Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Malta - 7. června 2019   20:45

Švédsko
Švédsko
2' Quaison (Berg) • 50' Claesson (Berg) • 81' Isak (Quaison)
3:0
(1:0)
Malta
Malta
Švédsko
Olsen – Lustig, P. Jansson, Helander, Augustinsson – Forsberg, K. Olsson, Ekdal (C) (77. Seb. Larsson), Claesson – Quaison (85. Guidetti), Berg (68. Isak).
Harvey – McDonnell, Gavil (všichni Irsko)
Friends Arena (Stockholm)
Malta
Bonello – Z. Muscat, S. Borg (80. Apap), Agius (C), Mbong – Corbolan, R. Muscat, Gambin – Grech (64. P. Fenech) – Effiong, Montebello (71. Nwoko).

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.

6. Faerské ostrovy – 0 bodů (3:10)
Švédsko potvrdilo roli obrovského favorita. Po rychlém gólu přidalo ve druhém poločase další dvě branky a to ještě spoustu šancí zahodilo. V dalším kvalifikačním utkání už však skandinávská země bude muset rozlousknout podstatně těžší oříšek, protože už za tři dny se na Santiagu Bernabéu v Madridu postaví neporaženému lídrovi skupiny ze Španělska.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 8:13.
90+3'
90+2'
A ještě jedna švédská šance! Už už to vypadalo, že Forsberg bude z boku střílet do prázdné brány, za gólmana však na poslední chvíli zaskočil obětavý Zach Muscat.
90+1'
V nastavení si Bonello připsal další důležitý zákrok, tentokrát proti Augustinssonovi. Seveřanům je výhra 3:0 zřejmě málo.
90'
Čerstvá energie Guidetti pálila na Bonella z okolí penaltového puntíku. Prudkou střelu vyrazil gólman Malty s vypětím všech sil.
88'
To muselo bolet! Ve zdi stojící Gambin (Malta) schytal Forsbergovu ránu z přímého kopu.
86'
Guidetti (Švédsko) se nechal chytit do ofsajdu.
85'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází John Guidetti.
83'
Švédsko ještě nemá dost! Augustinssonova pumelice Bonellem pořádně otřásla.
81'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Deset minut před koncem se skandinávská země dostává do trháku. Uvnitř pokutového území si pohrála se soupeřem jako kočka s myší a na konci celé akce stál střídající ALEXANDER ISAK.
80'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Steve Borg, přichází Ferdinando Apap.
78'
Dva rohy, každý na jedné straně. Zatímco hosté po něm nezakončili, domácí ano. Byl to Claesson, kdo Bonellovu bránu vysoko přehlavičkoval.
77'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Sebastian Larsson.
75'
Podobně si při svém zakončení vedl Agius (Malta), který cílené zařízení rovněž netrefil.
73'
Založit smysluplnou akci tak mohli hosté. A povedlo se jim to. Škoda pro ně, že se Paul Fenech při střele z velké dálky unáhlil. Mohlo to dopadnout lépe.
72'
Augustinsson (Švédsko) se v době přihrávky pohyboval za hranou ofsajdu, takže asistent neměl jinou možnost než zdvihnout praporek nad hlavu.
71'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Luke Montebello, přichází Kyrian Nwoko.
70'
Jansson (Švédsko) ve snaze překvapit Bonella zapadáčkem vytěžil alespoň rohový kop.
68'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Alexander Isak.
67'
To na druhé straně ano. Gólmana Malty ohrozil střelou ze střední vzdálenosti Berg.
65'
Chvíli po svém nástupu na hřiště běžel Paul Fenech rozehrát roh. To by mohla být platná zbraň Malty. I když zrovna v tomto případě žádný výstřel nezazněl.
64'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Jake Grech, přichází Paul Fenech.
62'
Stockholmskou arénou probíhá mexická vlna. Fanoušci se v hlavním městě opravdu skvěle baví.
61'
Z výrazné územní převahy vytěžilo Švédsko roh. Forsbergův centr Bonello vyboxoval do bezpečí.
60'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
58'
Mbong (Malta) se při svém sólu jednomu protihráči vyhnul, do toho dalšího už ale narazil.
56'
K porušení ofsajdového pravidla došlo také na druhé straně. Nerespektoval ho Grech (Malta).
55'
Roh pro Švédsko. Na centr si pěkně naskočil Forsberg, jenž přehlavičkoval břevno.
53'
Ofsajd a v něm Forsberg (Švédsko).
52'
Podruhé se chtěl do listiny střelců zapsat Quaison (Švédsko), ale tentokrát nezamířil vůbec přesně.
50'
Na konci poločasového shrnutí jsem zmínil, že by Švédové měli co nejrychleji přidat pojistku. Má slova si vzal k srdci VIKTOR CLAESSON, který si po vniknutí na levou stranu vápna počkal na precizní příhrávku Berga a tváří v tvář brankáři v mírném výskoku zvýšil nohou na 2:0.
47'
Berg (Švédsko) si v souboji uvnitř vápna pomohl rukama a rozhodčí mu okamžitě odpískal útočný faul.
46'
Během poločasové přestávky nedošlo ke střídání.
46'
O osudu úvodního poločasu rozhodl gól, který diváci čekající ve frontě na pivo ani neviděli. Quaison se totiž prosadil z dorážky už ve druhé minutě. Favorizovaní Švédové po celou pětačtyřicetiminutovku dominovali, ale navýšit hubený náskok už nedokázali. Naopak měli na konci poločasu ještě štěstí, a pokud si cestu za povinným vítězstvím nechtějí zkomplikovat, měli by co nejdříve po změně stran přidat pojistku.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 4:8.
45+1'
45'
Na odchod do kabin si hráči počkají minutu.
44'
Hosté ve středovém kruhu bleskově rozehráli volný kop a tím si vylepšili pozici pro útok. Následoval centr na zadní tyč, u které si naskakoval Effiong. Kdyby se Olsen včas nepřemístil, přišel by jeho tým o vedení!
43'
Na druhé straně hřiště Claesson (Švédsko) vystřihl nůžky, ty však byly příliš otupělé.
42'
A zase. Agius (Malta) si s míčem u nohy troufnul na Quaisona a ten ho bez okolků zfauloval.
40'
V posledních třech minutách hosté uklidnili situaci a dokonce se na chvíli mohli věnovat i útočení.
37'
S další palbou přispěchal Claesson (Švédsko), ani on však do zásobníku nenabil správné náboje.
36'
Dvě švédské šance během krátkého časového sledu! Bonella nejdříve vystrašila dalekonosná pumelice exekutora přímého kopu Forsberga a potom také pokus zblízka hlavičkujícího Quaisona. Ten už ale mezi tři tyče nemířil.
35'
První karetní prohřešek. Za podražení Quaisona je napomínán Luke Montebello (Malta).
33'
Souboj muž proti muži si střihl Mbong (Malta), ale při útočné snaze z něj jako vítěz nevyšel.
31'
Praporek pomezního arbitra je nahoře, ofsajdovou linii si nepohlídal Quaison (Švédsko).
30'
Statistika držení míče: 63% : 37%.
28'
Překonat ho dlouhým nákopem, takový byl záměr švédských fotbalistů. Jenže nevyšel. Pro dlouhý pas si až na hranici vápna došel Bonello.
27'
Hosté jen suše převezli míč přes polovinu hřiště a znovu se zformovali do obranného bloku.
25'
Už je to tady! Poblíž penaltového puntíku číhající Berg (Švédsko) překvapil Bonella střelou z otočky, která brankáře donutila k veledůležitému zákroku na zemi.
23'
Na to si musíme chvíli počkat. Kombinační souhra na pravé straně toho zatím moc nenapoví.
22'
Domácí fotbalisté se rychle vrátili na útočnou polovinu, kde kují další pikle. Jaképak?
21'
Tohle byl dobrý obranný zákrok. Pochvalu od svých spoluhráčů za něj sklidil Rowen Muscat (Malta).
19'
Není divu, že teď Malta raději uklidňuje hru.
18'
V další šanci Seveřanů se po Forsbergově sólu objevil Augustinsson! Z levé strany vápna mířil na vzdálenější šibenici, kterou o kousek minul.
16'
Pozor na švédský přímák! Forsberg ho rozehrával snad z pětatřiceti metrů, ani tato vzdálenost mu však nezabránila v ohrožení Bonellovy brány. Její strážce musel nebezpečně padající balon vyrážet nad břevno.
14'
Nově založený útok pak zastavil ofsajd, na který si nedal pozor Berg (Švédsko).
13'
A našli ji. Po pravé straně se prošel Forsberg (Švédsko), ale bez dostatečné podpory spoluhráčů.
12'
Zatím ve vlastním území kombinující Švédové trpělivě hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
10'
Hra se obrátila a hosté zahrávali standardku. Agius to z uctivé vzdálenosti zkusil přímo, ale Olsenovu branku neohrozil. Následuje odkop.
8'
Po mnoha tahanicích ho získal Olsson (Švédsko) a okamžitě s ním pelášil dopředu.
7'
Hra se přestěhovala doprostřed hřiště, tam mezi hráči probíhají usilovné souboje o míč.
5'
Mbong (Malta) podle očekávání vyslal centr, který však správného adresáta nenašel.
4'
Hosté mají možnost vyrovnat. Kopat budou roh.
2'
Favorizovaný tým našel recept na maltskou defenzivu nečekaně brzy! Už ve druhé minutě z bezprostřední blízkosti dorazil ROBIN QUAISON míč za Bonellova záda. Gólman Malty musel lovit balon ze sítě i přesto, že se jen vteřinu předtím vyznamenal proti hlavičce Berga.
1'
Následují pozdravy a nezbytný los stran, po kterém bude kvalifikační utkání oficiálně zahájeno.
Reprezentanti obou zemí nastoupili na hřiště, odkud si poslechnou národní hymny.

Švédsko: Olsen – Lustig, P. Jansson, Helander, Augustinsson – Forsberg, K. Olsson, Ekdal (C), Claesson – Quaison, Berg.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Milošević, Johansson, Seb. Larsson, Guidetti, Svensson, Hult, Isak, Krafth, Andersson, Durmaz.

Malta: Bonello – Z. Muscat, S. Borg, Agius (C), Mbong – Corbolan, R. Muscat, Gambin – Grech – Effiong, Montebello.
Náhradníci: Hogg, Haber – Caruana, Apap, P. Fenech, Nwoko, D. Vella, Mintoff, Kristensen, Zerafa, Xuereb, T. Caruana.

Rozhodčí: Harvey – McDonnell, Gavil (všichni Irsko).

Malta

Fotbalový trpaslík na začátku kvalifikačního cyklu překvapivě přemohl Faerské ostrovy. Navázat na toto vítězství však pro něj bylo nesmírně obtížné, protože narazil na největšího favorita skupiny. Proti Španělsku vyšla Malta gólově naprázdno už popáté v řadě.

1) Malta- Faerské ostrovy 2:1 (1:0)
Branky:
13. Nwoko, 77. (pen.) Borg – 90+8. Thomsen.
ČK: 62. Agius (MLT)

V 64. minutě neproměnil Olsen (FRO) penaltu.

2) Malta – Španělsko 0:2 (0:1)
Branky:
31. a 73. Morata.

Švédsko

Čtvrtfinalista posledního Mistrovství světa vstoupil do kvalifikace o Evropu těsnou domácí výhrou nad Rumunskem. Druhý zápas sehrál na půdě Norska, kde si po divokém závěru připočetl do tabulky bod za remízu 3:3. Největším úspěchem Švédska na ME je bronz z domácího šampionátu v roce 1992.

1) Švédsko – Rumunsko 2:1 (2:0)
Branky:
33. Quaison, 40. Claesson – 58. Keseru.

2) Norsko – Švédsko 3:3 (1:0)
Branky:
41. Johnsen, 59. King, 90+7. Kamara – 70. Claesson, 86. (vl.) Nordtveit, 90+1. Quaison.

V 70. minutě neproměnil Granqvist (SWE) penaltu.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z kvalifikačního utkání o postup na Mistrovství Evropy 2020 mezi reprezentacemi Švédska a Malty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.