La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Atlético - 19. srpna 2017   20:15

Girona
22' Stuani (Granell) • 25' Stuani
2:2
(2:0)
Atlético
78' Á. Correa   • 85' J. Giménez  (Koke)
Girona
Iraizoz – Maffeo, Espinosa, Alcalá, Muniesa, Aday (71. Planas) – B. García, Pons, Granell – Portugués (84. Kayode), Stuani.
Bono – Moreno, Juanpe, Aleix Garcia, Douglas Luiz, Planas, Kayode.
Atlético
Oblak – Torres Juanfran (58. Á. Correa), J. Giménez, Savić, Lucas Hernández – Saúl Ñíguez, Gabi (69. Gaitán), Koke, Ferreira-Carrasco – F. Torres (73. Vietto), Griezmann.
Moyà – Á. Correa, Augusto Fernández, Vrsaljko, Vietto, Gaitán, González Teston.

Girona FC - Atlético Madrid: Kokeho centr dopravil do sítě José Giménez a srovnal skóre

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Máme dobojováno, Girona si nedokázala udržet vedení a nakonec z dnešní zápasu odchází s jedním bodem za remízu. Nutno podotknout, že domácí byli vesměs celý zápas lepším týmem s většími šancemi. Jen z nastavení akrobatická střela Muniesy mluví za vše. Atlético však zásluhou Ángela Correy ze 78. minuty a Josého Giméneze z 85. minuty vyrovnalo na konečných 2:2 i přesto, že byl v 67. minutě vyloučen za simulování Antoine Griezmann a Atlético tak od té doby hrálo v deseti. Domácí Girona ovšem ani tak nemusí být smutná, byť nevyhrála, tak předvedla nádherný výkon při své premiéře v La Lize a rozhodně se nemá za co stydět.
90+4'
90+4'
V závěru zápasu ještě dostává Pere Pons žlutou kartu za podražení soupeře.
90+3'
Neskutečné štěstí právě měli Atleti! Pablo Maffeo poslal míč k bližší tyčce, kde se krásným zákrokem blýskl Jan Oblak.
90+2'
Girona vybojovala rohový kop a rozehrála jej nakrátko. K míči se posléze dostal Muniesa, jehož nádherné akrobatické zakončení letělo těsně nad!
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Na hřišti zůstává momentálně ležet Lucas Hernández, který je ošetřován doktory.
89'
Girona měla skvělou příležitost, Alcalá se dostal k volnému přímému kopu kousek za šestnáctkou Atlética a mohl tak strhnout vedení na svou stranu, nicméně branku z dobré šance netrefil.
88'
Jan Oblak poněkud otálel s rozehráním od své branky, nicméně po chvíli poslal dlouhý centr až na beky Girony. Ti se rychle přesouvají dopředu ve snaze si vedení vrátit zpátky.
86'
Gironě už poněkud docházejí síly, i tak se ale domácí tlačí ještě dopředu. Nyní jim byl poskytnut volný přímý kop ze začátku poslední třetiny hřiště. Jan Oblak ovšem centr z této standardní situace dokázal vyboxovat pryč.
85'
Atlético právě vstřelilo branku!
Atléticu se podařilo vyrovnat! Hned po střídání se kopal volný přímý kop. Kokeho centr dokázal hlavou dopravit do sítě JOSÉ GIMÉNEZ, který tak ukončil nováčkovo senzační vedení – 2:2!
84'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Olarenwaju Kayode.
83'
A na druhé straně šel hned do šance Luciano Vietto, který se prosmýkl obranou a z ostrého úhlu těsně přestřelil branku Iraizoze!
82'
Dopředu se rychle dostal Granell, kterého centr jen tak tak vyrazil pryč Jan Oblak! Jinak by se míč nejspíše dostal na nabíhajícího si Cristhiana Stuaniho.
80'
Dopředu šli ihned Atleti. Konkrétně Yannick Carrasco pálil zpoza vápna domácích a snažil se prostřelit Iraizoze, jenže míč se tak daleko přes zhuštěnou obranu Girony nedostal.
79'
A ihned to mohlo být znovu o dvě branky! Jan Oblak ovšem vytasil parádní zákrok proti Planasovi.
78'
Dočkáme se ještě vyrovnání? Atlético šlo do rychlého protiútoku ve kterém si ÁNGEL CORREA vzal míč, lehce prošel přes několik hráčů a následně zavěsil pod břevno – 2:1!
77'
Ostrou ránu z dálky vyslal na Jana Oblaka Granell. Tento balón ovšem letěl vysoko nad horní tyč hostující branky.
76'
U míče je aktuálně mnohem více domácí Girona. Ta se však v tento moment drží na své polovině a snaží se roztáhnout hru více na křídla.
74'
Dopředu šla Girona, která má početní výhodu. Obrana Atlética ovšem nyní zafungovala na jedničku a útok Girony byl tu tam.
73'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Fernando Torres, přichází Luciano Vietto.
71'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Aday, přichází Carles Planas.
70'
Byť v deseti, tak je aktuálně u míče Atlético. Konkrétně Koke zkoušel centrovat do šestnáctky Girony, nicméně jeho nacentrovaný balón lapil do náruče Gorka Iraizoz.
69'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Gabi, přichází Nicolás Gaitán.
67'
Po srážce Irairoze s Griezmannem v pokutovém území se snažil Antoine Griezmann vybojovat penaltu. Rozhodčí ovšem vyhodnotil pád Griezmanna jako simulování a udělil Griezmannovi druhou žlutou a následně tak červenou kartu! Atlético bude dohrávat v deseti.
65'
Míč se od rohového praporku vznesl přímo do náruče připraveného Jana Oblaka. Ten dlouhým odkopem vysílá dopředu Fernanda Torrese.
64'
Z další útočné akce Girony vzešel rohový kop, když centr Bernarda Espinosy tečoval Lucas Hernández do zámezí.
63'
Po dalším pokusu Atlética o skórování se dostal k míři Gorka Iraizoz, který bude rozehrávat od své branky, neboť šel balón do zámezí po pokusu Saúla Ñígueze.
62'
Yannick Carrasco si nabíhal za obranu Girony FC, nicméně Bernardo Espinosa skvěle zasáhl na poslední chvíli.
61'
Lucas Hernández nyní nepěkně zahrál loktem a po právu vidí žlutou kartu.
60'
To potvrdil kolumbijský Bernardo Espinosa, který dlouhým centrem na Pereho Ponse zkoušel rozjet rychlý protiútok. To mu ovšem překazil střídající Ángel Correa.
59'
U míče je nyní více Atlético, než tomu bylo v prvním poločase. Je taktéž aktivnější. Nicméně Girona nebetonuje a taktéž hraje, my tak jsme svědky rychlého fotbalu.
58'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Juanfran, přichází Ángel Correa.
57'
Rohový kop Girony FC se vznesl na hlavu Adaye, který ovšem nedokázal usměrnit míč za záda Oblaka.
56'
Borja García vybojoval míč a dokázal najít Portuguése, který však v souboji s druhou devítkou Fernandem Torresem v šestnáctce Atlética přišel o míč.
55'
Pablo Maffeo se snažil o průnik po křídle, jenže na Lucase Hernándeze byl nyní krátký. Francouz ve službách Atlética Madrid poslal míč ke své svatyni na Jana Oblaka.
54'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Aday, nicméně Jan Oblak byl připraven.
53'
Muniesa svým centrem zpoza šestnáctky Atlética vybojoval další rohový kop pro domácí Gironu.
51'
A další nůžky! Tentokrát na druhé straně je vystřihl Antoine Griezmann! Míč trefil lépe, nicméně branku se mu trefit nepodařilo.
51'
Girona rozehrála volný přímý kop z půlící čáry dlouhým centrem k rohovému praporku, který vzešel v centr do malého madridského vápna. Zde si však na tento nacentrovaný balón nikdo nenaběhl.
50'
Saúl Ñíguez obdržel za faul žlutou kartu.
50'
Atlético momentálně působí o něco aktivněji. Jak se říká, nejhorší je vést 2:0 v poločase. Uvidíme, jestli se Atléticu podaří prokázat, zdali na tomto rčení něco je.
49'
Opět Yannick Carrasco. Tentokrát si křídelník Atlética Madrid nedokázal naběhnout na centr Stefana Saviće, díky čemuž tak hostující Madrid přišel o míč.
48'
Pablo Maffeo se s míčem rozhodl jít vstříc šestnáctce Atlética a snad i následně centrovat, jenže se mu do cesty dostal Yannick Carrasco, který jej o míč připravil.
47'
Yannick Carrasco uvolnil Antoina Griezmanna ve vápně Girony, jenže se jednalo o ofsajd a rozhodčí jej odpískal.
46'
Jan Oblak se hned úvodu dostal do úzkých, když si držel míč na kopačkách mimo pokutové území a na záda mu dýchal Cristhian Stuani. Gólman Atlética si však nakonec se vším poradil.
46'
Je za námi první poločas tohoto utkání. Ten šokoval snad všechny. Girona do utkání vlétla a celý poločas dominovala. Skóre otevřel ve 22. minutě Cristhian Stuani, který přidal další branku za 3 minuty. Hattrick mohl dokonat ve 42. minutě, kdy měla Girona obrovskou šanci. Nicméně šancí na skórování bylo i více na straně domácího celku. Atlético bude muset hodně zabrat, chce-li s tímto zápasem ještě něco udělat.
45+1'
45+1'
Dvougólový střelec Cristhian Stuani se nyní nezachoval nejlépe a zaslouženě získává žlutou kartu.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec řádné hrací doby.
44'
A opětovně to byl Cristhian Stuani. Ten se v hlavičkovém souboji nehezky ťukl s Josém Giménezem a vyžádal si ošetření. V zápase však pokračuje.
42'
Obří šance Girony! Jan Oblak vyrazil míč pouze před sebe, kde stál připravený Cristhian Stuani, který zkoušel vsítit hattrick nůžkami. To se mu ovšem nepovedlo a i následnou dorážku od Poruguése dokázal Jan Oblak zastavit na brankové čáře!
41'
Stefan Savić rozehrál další atak Atlética Madrid. Hostující celek se po pár přihrávkách dostal do zakončení, jenže hlavičku Lucase Hernándeze dokázal Gorka Iraizoz s přehledem chytit.
40'
Do šance se nyní dostalo i Atlético. Konkrétně Antoina Griezmann zkoušel dostat do branky míč od Fernanda Torrese, jenže neúspěšně. Další pokus Gabiho se neřadil mezi pokusy, které by mohly ohrozit Iraizoze.
39'
Girona si stále drží míč a kombinuje na polovině Madridu. Konkrétně Pablo Maffeo se pokoušel o centr do šestnáctky Atlética, jenže zde stál připravený Lucas Hernández.
38'
Antoine Griezmann však na polovině soupeře nepochodil a dopředu tak šli domácí. Na centr z obrany si nabíhal Borja García, který byl ovšem faulován Gabim.
37'
V pokutovém území se momentálně skácel k zemi Cristhian Stuani po souboji s Josém Giménezem. Podle sudího se však o faul nejednalo a penalta se tak nepíská. Dopředu rychle běží Antoine Griezmann.
35'
Juanfran si udržel postavení u postranní čáry a dokázal najít Yannicka Carrasca, který zpoza šestnáctky prověřil pozornost Gorky Iraizoze. Domácí brankář byl však v pozoru a střelu chytil.
34'
Při hlavičkovém souboji Cristhiana Stuaniho, který útočí na hattrick, však došlo k útočnému faulu a míč tak z vlastní šestnáctky rozehraje Atlético Madrid.
33'
Antoine Griezmann dokázal tečovat centr Espinosy na rohový kop pro Gironu. Domácí hráči se nyní sbíhají do šestnáctky hostujícího celku.
32'
Koke získal míč zhruba na polovině hřiště a pokoušel se jej dostat až na Fernanda Torrese, který byl u hrany šestnáctky Girony. Nicméně Alcalá spolu s Muniesou dokázali míč zastavit a poslali do útoku Gironu.
31'
Girona se ovšem nevzdává a i nadále bojuje o míč na polovině Atlética. Zde domácí celek připravil o míč Antoina Griezmanna.
30'
Portugués obdržel míč od Saúla Ñígueze a dlouhým centrem na Pabla Maffea se pokoušel o založení další útočné akce. Tentokrát ovšem tomu všemu učinil přítrž Juanfran.
29'
Aday dlouhým centrem vyslal dopředu Pabla Maffea, který zkoušel z boční hrany vápna Atlética centrovat na Stuaniho. Jeho centr byl ovšem na poslední chvíli blokován.
28'
Atlético je nyní poněkud pod tlakem, což potvrdil i Yannick Carrasco, když zbytečně fauloval a připsal si tak žlutou kartu.
26'
Tak toto před začátkem zápasu očekával málokdo. Nicméně i tak jsou domácí stále u míče a tlačí se dopředu.
25'
Girona právě vstřelila branku!
Něco neskutečného se děje v malém katalánském městě! A opět to byl Granell, který rozehrál volný přímý kop centrem do šestnáctky. Tam si na odražený míč naběhl CRISTHIAN STUANI a opět jej hlavičkou poslal za záda Jana Oblaka – 2:0!
24'
Nutno podotknout, že Girona jde do vedení zaslouženě. Domácí jsou opět u míče a opět u šestnáctky Atlética Madrid, kde kombinují.
22'
Domácí stadión se otřásá v základech – Girona jde do vedení! Na centr Granella si vyskočil CRISTHIAN STUANI, který poslal hlavičkou balón dolů k bližší tyči – 1:0!
21'
Po útočné hře Atlética se drali dopředu domácí, nicméně byli faulování Saúlem Ñíguezem. Karta se ovšem neudělila, Girona bude pouze rozehrávat z vlastní poloviny.
20'
Cristhiano Stuani obdržel balón od Ponse a dral se rychle dopředu vstříc šestnáctce Madridu, jenže byl na poslední chvíli zastaven Josém Giménezem.
19'
Do kombinační hry Girony se zapojil i Gorka Iraizoz, který dlouhým centrem zkoušel uvolnit Cristhiana Stuaniho, avšak neúspěšně.
17'
Gabi si dlouho držel balón a hledal Antoina Griezmanna, jenže se mu do cesty vložil Aday. Ten přečetl jeho hru a rychlým pasem na Pereho Ponsa posouvá hru dopředu.
16'
U míče jsou však opět domácí. Girona si drží balón a snaží se o to, co zkoušelo Atlético pár okamžiků zpátky.
15'
To se po pasu od Antoina Griezmanna povedlo Saúlu Ñíguezovi! Ten z dálky vyslal pořádnou ránu, která letěla těsně nad břevno branky Iraizoze!
14'
Po delší době má míč pod kontrolou Atlético. Hosté si jej drží na vlastní polovině a kombinační hrou se snaží nějako prosmýknout skrze obranu Girony.
12'
Lucas Hernández se vydal dopředu ve snaze odcentrovat do šestnáctky Girony, jenže se poněkud nepěkně srazil s Alcalou. Žádná karta z toho souboje však nevzešla.
11'
Girona začala všemi způsoby, jen ne podle představ. Domácí celek je na hřišti aktivnější a dává Atléticu Madrid pořádně zabrat. To Atlético rozhodně nečekalo. Konkrétně Muniesa si právě teď krásně obhodil Yannicka Carrasca a vyrazil dopředu k brance Jana Oblaka.
10'
Další šance Girony! Dalekonosnou střelou se prezentoval Cristian Portugués a jeho projektil skončil v boční síti!
9'
A Atlético se muselo bránit! Několik odražených míčů po sobě se ocitlo v šestnáctce madridského celku, poslední z nich musel Gabi odkopnout rychle pryč.
8'
Koke se snažil rozjet útočnou akci Atlética Madrid, ta však skončila na obranném zákroku Espinosy. Od obránce z Kolumbie se však hra přenesla na druhou polovinu, kde čeká Gironu rohový kop.
7'
Cristhiano Stuani se opět ujal střely z veliké vzdálenosti. Nicméně s tímto projektilem neměl gólman Oblakových kvalit žádný problém.
6'
A právě od Juanfrana přes Lucase Hernándeze se hra přesunula na druhou polovinu hřiště. Zde si Atlético ovšem zatím nedokázalo vytvořit žádnou příležitost.
5'
Aktivní Pablo Maffeo posunul na Granella, který se snažil svým centrem uvolnit Cristhiana Stuaniho před Oblakem, jenže do jeho centru na poslední chvíli vložil nohu Juanfran.
4'
Před Gorkou Iraizozem se rázem ocitl Fernando Torres po pasu Giméneze! Španělský útočník byl však v ofsajdu a tak z hypoteticky gólové akce sešlo.
3'
Pablo Maffeo zachytil odražený míč od Atlética a snažil se svou dalekonosnou střelou prostřelit Jana Oblaka. Projektil tohoto Španěla ovšem nebyl úspěšný.
2'
Atlético si však posléze přebralo míč, konkrétně Stefan Savić posunul balón dlouhým centrem dopředu na Fernanda Torrese, který však nedokázal ohrozit Iraizoze.
1'
Girona právě rozehrála svou historicky první sezónu v nejvyšší španělské soutěži a hned přešla dopředu na polovinu Atlética Madrid, kde zahajuje první útok tohoto zápasu.
1'
Před zápasem nás ještě čeká minuta ticha za oběti teroristického útoku v Barceloně.
Hráči jsou již na hřišti. Utkání začne za pár okamžiků.

Girona FC: Iraizoz – Maffeo, Espinosa, Alcalá, Muniesa, Aday – B. García, Pons, Granell – Portugués, Stuani.
Náhradníci: Bono – Moreno, Juanpe, Aleix Garcia, Douglas Luiz, Planas, Kayode.

Atlético Madrid: Oblak – Torres Juanfran, J. Giménez, Savić, Lucas Hernández – Saúl Ñíguez, Gabi, Koke, Ferreira-Carrasco – F. Torres, Griezmann.
Náhradníci: Moyà – Á. Correa, Augusto Fernández, Vrsaljko, Vietto, Gaitán, González Teston.
ATLÉTICO MADRID

Diego Simeone měl na léto hodně přestupových plánů, nejznámějším a nejočekávanějším byl příchod Diega Costy z londýnské Chelsea, nicméně Atlético dostalo zákaz přestupů a to jejich léto značně ovlivnilo. Do týmu pouze přišel Vitolo, který ihned putoval na hostování do Las Palmas, a madridský celek opustil do konkurenčního Realu Madrid Theo Hernández. Atlético i přes tento smutný fakt ovšem opětovně pomýšlí na nejvyšší příčky, jak v La Lize, tak v Lize mistrů.
GIRONA FC

Nováček letošní La Ligy si nejvyšší soutěž ve Španělsku zahraje poprvé ve své dlouhé sedmaosmdesátileté historii. A hned na jejich stadion přijede Atlético Madrid. Je tedy jasné, kdo je favoritem dnešního utkání. Nepřispívá tomu ani fakt, že posledních pět soutěžních zápasů, které se hrály ve druhé nejvyšší španělské soutěži, Girona nedokázala vyhrát. Jejich letošní sezóna tak bude spíše o snaze udržet se mezi elitou.
Dnes je speciální den pro spoustu fanoušků domácího celku, neboť jejich klub byl založen roku 1930, ale svůj debut v první lize si odbude až dnes v roce 2017! Každopádně vás vítám u prvního kola španělské La Ligy mezi Gironou FC a Atléticem Madrid. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.