Eibar - Málaga: Rosales zajel do Adriána a dostal červenou kartu

Pro tuto chvíli je to všechno. Já se s vámi loučím, přeji vám příjemný zbytek víkendu a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou.
V dnešním zápase se už nic závratného nestane, Eibar na svém stadionu vítězí 3:0 nad Málagou a připisuje si zasloužené tři body. Nejlepším hráčem dnešního zápasu musí být určitě zvolen dvougólový Adrián González, který dnes podal famózní výkon stejně jako celý jeho tým.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 10:18.
90+4
90+3
Trojice domácích hráčů (Escalante,Adrián, Bébé) se vydalo do útoku, který měl přidat ještě čtvrtý gól. Jenže Bébé to všechno zkazil, jeho přihrávka byla zblokována.
90+3
Bébé obdržel žlutou kartu za nesportovní chování.
90+2
Nastavený čas začíná odkopem domácího brankáře od vlastní branky. Yoel s rozehrávkou nespěchá, ale měl by, mohl by dostat žlutou kartu za zdržování.
90+1
Rozhodčí dnešního zápasu Javier Estrada nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Poslední minuta základní hrací doby začala nátlakem hostujícího celku. V šanci se ocitnul Michael Santos, ale Yoel Rodríguez dnes potvrdil vynikající formu a jeho šanci zlikvidoval.
89
Za malou chvíli nám rozhodčí prozradí nastavený čas ve druhém poločasu. Já to vidím na dvě minutky nad rámec základní hrací doby.
88
Ovšem ani Eibar se už nemá k nějakému útočení, míč je stále na domácí polovině u svých stoperů, kteří jen tak letmo pošilhávají po časomíře.
87
Konec dnešního zápasu je opravdu za dveřmi, Eibar je u míče a s přehledem kombinuje po celé šíři hřiště. Málaga se už vůbec nesnaží, o nějakém napadání nemluvě.
86
Bébé se ocitnul ve střelecké příležitosti, ale nedokázal srovnat svá mířidla. Míč z jeho střely putuje do zámezí. Carlos Kameni se protáhne odkopem od své branky.
85
Ovšem ani Málaga to ještě nevzdává a chce dát aspoň gól útěchy. Musíme být upřímní, ale za tento dnešní výkon si to určitě nezaslouží.
84
Bébé se ihned po svém příchodu snaží zapojit do hry a to se i daří. Spolupráce s Anderem Capou přinesla následný centr na zadní tyč, kde byl Takaši Inuj. Ten nám předvedl magické zpracování na dlouhou nohu.
83
Domácí tým není ani při takovém stavu zalezlý na své polovině, kde by dohrával dnešní zápas. Snaží se hrát, při ztrátě míče napadat své protihráče.
82
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pedro León, přichází Bébé.
81
Domácí kapitán Dani Garcia zbytečně fauloval na vlastní polovině, hosté by mohli zahrozit z následného přímého kopu, ovšem je tady to "by". Z tohoto přímého kopu pro Málagu nezaprší.
80
Před malou chvíli nám začalo posledních deset minut dnešního zápasu, kdy Eibar jasně přehrává Málagu 3:0.
79
Další potrestání pro hostující stranu. Miguel Torreso obdržel po zákroku na Takaši Inuje žlutou kartu.
78
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Iván Ramis, přichází Mauro dos Santos.
77
Drobnou roztržku mezi hráči se řeší potrestáním obou hráčů, kteří dostanou žlutou kartu.
77
76
Eibar by chtěl přidat další gól, aby uspokojil své fanoušky, ale Málaga vykazuje nějaké známky zlepšení v obranné fázi hry.
75
Na 90% můžeme ve 75. minutě říct, že si Eibar z tohoto zápasu odnese tři body. Domácí hráči s publikem cítí, že pohárová Evropa je blízko.
74
Zápas se ke konci začíná přiostřovat, zvlášť na hostující straně, která to zjevně nezvládá a dopouští se zbytečných přestupků.
73
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Jony, přichází Mikel Villanueva.
72
Druhý poločas je určitě lepší než ten první. Začalo se více střílet, k tomu padlo více branek a hra je více rychlejší.
71
Málaga dnešní zápas prostě nezvládá, prohrává 0:3 a ještě bude dohrávat o jednoho hráče méně, protože Roberto Rosales dostal za zákrok na Adriána druhou žlutou kartu.
70
Domácí hráči se fotbalem baví, přenášejí hru z jedné strany na druhou, dovolí si obejít hráče drzou kličkou.
69
Zápas pokračuje dále a dále pokračuje i dobývání Málagy, která chce napravit pošramocený zápas.
68
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Cristian Rivera.
67
Málaga se snaží dát aspoň jeden gól, ale ani tohle jim domácí hráči nedovolí. Eibar opravdu dnes hraje fantasticky.
66
Málaga mohla zúročit tuto vhodnou příležitost skrze volný přímý kop. Bohužel pro ně a jeho fanoušky z toho nic závažného nebylo.
65
Carlos Kameni si nedokázal poradit se skákavou střelou jednoho z domácích hráčů. Tento hostující brankář pouze vyráží míč do své tyče.
64
Jak se tento výsledek zapíše do tabulky. Eibar po dnešním zápase bude bod od šestého Villarrealu, který zítra čeká veledůležitý duel s Real Madrid. Naopak Málaga se propadne o jedno místo dolů kvůli horšímu skóre.
63
Málagy měla v úmyslu rychle přejít z obrany do útoku, jenže vysunutý útočník hostů nedokázal zpracovat dlouhý nákop, který směřoval od jeho branky.
62
Dalším potrestaným hráčem je opět z hráč z Málagy, tentokrát Roberto Rosales.
61
Máme před sebou poslední půl hodinu dnešního zápasu. Eibar zatím vede na svém stadionu s přehledem 3:0 nad Málagou, která dnes nic nepředvedla.
60
Přece jenom se Málaga dostane do zakončení. Juan Pérez Carlos se dostal přes svého strážce a takovým dloubáček oslovil hlavu nově příchozího Charlese. Ovšem ten poslal hlavičku do míst, kde stál připravený Yoel Rodríguez.
59
Po dlouhé době mohla zahrozit Málaga, ale žádné nebezpečí pro domácí branku nevzniká.
58
Domácí Eibar hraje s velkým přehledem, tento přehled dokazuje i finta Takaši Inuje, která pobavila domácí fanoušky.
57
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Duda, přichází Charles.
56
Domácí celek se na malou chvíli zatáhnul na vlastní polovinu, kde čeká co jim předvede soupeř. Málaga ovšem zatím neumí nic vytvořit.
55
Domácí tým si už tento zápas bude užívat. Vést o tři branky je veliký luxus.
54
Dnešní utkání sleduje 4 953 diváků.
53
První žlutou kartu v dnešním utkání dostal hostující Pablo Fornals.
53
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Keko, přichází Javier Ontiveros.
53
Eibar právě vstřelil branku!
Tak tohle je přímo demolice hostujícího celku. Třetí branku domácího celku přidává SERGI ENRICH, který propálil brankáře skvělou střelou z voleje. Asistence: Anaitz Arbilla.
52
Rozhodně takhle si hosté nepředstavovali, že začne druhý poločas. Neuběhlo ani deset minut a už prohrávají o dvě branky.
51
K exekuci pokutového kopu se ujal ADRIÁN GONZÁLEZ, který uklidil míč k levé tyči Kameniho branky. Samotný brankář skočil na opačnou stranu.
50
Pedro Léon utekl svému strážci, který ho dostihnul až v pokutovém území, kde ho stáhnul na trávník. Rozhodčí jasně ukázal na penaltový puntík.
49
Hosté z Málagy zatím nedokáží vzdorovat skvělé a hlavně přehledné hře domácího celku, který hraje výborně.
48
Začátek druhého poločasu je velice hektický. Sergi Enrich se opět rval do gólové příležitosti, ale tuto šanci zastavuje praporek asistenta rozhodčího.
47
Druhé dějství před malou chvíli začalo. Podaří se Málaze malý zákrok a otočí nepříznivý výsledek nebo Eibar udrží své vedení a z domácího stadionu udělá nedobytnou tvrz? To nám všechno řekne druhý poločas.
46
Máme tady závěrečný hvizd, který nám končí první dějství dnešního zápasu na Ipurúe. Eibar byl po celý poločas aktivnějším týmem a tuhle aktivitu potvrdil ve 43. minutě úvodním gólem, který měl na svědomí Adrián González.

44
Tak jsme se dočkali a ještě před závěrečným hvizdem prvního poločasu. Hostující trenér bude mít zřejmě v kabině rázný proslov ke svým hráčům.
43
Tak tohle byla nádhera! Sergi Enrich dostal za obranu skvělou přízemní přihrávku a měl úplně volnou cestu ke zakončení, jenže tento hráč viděl lépe postaveného spoluhráče. ADRIÁN GONZÁLEZ je tím vyvolenám, který v dnešním zápase otevírá skóre. Asistence: Sergi Enrich.
43
Pedro Léon dnes hraje opravdu velice sobecky. Místo toho, aby přihrál nabíhajícímu a hlavně lépe postavenému spoluhráči, tak radši volí zbytečnou střelu, která je hned zblokována.
42
Na druhé straně byl ve větší šanci Michael Santos, ale ani ten nedokázal umístit míč za záda brankáře.
41
Sergi Enrich poslal přízemní přihrávku na volného Anaitze Arbillu, který mu chtěl oplatit příležitost. Tento domácí obránce volil přihrávku obloučkem, jenže oblouček byl dlouhý a míč, tak končí mimo hrací plochu.
40
Yoel Rodríguez musel vyběhnout proti nákopu jednoho z hostujících obránců. Tento brankář prokázal velice rychlé nohy, protože byl dříve u míče než dotírající Michael Santos.
39
Takaši Inuj podruhé v zápase si naběhnul na zadní tyč a podruhé na míč nedosáhnul. Tento japonský uličník se drží za hlavu.
38
Roberto Rosales má v dnešním zápase veliké problémy s agilním Takaši Inujem. Ovšem tento zákrok byl famózní.
37
Sergi Enrich v první velké příležitosti, ale asistent rozhodčí odmával ofsajdové postavení.
36
Ovšem domácí publikum nemusí zoufat, ani hosté si míče pořádně neužili, ihned o něj přicházejí.
35
Eibar opět na malou chvíli diktoval tempo hry a posunoval se blíž k brance Málagy, ale jejich akce končí předčasně.
34
Z ochozů jde pomalu slyšet pískot diváků. Nevím, zda to jsou domácí nebo hosté, ale pískot bude postupem času sílit.
33
Juan Pérez Carlos se postavil k rozehrávce rohového kopu, který ovšem končí na druhé straně v zámezí. Míč putuje na kopačky domácích.
32
Konec prvního poločasu se nám pomalu blíží. Zatím sledujeme opravdu velice nudný fotbal, který je bez branek. No jo, nemůžeme se dívat, že jsme zatím bez gólů. Jedinou střelu v dosavadním průběhu měl ve 31. minutě Anaitz Arbilla.
31
K odraženému míči se dostal Anaitz Arbilla. Jeho střela neměla vůbec parametry ohrozit Kameniho branku.
30
Posledních patnáct minut prvního poločasu začne standardka domácího celku, které se ujmul Dani García. Následně přišel i rohový kop, jenže ten se zapíše do kolonky "nepodařených".
29
Zdá se, že Eibar se v posledních minutách rozhodnul hrát na smrtící brejky, které může vyjít. Obrana Málagy není zatím na tenhle styl hry zvyklá.
28
Pedro Léon opět táhnul domácí brejk do otevřené obrany. Jenže jeho sobectví končí tuto nadějnou šanci na vstřelení branky. Jeho spoluhráči mu to vyčítají.
27
Málaga si dala na čas s rozehrávkou přímého kopu. Takové zdržování se domácím fanouškům nelíbí a dávají to hlasitě najevo.
26
Žádný tým nechce udělat zbytečnou chybu, která by vedla k obdržené brance. Zatím se to oboum celkům daří na výbornou.
25
Málaga nevyužila svoji šanci, proto se musela rychle vracet kvůli rychlému brejku domácího celku. Pedro Léon poslal míč na zadní tyč, kde si myslel, že bude jeho spoluhráč. Míč letí do země nikoho.
24
Hra upadá do menší letargie. Doufám, že mluvím za všechny sledující, když napíšu, že bych chtěl vidět nějaké branky, které by určitě zápasu prospěly.
23
Duda velice protestoval kvůli odpískanému ofsajdu, jenže tenhle čin se nepovedl. Rozhodčí jasně ukazuje na ofsajd.
22
První poločas se nám přehoupnul do své druhé poloviny. V dosavadní části tohoto poločasu byl více aktivnější Eibar, ale jeho tlak zatím nevede k nějakému ohrožení branky, kterou dnes hájí Carlos Kameni.
21
Dnešní zápas můžeme zatím považovat jako zápas bez faulů. Oba týmy se tomuto nešvaru chtějí vyvarovat.
20
Pedro León se snažil na své straně uvolnit, aby měl volné místo k nacentrování míče do pokutového území. Jenže centr byl zblokován pozorným Miguele Torresem.
19
Diego Llorente se po tvrdém střetu s jedním domácím hráčem ocitá na trávníku. Zdálo se, že hra bude přerušena, jenže tento hostující obránce je tvrdý chlap, který po pár sekundách vstal a naznačuje, že by chtěl hrát.
18
Keko se nemohl dívat na domácí obléhání jeho branky, proto míč vybojoval a vyvezl do bezpečné vzdálenosti od branky. Dostal se až na polovinu, kde o míč přišel.
17
Domácí diváci odměňují svůj celek potleskem za dosavadní hru, kterou nám dnes večer zatím představují. Taktéž i domácí trenér musí být spokojen.
16
Na druhé straně byl taktéž k vidění rohový kop, ale ten nebyl vůbec nebezpečný. Proto stav utkání zůstává i nadále bez branek.
15
Takaši Inuj se prezentoval výborným centrem, který Roberto Rosales odklidil pouze na rohový kop. Hosté měli štěstí, že míč letěl vysoko nad branku.
14
Dokonce je míč momentálně více v zámezí než na hrací ploše. Eibar měl k dispozici sérii autových vhazovaní, které tento tým posunuly blíže na dostřel hostující branky.
13
Hra se momentálně odehrává ve středu hřiště, kde probíhá regulérní boj o balón. Mírnou převahu ve středu hřiště mají domácí hráči.
12
Málaga se postupně dostává do hry a postupně zároveň snížuje deficit v držení míče.
11
Málaga snad poprvé na území domácího Eibaru, pár metrů od pokutového území. Hosté měli po faulu k dispozici volný přímý kop. Ten ovšem nevyšel podle představ, míč skončil v zámezí.
10
Eibar je i nadále aktivnějším týmem, v 10. minutě má momentálně 69% držení míče, nacož Málaga má pouze 31%. Nemůžeme se ovšem divit, Málaga prostě takhle hraje. Ovšem s takovým stylem dokáži tito hráči velké věci.
9
Iván Ramis se s tím prozatím vůbec nepáře a když má možnost odkopává míče daleko do hloubi pole nebo balón letí k divákům na tribuny.
8
V 8. minutě prvního poločasu registrujeme první odmávaný ofsajd v dnešním zápase. Na svědomí ho má domácí Sergi Enrich.
7
Michael Santos se dopustil úplně zbytečného faulu v prostoru domácího vápna. Může být rád, že mu rozhodčí neudělil žlutý kartónek.
6
Ander Capa postupuje po levé straně skrze autové vhazování. Jeho spoluhráč se už na to nemohl dívat, proto přenesl hru na druhou stranu, kde byl volný jeho spoluhráč Takaši Inuj.
5
Adrián González vybojoval pro svůj celek výhodu přímého kopu, jenže rozehrávka z místa prohřešku letí pro jistotu k domácím obráncům.
4
Domácí tým na začátku utkání sází na kreativitu, naopak hosté na vynikající a hlavně neprostupnou obranu.
3
Takaši Inuj se snažil vymyslet něco kloudného na pravé straně, jenže by vytlačen skvělou obranou hostů.
2
Málaga měla v úvodu dispozici úvodní výkop v zápase a v prvním poločase bude útočit zprava doleva.

SD Eibar – pravděpodobná sestava:
Rodríguez – Capa, Ramis, Lejeune, Luna – García, Escalante – León, González, Inui – Enrich

Málaga CF – pravděpodobná sestava:
Kameni – Rosales, Hernández, Demichelis, Juankar – Fornals, Llorente – Keko, Juanpi, Castro – Dias
Málaga CF (13. místo, 26 bodů)

Málaga zažila téměř hrůzostrašný konec minulého roku a začátek toho nového. Od poloviny prosince až do poloviny února si připsala dvě remízy a šest porážek, takže klesla až na současnou 13. příčku.
Podařilo se jí ale vymanit se z tohoto období a v minulém kole předvedla velmi solidní výkon. Ačkoli doma prohrávala s Las Palmas a ještě k tomu dvacet minut před koncem přišla o vyloučeného Josého Rodrigueze, vyhrála nakonec 2:1.
SD Eibar (7. místo, 35 bodů)

Eibar aktuálně sídlí na solidním 7. místě a na Villarreal, který drží poslední pohárový lístek, ztrácí jen 4 body. Navíc se v sobotu večer utkáním s Málagou vrací na svůj stánek Estadio Municipal de Ipurua, kde se mu dlouhodobě daří.
Málaze bude chtít leccost vrátit, protože právě proti ní se mu příliš nevede. Od roku 2007 a prvního vzájemného duelu v novodobé historii Eibar vyhrál jen jednou, zatímco Málaga byla úspěšnější už pětkrát.
Eibar je na dosah pohárové Evropě. Po minulém zápolení se Sevillou si bude chtít napravit chuť a příležitost mu k tomu udělají hosté z Málagy. Ani ti totiž nemají v novém roce mnoho štěstí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.