Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Gibraltar : Francie - 16. června 2023   20:45

Gibraltar
Gibraltar
0:3
(0:2)
Francie
Francie
3' Giroud  (K. Coman) • 45+3' Mbappé   • 78' Mouelhi (vl.)
Gibraltar
Coleing – R. Chipolina (C), Lopes, Ronan (72. Wiseman), Olivero – Britto, Sergeant, El Hmidi (60. Mouelhi) – Hartman (60. Annesley), Casciaro (60. De Barr), Pozo (84. J. Chipolina).
Banda, Hankins – Jolley, Ballantine, Hernandez, Coombes, Peacock.
Aranovskij (UKR) – Slončak (UKR), Matyaš (UKR)
Estádio Algarve Faro-Loulé (Portugalsko)
Francie
Samba – Pavard, W. Fofana, Konaté (84. Disasi), T. Hernández – Griezmann (66. Nkunku), Tchouaméni, Camavinga (79. Y. Fofana) – K. Coman (66. Dembélé), Giroud (66. Kolo Muani), Mbappé (C).
Maignan, Aréola – Upamecano, Koundé, B. Kamara, K. Thuram, Veretout.

Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 0:9. Střely mimo: 3:16. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 4:6.
Je dobojováno. Francouzi se ještě ve druhém poločase prosadili a navýšili své vedení na rozdíl tří branek. Poté si vypracovali další šance, ale několikrát zvonila tyč či břevno. Domácí ale s velkým favoritem drželi krok a nedovolili žádný velký debakl. Francouzi tak získali povinné tři body do tabulky, upevnili si první pozici v tabulce ve skupině B a žádné překvapení nedopustili.
90+3'
90+3'
Ani nyní se domácí hráči čestného úspěchu nedočkali a Francouzi hned balon odkopli daleko až na polovinu svého soupeře.
90+2'
Vůbec první roh zahrávali hráči Gibraltaru, ve vápně sice bylo poněkud rušno, ale Francie se ubránila a hned vybojovala další rozehru od rohového praporku.
90'
Axel Disasi hlavou zblízka po rohovém kopu orazítkoval břevno gibraltarské branky!
88'
Francouzi jsou stále na polovině Gibraltaru a ještě se snaží o navýšení náskoku.
86'
Aurélien Tchouaméni si naběhl těsně před branku soupeře a hlavou zakončil, ale trefil se jen nad břevno Coleingovy svatyně.
84'
Střídání v týmu Gibraltar:
ze hřiště odchází Nicholas Pozo, přichází Joseph Chipolina.
84'
Střídání v týmu Francie:
ze hřiště odchází Ibrahima Konaté, přichází Axel Disasi.
83'
Ousmane Dembélé odehrál míč od rohového praporku, ten se sice dostal do pokutového území, ale tam si ho sebrala obrana Gibraltaru a poslala pryč do branky Coleinga.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, uvidíme, zda sudí ještě nějakou tu minutku navíc nastaví. Francie vybojovala další rohový kop.
79'
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Youssouf Fofana.
78'
Francie právě vstřelila branku!
A je to 0:3. Kylian Mbappé centroval míč před branku soupeře, kde ho chtěl dostat do bezpečí AYMEN MOUELHI, místo toho ale vlastním gólem skóruje do sítě a dává Francii tříbrankový náskok – 0:3.
77'
Další rohový kop zahráli Francouzi, míč se snesl do pokutového území, kde ho nejprve hlavou srazil jeden z beků Gibraltaru a následně pak si míč sebral Coleing a odkopne ho za francouzské území.
76'
Kylian Mbappé dostal z pravé strany přihrávku do pokutového území, ale nedokázal ji dobře zpracovat. Následoval další zisk míče pro Francii. Z těžké pozice pak střílel Aurélien Tchouaméni a jeho pokus kryje Coleing.
75'
Tak se i stalo, ale náznak akce domácích měl pouze jepičí život. U míče jsou už zase Francouzi a uhánějí směrem před Coleinga.
74'
Autové vhazování zahrají hráči Gibraltaru a mohou tak zůstat na francouzském území.
73'
Theo Hernández si narazil s Pavardem, ten mu přihrávku vrátil a prvně jmenovaný pak poslal pokus směrem na branku Gibraltaru, ale netrefil ji.
72'
ze hřiště odchází Kian Ronan, přichází Scott Wiseman.
70'
Kylian Mbappé poslal zadovkou patičkou přihrávku na Kolo Muaniho, ten ale vystřelil hodně nepřesně. Míč poté Dayle Coleing odkopl daleko od svého zařízení.
68'
Trojí střídání mají za sebou také Francouzi a uvidíme, zda se hra více rozhýbe. Zatím je to z jejich strany spíše statické a nedokážou se dostat do výraznějšího zakončení.
66'
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Randal Kolo Muani.
66'
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Ousmane Dembélé.
66'
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Christopher Nkunku.
65'
Kylian Mbappé dostal přihrávku znovu do plných, byl totiž bráněn hned třemi hráči soupeře a Gibraltar se tak stále statečně snaží, aby neinkasoval nějaký velký debakl.
63'
Kingsley Coman vyslal na Kyliana Mbappého nepovedený centr a kapitán Francie se tak nemohl dostat do ideální střelecké pozice.
62'
Další zákrok Coleinga, který zneškodnil jedovatou střelu Kingsleyho Comana. Ten se jen chytal za hlavu a sám věděl, že byl v dobré pozici, ale ideálně balon netrefil.
61'
Gibraltar sáhl hned k trojímu střídání a na hrací ploše jsou tak čerstvé síly. Ty už se snaží zabránit dalšímu možnému potenciálnímu útoku Francie.
60'
ze hřiště odchází Lee Casciaro, přichází Tjan De Barr.
60'
ze hřiště odchází Ayoub El Hmidi, přichází Aymen Mouelhi.
60'
ze hřiště odchází Niels Hartman, přichází Louie Annesley.
59'
Olivier Giroud se dostal k míči v pokutovém území, ale jeho výběh byl ofsajdový a gól by neplatil, kdyby se samozřejmě Giroud trefil.
57'
Antoine Griezmann si už nabíhal do zakončení uvnitř velkého vápna, ale Nicholas Pozo si připravil další obrannou pozici a zastavil jeho pokus.
56'
Kingsley Coman z hranice velkého vápna vyslal nepříjemnou kroucenou střelu, ale ta se obtočila jen nad břevno Coleingovy branky.
55'
Další náznak akce domácích, Kian Ronan už se cpal dopředu, ale Ibrahima Konaté se mu postavil do cesty a nedovolil, aby se soupeř dostal do ohrožení branky Briceho Samby.
54'
Antoine Griezmann zahrál volný přímý kop, ale k ohrožení branky Gibraltaru se Francouzi nedostali. Následoval přechod na polovinu Francie, která se ale brzy zase vrátili zpět do útoku.
52'
Antoine Griezmann vystřelil po zemi a orazítkoval tyč soupeřovy branky. Hned po chvilce pak zakročil Coleing, jenž zastavil dělovku jednoho z Francouzů!
51'
Gibraltarští odpálili další nebezpečný centr, který mířil do jejich pokutového území, ale znovu se nedostali za svoji polovinu. Čelí tak znovu další akci soupeře.
51'
Benjamin Pavard si naskočil na vysoký centr, ale hlavičkoval pak jen vedle Coleingovy branky.
49'
Nicholas Pozo ubránil Antoineho Griezmanna a dostal míč do středu hřiště. Jenže jeho spoluhráči o něj pak přišli a Francouzi se tak znovu stěhují na půlku Gibraltaru.
48'
Další dlouhý pobyt na půdě Gibraltaru mají za sebou Francouzi, ale akci zbytečně příliš překombinovali a znovu se z toho nic neurodilo.
47'
Theo Hernández vyzval před velkým vápnem Eduarda Camavingu, který ale z nápřahu pravačkou netrefil zařízení. Nicméně Francouzi drží stále míč u sebe a operují před Dalem Coleingem.
46'
Lee Casciaro poslal od postranní čáry centr před velké vápno, kde se snažil vystřelit Nicholas Pozo, ale druhý jmenovaný byl ubráněn obranou Francie.
46'
Střely na branku: 0 – 7
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
První poločas duelu mezi Gibraltarem a Francií je minulostí. Francouzi se ve třetí minutě ujali vedení a vypadalo to, že budou dominovat proti outsiderovi. Měli hodně akcí i šancí, soupeř se ale statečně s hráči ze země galského kohouta pere a nedopouští zatím nějaký debakl. Francouzi v závěru první části hry skórovali z penalty, kterou proměnil Kylian Mbappé.
45+4'
45+3'
Kdo jiný než je KYLIAN MBAPPÉ si postavil míč na značku pokutového kopu a poté střelou k tyči poslal balon do sítě. Dayle Coleing sice vystihl směr a i šel do střely, ovšem druhé inkasované brance nezabránil – 0:2.
45+2'
Penalta pro Francii!
45+2'
Julio Ribas se na střídačce Gibraltaru rozvášnil a byl přesvědčen, že rukou jeho hráči nezahráli. Zřejmě něco sudímu ostřejšího řekl a vysloužil si tak žlutou kartu z lavičky.
45'
Sudí běží k monitoru a uvidíme, zda se bude kopat penalta či nikoli.
44'
Akce Francie skončila zákrokem soupeře, nicméně všichni hráči Francie pak zvedali ruce nahoru, domnívali se, že soupeř zahrál rukou v pokutovém území a na řadě je VAR.
43'
Jenže z další standardky se nedokázali trefit, až po chvilce levačkou vyzkoušel pozornost Coleing Fofana, ale vleže míč zastavil pozorný gibraltarský brankář.
43'
Theo Hernández poslal přihrávku do pokutového území, kde ji jeden z hráčů Gibraltaru srazil za zadní čáru. Francouzi tak zahrají další rohový kop.
41'
Ayoub El Hmidi byl trefen soupeřem v nezaviněném střetu, chvíli se ocitl na hrací ploše s bolestivou grimasou, ale nakonec je v pořádku a pokračuje dále.
40'
Poslední pětiminutovka řádné hrací doby v prvním poločase. Ze středu to zkoušel Kingsley Coman, ale trefil jen nohu obránce Gibraltaru, který byl před ním.
39'
Kylian Mbappé měl před sebou prázdnou branku, ale zaváhal. Dayle Coleing se stihl přesunout a bez větších problémů kryje další nebezpečný míč před svou brankou.
37'
Další odkop od branky Gibraltaru, Antoine Griezmann vyslal dobrou poziční střelu ve velkém vápně, tu ale znovu do rukavic chytá Dayle Coleing.
36'
Ale nic z toho nebylo, Dayle Coleing v pohodě bere míč do rukavic a hned ho odkopne od své branky, a to hodně daleko.
35'
Francouzi si dost koledují, po půl hodně hry jsou nyní trochu pasivní a nemohou se dostat k pořádnému zakončení. Nyní zahrávají rohový kop.
33'
Tak tohle nemuselo skončit pro Francouze dobře. Ayoub El Hmidi z půlky hřiště poslal vysoký lob a ten plachtil až na bránu Francie, kde byl vyběhnutý Samba, jenž se rychle vracel zpět a asi si musel hodně oddychnout, když nakonec k pohromě nedošlo!
31'
Dlouho se zase hrálo na polovině Gibraltaru, Olivier Giroud dostal přihrávku před malé vápno, ale místo něho nakonec střílel Kylian Mbappé, ale jeho pokus nekončí za zády Dayleho Coleinga.
29'
Z ní pak orazítkoval břevno Eduardo Camavinga. Nyní si Gibraltarští museli oddechnout. Moc nechybělo a Francie mohla mít dvoubrankový náskok.
28'
Kingsley Coman vyslal dobrý lob na branku soupeře, jeho technickou střelu pak efektně srazil na rohový kop Dayle Coleing! Další standardní situace pro Francii.
27'
Theo Hernández si vyměnil míč s Kylianem Mbappém, druhý jmenovaný ale nedokázal prostřelit shluk těl před ním. Gibraltar se opět dokázal svému sokovi vzepřít.
26'
Kingsley Coman udělal kličku hráči před ním, poté si naběhl na pravou stranu velkého vápna, jeho pokus však skončil pouze na brankáři Daylem Coleingovi. Ten tak bude mít k dispozici další odkop.
24'
Hráči Gibraltaru, kteří jsou na portugalské půdě vedeni jako domácí tým, se zatím silné Francii velmi statečně brání a od inkasované branky jim několikrát ve skórování zabránili.
23'
Nejprve se do dalšího ofsajdu dostal Kylian Mbappé, hned po něm na druhé straně zase Ayoub El Hmidi.
22'
Teď už se ale zase tlačili před Coleinga Francouzi, skrze pevnou obranu Gibraltaru ale neprošli a tentokráte vůbec branku soupeře neohrozili. Nicméně se však stále drží na jeho polovině.
21'
Niels Hartman si naskočil na centr z pravé strany z volného přímého kopu a neudělal to vůbec špatně, pokus pak zamířil jen kousek od tyče Sambovy branky.
19'
Roy Chipolina se postavil mezi dva hráče soupeře a zabránil tak další šanci Francie. O chvilku později pak pálil Olivier Giroud, ale trefil jen spojnici gibraltarské branky.
17'
Ibrahima Konaté nastavil tělo soupeři, který přes něj neprošel. Naopak se balon dostal znovu až před pokutové území Gibraltaru, kde ale nikdo z Francouzů nevystřelil. Následně pak se znovu aktivní Ayoub El Hmidi hnal směrem dopředu, ale sudí odmávali ofsajd, který byl hodně přísný.
16'
Francouzi se znovu přilepili k míči na území Gibraltaru, další střela Kyliana Mbappého ale končí mimo tři tyče. Hostům se tak nedaří navýšit svůj náskok, kterého docílili už ve třetí minutě zápasu.
14'
Kingsley Coman nastavenou nohou málem vystrašil Coleinga, ale ten se znovu zaskvěl a jeho pokus chytá. Následně pak ale čelil další akci Francie, která je hodně aktivní. Mbappé z úhlu poslal míč jen za zadní čáru.
14'
Ayoub El Hmidi poslal balon do ohně do pokutového území, kde se snažil o střelu Niels Hartman, jenže byl vystaven ofsajdové pasti a i kdyby se trefil, branka by platit nemohla. Nicméně Gibraltarští začínají mírně ožívat a už se více dostávají na francouzskou část.
13'
Z této standardní situace ale nezapršelo, ve skrumáži před Coleingem se nejlépe zorientovali hráči Gibraltaru a odpálil balon daleko od jeho svatyně.
12'
Ani Ayoubu El Hmidimu se nepovedl únik před Sambu, ač byl před ním pouze protihráč. Obránce Francie Benjamin Pavard ho ale do ohrožení Sambovy branky nepustil. Na druhé straně pak Francie vybojovala rohový kop.
11'
Niels Hartman se po dlouhé době dostal na polovinu Francie, poté odcentroval míč směrem na nabíhajícího spoluhráče, ale jeho pas vystihl soupeř.
10'
Benjamin Pavard nacentroval míč do pokutového území, tam se ho ujal Antoine Griezmann a opět se snažil ohrozit Coleinga, ten se ale nedal a s odrazem o zem chytá balon do svých rukavic.
8'
Stále se hraje spíše na polovině Gibraltaru a z další pozice se snažil udeřit agilní Aurélien Tchouaméni, znovu však jeho pokus nezamířil mezi tři tyče. Následuje tak pouze odkop z kopačky Dayleho Coleinga.
7'
Aurélien Tchouaméni si převzal míč a hned vystřelil, jeho lob ale přeletěl břevno branky Gibraltaru. Pokus patřil spíše mezi ty propagační.
6'
Antoine Griezmann se zjevil těsně u gibraltarské branky a stejně jako Giroud hlavičkoval, ale jeho pokus z pravé strany proletěl jen vedle protější tyče.
4'
A po vstřeleném gólu se do další akce dral Kylian Mbappé, ale neměl nikoho před soupeřovou brankou, kdo byl mohl Coleinga ohrozit.
3'
Velmi rychlá branka a Francie vede. Elegantně to udělal na pravé straně Kingsley Coman, který si pohrál s balonem a poté ho nasměroval do pokutového území, kde měl jeho spoluhráč OLIVIER GIROUD jednoduchou úlohu. Pohotovou hlavičkou totiž usměrnil přihrávku spoluhráče do sítě, kterou rozvlnil – 0:1. Asistence: Kingsley Coman.
2'
Po zisku míče uháněli směrem dopředu Gibraltarští a rodilo se rychlé přečíslení, ovšem na hrotu selhal Ayoub El Hmidi, jenž nakonec na balon nedosáhl a ten skončil za zadní čárou.
2'
Aurélien Tchouaméni poslal pas přes Mbappého, který ještě míč posunul vedle sebe, ale dalekonosná střela Ibrahimy Konatého končí jen vedle branky Coleinga.
1'
Zápas byl rozehrán a hned jsou u míče Francouzi, kteří už operují na polovině Gibraltaru. Soupeř Francie se hned od úvodu musí bránit.
1'

Gibraltar: Coleing – R. Chipolina (C), Lopes, Ronan, Olivero – Britto, Sergeant, El Hmidi – Hartman, Casciaro, Pozo.
Náhradníci: Banda, Hankins – Jolley, J. Chipolina, Annesley, Wiseman, Ballantine, Mouelhi, Hernandez, De Barr, Coombes, Peacock.
Trenér: Julio Ribas

Francie: Samba – Pavard, W. Fofana, Konaté, T. Hernández – Griezmann, Tchouaméni, Camavinga – Coman, Giroud, Mbappé (C).
Náhradníci: Maignan, Aréola – Disasi, Upamecano, Koundé, Y. Fofana, Dembélé, Kolo Muani, Kamara, K. Thuram, Nkunku, Veretout.
Trenér: Didier Deschamps

Rozhodčí: Aranovskij (UKR) – Slončak (UKR), Matyaš (UKR).
Vzájemná utkání

Oba celky na sebe v historii ještě nenarazily a bude to tak pro ně premiéra.
Francie

Hosté z Francie jsou na tom úplně opačně, než domácí reprezentační výběr. Nacházejí se totiž v tabulce skupiny B na prvním místě a oproti svému soupeři jsou zatím stoprocentní. Na svém kontě mají šest bodů. Francie kvalifikaci zahájila doma ve Francii proti Nizozemsku a s chutí si zastřílela. Zvítězila totiž 4:0 a získala první tři body. Na ně potom navázala v Irsku, kde vydřela vítězství 1:0. Proti domácím fotbalistům budou hosté plnit roli favorita a uvidíme, zda ji naplní a s přehledem svého soka porazí, nebo zda naopak outsider hráče ze země galského kohouta potrápí a okrade ho o nějaký ten bodík.
Gibraltar

Fotbalisté Gibraltaru se v tabulce ve skupině B nacházejí na posledním pátém místě a v kvalifikaci o Mistrovství Evropy zatím nezapsali ani jeden bod. Ve dvou úvodních duelech kvalifikační skupiny prohráli shodně 0:3. Nejprve doma s Řeckem, následně pak na půdě Nizozemska. Společně s Irskem tak jsou tak zatím v této skupině jediní, kdo ještě nezískal ani bod. Irsko ale má ještě zápas k dobru, když zatím hrál pouze jednou. Gibraltarští by se už rádi dočkali nějakých bodů, ale v pátek to nebudou mít zrovna jednoduché. Proti nim se totiž postaví silná Francie, která je rozhodně hlavním favoritem na postup na evropský šampionát.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Jeho sezóna, tedy ta klubová, je téměř všude u konce, jinak je tomu ale u reprezentace, tam pokračují další boje o postup na mistrovství Evropy. V rámci kvalifikace se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi Gibraltarem a Francií ve skupině B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.