Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora : Maďarsko - 17. června 2023   18:00

Černá Hora
Mijatović – Vujačić, Savić, Tomašević – Vešović (72. Vukčević), Šćekić (61. Raičković), Savičević (82. Lončar), Janković, Vukčević – Krstović (72. Osmajić), Jovetić (C) (82. Hakšabanović).
Petković, Šarkić – Radunović, Mugoša, Jovović, Šipčić, Bakić.
Manzano (ESP) – Barbero (ESP), Nevado (ESP)
Gradski Stadion Podgorica
Maďarsko
Dibusz – Á. Lang, Orbán, Szalai – Kerkez, Styles (72. Kalmár), Á. Nagy, Bolla (88. Botka) – Szoboszlai (C), Ádám (59. Kleinheisler), Sallai (58. Csoboth).
Demjén, Szappanos – Ferenczi, Balogh, Négo, Gazdag, B. Varga, Baráth.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 9:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:19.
Je dobojováno. Nepříliš oslnivý fotbal byl k vidění až do konce druhé půle a oba soupeři se nakonec rozešli smírně po bezbrankové remíze. Určitě jsou ale s bodem spokojenější Černohorci, kteří se tak udrží ve hře. Pro Maďarsko je to spíše ztráta, rozhodně se od nich čekalo mnohem více, než samotní fotbalisté Maďarska předvedli.
90+6'
90+6'
S bolestivou grimasou zůstal na hrací ploše Milos Kerkez, nakonec ale odešel po svých a hra pokračuje dále. Dá se očekávat, že za chvíli ji už hlavní sudí ukončí.
90+5'
Poslední nastavená minuta, do akce chtěli jít opět Maďaři, ale míč si doběhl Žarko Tomašević a poslal ho zpět před území svého soupeře.
90+4'
Rohový kop měli k dispozici Černohorci. Ten rozehrál Marko Janković a míč se snesl do pokutového území, ale tam ho odvrátil jeden z Maďarů.
90+3'
Marko Janković protančil s míčem okolo velkého vápna, nakonec se ale k centru nedostal, nedovolil mu to totiž Dominik Szoboszlai .
90+2'
Nebezpečný volný přímý kop zahrával maďarský celek, do střely se opřel kdo jiný než Dominik Szoboszlai, který loboval do pokutového území, ale dva hráči Černé Hory zabránili jeho spoluhráči protlačit míč za Mijatoviće.
89'
Dominik Szoboszlai přenechal míč Milosi Kerkezovi a ten rozehrál autové vhazování, ovšem znovu z akce maďarského celku nebylo nic.
88'
Střídání v týmu Maďarsko:
ze hřiště odchází Bendegeuz Bolla, přichází Endre Botka.
88'
Série nepřesností na obou stranách vyústil nepřesným zakončením Maďarů, kteří tak znovu v koncovce selhali.
87'
Vypadá to, že se zápas už jen dohrává, ani jeden tým nemá nějaký nápor v závěru, který by mohl vést k úvodní brance.
85'
Když se už Maďaři dostávali do slibné šance, zastavil je ofsajd a je z toho ztráta míče. U něj jsou znovu Černohorci.
83'
Balon přiletěl do šestnáctky, kde se po něm oháněl Milos Kerkez, ale zastavili ho obránci Černé Hory. Poté vše jistil pozorný Miloš Mijatović a hned balon rukou poslal spoluhráčům.
82'
Střídání v týmu Černá Hora:
ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Sead Hakšabanović.
82'
ze hřiště odchází Vukan Savičević, přichází Stefan Lončar.
80'
Stevan Jovetić se postaral o rozruch u brankoviště Maďarska, ale Dénes Dibusz s pomocí obrany to zvládl a bude odkopávat balon od své branky.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky řádné hrací doby a stále na ukazateli skóre svítí bezbrankový stav.
79'
Po chvilce se vhazovalo opět od postranní čáry na straně Maďarska, to se ale k další akci před brankou Milana Mijatoviće nedostalo.
78'
Míč se pak od rohového praporky do pokutového území nedostal.
77'
Maďarský tým vhazoval od postranní čáry a zůstal u míče. Skrze obranu Černé Hory se pak dostal Kevin Csoboth, jenž padl k zemi. Faul to ale nebyl a penalta se nekope. Zahrávat se ale bude rohový kop.
76'
Oba týmy mají snahu strhnout vedení na svou stranu, vždy tomu ale chybí více přesnosti a trpělivosti.
74'
Milutin Osmajić se hned zapojil do hry a dral se za centrovaným balonem, ale v cestě mu stál obránce Ádám Lang a ten zakročil. Výrazně tak pomohl svému brankáři Dibuszovi.
73'
Série dalšího střídání na obou stranách a nyní mají míč domácí a od své branky ho odkopává Milan Mijatović.
72'
ze hřiště odchází Callum Styles, přichází Zsolt Kalmár.
72'
ze hřiště odchází Nikola Krstović, přichází Milutin Osmajić.
72'
ze hřiště odchází Marko Vešović, přichází Marko Vukčević.
70'
Kevin Csoboth napadl zezadu Marka Jankoviće a poslal ho k zemi. Následně pak viděl od hlavního sudího kartónek žluté barvy.
68'
Vukan Savičević dostal ideální pas do pokutového území a snažil se hlavičkovat. Ale dal do toho příliš moc razance a míč poslal jen vysoko nad!
66'
Kevin Csoboth v přečíslení servíroval míč do pokutového území, ale tuhle souhru napadl jeden z beků Černé Hory a nebezpečí tak zažehnal.
65'
Po volném kop z levé strany se rodila šance pro Maďarsko, ale zblízka Ádám Nagy selhal a brankáře Milana Mijatoviće neohrozil.
63'
Miloš Raičković moc dlouho na trávníku nepobyl a už inkasuje od hlavního sudího žlutou kartu za ostřejší faul na maďarského hráče.
62'
Dominik Szoboszlai si tak dlouho hrál s míčem, až o něj přišel a nakonec se do šance maďarský celek nedostal.
61'
ze hřiště odchází Aleksandar Šćekić, přichází Miloš Raičković.
60'
Hodina hry je minulostí a nadále se pokračuje tak, jako v prvním poločase. Hraje se bez branek a moc toho k vidění opravdu není.
59'
ze hřiště odchází Martin Ádám, přichází László Kleinheisler.
58'
ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Kevin Csoboth.
58'
Milan Mijatović si pohlídal nákop Williho Orbána a poté míč odkopl až na polovinu soupeře.
57'
Z levé strany zahrávali Maďaři nebezpečný volný kop, ten odehrál Dominik Szoboszlai po signálu spoluhráče, ale jeden z Černohorců balon viděl a v pádu ho odhlavičkoval pryč.
55'
Teď ale Dominik Szoboszlai míč ztratil a Černohorci se drali směrem dopředu. Ovšem Maďaři pokryli střed pole a soupeři okamžitě míč sebrali a znovu otáčejí hru.
54'
Dominik Szoboszlai, jenž působí v německé Bundeslize v týmu Lipska, se nyní znovu dostával do akce, ale neměl v tandemu žádného spoluhráče, kterému by balon poslal.
53'
Černohorci se dostali do zajímavé akce, které předcházel ofsajd a sudí na čáře to odmával. Míč tak domácí celek ztrácí a do akce jde Maďarsko.
52'
Dominik Szoboszlai byl přišlápnut zezadu soupeřem a skončil na zemi. Poté se směrem k sudímu zlobil, protože se jednalo o faul. Avšak nepískalo se.
51'
Ádám Lang poslal z první prudkou přízemní střelu, která se dostala za obranu soupeře, ale s míčem si nakonec poté poradil Milan Mijatović.
50'
Roland Sallai předloktím fauloval soupeře a poprvé se tak žlutí na maďarské straně.
48'
Roland Sallai si nabíhal po levém křídle před velké vápno a očekával přihrávku. Ta sice přišla, ale do ofsajdové pasti.
47'
Marko Janković hned v úvodu druhé půle zahrál volný přímý kop z pravé strany, balon se stočil do pokutového území, kde si ho ale pohlídali Maďaři.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba celky zatím v nezměněných sestavách.
46'
Střely na branku: 1 – 0
První poločas je minulostí a moc toho zatím k vidění nebylo. Oba týmy se jakoby spíš oťukávaly, příliš mnoho velkých šancí si nevypracovaly. V závěru se trochu aktivně zvedli Černohorci, jenž několikrát ohrozili Dénese Dibusze, ale ten vše bezpečně pokryl. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne přibližně v 19:03.
45+2'
45+2'
Ale z této standardní situace nic nebylo a to je z této části hry vše.
45+1'
Dalekonosný nákop Andriji Vukčeviće šel na křídlo, ale nakonec skončil mimo hrací území. Poté byl faulován jeden z domácích a ti zahrají volný kop z levé strany.
45'
Milos Kerkez z levé strany kus před velkým vápnem poslal nadýchaný centr ke značce pokutového kopu, tam ho ale do bezpečí odhlavičkoval Igor Vujačić.
44'
Jeho centr do pokutového území ale nenašel nikdo z jeho spoluhráčů, míč tak bude zase od své branky odkopávat Milan Mijatović.
43'
Ádám Nagy se dostal do pokutového území a zblízka zakončil, balon pak obrana Černé Hory srazila za zadní čáru a Dominik Szoboszlai zahraje rohový kop.
42'
Stevan Jovetić vyslal vysokou střelu, která byla ještě tečována, ale vše jistí Dénes Dibusz, jenž má míč v rukavicích a hned ho posílá spoluhráčům.
41'
Milan Mijatović je v pořádku a hned po ošetření odkopl míč daleko až na polovinu Maďarska, kde jeho spoluhráči vybojovali volný kop.
40'
Nyní došlo ke zranění brankáře Černé Hory a chvíli se hrát nebude, protože bude potřeba jeho ošetření.
38'
Dlouhý nákop Milose Kerkeze nenašel adresáta a balon končí v moci černohorské obrany.
36'
Míč znovu skončil v zámezí díky Nagymu a Černohorci měli autové vhazování. Poté se dostali za obranu Maďarska, do pokutového území si nabíhal Marko Vešović, ale znovu mu balon utekl daleko k zadní čáře.
35'
Dominik Szoboszlai vyslal prudký nákop směrem na černohorskou branku, ale před Mijatovićem pomohla znovu obrana a následuje další odkop od jeho svatyně.
34'
Igor Vujačić si proti soupeři počínal příliš tvrdě a je z toho druhá žlutá karta pro domácí Černou Horu a Maďarsko zahraje volný přímý kop.
32'
Milan Mijatović vyškrábl nad břevno pokus Rolanda Sallaie a bude balon odkopávat od své branky, a to hodně daleko. Do akce tek mohou jít opět Černohorci.
31'
Domácí jsou v posledních chvílích více aktivní a opět se dostali do další šance, kterou však pokryla obrana Maďarska a pomohla tak Dibuszovi.
30'
Půlhodina hry je za námi a stále jsme se nedočkali úvodního gólu.
28'
Na druhé straně se nepovedla další akce Maďarům, kteří okamžitě ztratili míč a jdou ho vybojovat opačným směrem.
26'
Nikola Krstović se otočil okolo beka Maďarska a poté vystřelil, ale míč v brance Maďarska neskončil. Poté poslal pěknou kroucenou střelu kousek od šestnáctky Stevan Jovetić a ta se stočila jen těsně k protější tyči!
25'
Následně pak podržel balon na kopačce Dénes Dibusz a poté ho poslal obraně, která se snaží znovu projít na polovinu svého soupeře.
24'
Stevan Jovetić si nabíhal na přihrávku od Savičeviće, ale ta byla příliš dlouhá a nedosáhl na ni.
23'
Jsme v polovině prvního poločasu a fotbal zatím nepřináší příliš pohledné akce. Více na míči je sice Maďarsko, ale to před Mijatovićem není příliš nebezpečné.
21'
Ádám Lang zahrál autové vhazování a z vlastní poloviny se pak Maďaři dostávali na polovinu soupeře, ale ten získal balon a otáčí hru opačným směrem.
19'
Dominik Szoboszlai dostal pas a po pravé straně zatáhl akci až před velké vápno Černé Hory, ale z téhle slibně se rodící akce znovu nebylo vůbec nic.
17'
Po volném přímém kopu poslal Vukan Savičević míč do pokutového území, kde si ho sbíral Stevan Jovetić, ale nakonec ho neudržel a balon skončil za zadní čárou. Odkop od své branky tak provede Dénes Dibusz.
16'
Centr z levé strany mířil do pokutového území Černé Hory, nikdo z Maďarů však na balon nedosáhl. Poté se dostal míč do zámezí a autové vhazování budou mít k dispozici Černohorci.
15'
Marko Vešović postrčil a přidržel zezadu Rolanda Sallaie a za to si od hlavního sudího vysloužil první žlutou kartu zápasu.
13'
Nyní se ocitli v dobré střelecké pozici Černohorci, ovšem Žarko Tomašević branku Dénese Dibusze přestřelil.
11'
První větší šance zápasu a v ní Maďaři. Na lob si hlavou naběhl Attila Szalai, ale balon mířící k zadní tyči skončil jen těsně vedle branky Černé Hory!
10'
Znovu jsou Maďaři u míče a jdou do kombinace před černohorskou branku, domácí hráči ale velmi dobře své území hájí a pomáhají svému brankáři, který zatím neměl moc práce.
9'
Volný přímý kop zahrál Dominik Szoboszlai, ale jeho přízemní projektil šel jen vedle branky Milana Mijatoviće. Ten bude mít k dispozici odkop od své branky.
7'
Dominik Szoboszlai poslal pas na Calluma Stylese, jenž se chtěl napřáhnout ke střele, ale před sebou měl soupeře a raději tak poslal míč zpět právě prvně jmenovanému.
5'
Ádám Nagy se dostal ke střele a jeho pokus zaletěl nad břevno černohorské branky.
3'
Roland Sallai byl sražen tělem Marka Jankoviće, kterého zasáhl loktem do tváře. Zatím se to ale obešlo bez žluté karty.
2'
Ádám Lang zpracoval lob od Szalaie a po pravé straně chtěl táhnout akci Maďarů, ale nepovedlo se. O chvilku později už ano a do šance se dostával Milos Kerkez, jenž ale podklouzl a rázem bylo po akci.
1'
Maďaři ale v obraně zakročili a hned po zisku balonu otočili hru. Ovšem na polovině domácího celku nevymysleli nic a navíc míč ztratili. Takže se zase vrací před brankáře Dibusze, aby mu pomohli.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči Černé Hory a už se derou do první útočné akce tohoto zápasu.
1'

Černá Hora: Mijatović – Vujačić, Savić, Tomašević – Vešović, Šćekić, Savičević, Janković, Vukčević – Krstović, Jovetić (C).
Náhradníci: Petković, Šarkić – Radunović, Raičković, Mugoša, Jovović, Hakšabanović, Vukčević, Lončar, Osmajić, Šipčić, Bakić.
Trenér: Miodrag Radulović

Maďarsko: Dibusz – Á. Lang, Orbán, Szalai – Kerkez, Styles, Á. Nagy, Bolla – Szoboszlai (C), Ádám, Sallai.
Náhradníci: Demjén, Szappanos – Ferenczi, Balogh, Négo, Kalmár, Kleinheisler, Gazdag, B. Varga, Baráth, Botka, Csoboth.
Trenér: Marco Rossi

Rozhodčí: Manzano (ESP) – Barbero (ESP), Nevado (ESP).
Vzájemná utkání

Na vzájemný duel mezi oběma soupeři sedla už vrstva prachu. Naposledy se totiž Černohorci s Maďarskem utkali v roce 2019 a tehdy byli úspěšnější hráči Černé Hory, kteří vyhráli 2:1. Maďaři tak mají svému soupeři co vracet, ale v mnohem důležitějším boji, než tomu bylo v přátelském klání.
Maďarsko

Maďaři, jak už bylo zmíněno, jsou momentálně druzí a také mají na svém kontě tříbodový zisk. Na rozdíl od Černé Hory mají ale ještě jedno utkání k dobru, protože zatím sehráli jediný zápas. V něm na konci března zvítězili doma 3:0 nad Bulharskem. A rádi by byli úspěšní i v duelu s Černohorci, aby se přiblížili prvnímu fleku, které stále okupuje Srbsko. Maďaři v březnu sehráli ještě jeden zápas v rámci reprezentační přestávky, šlo ale pouze o přípravné střetnutí, ve kterém porazili Estonsko nejtěsnějším možným výsledkem, a sice 1:0.
Černá Hora

Černohorci se v tabulce ve skupině G nacházejí na třetím místě se třemi body. Na druhé Maďarsko nemají žádnou ztrátu, hůře postavení jsou pouze díky horšímu skóre. V úvodním utkání celé kvalifikace si připsali tři body po výhře 1:0 na půdě Bulharska a získali tak důležitý skalp. Poté přišlo utkání proti Srbsku. To bylo v Černé Hoře stoprocentní a vyhrálo 2:0 a díky tomu je zatím v kvalifikaci stoprocentní a najdeme ho na první pozici. V sobotu v domácím prostředí se hráči Černé Hory pokusí získat další důležité body do tabulky, ale proti Maďarům je nečeká nic lehkého. Ti si budou chtít minimálně druhou pozici v tabulce udržet.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Jeho sezóna, tedy ta klubová, je téměř všude u konce, jinak je tomu ale u reprezentace, tam pokračují další boje o postup na mistrovství Evropy. V rámci kvalifikace se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi Černou Horou a Maďarskem ve skupině G.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.