SESTŘIH La Ligy: Real Club Celta de Vigo – Sporting Gijón 2:1

Díky za pozornost, mějte příjemný zbytek večera a příště na shledanou.
Druhá půle konečně přinesla góly, nejprve v 66. minutě otevřel gólový účet šťastnou střelou Mallo, to hlavní se ale odehrálo v posledních deseti minutách. Nejprve nejlepší střelec Gijónu Čop z penalty deset minut před koncem srovnal, ale sedm minut na to dostali domácí také možnost penalty, kterou Aspas bezpečně proměnil. Těsný náskok už domácí udrželi až do závěrečného hvizdu, třebaže v utkání nijak neoslnili, vybojovali důležité tři body.
90+3
90+3
Domácí si vynutili faul ve středovém kruhu, nejen že budou rozehrávat, navíc mohou šetřit čas.
90+2
Álvarez vyběhl daleko z brány, aby míč včas odkopl do bezpečí.
90+1
Nad rámec základní hrací doby se nastaví tři minuty.
90
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Jonathan Castro.
87
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
IAGO ASPAS se s tím také nemazlil a míč poslal z pokutového kopu po zemi k levé tyči, Cuéllar, podobně jako jeho kolega před chvílí, se zmohl jen na ohlédnutí.
86
Žlutou kartu dostává Nacho Cases (Sporting Gijón), jenž ze střídačky pronesl zřejmě pár nemístných poznámek směrem k hlavnímu arbitrovi.
86
Amorebieta se provinil faulem v pokutovém území, hosté se hodně zlobí, ale verdikt tím nezmění.
85
A pokutový kop je odpískán i na druhé straně.
84
Cuéllar vyběhl z brány a nepřesnou přihrávku soupeře schoval do rukou.
82
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Giuseppe Rossi.
80
Gijón právě vstřelil branku!
DUJE ČOP dává svůj třetí gól v sezóně a střelou k levé tyči srovnává na 1:1. Chorvatský útočník to udělal velice zkušeně, Álvarez se po míči jen ohlédl.
79
Žlutou kartu dostává Facundo Roncaglia (Real Club Celta de Vigo).
78
Hosté jsou blízko srovnání, po Roncagliově faulu hlavní arbitr odpískal penaltu.
77
Žlutou kartu dostává Nemanja Radoja (Real Club Celta de Vigo).
76
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Borja Viguera, přichází Carlos Castro.
76
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Lillo, přichází Burgui.
75
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Marcelo Díaz.
74
Cuéllar byl připraven a letící míč rychle schoval do svých rukou, ještě rychleji pak rozehrál.
71
Radoja jen o malý kousek nedosáhl na centrovaný balón, dotkl se jej, ale netečoval tam, kam by si přál.
69
Nyní to jsou domácí, kdo nikam nepospíchá, v klidu si přihrávají na své polovině a do hry zapojují i Álvareze.
67
Žlutou kartu dostává Borja Viguera (Sporting Gijón).
66
Obranná hráz Gijónu a střelecká smůla Celty Vigo je prolomena. HUGO MALLO obdržel přihrávku před bránu a bez přípravy zamířil po zemi na bližší stranu brány. Cuéllarovi se míče dotkl, ale nezneškodnil.
65
Domácí drží míč na kopačkách, avšak odehrává se stále stejný scénář zápasu.
62
Následně zahrávali domácí další roh, tentokrát si už hostující obrana poradila.
62
Dobrá možnost, ve které se ocitl jeden z hráčů domácího celku, Cuéllar musel zasáhnout a střelu z pravé strany vyrazit.
61
Zblokovaná rána Roncaglii dopadla za bránu Gijónu, následuje roh.
58
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Akram Afif, přichází Isma López.
57
Hosté nadále brání pokutové území snad v deseti hráčích současně, přes takový beton je těžké něco vymyslet.
54
Po dlouhé době nějaká šance, avšak Hernández v pokutovém území fauloval, takže znovu mohl Cuéllar zůstat v klidu.
51
Situace je stále stejná, Celta se snaží dostat přes obranný val Gijónu, což se jí vůbec nedaří.
48
Amorebieta zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
46
Úvodní půle mnoho fotbalové krásy nenabídla, Celta Vigo sice měla několik šancí, avšak žádná se neujala, hosté zahrozili výrazně pouze jednou, avšak Álvarez na první zásah čeká. Rozhodně se fanoušci zatím spíš nudí, bude druhý poločas lepší?
45+1
45+1
Už to vypadalo na dobrou možnost, nakonec Cuéllar vyskočil a letící míč chytil do rukou.
45
Domácí celek to ještě v závěru první půle zkouší, ale scénář je stále stejný.
43
Co naplat, domácí se sice snaží, ale naráží na pevnou obranu Gijónu, ten naopak Álvareze zatím prakticky neohrozil.
42
Krátce na to následuje znovu roh.
42
Souhra Celty Vigo na jeden dotek byla hostující obranou zastavena v pravou chvíli.
39
Držení míče se hodně změnilo, činí 69 % – 31 %.
38
Domácí zůstávají u pokutového území soupeře, Cuéllar však nemusel zasahovat proti žádnému střeleckému pokusu.
37
Dvakrát přišel centr před bránu, dvakrát jej hostující obrana dokázala odvrátit.
37
Další roh pro Celtu.
35
Hostující brankář byl při pokusu zachytit míč faulován, hlavní arbitr si toho dobře všiml a přiřkl balón Gijónu. Cuéllar s rozehrávkou nespěchá, za což si vysluhuje pískot publika.
34
Po delší době se musí mít na pozoru Cuéllar, jeho celek bude čelit rohovému kopu.
33
Žlutou kartu dostává Fernando Amorebieta (Sporting Gijón).
30
Lillo odcentroval na pravou stranu, kde stál úplně volný V. Rodríguez, ten ovšem svoji střelu z ostrého úhlu poslal vysoko nad bránu. Mohl i přihrát, avšak volil jinak.
28
V. Rodríguez to opravdu zkusil přímou ranou, avšak neuspěl, míč poslal mimo tři tyče.
27
Dobrá možnost pro hosty, po zahrané ruce budou rozehrávat z velice slušné vzdálenosti od brány, zřejmě uvidíme přímý kop.
26
Bongonda stál v asi metrovém ofsajdu, nemohlo následovat nic jiného, než zdvižený praporek pomezního a hvizd hlavního arbitra.
25
Míč končí u Álvareze, jenž uklidňuje hru a v klidu rozehrává.
23
Vypadalo to na první větší šanci hostů, avšak ti přes pozornou obranu soupeře nakonec neprošli.
21
Bongonda popošel víc na střed a poslal na bránu Gijónu nepříjemnou střelu, Cuéllar byl ale na svém místě a míč vyrazil nad bránu.
20
Ofsajd a v něm celek Celty Vigo.
19
Domácí přesunuli hru od pokutového území soupeře až na svoji polovinu, opravdu se fanoušci nyní musí spíš nudit.
16
Držení míče je zatím vzácně vyrovnané, 50 % – 50 %.
15
Na hřišti se toho v posledních minutách moc neděje, oba celky si mezi sebou míč vyměňují a do šancí se nedostávají.
12
Stejný hráč o chvíli později v souboji o míč poslal protihráče k zemi a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
10
Aspas na pravé straně měl poměrně dost času, aby si rozmyslel co s míčem udělá, místo toho jej v pádu poslal nad hostující svatyni. Z této šance šlo jistě vytěžit víc.
8
V jednom z nich je zastavuje ofsajd.
7
Hráči Celty si přihrávají mezi sebou a vymýšlí kudy vést další útok.
5
Domácí v útočné akci provinili faulem, takže míč musí odevzdat soupeři.
3
Cabral si vyskočil na centr a hlavou poslal míč do středu brány, kde stál připravený Cuéllar. Dobrá možnost Celty, kdyby její hráč mířil někam k tyči, asi by skóroval.
2
Domácí vybojovali v úvodu rohový kop.
1

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo "C", Cabral, Sergi Gómez, Roncaglia – Wass, Radoja, P. Hernández – Sisto, Aspas, Bongonda.
Náhradníci: Villar – Díaz, Guidetti, Naranjo, J. Castro, Señé, Rossi.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lillo, Babin, Amorebieta, Lora "C" – X. Torres, S. Álvarez – Afif, Viguera, V. Rodríguez – Čop.
Náhradníci: Mariño – Meré, C. Castro, Cases, Burgui, Isma López, Carmona.

Rozhodčí: M. Melero – M. Torre, J. Martínez.

Gijón

Hostujícímu celku patří osmá příčka se sedmi body (stejný počet bodů má i sedmý Eibar, na vyšší pozici je díky lepšímu skóre). Gijón se dvakrát radoval z vítězství, vyhrál 2:1 nad Atléticem Bilbao a stejným poměrem nad Leganes, bezbrankovou remízu uhrál na hřišti Alavesu a až v minulém utkání si nepřipsal jediný bod, když utrpěl debakl 0:5 na hřišti Atlética Madrid. Chorvat Duje Čop vstřelil polovinu branek svého mužstva a vede tak tabulku střelců.
Celta Vigo

A to navzdory tomu, že pobývá na předposlední devatenácté pozici, když ze čtyř odehraných zápasů vybojovala bod za remízu 0:0 na hřišti Osasuny (v minulém utkání). Předtím vždy prohrála, i když dvakrát velmi těsně, 0:1 s Leganes gólem čtvrt hodiny před koncem, 1:2 s giganem z Realu Madrid gólem devět minut před vypršením základní hrací doby a s Atléticem Madrid, tentokrát jasně 0:4. Jediným úspěšným střelcem je Fabian Orellana z Chile, nad jehož startem v zápase však visí vinou svalového zranění otazník.
Dobrý den, pět zápasů dnes nabídne svým příznivcům španělská nejvyšší fotbalová liga, v tomto komentovaném on-line přenosu budeme sledovat souboj mužstev, kterým se zatím příliš nedaří, a sice Celty Vigo a Gijónu. Prvně jmenovaný celek je pasován do role velkého favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.