La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Barcelona - 13. května 2018   20:45

Levante
9' E. Boateng (Morales) • 31' E. Boateng (Lukić) • 46' E. Bardi (Campaña) • 50' E. Boateng (Luna) • 56' E. Bardi (Martí)
5:4
(2:1)
Barcelona
39' Coutinho  (L. Suárez) • 59' Coutinho   • 64' Coutinho  (Busquets) • 71' L. Suárez
Levante
Olazábal – Coke, Suárez Pier, Postigo, Luna – Morales (C) (85. Rochina), Lukić, Campaña, E. Bardi – Martí (68. Lerma), E. Boateng (77. Pazzini).
Villar – Cabaco, Lerma, Al-Muwallad, Rochina, Pazzini, Pedro López.
Barcelona
ter Stegen – Semedo, Y. Mina, Vermaelen (32. Piqué), Alba – Coutinho, Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (60. Denis Suárez) – O. Dembèlé (60. Alcácer), L. Suárez.
Cillessen – Digne, Paulinho, Piqué, Alcácer, Denis Suárez, A. Gomes.

SESTŘIH LA LIGY: Levante - Barcelona 5:4. Mistr utrpěl první porážku v předposledním kole

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 18:11.
Gólová přestřelka je u konce! Levante po necelých padesáti minutách vedlo nad slavnou Barcelonou už 5-1, avšak Katalánci se nevzdali a nebyli daleko od vyrovnání. Levante nakonec dokázalo udržet vedení a z dnešního utkání bere plný počet bodů. Domácí fandové se tak dočkali senzačního ukončení ligového ročníku na svém stadionu. Naopak Barcelona přišla kolo před koncem soutěže o dlouhou neporazitelnost.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Yerry Mina (FC Barcelona).
90+4'
Žlutou kartu dostává Gerard Piqué (FC Barcelona).
90+3'
Žlutou kartu dostává Giampaolo Pazzini (Levante UD).
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Busquets hodně zariskoval se zpětnou přihrávkou na ter Stegena, nakonec jí vystihl Rochina, který o vlásek přestřelil branku.
89'
Žlutou kartu dostává Denis Suárez (FC Barcelona).
89'
Za pár okamžiků se dočkáme nastaveného času. Barcelona i nadále okupuje útočnou polovinu, zatím ale bezvýsledně.
88'
Žlutou kartu dostává Luis Suárez (FC Barcelona).
Žlutou kartu dostává Jefferson Lerma (Levante UD).
85'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Rubén Rochina.
84'
Coutinho dnes hraje mimořádný zápas. Brazilec to zkoušel drzým průnikem, po kterém zakončil. Tentokráte kousek nad břevno.
83'
Busquets doslova zboural k zemi domácího Lukiče, hlavní sudí poskytl výhodu, kterou ale Levante nevyužilo.
82'
Po následném rohovém kopu se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu po ruce Postiga, hlavní sudí ale nechává pokračovat.
81'
Obrovské štěstí domácích! Balón doletěl až na zadní tyč na kopačku Luny, který si málem vsítil vlastní branku.
80'
Morales to zkoušel vzít sám na sebe, což překvapilo hostující obranu. Domácí kapitán nakonec vystřelil do náruče ter Stegena.
79'
Levante bude moct nastřádat zbytky sil. Kousek za polovinou hřiště byl poslán k zemi Coke, následovat bude standardní situace.
78'
Suárez předal vedle stojícímu Coutinhovi, který místo střely ještě volil přihrávku na Denise Suáreze. Ten v pádu ale nepropálil hustý blok.
77'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Emmanuel Boateng, přichází Giampaolo Pazzini.
76'
Po delší době to směrem dopředu zkusili také domácí. Luna si přichystal centr levou nohou, který skončil až u ter Stegena.
75'
Obrovská šance na srovnání! Denis poslal skvělý adresný centr na svého jmenovce Luise Suáreze, který ale trestuhodně přestřelil.
74'
Semedo přihrála na pravou stranu na Rakitiče, který to chtěl vyřešit trochu překvapivě. Střela se ale stočila daleko od branky.
73'
Denis Suárez si všiml naběhnuvšího Paca, který se okamžitě vydal za nakopávaným míčem. Ten nakonec skončil až u Oiera.
72'
Zároveň se nám utkání dostalo do závěrečné dvacetiminutovky. Domácí se budou ještě hodně strachovat o své vedení.
71'
Barcelona právě vstřelila branku!
Tak ono to přeci jenom půjde! K exekuci pokutového kopu se postavil LUIS SUÁREZ, který poslal brankáře na opačnou stranu.
70'
Žlutou kartu dostává José Campaña (Levante UD).
70'
Je tu pokutový kop pro Barcelonu!
69'
Barcelonští zřejmě ještě vycítili šanci na případné vyrovnání. Opět jim přechod k pokutovému území netrval vůbec dlouho.
68'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Jefferson Lerma.
67'
Gólostroj jménem Levante – Barcelona stále pokračuje. Zhruba dvacet minut před koncem svítí na světelné tabuli stav 5-3 pro domácí.
66'
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).
65'
Nedovoleným zákrokem si pomohl domácí Campaňa, který doslova sestřelil Rakitiče. K rozehrávce standardky se staví Coutinho.
64'
Je tu první hattrick PHILLIPPA COUTINHA v dresu Barcelony! Po přihrávce od Busquetse si míč přehodil na pravačku a poté opět prostřelil Oiera.
64'
Střídající Denis Suárez těsně před šestnáctkou spadl k zemi, dle sudího v tom nebyl faul. Barcelona je stále na míči.
63'
Žlutou kartu dostává Coke (Levante UD).
62'
Na pořadu dne byl rohový kop domácích hráčů. Balón směřoval na přední tyč, kde byl ale připravený Mina. Naopak hosté zakládají kontr.
61'
Máme za sebou hodinu hry. Druhý poločas nabízí opravdu ofenzivní podívanou, viděli jsme už čtyři branky.
60'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Denis Suárez.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Paco Alcácer.
59'
Hosté vykřesali alespoň malou naději! Dembélé to zkoušel střelou na zadní tyč, do rány se ale postavil Rober, od kterého se míč dostal k PHILLIPOVI COUTINHOVI. Bývalý záložník Liverpoolu neměl problém se zakončením.
59'
Dembélé se snad poprvé ve druhém poločase dostal k míči, který chtěl přihrát Semedovi. Tentokráte včas zakročil Luna.
58'
Těžko říct, co hostujícím hráčům probíhá v hlavě. Určitě to nebude nic dobrého, za necelých patnáct minut inkasovali hned třikrát.
57'
Luna se ještě snažil zachytit zdánlivě ztracený míč, který přeci jenom opustil hrací plochu. I tak si domácí zadák vysloužil potlesk stadionu.
56'
Levante právě vstřelilo branku!
Tady to zavání pořádnou ostudou, navíc Barcelona s vysokou pravděpodobností přijde o dlouhou sérii neporazitelnosti! Roger si počkal na náběh ENISE BARDIHO, který obstřelem poslal míč do sítě.
56'
Na opačné straně to překvapivě sám zkoušel Morales, jehož rána vyplašila ter Stegena. Německý brankář nakonec nemusel zasahovat.
55'
Dembélé poslal míč do běhu na Suáreze, který ani tentokráte nedotlačil míč do sítě. Tentokrátu mu do střely strčil nohu Postigo.
54'
Roger poděkoval Lukičovi za nabídku, nicméně míč už skončil daleko v zámezí. Semedo tak pošle balón zpět do hry.
53'
Ten měl krátkého trvání a naopak se do slibné příležitosti dostal Suárez. Střelu poslal k bližší tyči, kde se nacházel Oier.
52'
Iniesta okamžitě rozehrál standardní situaci, posléze si ale Suárez neporozuměl s Coutinhem. Levante zakládá další protiútok.
51'
Teď už to s Katalánci nevypadá vůbec dobře. Druhý poločas zatím hrubě nevychází, nyní hosté potřebují vstřelit tři branky.
50'
To je totální demolice slavné Barcelony, které dnes absolutně nefunguje obrana! Piqué prohrál hlavičkový souboj, následně Luna předložil do stoprocentní šance EMANNUELU BOATENGOVI, který střelou k tyči kompletuje hattrick.
49'
Iniesta si zkušeně počínal u své šestnáctky, načež skončil na zemi jeho kolega Coutinho. Dle sudího to nebylo proti pravidlům.
48'
Mina se pokoušel přenést těžiště hry k pravé autové čáře na Semeda, míč ale skončil daleko v zámezí. Domácí budou vhazovat.
47'
Na úvodní branku druhého poločasu jsme nemuseli dlouho čekat. Barcelona je opět tam, kde byla, opět musí dotahovat dvoubrankové manko.
46'
Skvělý vstup do druhého poločasu v podání domácích! Hostující obrana byla opět příliš od sebe, čehož využil ENIS BARDHI. Jeho rána placírkou zapadla přesně pod břevno.
46'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo hned tři přesné zásahy. Levante se postaralo o dvě z nich, nicméně Barcelona se dostala na dostřel jedné brance. Hosté se postupem času dostali k územní převaze, která se dá očekávat i ve druhém poločase.
45'
43'
Hodně povedenou střelu vypustil ze své kopačky Semedo, který tak trochu netradičně zkoušel překvapit brankáře. Oier sevřel míč do náruče.
42'
Bardhi nedokázal udržet míč na svých kopačkách a naopak se musel vracet zpět. Katalánci totiž výrazně zvýšili tempo.
41'
Rakitič se řítil s další nebezpečnou akcí, nicméně jeho přihrávku na Suáreze přečetl Postigo. Barcelona je i nadále u míče.
40'
Rázem je to pro hostující celek mnohem hratelnější. Krátce před hvizdem ukončující první poločas vstřelili důležitou kontaktní branku.
39'
Je tu kontaktní branka Barcelony! PHILIPPE COUTINHO si navedl míč na pravou nohu a poté zacílil přesně do branky. Oier zřejmě střelu vůbec neviděl.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
37'
Žlutou kartu dostává Emmanuel Boateng (Levante UD).
34'
Semedo se možná trochu zbytečně zbavil míče, který se odrazil až k brankáři Oierovi. Následně si útočným faulem pomohl Rakitič.
33'
Barcelona ale nerezignuje, naopak má na vyrovnání stavu ještě dostatek času. Semedo si pohrává s míčem na pravé straně.
32'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Thomas Vermaelen, přichází Gerard Piqué.
31'
Je tu druhá branka v hostující síti! Lukič se neohroženě vydal mezi přesilu protihráčů, načež se míč dostal k EMMANUELU BOATENGOVI. Ten nejdříve obešel ter Stegena, posléze zboural Semeda a nakonec chladnokrevně zakončil.
31'
Neskutečná smůla provází Vermaelena i tuto sezónu. Chvilku poté co se uzdravil z předchozího zranění, okamžitě přichází další.
29'
Iniesta to opět zkoušel přes levou stranu na Albu, který ani v tomto případě nedokázal poslat míč na místo určení.
28'
Iniesta byl tak dlouho zpracováván Cokem, až hlavnímu sudímu došla trpělivost a musel odpískat nedovolený zákrok.
27'
Na rohový kop z kopačky Dembélého si zkoušel naskočit Mina. Kolumbijský stoper pouze prolétl vzduchem, šance se tak nekoná.
26'
Konečně se Katalánci dostali k souvislejší práci s míčem. Suárez nahrál vedle stojícímu Dembélému, jehož ránu dokázal srazit Postigo.
25'
Dembélé to nyní nevyřešil vůbec dobře, přihrávku pod sebe mu totiž ukořistil Luna. Hosté budou ještě alespoň vhazovat.
24'
Campaňa měl k dispozici další standardku, tentokráte z pravé strany. Jeho centr našel hned prvního hráče, konkrétněji Suáreze.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabízí zatím překvapivý obrázek hry. Barcelona hraje většinu času bez míče.
22'
Žlutou kartu dostává Enis Bardi (Levante UD).
21'
Levante mělo k dispozici standardní situaci. Na ní si nakonec naběhl Rober, jehož rána z první nenadělala ter Stegenovi žádné problémy.
20'
Žlutou kartu dostává Thomas Vermaelen (FC Barcelona).
19'
K rozehrávce se nakonec postavil Campaňa, který svojí nabídku posílal na přední tyč. Tam byl nejvýše ve vzduchu Vermaelen.
18'
Morales opět hýřil aktivitou. Tentokráte si dal balón na pravou nohu a zkoušel poslat nebezpečný centr. Nakonec se bude konat rohový kop.
17'
Boateng sváděl rychlostní souboj s Albou, který si hodně rychle rozmyslel. Nakonec se rozhodl uklidnit hru, Levante kontroluje míč.
16'
Suárez měl před sebou hodně prostoru, nakonec ještě roztáhl hru na pravou stranu na Semedo. Portugalský zadák ale vůbec neodcentroval.
15'
Coutinho si všiml naběhnuvšího Dembélého, který si ale nepohlídal ofsajdovou linii. Pomezní rozhodčí okamžitě signalizoval ofsajd.
14'
Campaňa hodně zariskoval se zpětnou přihrávkou na Oiera, nakonec to ale domácí brankář zvládl a míč poslal do bezpečí.
13'
Domácí tak promarnili obrovskou příležitost, která by je postupem času ještě mohla mrzet. Barcelona ihned zvýšila aktivitu.
12'
Neskutečná šance domácích! Boatengovi se totiž nepovedlo ideálně zakončit, avšak k míči se dostal až k Bardhimu, který zamířil pouze do břevna.
11'
Ihned po rozehrávce zkoušel Rakitič poslat kolmici na naběhnuvšího Semeda, nicméně přihrávka skončila až za postranní čárou.
10'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, domácí udeřili hned ze své první šance. Nyní je na tahu Barcelona.
9'
Máme tady úvodní branku zápasu! Výborně to na levém křídle udělal Morales, který ještě stačil poslat míč před ter Stegena. Tam se nejlépe zorientoval EMMANUEL BOATENG, který ránou o břevno poslal svůj celek do vedení.
9'
Roger si chtěl kousek za středovým kruhem narazit s Lukičem, s tímto záměr počítal také Rakitič, který vytasil taktický faul.
9'
Ze vzdálenosti čtyřiadvaceti metrů od branky to zkoušel Suárez. Jeho tvrdá rána se nakonec zastavila pouze o zeď.
8'
Coutinho si to neohroženě namířil k pokutovému území, kde mu vystavil stopku Postigo. Následovat bude přímý kop ze zajímavé pozice.
7'
Na opačné straně chtěl Bardhi nezištnou přihrávkou oslovit Boatenga, avšak jako první byl u míče urostlý Mina.
6'
Barcelonští vstoupili do tohoto zápasu hodně aktivně. O další střelu se postaral Iniesta, který zamířil do náruče Oiera.
5'
Parádní kolmice našla na pravém křídle Dembélého, který okamžitě servíroval míč na Suáreze. Na poslední chvíli ale zasáhl Postigo.
4'
Další nedovolený zákrok vytasil Luna, který pro změnu poslal k zemi Coutinha. Netrvalo dlouho a vysoko nad branku vypálil Dembélé.
3'
Hned v samotném úvodu si Semedo pomohl zasekávačkou kolem napadajícího Campani, následoval faul domácího hráče.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může naplno začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Levante UD: Olazábal – Coke, Suárez Pier, Postigo, Luna – Morales (C), Lukić, Campaña, E. Bardi – Martí, E. Boateng.
Náhradníci: Villar – Cabaco, Lerma, Al-Muwallad, Rochina, Pazzini, Pedro López.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Y. Mina, Vermaelen, Alba – Coutinho, Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – O. Dembèlé, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Digne, Paulinho, Piqué, Alcácer, Denis Suárez, A. Gomes..
FC Barcelona

Fotbalisté Barcelony jsou už jistým mistrem Španělska pro letošní rok, v předminulém kole totiž stvrdili svůj triumf na hřišti sestupujícího Deportiva La Coruni. Katalánci mají na první pozici už patnáctibodový náskok, navíc se mohou pyšnit neporazitelností. Ano, je tomu skutečně tak. Barcelona letos v lize neucítila hořkost porážky, devět zápasů ale skončilo hned remízou. Dosti rozporuplné pocity panují po zpackaném čtvrtfinále Ligy mistrů. Domácí celek dnešního utkání totiž v odvěte naprosto selhal na půdě AS Řím a i letošní ročník nejprestižnější soutěže světa se obejde bez semifinálové účasti Barcelony. Tento klub ale tradičně táhne hvězdný Lionel Messi, který se vyhřívá na vedoucí pozici statistik španělské nejvyšší soutěže.
Levante UD

Fotbalisté Levante se v letošním ročníku zatím nacházejí ve spodní polovině tabulky a lepší to už rozhodně nebude. Levante nyní má na kontě čtyřicet bodů a nejvýše se může dostat na třináctou pozici. Domácí tým dnešního utkání se výrazně herně probudil, neboť čtyři poslední zápasy přinesly stoprocentní zisk dvanácti bodů. Zároveň se Levante opírá o celkem neaktivní útočnou vazbu, která si ale drží průměr jedné branky na zápas. O něco hůře je na tom defenzíva, která obdržela už padesát branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Levante UD a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.