Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Gibraltar - 7. června 2019   18:00

Gruzie
Gruzie
30' Gvilija (Kakabadze) • 59' Papunašvili (Gvilija) • 76' Arveladze
3:0
(1:0)
Gibraltar
Gibraltar
Gruzie
G. Loria – Kakabadze, Kašia, Grigalava, Charabadze – Kvekveskiri, Kankava (C) (77. Mčedlidze) – Merebašvili (72. Kitejšvili), Gvilija, Kvaracchelia (47. Papunašvili) – Arveladze.
Munukka – Aravirta, Valjakka (všichni Finsko)
Dinamo Arena (Tbilisi)
Gibraltar
Goldwin – Sergeant, J. Chipolina, R. Chipolina (C), Annesley (86. Barnett), Olivero – De Barr, Bardon (77. Coombes), Anthony Hernandez – Walker, L. Casciaro (65. Pons).

On-line přenos je u konce. Já vám děkuji za pozornost a přeji hezký víkend.
Gruzínská fotbalová reprezentace splnila zadání slovenského kouče Vladimíra Weisse, když v kvalifikačním zápase o postup na ME 2020 porazila 3:0 outsidera skupiny z Gibraltaru. Po dvou porážkách doma se Švýcarskem (0:2) a v Irsku (0:1) si tak do tabulky připsala své první body.
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 12:1. Střely mimo: 7:0. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:11.
90+3'
90+1'
Gruzie zahrávala přímák po ruce Josepha Chipoliny. Trojlístek hráčů se snažil překvapit rozehrávkou na kratší vzdálenost, ale soupeř jeho záměr přečetl.
90'
A dohrávat ho budou ještě tři minuty.
89'
Gruzínští reprezentanti navyšují procento držení míče. Vítězný zápas už v klidu dohrávají.
87'
Arveladze (Gruzie) při samostatně vedené akci Josepha Chipolinu obehrát nedokázal.
86'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Louie Annesley, přichází Erin Barnett.
83'
Roli exekutora rohového kopu vyměnil za roli střelce. Papunašvili (Gruzie) však ani tentokrát nepochodil, když z pravé strany úplně minul zařízení.
81'
Papunašvili nic nevymýšlel a odcentroval míč rovnou do vápna. K jeho smůle mimo vlastní spoluhráče, přesto Gruzie zůstává na útočné polovině.
80'
Kvekveskiri protáhl Goldwina střelou pod břevno! Gruzie bude kopat roh.
77'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Anthony Bardon, přichází Jamie Coombes.
77'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Džaba Kankava, přichází Levan Mčedlidze.
76'
Gruzie právě vstřelila branku!
Hráč, který pokutový kop získal, ho také provedl. VATO ARVELADZE nedal gólmanovi šanci a při oslavě gólu neopomenul na dálku popřát svojí lásce k narozeninám, když roztáhl tričko s nápisem "Happy birthday my love."
75'
Penalta pro Gruzii! Roy Chipolina zblokoval Arveladzeho střelu rukou. A navrch dostal kartu.
74'
Gibraltar ubránil rohový kop.
72'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Merebašvili, přichází Otar Kitejšvili.
71'
Goldwin zachyboval při výhozu míče a hned se toho snažil využít Kvekveskiri. Bohužel pro Gruzii branku trestuhodně přestřelil!
68'
Vzápětí měl třetí gól na kopačce Gvilija (Gruzie)! Uvnitř vápna se k němu příhodně odrazil míč, který okamžitě posílal na branku. Možná i proto, že se mu do zakončení připletl spoluhráč, však těsně minul bližší pravou tyč.
67'
Goldwin (Gibraltar) je v pracovním nasazení. Střelou ze střední distance ho zaměstnal Kvekveskiri.
65'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Lee Casciaro, přichází Alain Pons.
62'
Možná druhým inkasovaným gólem frustrovaný Jayce Olivero (Gibraltar) vletěl do souboje s Kakabadzem jako uragán a obdržel za to žlutou kartu.
60'
Statistika držení míče: 74% : 26%.
59'
Favorit navyšuje svůj náskok! Základem úspěchu byl dlouhý nákop za obranu, který si zády k brance zpracoval Gvilija. Hnedka si všimnul nabíhajícího GIORGIHO PAPUNAŠVILIHO, jenž si přihrávku proti noze sice nezpracoval úplně ideálně, ale skákavým balonem Goldwina i s trochou štěstí stejně dokázal prostřelit.
57'
Na parádní přihrávku za obranu si naběhl Gvilija (Gruzie) a z levé strany šestnáctky střílel do prázdné branky. Protože už stál v ostrém úhlu, tak rozvlnil pouze její boční síť.
55'
Domácí opět zavítali na útočnou polovinu a zpoza vápna střílející Gvilija trefil obránce.
53'
Následný roh už pro Gibraltar nebyl nebezpečný.
52'
Tohle byla dobrá šance! Kankava vypustil ránu, která vůbec nevypadala nebezpečně, protože mířila přímo na pokleknutého Goldwina. Nakonec však těsně před gibraltarským gólmanem zaplavala a trefila ho do ramene.
50'
Další faul a tentokrát už se bude žlutit. Vyčítavým pohledem se na sudího dívá Jack Sergeant (Gibraltar). Faktem ale je, že kartu dostal oprávněně.
49'
Arveladze postupoval dopředu, když v tom ho podrazil Roy Chipolina. Přímý kop rozehraje Gruzie.
47'
Pro zranění vynucené střídání v týmu Gruzie: hřiště opustil Chviča Kvaracchelia, přišel Giorgi Papunašvili.
46'
Během poločasové pauzy se nestřídalo.
46'
Reprezentanti se vrátili na hřiště.
Gruzie svého soupeře fotbalově přehrála, přesto mu na konci poločasu dala příležitost vyrovnat. Zachránil ji gólman Loria, když předvedl důležitý zákrok proti ráně ze standardky. Tým poskládaný Slovákem Vladimírem Weissem tak po první půli vede 1:0.
Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 1:0. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:5.
45+1'
45+1'
Nařízená standardka nebyla kopnuta vůbec špatně! Walker (Gibraltar) úspěšně obstřelil zeď a doleva skákající gólman musel natáhnout celé své tělo, aby balon vytáhl ze šibenice, a udržel tak svůj tým ve vedení.
45'
Džaba Kankava (Gruzie) si odnese do kabiny žlutou kartu. Za to, že nedovoleně zastavil De Barra, který se zrovna chystal vniknout do šestnáctky.
43'
Další prohřešek proti pravidlům. Spáchal ho Merebašvili (Gruzie), když fauloval Sergeanta.
42'
Ruka. Fotbal s volejbalem zaměnil na útočné polovině nešika Kvaracchelia (Gruzie).
40'
Rozehrávku nakrátko vystřídal přetažený centr. Goldwin (Gibraltar) tak zůstal absolutně v klidu.
39'
Merebašvili (Gruzie) už zase hraje a svým kolegům může vypomoci při provedení kopu z rohu hřiště.
38'
Na hřišti se přiostřilo. Po jednom z tvrdších soubojů se musel nechat ošetřit Merebašvili (Gruzie).
36'
Exekutor Kvekveskiri (Gruzie) hledal hráče na přední tyči, tam se ovšem nacházela převaha obránců.
35'
Domácí tým má další možnost udeřit, protože za okamžik rozehraje rohový kop.
33'
Gvilija (Gruzie) je při chuti. Chtěl přidat další gól, avšak gólman Goldwin mu v tom tentokrát zabránil.
31'
Statistika držení míče: 81% : 19%.
30'
Bylo jen otázkou času, kdy některý ze svěřenců Vladimíra Weisse skóruje. Po necelé půlhodině hry se zaradoval VALERIAN GVILIJA, který zevnitř pokutového území zavěsil balon nechytatelně pod břevno. Lépe to trefit nešlo.
28'
To Merebašviliho ránu po vniknutí do levé strany šestnáctky Goldwin (Gibraltar) vůbec chytat nemusel, protože uletěla hodně vysoko nad jeho branku.
26'
Goldwin (Gibraltar) musel znovu zasahovat, když na něj pálil Kvekveskiri. Tato střela postrádala razanci, takže se stala snadno chytatelnou.
23'
Ofsajd a v něm Merebašvili (Gruzie).
22'
Nakonec ze střední vzdálenosti napřáhl Kakabadze a jeho skákavý pokus směřující k levé brankové konstrukci nadělal gibraltarskému brankáři menší potíže.
21'
A tak mohl vyvézt míč na útočnou půlku Kankava (Gruzie), který čeká na podporu svých spoluhráčů.
20'
Následně se hra přesunula doprostřed hřiště. V osobních soubojích mají jednoznačně navrch domácí.
18'
První střelecký pokus přišel po sedmnácti odehraných minutách. Brankáře soupeřova výběru prověřil ranou z hranice vápna Arveladze (Gruzie).
17'
Pozor si teď museli dávat na Kakabadzeho, který hosty potrápil centrem z pravé strany.
16'
Hosté mají od začátku zápasu obrovské problémy vyjít ze svého území, natož aby zakládali nějaké akce.
15'
Statistika držení míče: 84% : 16%.
14'
Hra je přerušena. Nedovoleného zákroku se při napadání rozehrávky dopustil Gvilija (Gruzie).
12'
Stejně jako při tom prvním se gibraltarská defenziva skvěle připravila a soupeřům nedovolila vystřelit.
11'
Do souboje muž proti muži se pustil Kvaracchelia (Gruzie) a vybojoval v něm další roh.
10'
Brankář hostujícího celku musel být znovu ve střehu, aby vyboxoval centr z přímého kopu.
8'
Do vápna poslal vskutku nadýchaný bochánek, jenže na ten si počíhal Goldwin (Gibraltar).
7'
Může to být třeba po rohovém kopu, který se právě chystá rozehrát Gvilija (Gruzie).
6'
Domácí tým disponuje výraznou území převahou a je pouze otázkou času, kdy poprvé zakončí.
5'
A tak přenesli hru na levé křídlo. Tam sice byl Charabadze (Gruzie), ale balon záhy ztratil.
4'
Když to nešlo zprava, zkusili to domácí hráči středem hřiště. Ani napodruhé ovšem nepochodili.
3'
Záměr změnit to měl Merebašvili (Gruzie), jeho přihrávka ale do pokutového území neprošla.
2'
Oťukávaná. Tímto slovem by se dal nejlépe charakterizovat samotný počátek zápasu.
1'
Zahajovací výkop provede v bílém hrající Gruzie, zatímco Gibraltar nastoupil v červených dresech.
Následují pozdravy a nezbytný los stran, po kterém bude kvalifikační utkání oficiálně zahájeno.
Reprezentanti obou zemí nastoupili na hřiště, odkud si poslechnou národní hymny.

Gruzie: G. Loria – Kakabadze, Kašia, Grigalava, Charabadze – Kvekveskiri, Kankava (C) – Merebašvili, Gvilija, Kvaracchelia – Arveladze.
Náhradníci: Makaridze, Kvaschvadze – Parunašvili, Aburžania, Kitejšvili, Lobžanidze, Dvali, Charajšvili, Papunašvili, Žighauri, Navalovski, Mčedlidze.

Gibraltar: Goldwin – Sergeant, J. Chipolina, R. Chipolina (C), Annesley, Olivero – De Barr, Bardon, Anthony Hernandez – Walker, L. Casciaro.
Náhradníci: Cafer, Coleing – J.-C. Garcia, Jolley, Styche, Pons, Barnett, Mouelhi, Andrew Hernandez, Britto, Coombes, Priestley.

Rozhodčí: Munukka – Aravirta, Valjakka (všichni Finsko).

Gibraltar

Ačkoliv má být v pětičlenné skupině jenom do počtu, v prvním kvalifikačním zápase nehrál Gibraltar vůbec špatně. Proti vysoce favorizovanému Irsku vsadil na houževnatost a v domácím prostředí pod Gibraltarskou skálou prohrál tím nejtěsnějším rozdílem. Zopakuje poctivý výkon i v donedávna válkou zmítané Gruzii?

1) Gibraltar – Irsko 0:1 (0:0)
Branka:
49. Hendrick.

Gruzie

Gruzínci si chtějí zlepšit náladu po dvou porážkách bez vstřelené branky a v probíhající kvalifikaci poprvé zabodovat. Nejlíp naplno, vždyť soupeř se jim k tomu přímo nabízí. Hráči ze země ležící na rozhraní Evropy a Asie totiž Gibraltar v obou vzájemných střetnutích hravě porazili, když o svých výhrách rozhodli pokaždé už během úvodních poločasů (3:0 a 4:0). A jak vypadají jejich výsledky v rámci rozehrané kvalifikace?

1) Gruzie – Švýcarsko 0:2 (0:0)
Branky:
56. Zuber, 80. Zakaria.

2) Irsko – Gruzie 1:0 (1:0)
Branka:
36. Hourihane.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z kvalifikačního utkání o postup na Mistrovství Evropy 2020 mezi reprezentacemi Gruzie a Gibraltaru.