Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Belgie - 9. září 2023   15:00

Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
0:1
(0:1)
Belgie
Belgie
38' Carrasco  (Bakayoko)
Ázerbajdžán
Magomedalijev – Bajramov (62. Emreli), Mustafazade, Mammadov, Krivocjuk, Cafargulijev (86. Nabijev) – Mahmudov (C), Dinijev (84. Ozobić), Isajev (62. Safarov) – Dadašov (62. Haghverdi), Šejdajev.
Agajev, Imanov – Alıjev, Badalov, Israfilov, Sejdijev, Gurbanli.
Minakovic – Pavlovic, Borovic
Dalga Arena, Baku
Belgie
Casteels – Castagne, Faes, Vertonghen, Theate – Tielemans (66. Mangala), Onana, Trossard (79. Lukebakio) – Bakayoko (66. Doku), Lukaku (C) (66. Batshuayi), Carrasco (84. Openda).
Sels, Kaminski – Al-Dakhil, De Ketelaere, Debast, Deman, Siquet.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:11. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:9.
Máme tu závěr utkání ve kterém výběr Belgie poráží domácí Ázerbájdžán poměrem 0:1. Jedinou branku vsítil po šikovné teči YANNICK CARRASCO. Belgie se tak dostává na první místo tabulky skupiny F. To Ázerbájdžán zůstává s jedním bodem poslední.

Pro dnešek je to už vše, děkuji za pozornost.
90+4'
90+4'
Krivocjuk hlavičkuje vedle branky soupeře.
90+3'
Castagne odráží střelu z přímého kopu na roh.
90+2'
Žlutá karta pro tým Belgie (Michy Batshuayi, Jeremy Doku).
90+2'
Doku fauluje blízko vlastního vápna. Ázerbájdžán má dobrou možnost pro vyrovnání.
89'
Velký tlak Belgie končí offsidem. Domácí si teď pořádně oddychli.
86'
Střídání v týmu Ázerbájdžán:
ze hřiště odchází Elvin Cafargulijev, přichází Jusif Nabijev.
85'
Jeremy Doku vystřeli z hranice pokutového území na zadní tyč. Tygřím skokem zabránil pohromě v podobě inkasované branky Šachrudin Magomedalijev, který míč vyrazil.
84'
ze hřiště odchází Johshgun Dinijev, přichází Filip Ozobić.

Střídání v týmu Belgie:
ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Loïs Openda.
81'
Belgie zahrávala přímý kop, brankář Magomedalijev stál na svém místě a ránu zlikvidoval.
79'
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Dodi Lukebakio.
78'
Žlutá karta pro tým Ázerbájdžán (Ramil Šejdajev).
78'
Šejdajev znovu padá k zemi, tentokrát však bez cizí pomoci. Sudí správně odhalil simulování.
77'
Šejdajev vybojoval faul na svou osobu. Domácí rozehrají na soupeřově polovině.
75'
Elvin Cafargulijev předvedl svůj talent sólem po levé straně hřiště. Po chytré kličce se dostal do vápnu odkud vypálil. Bohužel pro domácí se mu střela vůbec nepovedla.
72'
Domácí se dokázali 9. rohu Belgie ubránit.
70'
K velké nevoli domácích fanoušků píská sudí útočný faul Safarova.
66'
ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Orel Mangala,
ze hřiště odchází Johan Bakayoko, přichází Jeremy Doku,
ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Michy Batshuayi.
65'
Johshgun Dinijev napřáhl z velké dálky a pořádně protáhl brankáře Belgie, ten vyrazil míč na roh.
62'
ze hřiště odchází Renat Dadašov, přichází Hojjat Haghverdi,
ze hřiště odchází Alexej Isajev, přichází Emil Safarov,
ze hřiště odchází Tural Bajramov, přichází Mahir Emreli.
60'
Útok Belgie zastavil praporek pomezního.
58'
Hosté rozehráli standardku z úhlu přímou střelou. Carrascovi se ale nepovedla a míč mizí za brankou.
54'
Carrasco sklepl míč na Lukaka, který z hranice vápna ihned vystřelil. Jeho střela byla odražena bránícím hráčem na roh.
51'
Po rohovém kopu domácích se k zakončení na zadní tyči dostal Mahmudov. Z dobré pozice však branku vůbec neohrozil.
48'
Úvod poločasu patří domácím, kteří vybojovali standardní situaci na polovině soupeře.
46'
První poločas je za námi a Belgie si z něj odnáší jednogólový náskok zásluhou Carrasca. I domácí však ukázali, že umí zahrozit, když si vytvořili minimálně dvé gólové pozice. Ve druhém dějství se tak máme na co těšit.
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
45+2'
45+1'
Belgie nikam nespěchá a drží míč na svých kopačkách.
44'
Z levé strany přilétly do vápna Belgie dva centry. Oba dokázala hostující obrana odhlavičkovat pryč.
42'
Na zemi zůstává ležet po hlavičkovém souboji Carrasco, který se drží za krk. Doufejme, že nejde o nic vážného.
38'
Belgie právě vstřelila branku!
Johan Bakayoko vybojoval míč na soupeřově polovině a bez váhání vystřelil, rána to nebyla kdo ví jaká a vypadalo to, že brankář míč v klidu chytí. To by se však nesměl zjevit YANNICK CARRASCO, který chytře ztečoval střelu do protipohybu brankáře.
35'
Uvidíme 7. rohový kop Belgie.
33'
Renat Dadašov hlavičkoval z poměrně nególové pozice, nicméně jeho pokus měl dobré parametry a Koen Casteels měl co dělat, aby míč vyrazil.
30'
Carrasko vybojoval další rohový kop pro hosty. Belgie bude zahrávat již svůj pátý roh.
25'
Ostrou ránu z poza vápna od Lukaka tečuje domácí stoper na roh.
23'
Tu si vzal na starost sám Carrasco, jeho centr byl sražen na rohový kop.
22'
Carrasco vybojoval faul na svou osobu, hosté tedy budou zahrávat standardku blízko vápna soupeře.
20'
Tilemansovi se centr z pravé strany vůbec nepovedl a míč tak pro svůj tým ztrácí. Od branky bude odkopávat domácí brankář.
17'
Trossard faulován na polovině hřiště, s míčem bude pokračovat Belgie.
15'
Lukaku se doslova protlačil skrze dva soupeře do vápna domácích, když už chtěl ale střílet, míč mu na rohový kop odkopl Cafargulijev.
11'
Po rohovém kopu hlavičkoval Lukaku vedle branky.
7'
Ázerbájdžán byl blízko skórování, když se po odražené střele dostal uvnitř vápna k dorážce Mahmudov. Nebýt skvělého zákroku Theateho, který míč zablokoval, domácí by už slavili.
5'
Lukaku připravil míč pro Trossarda, který na nic nečekal a vypálil z kraje vápna. Míč o malý kousek minul levou tyč a arénou to jen zahučelo.
3'
Po nepříjemné srážce uvnitř vápna hostí končí na zemi Dadašov. K nevoli domácích fanoušků se píská útočný faul.
1'
Hymny dozněly, za malou chvilku budeme začínat.

Ázerbájdžán: Magomedalijev – Bajramov, Mustafazade, Mammadov, Krivocjuk, Cafargulijev – Mahmudov (C), Dinijev, Isajev – Dadašov, Šejdajev.
Náhradníci: Agajev, Imanov – Alıjev, Badalov, Emreli, Haghverdi, Ozobić, Nabijev, Safarov, Israfilov, Sejdijev, Gurbanli.

Belgie: Casteels – Castagne, Faes, Vertonghen, Theate – Tielemans, Onana, Trossard – Bakayoko, Lukaku (C), Carrasco.
Náhradníci: Sels, Kaminski – Batshuayi, Al-Dakhil, De Ketelaere, Debast, Doku, Deman, Lukebakio, Mangala, Siquet, Openda.
Dobrý den všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, dne nás čeká duel 5. kola skupiny F, ve kterém se představí domácí Ázerbájdžán a hostující Belgie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.