Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Slovinsko - 10. června 2019   20:45

Lotyšsko
Lotyšsko
0:5
(0:4)
Slovinsko
Slovinsko
24' Črnigoj  (Berić) • 27' Črnigoj  (Stojanović) • 29' Iličić   • 44' Iličić  (Jokić) • 47' Zajc  (Stojanović)
Lotyšsko
Šteinbors – Solovjovs, Dubra (C), Maksimenko (16. Jagodinskis), Ošs, Savaļnieks – Kamešs, Tobers (69. Rugins), Laizāns – Rakels (78. Ontužāns), Gutkovskis.
Kevin Clancy – Jordan Stokoe, Daniel McFarlane (všichni Skotsko)
Daugava, Riga
4 011 diváků
Slovinsko
Oblak – Stojanović, Aljaž Struna, M. Mevlja, Jokić (C) – Zajc (63. Bijol), Popovič (77. Zahovič), Kurtić – Črnigoj (83. Majer), Berić, Iličić.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 1:5. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:18.
Je dobojováno. Slovinci ještě ve druhém poločase přidali jeden gól a nakonec tak zastavili skóre na 0:5. Lotyši nevsítili ani branku a před Oblakem takřka nebyli vůbec nebezpeční. Slovinci tak s přehledem dokráčeli ke třem bodům do tabulky, Lotyšsko naopak zůstane bez jediného bodu. Ač padlo velké množství branek, zápas rozhodně nepatřil do kategorie těch pohledných.
90+3'
90+3'
U míče jsou Slovinci a jen si s ním pohrávají na polovině soupeře. Opět tak už nijak neútočí.
90+1'
Zahovič se dostal do dobré střelecké pozice, po ní ale zasahovala obrana Lotyšů, která poslala míč na rohový kop.
90'
Nastavovat se ještě budou tři minuty navíc.
88'
Slovinci se drží na polovině Lotyšska a ještě se pokoušejí o nějakou pěknou kombinaci před Šteinborsem, avšak další pokus míjí tři tyče.
86'
Zápas se už jen dohrává, nejsou k vidění žádné šance a divák se tak rozhodně pohledným fotbalem nebaví.
83'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Domen Črnigoj, přichází Žan Majer.
82'
Lotyši se delší dobu drželi na polovině svého soupeře, ale jejich následný pokus se mezi tři tyče nevešel.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu a hosté stále vedou o pět branek. Soupeř zatím na tu slovinskou recept nenašel.
78'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Deniss Rakels, přichází Daniels Ontužāns.
78'
Berić našel Zahoviče a ten zakončoval zblízka, jenže i kdyby padla branka, radovat by se nemohl. Slovinci totiž byli v ofsajdové pasti.
77'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Denis Popovič, přichází Luka Zahovič.
77'
lličićova střela končí jen vysoko nad brankou Lotyšska.
75'
Na levé straně musel zasahovat další obránce Lotyšů, jenž po akci soupeře odkopl míč na polovinu Slovinska. To tak zakládá další akci znovu.
74'
Vladislavs Gutkovskis se dostal ke střele uvnitř pokutového území a další zákrok obrany Slovinců znamená rohový kop pro Lotyšsko.
72'
Po volném kopu šel do střely Olegs Laizans, avšak jeho pokus byl poslán jen na rohový kop.
71'
Stále stejný obraz hry pokračuje i nadále. Slovinci se nemají kam hnát, mají nahráno a Lotyši už ví, že se průběhem nepříznivého skóre jen těžko něco udělají.
69'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Kristers Tobers, přichází Ritvars Rugins.
68'
Tobers už za pomoci lékařů dokulhal za postranní čáru, kde bude znovu ošetřován. Vypadá to, že pro něj zápas v tuto chvíli skončil.
66'
Nyní zůstal na hrací ploše ležet lotyšský hráč a bude potřeba jeho ošetření. Chvíli se tak hrát nebude.
65'
Zpětná přihrávka jednoho z Lotyšů a ti se dostali do rychlé akce před slovinskou branku, ale zakončení bylo zase hodně nepřesné.
63'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Jaka Bijol.
62'
Slovinci se natlačili před lotyšskou branku, jenže jejich pokus zamířil jen k brance Šteinborse, jenž o poté získal k sobě a odkopl ho od svého zařízení.
60'
Hodina hry za námi a hraje se v poklidném tempu. Aby ne, Slovinci mají stále velmi dostatečný náskok, Lotyšům se naopak nedaří nic a zatím se tak nedostali k první brance v utkání.
59'
Z pravé strany vyslal Ošs centr do pokutového území, ale obrana Slovinců srazila balon do zámezí. Autové vhazování pro Slovince.
57'
Oblak si připsal další zákrok, když do rukavic ukryl střelu po volném kopu Lotyšů. Následně pak míč od své branky odkopl hodně daleko.
56'
Lotyšský trenér není s hro svých svěřenců spokojený a na lavičce to dává dost znát. Jeho tým prohrává stále o pět branek a nedá se asi očekávat, že by utkání Lotyši nějak zdramatizovali.
54'
Šteinbors odkopl míč od své branky a poslal své spoluhráče do další akce, jenže ta skončila už kousek za polovinou hrací plochy.
52'
Lotyši přispěchali s akcí na druhé straně, avšak opět to bylo bez gólového efektu.
50'
Črnigoj byl sražen Ošsem k zemi, avšak sudí ho zatím pouze napomenul. U míče budou pro následující chvíle Slovinci.
49'
Nyní musel po akci Lotyšů zasahovat Jan Oblak, který zneškodnil pokus Rakelse a připsal si tak vůbec první zákrok v utkání.
47'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
A hned v úvodu druhého poločasu navyšují Slovinci svůj náskok už na rozdíl pěti branek. MIHA ZAJC dostal přihrávku do těsné blízkosti lotyšského brankáře, kde ho překonal – 0:5. Asistence: Petar Stojanović.
46'
Střely na branku: 0 – 6
První poločas je za námi a v něm jsme viděli čtyři branky. O všechny se postarali Slovinci, jenž tak mají bezpečný náskok. Dvakrát se prosadil Domen Črnigoj a dvakrát také Josip Iličić. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne přibližně ve 21:50.
45+1'
45+1'
Ještě střela Lotyšů, která skončila jen vedle branky Slovinska a to bude z této části hry už vše.
45'
Nastavovat se bude ještě jedna minuta navíc.
44'
A ještě se Slovinci v samotném závěru prvního poločasu prosazují. Po zmatku v pokutovém území vyrazil míč před sebe Šteinbors a z následné akce se už z gólu radoval JOSIP ILIČIĆ, jenž Šteinborse prostřelil – 0:4. To už zavání debaklem. Asistence: Bojan Jokić.
42'
Lotyši zahrávali volný kop, bylo to ale z větší vzdálenosti a branku Slovinska tak vůbec neohrozili, jeden z Lotyšů hlavičkoval jen vysoko nad.
41'
Jokić ve skluzu podkopl soupeře a sudí mu udělil žlutou kartu v závěru prvního poločasu.
41'
Žlutou kartu dostává Bojan Jokić (Slovinsko).
39'
Iličić dostal přihrávku do běhu a jeho následná rychlá střela byla sražena do zámezí. Autové vhazování pro Slovince, kteří mohou zůstat v útoku.
37'
Lotyšský brankář Šteinborns vyškrábl míč po rohovém kopu před sebe, ke se ho zmocnili jeho spoluhráči a opět se tak mohou přemístit na slovinské území.
35'
Žlutou kartu dostává Vladimirs Kamešs (Lotyšsko).
34'
Na své polovině si rozehrávali míč Slovinci, nikam nespěchali. S lehkostí se však dostali znovu před lotyšskou branku, kde po několika přihrávkách míč ztratili.
33'
Miha Zajc se snažil zpracovat přihrávku z pravé strany, ale u penaltového puntíku se mu to nepovedlo, pouze nohou promáchl a u míče je tak soupeř.
31'
Na hřišti je nyní prakticky jeden tým. Slovinci mají dostatečný náskok a Lotyši naopak ztratili koncentraci. Soupeř získal lehce balon na polovině hřiště a jde do další akce.
29'
Na značku pokutového kopu si míč postavil JOSIP ILIČIĆ a poté s přehledem nařízenou penaltu proměnil, když poslal míč k tyči do protipohybu lotyšského brankáře – 0:3. Během chvilky tak Slovinsko vede rozdílem tří gólů.
29'
Žlutou kartu dostává Kristers Tobers (Lotyšsko).
29'
A ti budou kopat penaltu!
28'
Lotyši jsou bezradní a nejde jim nic. Ztratili míč a do další akce jdou Slovinci.
27'
Slovinci více ožili a opět obléhali dlouho branku Lotyšska. Nakonec se míč dostal na levou stranu, kde pravačkou byl k bližší tyči DOMEN ČRNIGOJ přesný a dává tak svou druhou branku v utkání – 0:2. Asistence: Petar Stojanović.
24'
Slovinci jdou do vedení. Berić našel z pravé strany uvnitř pokutového území DOMENA ČRNIGOJE, který zpracoval těžký míč a poté poslal balon za záda lotyšského brankáře – 0:1. Asistence: Robert Berić.
23'
Po delší době se také zrodila slibně se rozvíjející akce Lotyšů, znovu se však nedostali do ohrožení brankáře Jana Oblaka.
22'
Slovinci opět vystrašili Lotyše, před jejich brankou vystřelil znovu Iličić, ale tentokráte jeho pokus šel mimo tři tyče.
20'
Iličić vystřelil uvnitř pokutového území z pravé strany a jen díky zákroku jednoho z lotyšských beků nedošlo k velké šanci Slovinska!
17'
Vladimirs Kamešs se po levé straně uvolnil a dostal se s míčem na polovinu Slovinska, avšak obrana soupeře ho nakonec o balon připravila.
16'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Vitālijs Maksimenko, přichází Vitālijs Jagodinskis.
14'
Šteinbors se natahoval na míč, který plachtil nad jeho branku, nakonec nemusel, za pomoci obrany se Lotyši ubránili další akci, ale jen za cenu rohového kopu pro Slovince.
11'
Iličić se protáhl kolem dvou obránců Lotyšů, ale poté jeho pokus pravačkou zamířil mimo tři tyče.
9'
Od vlastního brankáře opět zakládají další akci Slovinci a jdou dopředu. Zatím nesledujeme fotbal, který by oku diváka příliš lahodil.
7'
Jenže opět lotyšská reprezentace neprošla do blízkosti slovinské branky a je z toho další protiútok soupeře, který už míří před Šteinborsovu branku.
5'
Další pobyt Slovinců na polovině Lotyšů nevedl k žádné akci ani střele a Lotyši tak mohou jít znovu do akce na druhé straně.
3'
Slovinci následně pak vybojovali rohový kop, ale po této standardní situaci nezapršelo. Další odkop od branky lotyšského celku.
2'
Dlouhý nákop z kopačky Iličiće skončila jen nad lotyšskou brankou a odkop tak bude mít brankář Šteinbors.
1'
Lotyši nyní ztratili míč a do akce zamířili Slovinci, avšak na polovině soupeře nic nevymysleli.
1'

Lotyšsko: Šteinbors – Solovjovs, Dubra (C), Maksimenko, Ošs, Savaļnieks – Kamešs, Tobers, Laizāns – Rakels, Gutkovskis.
Náhradníci: Vaņins, Ikstens – Rugins, Ontužāns, Šabala, Karašausks, Jurkovskis, Ciganiks, Černomordijs, Ķigurs, Jagodinskis, Uldriķis.

Slovinsko: Oblak – Stojanović, Aljaž Struna, M. Mevlja, Jokić (C) – Zajc, Popovič, Kurtić – Črnigoj, Berić, Iličić.
Náhradníci: Belec, Vidmar – Andraž Struna, Balkovec, Blažič, Bijol, Zahovič, Bohar, Majer, Stankovič, Mitrović, Mlakar.

Rozhodčí: Kevin Clancy – Jordan Stokoe, Daniel McFarlane (všichni Skotsko).