To je z mé strany pro dnešek vše. Dobrou noc a někdy zase u sportovních online přenosů na shledanou!

Střely celkem – 14:11
Střely na bránu – 5:6
Rohy – 12:6
Držení míče – 59%:41%
Je konec! Real Sociedad vítězí na půdě Sevilly 1:2 a získává velice důležité tři body, které baskický celek posouvají v tabulce zpět na čtvrté místo před Valencii. Sen San Sebastianu o Lize mistrů tak nabírá stále reálnější obrysy.

Ve druhém poločase jsme už gól neviděli. Vše podstatné se tedy událo již v prvním dějství. V 10. minutě otevřel skóre domácí Rakitić, ale o šest minut později stejný hráč poslal míč hlavou do vlastní sítě. Ve 24. minutě pak poslal hosty do vedení 1:2 Agirretxe a tento stav se již až do konce utkání nezměnil.
90+5
Střílený centr Ivana Rakitiće končí v rukavicích Claudia Brava.
90+4
Stevanović ještě pro domácí vybojoval zajímavou standardku.
90+4
Estrada se ocitl sám před Betem, ale je máván ofsajd. Domácí rozehrávají asi svou poslední akci.
90+3
Bravo bude vykopávat od své brány a určitě nebude pospíchat.
90+2
Domácí budou vhazovat, čas se jim rychle krátí.
90+1
Žlutou kartu obdržel domácí Baba, který zasáhl loktem Íñiga Martíneze.
90+1
Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty.
90
Hosté se však ubránili.
90
Po další sražené střele Cicinha se bude kopat roh.
89
Po rohovém kopu pálil Cicinho, rána ale byla sražena obranou.
88
Nyní byl konečně vystřídán zraněný Illarramendi. Je nahrazen Rosem.
88
Vystřídali i domácí. Stevanović jde na plac místo Garyho Medela.
88
Střídat jde ale Griezmann, kterého nahrazuje Castro.
86
Illarramendi si zřejmě natáhl sval a je ošetřován. Vypadá to, že bude muset být střídán.
85
Nyní jsou v útoku domácí. Navasův centr ale hosté pohlídali a snažení Negreda či Baby k ničemu nevedlo.
84
Hosté si roh zopakují, tentokrát z druhé strany.
83
Rychlý brejk hostí zakončoval ranou z úhlu na bližší tyč Griezmann. Beto vyráží na roh.
82
Griezmann posílal ze standardky balón do vápna, jeho přízemní centr odkopl jeden z domácích obránců.
81
Kondogbia posílal míč za obranu Navasovi, ale tomu byl odmáván ofsajd.
80
Po rohovém kopu Rakitiće hlavičkoval mimo Baba.
80
Hosté střídají. Odešel Carlos Vela, nastoupil Dani Estrada.
79
Balón poslal do šestnáctky Rakitić. Odražený míč pak napálil Negredo, jeho rána byla sražena do zámezí. Rohový kop Sevilly.
78
Cadamuro obdržel žlutou kartu za přistrčení Negreda.
78
Domácí nastěhováni na polovině soupeře, ale chybí jim moment překvapení.
76
Cicinho se na pravé straně neprosadil přes De La Bellu.
75
Xabi Prieto posílal míč do šestnáctky a před Griezmannem na poslední chvíli zasáhl Kondogbia.
75
Rakitić došel s balónem až do autu, vhazovat budou hráči San Sebastianu.
74
Rakitićův roh odhlavičkoval Xabi Prieto.
73
Domácí budou kopat roh.
73
Do šestnáctky se snažil dostat střídající Cicinho, ovšem hosté ho nepustili.
72
Navas se pokoušel prosadit individuálně a to mu nevyšlo. K míči se dostávají hosté.
70
Dalekonosná střela Navase brankáře hostí ohrozit nemohla.
70
Nákop Caly Rakitić na hřišti nemohl stihnout.
68
Po rohovém kopu domácích se dostal k zakončení Cala, mezi tyče míč usměrnit nedokázal.
66
Dvojité střídání Sevilly. Cicinho nahradil Cokeho a Papa Babacar Diawara "Baba" Perottiho.
65
Rychlá kombinace hostí, která skončila nebezpečným centrem De La Belly. Beto na míč nedosáhl, ale naštěstí pro něho se k němu nedostal ani nikdo z hráčů Realu Sociedad.
64
Po standardní situaci se dostal ve vápně k míči Agirretxe, ovšem jeho volej byl velmi nepřesný.
63
Domácí Moreno vidí žlutou kartu za naskočení do Xabiho Prieta.
63
Sevilla se ubránila, ale Baskové zůstávají o balónu.
62
Střelu Griezmanna srazila domácí defenziva na roh.
61
Beto zachraňuje domácí před třetím inkasovaným gólem. Za obranou se objevil Carlos Vela, ale Beto mexického útočníka vychytal!
58
Pomezního sudího obklopili rozcvičující se náhradníci Sevilly, kterým se vůbec nelíbilo, že odmával Medelovi ofsajd. Reyes to zřejmě s protesty přehnal a vidí z ruky hlavního rozhodčího Álvareze červenou kartu. Do dnešního zápasu tak již zasáhnout nemůže.
57
Gary Medel stál s míčem sám před Bravem, ale vzrušení je zbytečné, je máván ofsajd.
56
Jesús Navas si naběhl do vápna na pas od Negreda. Ve skluzu mu chyběl krok k zakončení.
55
Agirretxe zasáhl loktem do obličeje domácího obránce Navarra a vidí žlutou kartu.
54
Negredo si opět našel místo k hlavičce, ale z dobré pozice mířil vedle.
53
Po rohovém kopu hlavičkoval Negredo a Medelovi chyběl kousek, aby u tyče doklepl míč do brány. Na balón však nedosáhl a ten tak jen prolétl do zámezí.
52
Perotti si u šestnáctky srovnal míč na střelu, ale míč mezi tyče neletěl. Nicméně tam byla teč a domácí budou kopat roh.
52
Cokeho centr odvrácen Íñigem Martínezem.
50
Dlouhý pas Rakitiće nestihl na trávníku Jesus Navas.
49
Griezmann vybojoval na polovině soupeře míč a nahrál Xabimu Prietovi, který měl před sebou poměrně dost volného prostoru. Z 20 metrů však vypálil nad.
48
Griezmann nyní nezkrotil těžký míč a Sevilla bude rozehrávat od své brány.
47
Cala teď odkopl balón pouze do autu. Vhazují hosté.
46
Ani jeden z trenérů zatím nesáhl ke změnám v sestavě.
46
Vše je již připraveno na zahájení druhé půle.
Statistiky 1. poločasu:

Střely celkem – 7:7
Střely na bránu – 4:4
Rohy – 5:3
Po prvním poločase má blíže k vítězství Real Sociedad, který vede na půdě Sevilly FC 1:2. První půle nabídla velice zajímavou podívanou se třemi góly. Ten první vstřelil už v 10. minutě Ivan Rakitić a domácí vedli. Stejný hráč se však o šest minut později trefil také do vlastní sítě a ve 24. minutě otočil skóre na stranu hostů Agirretxe. Hra se v prvním dějství přelévala ze strany na stranu a k vidění byly i další zajímavé možnosti obou týmů.
45+1
Akce domácích zastavena, jelikož byla Perottimu odpískána ruka.
45+1
Rozhodčí Álvarez nastaví v prvním poločase minutu.
44
Po chybě hostující obrany utíkal z pravé strany na Brava Negredo. Domácí kanonýr byl ve velké šanci, ale pálil pouze do boční sítě.
43
Griezmann zahrával přímý kop. Balón byl tečován zdí a skončil asi metr vedle domácí brány. Beto se jen díval, kam míč letí.
42
Navarro fauloval Velu a dostává žlutou kartu. Těžko říci, zda přímo za svůj zákrok nebo za následnou podrážděnou reakci.
41
Hra přerušena po De La Bellově faulu ve středu hřiště.
39
Na druhé straně vyzkoušel zdálky pozornost Beta Agirretxe. Domácího gólmana nepřekvapil.
38
Po nedůrazu hostujících obránců se dostal na hranici šestnáctky k míči Gary Medel, který z voleje pálil. Jeho přízemní střelu stačil Claudio Bravo vyrazit.
38
Po centru Rakitiće nekompromisně odkopl Cadamuro.
37
Griezmann vybojoval autové vhazování na Cokem.
37
Držení míče – 56%:44%
35
Navas chtěl nahrát Cokemu, ale míč skončil v autu. Domácím se nedaří podle představ.
34
Griezmann hezky uvolnil Agirretxeho, jehož prudkou střelu z hranice šestnáctky musel vytěsnit mimo svou bránu Beto. Pěkná akce hostí.
33
Po centru Rakitiće hlavičkoval Negredo. Bravo si připsal dobrý zákrok.
32
Hosté se ubránili, nicméně Andalusané zůstali u míče.
32
Coke velice dobře zapracoval a vybojoval rohový kop pro Sevillu.
31
Tato pasáž hry se odehrává ve středu hrací plochy.
29
Domácí publikum píská v reakci na některé výroky rozhodčích.
28
Po zmíněném rohu upadl ve vápně Cala. Domácí by chtěli penaltu, ale rozhodčí Álvarez zůstal klidný.
28
Další rohový kop Sevilly.
27
Fotbalisté Realu Sociedad se po domácím rohu, který zahrával Rakitić, ubránili.
26
Rakitić zkusil překvapit Brava z těžkého úhlu. Hostující gólman si svou bližší tyč pohlídal a vyrazil balón na roh.
24
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hosté otáčí skóre! Carlos Martínez poslal do šestnáctky krásný centr, který našel nepokrytého IMANOLA AGIRRETXEHO a ten pohotovým volejem poslal míč za záda nereagujícího Beta. Domácí se ještě snažili reklamovat údajné ofsajdové postavení hostujícího útočníka, ale podle rozhodčích bylo vše v pořádku.
23
Centr De La Belly dokázali domácí odvrátit.
22
Perotti se před šestnáctkou uvolnil a poté nahrál Kondogbiovi. Ten ale nezvládl zpracování a nadějnou akci svého týmu tak zazdil.
21
Rakitić posílal do šestnáctky prudký přízemní centr, hosté odkopli balón.
20
Domácí budou po zákroku Carlose Martíneze zahrávat roh.
19
Carlos Vela vidí žlutou kartu pravděpodobně za to, že po ošetření vběhl na trávník bez svolení sudího.
18
Ke střele se dostal Agirretxe, který pálil tvrdě, ale rovněž i nepřesně.
16
Ivan Rakitić opět posílá míč do sítě, ale tentokrát na to hrdý nebude! Po standardce Realu Sociedad totiž hlavou trkl do míče tak nešťastně, že ten skončil v horním růžku Betovy brány! Rakitić se tak dnes prosadil už na obou stranách hřiště.
15
Kondogbia si vysloužil první žlutou kartu utkání.
14
Hosté dobře zapresovali rozehrávku soupeře a gólman Beto raději zakopl míč jen do autu.
12
Po centru Vely scházel Agirretxemu krok k tomu, aby tečoval míč mezi tyče. Velké štěstí pro domácí.
12
Hosté se snaží odpovědět a jsou nyní u míče.
10
Sevilla právě vstřelila branku!
První roh Sevilly a první gól! Domácí překvapili soupeře rozehrávkou po zemi. Balón se v šestnáctce dostal ke Kondogbiovi, který si ho tělem pokryl a poté nahrál IVANU RAKITIĆOVI, který přízemní střelou překonal Brava.
9
Negredo se dostal do šestnáctky a pokusil se nahrát před bránu. Je z toho roh.
7
Domácí teď několikrát ztratili míč ve středu hřiště, čímž se sami dostávají pod tlak.
5
Velká šance hostí! Griezmann si narazil míč s Agirretxem a ocitl se sám před Betem. Domácí gólman mu ale stihl zmenšit střelecký úhel a zabránil gólu.
4
Rakitić se dostal v šestnáctce k hlavičce, ale ani on netrefil bránu.
2
Na druhé straně zkoušel překvapit brankáře Beta Griezmann, ovšem míč z jeho kopačky mezi tyče neletěl.
1
Domácí nastoupili aktivně! Ránu Morena nejprve zblokoval jeden z obránců a další střela Medela skončila nad.
1
Aktéři zápasu jsou již nastoupeni na hrací ploše.

Sevilla FC: Beto – Coke, Cala, Navarro, Moreno – Medel, Kondogbia – Jesús Navas, Rakitić, Perotti – Negredo. Trenér: Unai Emery

Real Sociedad San Sebastian: Bravo – Carlos Martínez, Cadamuro, Íñigo Martínez, De La Bella – Bergara, Illarramendi – Vela, Xabi Prieto, Griezmann – Agirretxe. Trenér: Philippe Montanier

Rozhodčí: Álvarez – Gallego, Barranco.

Sevilla FC: Palop – Maduro, Manu, Javi Hervás, Stevanović, Cicinho, Botía.

Real Sociedad San Sebastian: Zubikarai – Rubén Pardo, Ansotegi, Castro, Ifrán, Estrada, Ros.
Valencia dnes zvítězila 1:0 na trávníku Getafe a pro tuto chvíli tak přeskočila celek San Sebastianu v tabulce. Real Sociedad tedy potřebuje odpovědět vítězstvím v Seville.
Oba týmy se v této sezóně poprvé utkaly těsně před Vánoci v rámci 17. kola. Úspěšnější byl domácí Real Sociedad, který zvítězil 2:1. Skóre utkání otevřel v 18. minutě Mexičan Carlos Vela, za hosty však v úvodu druhé půle srovnal Gary Medel. O vítězný gól se postaral v 69. minutě Alberto De La Bella.
Sevilla FC se sice v tabulce nachází až na osmém místě, ale stále má reálnou šanci na postup do evropských pohárů. Vzhledem k obsazení finále španělského poháru totiž do Evropy půjde i sedmý celek La Ligy, a pokud se na pohárových příčkách umístí i aktuálně šestá Málaga a přitom neuspěje s odvoláním proti vyloučení z pohárů pro příští sezónu, zajistil by si účast v EL dokonce v pořadí až osmý celek tabulky. Svěřenci Unaie Emeryho tak budou chtít ve zbývajících třech zápasech toto umístění přinejmenším udržet a nejlépe ještě zaútočit na sedmý Betis, který má na svého městského rivala pětibodový náskok.

Real Sociedad je velkou senzací letošní sezóny. Malý baskický klub se tři kola před koncem stále drží na čtvrté pozici a snem a cílem je tedy uhájit toto umístění, které by Realu Sociedad zajistilo účast v play-off Ligy mistrů v příští sezóně. Bude to ale velice těžký úkol, jelikož pátá Valencia má stejně bodů a navíc velké zkušenosti z těžkých zápasů. Právě Valencii tým ze San Sebastianu v rámci 33. kola porazil 4:2, ovšem v dalších dvou duelech si připsal jediný bod za domácí remízu s o záchranu bojující Granadou. Utkání v Seville tak může být pro Basky v boji o Ligu mistrů klíčové.
Španělská La Liga v sobotu večer nabídne velice zajímavý zápas mezi Sevillou FC a překvapením sezóny Realem Sociedad. Zatímco osmí Andalusané by ještě rádi zaútočili na účast v Evropské lize, hráči Realu Sociedad budou v posledních třech kolech dělat vše pro to, aby udrželi senzační čtvrtou příčku, která by zaručovala účast v play-off milionářské Ligy mistrů. O kvalitní zábavu na sobotní večer je tak postaráno!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.