La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Girona - 21. prosince 2017   19:30

Eibar
1' Inuj (Ángel) • 11' Charles (Ángel) • 55' Inuj  • 90+2' Jordán (Peña)
4:1
(2:1)
Girona
26' Timor
Eibar
Dmitrović – Capa, P. Oliveira, Arbilla, Ángel – Bébé (73. Peña), Jordán, Dani García (C), Inuj – Kike García (79. Enrich), Charles (84. Escalante).
Riesgo – Gálvez, Rivera, Enrich, Peña, Lombán, Escalante.
Iglesias – Costoya, Ramos
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Girona
Bono – Espinosa, Juanpe, Ramalho – Maffeo (58. Aday), Aleix Garcia, Timor, Mojica – Portugués (71. Douglas Luiz), B. García (58. Kayode) – Stuani (C).
Iraizoz – Aday, Douglas Luiz, Amagat, Kayode, Olunga, Planas.

SESTŘIH LA LIGY: Eibar - Girona 4:1

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 14:18.
Je konec! Eibar dokázal potvrdit roli mírného favorita a z dnešního klání bere všechny tři body. Domácí zaznamenli velmi dobrý vstup do utkání, neboť brzy vedli o dvě branky. Následně ale z přímého kopu korigoval skóre Timo. To bylo z hostující strany naprosto všechno, nicméně o další dvě trefy se postaral Eibar. Nejdříve svojí druhou branku v utkání vstřelil Inui, v nastaveném čase ještě učinil konečnou podobu výsledku Jordán.
90+3'
90+2'
Eibar právě vstřelil branku!
Je hotovo! Bono nejdříve dokázal reflexivně vyrazit Peňovu střelu, posléze byl na zakončení JOANA JORDÁNA už krátký. Domácí budou brát všechny tři body!
90+2'
Zdá se, že je o vítězi rozhodnuto. Eibar hraje přesně tak, jak mu to vyhovuje. Tedy s míčem na kopačkách a daleko od vlastní svatyně.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
88'
Rozehváku si vzal opět na starost Ángel, který kroutil míč k malému vápnu. Jeho nabídka ale neměla ideální výšku a proto zamířila pouze na hlavu Mojicy.
87'
Opět je pískáno. Jordán to udělal velmi zkušeně a Juanpemu nezbývalo nic jiného, než faulovat. Standardní situace z pravé strany.
86'
Luiz se nejdříve neprotlačil kolem přesily protihráčů, posléze hrací předmět odklidil do bezpečných vod Junape. Hosté se nemohou dostat k míči.
85'
Ángel si doslova vymodlil nedovolený zákrok, který mu rozhodčí zbašti. Hostující Stuani jen nevěřícně kroutí hlavou, situace se mu totiž nezdála.
84'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Charles, přichází Gonzalo Escalante.
81'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky. Girona si stále neví rady s obranou a v tuto chvíli to kontaktní branku rozhodně nevypadá.
80'
Capa byl v hlavičkovém souboji s Mojicou úspěšnější a Eibar se mohl řítit kupředu. Inui to ale nevyřešil vůbec dobře a svůj centr úplně přetáhl.
79'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Sergi Enrich.
78'
Stále ten samý obrázek. Hra se sice přelévá z jedné strany na druhou, oba celky se ale dopouštějí spousta nepřesností. Zejména hosté by měli hru výrazně zpřesnit.
77'
Konečně Charles načasoval svůj náběh za obranu a po přihrávce od Inuiho hledal v šestnáctce své parťáky. Včas ale vyběhl Bono a zamezil dalšímu zakončení.
76'
Na opačné straně neuspěl z průnikem kolem postranní čáry García a následovat bude autové vhazování pro soupeře. Ángel je již připraven s exekucí.
75'
Teď scházel opravdu kousek! Střídající Peňa hned zavařil obraně, neboť si potáhl míč na levou nohu a vypáli. Svůj pokus ale poslal pár čísel vedle tyče.
74'
To ale trvalo jen krátký časový úsek. Girona si totiž neporozuměla při přechodu přes půlící čáru, Capova aktivita ale opět dává šanci hostům.
73'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Bébé, přichází Rubén Peña.
72'
Domácí hráči nyní pobavili vlastní fanoušky, kteří sledovali kolotoč přihrávek na levé straně. Posléze ale Capa přišel o hrací předmět.
71'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Douglas Luiz.
70'
Aktivní Bébé si dělal prostor na pravém křídle, načež zkoušel zpětnou přihrávkou nalézt Charlese. Jeho cestu mu ale skvělě zastoupil Espinosa.
69'
Zdálo se, že se Ángelovi podařilo přesně přihrát na Inuiho, hlavní slovo ale měl sudí, který už viděl balón za postranní čárou. Aut pro Gironu.
68'
Balón propadl za záda Mojicy, za kterým číhal Bébé. Ten situaci nevyřešil nejlépe, neboť po jeho přihrávce měl příliš málo času na orientaci Capa.
67'
Aleix García poslal do ohně opět hodně nebezpečný centr, pro který si nakonec jako první došel Dmitrovič. Ten si následně vysloužil potlesk ochozů.
66'
Rázem domácí vycítili šanci na rychlý kontr, který táhl Bébé. Ten uplatnil své rychlé nohy, odstrčil Ramalha, posléze se mu ale centr vůbec nepovedl.
65'
Hostující mužstvo zahrávalo svůj druhý rohový kop v dnešním utkání. Kroucený centr se nakonec dokroutil na přední tyč, kde zasáhl Jordán.
64'
Poslední minuty sice patří Gironě, ta si ale stále nemůže najít cestičku k brance soupeře. Nutno dodat, že domácí brání zatím velmi pozorně.
63'
Mojica přeposlal balón Kayodemu, přičemž druhý jmenovaný již pelášil z úhlu do vápna. Včas ale přispěchal Dmitrovič, jen odvrátil hrozící nebezpečí.
62'
K rozehrávce se postavil Aleix García, který to překvapivě zkoušel přímo na branku. Pumelenice z jeho kopačky se stočila od branky, Dmitrovič nemusel zasahovat.
61'
Následovat bude další standarska. Střídající Kayode byl totiž lehce přistrčen Jordánem, který si hodně zahrává se žlutou výstrahou. Zřejmě poslední varování.
60'
Do další velké šance se dral domácí Bébé, který si zasekl balón a vypáli. Zakončení ale bylo zbytečné, neboť rozhodčí uviděl zřejmě těsný ofsajd.
59'
Kouskávání hry pokračuje. Tentokráte se nedovoleným zákrokem prezentoval Jordán, který spíše jen takticky pozdržel hru. Stuani si vynutil faul na svojí osobu.
58'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Aday.
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Borja García, přichází Olarenwaju Kayode.
57'
Již se žlutou kartou hrající Timor nyní hodně zariskoval. Na půlící čáře totiž tvrdě zajel do Kikeho, hlavní sudí ale překvapivě nevytáhl druhou žlutou.
56'
Girona se rázem ocítá ještě v nepohodlnější situaci. Momentálně potřebuje vstřelit alespoň dvě branky, čemuž herní projev určitě nepřispívá.
55'
A už je to znova o dvě branky! Jeden z hostů prohrál hlavičkový souboj, k míči se tak dostal Kike, po jehož ráně vyrazil balón pouze před sebe Bono. TAKAŠI INUI tak měl snadnou cestičku k dopravení míče do prázdné brány.
55'
Velmi zkušeně to nyní udělal Juanpe, který pohlídal dráhu letu míče, jenž směřoval za brankovou čáru. Bébé tak odchází s nepořízenou.
54'
Na opačné straně zkoušel zakončovat Timor, jeho hlavička ale neměla ty správné parametry. Dmitrovič tak bude vykopávat od branky.
53'
Zničehonic obrovská šance! Hostující obrana na zadní tyči nepohlídala Charlese, který to z úhlu zkoušel přímo na bránu. Jeho rána ale trefila pouze Kikeho.
52'
Na zeleném pažitu před malým momentem skončil Timor, který byl nešťastně trefen rukou do nosu. Bébé se za tento čin již omluvil.
51'
Už podruhé v dnešním zápase uspěchal svůj náběh za obranu Mojica, jenž byl i tentokráte přistižen. Opakovaný záběr jednoznačně prokázal tuto skutečnost.
50'
Zdálo se, že Bébé byl zastaven nedovoleně, i přesto hlavní sudí nechává pokračovat ve hře. Místo volného kopu bude následovat autové vhazování.
49'
Maffeo se chtěl u pravé postranní čáře efektivně uvolnit přes Inuiho, který ale v cestě nechal nohu. Míč nakonec šel jako poslední od hostujícího šikuly.
48'
Juanpe si nechtěl komplikovat život a míč raději poslal až na tribunu. Posléze se autového vhazování ujal Capa, po jehož hodu prodlužoval Charles do země nikoho.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokáte hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nabídl hned tři branky. O dvě z nich se postaral domácí celek, načež Girona reagovala kontaktní brankou z přímého kopu. Od té doby jsme sledovali poměrně hluchou pasáž, jenž nenabídla nic nebezpečného.
45'
44'
Ángel poslal další bravurní pas za soupeřovu obranu, nicméně jeho kolega Inui uspěchal náběh. Pomezní si tak všiml jeho ofsajdového postavení.
43'
Stuani si zkoušel v souboji s Jordánem dělat tělem prostor. To se mu vůbec nedařilo a posléze se sám prezentoval nedovoleným zákrokem.
42'
Mezitím nám hra upadla do trochu nezáživné pasáže. K vidění je nejen spousta nepřesností, ale také velké množství osobních soubojů.
41'
Eibar se propracoval k další standardní situaci, která mířila pouze do prostoru, ve kterém se pohyboval početný roj hráčů v opačných dresech.
40'
Tohle volalo po žluté kartě. Domácí Jordán byl faulován kousek za polovinou hřiště, načež do nej vletěl Dani García. Hlavní sudí ale žlutit nebudě.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
34'
Své obranné povinnosti si splnil Borja García, jenž oloupil Timora o balón. Následovala Bébého celkem ukvapená rána, po které se jeho kolegové na něj ohlíželi.
33'
Stuani se dostal s trochou štěstí k míči, poté ale nepředal přihrávku na Portua. Netrvalo dlouho a v ofsajdovém postavení byl přichycen Mojica.
32'
Logicky tak následoval rohový kop. Padající bochánek směřoval k malému vápnu, odkud se odrazil k Bébému, jehož rána vystoupala vysoko nad.
31'
Ke kulatému nesmyslu se postavil zadák Arbilla, který to zkoušel podobně, jako jeho protějšek. Jeho prudká rána ale pro změnu narazila pouze do zdi.
30'
Šance také pro domácí. Maffeo si kousek před vápnem poradil pomocí faulu s Inuim. Eibar se chopí přímého kopu zhruba z dvaceti metrů od branky.
29'
Dnes velmi slušně hrající Ángel opět příliš neotálel a okamžitě poslal do vápna centr. Myšlenka to sice byla dobrá, provedení už o něco pokulhávalo.
28'
Rázem se ale na hrací plochu vměstnalo příliš nepřesností, po kterých domácí raději zvolili zpětnou přihrávku až na Dmitroviče.
27'
Dnešní utkání zatím nabídlo tři branky a to ještě není ani konec prvního poločasu. Nezaujatý fanoušek určitě musel být potěšen.
26'
Girona právě vstřelila branku!
To byla fantazie! Odpovědnost na sebe totiž vzal DAVID TIMOR, který to udělal parádně. Jeho dokonale přesný přímý kop zaplul přímo do pravé šibenice. Je sníženo!
26'
Právě pravý bek Maffeo byl těsně za pokutovým územím poslán k zemi a Gironě se naskýtá velmi dobrá šance na snížení stavu.
25'
Žlutou kartu dostává Dani García (SD Eibar).
25'
Juanpeho myšlenka spočívala v tom, nalézt na druhém okraji hřiště Maffea. Ten ale počínání svého kolegy příliš nepochopil a balón vůbec nezastihl.
24'
Oliveira se postaral o rozehrávku volného kopu z obranné poloviny. Po několika odrazech se k balónu dostal Bebe, kterému se centr vůbec nepovedl.
23'
Rohový kop nabídl další slibnou šanci. Na přední tyči totiž prodloužil balón Charles, nicméně u vzdálenější tyče číhající Kike nedokázal zamést hrací předmět do poloprázdné svatyně.
22'
Bebe si navedl míč na pravou nohu a poté zkoušel vystrašit obranu soupeře. Ta byla prudkým centrem zaskočená natolík, že raději odvrátila míč za čáru.
21'
O pár vteřinek později posílal zajímavou vzdušnou nabídku do šestnáctky Maffeo. Nicméně ani jeho nabídka nenalezla zatím nenápadného Stuaniho.
20'
Hodně nepovedenou rozehrávku měl před malým momentem na starosti Bono. Ten chtěl odkopnout na pravou stranu, míč mu ale sjel a skončil až v zámezí.
19'
Stále sledujeme tentýž obrázek hry. Girona si i nadále nerozumí v kombinacích a o aktivitu se starají především fotbalisté domácího mužstva.
18'
Dani García si seběhl pro balón až k brankové čáře, odkud zkoušel zpětným centrem nálezt Charlese. Před ním ale včas zasáhl Timor.
17'
Kike se s míčem zastavil, což neměl dělat. Obrana soupeře se vrátila a v poklidu srazila jeho křižnou přihrávku, míč je v tuto chvíli až u Bona.
16'
Na hrací plochu ulehl domácí Dani García, jenž se po souboji s Espinosou chytl za hlavu. Faktem je, že hostující zadák hrál hodně nepříjemně rukama.
15'
Posléze si Bebe neporozuměl s Capou a následovat bude pouze odkop od domácí svatyně. Bono zřejmě bude hledat vytáhlého Stuaniho.
14'
Rychlonohý Capa měl na pravém křídle překvapivě spousta prostoru, situaci ale nevyřešil dvakrát nejlépe. Vracející Juanpe odklidil jeho nabídku.
13'
Žlutou kartu dostává David Timor (Girona FC).
12'
Hosté se rázem ocítají v hodně nepříjemné situaci. Nejen, že prohrávají o dvě branky, navíc zápas teprv začal a domácí celek má výraznou převahu.
11'
Rázem je to o dvě branky! Inui fantasticky patičkou oslovil Ángela, který poslal do šestnáctky ještě lepší centr. Na ten si naskoči CHARLES, jenž hlavičkou překonal Bona.
11'
Po Ramalhově drobném faulu se domácí celek dostal k další standardce. Po odrazu se k pohotové ráně propracoval Inui, tentokráte ale mířil těsně nad.
10'
Ángelova snaha procedit balón kolem napadajícího Portua nevyšla dle představ, tentýž hráč se následně ujme autového vhazování.
9'
Volný kop byl přichystán také pro Eibar, bylo to zhruba ze čtyřiceti metrů. K exekuci se postavil Ángel, jehož centr pouze proletěl malým vápnem.
8'
Hosté se rozhodli trochu uklidnit hru, přičemž se balón dostal až k Bonovi. Ten s ničím neotálel a ve středu hřiště našel volného Aleixe Garcíu.
7'
Girona tak zahrávala standardní situaci z levé strany. Načechraný bochánek se stáčel do branky, načež Dmitrovič musel balón vykopnout před sebe.
6'
Maffeo si s menšími obtížemi zpracoval hrudí balónem a posléze centroval do šestnáctky. Centr se sice neujal, posléze byl ale faulován Borja García.
5'
Ramalho velmi dobře zastavil křižný pas, posléze Aleix García hledal nákopem Portua. Druhý jmenovaný se ale k hracímu předmětu vůbec nedostal.
4'
Capa přiťukl Bebemu, který po krátkém driblinku s balónem poslal do vápna přízemní centr. Ten se pokoušel zakončit Charles, nicméně střela se mu vůbec nepovedla.
3'
Do šestnáctky Girony mířil další velmi nebezpečný centr, žádný z domácích forvardů ale do něj netrkl. Bono tak bude vykopávat od své svatyně.
2'
Na první branku dnešního utkání jsme tak nemuseli dlouho čekat. Domácí celek skóroval hned ze své první akce, na řadě jsou tak hosté.
1'
Tak to bylo hodně rychlé! TAKAŠI INUI si navedl míč do pokutového území, odkud vypálil přesně k levé tyči. Bono se natahoval po míči, i tak na něj nedosáhl.
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

SD Eibar: Dmitrović – Capa, P. Oliveira, Arbilla, Ángel – Bébé, Jordán, Dani García (C), Inuj – Kike García, Charles.
Náhradníci: Riesgo – Gálvez, Rivera, Enrich, Peña, Lombán.

Girona FC: Bono – Espinosa, Juanpe, Ramalho – Maffeo, Aleix Garcia, Timor, Mojica – Portugués, B. García – Stuani (C).
Náhradníci: Iraizoz – Aday, Douglas Luiz, Amagat, Kayode, Olunga, Planas.

Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Ramos.
Girona FC

Nováček soutěže z Girony se po hodně dlouhé době seznamuje s prostředím ve španělské nejvyšší soutěže. Tento katalánský celek se zatím nachází na sympatické osmé pozici a patří tedy k jednomu z největších překvapením první poloviny sezóny. Girona do dnešního utkání vstupuje nakopnuta dvěma výhrama z posledních dvou zápas. Nejdříve tento tým vykradl Espanyol, posléze si na domácím stánku poradil i s Getafe. Jednoznačně nejlepším střelcem hostujícímu mužstva dnešního utkání je Uruguayec Christian Stuani, jenž zařídil necelou polovinu branek svého celku.
SD Eibar

Fotbalisté Eibaru nezačali letošní ročník španělské nejvyšší soutěže vůbec dobře. Tento skromný celek se ale v posledních zápasech herně zvedl, přičemž se vyhoupl na třináctou příčku. Ideální forma je důkladně znázorněna na posledních pěti zápasech, ve které Eibar neucítil hořkost porážky. Naopak se domácí tým dnešního utkání radoval z vítězství hned ve čtyřech případech, přičemž inkasoval pouze třibranky. Nejlepším střelecem tohoto týmu je zkušený Brazilec Charles.Ten s pěti brankami vévodí statistikám svého celku.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi SD Eibar a Girona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.