SESTŘIH La Ligy Real Madrid - Osasuna 5:2. Favorit si zastřílel

To je z dnešního opravdu velmi atraktivního střetnutí, plného zajímavých událostí vše. Já vám děkuji za pozornost a u dalších přenosů se na vás budu těšit. Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek.
Fauly: 14:14.
Diváci na Santiago Bernabéu se dnes fotbalem doslova a do písmene mohli bavit. Viděli jsme dnes úplně všechno co k fotbalu patří. Sedm branek, návrat CR7, plno šancí i červenou kartu.

Pojďme postupně. Koncert Realu načal již v 6 minutě navrátilec do sestavy a miláček publika Cristiano Ronaldo, který první utkání po svém návratu od zranění na Euru ve Francii oslavil rychlou brankou. Závěr poločasu navíc okořenili brankami Danilo a Sergio Ramos a tím takřka rozhodli dnešní střetnutí.

Po změně stran Real neměl dost a nejprve Pepe zužitkoval rohový kop Kroose. Pátou branku a zároveň pro Real poslední vstřelil po krásné technické ráně Chorvat Luka Modrić.

Osasuna se nakonec také dočkala a za rozhodnutého stavu se trefil nejprve hlavou Oriol Riera, který byl na hřišti pár minut. V 72. minutě navíc pohrdl penaltou Roberto Torres, jehož vychytal skvělý Kiko Casilla. Druhou branku nakonec Osasuna přeci jen dala a to opět hlavou, když se prosadil David García a gólový účet zakončil. Poslední tečkou v utkání bylo vyloučení Bonnina, který v 75. minutě obdržel druhou žlutou kartu po faulu na Nacha a odešel předčasně do sprch.
90+3
90+3
Lucas Vásquez našel Pepeho a jeho hlavička jen těsně minula pravý horní roh!
90+3
Ještě jedna šance pro Real – rohový kop.
90+2
Benzemovi není přáno! Dostal se k centru Danila z pravé strany a z velkého vápna trefuje hlavou tyč!
90+1
Hlavní sudí Fernandéz nastavuje trápení Osasuny o 3 minuty!
90
Osasuna bude šťastná, až dnešní mač skončí! Karim Benzema se hnal po nádherné uličce od Danila sám na Péreze, ale ranou po zemi minul pravou tyč!
89
Jeden z fanoušků Realu si zápas užívá víc než by bylo zdrávo a i když sledujeme opravdu exkluzivní představení tak vběhnutí na trávník není pochopeno domácí ochrankou a výtržník je vyveden ze scény.
88
Real se dnes baví fotbalem! Nacho poslal krásný oblouček na Lucase Vásqueze, ale ten z pozice na penaltě lízl míč hlavou a trestuhodně minul!
88
Oier se provinil útočným faulem na Pepeho. Míč bude mít v moci Real.
85
No, abych to nezakřikl. Vásquez poslal míč proti noze Kroosovi a ten to z dálky vyzkoušel a moc daleko od pravé šibenice míč nešel!
82
Zdá se, že Real už je spokojený. Dlouhá kombinace na vlastní polovině poukazuje na to, že se již nikam bílý balet hnát nebude.
80
Cayetano Bonnin u pravé lajny tvrdě skluzem fauloval Nacha a v krátkém sledu vidí již druhou žlutou kartu a tak svůj tým oslbauje! Tento zápas má opravdu všechno!
78
Osasuna právě vstřelila branku!
S brankami se nám tu roztrhl pytel! Real již není tak poctivý vzadu. Centr Jaime Romera poslal hlavou zády k brance DAVID GARCÍA a koriguje stav. Kiko Casilla se při této situaci také příliš nevyznamenal a mohl reagovat lépe na tuto hlavičku.Asistence: Jaime Romero. – 5:2!
77
To je zápas! Nacho krásně vybídl Benzemu ke skórování, ale ten z velkého vápna namířil svůj projektil do břevna!
75
Žlutou kartu dostává Cayetano Bonnin (CA Osasuna).
74
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Lucas Vázquez.
72
Kiko Casilla likviduje pokutový kop! Roberto Torres se stal nešťastným exekutorem! Casilla vystihl směr rány, které mířila k pravé tyč a míč vyrazil!
72
Žlutou kartu dostává Sergio Ramos (Real Madrid CF).
72
Penalta pro Osasunu! Jaime Romero již obcházel brankáře Casillu a Sergio Ramos jej zastavil nedovoleně a poslal jej k zemi! Čisté svědomí nemá ani sudí Fernandéz jelikož zapískal okamžitě a nenechal výhodu, míč totiž ihned po faulu poslal do sítě Riera.
71
Střídající Jaime Romero natáhl k ráně, ale těsně minul!
71
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Miguel de las Cuevas, přichází Roberto Torres.
69
Žlutou kartu dostává Danilo (Real Madrid CF).
70
Morata se hnal do brejku a na poslední chvíli zasáhl García a zastavil postup forwarda Realu k brance.
68
Hraje se hodně uvolněné utkání plné šancí! Karim Benzem po svém příchodu na hřiště posunul míč na levou stranu na dalšího střídajícího hráče Marco Asensia a ten se opřel do míče z velkého vápna a Pérez vyrazil míč nohami s velkou námahou!
66
Cristiano Ronaldo po návratu vydržel na trávníku 66 minut a může být spokojený. Po šesti minutách zápasu poslal Real do vedení svou brankou. Na jeho místo přichází Karim Benzema.
64
Šťastnou ruku měl při střídání kouč Monreal a Osasuna koriguje kosmeticky stav utkání. Po minutě pobytu na hřišti se odměňuje brankou ORIOL RIERA, jenž si naskočil na centr de las Cuevase a zamířil hlavou přesně k tyči! Asistence: de las Cuevas. – 5:1!
64
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Marco Asensio.
62
Real Madrid právě vstřelil branku!
Debakl je na dobré cestě! Nejprve Unai García skvěle vypíchl míč Moratovi ve velkém vápně, ale přímo na vápno k LUKA MODRIĆOVI, který obstřelil všechny, včetně Péreze a zamířil svou krásnou technickou ranou přesně k pravé tyči! – 5:0!
61
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Oriol Riera.
60
Nyní se ale Pérez vyznamenal. Zavání to tu velkým debaklem! Nejprve reklamoval Ronaldo po svém centru ruku ve vápně, ale na podruhé už míč procpal na Balea, který počastoval Péreze ostrou ranou, ale ten jí dokázal vyrazil!
57
A další centr před branku Osasuny zasáhl hlavou Morata, ale nezamířil přesně!
56
Druhá trefa Realu po rohovém kopu v dnešním zápase. Tentokrát rozhodně nemá čisté svědomí brankář Pérez, jelikož hlavička PEPEHO o trávník mu mířila do náruče, ale brankář Osasuny míč nezkrotil a vyrazil jej do své sítě! – 4:0! Asistence: Toni Kroos.
55
Centr Moraty mířil na Balea, ale Fuentes dokázal míč odvrátit na roh.
54
Kovačič našel v náběhu Balea, ale Waleský rychlík v ofsajdové pozici.
53
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kenan, přichází Jaime Romero.
53
Bonnin si vyšlápl ve středu hřiště na Ronaldo, ale bylo to nedovoleným způsobem.
51
Další velká šance Realu! Danilo je velmi aktivní na pravé straně a našel svým centrem Modriče, který z velké blízkosti trefil skvěle vyběhnutého Péreze a ten nutno říct zachránil Osasunu od další branky.
50
Oier nyní tvrdším způsobem atakoval Pepeho, který tomu přidal trošku své herecké vložky a rozhodčí faul a odpískal, ale Pepe si žlutou kartu nevybrečel.
48
A Real se hnal znovu do rychlého kontru. Nejprve zprava centroval Morata na Ronalda, odvrátil García, ale na kopačku Danila, který opět hledal Ronalda, ale obrana Osasuny i v tomto případě zasáhla.
48
Ten posílá do bezpečí Álvaro Morata.
47
David Garcia číhal na zadní tyč a Pepe musel zasáhnout a odvrátit na další roh pro Osasunu.
46
Osasunu začla aktivně a Kenan se hned po minutě hry odhodlal k ráně z dálky, kterou tečuje Pepe na roh.
46
Alvaro Morata zahájil výkopem druhý poločase mezi Realem a Osasunou. Oba týmy nastoupili ve stejném složení do druhé půle.
Žluté karty: 2:2.
Odchod do kabin je pro Osasunu hodně hořký! Ve 40 minutě orazítkoval García břevno a místo srovnání přišel z brejku druhý gól Realu o který se postaral Danilo, navíc v nastavení prvního poločasu ještě zvýšil na 3:0 po rohovém kopu Kroose Sergio Ramos a když se již po šesti minutách hry prosadil uzdravený Cristiano Ronaldo je stav pro Osasunu velmi krutý!
45+1
45+1
Závěr poločasu je zdrcující pro Osasunu! Rohový kop si vzal na starost Toni Kroos a přesným centrem našel náběh SERGIO RAMOSE na přední tyč a ten se pověsil do vzduchu a trefil hlavou přesně!. Asistence: Toni Kroos. – 3:0!
Miguel Flaño odvrací centr Moraty na rohový kop.
44
Morata hledal za obranou Ronalda, ale míč byl příliš dlouhý i na takového borce jakým je Ronaldo.
42
A mohlo být ještě hůř pro Osasunu! Ronaldo chtěl vrátit asistenci při první brance Baleovi a jejich role se v této akci otočili, ale Peréz skvělým vyběhnutím vychytal Balea v čisté gólové šanci!
40
Nedáš dostaneš, otřepané, ale stále pravdivé! Ronaldo nejprve krásně našel ve vápně Moratu, který hlavou ještě Péreze nepřekonal, ale Pérez míč vyrazil na kopačku DANILA a ten z velkého vápna propálil vše co mu stálo v cestě a rozvlnil síť za zády Peréze podruhé. – 2:0!
40
A mohlo být srovnáno! Oier tentokrát připravil milimetrový centr pro Garcíu, který orazítkoval břevno!
39
A Sergio Ramos si sám odvrátil také rohový kop.
39
Rivière vybojoval rohový kop pro Osasunu, když Ramos zablokoval jeho centr před branku Casilly.
37
Osasuně se v útočné fázi vůbec nedaří, nadějnou akci zazdil nepřesným centrem Oier.
36
Nacho zpracovával dlouhý míč od Danila, až za lajnou a vhazovat může Osasuna.
35
Faustovo průnik zastaven Ramosem na hranici šestnáctky.
34
Nyní vznikla podobná situace jako před první brankou Realu. Kroos našel Balea na pravé straně a ten se snažil procpat míč na Ronaldo, který by byl znovu již před prázdnou brankou, tentokrát včas zasáhl kapitán Flaño.
33
Centr Kroose na Moratu zastavuje útočným faulem forward Realu a hlavní sudí Fernandéz píská faul na brankáře Osasuny.
32
Unai García skluzem zastavil unikajícího Modriče a může být rád za žluté napomenutí. Standardní situace pro Real pár metrů az velkým vápnem.
30
Centr Cuevase přelétl všechny spoluhráče a Casilla bude odkopávat od své branky.
30
Ojedinělou akci Osasuny zastavil Danilo faulem, Oier si výborně pokryl míč a vybojoval zajímavou standardní situaci pro svůj tým.
29
Další kombinace vně velkého vápna mezi Modričem a Balem končí na obraně Osasuny, ale Real vybojoval míč zpět a přechází v kombinaci na vlastní polovině.
27
CR7 se dostal do dalšího zakončení, ale v těžké pozici z velkého vápna mířil nad branku Péreze.
26
Bale jej rozehrál tentokrát na krátko a úspěch neslavil, ale Real zůstává u míče.
25
A další rohový kop pro Real. Ronaldo nádhernou patičkou vyslal Kovačiče po pravé lajně a Osasuna hasila za cenu rohového kopu.
24
K hlavičce se dostal Ramos a následně ještě Morata, ale lehký oblouček skončil v rukavicích Péreze.
24
Danilo faulovaný a je tu další standardní situaci pro Real, tentokrát malinko ze strany. Míč si bere Toni Kroos a nejspíše uvidíme centrovaný míč.
22
A Sergio Ramos byl blízko druhé brance bílého baletu! Naskočil si na roh Balea a hlavou o pár metrů minul levou tyč Péreze!
22
Rohový kop uvidíme i na druhé straně. Pérez byl nucen vyrazit krásnou dalekonosnou ránu Balea z dálky, která mířila k tyči!
20
Sergio Ramos vyšplhal ve vzduchu nejvýš a odhlavičkoval míč z vápna Realu.
20
Druhý rohový kop pro Osasuna v utkání. Kovačič zastavil akci de las Cuevase.
19
Exekuci si vzal na starost Gareth Bale a se svou ranou spokojen není, jelikož mířila vysoko nad branku Péreze.
17
Miguel Flaño vysokou nohou atakoval Kovačiče a Real má 30 metrů branky možnost volného přímého kopu.
17
Danilo svým pasem za obranu nenašel nikoho v bílém a míč končí v zámezí.
15
Modrič našel krásně za obranou Moratu v brejku, ale sudí opět signalizuje ofsajdu a šance tak zastavena.
14
Real, ale v aktivním presinku opět získává míč na své kopačky a kombinuje na vlastní polovině.
13
I akce Realu zastavena praporkem asistenta na lajně. Přihrávka Nacha mířila do ofsajdu na Moratu.
12
Kenan se na druhé straně ocitl v ofsajdovém postavení, míč se stěhuje opět na kopačky Realu.
10
Z rohu Osasuny vznikl neskutečně rychlý brejk Realu, který vedl Ronaldo, posunul míč na Moratu, který poslal ostrý centr do vápna, ten Pérez vyrazil na kopačku Kroose, ale ten zamířil před prázdnou brankou pouze do boční sítě, obrovská šance!
9
První rohový kop utkání bude zahrávat Osasuna. Pepe odvracel před nebezpečným průnikem Kenan na roh.
8
Snaha o odpověď Osasuny končí nepřesným centrem Oiera.
6
Velký návrat CR7! 6 minut stačilo CRISTIANO RONALDOVI, aby poslal bílý balet do vedení! Danilo našel za obranou krásným pasem Balea, který se zachoval týmově a poslal míč Ronaldovi, který jej uklízel do prázdné branky! Asistence: Gareth Bale. – 1:0!
5
Ramos odvrací hlavou centr do vápna Realu a následný pokus Rivière končí daleko od branky.
4
Míč na kopačkách bílého baletu, ale dlouhý míč Pepeho na Danila končí ofsajdovým postavením brazilského krajního beka ve službách Realu.
4
Chorvatský špílmachr již na nohou a vypadá v pořádku.
3
Modrić se snažil dosáhnout na míč na dlouho nohu a zůstává v křeči na trávníku, ale měl by ve hře pokračovat.
2
První akce patřila hostům. Posila z Newcastlu Emmanuel Rivière se však neprosadil u pravé lajny přes Pepeho.
1
Úvodní rozehrávka patřila Los Rojillos.
1
Oba týmy máme již na hrací ploše. Real samozřejmě v bílém. Pamplona oděna v červeném.

Real Madrid CF: Casilla – Danilo, Pepe, Ramos (C), Nacho Fernández – Modrić, Kroos, Kovačić – Bale, Morata, Ronaldo.
Náhradníci: Yáñez – Carvajal, Varane, Benzema, L. Vázquez, Díaz, Asensio. Trenér: Zidane.

CA Osasuna: N. Pérez – Bonnin, U. García, M. Flaño (C), D. García, Fuentes – Oier, Fausto, de las Cuevas – Rivière, Kenan.
Náhradníci: Fernández – León, O. Riera, R. Torres, Romero, Mérida, C. Clerc. Trenér: Monreal.
Vzájemné zápasy
26.04.14 La Liga Real Madrid – Osasuna 4 : 0.
15.01.14 Copa del Rey Osasuna – Real Madrid 0 : 2.
09.01.14 Copa del Rey Real Madrid – Osasuna 2 : 0.
14.12.13 La Liga Osasuna – Real Madrid 2 : 2.
01.06.13 La Liga Real Madrid – Osasuna 4 : 2.
CA Osasuna
Los Rojillos má dvou zápasech jediný bod a to za remízu s Malagou 1:1, kterou zachránil 5 minut před koncem svou brankou Fran Merida. Ve druhém kole Osasuna nestačila doma na Estadio Reyno de Navarra na Real Sociedad a padla 0:2. Pamplona se dnes musí obejít bez zraněných Javiera Flana a Juana Pereze, oba laborují s kolenem.
Real Madrid CF
Bílý balet je v La Lize po dvou utkáních stoprocentní, když v úvodním kole vyhrál 3:0 na půdě Realu Sociedad a ve druhé kole si doma poradil se Celtou Vigo 2:1, vítěznou branku vstřelil, až 9 minut před koncem Toni Kroos.
Dnes je pro fanoušky Realu velký den. Do sestavy by se měl vrátit miláček publika Cristiano Ronaldo. CR7 již je po rekonvalescenci a měl by se objevit poprvé od zranění z finálového utkání na ME ve Francii v sestavě.
Naopak Realu bude chybět zranění Isco, který stále léčí poranění v oblasti kotníku.
Krásné dobré odpoledne při sledování utkání 3. kola španělské La Ligy. Real Madrid CF vyzve na Santiago Bernabéu tým CA Osasuna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.