SESTŘIH La Ligy: Leganés - Real Madrid 2:4. Morata táhl favorita

Je tu konec zápasu 30. kola Primera Division mezi Leganés a Realem Madrid. Především v prvním poločase jsme sledovali skutečně velmi pohlednou podívanou, která přinesla pět gólů. Po přestávce hosté z Madridu rychle navýšili své vedení na 4:2 a ve zbytku zápasu si pak již pouze hlídali svůj dvoubrankový náskok. To se jim povedlo, a tak se po zásluze opět postouvají na první místo tabulky před druhou Barcelonu.
90+3
90+3
Nyní již Real dohrává dnešní zápas v klidu. Zdá se, že další šanci již dnes neuvidíme.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90+1
Po následném přímém kopu se hosté tak trochu šťastně ubránili. Nyní jsou ale již opět u balonu a snaží se hrát co nejdále od brány Navase.
90
Rodící se šanci domácích zastavil faulem za žlutou kartu Nacho.
89
Fotbalovou parádu nyní předvedl Lucas Vázquez, který díky perfektnímu driblinku středem hřiště obelstil hned tři protihráče. Skvěle ho ale následně vychytal Herrerín.
87
Dnešní utkání sleduje 10.922 diváků.
86
Po následném přímém kopu zasáhl Herrerín nepřesvědčivě a po přímém kopu následuje ještě ten rohový.
85
Bustinza rukou zastavil rozběhnutého Asensia a dostává žlutou kartu.
84
Centr Asensia z levé strany nebyl vůbec špatný, jenže nikdo ze spoluhráčů nechtěl jít do souboje s brankářem Herrerínem a ten balon nechal proskotačit do zámezí. Následuje odkop od brány.
83
Konec zápasu se neúprosně blíží a nyní jsou to opět hosté, kteří diktují tempo hry.
81
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Luka Modrić.
80
Domácí nyní svého soupeře zatlačili, jenže Szymanowski z úhlu vůbec netrefil bránu a ani následný centr z druhé strany nakonec nebyl tak nebezpečný, jak se prve mohlo zdát.
78
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Mariano Díaz.
78
Szymanowski nyní dohrál zbytečně Casemira a brazilský záložník se na něj nedívá zrovna dvakrát přátelsky.
76
Hráči Realu si v posledních minutách počínají velmi zkušeně. Nikam se neženou, ale zároveň hodně drží balon.
74
Do konce zápasu chybí něco přes čtvrt hodiny. Domácí teď hodně běhají bez balonu a mají to velmi těžké.
72
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Isco.
70
Marcelem zblokovaný centr v podání Samu Garcíi schoval do rukavic gólman Navas.
69
Nacho ve snaze zpracovat balon na polovině hřiště zahrál rukou. Míč pro domácí.
68
Po dalším tlaku hostů došlo ve vápně Leganés ke zmatkům, nakonec se ale domácí přeci jen ubránili.
67
Na levé straně si nyní skvěle balon zpracoval Lucas, jeho následný pas do vápna ale nikdo ze spoluhráčů mezi tři tyče neusměrnil.
66
Luciano nyní přistrčil u lajny Ramose, který se velmi ochotně poroučel k zemi. Je pískáno, což se nelíbí domácím fanouškům.
64
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Alberto Bueno.
63
Čas rychle běží a domácí teď marně zkoušejí vniknout k vápnu soupeře.
61
Lucas nyní doslova vlétl do Rubéna Péreze, a přestože domácí středopolař Lucase doslova srazil k zemi, je pískáno v neprospěch Realu.
61
Po pasu do pokutového území se ale domácí fotbalisté ubránili.
60
Na pravé straně byl nyní pro změnu faulovaný Lucas a přímý kop budou zahrávat hosté. Je to dobrá pozice na centr do vápna.
59
O chvilku později Nacho fauloval Luciana a balon budou mít domácí.
58
Gabriel bránil v rozehrání přímého kopu Realu a dostává žlutou kartu.
57
Domácí měli možnost v podobě přímého kopu z velmi zajímavé pozice. Levačkou pálil Gabriel, míč ale poslal vysoko nad.
55
Domácí se stále snaží s výsledkem něco udělat, Real se opět dostává pod tlak.
54
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Tito, přichází Samu García.
53
Centr od rohového praporku Herrerín vyboxoval mimo.
53
Až do vápna Leganés se s míčem po přiťuknutí od Moraty dosral Lucas, jeho rána byla lehce ztečovaná těsně mimo. Následuje roh.
52
Hosté mají nyní balon pod kontrolou a očividně se nechtějí nikam moc hnát.
50
Domácí by rádi s výsledkem opět něco udělali, teď jsou ale očividně úvodem druhé půle hodně zaskočeni.
48
Real Madrid právě vstřelil branku!
Přímý kop Jamese si dost možná rukou do vlastní brány srazil MARTÍN MANTOVANI! Ještě před ním míč lehce hlavou tečoval Álvaro Morara!
46
Domácí začali zostra a hned v úvodu musel po centru do vápna zasahovat Ramos.
46
Hráči se již pomalu trousí zpět na trávník. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.
To byla podívaná! Máme za sebou pětačtyřicet minut, kterých přineslo hned pět branek! Aktivněji začali domácí, jenže hosté v rozmezí osmi minut nastříleli tři branky a zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Domácí ale ukázali velkou vůli a díky brankám Gabriela a Luciana ve 32. a 35. minutě snížili na 2:3. Před druhým poločasem tak není vůbec nic jasné a po změně stran nás dost možná čeká opět strhující podívaná.
45
45
V samém závěru poločasu se do odraženého míče opřel domácí Bustinza a Navas mohl děkovat všem svatým, že tvrdá rána mířila přesně doprostřed brány!
43
První poločas spěje ke svému konci. Domácí usilují o vyrovnání!
41
Jenže místo šance po hlavičce Gabriela následoval rychlý protiútok Realu a Danilovi chyběl jen malý kousek k tomu, aby se dostal ke gólovému zakončení. Po přihrávce od Lucase totiž vystřelil jen velmi slabě a Herrerín v pohodě zasáhl.
41
Nyní sledujeme opravdu velmi strhující podívanou. Domácí vybojovali další rohový kop, což pro hosty znamená opět velké nebezpečí.
39
Jen o malou chvilku později se k hlavičce na malém vápně dostal Casemiro, v těžké pozici ale mezi tři tyče nezamířil.
39
Velká šance Realu! James z levé strany našel ideálním pasem do vápna nabíhajícího Lucase, kterého skvěle vychytal gólman Herrerín!
38
Ještě před pár minutami domácí trenér Asier Garitano zdrceně seděl na střídačce, nyní živě gestikuluje a poskakuje u postranní čáry.
37
Rázem se samozřejmě probuduli i domácí fanoušci a zápas má hned úplně jinou atmosféru.
35
Leganés právě vstřelili branku!
To jsou věci! Po rohovém kopu Szymanowskiho se balon na malém vápně odrazil od hlavy Ramose ke zcela volnému LUCIANOVI, který snižuje na 2:3!
34
Rázem se obraz hry hodně uměnil! Domácí Rico vlétl do vápna a po srážce s protihráčem domácí chtějí penaltu. Je z toho ale jen roh.
32
Parádní pas na levé křídlo dostal Diego Rico, který v plné rychlosti dokázal vniknout do vápna Realu. Následnou zpětnou přihrávku lehce tečoval Ramos a dobíhající GABRIEL ve velké pohodě do prázdné brány snížil na 1:3!
31
Hokejovou terminologií řečeno máme za sebou první třetinu zápasu. Hosté vedou vysokým rozdílem 3:0 a zatím to nevypadá na nějaký velký vzdor domácího celku.
29
Domácí měli nyní možnost kopat přímý kop ze zajímavé pozice. Po centru do vápna byl ale odmávaný a odpískaný ofsajd.
28
Teď se ale domácí přeci jen dostali do velmi zajímavé šance. Po rychlém protiútoku si do vápna naběhl Tito, jehož tvrdá rána z pravé strany prolétla těsně nad břevnem Navasovy brány.
27
Hosté si zápas očividně užívají a v pohodě nyní kombinují ve středu pole a nebo na polovině Leganés.
25
Nemáme za sebou ani půl hodinu hry a o vítězi je patrně rozhodnuto. Tomu odpovídá i aktuální dění na trávníku.
23
Nikým neatakovaný Mateo Kovačić se vydal středem hřiště, následně do vápna předložil balon ÁLVARU MORATOVI, který ranou do horního rohu brány zvyšuje již na 3:0 pro Real!
22
Hosté ve velké pohodě kombinují na polovině soupeře. Hráči Leganés skoro rezignovali.
20
To je pro domácí opravdu velmi studená sprcha. Nyní to budou mít proti dnes proti v černých dresech hrajícímu Bílému baletu velmi těžké.
18
Nacho prodloužil rohový kop na zadní tyč na zcela volného ÁLVARA MORATU, který z velkého úhlu vysokým obloučkem přehodil domácího brankáře!
18
Již to mohlo být 2:0, Danilo nyní trefil ranou zpoza vápna tyč! Střela byla lehounce tečovaná a je z toho roh.
17
Domácí jsou nyní zaskočeni a valí se na ně další útočná akce hostů.
15
Domácí teď udělali chybu ve středu pole, kde se míče ujal Marco Asensio. Ten jako nůž máslem vnikl do pokutového území, kde před odkrytou bránu předložil míč JAMESI RODRÍGUEZOVI a ten v pohodě otevřel skóre zápasu.
15
První vážnější akce domácího týmu přišla z pravé strany. Po centru do vápna musle nyní Danilo akrobaticky vykopnout míč mimo velký čtverec.
13
Hráči Realu dlouze kombinují ve středu pole a jen velmi těžko se přibližují k vápnu soupeře. Naopak domácí se snaží hrát hodně přímočaře.
11
Po hodně nesmělé útočné snaze Realu se balon dostal až k domácímu brankáři Herrerínovi. Ten se míče ujal a v pohodě rozehrál.
10
Nyní díky dobrému presinku domácí získali ještě na polovině Realu míč a z dálky zkusil zakončit Luciano. Jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.
8
Hráči Leganés napadali ve čtyřech rozehrávku Realu. Hosté ale celou situaci zvládli bez problémů a málem se do šance dostal ještě na pravé straně Lucas.
7
Casemiro pokazil rozehrávku, míč se dostal k Szymanowskimu, jehož centr do vápna ale v pohodě pokryl Navas.
5
V úvodu zápasu se hraje ve slušném tepu. Domácí se zatím ukazují v dobré světle a s favorizovaným soupeřem drží krok.
3
Na druhé straně se hezky uvolnil Morata, následně vnikl do vápna a ze čtrnácti metrů poslal míč mimo.
3
Domácí ale začali odvážně a hned se tlačí do útoku. První střelecký pokus Szymanowskiho před Navasem zastavil Sergio Ramos.
1
Real Madrid hraje o víkendu derby s Atléticem a také kvůli tomu dnes odpočívá celá řada hvězd týmu včetně útočného tria BBC.
1
Hlavní rozhodčí Álvarez Izquierdo si zkušeně počkal přesně na 21:30 a následně zápas zahájil.
1
Hráči jsou již na trávníku. Do začátku zápasu chybí několik málo desítek vteřin.
Stadionek v Leganés je samozřejmě zaplněný do posledního místečka. Město Leganés leží jen malý kousek za hranicemi Madridu a nebýt přímo v Madridu několik rivalů Realu, dalo by se dnešní utkání označit za derby.

CD Leganés: Herrerín – Tito, Bustinza, Mantovani, Siovas, Rico – Gabriel, R. Pérez, Timor, Szymanowski – Luciano.
Náhradníci: Champagne – Bueno, Machís, M. Koné, Samu García, Insua, Unai López.

Real Madrid CF: Navas – Danilo, Nacho Fernández, Ramos, Marcelo – Kovačić, Casemiro, James Rodríguez – L. Vázquez, Morata, Asensio.
Náhradníci: Casilla – Carvajal, Pepe, Benzema, Díaz, Modrić, Isco.

Rozhodčí: Álvarez Izquierdo.
To Real Madrid musí v každém zápase ligy hrát na vítězství. Po nepříliš výsledkově oslnivém startu roku 2017 se Bílý balet opět dostává do pohody a v posledních zápasech vyhrává. Tým Zinedina Zidana vyhrál poslední čtyři zápasy a drží se na první příčce tabulky s dvoubodovým náskokem (a zápasem k dobru) na Barcelonu. Herně to ale stále není zcela ono a před víkendovým derby s Atléticem bude chtít Real naplno bodovat i v Leganés.
Fotbalový klub CD Leganés je nováčkem ve španělské lize. Loni v létě do nejvyšší soutěže postoupil vůbec poprvé v historii a dnešní souboj s Realem Madrid bude velkým svátkem. Leganés sice nemá s první španělskou ligou zkušenosti, přesto si letos zatím počíná celkem slušně. Aktuálně je na nesestupové sedmnácté příčce se ziskem sedmnadvaceti bodů a s náskokem pěti bodů na osmnáctý Gijón. Z posledních pěti ligových zápasů vytěžilo Leganés šest bodů za jednu výhru, tři remízy a jednu porážku. V posledním víkendovém zápase remízovalo Leganés na hřišti Realu Sociedad 1:1.
Hezký pozdní středeční večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 30. kola Primera Division mezi domácím celkem CD Leganés a hostujícím Realem Madrid. Čeká nás soubpj sedmnáctého týmu s prvním, a tak je naprosto jasné, že velkým favoritem utkání bude Real Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.