Athletic Bilbao - Osasuna: To měl být gól! Williams zakončil těsně vedle brány

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Pěkný zbytek dne!
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 5:5. Fauly: 10:11.
Je dobojováno! Athletic Bilbao překvapivě ztrácí body na domácí půdě za remízu 1:1 s Osasunou! Hosté vlétli do utkání neohroženě a už ve čtvrté minutě se dostali do první šance! Na gól si však museli počkat do 23. minuty, kdy se po rohovém kopu prosadil Oriol Riera ! Domácí se však rychle vrátili do zápasu. Po Sabinově akci vyrovnal Raúl García ! O minutu později už mohlo Bilbao vést, ale Iker Muniain vypálil nad branku! Ve druhém poločase už domácí pouze dobývali branku Osasuny! Aritz Aduriz po svém příchodu hlavou protáhl brankáře a poté sklepl míč pro Rica, ale ani on nerozjásal zaplněné tribuny! Dvě minuty před koncem odmítl slávu Iňaki Williams a hosté se tak úspěšně ubránili!
90+3
90+3
V závěrečné minutě nastavení zahrávali hosté přímý kop! Osasuna se ale rozhodla pro rozehrávku do kombinace. Hosté chtějí dnešní zápas dohrát s míčem na kopačkách.
90+2
Raúl García adresoval vysoký centr do pokutového území. Za míčem se hnal Aritz Aduriz, ale před domácí hvězdou sebral míč do rukavic Nauzet Pérez.
90+1
Nastavují se tři minuty!
90
Osasuna se ubránila dalšímu výpadu Bilbaa po levé straně! Domácí fotbalisté se nemohou dostat do pokutového území. Hosté brání v deseti lidech.
89
Domácí už soupeři takřka nepůjčují míč! Po dlouhé době se probudili také příznivci Bilbaa, kteří své oblíbence ženou hlasitým skandováním za vstřelením vítězně branky.
88
To snad není možné! Domácí zahodili obrovskou možnost! Iňaki Williams si naběhl na malé vápno, kam obdržel centr, ale z těsné blízkosti poslal míč mimo tři tyče!
87
Hosté odkopli míč na polovinu Bilbaa. Domácí hráči zapojili do kombinace také svého brankáře. Baskickému celku ubíhá čas hodně rychle.
86
Iňaki Williams centroval z pravé strany do pokutového území. Před brankou Osasuny bylo snad sedm hráčů v zeleném a David García bez problémů odhlavičkoval balón do bezpečí.
85
Raúl García operoval s míčem na pravé straně. Oier jej skvělou poziční hrou vytlačil až k rohovému praporku a domácí fotbalista už nedokázal odcentrovat.
84
Další nedovolený zákrok domácích! Iňaki Williams se natahoval po míči, jenže místo něj trefil nohu jednoho ze soupeřů. Hosté nasbírají další vteřinky k dobru.
83
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Sergio León, přichází Antonio Otegui.
82
Tlak domácích na malou chvíli ustane! Iñigo Lekue se totiž na pravé straně hrací plochy dopustil prohřešku proti pravidlům. Hosté s rozehrávkou přímého kopu nebudou spěchat.
81
Další velká šance Bilbaa! Aduriz sklepl míč pro sebe pro Rica, jež se bez váhání opřel do skákavého míče, jenže jeho dělovka skončila nad břevnem!
80
Hra je přerušena! V pokutovém území Osasuny zůstává ležet Miguel de las Cuevas. Hostující záložník se drží za levý kotník, ale podle všeho bude pokračovat.
79
Iňaki Williams si zpracoval míč na hranici pokutového území. Domácí záložník se však příliš dlouhou rozmýšlel a dloubákem do vápna odevzdal míč soupeři.
78
Aritz Aduriz si v pokutovém území naskočil na centr z pravé strany, ale jeho dobrou hlavičku dokázal Nauzet Pérez vytěsnit mimo tři tyče!
77
Centrovaný míč z pravé strany si v pokutovém území hostů pohlídal Unai García. Hostující stoper odpravil míč daleko od branky Osasuny. Bilbao musí začít nanovo.
76
Do hry se musel zapojit také Gorka Iraizoz! Domácí brankář musel odkopnout míč před napadajícím Leónem! Bilbau se rychle krátí čas na vstřelení vedoucí branky!
75
Aritz Aduriz se prodral do pokutového území, snažil si obhodit dva obránce, ale míč mu utekl do zámezí. Domácí nevybojovali ani rohový kop, Nauzet Pérez bude odkopávat.
74
Žlutou kartu dostává Oier (CA Osasuna).
74
Domácí měli k dispozici přímý kop z nadějné pozice! Ani z něj však fotbalisté Bilbaa branku Osasuny neohrozili. Brankář Nauzet Pérez nemá ve druhé půli moc práce.
72
Na listinu potrestaných hráčů se zapíše také střídající Mikel Rico! Domácí fotbalista trefil ostrým skluzem Leóna.
71
Domácím se prostě nedaří ohrozit branku soupeře! Na pravé straně operoval s míčem Xabier Etxeita, ale jeho přetažený centr nenašel nikoho z domácích hráčů.
70
Raúl García chtěl prodloužit míč na nabíhajícího spoluhráče, nicméně Alex Berenguer jeho úmysl dobře přečetl a zastavil příliš pomalou kolmici.
69
Hosté už na jakékoliv útočení zcela rezignovali a nyní se koncentrují na bránění cenného bodu. Oier vybojoval míč na hranici šestnáctky a odkopl jej daleko od branky.
68
Ofsajd také na druhé straně! Své postavení si nepohlídal střídající Rico a nemohl pokračovat v postupu s míčem na branku z pravé strany.
67
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází Mikel Rico.
66
Oier vyslal míč do pokutového území domácího celku, kde se za míčem hnal Sergio León, ale agilní útočník Osasuny se v době přihrávky pohyboval za hranicí ofsajdu.
65
Sám Beñat Etxebarria se ujal exekuce rohového kopu. Domácí šikula posail míč na hlavu Etxeity, ale stoper Bilbaa si neseřídil mířidla. Míč prolétl kolem zadní tyče.
64
Bilbao se tlačí do útoku, ale hostující brankář zatím může zůstat klidný! Beñat Etxebarria držel míč na pravé straně a jeho centr srazila obrana Osasuny na rohový kop.
63
Aritz Aduriz se obratně otočil s míčem okolo obránce, posunul si balón do pokutového území, ale ke střele se nedostal! Do cesty se mu totiž postavil Miguel Flaño.
62
Sergio León už zase běhá jako laňka! Hostující fotbalista se nyní pustil do hlavičkového souboje na půlící čáře, ale v duelu si pomohl rukami a dopustil se faulu.
61
Fausto si ve středu hřiště potáhl míč do vzdálenosti třiceti metrů od branky domácích a vypálil levačkou. Jeho ránu těsně nad zemí zastavil připravený obránce.
60
Iker Muniain dal najevo svou nevoli s rozhodnutím hlavního arbitra a rozhodčí mu za nesportovní chování udělil žlutou kartu!
59
Alex Berenguer se vydal na výlet podél levé postranní čáry. Krajní obránce hostujícího celku prošel s míčem přes polovinu hrací plochy a vybojoval autové vhazování.
58
Aduriz si počkal na oblouček do pokutového území, zastihl míč u brankové čáry a odcentroval na zadní tyč. Domácí útočník přetaženým centrem nenašel nikoho ze spoluhráčů.
57
Sergio León ale vypadá, že bude v pořádku! Hosté už měli nachystané střídání, ale útočník Osasuny dal jasným znamením najevo, že chce pokračovat ve hře.
56
Hra je přerušena! Na trávníku tentokrát zůstává ležet Sergio León! S hostujícím fotbalistou to nevypadá vůbec dobře! Hosté mají k dispozici pouze jediné střídání.
55
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Sabin, přichází Aritz Aduriz.
54
Domácí se rozhodli uklidnit hru kombinací na své polovině. Bilbao je ve druhém poločase lepším týmem a nepůjčuje soupeři míč. Osasuna se koncentruje převážně na bránění.
53
Iňaki Williams si krásným prvním dotekem posunul míč za obránce a uháněl s míčem vpřed po pravé straně. Domácí záložník dokonce odcentroval před branku, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
52
Bilbao zahrávalo přímý kop z nadějné pozice. Raúl García vyslal do pokutového území prudký centr, ale míč se od Beňata odrazil jen k zadákům Osasuny.
51
Šance také na druhé straně! Miguel de las Cuevas dostal přihrávku na levou stranu, zasekl si míč okolo obránce a ránou po zemi těsně minul pravou tyčku!
50
Beñat Etxebarria vymyslel prudkou pobídku na hranici velkého vápna. Na míč si naskočil Sabin, jež ale zády k brance pouze lízl míč a poslal jej mimo tři tyče.
49
Domácí jsou od úvodu druhého poločasu aktivnějším týmem. Raúl García centroval do pokutového území, jenže jeho pobídku zastavila obrana hostů.
48
Velká šance Bilbaa! Domácí se dostali do přečíslení. Přihrávku do pokutového území z levé strany vyslal Iker Muniain, ale jeho pobídku před nabíhajícím Williamsem odkopl vracející se obránce! Williams by zakončoval do prázdné branky!
47
Domácí záložník Iker Muniain to přehnal s agresivitou v souboji na polovině hrací plochy. Domácí fotbalista si vyšlápl na jednoho z obránců a sudí mu odpískal nedovolený zákrok.
46
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Iñigo Lekue.
46
Hosté zahájili výkopem druhý poločas dnešního utkání. Osasuna se okamžitě řítila do útoku, ale Mikel San José zastavil přihrávku těsně nad zemí.
46
První poločas je u konce! Diváci na stadionu zatím sledují parádní podívanou! Hostující Osasuna nepřijela jen bránit, ale hosté začali velmi aktivně! Odměnou jim ve 23. minutě bylo vedení, které po rohovém kopu zajistil Oriol Riera ! Bilbao však o šest minut později vyrovnalo zásluhou Raúla Garcíi! Pro Osasunu tím komplikace nekončily! Pro zranění museli ze hry odstoupit Digard a Riera! Hosté to budou mít ve druhé půli velmi složité! Do kabin se ale odchází za nerozhodného stavu 1:1!
45+2
45+2
Beñat Etxebarria na polovině hrací plochy dojel Sergio Leóna! Hostující fotbalista se z trávníků zvedá velice těžce. Pro trenéra Osasuny by jeho zranění bylo obrovský problém!
45+1
Nastavují se dvě minuty!
45
Bilbao si už zbytečně nechce komplikovat závěr první půle! Domácí fotbalisté kombinují s míčem na své polovině a nepouštějí se do útočení. Nikdo z hostů jejich rozehrávku neatakuje.
44
Sergio León si hledal cestu skrz obranu domácího celku! Hostující útočník se vydal za dlouhou přihrávkou, ale radost mu zkazil rozhodčí, jež odpískal ofsajd!
43
Iker Muniain se zapojil do kombinace v hloubi hracího pole. Aktivní fotbalista domácího celku obdržel přihrávku do běhu, kterou si špatně zpracoval a míč mu utekl k soupeři.
42
Střídající Kenan se ihned zapojil do útoku Osasuny. Hostující fotbalista však hlavou pouze prodloužil míč do pokutového území, kde si jej sebral Gorka Iraizoz.
41
Óscar de Marcos zkusil překvapit defenzívu Osasuny vysokou přihrávkou na Miniaina. Druhý jmenovaný se k míči neprobil, jelikož před ním zasáhl Roberto Torres.
40
Další komplikace pro hosty! Oriol Riera musí odstoupit kvůli zranění, místo něj přichází na trávník Kenan!
39
Hra je znovu přerušena! V pokutovém území hostujícího celku zůstal po rohovém kopu ležet Oriol Riera, ke kterému už se sbíhají lékaři Osasuny. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
38
Bilbao zahrávalo další rohový kop. Centr od rohového praporku se snesl do klubka hlavičkářů, jenže nikdo v pruhovaném dresu se neprotlačil k zakončení.
37
Iňaki Williams si sbíhal na prudkou přihrávku za obranu Osasuny. Před domácí rychlonožkou ale stačil zasáhnout Alex Berenguer, jež hlavou poslal míč do bezpečí.
36
Hra je přerušena! Na trávníku zůstává ležet Iker Muniain, jež v jednom ze soubojů schytal úder loktem do obličeje. Domácí záložník ale bude schopen pokračovat.
35
Domácí jsou v posledních minutách lepším týmem a Bilbao se neustále tlačí do útoku. Postup domácího celku po pravé straně však zastavil Sergio León.
34
Alex Berenguer vymyslel dlouhé autové vhazování do pokutového území. Iňaki Williams ale zastal skvělou roli i v obranné činnosti a vytlačil svého soka za hranici šestnáctky.
33
Hostující Didier Digard musí kvůli zranění opustit hrací plochu, na jeho místo přichází Fausto.
32
Do kombinace se zapojil také Gorka Iraizoz. Domácí brankář se vytáhl takřka na polovinu hrací plochy a okamžitě přihrál míč domácím zadákům.
31
Bilbao zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč z kopačky Beňata našel jen hlavu připraveného obránce, který míč vyhlavičkoval ven z pokutového území.
30
Další dobrá možnost domácího celku! Iker Muniain se rychlou zasekávačkou dostal do střelecké pozice, jenže z ostrého úhlu poslal míč nad břevno!
28
Bilbao právě vstřelilo branku!
A máme vyrovnáno! Osasuně vedení moc dlouho nevydrželo! Sabin podržel míč v pokutovém území, rychlou kličkou se zbavil obránce a odcentroval přesně na hlavu RAÚLA GARCÍI, který dopravil míč do hostující sítě!
27
Mikel Balenziaga se elegantní patičkou zbavil dotírajícího soupeře. Domácí obránce odpravil míč na polovinu soupeře a Bilbao může spěchat do útoku.
26
Iňaki Williams chtěl procpat míč do pokutového území, jenže v cestě mu stála hradba fotbalistů v zelených dresech. Bilbao znovu neuspělo a domácí obracejí hru na svou polovinu.
25
Domácí jsou po obdržené brance poněkud opaření a nyní se nemohou prodrat do blízkosti pokutového území Osasuny. Zcela utichli také domácí fanoušci.
23
Osasuna právě vstřelila branku!
Hosté se ujímají vedení! Osasuna zahrávala rohový kop. Centrovaný míč si našel ORIOL RIERA, který vyšplhal ze všech nejvýše a nádhernou hlavičkou k tyči otevřel skóre dnešního utkání!
22
První obrovská šance domácího celku! Do balónu se krásně položil Mikel San José. Jeho pokus směřoval do dolního rohu, ale brankář Nauzet Pérez předvedl vynikající zákrok!
21
Bilbao zahrávalo rohový kop. Centr se snesl do shluku těl na značce pokutového kopu, ale nikdo v domácím dresu se přes obránce nedostal do zakončení.
20
Iker Muniain se znovu přiblížil s míčem k pokutovému území. Domácí fotbalista chtěl vzít odpovědnost na sebe, a proto šel do kličky, kterou ale obránce hostů přečetl.
19
Domácí měli k dispozici přímý kop z nadějné pozice. Do míče se opřel Beñat Etxebarria, jehož centr chtěl prodloužit Sabin, ale míč se od jeho hlavy odrazil jen k zadákům Osasuny.
18
Xabier Etxeita zahrál na nervy domácím fanouškům! Domácí stoper totiž dlouho vyčkával s rozehrávkou. Oriol Riera se jej vydal napadat a Etxeita trefil právě Rieru. Naštěstí pro Bilbao se míč odrazil do autu.
17
Iňaki Williams vlétl na polovině hrací plochy do Digarda a nedovoleným způsobem jej poslal na zem. Rozhodčí byl od celé situace několik metrů a odpískal faul domácího hráče.
16
Miguel de las Cuevas si vzal přetažený centr na hranici velkého vápna, prošel s míčem do pokutového území a centrem před branku hledal své spoluhráče. Nikdo v zeleném se k zakončení nedostal.
15
Oier chtěl podpořit útok hostujícího celku náběhem po pravé straně. Pravý obránce Osasuny se s míčem dostal až na půlící čáru, kde mu vystavil stopku jeden z domácích.
14
Před branku Osasuny přilétl další dobrý centr z levé strany, avšak Iker Muniain se tentokrát provinil nedovoleným zákrokem a hosté si na malou chvíli mohou oddechnout.
13
Bilbao zahrávalo rohový kop. Beñat Etxebarria vymyslel prudký centr na přední tyč, kde si dělal místo Aymeric Laporte, ale domácí stoper v těžké pozici nedokázal zakončit.
12
Osasuna vlétla do utkání velmi odvážně! Roberto Torres se vydal na individuální průnik podél levé postranní čáry a Iňaki Williams jej musel faulovat. Domácí si musejí dávat pozor.
11
Unai García rozehrál přímý kop dlouhým míčem do pokutového území. Na hranici velkého vápna stál připravený Beñat Etxebarria, jež odpravil míč do bezpečí.
10
Hosté zahrávali rohový kop! Do pokutového území přilétl vysoký centr, na který si naskočil Oriol Riera, ale nepříliš razantní hlavičku umístil do rukavic připraveného Iraizoze.
9
A právě Sergio León se o pár sekund později pustil do hlavičkového souboje v pokutovém území. Hostující fotbalista však nedovoleně atakoval domácího brankáře a Bilbao bude rozehrávat.
8
Sergio León se hnal na polovinu domácího celku. León upaloval za přihrávkou na levou stranu, ale domácí obránce jej tělem vytlačil mimo hrací plochu.
7
Další dobrá akce Bilbaa! Za prudkým centrem do pokutového území se hnal Iňaki Williams, ale ani on ve skluzu nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče.
6
Domácí Iker Muniain je od úvodní minuty hodně aktivní. Fotbalista Bilbaa se nyní pustil do hlavičkového souboje na polovině protivníka, ale ve vzduchu se provinil proti pravidlům.
5
Iker Muniain si znovu nabíhal za obranu hostujícího celku, kam také směřovala vysoká přihrávka, jenže připravený obránce hostů míč před Muniainem hlavou odpravil do bezpečí.
4
Poprvé v utkání se do útoku prohnala Osasuna a hned z toho byla zajímavá možnost! Miguel Flaño si sběhl na oblouček do pokutového území, ale z ostrého úhlu trefil jen nohu domácího brankáře!
3
Óscar de Marcos našel vhazování Garcíu, jež se ale rozhodl pro přihrávku na obránce. Bilbao od úvodní minuty soupeři takřka nepůjčuje míč a vyčkává na skulinky v obraně Osasuny.
2
Raúl García operoval s míčem v blízkosti pokutového území. Do vápna si naběhl Iker Muniain, jež však obdržel přihrávku na paty a neohrozil hostující branku.
1
Bilbao obstaralo výkop do dnešního utkání. Domácí se okamžitě hnali do útoku, nicméně kombinace domácího celku po pravé straně úspěch nepřinesla.
1
Hlavní aktéři dnešního utkání už nastupují na hrací plochu! Bilbao bude hrát v klasické bíločervené kombinaci, zatímco Osasuna zvolila zelené dresy!

Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San José, Etxebarria – I. Williams, Raúl García, Muniain – Sabin.
Náhradníci: Arrizabalaga – Eraso, Susaeta, Lekue, M. Rico, Aduriz, Yeray.

CA Osasuna: N. Pérez – Oier, D. García, M. Flaño, U. García, Berenguer – R. Torres, Digard, de las Cuevas – O. Riera, León.
Náhradníci: Fernández – Fausto, Romero, Mérida, Kenan, Buñuel, Otegui..
Vzájemné duely

Dnešní soupeři se naposledy utkali v srpnu loňského roku v rámci přátelského utkání! Osasuna v něm porazila oslabené Bilbao 2:0!
Athletic Bilbao

Bilbao se po špatném vstupu do nové ligové sezóny začíná zvedat a už se vyšvihlo na sedmou pozici! Athletic vybojoval v devíti kolech patnáct bodů a v případě výhry se posune na šesté místo! Na domácí půdě vyhrálo Bilbao tři ze čtyř duelů a před svými fanoušky je velmi silné! Athletic se navíc i letos může spolehnout na Aritze Adurize, který už pětkrát rozvlnil síť! V posledním ligovém kole potrápilo Bilbao slavný Real Madrid, ale nakonec na Santiago Bernabeu prohrálo 1:2!
CA Osasuna

Osasuna se v dosavadním průběhu nejvyšší španělské soutěže jeví jako jeden z kandidátů na sestup! Dnešní hostující celek vybojoval v devíti kolech pouhých šest bodů a patří mu předposlední pozice! Nadějí pro Osasunu je, že čtyři z šesti bodů vybojovala na hřištích soupeřů! V minulém kole se však Osasuně vůbec nedařilo! Na svém stadionu prohrála 1:2 s Betisem!
Příjemné nedělní odpoledne všem fanynkám a fanouškům španělského fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z Primera Division! Společně se dnes zaměříme na duel mezi Athleticem Bilbao a CA Osasuna! Výkop je stanoven na 16:15!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.