La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Bilbao - 27. srpna 2017   18:15

0:1
(0:1)
Bilbao
39' Aduriz  (I. Williams)
Eibar
Dmitrović – Ramis, Ángel, P. Oliveira, Capa – Inuj (63. Enrich), Dani García (83. Rivera), Peña (46. Bébé), Jordán – Charles, Kike García.
Riesgo – Gálvez, Escalante, Rivera, Bébé, Alejo, Enrich.
Bilbao
Arrizabalaga – Bóveda, Saborit, Laporte, Núñez – Raúl García, San José, Vesga, I. Córdoba (66. Muniain) – Aduriz, I. Williams (81. Lekue).
Herrerín – Muniain, Etxebarria, Susaeta, Lekue, Etxeita, Aketxe.

Eibar – Bilbao: Gól! Zmatků v obraně využil Williams, po jehož centru udeřil z hlavičky Aduriz – 0:1

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Utkání končí vítězstvím Bilbaa, ale pravdou je, že vzhledem k průběhu by utkání slušela spíše remíza. Zejména v závěru zápasu jsme sledovali parádní fotbalovou podívanou, v níž šanci střídala šance, pořád se něco dělo na obou stranách, leč domácím se podařit nepodařilo, stejně tak hosté své vedení nenavýšili. O osudu zápasu tak rozhodla jediná gólová situace z 39. minutě, kdy se prosadil Aduriz.
90+3'
90+3'
Zablokovaná střela Adurize, hosté ale získávají roh z levé strany.
90+2'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Joan Jordán (SD Eibar) za držení Muniaina, na své polovině, domácí budou dohrávat pouze o deseti.
90+1'
Tři minuty nastavuje rozhodčí, dokáží domácí přece jenom vyrovnat?
89'
Hosté si budou chodit pro fauly, jeden takový vybojoval Aritz Aduriz.
88'
Úžasná dvacetiminutovka, která nabídla parádní fotbalovou podívanou se spoustou šancí, zřejmě skončila a nyní se již bude čekat na závěrečný hvizd.
87'
Aritz Aduriz (Ath. Bilbao) v těsném ofsajdu, hosté ale rozhodně nespoléhají jen na pevnou defenzivu a udržení výsledku, stále chtějí hrát fotbal, to je sympatické.
85'
Bránící Iván Ramis (Eibar) odehrál raději míč do autu, hosté se drží na útočné polovině.
83'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Dani García, přichází Cristian Rivera.
82'
Z rohového kopu se Eibar nedokázal prosadit, za pískotu diváků drží míč hosté.
81'
Žlutou kartu dostává Eneko Bóveda (Athletic Bilbao).
81'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) sehrál pěkné divadlo, kdy jako by neviděl, kdo má vlastně střídat... nakonec ho musel popohnat sudí, aby mohl na trávník přijít Iñigo Lekue.
80'
Bránící Unai Núñez (Ath. Bilbao) zastavil pronikajícího Kike Garcíu, ale nebyl to faul, domácí mají alespoň roh.
79'
Joan Jordán (Eibar) na začátku útočné akce Eibaru.
77'
Šancí na obou stranách přibývá geometrickou řadou! Marko Dmitrović (Eibar) nyní vychytal Muniaina.
77'
Vůbec ne špatná střele Bébého, který z dálky prověřil pozornost Arrizabalagy.
76'
Akce Athletica ale končí nepřesným centrem Enrica Saborita, míč má Eibar.
75'
Athletic jde po pravé straně do útoku, diváci pískají.
72'
José Ángel (Eibar) odcentroval z levé strany, na zadní tyči hlavičkuje Kike García, ale Kepa Arrizabalaga míč lapil ještě před brankovou čárou, další šance Eibaru.
71'
Po obranném zákroku Unai Núñeze mají domácí výhodu volného kopu z levé strany.
70'
Šance i na druhé straně, kdy se Kike García (Eibar) dostal do zakončení, ale fantasticky míč vyrazil Kepa Arrizabalaga!
70'
Statistika držení míče 52% : 48%.
69'
Na druhé straně zahrozil Iñaki Williams, který byl blízko druhému gólu, ovšem nakonec branku Eibaru přestřelil.
69'
Bébé (Eibar) poslal z levé strany míč do vápna, Sergi Enrich ale nezvládl první kontakt s míčem, který mu odskočil.
68'
S příchodem Muniaina se útočná síla Athletica ještě zvýší, nyní se hosté drží před pokutovým územím Eibaru.
67'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) vyzkoušel pohotovou střelou zpoza vápna pozornost domácího gólmana.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Iker Muniain.
65'
Další ofsajd odpískán Bilbau, Marko Dmitrović (Eibar) rychle rozehrává od své branky.
64'
Eibar již využil dvojí střídání, hosté ještě ani jednou nestřídali.
63'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Sergi Enrich.
62'
Ofsajd, vzrušení na lavičce Athletica, po akci Adurize a Williamse zbytečné, na řadu přichází střídání v sestavě Eibaru.
60'
Je za námi hodina hry, rozhodně zajímavé hry, v němž není nouze o pěkné akce, zejména Eibar má nyní zřetelnou převahu.
59'
Další akce Eibaru končí ztrátou míče, hosté mohou rozehrávat od své branky.
58'
Šance domácích, José Ángel (Eibar) odcentroval z levé strany a ve vápně se málem k hlavičce dostal Ander Capa, míč však lapil Kepa Arrizabalaga.
57'
Nepřesně rozehraný roh, přesto se ještě ke střele zpoza vápna dostal Ander Capa (Eibar), jenže obránce Athletica jeho pokus zablokoval.
56'
Rohový kop pro Eibar, domácí rozehrají z levé strany.
55'
Přesto Eibar ještě vybojoval roh z pravé strany, který již domácí rozehráli, ve vápně hlavičkuje Iván Ramis (Eibar), ovšem pouze nad branku Athletica.
54'
Když to nešlo z pravé, tak to domácí zkusili z levé a odtud to již vyšlo, Bébé (Eibar) se efektně zbavil protihráče, odcentroval, ve vápně Athletica pálil z voleje Takaši Inuj, ale míč netrefil ideálně.
53'
Charles (Eibar) zkusil poslat z pravé strany míč do vápna Athletica, ale trefil před sebou bránícího Saborita.
52'
Těžko se nyní domácí dostávají z vlastní poloviny.
51'
Další faul přerušuje hru, tentokrát se provinil hostující Eneko Bóveda.
50'
Athletic měl k dispozici volný kop, kdy to Mikel San José zkusil z dálky přímo na branku, ale Marko Dmitrović (Eibar) měl čas na to, přesunout se k tyči a míč chytit.
49'
Žlutou kartu dostává Joan Jordán (SD Eibar).
48'
Autové vhazování hostů, z pravé strany, na útočné polovině.
47'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) se dokázal uvolnit na pravé straně a ještě poslat pas před branku, kde se ho ve skluzu marně snažil zasáhnout Iñigo Córdoba.
46'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Bébé.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:17.
Eibar vstoupil dobře do dnešního zápasu, ale vytvořil si pouze jednu šanci zásluhou Takaši Inuje. Athletic poté vyrovnal hru a zhruba od dvacáté minuty to byl vyrovnaný fotbal. Nakonec rozhodla chybička domácích v obraně, kterou dokázala potrestat dvojice Iñaki Williams a skórující Aduriz.
45+1'
45+1'
Athleticu patří závěr poločasu, hosté měli další roh, Aymeric Laporte (Ath. Bilbao) ale ztratil míč a domácí se ubránili.
45'
Pětačtyřicátá minuta první půle, není poslední, sudí minutu ještě nastaví.
43'
Hosté rozehrávají z levé strany, míč míří na hranici vápna, kde odehrál míč do bezpečí Kike García (Eibar).
42'
Kike García (Eibar) splnil roli v defenzivě, míč odehrál na roh.
41'
Z dálky to zkusil Iván Ramis (Eibar), jehož přízemní střela měla poměrně dobré parametry, ale mířila přesně tam, kde stál Kepa Arrizabalaga (Ath. Bilbao).
40'
Na druhé straně musel zasáhnout v defenzivě Unai Núñez (Ath. Bilbao), roh pro Eibar.
39'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Defenziva Eibaru nyní zaváhala při ztrátě míče a na pravé straně zůstal zcela osamocený Iñaki Williams, který si srovnal centr, poslal ho před branku, kde hlavičkoval přesně ARITZ ADURIZ.
37'
Kepa Arrizabalaga (Ath. Bilbao) vykopává od své branky, Iván Ramis (Eibar) ale vybojoval míč pro svůj tým.
36'
Domácí mohli ohrozit branku soupeře, ale chtělo to lepší autové vhazování z pravé strany.
35'
Eibar získává míč ve středu hřiště, na hranici vápna ale vybojoval míč pro Athletic Mikel San José.
33'
Míč v autu, hosté vhazují z levé strany.
30'
Je za námi první polovina hry, spíše bojovné hry, v níž jsme zatím zaznamenali jedinou šanci, kterou měl domácí Takaši Inuj, jež ale branku Athletica těsně netrefil.
28'
Diváci pískají, aktivní hosté zahnali svého soupeře na jeho polovinu.
27'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině soupeře.
26'
Míč směřuje k brance Eibaru, Marko Dmitrović zatím nijak nespěchá s rozehrávkou.
25'
Žlutou kartu dostává Kike García (SD Eibar).
23'
Defenziva Eibaru zvládla ubránit rohový kop soupeře, který se ale vzápětí znovu dostal k míči.
22'
Bilbao s míčem u půlící čáry, následuje dlouhý a přesný nákop na levou stranu, kde Raúl García (Ath. Bilbao) vybojoval roh.
21'
První dvacetiminutovka nabídla zajímavou podívanou, Eibar je zatím o něco aktivnější, zatím ale ani jedno z mužstev neskórovalo.
19'
Iván Ramis (Eibar) upadl v pokutové území Athletica, ale sudí nepíská pokutový kop, ten pád byl přihraný, správné rozhodnutí.
18'
Eneko Bóveda (Ath. Bilbao) v ofsajdu na pravém křídle, situace naprosto jednoznačná.
17'
Athletic vybojoval, zásluhou Iñaki Williamse, rohový kop z pravé strany.
16'
Z rohového kopu se domácí prosadit nedokázali, nyní se musí bránit.
15'
Hosté se nyní budou bránit, Eibar má k dispozici rohový kop z pravé strany.
12'
Eibar znovu u míče, hosté jsou nyní pod tlakem.
11'
Rychlá rozehrávka domácích u půlící čáry, nakonec pálí zpoza vápna Takaši Inuj, který branku Bilbaa těsně míjí!
10'
Raúl García (Ath. Bilbao) musí být ošetřován přímo na trávníku.
9'
Hra je zatím hodně často kouskována množstvím faulů.
8'
Rubén Peña (Eibar) byl příliš aktivní v souboji o míč s bránícím Saboritem, míč pro Bilbao.
7'
Nepřesným nákopem dopředu se ale Bilbao připravuje o míč.
6'
Faulem ve středu hřiště končí akce domácích, hosté budou moci rozehrát.
5'
Hosté v pohodě standardní situaci soupeře ubránili.
4'
Po faulu téhož hráče, tedy hostujícího Unai Núñeze, mají nyní domácí výhodu volného kopu z levé strany, je to v blízkosti vápna.
3'
Centr domácích z levé strany odvrací bránící Unai Núñez (Ath. Bilbao).
2'
Útočným faulem Takaši Inuje končí útočná akce domácích, Kepa Arrizabalaga (Ath. Bilbao) rozehrává.
1'

SD Eibar: Dmitrović – Ramis, Ángel, P. Oliveira, Capa – Inuj, Dani García, Peña, Jordán – Charles, Kike García.
Náhradníci: Riesgo – Gálvez, Escalante, Rivera, Bébé, Alejo, Enrich.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Bóveda, Saborit, Laporte, Núñez – Raúl García, San José, Vesga, I. Córdoba – Aduriz, I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Muniain, Etxebarria, Susaeta, Lekue, Etxeita, Aketxe..
Oba týmy v ligové premiéře neprohrály, Eibar vydoloval veledůležité tři body na hřišti Málagy, Bilbao pak doma, možná překvapivě, jen remizovalo s Getafe 0:0. Nicméně Pro Athletic byly důležité předkola Evropské ligy, resp. třetí a čtvrté, které zvládl a po vyřazení Dinama Bukurešť a Panathinaikosu Atény se v Bilbau mohou těšit na účinkování v základní skupině EL!
Vítejte u onlajn přenosu utkání druhého kola španělské LaLigy, v němž domácí SD EIBAR přivítá ATHLETIC BILBAO. Utkání se odehraje na stadionu Municipal de Ipurua v Eibaru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.