Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Moldavsko - 14. listopadu 2019   20:45

Francie
Francie
35' Varane  • 79' Giroud
2:1
(1:1)
Moldavsko
Moldavsko
9' Rață
Francie
Mandanda – Pavard, Varane (C), Lenglet, Digne – Kanté, Tolisso – Mbappé, Griezmann, Coman (88. Lemar) – Giroud.
Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni LTU)
Stade de France, Saint-Denis
Moldavsko
Koșelev – I. Jardan (68. Graur), Armaș (C), Posmac, Crăciun – S. Platica, Ionita, Carp, Cociuc – Gînsari (74. Milinceanu), Rață (81. Patraș).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:11.
Je dobojováno! Francouzi podle očekávání potvrdili postup na evropský šampionát a jako bonus se posunuli na čelo kvalifikační skupiny H. Proti obrovskému outsideru z Moldavska to ale neměli vůbec jednoduché. Hosté po chybě Lengleta od deváté minuty vedli a ještě čtvrthodinu před koncem drželi senzační remízu 1:1. Domácí o svém vítězství rozhodli až v 79. minutě, kdy ve vápně fauloval Posmac a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Olivier Giroud.
90+4'
90+3'
Roh z levé strany na sebe vzal Lemar. Moldavané bránili bez stopera Posmac, ale i tak zabránili jakémukoliv zakončení. Ve vápně navíc fauloval Varane.
90+2'
Stále se hraje bezmála sto metrů od Mandandovy branky. Griezmann rozehrál roh na Digneho, jehož střelu zablokoval Posmac a zřejmě si přitom otočil pravý kotník. Před dalším rohem se musí ošetřovat.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty.
90'
Antoine Griezmann dával přihrávku pod sebe Mbappému. K tomu se ve skluzu vrátil Igor Armaș a srazil míč na roh, s jehož rozehrávkou domácí nespěchají.
89'
Raphaël Varane ze středu hřiště nakopl míč na Pavarda, který z prvního doteku sklepával na Girouda, ovšem ten bez přípravy zakončil jen do dobře postaveného Koșeleva.
88'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Thomas Lemar.
87'
Coman místo náročné střely zpoza vápna otočil hru na pravou stranu, jenomže Pavardův centr se stal snadnou kořistí pro hosty. Sergiu Platica chtěl rychle otočit hru, nicméně Kanté mu vzal míč skvělým skluzem.
86'
Digne si nerozuměl s Comanem, kterému se omluvil za přihrávku končící v zámezí. Alexej Koșelev nakopl míč ke středovému kruhu, kde si ho znovu vzali hráči Francie.
85'
Francouzi si jsou vědomi svého náskoku a v některých pasážích už začínají šetřit čas kombinací v klidném středu hřiště. Pět minut před koncem navíc stále mají k dispozici tři střídání.
84'
Coman přihrál do vápna Mbappému, kterého na poslední chvíli odzbrojil Veaceslav Posmac a odrazil balón až do náruče pětadvacetiletého gólmana Moldavska.
83'
Craciun dohrál Mbappého, který od něj inkasoval úder do hlavy. U míče byl Digne, ale sudí i tak nařídili standardní situaci. Ani ta nebezpečná nebyla, centr Griezmanna sebral Koșelev.
82'
Benjamin Pavard několikátým faulem nabídl hostům výhodu standardní situace. Centr z levé strany však příliš škod v pokutovém území nenadělal.
81'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Vadim Rață, přichází Artur Patraș.
81'
Pěknou kombinační akci domácího výběru zakončoval Antoine Griezmann, jehož střele chybělo jen několik málo decimetrů. Následuje další střídání.
80'
Pro hosty je velká škoda, že o skvělý výsledek přišli právě kvůli penaltě. Vzhledem k obrazu hry není moc pravděpodobné, že s nepříznivým stavem ještě něco udělají.
79'
Francie právě vstřelila branku!
Reprezentace „Les Bleus“ se čtvrthodinu před koncem konečně dostává do vedení! Mič si na penaltový bod postavil OLIVIER GIROUD, který vystřelil ze svého pohledu do levé strany a jednoduše skóroval, protože Koșelev skákal k opačné tyči.
77'
Žlutou kartu dostává Veaceslav Posmac (Moldavsko).
77'
Pavard přetáhl centr až k Dignemu, který po spolupráci s Mbappém vyrazil před branku. Posmac ho ve skluzu jasně fauloval a je z toho penalta!
77'
Veaceslav Posmac ukopl míč od kopačky Comana, který dostal do náběhu nákop z půlky hřiště. Vzrušení každopádně bylo zbytečné kvůli ofsajdu.
76'
Skoro po sedmdesáti minutách se hosté dostali ke střele. Zpoza pokutového území zkoušel štěstí Vadim Rață, nicméně rozměry Mandandovy branky mu nestačily.
75'
Domácí remíza s Moldavskem by pro francouzský národní tým byla poměrně ostudným výsledkem. Francouzští fanoušci ale zůstávají pozitivní, stadionem dokonce obíhají mexické vlny.
74'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Radu Gînsari, přichází Nicolae Milinceanu.
73'
Lucas Digne šel pozdě do skluzu proti Graurovi, který vyvážel míč do středu hřiště. O žluté kartě nemůže být žádný pochyb.
73'
Mbappého kolmice byla určena právě pro Girouda, který ale měl pomalejší start na balón a u toho byl jako první vybíhající brankář nizozemského Sittardu.
72'
Je trochu s podivem, že Didier Deschamps ještě nestřídal. Minimálně se nabízí příchod útočníka Ben Yeddera za trápícího se Girouda.
71'
Corentin Tolisso přenášel hru na pravou stranu, kde se zrovna nacházel Coman. Litevský pomezní rozhodčí ale viděl hráče Bayernu v ofsajdu.
70'
Griezmannova rána z dálky postrádala přesnost. Vypadá to, že nás čeká ještě pořádně zajímavých dvacet minut, ve kterých Moldavané budou bojovat o nesmírně cenný bodový zisk.
69'
Giroud o pár čísel nedosáhl na Griezmannův centr z pravé strany a hned za ním už byl Koșelev, který vyboxoval míč ven z pokutového území.
68'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Ion Jardan, přichází Dinu Graur.
67'
Comanův centr z pravé strany byl okamžitě sražen do zámezí. Před francouzským rohovým kopem se bude poprvé střídat.
66'
Od napadajícího Kantého se míč odrazil za postranní čáru. Vhazovat mohl Jardan, jenže Moldavané se z vlastní poloviny vůbec nedostali.
65'
Francouzi se často pokouší projít přes obranu rychlými narážečkami. Většina z nich ale nevychází, o čemž se teď přesvědčili Griezmann s Mbappém.
64'
Mbappé měl netradičně otevřený prostor na levém křídle. Místo posunu do vápna se ale rozhodl otočit hru na pravou stranu a tím celou akci zase zpomalil.
63'
Nene, opravdu to není zápas Oliviera Girouda, který teď zády brance nezpracoval přihrávku a navíc se dopustil nedovoleného zákroku na Cociuca.
62'
Znovu se urodila souhra mezi Kantém, Pavardem a Giroudem, který to zkusil z voleje, ale míč netrefil tak dobře, aby ho nasměroval mezi tři tyče.
61'
Držení míče: 72% – 28%.
60'
N´Golo Kanté dal přihrávku doprava Pavardovi, který opět centroval na Girouda. Ten však byl těsně bráněn a pouze odrazil míč do zámezí.
59'
Coman natáhl krok, ovšem centr ke Giroudovi nedostal. Zkušený hrotový útočník má zatím hodně špatný výběr místa v předbrankovém prostoru.
58'
Mbappé vybojoval pro Francouze další roh, který sám rozehrál a sám se i dostal do odmávaného ofsajdu. Moldavsko dále odolává a drží nečekanou plichtu.
57'
Koșelev chybně vyrazil za centrem z pravého křídla, protože se nedomluvil s Posmacem. Giroud pak přihrál do šance Mbappému, ale ten trefil jenom Jardana.
56'
Moldavané se ubránili, ale i nadále zůstávají v hlubokém bloku ve vlastní šestnáctce. Na řadu totiž přichází Digneho vhazování z levé strany.
55'
Griezmann z těžkého palebného úhlu podle očekávání centroval. Šanci nevytvořil, nicméně Mbappé v pokračující akci získal alespoň rohový kop.
54'
Rychlík Coman si poněkolikáté lehce poradil s Ionem Jardanem, který ho zezadu několikrát zatáhl a vysloužil si za to žlutou kartu.
53'
Griezmannův centr neprošel přes první překážku. Balón vyletěl do zámezí, odkud ho urychleně vracel na domácí kopačky kapitán Varane.
52'
Hosté chybovali v rozehrávce a měli velké štěstí, že Giroud špatně odhadl Comanovu průnikovou přihrávku, která mu přestála na patách.
51'
Zdvojený Griezmann narazil míč Mbappému, který se na hranici vápna lehce střetl s Armașem a ochotně se svalil k zemi. O nedovolený zákrok se k nelibosti francouzské hvězdy ale nejednalo.
50'
Po faulu Pavarda si Moldavsko vybojovalo první roh celého zápasu. Eugeniu Cociuc zprava centroval na přední tyč, ale tam zasáhla pouze hlava Griezmanna.
49'
Antoine Griezmann roztáhl hru doprava na Pavarda, který šikovně nabízel míč k zadní tyči, ovšem Giroud ani Coman v daném prostoru nebyli.
48'
Francouzi v úvodu druhé půle nepůjčují soupeřů balón, ale sami se dost složitě přibližují pokutovému území.
47'
Kylian Mbappé se zaseknutím na levou nohou zbavil obou přítomných obránců, jenže při střele ze stoje o velký kus přestřelil Moldavskou branku.
46'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
Žluté karty: 0 – 2.
Je dobojováno! Úřadující světoví šampioni měli podle očekávání herně jasně navrch. Na podobě skóre se to ale rozhodně neprojevilo. Na vině byla zejména Lengletova hrubice, kterou v deváté minutě potrestal překvapivým gólem Rață. Domácí se pak nějakou dobu hledali a vyrovnat dokázali až v pětatřicáté minutě, když chybu brankáře zužitkoval francouzský kapitán Varane.
45+2'
45+2'
Sergiu Platica několikrát vhazoval z levé strany. Gînsari si v souboji s Kantém došel pro faul a získal pro hosty standardní situaci, nicméně centr Cociuca proletěl skrz vápno až do autu.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Pavard si všiml náběhu Girouda, který však byl přistižen v postavení mimo hru. Moldavané tak jsou zase o něco blíže tomu, aby v první půli udrželi cennou remízu.
44'
Armaș se nepříjemně střetl s hlavou Girouda a hlavní rozhodčí okamžitě přivolal na trávník realizační týmy obou týmů. O něco hůře to vypadá s moldavským stoperem.
43'
Koșelev rychlou rozehrávkou hledal Gînsariho, o kterého se v zadních řadách postaral Lenglet. Všichni hráči s výjimkou Mandandy se tak znovu nachází na polovině Moldavska.
42'
Digne zásobuje pokutové území jedním centrem za druhým. Teď ale zakroutil míč až příliš do branky a Koșelev bezpečně zakročil před dobíhajícím Giroudem.
41'
Domácí nápor se stupňuje. Francouzští fotbalisté by rádi otočili ještě před odchodem do šatem, což by na jejich kopačky přineslo potřebný klid.
40'
Antoine Griezmann to přehnal s důrazem přihrávky na Mbappého. Balón prosvištěl do zámezí a Alexej Koșelev určitě nebude spěchat s odkopem.
39'
Kingsley Coman si na levém křídle doslova povodil Jardana, nicméně následným centrem nenašel vytáhlého hrotového útočníka Oliviera Girouda.
38'
Druhá žlutá karta pro hosty. Artur Crăciun zezadu postrčil Kyliana Mbappého a litevský sudí Mažeika byl nekompromisní.
37'
Lucas Digne dostal míč do běhu, ovšem dobře postavený hostující kapitán Igor Armaș navázal na centr z levé strany vysvobozujícím odkopem.
35'
Domácí vyrovnávají na 1:1! Griezmann rozehrál standardní situaci. Alexej Koșelev si šel pro míč, jenže ho kvůli nárazu do Girouda neudržel v dlaních a to umožnilo jednoduše hlavičkovat RAPHAËLU VARANEMU. Moldavané samozřejmě protestovali, protože chtěli odpískání útočného faulu, leč u hlavního arbitra nepochodili.
34'
Zbytečnou žlutou kartou dostal Vadim Rață, který po faulu na Pavarda zabránil rychlé rozehrávce a navíc se pustil do strkanice s dvěma protihráči.
33'
Platica odvrátil Digneho centr z koncové čáry na Griezmanna, po jehož přiťuknutí pálil zpoza vápna Mbappé, ale Koșelev skokem k pravé tyči v pohodě zasáhl.
32'
Ion Jardan trochu prohospodařil rozehrávku poté, co Digne zahrál rukou. Nákop ze středu hřiště si jednoduše sebral viník jediné gólové situace Clément Lenglet.
31'
Držení míče: 70% – 30%.
30'
Igor Armaș poprvé neuhlídal Girouda, který se po Digneho centru protlačil k hlavičce, ale míč proletěl nějaký ten metr vedle Koșelevovy pravé tyče.
29'
Artur Ionita neobešel Pavarda, od kterého se míč odrazil na Kantého. Přechod na útočnou třetinu hřiště Francouzům ale nevyšel a míč se vrátil až k Mandandovi.
28'
Vadim Rață ve vzdušném souboji schytal od Pavarda ránu do hlavy. O nedovolený zákrok se nejednalo, nicméně vhazovat bude Crăciun.
27'
Na lavičce Francie je k vidění několik nevěřícných výrazů. Domácí fotbalisté si za necelou půlhodinu nevytvořili ještě žádnou vyloženou šanci.
26'
Mbappé na pravé straně v souboji jeden na jednoho obešel Platicu, ovšem stříleným centrem k bližší tyči nenašel Posmacem obsazeného Girouda.
25'
Kingsley Coman ani Olivier Giroud nedosáhli na nákop z obranné poloviny a dobře zorientovaný Ion Jardan pustil míč až za koncovou čáru.
24'
Vadim Rață nestíhal v rychlostním klání s Comanem, který posunul míč na Digneho, jenže krajní bek Evertonu při pokusu o centr trefil prvního clonícího soupeře.
23'
Na Francouzech je znát jistá nervozita a překvapení z negativního skóre. Dalším důkazem budiž faul podrážděného Tollisa na Platicu.
22'
Sergiu Platica zneškodnil jeden z nákopů. Rață pak ale skončil na zemi a jelikož rozhodčí zůstali v klidu, tak následuje další postupný útok Francie.
21'
Moldavanům pšenka nevykvetla, nicméně stejný problém poblíž půlící čáry teď mají také domácí. Mbappému byl navíc odpískán faul na Platicu.
20'
Snad poprvé si s míčem na kopačkách trochu pohrávají také hostující fotbalisté, kteří se snaží prokombinovat přes zahuštěný střed hřiště.
19'
Kanté se ocitl na pozici pravého křídla, odkud také solidně odcentroval, ale pro balón si došel zatím jistě působící gólman Alexej Koșelev .
18'
Antoine Griezmann nedokázal posunout míč na žádného z pokrytých spoluhráčů. Modavsko se ale zmohlo jen na odkop do autu a vhazovat bude Pavard.
16'
Domácí nalezli na své soupeře během vhazování Jardana. Míč rychle získali, ale po nepřesné střele z těžkého úhlu od Mbappého o něj zase přišli.
15'
Igor Armaș odvrátil míč z předbrankového prostoru jenom na Pavarda, který se opřel do střely z voleje, jenže neohrozil ani vzdálenější rohový praporek.
14'
Ion Jardan odkopl míč před Griezmannem. U půlící čáry už ale čekali další hráči Francie, na jejichž územní převaze inkasovaný gól samozřejmě nic nezměnil.
13'
N´Golo Kanté si vyměnil míč s Pavardem, kterému se dvakrát nechtělo jít do centru. Defenzivní záložník Chelsea pak vrátil míč do středu hřiště na Lengleta.
12'
Giroud dostal přihrávku před malé vápno. Armaș u něj ale byl včas a znepříjemnil mu zakončení natolik, že míč proletěl napravo od moldavské branky.
12'
Rață si pomohl faulem na Mbappého. Francouzi pak pokračovali autovým vhazováním, ale v prostorové tísni se rozhodli pro návrat k půlící čáře.
11'
O rychlou odpověď se pokusil domácí pravý obránce Benjamin Pavard. Zajímavě vypadající střela z half-voleje se však mezi tři tyče moldavské branky nevešla.
9'
Moldavsko právě vstřelilo branku!
Tak to je šokující moment, hosté se na začátku deváté minuty dostávají do vedení! Velkou vinu na tom nese Clément Lenglet, který hlavou ani nadvakrát nedal malou domů na Mandandu. V pokutovém území ho navíc obral o míč VADIM RAȚĂ a ten před vybíhajícím gólmanem vystřelil ze svého pohledu k pravé tyči.
8'
Corentin Tolisso nepřesně odcentroval a o chvilinku později fauloval ve středovém kruhu, když se snažil dostat k výkopu brankáře Koșeleva.
7'
Narážečka mezi Mbappém a Giroudem nevyšla. Moldavská obrana ale balón okamžitě ztratila a nechala ho prvně jmenovanému hráči PSG, který zleva přihrál jenom na Koșeleva.
6'
Giroud si naskakoval na centr z levého křídla, ale Alexej Koșelev v jeho blízkosti balón důrazně vyboxoval do relativního bezpečí.
5'
Kylian Mbappé pokazil jednu z přihrávek, nicméně jeho spoluhráči opětovně získali míč ještě na polovině soupeře.
4'
Giroudovi byl písknut faul ve středu hřiště. Na zádech skončil s desítkou hrající záložník Eugeniu Cociuc.
3'
Griezmann přihrával na hranici velkého vápna. Coman ale nedostal čas a prostor na zpracování a po zásahu Posmaca se dokonce bude kopat od Koșelevovy branky.
2'
Francouzi se okamžitě usadili na útočné polovině. V přehuštěném prostoru před velkým vápnem se ale zatím nepropracovali do palebné pozice.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarali hosté, kteří nastupují v kompletně žlutých, zatímco domácí v modrých dresech.
1'

Francie: Mandanda – Pavard, Varane (C), Lenglet, Digne – Kanté, Tolisso – Mbappé, Griezmann, Coman – Giroud.
Náhradníci: Aréola, Maignan – Ben Yedder, Dubois, Fékir, Guendouzi, Kimpembe, Lemar, F. Mendy, NDombèlé, Moussa Sissoko, K. Zouma.

Moldavsko: Koșelev – I. Jardan, Armaș (C), Posmac, Crăciun – S. Platica, Ionita, Carp, Cociuc – Gînsari, Rață.
Náhradníci: Cebotari, Rusu – Damascan, Graur, Milinceanu, Oancea, Belousov, Patraș, Focşa, A. Cojocari.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni LTU).
1. vzájemný zápas

22.03.2019
Moldavsko – Francie 1:4
Branky:
89. Ambros – 24. Griezmann, 27. Varane, 36. Giroud, 87. Mbappé.
Moldavsko

Velký outsider tohoto zápasu se měl podle papírových předpokladů poprat s Andorrou o poslední dvě místa kvalifikační skupiny H. Přesně to se v uplynulých měsících také stalo, oba tyto týmy mají za jednu výhru ve vzájemném zápase tři body. Moldavsko má o jeden vstřelený gól více, zároveň jich ale o šest více inkasovalo a proto se před posledními dvěma duely s Francií a Islandem nachází na posledním šestém místě. Jediné dva moldavské góly vstřelili Igor Armaș a Vladimir Ambros, jenž se dokonce prosadil proti Francii.
Francie

Úřadující mistři světa po osmi z deseti naplánovaných zápasů ještě nemají jasný postup na evropský šampionát. Na vině jsou dva vzájemné zápasy s Tureckem, na jehož půdě Francie prohrála 2:0 a v odvetě před měsícem remizovala 1:1, když jediný gól vstřelil útočník Giroud. Výběr trenéra Didiera Deschampse je před dneškem na druhém místě skupiny H, přičemž má stejně bodů jako vedoucí Turecko a naopak náskok čtyř bodů na třetí Island. Týmovou tabulků střelců vede s pěti zásahy již zmíněný Olivier Giroud.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Francií a Moldavskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.