, stahovačka a další přešlapovačka. To vše stihl během něaolika vteřin autor první branky Ryan Babel, kterého nakonec fauloval Mihkel Ainsalu.
19'
Teď to budou mít domácí opravdu velmi složité, pokud chtějí pomýšlet na nějaký bodový zisk. Více otevřít hru proti týmu, jakým je Nizozemsko, by se rovnalo sebevraždě.
17'
Oranjes přetavují tlak v úvodní branku! Na přízemní centr Blinda si mezi dvěma obránci sběhl RYAN BABEL, jenž z jedničky dokázal prostřelit Lepmece! Gólman si na míč sáhl, vytěsnit ho ale nedokázal.
17'
Držení míče je jasně ve prospěch hostů, hodnota procentuálně šplhá až k osmdesáti procentům. Není to však nic překvapivého, svěřenci kouče Voolaida budou těžko hrát proti Nizozemcům kombinační fotbal.
16'
Na polovině hřiště zastavil Karol Mets pronikajícího Veltmana. Středopolař Estonska může být rád, že za zmaření slibně se rozvíjejícího útoku neobdržel žlutou kartu.
15'
Memphis Depay se na levé straně zbavil osobního strážce, navedl si balón více na střed a vypálil. Sergej Lepmec mohl zůstat v klidu, tato rána jeho svatyni neohrozila.
14'
Až příliš to Donyell Malen přehnal s agresivitou. Výsledkem je útočný faul.
13'
Ale také tomu může být jinak, mužstvo z Pobaltí zatím působí velmi sympatickým dojmem, favorita se rozhodně nezaleklo.
12'
Mnoha odborníky je stoperská dvojice Virgil van Dijk – Matthijs de Ligt považována ze nejlepší reprezentační stoperskou dvojici vůbec. Dnes však toto duo zřejmě mnoho práce nečeká.
11'
Davy Pröpper se zamotal uvnitř šestnáctky ve vlastních kličkách, čehož využil k zisku kulatého nesmyslu Ragnar Klavan.
10'
Rychlý brejk Estonců neměl dlouhého trvání, Henrik Ojamaa si totiž vylámal zuby na nejlepším hráči uplynulého ročníku Ligy mistrů Virgilu van Dijkovi.
9'
Špatné vyběhnutí brankáře Lepmece mohl potrestat dobíhající pravý bek Veltman, jenže do míče se netrefil vůbec ideálně, vysoko přestřelil.
8'
Fotbalisté Nizozemska se nikam neženou. Soka se snaží otupit postupnou kombinací kolem šestnáctky.
7'
Georginio Wijnaldum našel krásnou nahrávkou za obranou Mephise Depaye, ten se však nacházel ve velmi těsném ofsajdu.
6'
Do hry se zapojil i gólman Jasper Cillessen, který dnes nejspíše moc práce mít nebude. Brankář Valencie si smlsnul na nepovedeném pasu Zenjova.
5'
Nepovedený centr Blinda trefil jediného stojícího hráče ve zdi, z dálky se posléze do rány položil Virgil van Dijk, jenž těsně minul pravou tyč.
4'
Mimo souboj došlo k podražení, kterého se dopustil pravý obránce Taijo Teniste na unikajícím Depayovi. Následovat bude standardní situace.
3'
Oranjes nechtějí nechat nic náhodě a už kombinují na polovině soupeře. Zatím se ale nepřiblížili hranici šestnáctky.
2'
Domácí do utkání vstoupili v modrých dresech, Holanďané navlékli tradiční oranžové dresy.
1'

Estonsko: Lepmec – Teniste, Tamm, Klavan (C), Kallaste – Ainsalu, Mets – Zenjov, Käit, Henrik Ojamaa – Sorga.
Náhradníci: Aksalu, Igonen – Ar. Dmitrijev, Kams, Kreida, Kuusk, Liivak, Sappinen, Pikk, Siňavskij, Vassiljev, Vihmann.

Nizozemsko: Cillessen – Veltman, de Ligt, V. van Dijk (C), Blind – D. Pröpper, Wijnaldum, F. de Jong – Malen, Depay, Babel.
Náhradníci: Zoet, Vermeer – Aké, S. Berghuis, L. de Jong, de Roon, Dumfries, Kluivert, Strootman, Promes, van Aanholt, Vilhena.

Rozhodčí: Bojko (UKR) – Volodin (UKR), Skrypka (UKR).
Nizozemsko

Holanďané budou v utkání jasným favoritem. Oranjes pod trenérem Koemanem postupně vracejí Nizozemsko na výsluní. Důkazem budiž páteční výhra 4:2 v Německu, kterému tak oplatili domácí porážku 2:3. Právě proti našim západním sousedům utrpěli Holanďané jedinou porážku, ve třetím zápase si hladce poradili s Běloruskem po výsledku 4:0.
Estonsko

Estonsku se ve skupině C vůbec nedaří. Po čtyřech odehraných zápase svítí tomuto týmu na kontě nula a navíc hrozivé skóre 2:14. Svěřenci kouče Vollaida ale nepředvádějí tak špatný fotbal, jak by se na první chvíli mohlo zdát, velkou roli hraje ve statistikách prohra 0:8 s Německem. Bělorusku i Severnímu Irsku podlehli Estonci jen o gól.
Všem fanouškům fotbalu přeju krásný večer! Vítám vás při sledování kvalifikačního zápasu o postup na Euro, v němž Estonsko vyzve nad omácím hřišti Nizozemsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.