La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : CD Leganés - 20. srpna 2018   22:00

Bilbao
27' Nolaskoain (Susaeta) • 90+3' Muniain (Raúl García)
2:1
(1:1)
CD Leganés
33' J. Silva
Bilbao
Simón – de Marcos (65. Capa), Yeray, Nolaskoain, Berchiche – Unai López (76. Raúl García), Dani García, Muniain – Susaeta, Aduriz (70. I. Córdoba), I. Williams.
Oleaga – Núñez, Iturraspe, I. Córdoba, Capa, Raúl García, Guruzeta.
Adrián Cordero – José Escuela, Antonio Cerezo
San Mamés Barria, Bilbao
CD Leganés
Cuéllar – Juanfran, Muňoz, Siovas, Carnero García – El Zhar (65. Ojeda), R. Pérez, Gumbau, J. Silva – Carrillo (85. Nasjrí), Eraso (58. Santos).
Serantes – Bustinza, Ojeda, Santos, Nasjrí, Nyom, Óscar Rodríguez.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:8. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:12.
Je dobojováno a z výhry se nakonec radují hráči Bilbaa. Ti byli po většinu času lepším celkem a zisk tří bodů slaví zcela zaslouženě. Rozhodující branka však přišla až těsně před koncem, konkrétně ve třetí minutě nastavení vsítil vítězný gól Muniain.
90+6'
90+5'
Williams si obehrál dva protihráče a následně vybojoval aut pro svůj tým. To už vypadá s nadějemi Leganés na bodový zisk velmi bledě.
90+4'
Žlutou kartu dostává Iker Muniain (Athletic Bilbao).
90+3'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen se domácí nakonec dočkali! Přízemní centr Garcíi proskákal celým vápnem až k IKERU MUNIAINOVI, jenž tváří v tvář Cuéllarovi nezaváhal a zřejmě rozhodl dnešní zápas.
90+2'
Susaeta se už už chystal k centru, ale nakonec si vše rozmyslel a raději přihrál Garcíovi, jenž následně přenesl hru na Berchicheho.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Iker Muniain ztartil balon na útočné polovině a hosté šli do protiútoku, který však zakončil nepřesným pasem Michael Santos.
89'
Muniain poslal do vápna další centr, ale jeho nabídka z pravé strany byla velmi nepřesná a míč skončil až v zámezí.
88'
Žlutou kartu dostává Michael Santos (CD Leganés).
87'
A po něm se k hlavičce dostal Raúl García, jenž však z hranice malého vápna nedokázal nasměrovat míč za záda Cuéllara.
86'
Berchiche se krásně uvolnil na pravé levé straně a poté, co byl jeho centr odvrácen do autu, se bude kopat roh.
85'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Júsuf Nasjrí.
85'
Na trávníku nyní zůstává ležet Guido Carrillo, kterého zjevně trápí křeče. Na hrací plochu za ním už míří lékařský tým.
84'
Williams nejprve sice přišel o balon, ovšem následně příkladně zabojoval a vybojoval jej zpět.
83'
Capa nyní velmi tvrdě zajel do Juanfrana a může být rád, že za svůj zákrok nevidí žlutou kartu.
82'
Po dalším rohovém kopu domácích se k hlavičce dostal Nolaskoian, který ale netrefil balon ideálně a Cuéllar nemusel zasahovat.
81'
Žlutou kartu dostává Jonathan Silva (CD Leganés).
79'
Hosté mohli zahrozit ze standardní situace, ovšem Siovasovu hlavičku v pohodě lapil brankář Simón.
78'
Žlutou kartu dostává Raúl García (Athletic Bilbao).
78'
Výborný Simón nyní podržel svůj tým! Na centr Silvy si naskočil Ojeda, jehož prudkou hlavičku z hranice malého vápna dokázal domácí gólman vytěsnit nad bránu.
77'
Williams si ve vápně obhodil Juanfrana a následně vypálil na Cuéllara, který byl však připraven a míč dokázal nadvakrát zkrotit.
76'
Žlutou kartu dostává Gerard Gumbau (CD Leganés).
76'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Raúl García.
76'
Jenže ani ten se domácím příliš nepovedl, na přední tyči totiž opět úřadoval Gumbau, jenž odhlavičkoval balon do bezpečí.
75'
Williamsova nabídka z pravé strany zblokoval jeden z obránců hostujícího celku, bude z toho další roh pro Bilbao.
74'
Berchiche chtěl vyslat do útoku Muniaina, avšak toho předskočil Juanfran a bude z toho pouze aut pro červeno-bílé.
73'
Za centrem Silvy se velmi aktivně dral Carrillo, ovšem ten si v souboji s Yerayem pomohl hodně viditelným faulem, který hlavní sudí také odpískal.
72'
Domácí si dlouho přihrávali těsně před vápnem Leganés, jenže Muniainovi následně balon uskočil do zámezí.
71'
Z následného rohového kopu nic nevzniklo, neboť nabídku Lópeze odvrátil na přední tyči stojící Gumbau.
70'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aritz Aduriz, přichází Iñigo Córdoba.
69'
To byla krásná akce Bilbaa! Po několika narážečkách poslal Capa do vápna nadýchaný centr, na který si naskočil Aduriz. Ten však hlavičkoval přesně doprostřed brány a Cuéllar míč vytěsnil na roh.
68'
Siovas se dostal pod tlak dvou napadajících protihráčů, ovšem z celou situací si poradil velmi dobře a přenesl hru doleva na volného Garcíu.
67'
Carrillo se dostával do slibné šance, ale v době přihrávky Péreze se nacházel v ofsajdovém postavení, což neuniklo pomeznímu sudímu, jenž okamžitě zvedl praporek.
66'
Po standardní situaci, kterou rozehrával Pérez, hlavičkoval Juanfran, avšak jeho zakončení zamířilo vysoko nad bránu Simóna.
65'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Nabil El Zhar, přichází Daniel Ojeda.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Ander Capa.
64'
Susaeta se po souboji se Siovasem v pokutovém území poroučel k zemi a dožadoval se penalta, ale hlavní sudí jasně dává najevo, že o faul se nejednalo.
63'
Baskové se snaží svého soupeře zmáčknout na jeho vlastní polovině, avšak to se jim v posledních minutách příliš nedaří.
62'
Z toho ale vůbec nic nevzniklo, neboť Lópezův centr v pohodě odvrátil dobře postavený El Zhar.
61'
Óscar de Marcos se chtěl protáhnout okolo Garcíi, jenže ten byl při bránění pozorný a nepustil ho dál. Bude z toho alespoň roh pro Bilbao.
60'
Po Juanfarnově nabídce se k hlavičce prodral Carrillo, jenž ale nedokázal nasměrovat balon mezi tři tyče.
59'
Ke střele z velkého úhlu se nyní odhodlal Unai López, ktrému však míč sklouzl po noze a jeho rána zamířila vysoko nad bránu hostů.
58'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází Michael Santos.
57'
Pérez chtěl svým pasem vyslat do útoku Carrilla, avšak nahrávka hostujícího kapitána byla příliš dlouhá a nakonec skončila až u Simóna.
56'
Po faulu na Muniaina mělo Bilbao k dispozici volný přímý kop. Z toho ale nic důležitého nevzniklo, neboť Aduriz si v souboji se Siovasem pomohl nedovoleným způsobem.
55'
Žlutou kartu dostává Guido Carrillo (CD Leganés).
55'
Berchiche se sice zbavil svého strážce, avšak poté se mu vůbec nepovedl centr a míč v pohodě odkopl Siovas.
54'
Po menších zmatcích ve vápně Bilbaa se ke střele prodral Eraso, avšak jeho pokus byl zblokován obranou domácích a Simón mohl zůstat v klidu.
53'
Žlutou kartu dostává Yuri Berchiche (Athletic Bilbao).
52'
Z levé strany poslal do vápna dobrý centr Silva, ale těsně před Carrillem stačil míč uklidit do bezpečí de Marcos.
51'
Aduriz napadal rozehrávku Leganés, ovšem v souboji s Muňozem to přehnal z agresivitou a byl mu odpískán faul.
50'
Carrillo si seběhl pro přihrávku Péreze na vlastní polovinu, kde jej tvrdě dojel Muniain. Tomu nyní dává sudí jasně najevo, že příště to bude za žlutou kartu.
49'
Domácí se hned v úvodu snaží kombinovat na útočné polovině a zatím se jim to daří. Dokáží se opět vrátit do vedení?
48'
Juanfran se chtěl protáhnout po pravé straně a málem se mu to povedlo, ale na poslední chvíli jej poslal k zemi nedovoleným způsobem Berchiche.
47'
Siovasů dlouhý nákop mířil na Carrilla, ovšem ten neměl v souboji s Yerayem šanci uspět.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Doufejme, že hráči budou minimálně pokračovat v tempu, které nastolili v úvodní pětačtyřicetiminutovce.
46'
Je za námi první půle a hráči odcházejí do kabin za stavu 1:1. Domácí vstoupili do zápasu daleko lépe a za svou aktivitu byli odměněni ve 27. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Nolaskoian. Poté ale začali hrozit také hosté, kteří se prosadili z první větší šance, ve 33. minutě se o vyrovnání postaral Silva.
45'
45'
Williams si před pokutovým územím navedl míč na pravačku a poté vypálil, avšak jeho technický pokus mezi tři tyče nezamířil.
44'
Carrillo si nabíhal na centr Péreze, ovšem Yeray ho dobře pokryl a nedovolil hostujícímu útočníkovi zakončit.
43'
Hostující obrana dnes zatím funguje velmi dobře a Bilbao má zatím poměrně velké problémy s tím dostat se do bezprostřední blízkosti jejich svatyně.
42'
Po faulu na Willaimse zahrávali domácí standardní situaci, kterou si vzal na starosti Susaeta. Ten však neseřídil svá mířidla a jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
41'
Žlutou kartu dostává Raúl García (CD Leganés).
40'
Eraso si nyní příliš neporozuměl s El Zharem a po jejich neshodě uvedou hráči Bilbaa balon do hry autovým vhazováním.
39'
Willamsův centr sice našel hlavu Adurize, ale zkušený útočník nedal do svého zakončení příliš velkou razanci a Cuéllar si připsal rutinní zákrok.
38'
Carrillo prodloužil nákop Siovase za sebe, jenže tam se nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů, a kombinovat tak opět mohou domácí.
37'
López si nyní šikovně pokryl balon před Pérezem, který jej následně fauloval. Domácí mají nyní čas na srovnání své formace.
36'
Juanfran se chtěl protáhnout po pravém křídle, ale rychle k němu přistoupil Berchiche, jenž nepustil hostujícího beka dál.
35'
Pro domácí hráče je to trochu šok, neboť jejich soupeř se v prvním poločase téměř nevydal dopředu a z první větší šance dokázal srovnat.
33'
Leganés právě vstřelili branku! Tak vedení domácích netrvalo příliš dlouho! Ránu El Zhara ještě zblokoval Yeray, ovšem míč se odrazil k JONATHANOVI SILVOVI, jehož lehce tečovaná střela rozvlnila síť za zády Simóna.
32'
Nabídka Péreze mířila do dobrého prostoru, ovšem Simón vyběhl z brány a míč chytil do svých rukavic.
31'
Carrillo si seběhl pro balon až na polovinu hřiště, kde jej poslal k zemi Yeray, a hosté tak budou moci v klidu rozehrávat.
30'
A domácí nemají dost! Do samostatného úniku se nyní dostal Williams, jenž si však neporadil se svou šancí ideálně a svou střelou minul levou tyč hostující svatyně.
29'
Na kolmý pas za obranu hostů si zabíhal Williams, ovšem tomu nakonec scházelo pár centimetrů k tomu, aby na balon dosáhl.
27'
A máme tu úvodní branku zápasu! Susaeta rozehrál rohový kop na přední tyč, kam si seběhl PERU NOLASKOIAN, jenž hlavou usměrnil míč za záda bezmocného gólmana Cuéllara.
26'
Dani García se dlouho rozmýšlel, komu by přihrál, a nakonec zvolil zpětnou nahrávku na Yeraye, jenž poté roztáhl hru na de Marcose.
25'
Domácím se po vydařeném úvodu přestala dařit kombinace. Další nepřesnou přihrávkou se prezentoval Muniain, který doslova odevzdal míč Juanfranovi.
24'
Carrillo si chtěl narazit s Pérezem, ale z obranné řady dobře vystoupil Álvarez, který hostujícímu útočníku skluzem balon vypíchl.
22'
Za nákopem Susaety se hnal Berchiche, ale pas domácího záložníka byl až příliš dlouhý a nová akvizice z PSG neměla nárok ho zastihnout na hrací ploše.
21'
Pérez chtěl svým dlouhým pasem najít Carrilla, ovšem Unai Simón včas vyběhl z brány a míč si ze vzduchu stáhl pro sebe.
20'
El Zhar si před pokutovým územím navedl míč na levačku a poté vypálil na Simóna. Domácí gólman ale mohl zůstat v klidu, pumelice hostujícího křídelníka totiž zamířila vysoko nad bránu.
19'
Z toho ale vůbec nic nevzniklo, jelikož Silvovu nabídku na přední tyč v klidu odvrátil de Marcos.
18'
Volný přímý kop si vyzkoušeli také hosté. Exekuce se ujal Silva, jehož ránu přizvedl nad bránu Yeray. Následovat bude rohový kop.
17'
Žlutou kartu dostává Yeray (Athletic Bilbao).
17'
Po delší době se dopředu vydali také hráči Leganés, avšak jejich akce skončila neslavně, centr El Zhara totiž nenašel nikoho z hráčů v modro-bílém dresu.
16'
Tentokráte si ale obrana hostů celou situaci pohlídala a ve vápně si nejvýše naskočil Siovas, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
15'
Na domácích je v úvodu zápasu vidět velká chuť. Nyní opět musel Pérez faulovat unikajícího Susaetu a bude z toho další standardka pro Athletic.
14'
A Susaeta to opět nerozehrál vůbec špatně. Na jeho centr si totiž naskočil Williams, jenž však o kousek minul Cuéllarovu bránu.
13'
Óscar de Marcos se vydal dopředu a poté, co jej k zemi poslal nedovoleným způsobem García, budou mít domácí volný přímý kop.
12'
Susaeta chtěl přenést hru na Williamse, jenže Juanfran tento záměr přečetl a jeho pas v pohodě vystihl.
11'
Domácí jsou zatím daleko více na balonu a svého soupeře téměř k ničemu nepouští. Uvidíme, zda se jim podaří skórovat.
10'
Berchiche se o chvíli později dostal k další ráně, tentokráte však jeho volej nebyl tak povedený a Cuéllar mohl zůstat v klidu.
9'
Williams nyní poslal balon pod sebe na Berchicheho, jehož střela z první proletěla těsně okolo levé tyče hostující svatyně.
8'
Už už to vypadalo, že de Marcos se pokusí projít po pravém křídle, ale nakonec si vše rozmyslel a raději zvolil zpětnou přihrávku na Yeraye.
7'
Susaeta poslal do vápna zajímavý centr, ovšem Yeray balon pouze lehce lízl a jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
6'
Unai López byl ve středu hřiště tvrdě dohrán El Zharem a Bilbao bude mít k dispozici standardní situaci.
5'
Muniain chtěl přenést hru doleva na volného Williamse, jenže pas se mu vůbec nepovedl a balon zamířil do zámezí.
4'
Dani García nyní pořádně prohnal de Marcose, který musel rychle zpět, neboť na něj dotíral Carrillo. Domácí obránce ale celou situaci zvládl ve spolupráci s brankářem Simónem.
3'
O první zakončení dnešního mače se postaral Eraso. Ten se k hlavičce protlačil po centru Juanfrana, ovšem bránu o pořádný kus minul.
2'
Hosté ihned po rozehrávce napadali rozehrávku svého soupeře a nakonec to neslo ovoce, de Marcos totiž pod tlakem zahrál míč pouze do autu.
1'
Hlavní sudí poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Úvodního výkopu se ujali hráči Athleticu, kteří dnes nastupují v červeno-bílých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil modro-bílou sadu.
1'
Aktéři dnešního duelu již nastupují na hrací plochu, za malý okamžik budeme moci začít.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, Nolaskoain, Berchiche – Unai López, Dani García, Muniain – Susaeta, Aduriz, I. Williams.
Náhradníci: Oleaga – Núñez, Iturraspe, I. Córdoba, Capa, Raúl García, Guruzeta.

CD Leganés: Cuéllar – Juanfran, Muňoz, Siovas, Carnero García – El Zhar, R. Pérez, Gumbau, J. Silva – Carrillo, Eraso.
Náhradníci: Serantes – Bustinza, Ojeda, Santos, Nasjrí, Nyom, Óscar Rodríguez.

Rozhodčí: Adrián Cordero – José Escuela, Antonio Cerezo.
CD Leganés

Leganés nedopadlo o nic lépe než jeho dnešní soupeř. Stejně jako Bilbao získalo 43 bodů a jen kvůli horšímu skóre skončilo o jednu příčku za ním, tedy na sedmnáctém místě. Přes léto udělalo vedení velkou spoustu změn a do kádru přišlo patnáct hráčů! Mezi nejzajímavější akvizice patří určitě uruguayský forvard Diego Rolán, jenž bude v klubu hostovat ze sestupivšího Deportiva, nebo krajní obránce Allan Nyom, kterého si trenér Pellegrino vyhlédl ve West Bromu. Zřejmě jedinou výraznou ztrátou je odchod Diega Rica, jehož zlákal do svých řad Bournemouth. V úvodu soutěže bude určitě zajímavé sledovat, jak si na sebe hráči Leganésu během letní přestávky zvykli.
Athletic Bilbao

Baskové by na minulou sezonu nejraději rychle zapomněli, neboť po předchozích letech, kdy se pohybovali v horních patrech tabulky a bojovali o evropské poháry, přišel loni velký sešup a nakonec z toho bylo až šestnácté místo. Přestože ročník 2017/2018 nedopadl pro Athletic dobře, vedení během léta neudělalo příliš změn a kádr doplnilo jen o pár hráčů. Zřejmě nejvýraznější posilou je krajní obránce Yuri Berchiche, jenž do Bilbaa přišel za dvacet milionů eur z PSG. Naopak největší ztrátou je odchod brankářské jedničky a Kepy Arrizabalagy, ze kterého udělala londýnská Chelsea nejdražšího gólmana světa. Dobrou zprávou pro trenéra Berizzu je určitě to, že v kariéře dál pokračuje útočník Aritz Aduriz, na jehož góly budou v Bilbau určitě spoléhat.
Hezký pondělní večer přeji všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Španělská nejvyšší soutěž se opět vrací po letní přestávce a tento víkend bylo na programu první kolo. My se v tomto online přenosu podíváme na zápas, ve kterém Athletic Bilbao přivítá na svém hřišti CD Leganés. Výkop je naplánován na 22:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.