La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Bilbao - 9. dubna 2018   21:00

Villarreal
67' Bacca
1:3
(0:1)
Bilbao
4' I. Córdoba  (I. Williams) • 51' I. Williams   • 87' Muniain  (Raúl García)
Villarreal
Asenjo – Antonio Rukavina, Bonera (46. Francisco Torres), Álvaro González, J. Costa (C) – Trigueros (61. Čeryšev), Fuego, Hernández – Fornals (9. R. Soriano) – Bacca, Ünal.
Iglesias – Costoya, Ramos
Estadio de la Cerámica, Villarreal
Bilbao
Arrizabalaga – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Balenziaga (62. Lekue) – San José, Iturraspe – Susaeta (C) (76. Muniain), Raúl García, I. Córdoba (90. M. Rico) – I. Williams.
Herrerín – Etxeita, Lekue, Muniain, Etxebarria, M. Rico, Aduriz.

SESTŘIH LA LIGY: Villareal - Bilbao 1:3

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:13. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 17:11.
Utkání je u konce a domácí Villarreal ztratil body po porážce 1:3. I po přestávce byli hosté aktivnější a za svou snahu byli odměněni v 51. minutě, kdy se z dorážky prosadil Iñaki Williams. Vypadalo to, že zápas je rozhodnutý, proti se ale postavil Carlos Bacca. V 67. minutě snížil a vykřesal naději na případný bod. Závěrečný nápor se ovšem nekonal, naopak padla branka na druhé straně. V 87. minutě si na přihrávku z pravé strany naběhl střídající Iker Muniain a definitivně tak rozhodl o třech bodech pro Bilbao. Hosté jsou po této výhře na 12. místě s 39 body, Villarrealu patří páté místo se 47 body.
90+4'
90+3'
Na stadionu panuje mrazivá atmosféra, u hřiště už lze vidět i nespokojeného prezidenta klubu.
90+2'
A dokonce se zase hraje u branky domácích. Bilbao závěr hraje v naprosté pohodě.
90+1'
Hosté závěr hraný v přesilovce zvládají a nepouští Villarreal do akce.
90'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Mikel Rico.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Akce hostů byla zastavena praporkem asistenta, což domácí Álvaro González ocenil potleskem. Jenže tento projev se nelíbil hlavnímu a udělil mu za to žlutou kartu. Jelikož to byla jeho druhá, tak vytáhl i červenou kartu.
88'
Hosté opět u míče a míří dopředu.
87'
Domácí gólman Sergio Asenjo okamžitě vyrazil za sudím a naznačoval mu, že gól padl po ofsajdu. Moc mu ale nepomohlo to, že si dlaní klepal na čelo a za to vše dostal žlutou kartu.
87'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Už je asi rozhodnuto. Zprava přilétla do vápna prudká a lehce tečovaná přihrávka, na kterou si nejlépe naběhl IKER MUNIAIN a zblízka sklepl míč za Asenjova záda. Bilbao vede 1:3.
86'
Bilbao v útoku, akce je vedena pravou stranou.
85'
Nyní rozehrává od vlastní branky a nesmí moc zdržovat, jednu žlutou kartu už totiž má.
84'
Arrizabalaga má další zákrok, teď to asi bude hodně o něm.
83'
V dobré pozici se ocitl Soriano, zprava ale nedokázal prostřelit povyběhnutého gólmana. Hosté stále drží těsný náskok.
82'
Následný přímý kop se přeměnil v kop rohový. Villarreal se pouští do tlaku.
81'
Hostující Óscar de Marcos hasil brejk Villarrealu faulem a byl za něj potrestán žlutou kartou.
81'
Zprava pálil De Marcos, Asenjo se opět blýskl dobrým zákrokem.
80'
Bilbao kombinuje na útočné polovině, tohle hostům maximálně vyhovuje.
78'
Rukavinův centr byl hosty odvrácen, Villarreal bude pokračovat autovým vhazováním.
76'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Iker Muniain.
74'
Žlutou kartu za zdržování hry dostal hostující gólman Kepa Arrizabalaga.
73'
Čeryšev se marně prodíral středem, o míč přišel, jeho spoluhráči jej však dokázali zastoupit a vybojovali si útok zpátky.
72'
Píská se proti hostům, faulem ve středovém kruhu se provinil Raúl García.
70'
Probudilo se i publikum, které hráče ve žlutém žene do dalšího útoku.
68'
Rázem tu máme zápletku, domácí se po snížení zajisté vrhnou do honby za vyrovnáním.
67'
Hosté reklamovali faul před gólovým zakončením, jenže jediným výsledkem byla žlutá karta pro Andera Iturraspeho.
67'
Villarreal právě vstřelil branku!
A je tu snížení! Na přihrávku z hloubi pole si naběhl CARLOS BACCA, zbavil se obránce a své sólo pak zakončil přesnou střelou podél vyběhnutého gólmana Arrizabalagy – 1:2.
66'
Brankář Villarrealu je již v pořádku a hned čelil nepříjemnému zakončení po rohovém kopu. Má tak na kontě další těžký zákrok na brankové čáře, nyní proti Garcíovi.
65'
Po centru na pravou stranu se mezi obránci prosmýkl Williams a rázem stál před gólmanem. Z úhlu je ale nezvládl prostřelit a navíc Asenja bolestivě přišlápl.
64'
Žlutou kartu navíc dostal domácí Álvaro González.
64'
Bilbao zatím bez problémů drží svůj náskok a nyní bude rozehrávat standardní situaci.
62'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Balenziaga, přichází Iñigo Lekue.
61'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Denis Čeryšev.
60'
Po rychlém protiútoku se ke střele dostal domácí Soriano, prudkou ránu ale Arrizabalaga zvládl pokrýt.
59'
Z akce nic nebylo, Bilbao se na chvíli vydalo do rychlého protiútoku. Ten ovšem skončil nedovoleným zákrokem na půlce.
58'
Villarreal má rohový kop.
56'
Píská se proti domácím, faulován byl Williams.
55'
Bilbao znovu u míče, z přímého kopu centroval Susaeta. Asenjo si jeho pas z levého křídla stáhl do rukavic.
53'
Domácí se ihned snaží o částečnou nápravu nepříznivého skóre, jenže přesnost dnes není jejich silná stránka.
51'
Teď už to ale 0:2 je! Domácí nezvládli ofsajdovou linii, Asenjo pak sice vytáhl další vynikající zákrok proti umístěné střele, jenže na dorážku IÑAKIHO WILLIAMSE už nedosáhl ani on.
50'
Z této standardky už nic nebylo, Villarreal může jít do protiútoku.
49'
Asenjo se nyní vytáhl a dvěma skvělými zákroky zahránil pro domácí nejhoršímu. Nejprve vyrazil hlavičku Raúla Garcíi a poté i dorážku De Marcose. Je z toho pouze roh pro Bilbao!
47'
Hned v úvodu zahrozil hlavou García, mířil ale přesně do míst, kde číhal gólman Asenjo.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Daniele Bonera, přichází Pau Francisco Torres.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Je za námi první půle, ve které byli nebezpečnější hosté, kteří také odchází do kabin s těsným náskokem. Ten si vypracovali hned v úvodu, když ve čtvrté minutě odcentroval Williams a Iñigo Córdoba zamířil přesně k tyči. Bilbao mělo i šance na navýšení náskoku, ale střelu Garcíi vykopl gólman Asenjo a San José mířil těsně vedle. Villarreal toho moc nepředvedl a pokud nechce odejít z tohoto utkání s prázdnou, musí po pauze notně přidat.
45+2'
45+1'
Z protiútoku pak zahrozil Williams, jenže místo střely volil kličku na střed a při té o míč přišel.
45+1'
Následný přímý kop skončil u Arrizabalagy, ten si míč v poklidu stáhl do náruče.
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
No a kartou byl potrestán i domácí Carlos Bacca.
45'
Sledujeme nervózní závěr poločasu a uděluje se další karta. za faul na Baccu ji dostal hostující Unai Núñez.
43'
V pokutovém území Bilbaa došlo k souboji a pádu domácího Baccy, rozhodčí ale zákrok Córdoby jako penaltový neviděl.
41'
Další žlutá karta, nyní na straně hostů. Za skluz na Ünala ji dostal Íñigo Martínez.
40'
Hosté obléhali pokutové území soupeře, Garcíovi ovšem centr z pravé strany nesedl.
38'
Nyní už rozhodčí vytáhl žlutou kartu a to pro domácího Danieleho Boneru, kterému se nelíbilo, že rozhodčí přerušil jeho rychlou rozehru po ofsajdu.
37'
Rozhodčí byl nyní přísný na domácího Gonzáleze, uklidňoval jej rázným proslovem.
35'
Domácí rozehráli rohový kop. Z centru nic nebylo a úspěchem neskončila ani následná rozehra za pokutovým územím.
34'
Susaeta zaměstnal domácí obranu centrem, jeden z obránců hrudí sklepl míč je svému brankáři.
33'
Williams své spoluhráče zásobuje centry z pravé strany, obrana Villarrealu má opravdu plné ruce a nohy práce.
32'
Bilbao opět u míče, rozjíždí akci od svého gólmana.
30'
O pár vteřin později pálil San José, jeho pokus prosvištěl pouze těsně vedle domácí branky.
30'
Moc nescházelo a bylo to 0:2! Williams si počkal, ideální přihrávkou vyzval Raúla Garcíu, jeho pohotovou střelu po zemi ale Asenjo zvládl vykopnout!
29'
Z útočné poloviny až ke svému brankáři se dostali hostující hráči. Dopředu to nešlo, ale soupeře k protiakci nepustili.
27'
Trigueros se ke střele nedostal a tak se rozhodl pro přihrávku na pravou stranu. Adresát však podklouzl a hostující obrana bleskově vyvezla míč do bezpečí.
25'
Centr od rohového praporku hravě pohlídal gólman Asenjo, míč skryl ve svých rukavicích.
24'
Iñaki Williams tlačil zprava míč do šestnáctky, González jej lehce tečoval a je z toho roh pro Bilbao.
23'
Domácí se už hrnuli do protiútoku, Rukavina ale špatnou zpětnou přihrávkou odevzdal míč Bilbau.
22'
Córdoba postupuje pomalu vpřed, proti stojí zkoordinovaná obrana Villarrealu.
20'
Susaetův centr nebyl pro Asenja nebezpečným, jeho obránci zvládli dostat míč pryč z vápna.
19'
S menším zpožděním se pískal zákrok na Williamse, hosté tak budou rozehrávat přímý kop z pravé strany. Jeho spoluhráči ještě reklamovali žlutou kartu pro viníka, ta se ale nekoná.
18'
Bilbao začíná opět ukazovat, že směrem kupředu jim to není cizí a Williams nebyl daleko od zpracování a dostání se na dostřel.
17'
Susaeta poslal prudký centr od rohového praporku přímo do rukavic gólmana Asenja.
17'
No a hosté si ihned dají repete, pouze z druhé strany.
16'
Rohový kop pro Bilbao.
15'
Na levé straně se hezky uvolnil Bacca a našteloval si míč na střelu. Prudkou ranou ale trefil pouze hlavu Íñiga Martíneze.
13'
Costův centr z levého křídla hosté alespoň na chvíli odvrátili, hráči ve žlutém ale přidávají na tempu a tlačí soupeře k vápnu.
12'
Hostující Raúl García přišlápl Gonzáleze, Villarreal je tak znovu u míče a hrne se do útoku pravou stranou.
10'
Villarreal bude rozehrávat přímý kop, k brance je to ale hodně daleko, tohle bude postupná akce.
9'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Roberto Soriano.
8'
Tak ne, Formals nebude moci pokračovat a na lavičce Villarrealu se tak chystá rychlé střídání.
7'
Vypadá to, že je v pořádku, za doprovodu míří po svých za postranní čáru.
6'
Máme tu pauzu, neboť na trávníku leží domácí Pablo Fornals a je v péči lékařů.
5'
Domácí tam mají hned o startu o čem přemýšlet a musí zapnout směrem kupředu.
4'
No a pokračování akce už skončilo gólem! Za obranu si naběhl Williams, od brankové čáry poslal zpětnou přihrávku na nabíhajícího IÑIGA CÓRDOBU a ten ranou z první uklidil míč k tyči.
4'
Iturraspe s Córdobou neuspěli v dalším pokusu o útok, hosté jsou ale stále u míče.
3'
Bilbao má míč ve svém držení, na levé straně se o rozvinutí akce snaží Iturraspe.
2'
Domácí gólman má míč u nohy, v poklidu se chystá k rozehrávce dlouhým výkopem.
1'

Villarreal CF: Asenjo – Antonio Rukavina, Bonera, Álvaro González, J. Costa (C) – Trigueros, Fuego, Hernández – Fornals – Bacca, Ünal.
Náhradníci: Andrés Fernández – M. Gaspar, Francisco Torres, Čeryšev, R. Soriano, R. Martínez, N. Sansone.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Balenziaga – San José, Iturraspe – Susaeta (C), Raúl García, I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Etxeita, Lekue, Muniain, Etxebarria, M. Rico, Aduriz.

Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Ramos.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžik začne.

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v listopadu loňského roku a tehdy se zrodila remíza 1:1. Bude i dnes zápas takto vyrovnaný?
Athletic Bilbao

Hosté z Athletic Bilbao jsou na dvanácté pozici s šestatřiceti body s třináctibodovým náskokem na sestupové pásmo. Zdá se, že fotbalisté Bilbaa obhájí příslušnost v nejvyšší lize i pro další ročník. Zatím tak mohou být relativně v klidu. Na hřišti Villarrealu by rádi bodovali, aby si svou pozici minimálně upevnili, jednoduché to ale rozhodně mít nebudou. Uvidíme, jak dnešní zápas dopadne, čeká nás ale zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
Villarreal CF

Dnes domácí Villarreal CF je v tabulce španělské ligy na šestém místě se sedmačtyřiceti body a drží tak postup do kvalifikace o Evropskou ligu. Jenže fotbalisté Villarrealu mají šanci dostat se ještě výše, a sice dostat se přímo do skupinové fáze této soutěže. A v dnešním utkání proti Bilbau budou chtít hostům sebrat body, nejlépe však všechny tři. A udělají pro to před svými diváky maximum. Navíc budou chtít odčinit poslední zápas, kdy prohráli těsně 0:1 na hřišti Málagy. Podaří se domácím získat další body a zůstanou tak ve hře o pátou příčku tabulky?
Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům španělského fotbalu. Dnes je na programu jednatřicáté kolo španělské Primera Division a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Villarreal CF a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.