Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Norsko - 23. března 2019   20:45

Španělsko
Španělsko
16' Rodrigo (Alba) • 71' Ramos
2:1
(1:0)
Norsko
Norsko
65' J. King
Španělsko
de Gea – Navas, Ramos (C), I. Martínez, Alba – Parejo (77. Rodri), Busquets, D. Ceballos (74. Canales), Rodrigo – Morata (89. Jaime Mata), Asensio.
Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (vš. Lotyšsko)
Mestalla, Valencie
Norsko
Jarstein – Elabdellaoui, Nordtveit, Ajer, Aleesami – Ödegaard (56. M. Elyounoussi), Henriksen, Selnaes, Johansen (C) (77. Kamara) – J. King, T. Elyounoussi (55. Johnsen).

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 12:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:23.
Španělé do kvalifikace o evropský šampionát vstupují výhrou 2:1 nad Norskem, když svého soupeře jednoznačně přehráli a vypracovali si obrovské množství gólových příležitostí, ovšem byli na štíru s jejich proměňováním a drželi tak Nory v naději na bodovou senzaci až do závěrečného hvizdu.
90+6'
90+6'
Johnsen už se vrátil na hřiště s obvázanou hlavou a hned si našel v pokutovém území Kamarův centr, hlavičkoval ale mimo a navíc z ofsajdu.
90+5'
Johnsen po střetu s Ramosem sám utrpěl krvavý šrám na hlavě a norský útočník je v péči lékařů.
90+4'
Španělé se ubránili norskému rohu i dalšímu centru Selnaese, následně je po dalším Henriksenově centru pískán faul Johnsena na Ramose a to bude zřejmě konec norských nadějí.
90+3'
Po centru Mohameda Elyounoussiho vznikl závar před španělskou brankou, Norové pak vybojovali ještě jeden rohový kop a přes celé hřiště běží i Rune Jarstein.
90+1'
Rozhodčí Treimanis ještě poskytuje hostům čtyři nastavené minuty na případnou senzaci.
90'
V závěru hezké španělské souhry Canales průnikovou přihrávkou uvolnil Asensia, ten tváří v tvář Jarsteinovi norskou branku přestřeluje!
89'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Jaime Mata.

Útočník z Getafe si ve třiceti letech připisuje premiérový reprezentační start.
89'
Joshua King na levém křídle nepřešel kolem Ramose, ten navíc vybojoval odkop od branky.
88'
Bezprostředně po následném Elyounoussiho centru do pokutového území je Johnsenovi pískán nedovolený zákrok na Martíneze.
87'
Mohamed Elyounoussi byl ve středu hřiště faulován Busquetsem, Norové mohou rozehrávat míč z místa přestupku.
85'
Devátému rohu Španělska se Norové ubránili, na rohové kopy domácí fotbalisté vedou 9:4.
84'
Tempo zápasu výrazně zvolnilo, Španělé nechtějí moc riskovat a jen pozvolna si přihrávají.
82'
Při Alesaamiho centru byl ofsajd odmáván Johnsenovi, rozehrávky se ujme David de Gea.
80'
Norové rozehrávají útočné snažení od základů, tedy od brankáře Jarsteina, Španělé ale velmi dobře brání střed hřiště.
78'
Po velmi ostrém zákroku Omara Elabdellaouiho rozhodčí Treimanis ponechal Španělům výhodu, při následném přerušení hostujícího zadáka důrazně varuje, že takové zákroky trpět nebude.
77'
Z volného kopu střílel Mohamed Elyounoussi, míč nasměroval do boční sítě španělské branky.
77'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Stefan Johansen, přichází Ola Kamara.
77'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Rodri.
76'
Po průniku Mohameda Elyounoussiho a následném španělském faulu budou Norové zahrávat standardní situaci z blízkosti rohu pokutového území.
74'
Žlutou kartu dostává Björn Maars Johnsen (Norsko).
74'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Sergio Canales.
74'
Do Ceballosovy přihrávky se položil Rodrigo Moreno, útočník domácí Valencie vysoko přestřeluje branku.
73'
Španělé už zase útočí a rádi by přidali uklidňující třetí branku.
71'
Španělsko právě vstřelilo branku!
SERGIO RAMOS penaltu proměnil s velkou jistotou, míč nasměroval přímo do středu branky, Jarstein padal ke své pravé tyči.
70'
Álvaro Morata se po Nordtveitově hrubce rozběhl po levé straně, Jarstein přilétl pozdě do souboje s Moratou a rozhodčí Treimanis okamžitě ukazuje na penaltový bod!
70'
Penalta pro Španělsko!
69'
Ceballosovi odskočil míč do zámezí, vhazovat mohou Norové.
67'
Španělé už se zase vrhají do útoku a Álvaro Morata po dalším Asensiově centru zůstal trestuhodně osamocen před Jarsteinem, zařízení ale minul!
65'
Norsko právě vstřelilo branku!
JOSHUA KING trefil penaltu k tyči a byť de Gea vystihl směr jeho rány, tak útočník Bournemouthu střílel přesně!
64'
Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Španělsko).
64'
Iňigo Martinez v pokutovém území stáhl k zemi Johnsena a ke zděšení Španělů Norsko dostává od lotyšského rozhodčího pokutový kop!
64'
Penalta pro Norsko!
63'
Norové vybojovali rohový kop a mohou zahrozit před španělskou brankou.
61'
Asensio potáhl míč po levé straně, Ceballos následně posunul míč do nohy Parejovi, ten zpoza pokutového území branku netrefil.
60'
Na parádní Ceballosův pas ke vzdálenější tyči si naběhl Sergio Ramos a z španělský kapitán z voleje těsně přestřelil norskou branku!
59'
Po Asensiově centru se odraženého míče zmocnil Rodrigo Moreno, jeho tečovaná střela končí za norskou brankou.
57'
Po Asensiově pasu se Morata zprvu šikovně uvolnil v pokutovém území, další protisměrná klička už mu ale nevyšla, posléze Jesús Navas z dálky střílel mimo branku.
56'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Mohamed Elyounoussi.
55'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Tarik Elyounoussi, přichází Björn Maars Johnsen.
53'
Henriksen fauloval Daniho Ceballose, následně vznikla roztržka, po niž žlutou kartu vidí Ceballos se Stefanem Johansenem.
53'
Norové vybojovali rohový kop, nijak ale nezahrozili před brankou Davida de Gey.
52'
Rodrigo kolmicí vysunul do pokutového území Álvara Moratu, jeho střelu tečoval Nordtveit a Jarstein poté míč vyrazil mimo dosah španělských fotbalistů.
51'
Elyounoussi si prohlíží žlutou kartu po zákroku na Daniho Ceballose.
49'
Norové dostali míč pod svoji kontrolu a kombinují ve středu hřiště.
47'
Statisticky Španělé první poločas zcela ovládli, na střelecké pokusy to bylo 14:2, na bránu pak 1:1.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Po prvním poločase velmi atraktivního střetnutí Španělé vedou nad Norskem 1:0, když celou řadu dalších nadějně rozjetých akcí nedokázali dotáhnout do vytouženého konce a na opačné straně měli mimořádnou příležitost také Norové, Tarik Elyounoussi ale ve skluzu nedokázal míč nasměrovat do prázdné branky.
45+1'
45+1'
Další šanci měl Dani Ceballos, středopolař Realu Madrid ale zblízka nepřekonal Jarsteina!
45'
Rozhodčí Treimanis k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Po norském rohu se do odraženého míče opřel Stefan Johansen, zpoza pokutového území ale vysoko přestřelil španělskou branku a navíc byl před brankou pískán útočný faul.
43'
David de Gea zaváhal při rozehrávce a Španělé nabídli soupeři rohový kop.
41'
A další španělská střela! Prudkou ránu Asensia brankář Jarstein vyráží do bezpečného prostoru.
40'
Souboj ve Valencii je nesmírně atraktivní, nadále vidíme celou řadu zajímavých událostí. Tentokrát podruhé rozjásal španělské publikum Jordi Alba, když po přihrávce Asensia prostřelil Jarsteina, někdejší obránce valencijských netopýrů ale byl přistižen v ofsajdu.
38'
Po následném rohu Španělé zakončovali těsně vedle norské branky!
37'
Španělé sehráli skvělou kombinaci uvnitř pokutového území Norů, po souhře Pareja s Moratou se ale do zakončení nedostal Rodrigo, na poslední chvíli před ním stačil ukopnout míč Nordtveit.
36'
Parejova rána z volného kopu doletěla k Runemu Jarsteinovi.
35'
Morata byl nedaleko norského pokutového území faulován Ajerem, stoper Celticu Glasgow se stává prvním žlutě napomenutým fotbalistou.
34'
Po následném rohu si odražený míč našel znovu Morata a jeho další hlavička končí těsně vedle pravé tyče norské branky!
33'
Obrovská příležitost i na opačné straně! Na Parejův centr ze standardní situace si naskočil Álvaro Morata, jehož hlavičku skvělým zákrokem vyráží Rune Jarstein!
31'
Norové zahodili naprosto neuvěřitelnou příležitost! Henriksen se uvolnil na pravém křídle a našel před prázdnou brankou Tarika Elyounoussiho, ten ale ve skluzu nedokázal míč nasměrovat do odkryté svatyně!
30'
Také hosté svůj první roh rozehráli po zemi a pak nijak neohrozili brankářskou hvězdu Manchesteru United.
30'
Elyounoussi na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Nory, ti se mohou nastěhovat před de Geu.
28'
Rodrigo se po ose hřiště prokličkoval až k pokutovému území, poté ale přihrával do protipohybu Álvara Moraty.
27'
Po Albově přihrávce do pokutového území Asensio vysoko přestřelil norskou branku.
26'
Norové zvyšují aktivitu, Tarik Elyounoussi ale byl přistižen v ofsajdu po nákopu za španělskou obranu.
24'
Ödegaardův centr letěl do území, kde nebyl vůbec nikdo v bílém, rozehrávky se ujme David de Gea.
22'
Po následném rohovém kopu Španělů Morata hlavičkoval do připraveného Jarsteina, brankář Herthy Berlín se podle očekávání vůbec nenudí.
21'
Navasovu přihrávku se Rodrigo pokusil pohotovou patičkou nasměrovat na norskou branku, to se mu také podařilo a Rune Jarstein vytáhl velmi dobrý zákrok u své bližší tyče.
20'
Pro přetažený centr Jesúse Navase si došel Rune Jarstein a norský brankář zachytil míč ze vzduchu do svých rukavic.
18'
Útočný výpad Norů končí evidentním faulem Kinga, útočník anglického Bournemouthu stáhl k zemi Iňiga Martineze.
16'
Španělé se ujímají vedení a to po moc hezké akci! Jordi Alba pronikl po levé straně narážečkou s Asensiem, poté nacentroval do pokutového území a RODRIGO z voleje uklidil míč do sítě!
16'
Joshua King se po norském zisku míče pokusil přenést hru na španělskou polovinu, Sergio Ramos mu ale ukopl míč natolik dobře, že ještě vybojoval aut pro domácí tým.
14'
Norové se poprvé s míčem podívali na útočnou polovinu, Nordtveitově autovému vhazování se Španělé ubránili a už zase mají míč pod kontrolou.
12'
Další centr Jesúse Navase nebezpečně propadl před norskou brankou, Álvaro Morata ale zahrál viditelně rukou, což neuniklo pozornosti lotyšských rozhodčích.
11'
Busquets byl faulován na vlastní polovině Joshuou Kingem, Španělé rozehrávají z místa přestupku.
9'
Po Navasově centru je pískán útočný faul Sergiu Busquetsovi, rozehrávat může Rune Jarstein.
8'
První roh Španělé rozehráli nakrátko, byli ale zahráni až zpět ke středové čáře.
7'
Neúspěšná souhra Alby s Asensiem, Španělé se ale velmi brzy opět vrátili zpět k míči.
5'
Další centr před branku zleva adresoval Marco Asensio a ten už našel Moratovu hlavu, útočník Atlética Madrid zakončoval přímo do brankáře Jarsteina.
4'
Na centr Jesúse Navase z pravé strany před brankou nedosáhl Álvaro Morata.
3'
Španělé se usadili na polovině Norů, podobný obrázek se dá čekat po většinu hracího času.
1'
K prvnímu střeleckému pokusu napřáhl Dani Ceballos, záložník Realu Madrid ale z dálky vysoko přestřelil.
1'
Rozehráno! Španělé hrají v tradiční červeno-modré kombinaci, Norové oblékli bílé dresy.
1'

Španělsko: de Gea – Navas, Ramos (C), I. Martínez, Alba – Parejo, Busquets, D. Ceballos, Rodrigo – Morata, Asensio.
Náhradníci: Arrizabalaga – Saúl Ñíguez, Muniain, Bernat, Canales, Gayá, Sergi Gómez, Hermoso, Rodri, Jaime Mata, Roberto.

Norsko: Jarstein – Elabdellaoui, Nordtveit, Ajer, Aleesami – Ödegaard, Henriksen, Selnaes, Johansen (C) – J. King, T. Elyounoussi.
Náhradníci: Brätveit, Grytebust – Rosted, Hovland, Sörloth, M. Elyounoussi, Fossum, Möller Daehli, J. Svensson, Linnes, Johnsen, Kamara.

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (vš. Lotyšsko).
Oba reprezentační týmy odehrály mezi sebou tři vzájemné zápasy. Ovšem jedná se o dávnou historii, vždyť poslední duel se odehrál v listopadu 2003, kdy soupeři usilovali v baráži o postup na EURO. Z postupu se radovalo Španělsko, které Norsko zdolalo 2:1 a 3:0. Tým ze severu Evropy má tak protivníkovi, co vracet.

19.11.2003 Norsko – Španělsko 0:3 baráž o EURO
15.11.2003 Španělsko – Norsko 2:1 baráž o EURO
13.6.2000 Španělsko – Norsko 0:1 EURO 2000
Největším favoritem na postup ze skupiny F jsou Španělé, pro které by to měla být procházka růžovým sadem. O druhé postupové místo se poperou národní týmy Švédska, Norska a Rumunska. Trpaslíky skupiny jednoznačně budou Malta a Faerské ostrovy. Zda se papírové předpoklady naplní nebo ne, to se začne odtajňovat až po několika odehraných zápase.

První zápasy skupiny F:

23.3.2019 Malta – Faerské ostrovy 18 hodin
23.3.2019 Švédsko – Rumunsko 18 hodin
23.3.2019 Španělsko – Norsko 20 hodin 45 minut
Vítám vás u prvního kola kvalifikační skupiny F o postup na EURO. Na závěrečný turnaj postoupí dva celky a v úvodním střetnutí se proti sobě postaví Španělsko a Norsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.