Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Sev. Irsko - 16. června 2023   20:45

Dánsko
Dánsko
47' Wind
1:0
(0:0)
Sev. Irsko
Sev. Irsko
Dánsko
Schmeichel – Andersen, Kjaer (C), Christensen, Mæhle (73. Je. Larsen) – Höjbjerg, Eriksen – Skov Olsen (80. Lindström), Wind (79. R. Kristensen), Braithwaite (73. Damsgaard) – Höjlund (90+2. Daramy).
Rönnow, Hermansen – Nelsson, M. Jensen, Billing, Hjulmand, Jörgensen.
Stefanski – Goliś, Obukowicz
Parken Stadium, Kodaň
35 701 diváků
Sev. Irsko
Peacock-Farrell – C. Brown, Evans (C), McNair – Hume, Saville, S. Charles (69. Thompson), McCann (85. Marshall), Bradley (77. McMenamin) – Price (77. D. Taylor), Lavery (69. D. Charles).
C. Hazard, Southwood – Lane, Goss, Whyte, Dennelly.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:0. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:16.
30 let trvalo něž Dánsko opět vítězí nejtěsnějším možným rozdílem nad Severním Irskem 1:0! Zkraje druhé půle rozhodl o vítězství svého týmu z dorážky Jonas Wind!

V padesátépáté minutě mohl pojistit výhrů Höjlund, ale soupeřův brankář se vyznamenal a o chvíli později ukradl vyrovnávací gól debutantu Pricemu brankář Schmeichel.

V nastaveném čase se sice Severnímu Irksu povedlo vyrovnat Marshallem, ale po dlouhém zkoumání byl gól Severní Irska zrušen kvůli ofsajdu nahrávajícího kapitána Evanse.
90+14'
90+13'
Poslední možnost pro Severní Irsko co se týče vyrovnání bude mít poodbu rohového kopu Thompsona.
90+11'
Christensen vložil na poslední chvíli nohu do zakončení Humeho.
90+9'
Branka nebyla nakonec po zásahu VAR systému uznána kvůli ofsajdu nahrávajícího Evanse!
90+8'
A je to tak!
90+6'
Sudí vyrovnávací branku ještě půjde zkontrolovat osobně k monitoru. Tudíž radost Severního Irska může být předčasná.
90+4'
V nejzažší možnou chvíli reprezentanti Severního Irksa vyrovnávají, když vše začalo přímým kopem Thompsona, po němž kapitán Evans přesně nalezl velmi šťastného střelce vyrovnávací branky Calluma Marshalla. Vše ještě bude řešit VAR systém.
90+3'
Obránce Christensen nedovoleně zastavil pronikajícího Taylora.
90+2'
Střídání v týmu Dánsko:
ze hřiště odchází Rasmus Höjlund, přichází Mohamed Daramy.
90+2'
Dion Charles si taktéž porušením pravidel vyšlápl na kapitána Dánska Kjaera.
90+1'
Lindström nedovoleně dohrál v ostrém souboji Browna.
90'
Savillleho střela odprostřed branky donutila ještě k jistému zásahu brankáře Schmeichela.
88'
Žlutá karta pro tým Severní Irsko (Trai Hume) za faul.
87'
Stryger Larsen byl velmi důrazně dohrán Humem a ten bude další z řady hráčů Severního Irska potrestán žlutým napomenutím.
85'
Střídání v týmu Severní Irsko:
ze hřiště odchází Alistair McCann, přichází Callum Marshall.
82'
Po rohu Eriksena nepřesně zakončoval celou akci obránce a kapitán Dánska Simon Kjaer, když hlavou poslla balon mimo levou tyč..
80'
ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Jesper Lindström.
79'
ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Rasmus Kristensen.
77'
ze hřiště odchází Conor Bradley, přichází Conor McMenamin,
ze hřiště odchází Isaac Price, přichází Dale Taylor.
76'
Žlutá karta pro tým Severní Irsko (Jonny Evans).
75'
Dion Charles se nechal sevřít obranou soupeře do ofsajdového postavení.
73'
ze hřiště odchází Joakim Mæhle, přichází Jens Stryger Larsen,
ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Mikkel Damsgaard.
72'
Čerstvě příchozí hráč Thompson se zapisuje do historie tohoto utkání pouze svým faulem vůči Höjlundovi.
71'
Žlutá karta pro tým Severní Irsko (Alistair McCann) za faul.
71'
Žlutá karta pro tým Severní Irsko (Paddy McNair) za úder loktem.
71'
Winda nehezky a nedovoleně zastavil McNair a bude se poprvé v tomto utkání žlutit.
70'
Saville zablokoval nebezpečný pokus soupeře obětavým blokem.
69'
ze hřiště odchází Shea Charles, přichází Jordan Thompson,
ze hřiště odchází Shayne Lavery, přichází Dion Charles.
67'
Severní Irkso už jen převážně za pomocí faulu dokáže částečně eliminovat převahu Dánska, o tom se nedobrovolně přesvědčil Skov Olsen.
65'
Charles jelikož nestíhal, následně pořádně osolil faulem Martina Braitwaita.
65'
Na tanto zvýšený tlak soupeře bude severoirská lavička reagovat střídáním ve svém kádru.
63'
V krátkém časovém sledu hned čtyři rohy dánští hráči převážně zahrané Eriksenem nedokázali vyprodukovat ke druhému gólu.
61'
Maehle vybojoval rohový kop pro svou reprezentaci.
60'
Dánsko po této situaci, výrazně zvýšilo svou aktivitu.
59'
Po rohu Priceho si dobře na centr naskočil Paddy McNair, ale Schmeichel si poradil i s touto situaci bezchybně.
58'
Obrovskou šanci měl díky propadlému míči za obranu Dánska mladíček Price, jenže vyrovnávací gól mu doslova uzmul famózní Schmeichel – rohový kop pro Severní Irsko!
57'
Centr Andersena byl soupeřen zahrán na rohový kop, k jehož exekuci se chystá Eriksen.
55'
Skvělou přihrávku v pravý čas zorganizol kreativní Eriksen a vyzval k navýšení skóre svého spoluhráče Rasmuse Höjlunda, jenž si vylámal zuby na skvěle zasahujícím brankáři severoirské reprezentace!
55'
Christensen až příliš hrubě atakoval Savilleho, což neuteklo hlavnímu rozhodčímu a ihned je pískán faul.
54'
Centr Maehleho končí pouze v rukavicích spolehlivě chytajícího Peacocka-Farrell.
53'
Eriksen také nedokázal úplně ohrozit severoisrského brankáře.
53'
Höbjerg neměl dosttake klidu a času k nebezpečnému zakončení.
52'
Maehle byl následně také nedovoleně a tvrdě dohrán nekompromisním středopolařem McCannem.
51'
Hume jen za použití nedovoleného prostředku zastavil pronikajícího Martina Braitwaita.
50'
Po Eriksonově rozehrávce rohového kopu nepřesně celou akci zakončil střílející Höjlund.
49'
Skov Olsen technickým dloubáčkem obranu soupeře zclea nepřekvapil, ale aspoň se bude zahrávat další rohový kop pro Dánsko.
47'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Trápení dánska bylo ukončeno! Svého dobrého postavení využil zakončující JONAS WIND po špatně reagujícím obránci Brownovi, a dánský ofenzivní hráč toho využil úspěšnou dorážkou umístěnou k tyči a poprvé v utkání rozvlňuje síť za zády severoiského brankáře – 1:0! Bez asistence.
47'
Maehle nedokázal procpat míč na svého spoluhráče Höjlunda, který byl dobře hlídán.
46'

Fauly: 6:8
Přes herní převahu Dánska, kromě rohů nebyla k vidění žádná branková příležitost. Severní Irsko zatím velmi pečlivě brání a po první půli drži na hřišti favorizovaného soupeře nerozhodný stav 0:0.
45+5'
45+4'
Ještě v závěru první půle se bude zahrávat rohový kop dánského reprezentičního týmu.
45+3'
Nekompromisní záložník McCann v závěru nastavení první půle nedovoleně dohrál Jonase Winda.
45+1'
K němuž se jako exekutor tradičně postavil Eriksen a po jeho centru mimo tři tyče zakončoval Joachim Andersen.
45+1'
Höjbjerg dobrou prací získal na bránícím Savillemu rohový kop pro Dánsko.
43'
Conor Bradley hlásí menší zdravotní problémy a nechává se ošetřovat.
42'
Po rozehrání Kjaerova přímého kopu se faulu v osobním souboji dopustil právě před chvíli zmíněný Andersen proti záložníkovi Savillemu.
41'
Centrovaný míč ze strany hřiště z kopačky odenzivně laděného obránce Andersena se stává pouze snadným úlovkem připraveného brankáře Bailey Peacock-Farrella.
39'
Andreas Christensen byl v tvrdém souboji s mladičkým Pricem faulován.
38'
Pas Andrease Skov Olsena díky včasnému bloku soupeře k jeho dánským spoluhráčům nedoputoval.
36'
Po rozehraném centru Eriksena z přímého kopu se pískal nedovolený faul Andersena vůči bránícímu McNairovi.
35'
Braithwaite poté co pár ran rozdal, musel nyní i jednu přijmout konkrétně od rozdávajícího obránce Ciarona Browna.
35'
Na centrovaný míč se marně natahoval jak široký, tak dlouhý v pokutovém území Andreas Skov Olsen.
34'
Herní převaha je dle papírových předpokladů na straně Dánska včetně držení míče 67% ku 33% Severního Irska.
31'
Bránící Charles se stal snadnou kořistí po faulu útočícího Martina Braitwaita.
30'
Půlhodina hry je ukončena prostřednictvím odpískaného ofsajdu Shayne Laverymu.
29'
Joachim Andersen se po individuálnía kci prokličkoval až k hranici pokutového území, kde napřáhl ke svému pokusu, jenž po hříchu mířil pouze doprostřed branky, přímo do brankáře Peacocka-Farrella.
27'
Höjbjerg vyslal až příliš důraznou a dlouhou přihrávku na svého nabíhajícího spoluhráče v podobě Jonase Winda.
25'
Eriksenův pokus z přímého kopu tentokráte bránící hráče v zelených dresech nemohl v žádném případě vystrašit.
24'
Alistair McCann opět pouze faulem zastavil velmi aktivního Pierre-Emile Höjbjerga.
23'
Skvělí hlavičkáři v obraně Severního Irska jednoduše zlikvidovali centr Andrease Skov Olsena.
22'
Rozehrávka Eriksena od rohového praporku již nebyla nebezpečná pro bránícího soupeře.
21'
Odražený míč se dostal k zakončíjícímu středopolaři Joakimu Maehlemu a jelikož byla jeho střela ztečována, bude to první roh pro dánskou reprezentaci.
20'
Eriksenovu střela z přímého kopu byla sražena do bezpečí bránícími hráči soupeře.
19'
Evans fotbalově nestačil kvalitám Andrease Skov Olsena, tak ho musel nedovoleně poslat na zelený pažit.
17'
Následně byl právě Bradley nedovoleně atakován Joakimem Maehle.
16'
Centr Eriksena do pokutového území nekompromisně odehrál razantním odkopem bránící Conor Bradley.
16'
Alistair McCann nedovoleně zastavil pronikajícího Christiansena, což může vést k ohrožení severoirské branky.
15'
Úvodní čtvrthodinu hry uzavřel prvním střeleckým pokusme mezi tři tyče Shayne Lavery, ovšem bránkář Schmeichel zúročil své bohaté zkušenosti mimo jiné také z anglické Premier League.
14'
Jonas Wind si při své ofenzivní snaze nedokázal dobře pohlídat posledního obránce a ocitl se rázem v ofsajdovém postavení.
11'
George Saville je dalším hráčem z dlouhé řady, který si počínal nedovoleně a pouze potvrdil, že úvod utkání opravdu není hrán v rukavičkách, což se ostatně dalo předpokládat. Jelikož většina reprezentačních týmů z Velké Británie je založena především na důrazu, tvrdosti a centrech.
10'
Andreas Skov Olsen se marně snažil uvolnit své spoluhráče přes neprostupný obranný val soupeře.
8'
Průnikový pas sice mířil na ghilního Pierre-Emile Höjbjerga, ale celou situaci výtečně přečetl brankář Peacock-Farrell.
6'
Při své vehementní a důrazné útočné snaze se nedovoleného přestupku vůči fotbalovým pravidlům provinil Martin Braitwaite.
5'
Dánové se brzy opět dostali zpět k držení míče, když přes Humeho přešel Skov Olsen a celou jejich akci zakončil nepřesným střeleckým pokusem Pierre-Emile Höjbjerg.
4'
Dlouhý cnetr Simona KJaera končí pouze za postranní čárou , aniž by s eněkdo z dalších hráčů na hřišti dotkl.
4'
Ofenzivní chutě debutantovi Pricemu pořádně osolil a znechutil tvrdě hrající obránce Andreas Christensen.
2'
Útočného faulu se dopustil Lavery v osobním souboji proti Höjbjergovi, přímý kop bude zahrávat Joakim Maehle.
1'
Hráči Severního Irska budou mít v zádech velmi slušnou podporu svých fanoušků, kterých přijelo do Kodaně 1.700!
První start za reprezentaci Severního Irska si přípiše na své konto devatináctiletý ofenzivní záložníč či útočník Isaac Price.

Dánsko: Schmeichel – Andersen, Kjaer (C), Christensen, Mæhle – Höjbjerg, Eriksen – Skov Olsen, Wind, Braithwaite – Höjlund.
Náhradníci: Rönnow, Hermansen – Nelsson, M. Jensen, Billing, Daramy, R. Kristensen, Damsgaard, Lindström, Hjulmand, Jörgensen, Je. Larsen.
Trenér: Kasper Hjulmand

Severní Irsko: Peacock-Farrell – C. Brown, Evans (C), McNair – Hume, Saville, S. Charles, McCann, Bradley – Price, Lavery.
Náhradníci: C. Hazard, Southwood – Lane, McMenamin, D. Taylor, D. Charles, Marshall, Goss, Thompson, Whyte, Dennelly.
Trenér: Michael O´Neill

Rozhodčí: Stefanski – Goliś, Obukowicz.
Utkání bude řídit polská trojice rozhodčích na čele s hlavním Stefanskim a jako asistenti mu budou pomáhat kolegové Goliś a Obukowicz.
Dánsko naopak výborně vkročilo do kvalifikace, když ve skandinávském derby přestříleli Finsko 3:1 Jenže v dalším vystoupení si utrhli z ostudy kabát, když nestačili na výběr Kazachstánu 2:3!
Severní Irsko v úvodní části kvalifikace počas března splnilo roli proti slabému San Marinu 2:0, následně zisk tří bodů nebyl potvrzen proti Finsku 0:1!
Ze statistik sice vyplývá, že Dánsko doma nikdy se svým sopupeřem neprohrálo, ale naposled jej dokázalo v kvalifikacích porazit před 30 lety!

Dánští hráči brázdí TOP evropskými soutěžemi, složení soupeře je z drtivé většiny situováno na nejrůznější soutěže v oblasti Velké Británie (Anglie, Skotsko, Irsko a samozřejmě také domácí soutěž).
V dnešním kvalifikačním utkání skupiny H se utká velký favorit Dánsko (2) s outsiderem ze Severního Irska (5). Papírové předpoklady jsou jasné, nicméně obě družstva nahrála po dvou zápasech stejný počet tří bodů.