Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Faerské ostrovy - 8. září 2019   20:45

Španělsko
Španělsko
13' Rodrigo (Oyarzabal) • 50' Rodrigo  • 90' Alcácer (Th. Alcântara) • 90+3' Alcácer (Gayá)
4:0
(1:0)
Faerské ostrovy
Španělsko
de Gea – Carvajal, Ramos (C) (84. Núñez), Hermoso, Gayá – Th. Alcântara, Rodri, Parejo – Suso (68. Sarabia), Rodrigo, Oyarzabal (60. Alcácer).
Jakubik (POL) – Siejka (POL), Wójcik (POL)
El Molinón, Gijón
Nielsen – Vatnsdal, Gregersen, Baldvinsson (55. Eriksen) – Vatnhamar, B. Olsen, Hansson, V. Davidsen – Edmundsson (65. Bartalsstovu), K. Olsen (87. Egilsson), Bjartalid.

Máme za sebou utkání, v němž Španělsko naplno potvrdilo roli favorita, trpaslíka z Faerských ostrovů porazilo 4:0. Úvodní poločas nabídl jen jednu branku, ve 13. minutě se prosadil Rodrigo. Stejný hráč přidal druhý gól těsně po zahájení druhé půle, jeho ráně značně pomohla k cestě do sítě teč obránce. V závěru utkání pak úřadoval Paco Alcácer, jenž přesně zamířil dvakrát během tří minut a dal tak výsledku konečnou podobu. Svěřenci kouče Morena tedy i po šesti zápasech zůstávají stoprocentní, na kontě Faerských ostrovů nadále svítí nula.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+4'
90+3'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělé nemají dost! V samotném závěru zápasu dostal opět výbornou nahrávku na levou stranu Gayá, který tentokráte vyslal úspěšný centr na přední tyč, odkud hlavičkoval do sítě znovu PACO ALCÁCER. Gólman Nielsen plachtil vzduchem marně.
90+2'
Nákop po levé straně si parádně zpracoval José Gayá, jenž v pokutovém území okamžitě hledal Rodriga. Forvard Valencie byl ale výborně pokryt Gregersenem.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
90'
Tak nakonec ještě přichází třetí úspěšný zásah! Druhou asistenci si připisuje Thiago, jenž využil volného prostoru k proniknutí do vápna, odkud následně připravil balón jako na zlatém podnose PACU ALCÁCEROVI, tomu jen stačilo nastavit nohu.
Dnešní utkání sleduje 23 644 diváků.
88'
Opět musel být v pohotovosti gólman Nielsen, tentokráte ale řešil o poznání snazší situaci. Nepovedený pas Carvajala totiž mířil přímo na něj.
87'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Klaemint Olsen, přichází Magnus Egilsson.
86'
Nebezpečný pas z levé strany vyslal Pablo Sarabia. Výborně a hlavně včas ovšem vystartoval z vlastní svatyně Gunnar Nielsen, který míč ukryl v rukavicích.
85'
I přesto, že ztrácí dvě branky, tak ve vlastním pokutovém území brání kompletní jedenáctka hostů. i zde je vidět, že s prohrou o dvě branky budou svěřenci kouče Olsena spokojení.
84'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Unai Núñez.
83'
Španělé se už dopředu moc neženou, možná i chtějí ušetřit outsidera od většího debaklu.
82'
Carvajal si věřil na souboj proti Olsenvi, jemuž udělal úspěšnou kličku po pravé straně, forvard Faerských ostrovů se vzápětí dopustil nedovoleného zákroku.
81'
Až příliš ostře šel do výskoku Rodrigo, ve výskoku totiž zasáhl loktem Gregersena. Rozhodčí si toho všiml a píská útočný faul.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězství Španělska již není pochyb, domácí si v poklidu hlídají pohodlné vedení.
79'
Dobrý centr Carvajala z pravé strany našel hlavu Alcácera, jenže forvard Borussie Dortmund v koncovce selhal.
78'
Z dvaceti metrů vystřelil Rodri, avšak Gunnar Nielsen na tuto střelu viděl a bez problémů ji pokryl.
77'
Pablo Sarabia vyzval po levé straně na rychlostní souboj Vatnsdala. Díky dobře provedenému skluzu byl úspěšnější obránce.
76'
Hra je v posledních minutách plná nepřesností, a to překvapivě i na straně domácích.
75'
Standardky dnes Morenovým svěřencům vůbec nefungují. Parejova rána proletěla vysoko nad brankou.
74'
Mužstvo z Pyrenejského poloostrova rozjelo protiútok na druhou stranu, na jehož konci byl nedovolený zákrok Olsena.
73'
Po zaváhání domácí defenzivy se do samostatného úniku vydal Jóannes Bjartalid, vylámal si však zuby na výborném de Geovi!
72'
K vidění byla druhá žlutá karta a opět na straně Španělska. Hříšníkem se stal kapitán Sergio Ramos, jenž rukou zabránil možnému brejku soupeře.
71'
Přenesení hry Rodriho nebylo vůbec špatné, na poslední chvíli do něj ovšem nohou sáhl Kaj Leo í Bartalsstovu.
70'
Neměl komu, a tak Viljormur Davidsen dlouhým odkopem poslal balón až k de Geovi. Ten se snad dotkl kulatého nesmyslu ve druhém poločase poprvé.
69'
Nově příchozí Sarabia se brzy mohl zapsat na listinu střelců, to by však uvnitř šestnáctky nemohl pálit mezi diváky.
68'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Suso, přichází Pablo Sarabia.
67'
Domácí mě ale okamžitě vyvedli z omylu, když rozpoutali v šestnáctce soupeře obrovský závar, který nakoenc neskončil gólem díky výbornému zárkoku obránce Vatnsdala.
66'
Skoro to vypadá, jakoby už Španělé ani nechtěli přidat další góly. V naprostém klidu kombinují kolem středu hřiště.
65'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóan Símun Edmundsson, přichází Kaj Leo í Bartalsstovu.
64'
Zbytečně se Paco Alcácer snažil dovést situaci až do kuchyně. Útočník Borussie Dortmund už mohl střílet, jenže ještě hledal Rodriga, ten ale byl pokrytý Gregersenem.
63'
Avšak byla to jen opravdu chvilková situace, v držení míče už jsou opět svěřenci kouče Morena.
62'
Alespoň na chvíli si hosté užili balónu, když jim protihráči dali příležitost kombinovat kolem středu hřiště.
61'
Hodina utkání za námi. Půl hodina před námi. Fyzické síly hostů pomalu, ale jistě ubývají, to Španělé zatím vypadají velmi dobře.
60'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Paco Alcácer.
59'
A právě José Gayá našel výbornou přízemní nahrávkou Rodriga, jemuž by i v případě vstřelené branky nebyl připsán gól kvůli ofsajdu.
58'
Opravdu nevidíte moc často, aby beci na obou stranách plnili roli falešného křídla. Gayá a Carvajal se vzadu viditelně nudí.
57'
Na foukání bolístek ale není čas, Olsen se ihned musel zapojit do bránění rohového kopu, který se Faerským ostrovům podařilo ubránit díky hlavičce Gregersena.
56'
Z jedničky vypálil Suso, jenž z bezrpostřední blízkosti napálil Brandura Olsena. To muselo pořádně štípat.
55'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Rógvi Baldvinsson, přichází Andrias Eriksen.
54'
Na trávník se posadil Rógvi Baldvinsson a jeho gesto směrem ke střídačce je jasné, bude se muset střídat.
53'
Jako slepý k houslím se dostal Parejo uvnitř pokutového území k míči. S jeho slabým pokusem si Gunnar Nielsen poradil.
52'
Teď už o vítězství Španělska zřejmě nepochybuje vůbec nikdo, ani ti nejzarytější fanoušci Faerských ostrovů.
50'
Muřstvo z Pyrenejského polostrova odskakuje do dvoubrankového vedení! Dlouhý pas Pareja po pravé straně doběhl RODRIGO, který se s míčem dostal až do vápna, kde naznačením střely zmátl Baldvinssona, ještě si potáhl balón na střed a poté i za pomoci teče Vatnsdala dnes podruhé překonal Nielsena.
49'
Bez přípravy vypálil z nějakých dvaceti metrů Rodri. Kdyby dal ráně směr, nejspíš by skončila v síti, s pokusem na střed si ale Nielsen nadvakrát poradil.
49'
Na pravé straně dostal více volného prostoru Mikel Oyarzabal, jenž toho chtěl využít k technickému obstřelu na zadní tyč. Míč však proletěl kus vedle levé tyče.
48'
Rodrigovi se i s troškou štěstí podařilo přehodit balón přes obránce, z velkého úhlu ale nedokáza prostřelit Nielsena.
47'
Ihned po hvizdu zahajujícím druhý poločas se Španělé vrhli na polovinu soupeře, kde opět probíhá kombinační hra.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Skončil první poločas kvalifikačního zápasu o postup na Euro mezi Španělskem a Faerským ostrovami, který zatím probíhá podle předpokladů. Možná akorát branek se čekalo víc, tu jedinou zatím vstřelil ve 13. minutě Rodrigo. Tlak Španělů je ale obrovský, soupeře prakticky nepouštějí za polovinu a je jen otázkou času, kdy hosté odejdou fyzicky, běhat bez balónu je totiž obrovsky náročné.
45+3'
45+2'
Už se nic nestane, tedy alespoň co se týče úvodní části utkání. Poslední akci zazdil nepřesnou střelou Rodri.
45+1'
Parejo vystartoval příliš pozdě na pobídku Carvajala. To byl hlavní důvod, proč už míč na hrací ploše nezastihl.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
V závěru první půle ještě inkasoval žlutou kartu Thiago Alcântara, který ve skluzu místo balónu trefil Brandura Olsena.
43'
Thiagovi se nepovedla přihrávka na Oyarzabala. Spoluhráči se za tuto nepřesnost okamžitě omluvil.
42'
Brandur Olsen pěkně zakroutil balón do brány, David de Gea ovšem vyboxoval kulatý nesmysl do bezpečí.
41'
Po pravé lajně zahrozil Jóan Símun Edmundsson a Faerské ostrovy se dokonce propracovali až k rohovému kopu.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Akce Španělska pokračovala, po pasu Oyarzabala z pravé strany hlavičkoval Ramos těsně nad.
38'
Parádní signál, při kterém Suso centroval za hrnaici šestnáctky na nikým nehlídaného Thiaga Alcântaru. Středopolař se do rány položil fantasticky, exkluzivnímu gólu ale zabránil neméně skvělým zákrokem Gunnar Nielsen!
37'
Hlavičkoval Ramos, k jeho smůle ovšem přímo do hlavy obránce Davidsena, od jehož těla se míč odrazil do zámezí, následuje roh.
36'
Carvajal to trošku přifilmoval, avšak podražení k podražení od Olsena skutečně došlo. K vidění bude další standardka.
35'
Rodri si s těžkou přihrávkou od soka poradil náramně, když z jedničky okamžitě vyslal centr do vápna. Thiagovi chybělo k dosažení balónu pár centimetrů.
34'
Po hlavičkovém souboji na polovině hřiště se k zemi složil Klaemint Olsen. Nejspíše se jednalo o zásah do oblasti žeber.
33'
Pravý bek Carvajal vůbec neotálel a ve skluzu skvěle zblokoval přihrávku Davidsena, ten s tak obětavým zákrokem podle reakce nepočítal.
32'
Segio Ramos dal znát zkušenosti, když si na zádech podržel Edmundssona a navíc si i dokázal zpracovat míč.
31'
Tak jsem to zakřikl, neboť hosté podnikli rychlý výpad ve dvou hráčích a proti přízemní ráně Klaeminta Olsena dokonce musel zasahovat de Gea.
30'
Je za námi půl hodina utkání, která zatím probíhá podle očekávání. Faerské ostrovy se ještě snad nedostali za polovinu, domácí už stihli udeřit zásluhou Rodriga.
29'
Konečně se někdo ze Španělů rozhodl vyzkoušet štěstí z dálky, Thiago Alcântara však trefil hned prvního bránícího soupeře.
28'
Tentokráte centroval Dani Parejo, o moc lepší než Suso ale nebyl. Pro vysoký míč si vyskočil Gunnar Nielsen.
27'
Technické finesy opět ukázal Thiago Alcântara a i v tomto případě to skončilo nedovoleným zákrokem, provinil se Brandur Olsen.
26'
Výborně zareagoval gólman Gunnar Nielsen, jenž si došel pro nebezpečný pas Oyarzabala z levé strany.
25'
S výjimkou de Gey se všech jednadvacet fotbalistů pohybuje na polovině Faerských ostrovů, to se opravdu příliš často nevidí.
24'
Pro diváky rozhodně utkání nepatří k těm akraktivnějším. Španělé sice drží balón po celou dobu na kopačkách, avšak jak je jejich zvykem, tak chtějí každou akci dovést až do kuchyně. Kromě branky jsme ještě neviděli střelu na bránu.
23'
Suso si několikrát vymněil balón s Carvajalem a poté se centrem snažil najít Rodriga, jehož ovšem přehlavičkoval Atli Gregersen.
22'
V bráně došlo v týmu Španělska ke změně, místo Kepy stojí mezi tyčemi David de Gea. Zatím ale mají oba stejnou práci, pouze sledují průběh na hřišti. Gólman Chelsea navíc má tu výhodu, že může i sedět.
21'
Následoval rohový kop. Zakončení kapitána Sergia Ramose ze záklonu skončilo vysoko nad brankou.
20'
Přímý kop značil ideální střeleckou pozici pro leváka tedy pro Susa. Křídelník ovšem trefil pouze čtyřčlennou zeď.
19'
Rychlé nohy ukázal Thiago Alcântara. Záložník Bayernu si hodil balóm mezi dva protihráče a vzápětí se nechal podrazit Hanssonem.
18'
Je vidět, že se Španělé fotbalem baví. Momentálně hrají přesně tu hru, jež potřebují.
17'
Na levé straně dostal velké prostor Mikel Oyarzabal, který ho okamžitě využil ke zpracování a rychlému předání Susovi. Ten mohl pálit, místo toho se ještě otočil a nahrál Ramosovi.
16'
Faerské ostrovy pochopitelně pokračují v defenzivní hře, pokusit se hrát vyrovnanou hru se Španěly by se rovnalo sebevraždě.
15'
Svěřenci trenéra Morena se hlavně nemůžou gólem uchlácholit, zatím to tak ale nevypadá, jelikož už opět trpělivě kombinují na útočné polovině.
13'
První branka je na světě! Thiago i na zemi dokázal výborně posunout na Oyarzabala, jenž se neunáhlil a v situaci dva na gólmana před RODRIGOVI, na něhož zívala úplně prázdná svatyně. Velmi snadný gól pro útočníka hajícího barvy Valencie.
12'
Obrovský tlak domácích pokračuje. Za vytrvalého povzbuzování fanoušků si jdou pro úvodní gól.
11'
Přízemního pasu Susa se v gól snažil proměnit Rodrigo, který sice poslal balón mimo dosah gólmana, avšak nastřelil obránce! Posléze se ještě snažil zakončit Hermoso, ovšem ten byl ztrojen.
10'
Exekuce se opět chopil levonohý Suso. Ramose dokázal přehlavičkovat Atli Gregersen.
9'
Dani Carvajal si pohrál s Davidsenem, jenž se vzápětí rozhodl soka faulovat. Budeme svědky zajímavého přímého kopu.
8'
Forvard Rodrigo si zpracovácal míč zády k brance, ke své smůle ale při snaze se otočit podklouzl.
7'
Nepovedený Susův pas od rohvého praporku si na přední tyči našel bránící Viljormur Davidsen.
6'
Do ofenzivy se zapojují i oba beci, kteří moc obranných záležitostí dnes asi řešit nebudou.
5'
Na centr z pravé strany dostal prostor Suso. V poslední chvíli dokázal před Rodrigem zasáhnout stoper Heini Vatnsdal.
4'
Mužstvo z Pyrenejského polostrova spouští svůj klasický kombinační kolotoc. Uvidíme, jak dlouho dokáže soupeř vzdorovat.
3'
Hned ve třetí minutě přišel velmi nepříjemný střet, po němž zůstal na trávníku ležet Hallur Hansson. Po chvíli se ale středopolař hostí zvedá a vypadá to, že bude schopen pokračovat.
2'
Španělové nastoupili do utkání v červených dresech, Faerské ostrovy navlékli dresy barvy bílé.
1'

Španělsko: de Gea – Carvajal, Ramos (C), Hermoso, Gayá – Th. Alcântara, Rodri, Parejo – Suso, Rodrigo, Oyarzabal.
Náhradníci: Arrizabalaga, Pau López – Alba, Alcácer, Busquets, D. Ceballos, Navas, Núñez, Ruiz, Saúl Ñíguez, Sarabia.

Faerské ostrovy: Nielsen – Vatnsdal, Gregersen, Baldvinsson – Vatnhamar, B. Olsen, Hansson, V. Davidsen – Edmundsson, K. Olsen, Bjartalid.
Náhradníci: Gestsson, K. Joensen – Bartalsstovu, Egilsson, Eriksen, Frederiksberg, Johannesen, R. Joensen, M. Olsen.

Rozhodčí: Jakubik (POL) – Siejka (POL), Wójcik (POL).

Souboj obra s trpaslíkem. Faerské ostrovy se v roli jasného outsidera a s nulou na kontě pokusí o senzaci, která pochopitelně je možná, neboť každý zápas začíná za bezbrankového stavu a Španělé mohou soka podcenit. Rozdílem jedné branky prohráli svěřenci dánského trenéra Olsena pouze v Maltě, ovšem o drama se nejednalo, jediný gól Faerských ostrovů totiž padl až v osmé nastavené minutě. Jinak se většinou jednalo o příděly, největší 0:4 od Švédska.
Španělsko

Španělé budou v utkání obrovským favoritem. Svěřenci kouče Morena ve skupině ve všech pěti zápasech zvítězili. V rámci reprezentační přestávky mužstvo z Pyrenejského poloostrova sehrálo boj v Rumunsku, v němž zvítězilo 2:1. O postupu mistrů světa z roku 2010 na evropský šampionát už zřejmě nikdo nepochybuje, to by se muselo sejít opravdu velké množství náhod.
Všem fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer! Vítám vás při sledování kvalifikačního utkání na Euro, v němž Španělsko přivítá na domácím hřišti Faerské ostrovy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.