Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Moldavsko - 15. října 2023   20:45

Polsko
Polsko
53' Świderski (Zieliński)
1:1
(0:1)
Moldavsko
Moldavsko
26' Nicolaescu  (Rață)
Polsko
Szczęsny – Kędziora (84. Grosicki), Peda, Kiwior – Wszołek (72. Kamiński), Dziczek (46. Slisz), Zieliński (C), S. Szymański (72. Marchwiński), Frankowski – Świderski, Milik (72. Buksa).
Skorupski, Bułka – Cash, Wieteska, Piotrowski, D. Szymański, Bereszyński.
Dias – Soares, Ribeiro (POR)
PGE Narodowy, Varšava
Moldavsko
Răilean – Revenco (70. Platica), Crăciun, Baboglo, Marandici, Reabciuk – Postolachi, Moțpan (70. Plătică), Rață (C) (79. Cojocari), Cojocaru (60. Damașcan) – Nicolaescu (79. Bogaciuc).
Avram, Cebotari – Bolohan, Posmac, Jardan, Ieseanu, Cobet.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 7:1. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:14.
Poláci dnes klesli v tabulce za Česko na třetí místo. Od první Albánie je sice dělí jen tři body, ale na rozdíl od všech tří konkurentů jim zbývá odehrát jenom jeden zápas. Míchat postupové karty budou Moldavané i v listopadu. Před domácím zápasem s Albánií a cestou do Olomouce ztrácí z čtvrtého místa na druhé Čechy dva body.
V domácím táboře panuje obrovské rozčarování. Polsko ani ve druhém vzájemném zápase nedokázalo porazit Moldavsko a postup z kvalifikační skupiny E už nemá ve vlastních rukou! Svěřenci Michała Probierze se protrápili první půlhodinou a v té souvislosti inkasovali od Nicolaescua gól z jediné střely na Szczęsného bránu. Od koncovky první půle se začaly množit infarktové momenty před brankou Moldavska. Bez zraněného Roberta Lewandowského však Poláci spalovali šance a z devětadvaceti střeleckých pokusů dali jediný gól v podání Karola Świderského.
90+5'
90+5'
Jeden z Moldavanů prodloužil Zielińského přihrávku před malé vápno, ale Świderski v nepřehledné situaci zase posunul míč gólmanovi.
90+5'
Domácí hráli na velké riziko a chvilku se museli bát moldavského protiútoku, jenž znehodnotil mizerný centr. Postolachi posbíral aspoň pár sekund soubojem u pomezní čáry.
90+4'
Zielińského zbrklý oblouček spadl za všechny jeho spoluhráče. Míč skončil v moci Răileana.
90+3'
Centrující Zieliński měl hojnou nabídku v pokutovém území. Ani Karol Świderski se do hlavičky netrefil podle svých představ a Răilean řešil zcela banální situaci.
90+1'
Buksa se zavěsil do vzduchu v reakci na Kamińského centr z pravého křídla. Kvůli Crăciunovi se nemohl do míče stoprocentně opřít a Răilean proti této hlavičce zasahovat nemusel.
89'
Opakuje se závěr první půle, kdy Polsko hosty drtivě svíralo u Răileana. Jeden z mnoha neadresných centrů vyslal Grosicki a sám si potom odrazil balon do autu.
88'
Hostující výběr natahuje čas ošetřováním. Přetížená obrana má nějakou minutu na to, aby se připravila na další šichtu.
87'
Osmý roh Polska před vápnem dohrál Grosicki, avšak od první chvíle bylo jasné, že jeho rána poletí hodně vedle.
86'
Grosicki dostal míč do křídla. Zadní tyč po jeho přízemním centru zavřel Kamiński, brankář Moldavanů se ale stihl přemístit a nohou předvedl svůj nejlepší zákrok večera.
85'
Dorian Răilean úmyslně zdržoval po faulu Buksy. Portugalský rozhodčí Dias mu ze středového kruhu ukázal žlutou kartu.
84'
Střídání v týmu Polsko:
ze hřiště odchází Tomasz Kędziora, přichází Kamil Grosicki.
83'
Poláci rychle po sobě rozehráli dvě standardní situace a zasypali vápno několika centry. Moldavané je zlikvidovali, před vlastní brankou byli nastěhování úplně všichni.
82'
Frankowski se hezky prosmýkl mezi Bogaciucem a Sergiem Platicou. Druhý z nich na křídle raději fauloval a vysloužil si žlutou kartu.
81'
Damașcan dost nesmyslně napřáhl z více než pětatřiceti metrů. Szczęsného ani nezaměstnal, ještě před vápnem balon pohltil Slisz.
80'
Po Platicově rohu byli hosté vyhnáni na půlku. Zpátky k Răileanovi se pak přesunuli zcela dobrovolně.
79'
Střídání v týmu Moldavsko:
ze hřiště odchází Vadim Rață, přichází Serafim Cojocari.
79'
ze hřiště odchází Ion Nicolaescu, přichází Victor Bogaciuc.
78'
Damașcan přenesl hru na Sergia Platicu. Ten se rovněž o nic velkolepého nepokoušel a přes Rațu vrátil míč na levou stranu, kde Moldavsko upachtilo roh.
77'
Sergiu Platica vrhl míč do pokutového území. Atakovaný Nicolaescu spadl a míč přes něj propadl k Szczęsnému, který se ve druhé půli docela nudí.
76'
Marchwiński nebyl v dobré pozici na provedení finální přihrávky. Moldavané byli na svých místech a Nicolaescu v protiútoku získal na Pedovi aut.
75'
Oleg Reabciuk sprintem překonal středem hřiště. Slisz mu čistě zahrál do těla a Polsko se jeho zásluhou vrací na útočnou polovinu.
74'
Filip Marchwiński chtěl skluzem udržet míč pro Poláky. Snaha se mu upřít nedá, výsledkem však byl faul na Sergia Platicu.
73'
Bouřlivá kulisa na národním stadionu ve Varšavě dlouho nevydržela. Polský tlak se postupně vypařil a na domácí fotbalisty začíná doléhat nervozita.
72'
ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Adam Buksa.
72'
ze hřiště odchází Paweł Wszołek, přichází Jakub Kamiński.
72'
ze hřiště odchází Sebastian Szymański, přichází Filip Marchwiński.
71'
Paweł Wszołek povalil na zem Reabciuka, když k němu do vápna letěla přihrávka Slisze. Michał Probierz bude na vývoj hry reagovat hned trojím střídáním.
70'
ze hřiště odchází Nichita Moțpan, přichází Mihai Plătică.
70'
ze hřiště odchází Ioan-Calin Revenco, přichází Sergiu Platica.
69'
Frankowski ani na dva pokusy nepropasíroval balon před branku. Před vhazováním se bude střídat.
68'
Szymańského přihrávku pro druhou vlnu sebral Moțpan. Záložník s osmičkou na zádech se vzorně vrátil až k pokutovému území.
67'
Zielińského nákop jeden z hostů odhlavičkoval. Rață pak špatně přihrál a Poláci se zase ženou ve velkém počtu vpřed.
66'
Frankowski ve sprintu proťal půlící čáru. Další postup si ale rozmyslel a Revenco ho donutil přihrát dozadu.
65'
Revenco už je zpět na své pozici pravého obránce. Právě on se ujme autového vhazování, které bylo způsobeno zbytečnou nepřesností Poláků.
64'
Po skluzu Milika se ze země nezvedá Ioan-Calin Revenco. Rozhodčí faul nepískali, hra je přerušena jen kvůli nutnému ošetření.
63'
V prvním moldavském útoku po změně stran nechal Rață míč za sebou. Musel tedy přehodnotit plány a poslal přihrávku na Moțpana, kterému zakončení ani trochu nesedlo.
62'
Wszołek nachystal Frankowskému zablokovaný volej. Křídelník z Legie Varšava to možná mohl vzít na sebe, ze zálohy obdržel vynikající pas za obranu.
61'
Držení míče: 67 % – 33 %.
60'
ze hřiště odchází Maxim Cojocaru, přichází Vitalie Damașcan.
59'
Zieliński zleva nalezl Pedu, kterému se nepovedlo zasáhnout prostor mezi tyčemi. Bylo to už třinácté zakončení Polska.
58'
Dorian Răilean nebojácně stáhl Frankowského centr. Moldavsko neprošlo ani za půlku a muselo se zase bránit. Wszołek zprava centroval a podepsal se pod rohový kop.
57'
Vyrovnávající trefa vyburcovala diváky. Fotbalistům v červenobílém se dostává masivní podpory, jež nyní doprovází postupnou kombinaci.
55'
Cojocaru skončil v kotrmelcích kvůli Sliszovi. Moldavsko nyní nutně potřebuje otupit tlak Poláků. Rozehrávka z půlky k tomu může přispět.
53'
Polsko právě vstřelilo branku!
Arkadiusz Milik pustil Zielińského centr za sebe. KAROL ŚWIDERSKI si míč rychle zpracoval, obtočil se kolem Babogla a precizně nasměroval křížnou střelu k pravé tyči.
52'
Prudký centr Szymańského z malého vápna odklidil Postolachi. Z navazující akce vytěžili Poláci další roh. Zieliński spěchal s rozehrávkou, ale hosté si prostory v malém vápně opět uhlídali.
51'
Paweł Wszołek byl na pravém křídle faulován. Baboglo si až moc pomáhal rukama.
49'
Denis Marandici byl obětí Milikova útočného faulu. Tlak domácí reprezentace rozdělí odkop Doriana Răileana.
48'
Sebastian Szymański a Piotr Zieliński krátce za sebou distribuovali rohové kopy. Zadáci Moldavska měli trochu práce, ale nakonec na gólmana míč nepustili.
47'
Przemysław Frankowski si vysloužil žlutou kartu za nafilmovaný pád ve vápně. Ioan-Calin Revenco rozhodně nefauloval.
46'
ze hřiště odchází Patryk Dziczek, přichází Bartosz Slisz.
46'
Žluté karty: 0 – 4.
Slabou formu z posledních měsíců si polský národní tým přenesl i do dnešního zápasu s Moldavskem. Svěřenci trenéra Cleşcenca byli v první půlhodině více než vyrovnaným soupeřem. Kromě dlouhých autů měli k dispozici i několik rohových kopů a ve 26. minutě se z nich ujali překvapivého vedení trefou kanonýra Nicolaescua. Polsko zabralo až v závěru poločasu. Zmatků před Răileanem však nevyužili hlavičkující Wszołek s Milikem a potom ani Świderski.
45+4'
45+4'
Dvě minuty nastavení dávno vypršely. Rozhodčí přesto nechali Poláky hrát a dávají jim ještě jednu standardku. Marandiciho zákrok na Milika měl i žlutý dovětek.
45+2'
Reabciuk špatně odvracel dlouhý pas z hloubi pole. Pak se navíc srazil se spoluhráčem z obrany a volný míč si vzal Świderski, jenž v gólové šanci vypálil nad břevno.
45'
Polské vyrovnání visí ve vzduchu! Centr z levého křídla přistál u volného Milika. Hlavičku zblízka Răilean vyrazil a pak zlikvidoval i dorážku téhož muže. Útočník Juventusu obě hlavičky umístil jen na střed brány.
44'
Sebastian Szymański byl na pravém okraji vápna zdvojen. Žádný ze spoluhráčů mu nepomohl a moldavští fotbalisté si s ním poradili.
43'
Jakub Kiwior vykonstruoval parádní dalekonosný centr. V těžké situaci se ocitl Reabciuk. Sám bránil dva hlavičkáře a nejspíše si hodně oddechl, když střela Wszołeka proletěla za vzdálenější tyčkou.
42'
Nicolaescu byl přistižen v ofsajdu. Před odkopem Szczęsného ještě viděl žlutou kartu Virgiliu Postolachi. Nejspíše za nějaké promluvy k portugalskému sudímu.
41'
Milik dostal přímočarou přihrávku do běhu. Finální pas před branku si ale nepřipravil a vysloveně ji poslal na Doriana Răileana.
40'
Poláci se za půlkou prokombinovali do autu. Dosud trpěliví fanoušci už začínají projevovat nespokojenost pískotem.
38'
Z autového vhazování vzešly dvě zablokované střely polského týmu. K Răileanovi nedoručil balon Kiwior ani Świderski.
37'
Zielińského centr způsobil vzruch ve vápně i v hledišti. Výborně organizovaní Moldavané si v tomto prostoru sjednali pořádek.
36'
Znovu zisk Moldavanů ve středu hřiště. Vepředu však měli jen Nicolaescua a proti velké přesile se ani nepřiblížil k pokutovému území.
35'
Rațův záměrně přetažený centr byl sklepnut zpátky na střed. Patryk Peda nezazmatkoval a z jedničky odpálil balon na rohový kop.
34'
Maxim Cojocaru poslal z levé strany přihrávku do nohy Dziczeka. Předcházela tomu už několikátá ztráta Poláků ve středu hřiště.
33'
Moldavané dokáží i v zahuštěném středu přesně kombinovat. Cojocaru získal pro Reabciuka další ofenzivní aut.
32'
Oleg Reabciuk si pomohl útočným faulem na Wszołeka. Krajní bek Spartaku Moskva by se měl trochu krotit, neboť už hraje se žlutou kartou.
31'
Deset Moldavanů chaoticky přebíhalo ve vlastním vápně z jednoho souboje za druhým. Poláci získali několik odražených míčů, ale k nebezpečnému zakončení se nedostali ani jednou. Konečná hlavička Wszołeka byla propagační.
30'
Držení míče: 72 % – 28 %.
28'
Milik přetlačil Crăciuna a ze zadní čáry poslal míč do malého vápna. V něm nikdo nebyl, a tak je nařízen aut pro Reabciuka.
26'
Moldavsko právě vstřelilo branku!
Série rohových kopů končí gólem v síti Wojciecha Szczęsného! Rațův centr přeletěl Babogla, o kousek dál si na míč počkal ION NICOLAESCU a pohotovým volejem ještě více zamotal situaci v celé skupině!
25'
Polský tým už ví, že to ani dnes nebude jednoduchá cesta za třemi body. Moldavsko je živější a díky práci Moțpana bude mít další rohový kop!
23'
Szczęsny si třikrát za sebou rovnal hráče kvůli bránění rohového kopu. Rață ani na tři pokusy nebezpečnou situaci před brankou nevymyslel.
21'
Druhé napomínání na straně Moldavska. Za nedovolený zákrok na Kędzioru byl žlutou kartou napomenut Cojocaru.
20'
Marandici byl mimo pozici a spíše takticky zfauloval Szymańského. Jednoduchý pas dopředu Świderski patičkou posunul do lepší pozice, jenže i Wszołek poslal střelu vedle levé tyče.
19'
Standardky se zhostil Sebastian Szymański. Ve vzduchu jeho centr prodloužil Świderski, ovšem Răilean na to reagovat nemusel.
18'
Oleg Reabciuk zezadu stáhl na zem rozběhnutého Wszołeka. Portugalský rozhodčí nařídil standardku a nezapomněl udělit žlutou kartu.
17'
Zielińského centr z levé strany přistál na hlavě Revenca. Rață bez otálení otočil hru a poslal centr na Reabciuka, před kterým neúplně jistě zasáhl Szczęsny.
16'
Zablokovaný Świderski uzmul pro domácí barvy alespoň první rohový kop.
14'
Oba týmy si chaoticky vyměňovaly míč před polským vápnem. Hostům se na několikátý pokus povedlo proniknout. Postolachi nebyl v ofsajdu a navedl si míč na levačku, kterou v prvním zakončení zápasu přestřelil Szczęsného bránu.
13'
Jakub Kiwior důsledně zastavil Cojocarua. Revenco si poněkolikáté vyzkoušel dlouhý aut, ovšem domácí vzdušný prostor ovládli.
12'
Nichita Moțpan zase naložil Świderskému. Polsko rozehrávalo ze středového kruhu a zapojuje do rozehrávky Szczęsného.
11'
V nefotbalové pozici se objevil Virgiliu Postolachi. Na vině byl Kędziora a jeho faul.
10'
Moldavsko ubránilo první centr letící před Răileana a rychle přepnulo do protiútoku. Nicolaescu byl ale sám a míč na ose neudržel.
9'
Polákům opakovaně nevyšel přechod na útočnou polovinu. Kędziora ho chtěl zjednodušit, jenže nakopnutý míč opět skončil v autu.
8'
Maxim Cojocaru chybky v polské rozehrávce nevyužil. Trochu zbrkle napřáhl z velké dálky a ztroskotal na bloku Kiwiora.
7'
Hosté nechtějí hrát žádného zanďoura a prezentují se aktivním presinkem za půlící čárou. Právě takto se nyní dostal k autu Reabciuk.
5'
Artur Crăciun zakryl Szymańského. Zielińského přihrávka se odkoulela mimo hrací plochu. Dorian Răilean bude znovu nakopávat do středu hřiště.
4'
Paweł Wszołek měl problémy se zpracováním Kędziorovy přihrávky. Toho využil. Oleg Reabciuk a řekl si o Polákův faul u zadní čáry.
3'
Moldavané začali nebojácně. Revenco dvakrát vhazoval až do pokutového území a potom se ještě Reabciuk snažil něco vymyslet na levém křídle, kde se s ním dobře vrátil Szymański.
2'
Zahajovací výkop měli ve Varšavě domácí Poláci, kteří nastupují v tradičních bíločervených barvách. Moldavsko má modré dresy.
1'

Polsko: Szczęsny – Kędziora, Peda, Kiwior – Wszołek, Dziczek, Zieliński (C), S. Szymański, Frankowski – Świderski, Milik.
Náhradníci: Skorupski, Bułka – Cash, Wieteska, Piotrowski, Marchwiński, Grosicki, Kamiński, Buksa, D. Szymański, Bereszyński, Slisz.
Trenér: Michał Probierz

Moldavsko: Răilean – Revenco, Crăciun, Baboglo, Marandici, Reabciuk – Postolachi, Moțpan, Rață (C), Cojocaru – Nicolaescu.
Náhradníci: Avram, Cebotari – Bolohan, Posmac, Plătică, Damașcan, Jardan, Cojocari, Bogaciuc, Platica, Ieseanu, Cobet.
Trenér: Serghei Cleşcenco

Rozhodčí: Dias – Soares, Ribeiro (POR).
1. vzájemný zápas

20.06.2023
Moldavsko – Polsko 3:2
Branky:
48. I. Nicolaescu, 79. I. Nicolaescu, 85. V. Baboglo – 12. A. Milik, 34. R. Lewandowski.
Moldavsko se drží ve hře o postup, ačkoliv v březnu jako jediné ztratilo body s Faerskými ostrovy. Do hry hosty vrátila remíza s Českem a hlavně překvapivý triumf nad Poláky. Jedním gólem pak Moldavané napodruhé zdolali Faeřeny a tím pádem ze čtvrtého místa ztrácí na druhou postupovou pozici pouze jeden bod. Nejtěžší zápasy je však teprve čekají. Po dnešním duelu ve Varšavě budou hostit vedoucí Albánii a na závěr pojedou do Olomouce. Generálkou na tento duel byl pro Moldavsko přátelský zápas ve Švédsku, který prohrálo 1:3.
Polsko podává v kvalifikaci velmi rozpačité výkony a o postup na EURO bude muset bojovat až do posledního zápasu. „Dokázalo“ prohrát s Českem, Moldavskem i Albánií a po šesti zápasech má na kontě jen devět bodů, z nichž šest získalo proti posledním Faerským ostrovům. Právě s tímto soupeřem Poláci hráli ve čtvrtek a pod vedením nového trenéra Michala Probierze zaevidovali povinné vítězství 2:0. Poláci v tabulce skupiny E poskočili na druhé místo. Třetí Češi i čtvrtí Moldavané na ně ztrácí jenom bod a mají zápas k dobru. Ani dnes nebude moci naskočit zraněný kanonýr Robert Lewandowski. Přípravu na zápas současně zkomplikoval opožděný odlet z Faerských ostrovů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.