Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Španělsko - 5. září 2019   20:45

Rumunsko
Rumunsko
59' Andone (Puşcaş)
1:2
(0:1)
Španělsko
Španělsko
28' Ramos   • 47' Alcácer  (Alba)
Rumunsko
Tătăruşanu – Benzar, Nedelcearu, Chiricheş (C), Grigore, Tosca – Deac (72. Maxim), Marin, Stanciu (63. Hagi) – Puşcaş, Keșerü (56. Andone).
Deniz Aytekin – Eduard Beitinger, Rafael Foltyn (vš.GER)
Arena Națională, Bukurešť
Španělsko
Arrizabalaga – Navas, D. Llorente, Ramos (C), Alba – Ruiz, Busquets, Saúl Ñíguez – Rodrigo (71. Oyarzabal), Alcácer (85. Hermoso), D. Ceballos (77. Sarabia).

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:12. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:13.
Je konec! Španělsko nakonec dokázalo vyhrát na půdě Rumunska 2:1.
Do druhé poloviny tohoto zápasu vstoupili hosté skvěle, jelikož se už ve 47. minutě radoval ze vstřelené branky Paco Alcácer. Po hodině hry se ovšem trefil domácí Florin Andone a Rumuni byli zpět ve hře. Španělsko ale ke konci zápasu s přehledem drželo míč. Komplikace nastaly v 79. minutě, když byl vyloučen Llorente. V nastaveném čase měli domácí obrovskou šanci, ale Kepa předvedl brilantní zákrok a udržel tak tři body Španělů.
90+5'
90+4'
Rumunsko se dostalo opět do vápna soupeře, ale hosté si poradili a získali balón.
90+3'
Následně uviděl hostující brankář Kepa Arrizabalaga žlutou kartu za zdržování.
90+2'
Obrovská šance Rumunska! Centr z pravé strany skončil na hlavě Puşcaşe, ovšem jeho zakončení excelentně zlikvidoval Kepa a následná dorážka Grigoreho šla pouze nad bránu!
90+1'
Hosté se dopustili faulu a Rumunsko tak mělo k dispozici volný kop, který byl skvěle rozehrán signálem, ale následná střela byla zblokována do zámezí a bude následovat rohový kop.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90'
Rumuni se po dlouhé době konečně dostali k míči a mohou tak něco vymyslet v posledních minutách zápasu.
89'
A další roh pro Španěly, když byl centr směřující do vápna zblokován domácím hráčem.
88'
Pablo Sarabia se z pravé strany dostal do vápna, kde vypálil, ale jeho střela skončila pouze v zámezí.
88'
Španělsko fantasticky tahá čas a stále drží balón na polovině domácího soupeře, který se nemůže dostat k míči.
87'
Centr Sarabii z rohového kopu odkopl první domácí hráč na přední tyči do zámezí a hosté mají k dispozici autové vhazování.
86'
Rumuny od nějaké šance na gól dělí zatím hlavně nepřesné krátké přihrávky jako nyní. Dopředu se tak dostali Španělé, kteří opět získali rohový kop.
85'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Mario Hermoso.
84'
Centr Pabla Sarabii našel pouze domácího hráče. Ve vápně byli na tento roh pouze dva hráči Španělska.
83'
Maxim se nepochopil se svým spoluhráčem a míče se tak zmocnil na své polovině Saúl. Posléze se Španělé dostali do protiútoku, kdy získali rohový kop.
82'
Španělé také v oslabení se snaží držet míč ve středu hrací plochy, ale Rumuni nyní vysunuli svůj presink a čeká nás obrovské drama.
81'
Následně exekuce přímého kopu se ujal Ianis Hagi, ale jeho rána trefila pouze postavenou zeď a skóre se tak zatím nemění.
79'
Tak tohle je velká komplikace Španělska! Po ztrátě míče hostů se dopředu dostali přímočaře domácí hráči, George Puşcaş se po skvělé přihrávce ocitl v šanci, kdy ho poslal k zemi těsně před vápnem Diego Llorente (Španělsko) a ten tak vidí červenou kartu!
79'
Posléze přišel nepovedený nákop hostů a u míče tak je domácí celek, který ale má problémy s přechodem přes polovinu hrací plochy a Španělé je okamžitě napadají.
78'
Španělsko drží balón snad pět metrů od vápna Rumunska úplně bez problémů a domácí tak čekají pouze na nějakou chybu soupeře, aby se mohli dostat do rychlého brejku.
77'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Pablo Sarabia.
76'
Saúl Ñíguez tvrdým zákrokem poslal svého protihráče k zemi a od rozhodčího Denize Aytekina uviděl žlutou kartu.
75'
Nakonec Španělé vybojovali rohový kop z pravé strany, který rozehráli nakrátko a posléze přišel centr na zadní tyč, kde číhal Paco Alcácer, ale nějaké zakončení z toho nebylo.
74'
Nyní se hra ovšem zklidnila a Španělé tak pomalou kombinací se snaží něco vymyslet směrem dopředu a unavit soupeře přihrávkami ze strany na stranu.
73'
Saúl Ñíguez se dopustil jen nedovoleného zákroku, když se snažil dostat k míči na levé straně a u balónu tak bude Rumunsko.
72'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ciprian Deac, přichází Alexandru Maxim.
71'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Mikel Oyarzabal.
70'
Ruiz nevěděl co s míčem a tak jej na hranici vápna posunul Paco Alcácerovi, který ale ani jednou ze dvou střel nedokázal trefit brankovou konstrukci.
69'
Po centru se sice žádný španělský hráč nedostal ke střele, ale posléze se balón odrazil k noze Sergia Busquetse, který to zkusil technicky z dvaceti metrů, ovšem jeho pokus skončil bezpečně v rukou Cipriana Tătăruşanua.
68'
Španělé po další útočné akci získali rohový kop z levé strany a mohou jít zpět do dvoubrankového vedení.
67'
Posléze se na druhé straně snažil dostat ke střele Rodrigo, ale tomu míč utekl a následně poslal k zemi nedovoleným zákrokem Chiricheşe.
66'
Centr z rohu sice přistál na hlavě George Puşcaşe, ale jeho zakončení nepřineslo nic nebezpečného a skončilo vedle brány.
65'
Florin Andone je po vstřelené brance při chuti a postupoval nyní dopředu z levé strany a vybojoval pro domácí celek rohový kop.
64'
Čeká nás ještě pořádně dramatická půl hodinka, jelikož v Aréně Națională v Bukurešti to opět vře a fanoušci Rumunska hlasitě povzbuzují svůj tým.
63'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ianis Hagi.
62'
Španělsko chtělo odpovědět, ale centr z pravého křídla nepřinesl vůbec nic a hostující útočník se navíc dopustil faulu.
61'
Následně vnikl na hrací plochu fanoušek a utkání bylo na dvě minuty pozastavené.
59'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
No pozor! Domácí snižují z první střely na branku na 1:2! Centr Benzara z pravé strany letěl na zadní tyč, kde hlavičkou vrátil balón před bránu Puşcaş a následně rovněž hlavou do pravé části překonal Kepu FLORIN ANDONE. Asistence: George Puşcaş.
58'
Rumuni se pokouší něco vymyslet a poslední minuty jsou u míče především oni.
56'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Claudiu Keșerü, přichází Florin Andone.
56'
Dragoș Grigore sice odehrál míč jako první, ale následně se střetl s Jesúsem Navasem a oba dva hráči zůstali ležet na hrací ploše.
55'
Răzvan Marin byl nyní zfaulován ve středu hrací plochy a Rumunsko tak bude u balónu.
54'
Fabián Ruiz se odhodlal ke střele z dálky, ale ta nakonec prosvištěla metr vedle levé tyče.
53'
Jesús Navas dostal na pravé straně více místa a levačkou tak zkoušel zakončit, ale jeho střela šla pouze nad bránu Rumunska.
52'
Rumuni nekladnou nijak velký odpor a stále brání hluboko na své polovině a přesouvají se tak ze strany na stranu.
51'
Hosté se pokoušeli převést hru křížným pasem na levou stranu, ale míč skončil jen na noze domácího obránce.
50'
Alba už nedokázal zachránit balón na hrací ploše a o autové vhazování domácích se tak postará Romario Benzar.
49'
Opět jsou u balónu hráči španělského výběru, ale i nedokázali nic vymyslet a míč skončil v moci rumunského gólmana.
47'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Hosté vstupují do druhého poločasu skvěle a vedou už 2:0! Dani Ceballos vyslal do vápna Albu, který přihrál balón před bránu a tam zakončoval do poloprázdné svatyně PACO ALCÁCER. Nádherná akce! Asistence: Jordi Alba.
47'
Rumuni se postarali o úvodní výkop druhé půle, ale následně přišlo o balón a tohoto se tak zmocnilo Španělsko, které je nyní drží na své polovině.
46'

Fauly: 4:4
První poločas je u konce a Španělsko zaslouženě vede nad Rumunskem 1:0. Od úvodu první půle byl hostující celek naprosto jasně lepším týmem a vytvořil si plno gólových šancí, ovšem Ciprian Tătăruşanu předvedl několik excelentních zákroků. Ve 28. minutě ale přišel faul Cipriana Deaca v pokutovém území. Exekuce penalty se tak ujal kapitán Sergio Ramos, který jí s přehledem proměnil. Následně musel ještě domácí gólman čelit několika šancím, ale opět si poradil a ze hry tak gól v prvním poločase neobdržel. Rumunsko si nevytvořila zkrátka nic a Kepa nečelil ani jedné střele na bránu.
45+1'
45+1'
Centr Dani Ceballose tentokrát letěl na první tyč, kde jej bez problémů odvrátil hráč domácího celku.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
45'
Rodrigo předvedl skvělou techniku a z pravé strany se dostal do vápna Rumunska, kde ale byla jeho přihrávka zblokována a následuje rohový kop.
44'
Sergio Busquets si z předešlého souboje odnesl krvavé zranění, když loktem Puşcaşe dostal do tváře a v jeho ústech jde vidět plno krve.
43'
Málem se domácí dostali do útoku 2 na 2, ale George Puşcaş se provinil pouze nedovoleným zákrokem a u míče tak bude opět hostující celek.
42'
Následně ale přišel hodně hodně nepřesný nákop nebo pokus o překvapení brankáře Kepy a Španělé tak naprosto zadarmo získali balón.
41'
Diego Llorente se sice diví, ale rozhodnutí sudího, že se faulu nedopustil nezmění a Rumunsko tak bude rozehrávat ve středu hrací plochy.
39'
Rumunsko získalo hned tři rohové kopy v krátké době, ale ani jeden nepřinesl nějaké zakončení na bránu a Kepa je stále bez práce.
38'
Po následném rohu španělské reprezentace si chtěl vymodlit další penaltu Ramos, ale to rázně odmítli především domácí fanoušci.
37'
A znovu se ocitl Paco Alcácer ve velké šanci, ale i tentokrát jeho pokus zlikvidoval Ciprian Tătăruşanu, který tak má v prvním poločase hodně práce!
36'
Ovšem po rohu hostujícího celku se dopředu vydali Rumuni, ale nebylo z toho nic nebezpečného, jelikož přišel faul domácích.
35'
Saúl patičkou předal míč Alcácerovi, po jehož centru se z voleje dostal ke střele Rodrigo, ale Ciprian Tătăruşanu podržel domácí mužstvo dalším zákrokem! Následuje rohový kop Španělska.
34'
Fabiánu Ruizovi se otevřel prostor, ale jeho střela skončila pouze nad bránou rumunského mužstva.
33'
Hosté se posléze ocitli v úzkých, ale nakonec získali autové vhazování, což je vysvobodilo z možných problémů po ztrátě míče.
32'
Španělsko se snaží pomalou kombinací něco vymyslet a drží míč u své šestnáctky.
31'
Zdá se, že fanoušci si v tomto zápase hodně neoblíbili španělského kapitána Sergia Ramose a při každém kontaktu s míčem bučí a duní celá Aréna Națională.
30'
Na hrací ploše se dost přiostřilo a žlutou kartu nyní uviděl také domácí hráč Răzvan Marin.
29'
Ramos následně ještě uviděl od rozhodčího žlutou kartu pravděpodobně za nějaké nevhodné chování po vstřelené brance.
28'
Hosté otevírají brankový účet a jdou do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil SERGIO RAMOS, který si počkal na pohyb brankáře a následně zakončil k pravé tyči, zatímco brankář Tătăruşanu šel na druhou stranu.
27'
Sudí Deniz Aytekin si dal na čas, ale nakonec odpískal faul v pokutovém území Cipriana Deaca na Daniho Ceballose! Španělé tak získali penaltu a mají velkou šanci jít do vedení.
26'
Rumuni dostali míč do šestnáctky soupeře centrem z pravé strany, ale Ramos jej odvrátil do bezpečí a Kepa tak stále nemá ani jeden zákrok.
25'
Dragoș Grigore v hlavičkovém souboji udeřil loktem do hlavy Rodriga a německý rozhodčí Deniz Aytekin tak odpískal faul.
24'
Opět letěl kolmý míč hostujícího hráče za obranu, na který si sběhl Rodrigo, ale ten si nedokázal balón zpracovat a Ciprian Tătăruşanu tak má odkop od své brány.
23'
Rumunsko je hluboko zataženo na své polovině a hosté momentálně neví kudy projít blíž k bráně svého soupeře.
22'
Hosté to opět zkusili po pravé straně a míč tak měl u nohy kdo jiný, než Jesús Navas, ale jeho centr tentokrát skončil bezpečně v rukou brankáře Cipriana Tătăruşanua.
21'
George Puşcaş šel do souboje s Ramosem tvrdě, ale Špěnalé získali výhodu a sudí tak nemusel přerušit hru.
20'
Centr z hloubi pole letěl do šestnáctky hostujícího mužstva a George Puşcaş se zkoušel dostat do zakončení, což se mu povedlo, ale jeho hlavička letěla jen vedle brány.
19'
Rodrigo si sice řekl o míč za obranu, ale přihrávka na něj byla příliš prudká a skončila pouze v zámezí za svatyní Rumunska.
18'
Španělé dominují v úvodu zápasu a bezpečně mají balón na svých kopačkách a snaží se kolmou přihrávkou nebo nákopem dostat do šance.
17'
Přímý kop rumunského výběru si vzal na starost Nicolae Stanciu, ale jeho střela skončila několik metrů nad bránou Španělska.
16'
Nicolae Stanciu s míčem natáhl krok a posunul ho Puşcaşovi, kterého zfauloval Diego Llorente a Rumuni tak budou mít šanci poprvé vystřelit na bránu.
15'
Romario Benzar tvrdě sejmul Ceballose a může být rád, že za tento ostrý zákrok neuviděl žlutou kartu.
14'
Tentokrát se Jesús Navas skvěle dostal na pravé straně přes obránce a odcentroval na zadní tyč, kde z voleje vypálil Jordi Alba, ovšem Ciprian Tătăruşanu je momentálně hrdinou a připisuje si další parádní zákrok!
13'
Opět to byli Španělé, kteří se snažili dostat blíž k bráně Rumunska z pravé strany, ale v ofsajdovém postavení se ocitl Jesús Navas.
12'
Centr Ruize letěl na zadní tyč, kde se dostal do zakončení hlavou Sergio Ramos, ale jeho střela pod horní tyč skončila na skvělém zákroku Cipriana Tătăruşanua!
11'
Alin Dorinel Tosca se dokázal vrátit s Navasem, ale Španělsko má k dispozici rohový kop, který zahraje do hry Fabián Ruiz.
10'
Kapitán domácího výběru Vlad Chiricheş to zkusil z dálky, ovšem jeho pokus se snesl pouze nad bránu Kepy Arrizabalagy.
9'
Dani Ceballos navedl balón k hranici vápna rumunského celku, ale jeho přihrávka byla zblokována a dopředu tak mohou postupovat domácí.
7'
Rumunsko se sice dostalo k míči, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
6'
Další velká šance Španělů! Opět byl po kolmé přihrávce v obrovské šanci Paco Alcácer, ale jeho střelu k levé tyči dokázal vyrazit Ciprian Tătăruşanu. Následuje tak rohový kop.
5'
George Puşcaş nevymýšlel nic složitého a po pravé straně se dostal až do vápna, kde byla jeho přihrávka odvrácena španělským obráncem.
4'
V Aréně Națională v Bukurešti to pořádně vře a fanoušci Rumunska bouřlivě povzbuzují svůj tým.
3'
Španělsko zatím bezproblémově drží balón na polovině Rumunska, ale posléze přišla nepřesná narážečka a nakonec se faulu dopustil Saúl Ñíguez.
2'
No a málem šli Španělé do vedení! Po chybné přihrávce domácích se dostal k míči hostující hráč, který vyslal Paco Alcácera do velké šance, ale zakončení tohoto útočníka zlikvidoval Ciprian Tătăruşanu!
1'
Španělé se postarali o úvodní výkop tohoto zápasu a drží míč na své polovině.
1'

Rumunsko: Tătăruşanu – Benzar, Nedelcearu, Chiricheş (C), Grigore, Tosca – Deac, Marin, Stanciu – Puşcaş, Keșerü.
Náhradníci: Radu, Nita – Andone, Bordeianu, Cicaldau, Grozav, Hagi, Maxim, Păun, Rus, Ștefan.

Španělsko: Arrizabalaga – Navas, D. Llorente, Ramos (C), Alba – Ruiz, Busquets, Saúl Ñíguez – Rodrigo, Alcácer, D. Ceballos.
Náhradníci: de Gea, Pau López – Th. Alcântara, Carvajal, Suso, Gayá, Hermoso, Núñez, Oyarzabal, Parejo, Rodri, Sarabia.

Rozhodčí: Deniz Aytekin – Eduard Beitinger, Rafael Foltyn (vš.GER).

Španělsko:

Španělé bez ztráty bodu vedou skupinu F se dvanácti body a skóre 11:2 a potvrzují tak roli favorita. V prvním utkání se ovšem natrápili s výhrou v domácím prostředí proti Norsku, které nakonec Španělsko porazilo 2:1. Posléze vyhrálo v Maltě 2:0. Třetí zápas se odehrál na Faerských Ostrovech, kde Španělé zvítězili 4:1. V posledním zápase si Španělsko poradilo doma se Švédskou 3:0.
Rumunsko:

Rumuni se ve skupině F momentálně nacházejí na 3. místě se sedmi body a skóre 11:5. V prvním zápase prohráli ve Švédsku 1:2. Následně si ale zlepšili chuť doma proti Faerským Ostrovům, se kterými si poradili 4:1. Ve třetím zápase přišla remíza 2:2 na půdě Norska a v posledním utkání Rumunsko vyhrálo v Maltě vysoce 4:0. Nejlepším střelcem je s pěti góly Keseru.
V 5. kole kvalifikace na ME ve skupině F se proti sobě utkají týmy Rumunsko a Španělsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala před třemi lety v přátelském utkání v Rumunsku, kde ovšem gól nepadl a zápas tak skončil bezbrankovou remízou. Dnešní utkání bude řídit hlavní rozhodčí Deniz Aytekin a jeho asistenti Eduard Beitinger a Rafael Foltyn (vš.GER). Hrát se bude v Aréně Națională v Bukurešti. Tento stadion nabídne kapacitu pro 55 634 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.