Je konec. Betis dokázal získat tři body, když se jedinou trefou prezentoval Castro. Domácí byli celý duel aktivnější a výsledek tak odpovídá dění na hřišti. Celta toho moc nepřevedla a její cesta k záchraně se notně komplikuje. Šance však stále je. V dalších duelech už musí naplno bodovat. To je tedy pro dnešek vše, díky za pozornost a sledujte onlajny i nadále. Pěkný zbytek víkendu.
90+3
Už se asi nic nestane, Celta Vigo si nevynutila žádný velký tlak a vyrovnání je v nedohlednu.
90
Ještě tři minuty se bude hrát nad rámec zápasu.
90
Dlouhý nákp Pranjiče nadvakrát likviduje Adrián a neměl to v souboji vůbec lehké. Zvládl to.
88
Hráči domácích pouze odkopávají míč do bezpečných míst a do rychlých brejků se nepouští.
85
Posledních pět minut a přeci jen se snaží Celta nakopávat míče před Adriánovu bránu.
84
Betis hraje dobře v defenzivě, nepouští soupeře do nějakých útočných výpadů.
82
Poslední střídání zápasu. Pranjič nastupuje místo zadáky Johnyho.
80
Domácí brání těsný výsledek i za cenu faulů. Dalším hříšníkem je Pérez.
78
Podruhé mění sestavu také kouč Resino. Do boje o vyrovnání posílá Toniho, utkání skončilo pro Laga.
75
Střídající Vadillo potrestán žlutou kartou, celkově je to v tomto aspektu již 3:3.
74
Mohlo být 2:0, ale to by musel trefil Benat bránu. On ji tedy trefil, nicméně jeho rána šla do pravé tyče.
72
Potřetí a naposledy střídají domácí. Carlose nahrazuje Paulao.
71
Dalším potrestaným hráčem je hostující Vila.
70
Za svlečení dresu inkasuje autor první dnešní branky žlutou kartu.
69
Real Betis právě vstřelil branku!
Na třetí pokus se domácí dočkali, tentokrát už to ofsajd skutečně nebyl a gól platí. Z levé strany odcentroval do vápna Chica a RUBÉN CASTRO se trefil přesně z voleje. Varas neměl šanci zasáhnout. Rychlý kontr se tak Betisu povedl dokonale a na jedničku.
68
Adrián si nadělal velké problémy a špatně řešil malou domů. Měl kliku, že tam nebyl Aspad dřív.
65
Tak přeci jen ano. Mario je zpět a s bolastivou grimasou to zkusí.
64
Mario odnešen na nosítkách mimo hřiště, to je obrázek, který nevidíme rádi. Bude muset být ošetřen a možná se už ani nevrátí do hry.
63
Hraje se od šestnáctky k šestnácte, i Celta toho v této pasáži hry mnoho nepřevedla.
62
Druhý poločas je diametrálně odlišný od toho prvního. Zatím žádná šance a ani střela na bránu.
60
"Klokani" podruhé střídají. Péreza nahrazuje Vadillo, který by měl nakopnout útočný motor pasivních domácích.
58
Utkání sleduje 38 547 diváků.
56
Změna přichází také u Betisu. Do kabin putuje Igiebor a na plac vstupuje Sevilla.
55
Hosté poprvé střídající. Orellano dohrál, na jeho místo jde Lucas.
53
Antonio Amaya snižuje počet karet na 1:2. Nyní se provinil proti pravidlům a je z toho napomenutí.
52
Carlos chtěl vybojovat před vápnem standardku, ale upadl velice okatě a sudí Teixeira mu teatrálním pád nezbaštil.
50
I ve druhém poločase je to průměrný fotbal, spíše taktická a vyčkávací bitva.
49
Celta zahrávala standardku, ale byla rozehrána prachmizerně Insou.
48
Ani jeden z trenérů nesáhl ke střídání a hraje se ve stejném složení hráčů na hřišti.
46
Pokračujeme v 18:00 hodin.
Ani se nenastavovalo a rozhodčí ukončil první poločas. První dvacet minut byli lepší domácí, pak už se ale Celta Viga dočkala srovnání pozic na hřišti a začala také hrozit. Góly jsme však neviděli. Tedy viděli, ale dvakrát byl někdo z hráčů Betisu chycen do ofsajdové pasti. Nedá se nic dělat, snad se dočkáme nějaké gólové události v další pasáži odpoledního mače.
44
A nestane ani teď, kdy Amaya vystihl záměr Aspase a před ním zakročil dobrým skluzem. Už se blížíme do cíle první pětačtyřicetiminutovky.
42
Real Betis dnes zahrával už mnoho standardek, další vyslal na Varase Benat, znovu se nic zvláštního nestalo.
40
Pět minut do konce poločasu a stále je to vyrovnaná partie. Nejprve byli lepší domácí, pak už se ale hra vyrovnala díky zlepšení Viga. Nicméně, Johny si počínal nedovoleně a fasuje žlutou kartu.
39
Fanoušci jsou v hledišti polonazí a teď je ještě víc rozparádila akce Carlose, který se dostal k malému vápnu a vystřelil. Jenomže do boční sítě. S dobrou možností tak naložil poměrně lehkovážně.
37
Trestňák byl odvrácen, leč za cenu rohového kopu.
36
Vzápětí přijde další standardka pro hráče v zelených dresech, které připomínají Bohemku.
35
Přímý kop Péreze jen vytloukla bloky ve zdi Celty Vigo.
33
Chica výborně přistoupil k Aspasovi a nedal mu v prostoru před domácí bránou žádný prostor.
31
V ofsajdu také hosté, poté si však vytvořili dobrou střeleckou pozici, když páli Orellana. Andrián jeho pokus vyrazil před sebe, kde ho pak doběhl a lapil do náruče. Nebyla to lehká situace a jak již bylo řečeno, Vigo vystrkuje drápky.
30
Hosté se postupem času dostávají do hry a jsou teď aktivnějším družstvem. Počáteční bojácnost opadla.
27
Překvapivým dloubákem z obrovské dálky to zkoušel Krohn Dehli a Adrián musel velice rychle dát zpátečku ke svému pracovišti. Nakonec zasahovat nemusel, dánský reprezentant přestřelil.
25
Prvním potrestaným hráčem dnešního zápasu je hráči Viga Natxo Insa.
24
Z dalšího mráčku už neudeřilo. Celta může rozehrávat od své svatyně.
23
Tentokrát se Castro do ofsajdové pasti nedostal a pelášil si to po pravé straně. Volil razantní střelu, kterou Varas vyráží na další rohový kop.
22
No a ani teď to Betisu nevyšlo. Do pasti se dostal Castro. Tohle by si měli domácí hráči hlídat.
21
Přes dvacet minut hry za námi, viděli jsem dva góly, které padly do sítě hostů, všechny ovšem z ofsajdu.
19
Roh také pro Vigo, před Aspasem pro jistotu odehrál míč do zámezí Nacho.
18
První jakás takás šance pro hosty. Z levé strany centroval Vila a Andrián musel na zem. Zasáhl však velice jistě před dotírajícím Aspasem.
16
Byl rozehrán na krátko a centr do pokutového území se už nevydařil podle představ.
15
Standardka pro domácí hráče. Zahrávali ji Pérez a nebezpečně hlavičkoval Pabón. Varas vytáhl míč na bránu a bude z toho další rožek.
14
Marně hledám útočníky Celty, kteří jsou prozatím hodně pasivní. Spíše se soustředí na bránění.
13
Potvrzuje to jen tlak domácích, kteří jsou jasně lepší.
12
Tak to je neuvěřitelné. Betis dal druhý gól a opět byl z ofsajdu, do kterého byl vystaven Castro. Domácí diváci už dvakrát vstávali ze sedaček, přesto jejich radost byla i tentokrát zbytečná.
10
Hraje se na polovině Viga, které dnes potřebuje bodovat. Momentálně je na sestupové pozici a takhle o záchranu se rozhodně nebojuje.
8
Stále se hraje prakticky na jednu bránu, Real Betis neustále zvyšuje svůj tlak před bránou Viga.
6
Rychlá kombinační akce domácích skončila gólem. Krásný centr vyslal Carlos a míč do sítě uklidil Pabón. Jenomže byl v ofsajdu a sudí na lajně to pozorně viděl. Správné rozhodnutí.
5
V postavení mimo hru hostující Aspas, který byl za obranou sice sám, ale nepohlídal si moment přihrávky.
4
Betis na svého soka pořádně vletěl a má tlak. Tak uvidíme, jestli v brzké době přijdě nějaká možnost.
2
Úvod patří domácím, kdy Carlos centroval ostrý centr z levé strany, proti němu výborně zasáhl Varas.
1
Plný stadion, parádně připravené hřiště, hráči nastoupení na zeleném pažitu. Vše je připraveno k začátku utkání.

Real Betis: Adrián – Nacho, Chica, Mario, Amaya – Benat, Igiebor, Pérez, Carlos, Castro – Pabón. Trenér: Pepe Mel.

Real Club Celta de Vigo: Varas – Túnes, Lago, Johny, Oubiňa – Fernández, Insa, Vila, Krohn-Dehli, Orellana – Aspas. Trenér: Abel Resino.

Rozhodčí: Teixeira – Diáz, Torre.
První vzájemný zápas:

V prvním poločase byla hra poměrně nudná. Viděli jsme pouze jednu velkou šanci, kterou měl domácí Aspas, ale neproměnil ji. Ve druhém poločase bylo k vidění už šancí víc. Ale dominovali stále hlavně brankáři. První branku vstřelil deset minut před koncem Molina. Vyrovnat mohl na konci duelu Bermejo, ale trefil pouze tyč! 1:0 byl konečný výsledek pro Real Betis.
To Real Betis je v klidu a pohodě. Lepší střed tabulky, konkrétně sedmé místo. Domácí už nemají o co hrát, spíše o prémie čest a potěšení svých fanoušků. Na poháry už to nevypadá, takže skutečně pouze zápasy o všechny aspekty, který byly vyjmenovány. Z tohoto pohledu by se hosté mohli dnes prosadit. Záleží na tom, jak Betis k tomu mači přistoupí.
Real Club Celta de Vigo: Kdo by to byl čekal, že se slavný klub bude potýkat s takovými problémy. Momentálně je na předposledním místě tabulky a na nesestupovou pozici, kde je momentálně Osasuna, ztrácí pouhopouhé dva body. Takže naděje stále je, jen už si Vigo nesmí dovolit nebodovat. Kol už moc není a nervozita může být výrazně na pochodu.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Všem nadšencům španělské kopané přeji hezký nedělní den, pěkné odpoledne. Jsem rád, že jste se rozhodli sledovat tento mač, ve kterém by se mohlo zdát, že už o nic nejde. Přesto především hosté mají o motivaci postaráno. Real Betis je v klidu na sedmém místě a hraje pouze o čest a potvrzení solidního místa v tabulce, kdežto někdejší účastník poháru UEFA balancuje na hranici sestupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.