Wales - Ázerbajdžán | ONLINE | 6.9.2019 20:45 | Kvalifikace na ME 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Ázerbajdžán - 6. září 2019   20:45

Ukončeno
Wales
Wales
26' Pašajev(vl.)  • 84' Bale 
2:1
(1:0)
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
59' Emreli  
Wales
Sestavy:
Hennessey – Roberts, Rodon, Mepham, Taylor (80. B. Davies) – Allen, Ampadu (75. Vokes) – James, T. Lawrence, H. Wilson (63. Jonathan Williams) – Bale (C).
Náhradníci:
A. Davies, D. Ward – B. Davies, Gunter, J. Lawrence, Lockyer, Moore, Morrell, Smith, Vaulks, Vokes, Jonathan Williams.
Rozhodčí
Farrugia Cann (MLT) – Camilleri (MLT), Portelli (MLT)
Cardiff City Stadium
Ázerbajdžán
Sestavy:
S. Agajev – Pašajev, Medveděv (C), Mustafazade, Krivocjuk – R. Almeida (69. Ejubov), Garajev – Emreli, Nazarov (86. Ramazanov), Rahimov (73. Chalilzade) – Šejdajev.
Náhradníci:
Balajev, Mahammadalijev – Buludov, Abdullajev, Re. Dadašov, Ru. Dadašov, Ejubov, Chalilzade, Ramazanov, E. Mahmudov, D. Husejnov.
Přenos se aktualizuje automaticky

Máme za sebou kvalifikační utkání o postup na Euro mezi Walesem a Ázerbajdžánem, v němž domácí potvrdili roli favorita, na vítězství 2:1 se ale pořádně nadřeli. Do vedení dostal Welšany kuriózní vlastenec, který hlavou vstřelil Pavel Pašajev. K senzačnímu srovnání došlo po hodině hry, kdy se po hrubce Taylora a přihrávce Šejdajeva dostal do úniku Mahir Emreli, jenž se prosadil nadvakrát. Rozhodující úder si nechali hráči s drakem na prsou na 84. minuu, kdy Lawrence zablokoval gólmanovi snahu o vyběhnutí a v hlavičkovém souboji Gareth Bale přeskočil soka. Svěřenci trenéra Giggse tedy zápas proti outsiderovi skupiny zvládli a se ziskem šesti bodů přeskakují na třetí příčce Slovensko, Ázerbajdžán zůstává na nule.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
V krkolomné pozici dokázal vypálit Agabala Ramazanov a byla to pořádně nebezpečná rána, neboť ji tečoval jeden z obránců. Hennessey ovšem stihl zareagovat včas, kulatý nesmysl schoval v rukavicích.
90+2'
Exekuce se chopil Ramil Šejdajev, jemuž se střela vůebc nepovedla. Nejprve trefil zeď, při snaze o dorážku pro změnu vůbec netrefil bránu.
90+1'
Po hrozivé rozehrávce Hennesseyho zatáhl za záchrannou brzdu Joe Allen, jenž sundal soupeře k zemi i za cenu žluté karty.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Teď to jsou naopak domácí, kteří nikam nepospíchají, těsně vítězství jim stačí. Presink hostů zatím nepřináší žádný účinek.
88'
Ázerbajdžán pochopitelně vrhá všechny zbývající síly do útoku. Snahu ale na chvíli otupil Mahir Emreli, který se dopustil faulu na polovině soupeře.
87'
Ještě ani zdaleka není konec, domácí hlavně nemohou podlehnout pocitu uspokojení.
86'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Dimitrij Nazarov, přichází Agabala Ramazanov.
84'
Wales právě vstřelil branku!
Enormní tlak nakonec končí vedoucím gólem Welšanů! Velkou zásluhu na brance má Lawrence, jenž nepustil Agajeva k zisku vysokého balónu. Došlo tak k hlavičkovému souboji, v němž GARETH BALE přehlavičkoval soupeře, Medveděv odvracel míč až za brankovou čárou.
83'
Salahat Agajev si postavil zeď obře. Právě od ní se balón odrazil po tvrdé ráně Balea.
82'
Žlutou kartu dostává Anton Krivocjuk. Navíc bude Wales rozehrávat přímý kop z ideální vzdálenosti od branky. To je něco pro Garetha Balea.
81'
Do obrovské příležitosti se po přízemní nahrávce z levé strany dostal Connor Roberts, jenž ale nenastavil nohu ideálně, slabá střela končí mimo!
80'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Neil Taylor, přichází Ben Davies.
79'
Bale odcentroval na přední tyč, Lawrencovi chyběly jeden, možná dva metry k dosažení míče, ten končí v rukou Agajeva.
78'
Už to vypadalo, že Jonathan Williams vypálí, místo toho ale ještě nepochopitelně vyslal přetažený centr do země nikoho.
77'
Na Allenovi je vidět frustrace a bezmoc. Ofenzivní záložník si vylil zlost na Emrelim, jehož nedovoleným způsobem poslal k zemi.
76'
Smyčka kolem šestnáctky hostů se utahuje, svatyně Agajeva však i nadále odolává. A to i po ráně Williamse, kterou obětavě zblokoval Bahlul Mustafazade.
75'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Sam Vokes.
74'
Je vidět, že hosté toho mají už plné zuby a to ještě zbývá více jak čtvrt hodina do konce zápasu. Tohle zjištění by mohlo hráče s drakem na prsou ještě více motivovat.
73'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Šahrijar Rahimov, přichází Tamkin Chalilzade.
72'
Ojedinělou standardku Ázerbajdžánu rozehrával Ramil Šejdajev a neporadil si s ní vůebc dobře. Pas poslal přímo do rukavic Hennesseyho.
71'
Tlak domácích se stupňuje, jenže vedoucí gól ne a ne přijít. Nestane se tomu ani po dobré myšlence Allena, jenž přepouštěl na lépe postaveného Jamese. Ten s tím ale vůbec nepočítal a za míčem se nerozběhl.
70'
Centr z pravé strany si našel Gareth Bale, jehož hlavičku Agajev pro jistotu vyrazil na roh.
69'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Richard Almeida, přichází Rašad Ejubov.
68'
Po sraženém zakončení Allena se příznivci Walesu dožadovali odpískání pokutového kopu, ovšem opakované záběry ukázali, že Welšan napálil soka do boku.
67'
Pěkná kombinaci v blízkosti šestnáctky v podání svěřenců trenéra Giggse vyvrcholila ránou Williamse, jež skončila těsně vedle levé tyče.
66'
Tady nebylo o čem. Richard Almeida skluzem sejmul Jamese, zde není o žluté kartě třeba dlouho diskutovat.
65'
V souboji jedenáctek Šejdajev vs. Bale překvapivě uspěl hostující hráč, na něhož posléze čekala další čtveřice protihráčů. Hrotový útočník tak raději zkusil vystřelit, trefil však prvního blokujícího soupeře.
64'
Domácí fanoušci se ovšem nepříznivým vývojem utkání znepokojit nenechali a stále vytrvale ženou svůj tým hlasitým povzbuzováním dopředu.
63'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Jonathan Williams.
62'
Gólem Emreliho nastala úplně jiná situace. Ázerbajdžán se nyní může opět více stáhnout do defenzivy a snažit se udržet skvělou remízu, to fotbalisté domácích se s bodem rozhodně nespokojí.
61'
Vedení mohlo rychle putovat zpátky na stranu Walesu, avšak s tím, že centr propadne Lawrence vůbec nepočtal, úplně minul balón.
59'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Zničehonic přichází vyrovnávající gól! Obrovskou hrubku Taylora využil k průnikové nahrávce Šejdajev. Do samostatného úniku se vydal MAHIR EMRELI, jemuž se první zakončení vůbec nepovedlo, od Henneseyho se ale balón vrátil zpátky k němu a na podruhé už fotbalista Ázerbajdžínu nezaváhal.
58'
Ampadu znovu prokázal výborné čtení hry, když zastavil nahrávku směřující na Garajeva. Vzápětí s ledovým klidem rozehrál na Allena.
57'
Velký presink spustil Ampadu na Almeidu, jenž se otočil s balónem a dalekou malou domů téměř z poloviny hřiště se osvobodil.
56'
Až moc dlouho váhal s rozehrávkou Salahat Agajev. Napdat se ho vydal Wilson a gólman pod tlakem odkopl do zámezí.
55'
Pašejeva zklamal první dotek, čehož okamžitě využil k zisku kulatého nesmyslu Wilson. Křídelník předal Baleovi, jenže walešská megastar byla dokonce ztrojena. Nezbývalo jí tak nic jiného, než přihrát směrem vzad.
54'
Bale nabral velkou rychlost po pravé straně a zdálo se, že Pašajevovi pláchne, Ázerbajdžánec ovšem na poslední chvíli ve skluzi vypíchl sokovi balón z pod kopaček.
53'
Už nerozehrával Wilson, nýbrž James. Ten pro změnu přetáhl centr na zadní tyč, Mephan vracel do ohně, avšak jen na soupeře.
52'
Chris Mepham zfauloval do brejku unikajícího Šejdajeva. Jasná žlutá karta, v této statistice se tedy vyrovnává skóre.
51'
Daniel James si navedl míč na střed, načež vypálil. Zblokovat ránu Welašana se podařilo Mustafazademu, následuje rohový kop.
50'
Šahrijar Rahimov neudržel nervy na uzdě, pronikajícího Ampadua nešetrně sundal k zemi. Zákrok seobešel bez žluté karty.
49'
Okamžitě po zisku míče se Ázerbajdžánci ocitají podobrovským tlakem. Dobře si na polovině hřiště počínal Nazarov, jenž si vymodlil faul Allena na svou osobu.
48'
Hned od úvodních minut druhé půle sledujeme znovu dominantní hru Walesu, Agajevova svatyně však zatím odolává druhému úderu.
47'
Těžko říct, co Šahrijar Rahimov zamýšlel slabou zpětnou nahrávkou, kterou vystihl Harry Wilson. Mladíček vzápětí odcentroval z pravé strany do míst, kam si nabíhal Bale, před ním ale odvrátil hrozící nebezpečí Agajev.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Skončil první poločas kvalifikačního utkání na Euro, po němž domácí Wales vede nad Ázerbajdžánem nejtěsnějším možným rozdílem. Jediná branka zápasu byla opravdu velmi kuriózní, na tento vlastní gól Pašajev nejspíše jen tak nezapomene. Hráči s drakem na prsou potvrzují větší kvalitu, po většinu času dominují na balónu, avšak jak známo stačí jedna akce, jeden brejk a vše může být jinak, v tom je fotbal krásný.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Tom Lawrence se krásnou kličkou zbavil obránce Mustafazedeho a v cestě už stál pouze brankář. Jenže záložníkovi Derby zakončení vůbec nevyšlo, levačkou zakroutil míč do náruče Agajeva.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Bale hledal nadýchaným pasem ve vápně Jamese, toho ovšem o hlavu přeskočil stoper Medveděv.
43'
Wilsonovi zatím rohové kopy vůbec nevyházejí. Zahrával už tři, vždy na přední tyč a pokaždé trefil soupeře.
42'
Prvním napomenutým hráčem žlutým kartónkem se stal Dimitrij Nazarov, který šlapákem trefil nic netušícího Allena do ruky.
41'
Gara Garajev se ihned omluvil za nepřensou rozehrávku, nebylo mu to však nic platné. Wales založil rychlý brejk na druhou stranu, Wilsonovu ránu zpoza šestnáctky dokázal na roh zblokovat Mustafazade.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
I čelem k vlastní bráně a těsně v blízkosti šestnáctky si Ampadu troufl na souboj jeden na jednoho s Nazarovem, jehož přešlapovačkou úplně vyřadil ze hry.
38'
Neúplně jistě vystartoval Salahat Agajev na centr Jamese. I přes drobné zaváhání při výběhu ve finále dokázal vyboxovat pas do bezpečí.
37'
Nazarov to myslel velmi dobře, jenže Rahimov jeho úmysl vůbec nepochopil a za pasem kolegy se ani nerozběhl.
36'
Ázerbajdžán zavítal na polovinu soupeře a postupnou kombinací se snaží něco vymyslet. Zatím ovšem sledujeme přihrávky kolem středového kruhu.
35'
Odvážně se Mahir Emreli pustil do souboje proti dvěma protihráčům. Nakonec skončil na zemi a bez míče.
34'
Z hranice šestnáctky vyzkoušel štěstí Joe Allen, pár čísel ovšem ostřílenému mazákovi chybělo.
33'
Jamesv úmysl byl dobrý, problém nastal tím, že nikdo nezavíral zadní tyč. Kulatý nesmysl tímpádem pouze proskotačil celým pokutovým územím hostů bez jakéhokoliv doteku.
32'
Ostrované hrají v obrovském klidu. Fotbalisté Ázerbajdžánu pochopitelně budou muset časem více otevřít hru, pokud si chtějí odnést bodový zisk.
31'
Megastar Walesu Bale podržel míč o chvilku déle, než by měl. Přihrávka na Jamese přišla pozdě, křídelník už byl pod tlakem obou stoperů.
30'
Je za námi půl hodina utkání, po níž vedou favorité z Walesu o jednu branku. Takový gól se rozhodně nevidí každý den, dost možná také rozhodne o vítězi střetnutí.
29'
Bale v dnešním zápase hodně využívá pravou nohu. Teď se mu to ale veyplatilo ,dyž napálil prvního bránícího hráče Medveděva.
28'
No teď to Daniel James hodně přihrál, ale to není nic neobvyklé, podobné kousky tento hráč předvádí i v Anglii. Nejednou už dostal žlutou kartu za simulování.
26'
Wales právě vstřelil branku!
To je neskutečné! Po Baleově sražené ráně Krivocjukem míč vyletěl do vzduchu. PAVEL PAŠAJEV jakoby vůbec nedával pozor ve hře, ránu od míče totiž vůbec neočekával. To ale jestě nebylo vše, pro balón si totiž z branky vyběhl Agajev a kulatý nesmysl nabral po hlavičce Pašajeva směr opuštěná svatyně. Velmi kuriózní vlastní gól.
26'
Wales rozhodně nikam nespěchá, svěřenci trenéra Giggse vědí, že času ještě mají dostatek.
25'
Ampadu možná není technicky úplně nejlepší hráč, vše ale kompenzuje skvělým čtením hry a neúnavným napadáním. V Londýně roste Chelsea možná druhý Kante.
24'
Středopolař Ampadu hledal dlouhým pasem Balea, šanci však zabránil včasným vytoupením bek Pavel Pašajev.
23'
Následoval první rohový kop v utkání, nepovedený přízemní centr na přední tyč odklidil do bezpečí Ramil Šejdajev.
22'
Jamesův milimetrově přesný pas našel Balea, který chtěl z první přiťuknout míč Wilsonovi. Hlavičce dal ovšem příliš malou razanci, obranný zákrok předvedl Maxim Medveděv.
21'
Garetha Balea výborným způsobem dostoupil Bahlul Mustafazade. Wales ale u balónu zůstane, neboť bude vhazovat.
20'
No teď může být Wilson rád, že neobdržel od sudího žlutou kartu. Ležícímu Richardu Alemidovi totiž úmyslně přišlápl patu. Faul z toho je, více to však rozhodčí neřešil.
19'
Proti centru si zařval Salahat Agajev, jenž také vyboxoval míč do bezpečné vzdálenosti od vlastní svatyně.
18'
Rahimov v blízkosti rohového praporku velmi nešetrně zajel do Balea, balón už si opět staví Harry Wilson.
17'
Hodně pomalá nahrávka v plném běhu sprintujícího Rodona na stojícího Allena, jehož přeskočil Bahlul Mustafazade.
16'
O nějakém obrovském tlaku domácích nemůže být řeč, Ázerbajdžán se drží vice než dobře. Uvidíme, jak dlouho mu to vydrží.
15'
Rahimovovi chyběla rychlost, navíc si kulatý nemysl předkopl až moc před sebe. Toho využil k k zisku balónu stoper Chris Mepham.
14'
Teprve osmnáctiletý Ethan Ampadu sto nyní provedl jako zkušený mazák. Dobře si pokryl balón a poté se nechal faulovat Nazarovem.
13'
Pokud mám vybrat jednoho hráče, který je zatím opravdu hodně vidět, tak je jím bezesporu Daniel James. Křídelník hledal lobem za obranu nabíhajícího Wilsona, ovšem situaci výborně přečetl gólman Agajev, který byl nakonec u míče první.
12'
Neměl komu, a tak se rozhodl Maxim Medveděv vypálit z dobrách pětadvaceti metrů. Střela to byla velmi nepovedená, Wayne Hennessey mohl zůstat v absolutním klidu.
11'
Pozdě šel do souboje Joe Rodon. Ve skluzu sice trefil míč, avšak nejprve zasáhl soupeře Emreliho.
10'
Domácí vlétli do utkání s velkou energií. Aktivní James našel ve vápně Wilsona, jenže ten jakoby vůbec nevěděl, co má udělat. Nakonec s balónem došel až za brankovou čáru.
9'
Velmi nepovedené zpracování Šejdajeva, jenž doslova přiťuknul míč Jamesovi. Welšan se s balónem dostal přes polovinu a posléze proti početní převaze vybojoval aut.
8'
Hostující Dimitrij Nazarov pořádně přepálil centr, avšak Emreli ještě balón zachytil na hrací ploše. Proti dvojici soupeřů byl ale bez šance.
7'
Ethan Ampadu prokázal skvělé čtení hry, když skluzem zastavil dobře myšlenou přihrávku Šejdajeva.
6'
Největší hvězda domácí Gareth Bale se elegantně proháčkoval po pravé lajně a poté netradičně pravačkou našel místo, kde se pohyboval Joe Allen. Rána z první proletěla vedle pravé tyče.
5'
Exekuci standardky si vzal na starost mladíček Wilson, jenž dobře zakroutil balón na zadní tyč, kam si naběhl stoper Mepham, ten v krkolomné pozici přestřelil bránu.
4'
Křidelník Manchesteru United Daniel James nabral velkou rychlost, Garajevovi nezbývalo nic jiného, než soka faulovat.
3'
Mahir Emreli obdržel vývornou nahrávku po levé straně, jenže na Neila Taylora si v souboji jeden na jednoho nepřišel.
2'
Wales do dnešního utkání nastoupil v červených dresech, Ázerbajdžán navlékl dresy barvy bílé.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Wales: Hennessey – Roberts, Rodon, Mepham, Taylor – Allen, Ampadu – James, T. Lawrence, H. Wilson – Bale (C).
Náhradníci: A. Davies, D. Ward – B. Davies, Gunter, J. Lawrence, Lockyer, Moore, Morrell, Smith, Vaulks, Vokes, Jonathan Williams.

Ázerbájdžán: S. Agajev – Pašajev, Medveděv (C), Mustafazade, Krivocjuk – R. Almeida, Garajev – Emreli, Nazarov, Rahimov – Šejdajev.
Náhradníci: Balajev, Mahammadalijev – Buludov, Abdullajev, Re. Dadašov, Ru. Dadašov, Ejubov, Chalilzade, Ramazanov, E. Mahmudov, D. Husejnov.

Rozhodčí: Farrugia Cann (MLT) – Camilleri (MLT), Portelli (MLT).
Ázerbajdžán

Fotbalisté Ázerbajdžánu byli nalosováni do velmi těžké skupiny a dopláceji na to. Po třech zápasech jim svítí na kontě nula a nelichotivé skóre 3:10. Blízko bodu byli svěřenci trenéra Jurčeviće v Chorvatsku, domácí tým se ale postaral o obrat a nakonec zvítězil 2:1.
Wales

Walesu se zatím v kvalifikaci vůbec nedaří. Sice v úvodním zápase zdolali 1:0 Slovensko, ovšem následně prohráli na horké půdě Chorvatska a nulu odvezli i z Maďarska. Rozhodně je co zlepšovat, ve vyrovnané skupině má šanci na postup ještě každý, snad jen vyjma právě příštího soupeře Walesu, tedy Ázerbajdžánu.
Krásný páteční večer všem fanouškům fotbalu! Vítám vás při sledování kvalifikačního zápasu o postup na mistrovství světa, ve skupině E se proti sobě postaví Wales a Ázerbajdžán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.


Články odjinud