La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Espanyol - 1. října 2017   20:45

Real
30' Isco (Ronaldo) • 71' Isco (Asensio)
2:0
(1:0)
Real
Navas – Hakimi, Varane, Ramos (C), Nacho Fernández – Modrić (82. D. Ceballos), Casemiro, Kroos (69. L. Vázquez) – Ronaldo, Isco (90. Mayoral), Asensio.
Casilla – Tejero, Vallejo, Mayoral, M. Llorente, L. Vázquez, D. Ceballos.
Gonzalez Gonzalez
Santiango Bernabeu, Madrid
Espanyol
Pau López – Sergio Sánchez (68. Granero), David López (C), Hermoso, Caricol – Roca (46. Navarro), Fuego, Darder – Baptistão, G. Moreno, Jurado (46. Sergio García).
Diego López – Naldo, Vilà, Diop, Granero, Sergio García, Navarro.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Espanyol Barcelona 2:0. Skvělý Isco, Ronaldo pálil šance

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak vám přeji příjemný zbytek nedělního večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou! Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 9:4. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:10.
Utkání je u konce! Domácí potvrdili roli favorita a na domácí půdě dokázali přehrát barcelonský Espanyol 2:0, a především si vybojovat velmi cenné tři body.

Do druhé půle vstoupili o něco aktivněji hosté, ovšem Navarro, ani Baptistao ve svých tutovkách neuspěli. Naopak na druhé straně se po dobré práci Ronalda s Asensiem blýskl druhou trefou v zápase Isco, který z hranice vápna pálil neomylně k tyči. Duel se od té doby pouze dohrával, Real kontroloval své vedení a pohodlně si dokráčel pro zisk tří bodů.
90+2'
90+2'
Domácí drží míč na svých kopačkách a vypadá to, že stejný obrázek uvidíme až do konce duelu.
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Borja Mayoral.
90'
Žlutou kartu dostává Aarón Caricol (Espanyol Barcelona).
89'
Granerův centr byl ale příliš dlouhý, míč nikoho v modrém nenalezl a domácí se pohodlně ubránili.
88'
Ještě jeden rohový kop hostující celek po drobném zaváhání Sergia Ramose.
87'
Ronaldo tentokrát místo střely dobře odcentroval do vápna, kam si naběhl Lucas, ale špičkou kopačky nasměroval kotouč jen do rukavic připraveného brankáře hostů.
86'
Utkání se za potlesku tribun už víceméně jen dohrává, domácí jsou na nejlepší cestě za ziskem tří bodů.
85'
A právě Ronalda o chvíli později zastavil v podobné akci také ofsajd.
84'
Ronaldo si po levé straně naběhl do vápna, dostal přesnou kolmici od Isca, ale Darder jej ve skluzu nekompromisně a především čistě od míče odzbrojil.
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Dani Ceballos.
81'
Po druhém rohu přišel centr Isca, ovšem bez ohrožení branky. Na druhé straně Baptistaa zastavil ofsajd,
80'
Po něm se právě na pravé straně dostal k zakončení Modrič, který ještě vracel míč na zadní tyči ohně, ale fotbalisté Espanyolu opět v obraně nechybovali.
79'
Modrič se odhodlal k dalekonosné ráně, kterou málem zboural Davida Lópeze. Hostující kapitán míč obětavě hlavou srazil na rohový kop.
78'
Domácí mají míč na svých kopačkách a v poklidné kombinaci se nikam neženou, naopak se snaží co nejvíc šetřít cenné vteřinky.
77'
Casemiro na levé straně hřiště zajel hodně ostře do soupeře a není divu, že za svůj prohřešek uviděl žlutou kartu.
76'
Rozběhla se závěrečná čtvrthodinka utkání, domácí mají komfortní dvoubrankový náskok a nic nenasvědčuje tomu, že by si situaci měli zkomplikovat.
75'
Jenže Granerův centr na zadní tyč Davida Lópeze nenalezl, Ramos jej skvělou poziční hrou nepustil do zakončení.
74'
Ale v pozoru bude muset zůstat i nadále, když byl faulován na středu útočné poloviny García, a Espanyol bude mít šanci snížit.
73'
Na druhé straně musel po delší době zasahovat také sám Navas, ale s hlavičkou soupeře k pravé tyči si poradil.
71'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Domácí zdvojnásobují svůj náskok a přibližují se výhře. Po chybě ve středu hřiště se vydali do brejku 4 na 2, Ronaldo předal míč ze svého pohledu Asensiovi, který poslal míč na hranici vápna ISCOVI a ten parádní technickou ranou ke vzdálenější tyči přidal svůj druhý zásah večera – 2:0!
70'
Hosté se málem opět dočkali vyrovnání, když se jeden z nich dostal k centru poté, co obrala Ramose. Navas jej úplně minul, ale před soupeřem jej na poslední chvíli odvrátil vracející se Nacho!
69'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Lucas Vázquez.
69'
Hra pokračovala a poprvé ve druhé půli se na útočné polovině ukázal také Marco Asensio, který se dostal ke střele na hranici vápna, ovšem jeho pokus po zemi si cestu mezi tři tyče branky hostů nenašel.
68'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Sánchez, přichází Esteban Granero.
67'
Sergio Sánchez nyní zůstal ležet bez cizího přičinění na zemi a je jasné, že ve hře podle gestikulace nemůže. Barcelona bude potřetí v zápase střídat.
66'
Real Madrid rychle rozehrál a Kroos se snažil prudkým centrem najít na zadní tyči Ronalda, jenže pas byl nepřesný, a tak nejlepší hráč světa za loňský rok jen vztekle rozhodil rukama.
65'
Sergio Sánchez zastavil Isca jen za cenu jasného faulu a je tak prvním hostujícím karetním hříšníkem celého duelu.
64'
Navas navíc poté míč ukryl ve svých rukavicích a uklidňuje celou hru jednoduchou rozehrávkou.
63'
Třeba jako nyní, kdy se po pravé straně rozběhl kupředu Léo Baptistão a moc nechybělo, aby po jeho přihrávce šel sám na branku Moreno, ovšem vracející se Varane pas skvěle zablokoval.
62'
Čas ve druhé půli zatím ubíhá velmi rychle a zatím se nedá říct, že by byli domácí nějak lepším týmem, naopak hosté měli už několik možností vyrovnat.
61'
Poprvé ve druhém poločase se o slovo přihlásil také Ronaldo, ale po pasu spoluhráče byl polapen v ofsajdu.
60'
Přesně po hodině hry se do odvráceného centru Kroose opřel z velké války voleje Luka Modrič, ale mířidla přesně seřízena neměl. Míč skončil vysoko nad.
59'
Další rohový kop Bílý balet.
58'
Na druhé straně se po souboji s Navarrem zřítil k zemi také Kroos, ovšem ani tento zákrok neposoudil rozhodčí jako penaltový.
57'
Útok Barcelony pokračoval a na zadní tyči zůstal opět na číhané Navarro, do míče se opřel z voleje, ale Ramos jeho pokus obětavě zablokoval a domácí pokryli i následnou dorážku spoluhráče.
56'
Ten směřoval přes levou stranu a sledovali jsme nakonec kombinaci dvou střídajících hráčů. García načechral zajímavý centr na zadní tyč pro Navarra, jenž se po kontaktu se soupeře skácel k zemi, ale rozhodčí González penaltu neodpískal.
55'
Na ten si však opět počíhal dnes velmi dobře chytající Pau López, který míč rychle schoval ve svých rukavicích a ještě rychleji rozehrál brejk Espanyolu.
54'
Achraf Hakimi se vydal po pravé straně podpořit ofenzívu, ale nakonec to vypadalo, jakoby nevěděl, co chce udělat, a tak může být rád, že se jeho nepřesný centr odrazil od protihráče na rohový kop pro domácí.
53'
Domácí nakonec postupnou kombinací přešli dopředu, Modrič se dostal k pohlednému centru, ale Ronaldo si na hrotu nepohlídal svůj náběh a byl polapen v ofsajdu.
51'
Roh sám o sobě už žádnou šanci nepřinesl, domácí obrana se pohodlně ubránila.
50'
Jenže místo toho bylo málem vyrovnáno! Po rychlé přímočaré akci zůstal na levé straně úplně sám střídající Navarro, ovšem Navas jej skvěle vychytal a vyrazil míč na roh!
49'
U míče jsou poté znovu domácí, kteří se snaží od úvodu druhé půle rychle kombinovat a co nejdříve by rádi přidali i druhou trefu.
48'
Léo Baptistão se z ničeho nic zjevil sám na hrotu, ale nakonec se neodvážil ke střele a jeho pas pod sebe byl zablokován. I přesto se ale odrazil na hranici vápna k Morenovi, ten měl míč proti noze, nicméně také on místo jasné střely volil zbytečnou kličku navíc.
47'
První šanci mohl mít po Iscově přihrávce, který dobře sklepl prudký centr, Modrič, ale chorvatský středopolař se utopil ve vlastních kličkách.
46'
Domácí fotbalisté uvedli míč do hry, čímž načali druhý poločas a zatím v poklidu kombinují na obranné polovině.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází José Manuel Jurado, přichází Sergio García.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Marc Navarro.
46'
První poločas je za námi a domácí zatím podle předpokladu vedou! Nejprve ale zahodili několik velkých šancí, až se po půlhodině hry po průnikové přihrávce Ronalda prosadil přesnou přízemní ranou k tyči Isco. Sám Ronaldo poté měl dvě velké šance, ovšem nepochodil, a minutu před koncem půle musel spolu se svými spoluhráči sledovat, jak celý Real po střele Morena zachránila Navasova tyč. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta a domácí chtějí dohrát první půli s míčem na svých kopačkách.
45'
Domácí obratem vyrazili dopředu, ale Asensio místo přihrávky bral akci zbytečně na sebe a jeho hodně pomalá střela našla jen rukavice připraveného Lópeze.
44'
Z ničeho nic měli hosté velkou šanci na vyrovnání! Odražený míč z centru se odrazil k Morenovi, jehož ránu z otočky zastavila levá tyč Navasovy branky!
43'
Kroosův další prudký centr cílil na penaltě opět hlavu Ronaldu, jenž se k hlavičce nakonec prodral, ale poslal ji o dobré tři metry vedle pravé tyče.
42'
Na jedné straně dostal možnost ohrozit branku Moreno, ovšem Navas jeh pomalou ránu lapil. Na té druhé vybojovali domácí opět rohový kop.
41'
Toni Kroos opět točil míč na zadní tyč, ovšem hosté jej odvrátili. Akce pokračovala a k centru se dostal opět Kroos, ale ani Ronaldo na zadní tyči nezakončil podle představ.
40'
Cristiano Ronaldo dobře zabojoval na levé straně, odcentroval po zemi, ale jeho pas byl zablokován. Rohový kop pro Real.
38'
Hra v posledních minutách mírně ztratila na tempu, oba celky se střídají v kombinaci, kterou však často hatí hodně nepřesné přihrávky.
37'
Hosté rozehráli a Sergio Sánchez parádním dlouhým míčem našel na pravé straně úplně volného Baptistaa, ovšem pro jeho smůlu se útočník Barcelony nacházel v ofsajdu.
36'
Nacho Fernández ve středu hřiště naprosto zbytečně stáhl k zemi Baptistaa, a za svůj zákrok uviděl zaslouženou žlutou kartu.
35'
Casemirův centr zleva odvrátil Darder, hosté mohou vyrazit dopředu.
34'
Ale právě zmíněný Ramos se prezentoval hodně nepřesnou přihrávku, jenže Espanyol se u míče opět moc dlouho neohřál a opět se musí formovat ve své obraně.
33'
Další dobrá šance domácích! Ronaldo zůstal sám za obranou, těžký míč si zpracoval na prsa a pod tlakem vypálil velmi prudce, ovšem Pau López vytáhl proti jeho ráně další důležitý zákrok!
32'
V kombinaci jsou nyní po delší době opět hostující fotbalisté, ale Real jim jejich přihrávky znepříjemňuje rychlým napadáním.
31'
Do střelecké listiny se vzápětí mohl zapsat i sám Ronaldo, který po centru zprava zůstal sám na zadní tyči, ale svůj pokus z voleje nedokázal stlačit do branky.
30'
Jako bych to přivolal, domácí jdou zaslouženě do vedení! Ronaldo si sběhl z levé strany pro přihrávku a s míčem postupoval rychle kupředu. Poté skvěle přečetl náběh ISCA, jemuž neomylně narýsoval přesnou kolmici do běhu a španělský útočník osamocen před brankou zamířil bodlem po zemi mimo dosah Lópeze na zadní tyč – 1:0!
29'
I po půlhodině hry útočné snažení Bílého baletu nebere konců, domácí jsou stále aktivnější, nicméně obrana Espanyolu skvěle odolává.
27'
A jednalo se o Sáncheze, který nakonec hrací plochu na malou chvíli za doprovodu lékařů opustil, nicméně za několik vteřin se na ni opět vrátil.
26'
Ronaldo byl v další akci na hranici vápna ztrojen a dopředu se neprobil. Jeden z hostujících beků přitom inkasoval nepříjemný úder od vlastního spoluhráče a hra je kvůli tomu přerušena.
25'
Z druhého rohu v krátkém sledu už Zidaneho svěřenci nezahrozili, míč po nepřesném pasu na Isca skončil v rukavicích zatím bezchybného Lópeze.
24'
Domácí zahrávali rohový kop! Isco jej rozehrál nakrátko s Ronaldem, přičemž druhý jmenovaný rychle odcentroval z levého okraje šestnáctky na zadní tyč, kde si na hlavičku naskočil Sergio Ramos, ale jeho pokus pod břevno Pau López fantasticky vyškrábl konečky prstů nad branku!
23'
Do hry se na křídle zapojuje i mladičký Achraf Hakimi, který teď křižně hledal dlouhým pasem Ronalda, ten ale zdánlivě jednoduchý míč nezpracoval.
22'
Akce přesto pokračovala, Modrič ustál presink dvou soupeřů a nabil do střelecké pozice Iscovi, který proti noze kroutil míč z jedničky za zadní tyč, tu však o dobré dva metry minul.
21'
Ramos dlouhým pasem roztáhl hru doleva na Nacha, ten soupeře zmátl pohybem a rychle odcentroval, ale opět nikoho v bílém nenalezl v příhodné pozici před brankou.
20'
Dopředu se vydal celek v modrém. Léo Baptistão dostal prostor na hranici vápna, ale místo střely se pokusil ještě o rychlou kličku a vracející se Modrič mu balón vypíchl.
19'
Ronaldo se snaží na hrotu rychle měnit pozice. Nyní si zaběhl na druhou zadní tyč, kde číhal na centr zleva o Isca, ale ani tak na prudký míč v těžké pozici nedosáhl.
18'
Marné dobývání branky hostů pokračuje i po dalším centrovaném míči Asensia, při němž se na zadní tyči skácel k zemi Ronaldo, ale penaltu si vymodlit nedokázal.
17'
Casemiro na pravé straně podpořil Isca, rychle centroval někam na penaltu, ovšem Ronaldo tak přesný pas nečekal a na míč v klíčové chvíli nedosáhl.
16'
Modrič poté našel Casemira, ale toho skvěle od míče odstavil Jurado a spolu se svými spoluhráči šetří další cenné vteřiny.
15'
Jenže ztrát je z jejich strany zatím až příliš. Dopředu se vydal opět Kroos, narazil si s Iscem, ale od španělského kolegy nedostal přesný pas zpět.
14'
Hosté poté opět dobře zklidnili po zisku míče hru a kombinuje i s Lópezem na vlastní obranné polovině.
13'
A taky přišla rychlá ztráta, Varane se vydal s míčem dopředu a na levé straně uvolnil Hakimiho, který rychle zasekl a odcentroval, ale pochopení pro svůj pas ve vápně nenalezl.
12'
Espanyol se nyní vůbec poprvé dostává do delší kombinace a snaží se směrem dopředu něco kloudného vymyslet, ovšem zatím se zhuštěnou obranou prodrat nemůže.
11'
Nakonec přišla po další špatné přihrávce Kroose ztráta, Léo Baptistão se po levé lajně vydal dopředu a snažil se chytrým pasem vysunout Morena, ale ten si nepohlídal svůj náběh a byl mu odpískán ofsajd.
10'
Toni Kroos se snažil rychle přenést hru diagonálním pasem doprava, ale centr mu skvěle zablokoval Darder.
9'
Obhájce titulu je zatím naprosto jasně lepší a stále se snaží obléhat polovinu soupeře, nicméně Barcelona se zatím velmi dobře brání.
8'
Isco si nyní na levé straně nerozuměl s Ronaldem, Španěl svému spoluhráči neadresoval přesný pas a Pau López bude moci v poklidu rozehrávat.
7'
Nacho na levé straně vyslal kolmicí dopředu Asensio, jeho prudký centr byl ale na penaltě odvrácen jen na roh. Právě Asensio jej poté rychle rozehrál a k centru se dostal Nacho, do jehož míč se na zadní tyči opřel akrobaticky Ramos, ale míč poslal jen k Lópezovi.
6'
Marc Roca se při prvním útočném snažení hostů v zápase provinil faulem, Espanyol o míč přichází a bude se muset na obranné polovině bránit další akci Realu.
5'
Toho se ujal opět Kroos, Pau López jeho centr vyboxoval. Na hranici vápna se do odraženého míče okamžitě opřel Marco Asensio, nicméně svatyni soupeře netrefil.
4'
Léo Baptistão se dobře vrátil na obrannou polovinu, kde zblokoval centr Kroose a domácí mají k dispozici první rohový kop.
3'
Nakonec se míč zleva navedl Ronaldo, ovšem ke střele se neodhodlal. Posunul jej rychle doprava Iscovi, který si připsal druhý střelecký pokus během tří minut, ovšem tentokrát našel přesně připravenou náruč gólmana hostů.
2'
Bílý balet pokračuje v úchvatném vstupu do utkání a je znovu kolem poloviny hřiště usazen na míči.
1'
Neuplynula ani půlminuta a už jsme viděli tutovku jako hrom! Ramos parádní pasem vyslal za obranu Isca, který šel úplně sám na branku, ale jeho pokus brankář López skvělým zákrokem zastavil!
1'
Hostující fotbalisté uvedli míč do hry a ihned vyslali dlouhý centr směrem dopředu, ovšem balón doputoval jen k obráncům domácích.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují v tradičních bílých dresech, hosté se oděli do modrého.

Real Madrid CF: Navas – Hakimi, Varane, Ramos (C), Nacho Fernández – Modrić, Casemiro, Kroos – Ronaldo, Isco, Asensio.
Náhradníci: Casilla – Tejero, Vallejo, Mayoral, M. Llorente, L. Vázquez, D. Ceballos.

Espanyol Barcelona: Pau López – Sergio Sánchez, David López (C), Hermoso, Caricol – Roca, Fuego, Darder – Baptistão, G. Moreno, Jurado.
Náhradníci: Diego López – Naldo, Vilà, Diop, Granero, Sergio García, Navarro.

Rozhodčí: Gonzalez Gonzalez.
Espanyol Barcelona

Katalánský celek v úvodu sezóny nepředvádí nijak oslnivé výkony, nicméně na druhou stranu se drží na klidných pozicích. Barceloně patří v tabulce 13. místo se ziskem 8 bodů za dvě výhry, stejný počet remíz a stejný počet proher. Dnes se Espanyol pokusí překvapit velkého favorita.

V posledním ligovém kole dokázal doma hostující celek doslova rozebrat Deportivo La Coruňu, kterému nasázel čtyři branky a zvítězil naprosto jasně 4:1!

Střelecky se v úvodu sezóny daří zejména Gerardu Morenovi, jenž má na svém kontě již 3 přesné trefy, o jeden gól zpět se pak drží Leo Baptistao.
Real Madrid CF

Obhájce titulu má i letos jen ty nejvyšší cíle, ovšem, jak již bylo zmíněno, v úvodu sezóny lehce strádá. Svěřenci Zinedina Zidana zatím zaostávají v tabulce za svým úhlavním konkurentem Barcelonou, která vládne celé tabulce. Bílému baletu patří až 6. místo se ziskem 11 bodů, a to za tři výhry, dvě remízy a jednu porážku.

V posledním ligovém kole zvítězil madridský celek těsně na půdě Alavesu, a sice 2:1, když se hned dvakrát prosadil při svém debutu za Real mladičký supertalent Dani Ceballos.

Tabulku střelců domácích ovládá hned trio fotbalistů s dvěma góly – Velšan Gareth Bale, domácí oblíbenec a kometa posledních týdnů Marco Asensio a právě již zmíněný Dani Ceballos.

Real nemůže v dnešním zápase rozhodně počítat právě s Garethem Balem, mimo hru jsou také Karim Benzema nebo Marcelo a Mateo Kovačič.
Vítám všechny fanynky a fanoušky španělského fotbalu! Dnes se v rámci dalšího kola LaLigy představí před vlastním publikem v úvodu se sezóny se mírně trápící Real Madrid, na jehož hřiště zavítá méně slavnější z katalánských celků – Espanyol Barcelona. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.