La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Real Betis - 11. listopadu 2018   16:15

Barcelona
68' Messi  • 79' Arturo Vidal (Munir) • 90+4' Messi (Arturo Vidal)
3:4
(0:2)
Real Betis
20' Firpo  (W. Carvalho) • 34' Joaquín  (Tello) • 71' Lo Celso  (Tello) • 83' Canales  (Firpo)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets (69. Aleñá), Arthur (46. Arturo Vidal) – Messi, L. Suárez, Malcom (57. Munir).
Cillessen – Semedo, Denis Suárez, Munir, Arturo Vidal, Umtiti, Aleñá.
Mateu – Cebrián, De Francisco
Camp Nou, Barcelona
Real Betis
Pau López – Mandi, Bartra, Sidnei – Tello, Lo Celso (87. Inuj), W. Carvalho, Guardado, Firpo – Joaquín (62. Canales), Morón (76. León).
Robles – Feddal, Canales, León, Inuj, A. Sanabria, Barragán.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Více jak dva roky neprohrála Barcelona domácí ligové utkání, naposledy 10. září 2016, kdy doma podlehla Alavésu 1:2. Pak přišel dnešní zápas s Betisem, který vyhrál venku v této sezóně jediné utkání z pěti a který na Barcelonu ztrácel jedenáct bodů... a přesto s ním Barcelona padla, když zejména kvůli vlastním chybám v defenzivě si nechala dát čtyři góly, což se povedlo naposledy 12. dubna 2003 Deportivu La Coruña, které tehdy vyhrálo 4:2.
90+5'
90+5'
Měly se nastavovat čtyři minuty, ale díky ztrátě času při řešení gólu Messiho se hraje i v páté nastavené minutě.
90+4'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí dali gól, který nejprve sudí neuznal a až po urgenci videorozhodčího své rozhodnutí změnil. Původně měl být přihrávající Vidal v ofsajdu, což ale viderozhodčí vyvrátil a gól LIONELA MESSIHO tak platí, domácí snižují na rozdíl jediného gólu!
90+2'
Munir (Barcelona) efektní patičkou vyzval ve vápně Suáreze, kterému ale uskočil míč, nicméně je z toho roh. Ten domácí rozehráli z levé strany, na vzdálenější tyči ale opět nepřesně hlavičkuje Gerard Piqué.
90+1'
Sergio Canales (Real Betis) v ofsajdu, domácí jdou dopředu v první nastavené minutě, z celkových čtyř.
90'
Statistika držení míče – 55% : 45%.
89'
Gerard Piqué (Barcelona) leží na trávníku ve vápně Betisu poté, co hlavou netrefuje branku soupeře.
89'
Lionel Messi (Barcelona) sice neuspěl ve vápně proti dvojici bránících hráčů, ale je z toho roh, tentokrát domácí rozehrají z levé strany.
88'
Z rohového kopu se domácí prosadit nedokázali, ale ještě se udrží na polovině Betisu, Munir vhazuje z pravé strany.
87'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Takaši Inuj.
86'
Luis Suárez (Barcelona) se zkouší prosadit na pravé straně přes bránícího Sidneiho, to se mu nepovedlo, ale nakonec vybojoval roh.
85'
Posledních pět minut má Barcelona na to, aby s výsledkem něco udělal. Vzhledem k tomu, co ale sledujeme celou dobu se to zdá celkem nereálné, že by ještě domácí dokázali něco s výsledkem udělat.
83'
Real Betis právě vstřelil branku!
To se dějí věci! Nejprve Júnior Firpo neuspěl v dobré pozici, když si ukopl míč, krátce poté ale přihrává z levé strany velmi dobře za obranu Barcelony, kde ve skluzu sklepává míč do branky SERGIO CANALES.
82'
Ivan Rakitić (Barcelona) šel do skluzu ve středovém kruhu, míč netrefil, ale nohy protihráče ano, to znamená jediné – druhá žlutá a tím pádem vyloučení!
79'
Munir přihrává ve vápně lépe postavenému ARTURO VIDALOVI, který ve skluzu dokázal dostat míč do branky Betisu. Gól ještě konzultoval sudí s videocentrem a verdikt je znám – gól platí!
78'
Nepřesný centr domácích z pravé strany, míč získává obránce Betisu a znovu jdou hosté do rychlého protiútoku.
77'
Betis se po faulu Messiho drží na polovině Barcelony, což se pochopitelně nelíbí příznivcům FCB.
76'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Lorenzo Morón, přichází Sergio León.
75'
Hosté rozehráli z levé strany, ale míč se nedostal do vápna Barcelony.
74'
Hosté již rozehráli, míč ale zablokoval bránící hráč Barcelony ve zdi, je z toho roh pro Betis.
73'
Arturo Vidal (Barcelona) fauluje před vlastním vápnem Carvalha a hosté získávají přímý kop ze zajímavé pozice. Navíc dostává domácí záložník žlutou kartu.
71'
Hosté získávají opět dvoubrankové vedení! GIOVANI LO CELSO se dostal ke střele uvnitř vápna, z pravé strany a Marc-André ter Stegen nedokázal lapit míč, který mu prošel rukavicemi do branky.
71'
Betis jde na polovinu soupeře, Barcelona vyčkává před vlastní šestnáctkou.
70'
Carles Aleñá (Barcelona) poprvé u míče, jeho střela ze střední vzdálenosti letí vedle branky Betisu.
69'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Carles Aleñá.
69'
Žlutou kartu dostává Aïssa Mandi (Real Betis).
68'
LIONEL MESSI naprosto s přehledem proměňuje pokutový kop.
67'
Pozor, Jordi Alba (Barcelona) padá v pokutovém území soupeře a je to penalta pro domácí!
66'
Barcelona nyní na polovině soupeře, sledujeme typickou postupnou kombinaci.
64'
Cristian Tello (Real Betis) mohl navýšit vedení svého týmu, z pravé strany těsně míjí branku Barcelony!
63'
Rohový kop pro Betis, hosté rozehráli z levé strany, ale akce končí odpískaným faulem Bartry.
62'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Sergio Canales.
61'
Čeká nás poslední půl hodina utkání, v němž Barcelona stále překvapivě prohrává 0:2, dokáží domácí alespoň vyrovnat?
60'
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).
59'
Pau López (Real Betis) jde po míči před nabíhajícím Suárezem a získává míč.
58'
Munir (Barcelona) efektně z otočky vyslal kolmici za obranu Betisu, kam si naběhl Luis Suárez, jehož střela končí na boční tyči.
58'
Domácí rozehráli standardku u vápna Betisu, asi to bylo nacvičené, kdy Messi přihrává před vápno, odkud z voleje pálí Sergi Roberto... do této dobry OK, kdyby to všechno Roberto nezazdil dělovkou vysoko nad branku.
57'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Malcom, přichází Munir.
56'
A zajiskřilo to před brankou Betisu, kde se Arturo Vidal (Barcelona) nedokázal lépe srovnat na střelu a míč poslat na branku.
56'
Znovu šli hosté do rychlého protiútoku, který ale zakončil Lorenzo Morón slabou střelou ze střední vzdálenosti, ter Stegen v pohodě chytá.
55'
Rohový kop domácích rozehrál Malcom, míč ale končí na prvním bránícím hráči na bližší tyči.
54'
Luis Suárez (Barcelona) vybojoval další roh pro svůj tým, domácí rozehrají opět z levé strany.
54'
Júnior Firpo (Real Betis) odvedl dobrou práci ve vlastním vápně, kdy odhlavičkoval míč po centru Alby.
53'
Gerard Piqué (Barcelona) pod tlakem na vlastní polovině, je z toho malá domů, ter Stegen hned posílá míč na levou stranu.
52'
Diváci pískají, domácí se totiž ani z rohového kopu prosadit nedokázali, hrají hosté.
51'
Následně ale Leo Messi vybojoval roh z levé strany, když obránce Betisu zablokoval ve vápně jeho střelu.
51'
Jordi Alba (Barcelona) zkusil poslat míč z levé strany do vápna Betisu, ale neuspěl.
50'
Messi stáčel míč k brance, ale byl to přetažený centr, který dopadl tam, kde nebyl vůbec nikdo.
49'
Lionel Messi (Barcelona) opět u míče, tentokrát rozehrává volný kop z levé strany, od rohového praporku.
48'
Dělovka Leo Messiho prolétla zhruba půl metru vedle branky Betisu, parádní střela i to, co jí předcházelo.
47'
Luis Suárez (Barcelona) poslal z pravé strany míč na levou, tam ale Malcolm trochu zaváhal při zpracování míče a pak již neměl prostor na přihrávku do vápna.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arthur, přichází Arturo Vidal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:18.
Je za námi první poločas, který nabídl překvapivý obrázek hry. Barcelona měla dobrý vstup do zápasu, byla aktivnější, ale hosté se dokázali hned dvakrát prosadit po rychlém protiútoku, což byly tvrdé rány do vazu pro FCB. Za stavu 0:2 se přestalo domácím úplně dařit a Betis si v poklidu dvoubrankový náskok podržel až do poločasové přestávky.
45+2'
45+1'
V samém závěru jedné nastavené minuty je tu roh pro Real Betis, hosté rozehrávají z pravé strany, na bližší tyči hlavičkuje útočící hráč pouze vedle branky FCB.
45'
Statistika držení míče – 58% : 42%.
44'
Následně ale právě Rakitić fauluje, předvedl ošklivý šlapák a dostal zaslouženě žlutou kartu.
43'
Ivan Rakitić (Barcelona) upadl na hranici vápna Betisu, ale kvůli tomu, že podklouzl, domácí ale zůstávají u míče.
42'
Luis Suárez (Barcelona) se dostal ke střele uvnitř vápna, vypálil z voleje, ale branku Betisu přestřelil.
41'
Barceloně se nyní nedaří na polovině soupeře, kde poměrně často ztrácí míč.
40'
Další rychlý brejk Betisu, který zakončil střelou z pravé strany Tello, ale branku ter Stegena netrefuje.
39'
Další faul hostů znamená další volný kop pro Barcelonu, tentokrát téměř od středového kruhu.
38'
Rychle rozehraná standardka domácích, Jordi Alba zkouší kolmici do vápna Betisu, ale míč zachytil obránce.
37'
Domácí nyní s míčem u půlící čáry, je vidět, že fotbalisté Barcelony jsou nyní o něco obezřetnější, hlavně neudělat další chybu.
36'
Tak že bude Barcelona prohrávat po pětatřiceti minutách o dva góly, to asi čekal málokdo...
34'
Čtyři obránci Barcelony se nyní ocitli za hrou, v okamžiku přihrávky Cristiana Tella, z pravé strany, stáli všichni na hranici malého vápna a zakončující JOAQUÍN, který byl na místě pokutového kopu úplně sám, měl dost času a prostoru na střelu, čehož využil ke vstřelení druhého gólu hostů.
33'
Po rohovém kopu domácích se k míči dostali hosté, kteří se dostávají s míčem k půlící čáře.
32'
Luis Suárez (Barcelona) byl dobře bráněn ve vápně Betisu, vybojoval tak alespoň roh.
31'
A nechybělo moc, aby hosté slavili druhý gól! Marc-André ter Stegen (Barcelona) bravurním zákrokem nyní zneškodnil střelu Cristiana Tella.
30'
Půl hodina hry za námi, Real Betis překvapivě vede na Camp Nou gólem Júniora Firpa 1:0.
29'
Real Betis se nyní snaží udržet míč na vlastní polovině, domácí ve třech napadají rozehrávku.
28'
Slavný Argentinec nyní ale zvolil jiné řešení, zkusil to přímo na branku, jenže bylo to z velké dálky, gólman Pau López (Real Betis) se stihl přemístit a míč chytit.
27'
A situace se bude opakovat, Leo Messi rozehraje volný kop téměř ze stejné vzdálenosti, jako před okamžikem.
26'
A tak se také stalo, Lionel Messi (Barcelona) poslal parádní míč do vápna, tam míč zasáhl levačkou Clément Lenglet, míč ale končí nad brankou Betisu, díky parádnímu zákroku Lópeze.
25'
Volný kop pro Barcelonu, je to na centr do vápna.
24'
Žlutou kartu dostává Andrés Guardado (Real Betis).
23'
Domácím nyní zatrnulo, Júnior Firpo se totiž znovu ocitl s míčem ve vápně, ale pas z pravé strany nedokázal ideálně zpracovat, míč se dostal k Morónovi, jehož slabou střelu ter Stegen chytá.
22'
K ter Stegenovi putuje malá domů v podání domácích, ti následně posílají míč na polovinu Betisu, nepřesný nákop.
20'
No vida.. Barcelona rozehrála roh, ale k míči se dostali hosté, kteří zkusili zaútočit. JÚNIOR FIRPO unikl na levé straně, ve vápně měl proti sobě jediného Roberta, kterého parádně zmátl pohybem a střelou do protipohybu ter Stegena dává první gól tohoto zápasu.
19'
Centr domácích z levé strany musí Júnior Firpo (Real Betis) odvracet na roh, centroval Malcom.
18'
Joaquín (Real Betis) rozehrál volný kop, poslal centr do vápna Barcelony, ale míče se chopili domácí, kteří jdou do rychlého brejku.
17'
Real Betis kombinuje na polovině soupeře a po faulu na Moróna zůstávají hosté u míče.
16'
Luis Suárez (Barcelona) prošel mezi dvojicí bránících hráčů do vápna soupeře, nakonec z toho není ani roh.
15'
Autové vhazování domácích, z levé strany, na polovině soupeře.
14'
Marc-André ter Stegen (Barcelona) vykopává od své branky, míč ale míří až k brance soupeře, diváci pískají.
12'
Lionel Messi (Barcelona) se opět ukázal, pronikl do vápna, kde jeho pokus zablokoval bránící hráč Betisu.
9'
Hosté nyní dobře napadají rozehrávku domácích, až do té doby, než se míč dostal do autu, vhazují domácí.
7'
Joaquín (Real Betis) dostal excelentní pas z levé strany, ale dobře proti němu vyběhl ter Stegen, který nakonec míč srazil nad branku.
6'
Na druhé straně se Malcolm prohnal do koncovky, ale z levé strany branku Betisu netrefil.
5'
Hosté rozehráli z levé strany, ale pro Marc-André ter Stegena (Barcelona) to nebyl žádný velký problém.
4'
Gerard Piqué (Barcelona) nyní fantastickým skluzem zabránil míči k cestě na branku, roh pro Betis.
3'
Luis Suárez (Barcelona) neprostřelil ve vápně před sebou stojícího obránce Betisu.
2'
Malcom (Barcelona) posílá míč z levé strany před branku Betisu, kde na něho ale Messi nedosáhl, takže hrát mohou hosté.
1'
Utkání za malý okamžik začne.
Oba týmy nastupují na trávník.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur – Messi, L. Suárez, Malcom.
Náhradníci: Cillessen – Semedo, Denis Suárez, Munir, Arturo Vidal, Umtiti, Aleñá.

Real Betis: Pau López – Mandi, Bartra, Sidnei – Tello, Lo Celso, W. Carvalho, Guardado, Firpo – Joaquín, Morón.
Náhradníci: Robles – Feddal, Canales, León, Inuj, A. Sanabria, Barragán.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco.
REAL BETIS
Betis se po povedeném vstup do ligy doslova protrápil říjnovými ligovými zápasy. Celkem jich v tomto měsíci odehrál tři a ve všech prohrál – začalo to trochu očekávanou prohrou 0:1 na hřišti Atlética Madrid. Pak se ale nečekala domácí prohra 0:1 s Valladolidem a vše završila prohra 0:2 na hřišti Getafe. Paradoxem ale je, že v Evropské lize dokázal Betis oba říjnové duely vyhrát, když v základní skupině F smetl doma Dudelange 3:0 a poté i zaskočil AC Milán na jeho hřišti, kde vyhrál 2:1! Také Betis se v tomto týdnu poměřil s milánským klubem v pohárové Evropě, v pomyslné odvetě totiž hostil milánské AC a tentokrát se musel smířit s remízou 1:1.
FC BARCELONA
Barcelona má za sebou těžkou bitvu v Lize mistrů, kde se utkal v Miláně s Interem, letos velmi dobře hrajícím. Zápas to byl hodně těžký a nervózní a byť se Barcelona ujala v 83. minutě vedení, nakonec, kvůli gólu Icardiho čtyři minuty poté, poprvé po měsíci opět poztrácela body v nějakém soutěžním utkání. Předtím ztratila body v utkání 8. kola španělské LaLigy na hřišti Valencie, kde remizovala také výsledkem 1:1. Pak následovala série pěti výher v řadě (3 x liga, 1 x domácí pohár, 1 x Liga mistrů). V lize poztrácela Barcelona body již čtyřikrát, když tři zápasy zremizovala a jednou prohrála (v 6. kole na hřišti Leganés).
Utkáním, které se odehraje samozřejmě na Camp Nou, provede jako hlavní sudí Antonio MATEU, kterému budou na čarách asistovat Pau Cebrián a Iker De Francisco.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 12. kola španělské LaLigy, v němž FC BARCELONA přivítá REAL BETIS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.