Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Gibraltar - 8. září 2019   18:00

Švýcarsko
Švýcarsko
38' Zakaria (Xhaka) • 44' Mehmedi (Schär) • 45+4' Ricardo Rodríguez  • 87' Gavranović
4:0
(3:0)
Gibraltar
Gibraltar
Švýcarsko
Sommer – Elvedi, Benito (65. Steffen), Schär – E. Fernandes, Zakaria, Xhaka (75. Widmer), Ricardo Rodríguez – Embolo (55. Gavranović), Mehmedi, Al. Ajeti.
Gibraltar
Coleing (25. Goldwin) – Olivero, Sergeant, Annesley, J. Chipolina – De Barr, R. Chipolina, Walker, Britto (68. Pons) – Andrew Hernandez (59. Coombes), Anthony Hernandez.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 14:0. Střely mimo: 19:2. Rohy: 22:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:7.
Je konec! Švýcarsko zvládlo domácí utkání s Gibraltarem a vítězí vysoko 4:0. Švýcarsko sice vstoupilo do duelu hodně vlažně a pětatřicet minut se nemohlo dostat do šancí. Poté ale Zakaria otevřel skóre a rázem se to začalo sypat. Ve 44. minutě se krásnou hlavičkou prosadil Admir Mehmedi a v nastavení povedenou střelou přidal třetí branku Ricardo Rodríguez! Po přestávce pokračovali domácí v útočení, ale dlouho se nemohli dostat do šancí. Až tři minuty před koncem prolomil svou smůlu střelec Gavranovič.
90+3'
90+2'
Gavranovič je při chuti! Autor čtvrté branky nyní napřáhl zpoza velkého vápna, jenže jeho projektil prosvištěl kolem branky.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Dnešní duel se už pouze dohrává. Domácí fanoušci si užívají vedení Švýcarska a hlasitě oslavují zisk důležitých bodů.
89'
Elvedi prošel s míčem do blízkosti velkého vápna, ale tentokrát jej obránce v bílém dresu nenechal zakončit.
87'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarsko nakonec přidává ještě jednu branku! Mehmedi prudkou střelou brankáře Goldwina nepřekonal, ale k odraženému míči se dostal MARIO GAVRANOVIĆ, který se z dorážky nemýlil!
86'
Zakaria zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení Mehmediho, jenže ten měl oči sklopené do země a razantní střelou rozvlnil jen boční síť.
85'
Goldwin si došel pro vysoký centr z levé strany a ukryl balón do svých rukavic. Gibraltar se ještě může vydat do útoku.
84'
Mehmedi si celou situaci zopakoval. Jeho další roh však obrana v bílém s přehledem odehrála mimo nebezpečný prostor.
83'
Admir Mehmedi se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho centr si obrana soupeře odvrátila, ale k míči se dostal Widmer, jehož dělovka prolétla kolem branky.
82'
Gibraltar se přesto ještě dokázal udržet na útočné polovině. Jamie Coombes se natahoval po dalším nadýchaném centru, ale nezasáhl míč.
81'
Renato Steffen se při návratu na vlastní polovinu dopustil faulu a nabídl Gibraltaru rozehrávku přímého kopu. Hosté jej však nevyužili.
80'
Fabian Schär nakopl míč z poloviny hřiště na hranici velkého vápna, nicméně Mehmedi na jeho pobídku nedosáhl. Rozehrávat bude Gibraltar.
79'
Gavranovič upadl v pokutovém území a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Hlavní rozhodčí jeho pád dobře viděl a rozhodl se nechat pokračovat.
78'
Švýcarský střelec znovu zkusil své štěstí. Ricardo Rodríguez tentokrát mířil do horní části branky, ale jeho pokus byl pro změnu nepřesný.
77'
Widmer se ihned zapojil do útočné akce Švýcarska, našel Rodriguéze, jenže jeho dělovku Goldwin viděl a ukryl míč do náruče.
76'
Gavranovič se opět opřel do odraženého míče, tentokrát jej trefil dobře, jenže Goldwin přečetl jeho úmysl a schoval míč do rukavic.
75'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Silvan Widmer.
74'
Hra je znovu přerušena! Granit Xhaka nyní zůstává ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Podle všeho bude schopen pokračovat.
73'
Louie Annesley táhl rychlý protiútok Gibraltaru středem hrací plochy. Rychlonohý fotbalista se však do zakončení nepropracoval.
72'
Renato Steffen to při napadání rozehrávky soupeře přehnal s agresivitou a dopustil se nedovoleného zákroku. Gibraltar bude rozehrávat.
71'
Xhaka diriguje rozehrávku Švýcarska v blízkosti pokutového území soupeře. Obránci Gibraltaru stojí na hranici šestnáctky a vyčkávají.
70'
Na světě je první žlutá karta dnešního souboje. Za svůj faul ji dostává J. Chipolina.
69'
Goldwin nyní pořádně natáhl čas při odkopu od branky. Domácí hráči to sice reklamovali, ale rozhodčí Orel nesáhl ani pro domluvu ani pro kartu.
68'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Ethan Britto, přichází Alain Pons.
67'
Gavranovič je po svém příchodu na trávník nesmírně aktivní, ale zatím se trápí v zakončení. Jeho další hlavička prosvištěla nad břevnem.
66'
Na stadionu panuje skvělá atmosféra. Domácí fanoušci si užívají vedení Švýcarska a ženou své oblíbence za vstřelením dalších branek.
65'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Loris Benito, přichází Renato Steffen.
64'
Nico Elvedi napřáhl ke střele zpoza pokutového území, jenže jeho pokus prosvištěl vysoko nad břevnem. Švýcaři se trápí hlavně s přesností.
63'
Benito dostal přihrávku na levou stranu, nicméně jeho následný centr skončil na kopačkách prvního obránce v bílém dresu Gibraltaru.
62'
Gavranovič si naběhl na střílený centr z pravé strany, jenže jeho pokus pravou nohou prolétl vysoko nad břevnem!
61'
Střídající Coombes se vydal napadat rozehrávku domácí reprezentace. Jeho napadání však skončilo neúspěchem.
60'
Nico Elvedi se zapojil do kombinace, jenže jeho nákop na hranici velkého vápna nakonec skončil u brankáře Goldwina.
59'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Andrew Hernandez, přichází Jamie Coombes.
58'
Ajeti se dostal k centru z levé strany, jenže rybičkou míč netrefil zrovna optimálně a jeho pokus prolétl nad břevnem.
57'
Mehmedi poslal prudký centr na malé vápno, jenže Gavranovič v hlavičkovém souboji nepředčil Sergeanta. Hosté si mohou odpočinout.
56'
Gavranovič se ihned zapojil do útočení, jenže jeho průnik skončil nepřesnou kličkou na hranici velkého vápna. Obrana Gibraltaru po změně stran působí pevným dojmem.
55'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Mario Gavranović.
54'
Granit Xhaka si také navedl míč na levou nohu, jenže měl problém se stabilitou, upadl a jeho rána skončila vysoko na tribuně za brankou.
53'
Embolo si naběhl na povedený centr z levé strany, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil do rukavic brankáře.
52'
Český rozhodčí Pavel Orel si k sobě zavolal hostujícího trenéra, kterému ještě něco vysvětloval. Karetní trest pro kouče z toho není.
51'
Yann Sommer se musel zapojit do rozehrávky domácího Švýcarska. Brankář domácího mužstva poslal míč na levou stranu.
50'
Ricardo Rodríguez je po vydařeném prvním poločase pořádně při chuti. Švýcarský tahoun znovu pálil zpoza šestnáctky, ale trefil prostor, kde stál brankář.
49'
Nico Elvedi dostal přihrávku na pravou stranu, jenže si netroufl na odcentrování a raději zvolil zpětnou přihrávku do kombinace.
48'
Granit Xhaka poslal nadýchaný centr na značku pokutového kopu, nicméně obránce Sergeant převedl dobrý výskok a odehrál míč do autu.
47'
Švýcarsko už znovu kombinuje na polovině svého soupeře a snaží si najít cestičku do velkého vápna. Hráčům v červeném však schází přesnost.
46'
Gibraltar obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Hosté se ihned vydali do útoku, ale důrazný Benito získal míč pro domácí.
46'
První poločas končí a o vítězi je prakticky rozhodnuto! Švýcarsko sice vstoupilo do duelu hodně vlažně a pětatřicet minut se nemohlo dostat do šancí. Poté ale Zakaria otevřel skóre a rázem se to začalo sypat. Ve 44. minutě se krásnou hlavičkou prosadil Admir Mehmedi a v nastavení povedenou střelou přidal třetí branku Ricardo Rodríguez! Do kabin se proto odchází za stavu 3:0.
45+4'
45+4'
Domácí ještě do přestávky přidávají třetí branku! RICARDO RODRÍGUEZ se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče a jeho rána zapadla přesně k tyči!
45+2'
Zakaria diriguje rozehrávku Švýcarska na polovině soupeře. Domácí záložník je po vstřelení úvodní branky hodně nahoře.
45+1'
Hosté se také dostali do zakončení. Walker si navedl míč do blízkosti velkého vápna, jenže levačkou netrefil branku domácí reprezentace.
45'
44'
Domácí mužstvo přidává druhou branku a kráčí za vítězstvím! Na centr z levé strany si tentokrát naskočil ADMIR MEHMEDI, který míč hlavou prodloužil do sítě!
43'
Granit Xhaka znovu zahrával rohový kop domácího celku. Jeho centr se stáčel přímo do branky, ale Goldwin míč na poslední chvíli vyboxoval.
42'
Tjan De Barr poslal přihrávku na polovinu soupeře, nicméně jeho nákop skončil v rukavicích pozorného brankáře Sommera.
41'
Granit Xhaka se nyní hodně rozzlobil na svého spoluhráče. Jde vidět, že Švýcaři v této kvalifikaci nejsou úplně v pohodě.
40'
Domácí celek nadále pokračuje v aktivitě směrem dopředu a snaží se dělat obraně Gibraltaru problémy.
38'
Švýcarsko se nakonec dostává do vedení ještě před přestávkou! Na centr od rohového praporku si naskočil DENIS ZAKARIA, který přesnou hlavičkou překonal brankáře!
37'
Nico Elvedi dostal přihrávku na pravou stranu, jenže jeho centr srazil obránce Gibraltaru na roh.
36'
Edimilson Fernandes napodobil svého spoluhráče a z výborné pozice poslal míč vysoko nad břevno. Domácím fanouškům se výkon Švýcarska přestává líbit.
35'
Loris Benito se dostal k odraženému míči, měl moře času na zakončení, jenže vsadil na razanci a vysoko přestřelil branku Gibraltaru.
34'
Švýcarsko kombinuje kolem pokutového území špíše házenkářským způsobem. Obrana Gibraltaru se při pomalé kombinaci stačí přemisťovat.
33'
Loris Benito chtěl urychlit přechod domácího mužstva do útoku, jenže jeho spoluhráčům zatím chybí lepší pohyb. Obrana Gibraltaru znovu zasáhla.
32'
Exekuce následného rohu se ujal Granit Xhaka, jehož centr přiletěl na malé vápno, ale obránci Gibraltaru opět odklidili míč do bezpečí.
31'
Breel Embolo si v pokutovém území brousil zuby na prudký centr z pravé strany, jenže Louie Annesley se stačil vrátit a odehrál míč na roh.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme opravdu bojovné utkání. Gibraltar hraje na hranici sebeobětování a nepouští Švýcary do šancí.
29'
Po následném rohovém kopu se do odraženého míče opřel Admir Mehmedi, jenže tomu zakončení vůbec nesedlo a míč prosvištěl nad břevnem.
28'
Breel Embolo dostal další krásnou přihrávku do běhu, nicméně jeho zpětnou pobídku do pokutového území zakopl obránce v bílém do autu.
27'
Joseph Chipolina přenesl hru na levou stranu, nicméně tam nebyl nikdo v bílém dresu. Švýcarsko tak může pokračovat v útočení.
26'
Goldwin má ještě nějaké problémy s kopačkama. Po jejich úpravě se bude pokračovat ve hře.
25'
Hostující brankář však pokračovat nemůže. V brance jej nahradí Goldwin.
24'
Hra je přerušena! Zakaria se srazil s jedním z obránců Gibraltaru a zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji. Uvidíme, zda bude v duelu pokračovat.
23'
Ajeti si troufl na střelu zpoza pokutového území, ale jeho technický pokus směřoval přímo do míst, kde stál připravený brankář Coleing.
22'
Švýcarsko se usadilo na polovině soupeře a kombinuje kolem pokutového území. Domácím zatím schází větší aktivita v zakončení.
21'
Právě domácí stoper se pustil do souboje s De Barrem, kterého u pomezní čáry poslal ostrým skluzem za čáru. Gibraltar bude rozehrávat.
20'
Fabian Schär se ujal rozehrávky přímého kopu na vlastní polovině. Obránce Švýcarska rozehrál na levou stranu, ale obrana Gibraltaru se stačila přemístit.
19'
Nico Elvedi se opět snažil překonat obranu Gibraltaru prudkou průnikovou pobídkou za obranu. Na jeho přihrávku si obrana dala dobrý pozor.
18'
Domácí následně zahrávali rohový kop. Centrovaný míč se snášel přímo do branky, ale gólman Coleing si pohlídal jeho trajektorii.
17'
Granit Xhaka vypálil zpoza pokutového území dělovku letící těsně nad zemí. Hostující brankář jeho jedovatou ránu raději vytěsnil na rohový kop.
16'
Edimilson Fernandes se v pokutovém území probil k odraženému míči, jenže jeho dělovka skončila na noze obránce. Hosté brání obětavě.
15'
Do rozehrávky Švýcarska se musel zapojit také brankář Sommer. Domácí gólman nakopl míč na pravou stranu, ale Švýcaři rychle přišli o míč.
14'
Nico Elvedi hledal přihrávkou na pravou stranu Embola, jenže ten nenačasoval zrovna dobře svůj náběh a nedohnal míč na hrací ploše.
13'
Admir Mehmedi se hnal za přihrávkou na pravou stranu hřiště, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil do zámezí.
12'
Tjan De Barr se dostal k odraženému míči, skvěle si jej pokryl tělem a napadající Xhaka jej musel faulovat. Gibraltar si může oddechnout.
11'
Ricardo Rodríguez se ujal rozehrávky rohového kopu Švýcarska. Jeho nákop přiletěl na malé vápno, kde s přehledem zasáhl obránce.
10'
Ethan Britto doběhl odražený míč na levou stranu, nicméně ihned se ocitl pod tlakem a dotírající soupeř jej ostrým faulem poslal k zemi.
9'
Fabian Schär se střetl s jedním ze soupeřů na polovině hrací plochy a může být rád, že nevyfasoval karetní trest.
8'
Xhaka si při návratu na vlastní polovinu pomohl nedovoleným zákrokem a zastavil rodící se akci Gibraltaru. Hosté se zatím drží velmi dobře.
7'
Elvedi dostal přihrávku na pravou stranu, jenže místo odcentrování na malé vápno zvolil prudkou přihrávku pod sebe, kde našel jen obránce soupeře.
6'
Gibraltar se poprvé v utkání vydal do útoku. Dlouhý nákop na osamoceného De Barra však nebyl pro obranu soupeře problémem.
4'
Švýcarsko zahrávalo první rohový kop dnešního střetnutí. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, ale Benito se k zakončení z voleje nedostal.
3'
Tentokrát už Benito dokázal alespoň odcentrovat. Jeho pobídku si pohlídal první obránce, který míč odhlavičkoval mimo nebezpečný prostor.
2'
Loris Benito dostal přihrávku na levou stranu, ale netroufl si na individuální průnik do pokutového území. Švýcaři musí hrát trpělivě.
1'
Švýcarsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Hráči v červeném se ihned vydali do útoku, ale hostující brankář si došel pro centr z pravé strany.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hřiště. Švýcarsko bude hrát v červeném, zatímco Gibraltar oblékne bílé dresy.

Švýcarsko: Sommer – Elvedi, Benito, Schär – E. Fernandes, Zakaria, Xhaka, Ricardo Rodríguez – Embolo, Mehmedi, Al. Ajeti.
Náhradníci: Mvogo, Omlin – Cümert, Fassnacht, Gavranović, Freuler, Mbabu, Moubandje, Steffen, Widmer.

Gibraltar: Coleing – Olivero, Sergeant, Annesley, J. Chipolina – De Barr, R. Chipolina, Walker, Britto – Andrew Hernandez, Anthony Hernandez.
Náhradníci: Cafer, Goldwin – Barnett, Buhagiar, J.-C. Garcia, Coombes, Jolley, Mouelhi, Pons, Power, Pusey, Styche..
Dnes budeme sledovat souboj skupiny D, kde kromě Gibraltaru a Švýcarska působí ještě Irsko, Dánsko a Gruzie. Švýcaři mají po třech duelech překvapivě pouze pět bodů. Ztratili totiž body za domácí remízu s Dánskem a remízu 1:1 v Irsku. Dnes však hrají proti největšímu outsiderovi, proti kterému pomýšlejí jen na tři body, které je mohou vrátit na druhou pozici. Naopak Gibraltar má po čtyřech duelech 0 bodů a skóre 0:12.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z kvalifikace o postup na EURO 2016. Společně se podíváme na duel mezi Švýcarskem a Gibraltarem. Výkop je stanoven na 18 hodin.