Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Irsko - 16. června 2023   20:45

Řecko
Řecko
15' Bakasetas  • 50' Masouras
2:1
(1:1)
Irsko
Irsko
30' Collins
Řecko
Vlachodimos – Baldock, Mavropanos, Chatzidiakos, Tsimikas – Bakasetas (90+4. Tzavellas), Kourbelis, Mantalos (90+1. Siopis) – Masouras, Pavlidis (73. Giakoumakis), Pelkas (72. Fountas).
Athanasiadis, Paschalakis – Chatzigiovanis, Limnios, Papanikolaou, Retsos, Rota.
Irsko
Bazunu – Doherty, Collins, Egan, Lenihan (90. Parrott), O'Dowda (55. McClean) – J. Cullen, Smallbone (55. Knight), Molumby – Idah (46. Johnston), E. Ferguson.
Kelleher, Travers – Browne, Hendrick, O'Shea, Obafemi, McGrath, Sykes.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:10.
Je konec! Řecko nakonec zvládlo domácí duel s Irskem a vítězí 2:1. Po aktivním vstupu do utkání dostalo za odměnu po čtvthodině hry penaltu, kterou proměnil Tasos Bakasetas. Za Irsko ale po centru z pravé strny vyrovnal Collins. Pět minut po změně stran vrátil Řecku vedení Masouras. Irové poté zkoušeli vyrovnat, jenže jejich snaha skončila jen nepřesnými střelami.
90+6'
90+5'
Červená karta pro tým Irsko (Matt Doherty).
90+4'
Střídání v týmu Řecko:
ze hřiště odchází Tasos Bakasetas, přichází Georgios Tzavellas.
90+3'
Siopis na polovině soupeře skvěle podržel míč pro Řecko a nechal se faulovat.
90+2'
Irové se dostali vpřed vysokým nákopem, ale obrana Ŕecka byla pozorná.
90+1'
ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Manolis Siopis.
90'
Střídání v týmu Irsko:
ze hřiště odchází Darragh Lenihan, přichází Troy Parrott.
90'
Žlutá karta pro tým Irsko (John Egan).
89'
Jason Knight si v souboji s Kourbelisem pomohl loktem přímo před očima rozhodčího. Řekové s rozehrávkou spěchat nebudou.
88'
Giorgos Giakoumakis patičkou zkoušel překvapit obranu soupeře, jenže hned první zadák Irska jeho úmysl přečetl.
87'
Irsko zahrávalo rohový kop. McClean se snažil o zakončení ve skluzu, jenže vůbec netrefil míč.
86'
Řekové zlepšili pohyb a aktivním napadáním vyhnali soupeře zpátky na jeho polovinu.
85'
Irové se v závěru utkání tlačí na řeckou polovinu, jenže zatím nemají prostor k zakončení.
84'
Další Tsimikasův centr z malého vápna odvrátil do bezpečí obětavý stoepr v bílém dresu.
83'
Konstantinos Mavropanos získal odražený míč na polovině hřiště a vydal se s ním vpřed. Jeho rozehrávka ale nebyla přesná.
81'
Georgios Masouras dostal přihrávku do vápna, jenže zakončoval ze záklonu a jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
80'
Kostas Tsimikas táhl akci domácích po pravé straně, jenže v klíčovou chvíli si míč předkopl příliš daleko před sebe.
79'
Domácí se drali vpřed, jenže dloubák za obranu Irska skončil až u brankáře.
77'
Žlutá karta pro tým Řecko (Tasos Bakasetas).

Žlutá karta pro tým Irsko (James McClean).
76'
Georgios Masouras si navedl míč na levačku a vypálil zpoza vápna. Jeho rána skončila vysoko nad břevnem Irska.
75'
Domácí brankář Odisseas Vlachodimos dostal prudkou malou domů, ale před napadajícím soupeřem bez problémů rozehrál.
74'
Cullen dohrál soupeře ostrým skluzem a může být rád, že nedostal za své řádění žlutou kartu.
73'
ze hřiště odchází Evangelos Pavlidis, přichází Giorgos Giakoumakis.
72'
ze hřiště odchází Dimitris Pelkas, přichází Taxiarchis Fountas.
71'
Dimitris Kourbelis poslal přihrávku za obranu soupeře, jenže Georgios Masouras na pobídku těsně nedosáhl.
70'
Do konce utkání zbývá závěrečná dvacetiminutovka a Řecko stále drží jednobrankové vedení.
68'
Irsko se dostalo vpřed středem hřiště, jenže nikdo v bílém nedokázal zakončit. Řekové se vrátili velmi rychle.
67'
Řekové uspěli v souboji na hranici vlastní šestnáctky. Domácí následně zaútočili, jenže jejich akce nevyústila v centr.
66'
Žlutá karta pro tým Řecko (Dimitris Pelkas).
65'
Po pravé straně se do vápna dostal McClean, jenže jeho zpětná přihrávka skončila na kopačkách Mavropanose.
64'
George Baldock poslal přihrávku za obranu Irska, kam se tentokrát nevydal nikdo v modrém. Hosté mohou zaútočit.
63'
Hostující brankář si dal pozor na centr z pravé strany, vyrazil na malé vápno a ukryl míč do rukavic.
62'
Konstantinos Mavropanos se jako stoper vysunul vysoko na polovinu soupeře, jenže Řekové nyní zvolili poněkud opatrnější kombinaci.
61'
Na opačné straně dostal přihrávku do vápna Georgios Masouras, jenže sám byl možností natolik překvapen, že nezakončil.
60'
Je z námi hodina hry a domácí Řecko nadále drží těsné vedení. Irové se navíc po změně stran nedostávjí k zakončení.
59'
Irové se znovu dostali do blízkosti velkého vápna, ale Fergusonův nepovedený bloubák schoval Odisseas Vlachodimos do rukavic.
58'
Josh Cullen táhl útok Irska po pravé straně, ale akce skončila kousek za středovou čárou.
57'
Domácí jsou častěji na míči a tlačí se vpřed. Irové budou mít ve druhé půli těžkou práci.
55'
ze hřiště odchází William Smallbone, přichází Jason Knight,
ze hřiště odchází Callum O'Dowda, přichází James McClean.
54'
Další výpad domácího celku zastavuje odmávaný ofsajd. Své postavení si nepohlídal Evangelos Pavlidis.
53'
Konstantinos Mavropanos si dal pozor na napadajícího soupeře a odkopl před ním míč na polovinu Irska.
52'
Domácí fanoušci jsou po druhé brance Řecka jako ve varu a ženou své oblíbence vpřed.
50'
Řecko právě vstřelilo branku! Domácí celek se hned v úvodu druhého poločasu vrací do vedení! GEORGIOS MASOURAS dostal přihrávku do vápna, kde se uvolnil a technickou střelou poslal míč k zadní tyči!
49'
Před irskou svatyni přiletěl další nadýchaný centr, nicméně obránci v bílém byli ve vzduchu opět aktivnější.
48'
George Baldock poslal před irskou branku přízemní centr z pravé strany. Hostující brankář si dal pozor a ukryl míč do rukavic.
47'
Irové se v úvodu druhého poločasu tlačí na polovinu Řecka. Domácí zatím drží pevný blok.
46'
ze hřiště odchází Adam Idah, přichází Michael Johnston.
46'
První poločas končí! Domácí Řecko vstoupilo do utkání mnohem lépe. Po aktivním vstupu do utkání dostalo za odměnu po čtvthodině hry penaltu, kterou proměnil Tasos Bakasetas. Za Irsko ale po centru z pravé strny vyrovnal Collins.
45+5'
45+4'
Callum O'Dowda si skvěle pohlídal průnik Masourase, před nějž se dostal tělem a nechal míč propadnout do zámezí.
45+3'
Řecký brankář Odisseas Vlachodimos zrychlil rozehrávku domácího celku, jenže jeho ákop si obrana soupeře pohlídala.
45+2'
Irsko zahrávalo přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, kde zasáhla domácí obrana.
45'
Petros Mantalos se zpoza vápna položil do zakončení, ale trefil jen dobře postaveného soupeře v bílém dresu.
44'
Georgios Masouras prošel do vápna, předal míč pod sebe, jenže Evangelos Pavlidis prováhal ideální moment k zakončení.
43'
Stopeři Irska se vysunuli na polovinu soupeře, ale jejich kombinace je zatím hodně kostrbatá.
42'
Evangelos Pavlidis levačkou poslal míč za obranu Irska, jenže nikdo ze spoluhráčů jeho úmysl nepochopil a neorozběhl se.
41'
Jayson Molumby dohrál v tvrdém souboji Pavlidise, jenže rozhodč nedovolený zákrok vůbec neodpískal.
40'
Ani po standardní situaci však domácí branku soupeře neohrozili. Krátký centr odhlavičkoval hned první soupeř.
39'
Znovu se Tsimikas hnal do blízkosti pokutového území, ale tentokrát jej soupeř zastavil nedovoleným zákrokekm. Řekové budou zahrávat přímý kop.
38'
Řekové se hnali vpřed po levé straně. Tsimikas si míč přehodil na pravačku, ale jeho centr byl zastaven.
37'
Žlutá karta pro tým Řecko (Petros Mantalos).
37'
Hra je znovu přerušena! Po souboji s domácím stoperem potřebuje ošetření Nathan Collins.
36'
Zpoza velkého vápna prověřil pozornost hostujícího brankáře Tasos Bakasetas, ale hostující gólman míč udržel v rukavicích.
35'
Georgios Masouras se opřel do zpětné přihrávky, jenže jeho rána levaščkou rozvlnila jen boční síť.
34'
Stopeři domácího celku si na vlastní polovině vyměňují krátké přihrávky a nikam se neženou. Ani Irsko teď rozehrávku soupeře nenapadá.
33'
Řekové vhauovali na polovině hřiště. Další kombinace domácího celku skončila odevzdaným míčem.
32'
ěkové se ihned pokusili vydat vpřed, jenže Dimitris Kourbelis byl faulován kousek za středovým kruhem a potřebuje ošetření.
30'
Irsko právě vstřelilo branku! Je skutečně vyrovnáno! NATHAN COLLINS zůstal zapomenutý u zadní tyče, kam k němu spoluhráč prodloužil ceotrovaný míč a Collins jej z první doklepl do sítě!
29'
Tentokrát už Irové dopravili míč do sítě, ale praporek je znovu nahoře! Situaci opět zkoumá VAR.
29'
Další slibnou kombinaci Irska zastavuje zsvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd.
28'
Irové zahrávali rohový kop. Cnentrovaný míč přiletěl na zadní tyč, nicméně nebezpečí pro domácí branku nepřišlo.
27'
Snad poprvé v utkání se hosté dostali do vápna, jenže po centru z pravé strany srazil míč Konstantinos Mavropanos na roh.
26'
Hostům zatím v úvodních minutách dnešního souboje vůbec nefunguje rozehrávka. Další přihrávky skončila v zámezí. Idah se rozběhl opačným směrem.
25'
Georgios Masouras procedil přihrávku mezi irské stopery, jenže tam nenabíhal nikdo v modrém dresu. Řekové přesto vyboovali míč zpátky.
24'
Tsimikas prošel z levé strany na hranici velkého vápna, jenže jeho přízemní centr skončil na kopačce obránce Collinse.
23'
Domácí kombinují s míčem na kopačkách na vlastní polovině a nikam se nenženou.
21'
Hosté se po dlouhé době dostali vpřed, jenže centr z pravé strany zarotoval do autu.
20'
Přihrávku na levou stranu dostal George Baldock, jenže tomu se vůbec nepovedlo převzetí míče. Vhazovat budou Irové.
19'
Autor úvodní branky Bakasetas dloubl míč za irskou obranu, jenže jeho pobídku nikdo v modrém dresu Řecka nepochopil.
18'
Stopeři domácího celku kombinují s míčem na kopačkách a nikam se neženou. Řekové prožili povedený vstup do důležitého utkání.
17'
Hra je přerušena! Po tvrdém střetu zůstává na trávníku ležet jeden z domácích fotbalistů.
15'
Řecko právě vstřelilo branku! Řecko se po čtvrthodině hry dostává do vedení! K penaltě se postavil TASOS BAKASETAS a s přehledem poslal domácí do vedení!
14'
Pokutový kop pro Řecko! Jeden z obránců hostů zahrál ve vápně rukou.
14'
Sudí se dokonce jde podívat na video!
13'
Po střetu před brankou Irska čeká sudí na pokyn do sluchátka. Řeší se možná penalta pro domácí.
12'
Hostující brankář přečetl pobídku za obranu Irska, včas vyrazil ven z branky a před Masourasem míč vyboxoval.
11'
Další centr vymyslel Tsimikas takřka z brankové čáry, ale jeho pobídku obrana Irska odehrála do bezpečí.
10'
Irsko má v úvodních minutách dnešního souboje obrovské problémy s aktivitou Řecka. Hráči v modrém jsou všude o krok dříve.
8'
Na další centr si brousil zuby Evangelos Pavlidis, ale ani on urostlého stopera Egana v hlavičkovém souboji nepředčil.
7'
Domácí se znovu dostali vpřed z levé strany hrací plochy, jenže střílený přízemní centr srazila hostující defenziva na rohový kop.
6'
Tasos Bakasetas se hnal za centrem z levé strany hrací plochy, ale Egan byl v hlavičkovém souboji důraznější a odehrál míč na rohový kop.
5'
Řekové se snažili zaútočit středem hřiště, nicméně Egan v pravou chvíli vystoupil a odkopl míč do zámezí.
4'
Do rozehrávky hostujícího celku se musel zapojit brankář Bazunu, který míč nakopl na levé křídlo. Tam ale neměl spoluhráče.
3'
Stopeři domácích kombinují s míčem na kopačkách na vlastní polovině a nikam se neženou.
2'
Irové zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale defenziva Řecka byla pozorná a míč odehrála.
1'
Irové obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí si nákop pohlídali a odehráli míč do zámezí.
1'
Ještě před výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou naa hrací ploše. Řecko bude hrát v modrém, zatímco Irové obléknou bílou sadu.

Řecko: Vlachodimos – Baldock, Mavropanos, Chatzidiakos, Tsimikas – Bakasetas, Kourbelis, Mantalos – Masouras, Pavlidis, Pelkas.
Náhradníci: Athanasiadis, Paschalakis – Giakoumakis, Chatzigiovanis, Limnios, Papanikolaou, Retsos, Rota, Tzavellas, Siopis, Fountas.

Irsko: Bazunu – Doherty, Collins, Egan, Lenihan, O'Dowda – J. Cullen, Smallbone, Molumby – Idah, E. Ferguson.
Náhradníci: Kelleher, Travers – Browne, Hendrick, Johnston, Knight, McClean, O'Shea, Obafemi, McGrath, Sykes, Parrott.
Řecko

Domácí Řecko vstoupilo do kvalifikace o postup na evropský šampionát duelem na Gibraltaru, kde Řekové zvítězili s přehledem 3:0. Po tomto duelu doma hostili Litvu, se kterou uhráli jen bezbrankovou remízu. V rámci Ligy národů se Řecku podařilo postoupit z Ligy C o skupinu nahoru. Za sebou nechali Kosovo, Severní Irsko a trápící se Kypr.
Irsko

Irsko neprožilo povedený vstup do kvalifikace o postup na evropský šampionát. V úvodním kvalifikačním duelu totiž prohrálo 0:1 s Francií. Ani s výsledky v loňské Lize narodů nemohou být Irové spokojení. V Lize B nakonec ve skupině 1 obsadilo Irsko třetí pozici a postup vůbec neatakovalo. Na druhou stranu se však nemuselo strachovat o záchranu. Ani do zápasu v Aténách Irové nejdou v roli favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.