To je vše, díky za pozornost a odpoledne u zápasu Zbrojovka Brno – Dukla Praha se těším na počtenou.

ČK: Torsiglieri
Dobojováno. O osudu duelu rozhodla jedna akce, kterou dotáhl do konce Manucho. Domácí si tři body zasloužili, byli po celý zápas aktivnější a měli více ze hry. K tomu některé dobře šance, ve výsledku tedy výhra 1:0. Hosté se sice snažili a jakés takés možnosti měli, ale prosadit se nedokázali. Navíc je oslabil patnáct minut před koncem po druhé žluté kartě Torsiglieri.
90+3
Zoufalý nápor UD přeci jen přišel, ale je to spíš křeč. Nedaří se souhra a ta koncovka je dnes velmi žalostná.
90+2
Další roh pro hostující celek zahrával Vidal, ale našel pouze nepřesně střílejícího Rodriho.
90
Nastavují se tři minuty nad rámec dnešního zápasu.
90
Ne, tak centr proskotačil vápnem a tam nikdo. Jiménez může rozehrát.
90
Ještě je tu roh pro Almeríu, možná jedna z posledních šancí na vyrovnání.
90
Už se hraje poslední minuta zápasu, dá se očekávat nějaké to nastavení.
88
Pérezův centr našel ve vápně hlavičkujícího Manucha, asi nejlepší hráč zápasu přestřeluje konstrukci brány.
87
Naopak Real kontroluje hru a je s míčem daleko od svého brankáře.
86
Stále platí stav 1:0, když se o zatím rozhodující branku postaral již v 6. minutě Manucho. Hosté dohrávají zápas v deseti a zdá se, že už nemají dostatek sil na vyrovnání.
85
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Daniel Larsson, přichází Omar.
84
Larssona chytají křeče a vypadá to, že půjde ze hry. To znamená poslední změna u domácích.
83
Hosté mají kompletně vystřídáno, už jim ale moc času nezůstává.
82
Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází Corona, přichází Ramon Azeez.
81
Žlutou kartu dostává Daniel Larsson (Real Valladolid).
81
Střely na bránu 6:3, mimo 8:3. I když sledujeme menší zlepšení Almeríe, tak ta převaha Valladolidu je značná.
80
V podstatě Estaben je držákem svého týmu, nebýt jeho, už by mohl být výsledek podstatně vyšší.
79
Nicméně vzápětí mohlo podruhé udeřit. Na malém vápně střílel Jeffrén a Estaben senzačně na brankové čáře ukázal svůj skvělý reflex.
78
Střela Manucha šla doprostřed brány, kde byl Estaben být včas. Nic složitého...
76
Teď už to budou mít hráči Almeríe hodně složité. Hrají pouze v deseti a navíc domácí v posledních minutách předvádí slušnou ofenzivní smršť.
75
Hotovo, vymalováno. Torsiglieri zastavil slibně se rodící protiútok Realu a byl za to oceněn žlutou kartou. Protože už jednu měl, putuje pod sprchy.
74
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Álvaro Rubio, přichází Fausto Rossi.
73
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javi Guerra, přichází Jeffrén.
72
Spektukulární záležitost. Ruedova bomba letěla do levé šibenice, ale o kousek ji minula. Jednak zásluhou jemné teče výborně chytajícího Estabana a jednak břevna, od kterého se míč odrazil mimo.
71
Hra je znovu přerušena a je tu obrovská šance pro Valladolid. Standardka zhruba dvacet metrů od Estabanovy brány.
70
Dvacet minut před koncem vyzkoušel pozornost Jiméneze střídající Rodri, ale jeho pokus šel přesně do míst, kde gólman byl.
69
Esteban se nebojí rozehrávat i v krkolomných pozicích, znovu byl pod tlakem a poradil si velice dobře.
68
Další oživení do útoku předvedl trenér hostů, záleží teď na Rodrim, jak se předvede on.
67
Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází Óscar Díaz, přichází Rodri.
66
Na velkém vápně nebezpečně operoval Guerra a možná měl střílet. Nakonec zvolil přihrávku do míst, kde nikdo nebyl. Poté si obrana ve složité situaci poradila.
65
Gonzáles nevěděl co s míčem, tak ho poslal na Estebana z velké dálky. Žádný problém pro tohoto španělského brankáře.
64
Larsson si hledal cestu středem hřiště, ale tvrdě narazil.
62
Guerra upadl před vápnem a reklamuje faul na svou osobu, ale spíš by si koledoval o žlutou kartu za svou hereckou vložku.
61
Tak nakonec jsou to první hosté, kteří se snaží oživit svou hru střídáním. Druhý poločas nehrají vůbec špatně, jen to chce klid a přesnost v koncovce.
60
Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází Fernando Soriano, přichází Jonathan Zongo.
60
Po něm byla před bránou taková nepřehledná trma vrma, ale nakonev vše vyřešil Jiménez, která zachytil míč do rukavic.
59
Sražený centr Vidala a bude z toho rohový kop? Bude, i když to vypadalo spíše na odkop.
58
Dají se očekávat nějaké personální změny v sestavách, u lajny už je docela rušno. Tak uvidíme, kdo se nakonec rozhodne pro střídání.
57
Tohle už je daleko odvážnější hra hostů, kteří jsou v této pasáži utkání nebezpečnější.
56
Platí to i v tomto případě, protože Almería měla tutovku jako Brno. Vidal si naběhl na přetažený centr Díaze, který mířil ke vzdálenější tyči a byť byl v těžkém úhlu, jen o chloupek míjí Jiménezovo zařízení.
55
I ve druhém poločase není o zajímavé momenty nouze.
54
Pěkná střela Peréze, který technickou ranou obhodil zeď a zamířil těsně nad bránu. Opět mnoho nechybělo, gólman by zřejmě neměl šanci zareagovat.
53
Možná teď, standardka pro Real ze zhruba pětadvaceti metrů.
53
Valladolid zlobí dál. Trestný kop Péreze nebyl vůbec špatný, míč se stále pohybuje v pokutovém území vedoucího týmu, ale šance se zatím nekoná.
52
Vzápětí na druhé straně nebezpečně pálil Larsson a pořádně procvičil brankáře Estabana, jenž se musel vrhnout tygřím skokem ke své levé tyči.
51
Tak to nebylo vůbec špatné a pro Real to dopadlo se štěstím dobře. Centr Soriana tečoval obránce Rueda a míč málem zapadl po jeho odrazu do vlastní brány. Chyběl skutečně kousek.
50
Na druhé straně chtěl prověřit pozornost Jiméneze útočník Diáz, jenže mu ta rána vůbec nesedla.
49
Manucho je i nadále při chuti, nyní se uvolnil na levé straně hřiště a pořádně protáhl svým centrem Estebana. Ten musel zakročit.
48
Real začal znovu velmi ofenzivním pojetím hry, Manucho si hledal prostor, odkud by zakončil, nakonec mu do střely vložil nohu obránce Trujillo.
47
Jdeme do druhého poločasu, zatím v něm neregistrujeme žádnou změnu v sestavě.

Držení míče v %: 52:48
Je tu konec prvního poločasu, domácí byli již od začátku zápasu lepším a nebezpečnějším mužstvem. Také se ujala šance, kterou proměnil s jistotou Manucho. Pak si musel Estaban připsat pár ostřejších zákroků a tím podržet své mužstvo. Naopak jeho spoluhráči toho moc nepřevedli a nějakou nebezpečnou akci nepřevedli. Do druhého poločasu tak mají rozhodně co zlepšovat.
Druhý poločas začne přibližně ve 13:02.
45
45
Ještě v samotném závěru byla k vidění standardka v podání Susa, ale pro jeho střílený centr si v poklidu došel brankář Realu. Tím končí první dějství.
44
Už se hraje poslední minuta poločasu, který měl dobré tempo a nebude důvod něco nastavovat.
43
Tak přeci jen šance. Diáz si dokázal zpracovat míč velice rychle a v tísni vypálil. Chyběl metr, možná dva. Jen to zahučelo na stadionu, ale Jiménez může zůstat v pohodě.
42
Přetažený centr Soriana nemohl brankáře Valladolidu překvapit. V klidu podrží míč a rozehraje od své svatyně.
41
I tohle Jaime Jiménez zvládl, musel jít hodně daleko ze své brány, ale byl u míče dřív, než rozběhnutý Diáz.
40
Ještě pět minut do konce prvního poločasu, momentálně sledujeme hodně kostrbaté rozehrávky obou týmů.
39
Teď si Jiménez zahrával. Při malé domů dlouho držel míč a začal kličkovat proti napadajícím hráčům. Nakonec to zvládl s elegancí útočníka.
38
Ani podruhé to nevyšlo, Švéd Larsson tentokrát zpětnou přihrávkou hledal Manucha, ten jeho záměr nedokázal správně odhadnout.
37
Larssonova nabídka na rozběhnutého Guerru postrádala větší přesnost.
36
O domácí aktivitě vypovídá i statistika střel na bránu 4:1, respektive mimo 5:0.
35
Takové souboje k fotbalu patří, nebyla v tom žádná záludnost. Nicméně deset minut do konce poločasu a Esteban si na nedostatek práce nemůže stěžovat.
34
Chorvat Rukavina nacentroval před bránu, kde se utkal v souboji brankář Esteban s Manuchem, hůř z toho vyvázl brankář, který zůstává ležet na trávníku. Domácí fotbalista se mu ihned omlouvá a vypadá to, že bude vše v pořádku.
33
To na opačné straně pažitu si Real připsal další střelu. Do míče se opřel velké dálky Larsson, jenže míč pozdravil fanoušky na tribuně za bránou.
32
Almería se v posledních minutách snaží něco s výsledkem udělat, ale kombinace vázne. Chybí přesnější finální přihrávka.
31
Tohle už vyjít nemohlo a nebylo to navíc nebezpečné. Tébar nevěděl co s míčem, tak jej poslal před bránu, tam však nebyl nikdo. Pouze Jiménez.
30
Zahrávali ji Mané, který ale našel ve vápně pouze vyběhnuvšího brankáře domácích.
29
Pozor na Almeríu, která vybojoval standardku před Jiménezovou bránou.
28
Valladolid je i nadále nebezpečný a je určitě pozitivní, že se nebojí střílet z každé pozice. I když to vždycky nemusí vyjít. Jako nyní při ráně Manucha hodně vedle.
27
Posléze z rohového kopu hledal Pérez někoho ze svých spoluhráčů, ale ti byli dobře střeženi.
26
Obrovská šance pro Real. Gonzáles dostal přesnou přihrávku na puntík, kde se ihned zorientoval a vypálil, avšak Esteban dokázal svůj tým skvěle podržet. To byl hodně důležitý zákrok.
25
Žlutou kartu dostává Marco Torsiglieri (UD Almería).
24
Torsiglieri si klestil cestu do pokutového území, ale nedokázal zakončit. Navíc zbytečně fauloval.
23
Hra se malinko uklidnila, více do hry se začínají zapojovat také hosté.
22
Rukavina také nehraje vůbec špatný zápas, jeho štiplavý centr do vápna se štěstím lapil do náruče Esteban.
21
Stále je to za krásného slunečného dne zajímavá podívaná, hraje se převážně na útočné polovině Realu.
20
Vzápětí se Manucho dostal za obranu soupeře, ale jeho útočné rejdy tentokrát přerušilo postavení mimo hru.
18
Pérez je také při chuti, vůbec se dlouho nerozmýšlel a práskl dělovku na bránu Estebana, těsně míjí jeho horní tyč.
17
Přetažený centr Peni proletěl pouze vápnem, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl.
16
Guerra je hodně aktivní, stále si nabíhá a hledá volné prostory, nyní byl však chycen do ofsajdu.
15
Ale nesmí zapomínat na bránění, neboť už několikrát hrozil soupeř z brejků. Své o to ví chorvatský fotbalista Rukavina, jenž zastavil hráče jen za cenu faulu a žluté karty.
14
Real je stále lepším a běhavějším mužstvem. Hrozí především po krajích.
13
Byl z toho roh a opět nebezpečí před bránu Almeríe. Nakonec si však obrana dokázala v tísni poradit.
12
To Esteban se musí znovu činit. Musel pokrýt nebezpečnou střelu z dálky, která před ním skočila. Autorem projektilu Guerra.
11
Kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby se hosté přeci jen prosadili a Diáz nebyl v těsném ofsajdu. V zakončení si počínal výborně, ale není mu to nic platné.
10
Nepřesná rozehrávka Vidala končí až u brankáře Jiméneze.
9
Zatím se hraje velice zajímavý a pohledný fotbal. Za necelých deset minut hry jsme už viděli plno zajímavých věcí.
8
Další dobrou šanci měl Guerra, který hlavičkoval z dobrého prostoru, leč přímo do rukavic brankáře Estebana.
7
Žlutou kartu dostává Antonio Rukavina (Real Valladolid).
6
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Na druhé straně je vše v pořádku. MANUCHO měl snadnou práci, protože si zaběhl na vzdálenější tyč a využil naprosto přesného centru Peni. Pak už stačilo jen dopravit míč do takřka prázdné svatyně. Domácí tak velice záhy otevírají skóre zápasu. Asistence: Carlos Peña.
5
No a mohlo být veselo v hostujícím sektoru. To by se ale do těsné ofsajdové pasti nemohl chytit Díaz, který sice vstřelil branku, ale nemůže platit. Udělal to sice parádně, provedl dvě kličky i přesně zakončil, bohužel.
4
Domácí se do zápasu pustili s pořádnou vervou. Do dalšího dobrého pokusu se dostal Valiente a jeho hlavička končí těsně vedle.
3
Z následného rohu se už Almería dokázala ubránit.
2
První zajímavá situace před brankou hostujícího Estebana. Zkušený obránce Rukavina vypálil z hranice vápna a jeho pokus byl těsně sražen mimo bránu.
1
Vše je připraveno na začátek zápasu. Stadion je slušně zaplněn, počasí ideální, jdeme na to.

Real Valladolid: Jaime Jiménez – Rukavina, Rueda, Valiente, Peña – D. Larsson, Pérez, Rubio (C), Ó. González – Guerra, Manucho.
Náhradníci: Mariño – Baraja, Bergdich, Rossi, Omar, Jeffrén, Osorio.

UD Almería: Esteban – Rafita, Trujillo, Torsiglieri, Mané – Tébar, Suso, Corona (C), F. Soriano, Vidal – Díaz.
Náhradníci: Julián – M. Silva, Nélson, Azeez, Zongo, Rodri, Barbosa.

Rozhodčí: Teixeira – Díaz, Torre.
Real Valladolid:

Dnešní domácí jsou na tom špatně a potřebují v duelu o šest bodů uspět, aby se dotáhli na svého soka v tabulce. Posuďte sami níže.