Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Portugalsko - 14. října 2019   20:45

Ukrajina
Ukrajina
6' Jaremčuk  • 27' Jarmolenko (Mykolenko)
2:1
(2:0)
Portugalsko
Portugalsko
72' Ronaldo
Ukrajina
Pjatov (C) – O. Karavajev, Kryvcov, Matvijenko, Mykolenko (90+4. Plastun) – Jarmolenko, Zinčenko, Stěpaněnko, Malinovskyj, Marlos (63. Konopljanka) – Jaremčuk (73. Kovalenko).
Taylor – Beswick, Nunn (všichni ENG)
NSK Olimpijskyj, Kyjev
Portugalsko
Patrício – N. Semedo, Pepe, Rúben Dias, Guerreiro – Moutinho (56. B. Fernandes), Mário (68. Bruma), Danilo – Ronaldo (C), B. Silva, Guedes (46. Félix).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 1 – 0.
Je dobojováno! Portugalci se po změně stran dlouho hledali a dokud jim osud nepřihrál pokutový kop za ruku vyloučeného Stěpaněnka, tak si nebyli schopni vytvořit sebemenší příležitost na snížení. Ronaldem proměněná penalta obraz hry dost změnila, Ukrajinci zalezli a do posledních vteřin se hodně báli o výsledek. Ronaldo však hlavičkoval do Pjatova a jelikož v samotném závěru trefil Danilo jenom brankovou konstrukci, tak se v Kyjevě mohly naplno rozjet velké postupové oslavy. Portugalci zůstali s osmibodovým mankem na první místo druzí, ale vzhledem k výhře Srbska nad Litvou mají na třetí příčku už pouze bodový náskok.
90+5'
90+5'
Rozhodčí ještě nechali hru chvíli běžet. Kovalenko v nervydrásajících okamžicích fauloval Bernarda Silvu a rovněž mu na kontě přistála žlutá karta.
90+4'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Vitalij Mykolenko, přichází Igor Plastun.
90+4'
Ještě jedna žlutá karta, kterou za podrážděnou reakci vyfasoval Olexandr Zinčenko.
90+4'
Velké štěstí pro Ukrajinu, která už může pomalu začít slavit postup na mistrovství Evropy! Danilo napřáhl z osy hřiště a povedenou ranou z jednadvaceti metrů trefil spojnici břevna a tyče!
90+3'
Dost možná poslední portugalská šance na vyrovnání! Cristiano Ronaldo po dalším centru z levé strany hlavičkoval jen do Pjatova a Pepe už neměl jak dorážet z nulového úhlu.
90+2'
Cristiano Ronaldo si podle anglických rozhodčích zpracoval centr horní končetinou, což divákům u televizních obrazovek jasně ukázaly i zpomalené záběry.
90+1'
Velice nervózní koncovka zápasu je nastavena o čtyři minuty.
90'
Dobrý zápas nehraje ani Raphaël Guerreiro, který zavinil druhý inkasovaný gól. Teď se pokusil centrovat, ale našel jenom odkopávajícího Zinčenka.
89'
Těžko rozpoznat, zda teď Bruma přihrával do vápna, anebo nepovedeně zakončoval z velké vzdálenosti. Tak jako tak, míč skončil u Pjatova.
88'
Semedovy centry jsou dnes hodně nepřesné. Po tom dalším se balónu zmocnil Jarmolenko a s Kovalenkem uklidnil hru v klidném středu hřiště.
87'
Zinčenko zkazil rychlý protiútok a poslušně se zatáhl zpět do obrany, která díky Pjatovovi přežila Fernandesovu neškodnou střelu z dálky.
86'
Semedův nákop proletěl hodně vysoko nad Ronaldem, který se pak hodně rozčiloval, neboť se dožadoval rohu za údajnou teč Sergije Kryvcova.
85'
Ukrajina se usadila na útočné polovině. Tribuny začaly bouřit nadšením a s napětím sledovaly akci Jarmolenka, který se prokličkoval až do nepalebného úhlu.
83'
Andrij Jarmolenko zůstal stát půlkrok za posledním portugalským obráncem a tím zavinil vůbec první ukrajinský ofsajd v celém utkání.
82'
Félixovi bravurně vypíchl míč Mykola Matvijenko. Ukrajinci balón rychle ztratili, ale na další akci už jsou připraveni ve zformované obraně.
81'
Po dlouhé době si mohou domácí fotbalisté malinko oddechnout. Po faulu Semeda na Konopljanku se bude kopat proti Patríciovi.
80'
Bernardo Silva pozdě doběhl k zadní tyči, kam letěla přihrávka napříč pokutovým územím. Znovu se bude vykopávat od ukrajinské branky.
79'
Volný Bernardo Silva si nevěřil na střelu z nějakých pětadvaceti metrů. S míčem se odkrytou cestou vydal až do vápna, kde byl rychle a čistě odzbrojen.
78'
Nélson Semedo se snažil být aktivní na pravém křídle. S přihrávkou Bruna Fernandese ale nepočítal a míč si to znovu namířil do zámezí.
77'
Je až k nevíře, jak výrazně dokáže ovlivnit donedávna poklidnou druhou půli jednou trefená ruka. Ukrajinci se rázem bojí o výsledek a nechávají se zatlačit pod velký tlak.
76'
João Félix neměl šanci dosáhnout na přetažený nákop. Andrij Pjatov rozhodně nebude spěchat s provedením odkopu od branky.
75'
Čtvrthodinu před koncem se pokračovalo rohovým kopem Bernarda Silvy, který našel hlavu Pepeho, ale od té šel balón vysoko nad ukrajinskou branku.
74'
Cristiano Ronaldo se po nákopu Bruna Fernandese hezky odpoutal za obranu, ale střelou bez přípravy nedokázal prostřelit dobře postaveného Pjatova.
73'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Viktor Kovalenko.
72'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Nebylo těžké odhadnout, že se o pokutový kop postará CRISTIANO RONALDO, který zvolil nekompromisní ránu do horního rohu. Pjatov skákal k opačné tyči a neměl šanci snížení na rozdíl jediného gólu zabránit.
72'
Další problém pro Ukrajinu! Taras Stěpaněnko dostal za hru rukou druhou žlutou kartu a musí tak předčasně odejít do sprch.
71'
Zničehonic může být sníženo! Brumovu střelu Stěpaněnko zablokoval nohou, ale posléze se mu míč dostal i na ruku, kvůli které je nařízena penalta.
70'
Ukrajinci dobrou minutu odolávali zámku u vlastního vápna a po propadnutí Brumy mohli vyrazit do rychlého kontru. Jevhen Konopljanka si však ukopl míč k Patríciovi.
69'
Roman Jaremčuk dostal křeče, takže se hra musela na pár vteřin zastavit. Zaplněným národním stadionem v Kyjevě mezitím obíhá mexická vlna.
68'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Mário, přichází Bruma.
67'
Ze hry po změně stran vymizel Cristiano Ronaldo a na hře Portugalců je to hodně znát. Domácí nemají problém s hlídáním svého nadějného dvougólového náskoku.
66'
Od rohového praporku se míč odrazil za krajní lajnu, takže Semedo mohl vhazoval. Hosté se pak prokombinovali zpět na pravé křídlo, ovšem hlavička Bruna Fernandese po centru Bernarda Silvy byla nepřesná.
65'
Ruslan Malinovskij kvůli minimální nabídce neměl možnost nakopnout míč do vápna, a tak rozehrál jen na krátko. Hned o pár vteřin později jej na půlce hřiště zboural Danilo.
64'
Rúben Dias v souboji zezadu trefil loktem hlavu Jarmolenka a řekl si tím o poměrně zbytečnou žlutou kartu, kterou už mají oba portugalští stopeři.
63'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Marlos, přichází Jevhen Konopljanka.
63'
Bernardo Silva přenesl hru doleva na Guerreira, kterému se hrůzostrašně nevydařil centr. Před odkopem od domácí branky se bude střídat.
62'
Pepe si věděl rady s Jaremčukem, kterému navíc utekl balón do zámezí. Ukrajinci pak nalezli na hostující rozehrávku a zatím ji drží hodně daleko od Pjatova.
61'
Zdvojený Mykolenko získal pro Ukrajince standardní situaci, nicméně Malinovského centr z levé strany se mužům v červeném povedlo zneškodnit.
60'
Držení míče: 42% – 58%.
59'
Marlos se zdá být největším kandidátem na první ukrajinské střídání. Teď se zkusil individuálně probít do vápna, ale ukrojil si až příliš velké sousto.
58'
Matvijenko nepustil k míči Bernarda Silvu a tím zařídil pro domácí výběr autové vhazování. Portugalcům se zatím nedaří vytvořit si kloudnější tlak.
57'
Olexandr Karavajev se zastavil při náznaku protiútoku a po zásahu Danila se domácí vrátili s balónem až na vlastní polovinu.
56'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Bruno Fernandes.
55'
Kýžený efekt nemělo ani střídání Joãa Félixe, který se teď zapomněl v lehce odhalitelném postavení mimo hru. Následuje další střídání.
54'
Bernardo Silva je hodně aktivní, ale že by dělal Ukrajincům opravdové starosti, se dvakrát říct nedá. Teď odcentroval jen do nachystaných rukavic Pjatova.
53'
Další roh rozehraný Bernardem Silvou nepřinesl nic nebezpečného. Matvijenko v pokračující akci bez rozmýšlení odkopl míč do zámezí.
51'
Bernardo Silva si navedl míč na střed, aby mohl vypálit levou nohou. Pjatov tentokrát zasahovat nemusel, protože balón trefil v ofsajdu stojícího Félixe.
50'
O exekuci přímého kopu se samozřejmě postaral sám faulovaný hráč Juventusu, jehož rána letěla jen na prostředek branky a tam ji Pjatov zvládl aspoň vyrazit. Dorážka Moutinha z dvaceti metrů už byla nepřesná.
49'
Pepe ještě zadržel balón po odvráceném centru. Míč předal Ronaldovi a ten si u rohu šestnáctky došel pro přímý kop, když přepadl přes Malinovského nastavenou nohu.
48'
Nélson Semedo už poněkolikáté nezvládl odcentrovat přes Mykolenka. Portugalci dostávají k dispozici alespoň sedmý roh v zápase.
47'
Domácí nic nevytěžili ze zámku u pokutového území a Andrij Jarmolenko naopak faulem zastavil brejk Ronalda, za což dostal i žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází João Félix.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
Šlágr dnešního kvalifikačního programu v první půli nezaujaté fanoušky rozhodně nezklamal. Utkání dvou nejlepších týmů skupiny B se zatím mnohem lépe vyvíjí pro domácí Ukrajinu, kterou už v šesté minutě dostal do vedení Jaremčuk. Od té doby Portugalsko svého soupeře jasně přehrávalo, nicméně z rychlého protiútoku inkasovalo od Jarmolenka podruhé.
45+1'
45+1'
Moc času na snížení před odchodem do šaten Portugalci nemají. Čtvrtý sudí oznámil, že se nastavuje jen šedesát vteřin. Centr Moutinha navíc sebral Pjatov, který dostal za úkol uklidnit hru.
45'
Pepe propadl na polovině hřiště. Jaremčuk okamžitě vystartoval do přečíslení, ale Jarmolenkovi po jeho přihrávce střela z úhlu vůbec nesedla.
44'
Mykolenko potáhl protiútok po levé straně. Centrovaný míč si hostující obrana tentokrát zkontrolovala a Ukrajina byla postupně vytlačena až k vlastní šestnáctce.
43'
Tlak Portugalců před přestávkou graduje. Guedes byl faulován Stěpaněnkem, což způsobilo standardní situaci. Míč pak neposedně skákal ve vápně, ale Danilo ho nepovedenou střelou přemístil do Pjatovovy náruče.
42'
Jarmolenkův nepovedený odkop od praporku nepodpořil ani nešikovný dotek s míčem od Zinčenka, který svou chybou připravil dobrou palebnou pozici pro Ronalda. Střela ze střední vzdálenosti však letěla kousek nad břevno.
41'
Právě Mário ještě udržel míč na hranici vápna, kde si zvládl narazit s Bernardem Silvou, ale rozhozený obráncem se už nezmohl na finální pas před branku.
40'
Další centr Bernarda Silvy a znovu jenom dobrý zákrok obrany Ukrajiny, která dosud nevyrobila snad jedinou chybičku. Hned o pár vteřin později navíc překazila také akci Joãa Mária.
39'
Centr Bernarda Silvy skončil jen na hlavě jednoho z obránců. Z hloubi pole pak ještě nakopával míč Guedes, ale Mykolenko se o jeho příjemce na koncové čáře postaral.
38'
Gonçalo Guedes neodcentroval přes první překážku v podobě Zinčenka. Na programu dne bude rohový kop.
37'
Zatím neviditelný Marlos při útočné akci fauloval Guedese. Hosté rychle rozehráli, ale zmohli se jen na Kryvcovem sraženou střelu z dálky v podání Cristiana Ronalda.
36'
Semedův centr do místa určení neprošel. Pobídka Bernarda Silvy naopak byla přetažená a muži ve žlutém odpálili balón do bezpečí.
35'
Ronaldo lehce podklouzl v souboji a Ukrajinci toho okamžitě využili. Kvůli nepovedené přechodové fázi však znovu brání.
33'
Semedo na pravé straně utančil svého strážce, ale Ronaldo na jeho centr nedoskočil. Akce Portugalska pak měla pokračování díky slkuzu Mária, ale Bernardo Silva si po nahrávce Ronalda předkopl míč k Pjatovovi.
32'
Bernardo Silva se poměrně jednoduše uvolnil u rohu velkého vápna, ale gólman Pjatov střelu na bližší tyč opět zkontroloval.
31'
Držení míče: 43% – 57%.
30'
Menší zmatky po nařízeném rohovém kopu ukončila střela Danila, která naštěstí pro domácí fanoušky proletěla kousek nad horní tyčkou.
29'
První opravdový test pro Pjatova! Ronaldo zády brance zvolil přihrávku na lépe postaveného Joãa Mária, ale zkušený ukrajinský brankář včasným skokem k pravé tyči balón vyrazil.
27'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Lídr kvalifikační skupiny B neohroženě kráčí za postupem na evropský šampionát! Mykolenko vyřešil útok do rozhozené obrany centrem z levé autové čáry, kterým našel odskočeného ANDRUJE JARMOLENKA a ten zcela sám před Patríciem nezaváhal. Gól asi půjde na vrub Guerreira, který se s úspěšným střelcem vůbec nezachytil.
26'
Pepe si byl vědom, že nebude rychlostně stačit nastartovanému Jaremčukovi, a tak zvolil taktický faul za vesměs očekávanou žlutou kartu.
25'
Moutinho se do hry zatím moc nedostává. Teď si ale vynutil faul Stěpaněnka a ten se po zákroku na útočné polovině dokonce stal prvním hráčem se žlutým varováním.
23'
Portugalci mají na kontě už docela dost nevynucených ztrát. Tentokrát ji způsobil Gonçalo Guedes, který přihrál jen za levou postranní čáru.
22'
Guedes přenesl hru doprava na Semeda, který úplně nepochopil zpětnou přihrávku jednoho ze spoluhráčů. V křídelním prostoru pak vybojoval odkop od branky Mykolenko.
21'
Vypadá to, že domácí budou spoléhat hlavně na rychlé brejky. Další pokus o vysunutí Jaremčuka ale skončil Díasovou malou domů na Patrícia.
20'
Gonçalo Guedes přihrával na Mária, ale křižující Malinovskyj doprovodil míč do autu. Hned po ukrajinském výkopu každopádně přichází na řadu další útok mistrů Evropy.
19'
A ještě jeden roh, který zleva zrealizoval João Moutinho. Zajímavý centr brankář Pjatov podběhl, ale Ronaldo už propadlý míč nestihl nasměrovat na bránu.
18'
João Mário ze vzduchu sklepl míč na Raphaëla Guerreira, který našel odvahu na střelu z dálky, jenže branku Pjatova o nějaký ten metr přestřelil.
17'
Rohový kop Portugalců se bude opakovat, neboť centr zprava odvrátil za koncovou čáru Jarmolenko. Míč si znovu staví Bernardo Silva.
16'
Nélson Semedo předvedl povedený útočný výpad po pravé straně. S míčem vletěl až do vápna, ale přihrávkou pod sebe už Ronalda nenašel.
15'
Mykola Matvijenko se pokusil vysunout jednoho z ofenzivních hráčů, ale tomu včasným obranným zákrokem zabránil velezkušený stoper Pepe.
14'
Jarmolenko zpomalil rychlý přechod a zatímco Ukrajinci v poklidu kombinují v obraně, tak hosté už jsou zformovaní v kompaktním bloku.
13'
Bernardo Silva svou rozehrávkou z pravé strany nic pořádného nevymyslel. Portugalci si však balón opět vybojovali a pokračují v urputné snaze o vyrovnání.
12'
Ronaldo to rozehrál úplně stejně. Střílený centr na zadní tyč se tentokrát od Jaremčuka odrazil na rohový kop.
11'
João Mário využil dosti neohrabaný zákrok Malinovského, ochotně šel k zemi a získal pro hosty další standardku z levého kraje hřiště.
10'
I mistr tesař se někdy utne. Ronaldo chtěl vymyslet něco překvapivého, ale skončilo to jenom přihrávkou za koncovou čáru.
9'
Ronaldo v rychlosti předal míč na pravou stranu, jenže Zinčenko následný centr srazil do autu. Hosté se pak sami vrátili až k Patríciovi.
8'
Naturalizovaný Marlos přihrál jenom do autu, takže Portugalci zahajují postupný útok od autového vhazování Semeda.
6'
Domácí se v šesté minutě dostávají do vedení! Přímočarou akci Ukrajiny překazil až Rúben Dias, který poslal míč na roh. Jarmolenko posadil centr na hlavu Kryvcova, kterého Patrício ještě výborně vychytal, ale balón odrazil jen na ROMANA JAREMČUKA a ten už to měl při dorážce velice snadné.
5'
Ronaldo to možná zkoušel přímo na branku. Míč letěl na zadní tyč, dokud do všeho nevložil hlavu Danilo a o velký kus netrefil Pjatovovu svatyni.
4'
Guedes dostal nalevo od pokutového území trochu naloženo od Malinovského. Hosté dostávají k dispozici standardní situaci.
3'
Cristiano Ronaldo přihrávkou z pravého křídla hledal Joãa Míria. Pjatov ale prodal zkušenosti a včasným výběhem balón zachytil.
2'
Malinovskyj vybojoval míč na obranné polovině a rychle přepl směrem do ofenzivy. Po dobře načasované přihrávce našel rozběhnutého Jaremčuka, ale jeho slabší střela se stala snadnou kořistí pro Patrícia.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarali domácí, kteří nastupují ve žlutých, zatímco hosté v kompletně červených dresech.
1'

Ukrajina: Pjatov (C) – O. Karavajev, Kryvcov, Matvijenko, Mykolenko – Jarmolenko, Zinčenko, Stěpaněnko, Malinovskyj, Marlos – Jaremčuk.
Náhradníci: Lunin, Pankiv – Bolbat, Bujalskij, Konopljanka, Kovalenko, Júnior Moraes, Šachov, Sobol, Sydorčuk, Cygankov, Plastun.

Portugalsko: Patrício – N. Semedo, Pepe, Rúben Dias, Guerreiro – Moutinho, Mário, Danilo – Ronaldo (C), B. Silva, Guedes.
Náhradníci: Beto, J. Sá – B. Fernandes, Pizzi, J. Fonte, A. Gomes, Neves, R. Pereira, Rui, Félix, André Silva, Bruma.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (všichni ENG).
Portugalsko

Mužstvo vedené hvězdným Cristianem Ronaldem pomalu dohání zápasové i bodové manko, které vzniklo jeho účasní na závěrečném turnaji Ligy národů, jejíž úvodní ročník právě Portugalci ovládli. Na začátku kvalifikace si trochu zkomplikovali situaci dvěma remízami proti Ukrajině a Srbsku. Odvetu se Srbskem úřadující mistři Evropy ale zvládli a pak si připsali dvě povinná vítězství nad Litvou a Lucemburskem, díky kterým se posunuli na druhé místo. Na svého dnešního soupeře ztrácí Portugalsko pět bodů, přičemž má jeden zápas k dobru. Naopak na třetí Srby mají čtyřbodový náskok. Jednoznačně nejlepším střelcem týmů Cristiano Ronaldo, který dal šest z celkových třinácti gólů.
Ukrajina

Domácím dorostla velice silná generace hráčů, která na příštím evropském šampionátu určitě nebude jenom do počtu. Z posledních osmnácti zápasů Ukrajinci prohráli jednou jedinkrát, když v Lize národů nestačili na Slovensko, ale ani to jim v postupu do elitní společnosti nezabránilo. V probíhající kvalifikaci svěřenci Andrije Ševčenka nejprve remizovali 0:0 v Portugalsku a pak s jedinou inkasovanou branku postupně vyhráli nad Lucemburskem, Srbskem, znovu Lucemburskem a naposledy podruhé za sebou nad Litvou. S bravurním skóre 13:1 je Ukrajina na čele skupiny B a přitom má devítibodový náskok na třetí Srby, kteří mají zápas k dobru.O pozici nejlepší střelce se dělí třígóloví Cygankov a Malinovskij.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Ukrajinou a Portugalskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.