Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Skotsko - 12. října 2023   20:45

Španělsko
Španělsko
73' Morata (Navas) • 86' Sancet
2:0
(0:0)
Skotsko
Skotsko
Španělsko
Simón – Carvajal (67. Navas), Le Normand, Laporte, Balde (46. García) – Gavi, Rodri, Merino (67. Sancet) – F. Torres, Morata (C) (84. Joselu), Oyarzabal (46. Zaragoza).
Arrizabalaga, Raya – P. Torres, Ruiz, Fati, Zubimendi, David García.
Gözübüyük – Zeinstra, Balder (NED)
Estadio Olímpico de Sevilla (Sevilla).
57 619 diváků
Skotsko
Gunn – Hickey, Porteous (87. Gilmour), Hendry, McKenna, Robertson (C) (44. Patterson) – McGinn, McTominay, McGregor (87. McLean), Christie (79. Armstrong) – Dykes (79. Adams).
Kelly, Clark – Souttar, L. Cooper, L. Ferguson, G. Taylor, Jac. Brown.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:7.
Druhá půle už góly přinesla, hostům sice jejich přesný zásah nebyl pro faul uznán, to domácí se radovali. Skóre otevřeli v 73. minutě a o necelou čtvrt hodinu později svůj náskok ještě navýšili. Dvougólový náskok poté uhájili až do závěrečného hvizdu, čímž uštědřili Skotsku první porážku v kvalifikaci a snížili jeho náskok na vedoucí příčce. Španělé na něj ztrácí tři body a to mají odehráno o zápas méně.
90+6'
90+6'
Rodri ještě v posledních vteřinách prověřil střelou z dálky gólmana Skotska, ten se včas položil na trávník a míč chytil do rukavic.
90+4'
Fotbalisté z Pyrenejského poloostrova drží balón ve své moci a dopředu se už nehrnou.
90+1'
Kenny McLean poslal míč hlavou před bránu a Che Adams se snažil jej skluzem tečovat do sítě, o kousek na něj nedosáhl.
90'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Aymeric Laporte).
90'
Bryan Zaragoza se dostal na hranu malého vápna, odkud zkoušel přihrát, soupeřova obrana však míč zblokovala.
87'
Střídání v týmu Skotsko:
ze hřiště odchází Callum McGregor, přichází Kenny McLean.
87'
ze hřiště odchází Ryan Porteous, přichází Billy Gilmour.
86'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Domácí vedou už o dva góly a tohle pro ně vypadá už velmi dobře. Vše začalo obrovskou hrubicí Aarona Hickeyho, který si na levém křídle chtěl zpracovat míč, ale podklouzl, toho využil Joselu, který přihrával na střed vápna, kde se skluzem snažil zabránit nejhoršímu jeden z hráčů Skotska, to se mu nepovedlo a OIHAN SANCET dokázal míč dostat do sítě. Původně se zdálo, že to bude vlastní gól, ale ten je připsán španělskému fotbalistovi.
85'
Joselu se hned dostal do šance, když využil chyby hostující obrany, překonal vyběhnutého brankáře, avšak míč stačil zastavit jeden z protivníků.
84'
Střídání v týmu Španělsko:
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Joselu.
84'
Žlutá karta pro tým Skotsko (Jack Hendry).
83'
Do šance se dostával Stuart Armstrong, který se dostal k míči před malým vápnem, nestačil však zakončit.
82'
John McGinn nebezpečně centroval, odvrácený míč přináší jeho celku roh.
81'
Aaron Hickey střílel v pokutovém území a Che Adams ještě šikovně tečoval, Unai Simón měl štěstí, že teč byla jeho směrem.
80'
Aaron Hickey sice ležel na zemi, přesto dokázal o míč svést souboj, nakonec byl faulován, takže Skotsko u balónu zůstane.
79'
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Stuart Armstrong.
79'
ze hřiště odchází Lyndon Dykes, přichází Che Adams.
78'
Domácí dlouho kombinují mezi sebou, nyní to budou oni, kdo bude šetřit čas.
76'
Hosté si vynutili faul na útočné polovině, mohou tak zkusit zahrozit.
73'
Jesús Navas dobře odcentroval z pravé strany do vápna, kam naběhl ÁLVARO MORATA a hlavou tečoval balón ke vzdálenější tyči, mimo dosah gólmana. Tady ofsajd nebyl v žádném případě.
71'
Rychlá kombinace Španělů šanci nepřinesla, Skoti centr do vápna odvrací.
69'
Domácí byli zatlačeni na svou polovinu, rozehrávku začínají od svého vápna.
67'
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Oihan Sancet.
67'
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Jesús Navas.
65'
Gavi prudkým kolmým stříleným centrem hlavu spoluhráče nenalezl, domácí u míče zůstávají.
63'
Do šance se dostával domácí tým, avšak balón nakonec končí v zámezí.
61'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Unai Simón).
60'
Scott McTominay dokázal parádním přímým kopem na vzdálenější tyč dostat míč do sítě, ovšem jeden z jeho spoluhráčů při tom fauloval španělského gólmana a hlavní arbitr po shlédnutí videa branku neuznává.
59'
Hosté po faulu protihráče rozehrají zajímavou standardku z levého křídla.
59'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Dani Carvajal).
58'
Ferrán Torres poslal centr kolem odkryté brány Skotska, poblíž stojící Morata se ale k teči nedostal.
56'
Álvaro Morata zakončoval pravačkou z levé hranice malého vápna, míč ovšem odehrál mimo tři tyče.
54'
Bryan Zaragoza prudkou přihrávkou do vápna spoluhráče sice nenašel, Ryan Porteous však míč tečoval do zámezí a Španělé rozehrají roh. Pátý v utkání, zatímco protivník dosud nerozehrál jediný.
51'
Žlutá karta pro tým Skotsko (Nathan Patterson).
51'
Robin Le Normand se k letícímu balónu nedostal, ale kdyby ano, pískal by se ofsajd.
49'
Bryan Zaragoza se poprvé dostal k míči, zkoušel to střelou ze střední vzdálenosti, avšak balón poslal pouze nad břevno.
47'
Dlouhý míč sebral ve vápně Unai Simón do rukou a celkem snadno zasáhl.
46'
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Bryan Zaragoza.
46'
ze hřiště odchází Alejandro Balde, přichází Fran García.
46'
Máme za sebou první poločas, který gól nenabídl. Několik šancí k vidění bylo, hned v úvodu se ve velké možnosti ocitl Torres, tyč pak deset minut před koncem trefil Merino a o chvíli později skóroval Morata z ofsajdu. Hosté toho směrem dopředu příliš nepředvedli, spíš se soustředí na obranu.
45+4'
45+4'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Mikel Merino).
45+4'
Další faul domácích a teď už se bude žlutit.
45+2'
Alejandro Balde fauloval v pokutovém území Skotska, domácí tak přichází o slibně vypadající akci.
45'
Dani Carvajal střílel tvrdě z hranice vápna, ovšem trefil jen bránícího protihráče.
44'
ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Nathan Patterson.
43'
Andrew Robertson bude nucen zřejmě střídat, při své ataku se zranil tak, že nebude schopen pokračovat dál.
43'
Je tu pauza na občerstvení, která tak přichází až v závěru první půle.
41'
Andrew Robertson si počínal v útoku faulem, vinou čehož jeho celek přichází o balón.
40'
Tečovaný míč skončil za brankovou čarou vedle svatyně Španělska, rozehrávat tedy bude Unai Simón.
38'
Nyní už se sice míč po teči Álvara Moraty v síti ocitl, avšak bylo to po jednoznačném ofsajdu.
36'
Žlutá karta pro tým Skotsko (Lyndon Dykes).
34'
Mikel Oyarzabal střílel jako první, jeho ránu zblokoval obětavým pádem jeden z obránců. Akce pokračovala, ke střele se dostal Mikel Merino a míč se po ní odrazil od vzdálenější tyče, prošel po brankové lajny a skončil v zámezí. Velká škoda pro Španěly.
33'
Znovu přišel centr na Moratu, který zůstal nepokrytý obránci Skotska, Angus Gunn byl však u balónu jako první.
32'
Domácí pokračují kombinací na útočné polovině, ovšem skotská obrana je do ničeho nepouští.
30'
Álvaro Morata obehrál ležícího gólmana, posléze z ostrého úhlu trefil boční síť, ale veškeré vzrušení bylo zbytečné, neboť hráč stál v ofsajdu, takže případný gól by stejně neplatil.
30'
Angus Gunn si zpracoval míč a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, když jej odkopl do bezpečné vzdálenosti.
28'
Álvaro Morata si nabíhal na centr za skotskou obranu, zakončit se mu ovšem nepovedlo.
27'
Skotové se dožadovali faulu před hranicí pokutového území, John McGinn byl tím, kdo skončil po kontaktu s obráncem na trávníku, hlavní arbitr byl však poblíž a nechal ve hře pokračovat.
25'
Následoval dlouhý centr do vápna, který byl ovšem odvrácen, Callum McGregor s míčem ještě chvíli operoval u postranní čáry, ten mu ale utekl za ni a domácí budou vhazovat.
25'
Další faul Španělů, tentokrát na obranné polovině a je tu zajímavá standardka Skotska.
24'
Aaron Hickey dobře pohlídal míč v cestě do autu a navíc si vynutil faul.
22'
Hra zatím příliš neodpovídá postavení týmů v tabulce, kromě úvodní velké šance je to spíš nuda.
20'
Mikel Oyarzabal střílel ve vápně bez přípravy, střela mu ale vůbec nesedla a balón letí vysoko nad. Takto to jistě nezamýšlel.
19'
Alejandro Balde se pokusil projít skrz dva hráč Skotska, to se mu však nepovedlo, o míč přichází.
17'
Mikel Oyarzabal dostal špatnou přihrávku na střed, míč tak netrefil ideálně a Gunn neměl se zásahem problém.
16'
Álvaro Morata centroval z pravé strany a hledal hlavu Merina, ovšem ten byl pokryt a domácí rozehrají roh.
14'
Španělé hodně špatně zakombinovali před vápnem soupeře, ten získává míč do své moci. Fanouškům se hra zatím moc nelíbí.
12'
Alejandro Balde zkoušel křižnou střelu na vzdálenější tyč, trefil ovšem jen hlavu protihráče.
10'
Nebezpečná přihrávka domácích do šestnáctky soupeře, hostující obrana však stačila balón odvrátit do bezpečí.
8'
Domácí dvakrát odrazili útočnou akci Skotska, avšak to u míče pokračuje.
6'
Lyndon Dykes vhodil hodně daleký aut do vápna soupeře, hlavu spoluhráče však nenalezl žádnou.
5'
Balón proletěl na vzdálenější tyč, kde se snažil hlavičkovat Álvaro Morata, míč však odehrál mimo.
4'
Domácí budou zahrávat roh, ještě předtím hlavní arbitr zklidňuje emoce v pokutovém území.
2'
První velká šance Španělska, Ferrán Torres se dostal prakticky sám před brankáře, ovšem míč poslal těsně vedle tyče. Domácí začali velmi dobře.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, znějí hymny.

Španělsko: Simón – Carvajal, Le Normand, Laporte, Balde – Gavi, Rodri, Merino – F. Torres, Morata (C), Oyarzabal.
Náhradníci: Arrizabalaga, Raya – Sancet, P. Torres, Ruiz, Joselu, Fati, Zubimendi, García, Navas, David García, Zaragoza.
Trenér: L. de la Fuente.

Skotsko: Gunn – Hickey, Porteous, Hendry, McKenna, Robertson (C) – McGinn, McTominay, McGregor, Christie – Dykes.
Náhradníci: Kelly, Clark – Souttar, L. Cooper, Adams, Gilmour, Armstrong, L. Ferguson, G. Taylor, Patterson, McLean, Jac. Brown.
Trenér: S. Clarke.

Rozhodčí: Gözübüyük – Zeinstra, Balder (NED).
Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci se na mezinárodní scéně střetávají poměrně často. Poslední vzájemný duel, jak už bylo řečeno, skončil výhrou Skotska 2:0, předtím se však dvakrát za sebou radovali z výhry Španělé. Hosté v novodobé historii na půdě soupeře ještě nevyhráli.
Skotsko

Hostujícímu celku patří zaslouženě první místo, když si z pěti zápasů odnesl maximální počet bodů, postupně porazil 3:0 Kypr, 2:0 Španělsko a Gruzii, 2:1 a 3:0 vyhrál v Norsku, resp. na Kypru. Dosud tak vstřelil dvanáct branek a inkasoval jedinou se skandinávskou zemí od fotbalové star Erlinga Haalanda z penalty.
Tabulku střelců vede se šesti zásahy záložník MU Scott McTominay.
Španělsko

Země z Pyrenejského poloostrova je na druhé pozici, ovšem oproti ostatním celkům má odehráno o zápas méně. Ze čtyř dosavadních duelů si odnesla devět bodů za výhry 3:0 nad Norskem, 7:1 nad Gruzií a 6:0 nad Kyprem, prohrála pouze 0:2 na hřišti svého dnešního protivníka. Zdaleka má nejlepší skóre šestnáct vstřelených a pouze tři inkasované góly.
Nejlepšími střelci jsou tříbrankoví Joselu a Alvaro Morata, hráči Realu, resp. Atlética Madrid.
Dobrý den, kvalifikace ME dnes přinese další zápasy. Ve skupině A nás čeká pikantní duel dvou předních celků tabulky, Španělsko přivítá na svém hřišti Skotsko. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.