La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Real - 15. září 2018   20:45

Bilbao
32' Muniain (I. Williams)
1:1
(1:0)
Real
64' Isco  (Bale)
Bilbao
Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Raúl García, Dani García, Etxebarria (81. M. Rico) – Susaeta (C), I. Williams (75. San José), Muniain (54. Capa).
Oleaga – M. Rico, San José, Aduriz, Capa, Balenziaga, Nolaskoain.
González – Becerril, Matías
San Mamés Barria (Bilbao)
46413 diváků
Real
Courtois – Carvajal, Ramos (C), Varane, Marcelo – D. Ceballos (46. Casemiro), Kroos, Modrić (61. Isco) – Bale (75. L. Vázquez), Benzema, Asensio.
Navas – Díaz, Nacho Fernández, L. Vázquez, Odriozola Arzallus, Casemiro, Isco.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:9. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 18:6.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1-1. Bilbao dnes podalo velice dobrý výkon, který s trochou štěstí mohl pomýšlet nad vítězstvím. Bílý balet se herně probudil až ve druhém poločase, ve kterém si vytvořil o poznání více šancí. Celek z Madridu se nakonec dočkal vyrovnávací trefy, remízový výsledek je ale pro Real určitě málo. Dnešní utkání rovněž nabídlo několik ostrých zákroků a také strkanic, výsledkem je osm žlutých karet.
90+3'
90+3'
V koncovce zápasu se ještě ke střeleckému pokusu dostal Rico, který po delší době zaměstnal Courtoise, jenž předvedl rutinní zákrok.
90+2'
Žlutou kartu dostává Unai Simón (Athletic Bilbao).
90+2'
Real Madrid se nadechuje k závěrečnému náporu, který je opravdu drtivý. Bilbao se snaží ubránit nerozhodný výsledek.
90+1'
Asensio neprošel hned přes prvního protihráče, kterým byl Berchiche. Bývalý hráč pařížského PSG odkopl míč daleko do zámezí.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta základní hrací doby. Bilbao i nadále drží nerozhodný výsledek, počítat ale můžeme s nastaveným časem.
88'
Simón se prezentoval opravdu vysokým odkopem, který učebnicově zalepil na kopačku Carvajal. Následovala ale zbytečná ztráta míče.
87'
Hodně komickým zakončením to zkoušel Capa, který trefil míč hodně daleko od branky. Navíc si ho ještě stačil zpracovat García, avšak už v ofsajdu.
87'
Žlutou kartu dostává Lucas Vázquez (Real Madrid CF).
86'
Athletic se zatáhl hluboko k vlastní šestnáctce, což mu maximálně vyhovuje. Navíc tu bylo okénko v hostující obraně, Varane ale včas přispěchal.
85'
Žlutou kartu dostává Daniel Carvajal (Real Madrid CF).
84'
Courtois si po delší době vyzkoušel práci s míčem, dalekonosný odkop se sice snášel k Benzemovi, ten ale tentokráte v osobním souboji neuspěl.
83'
Lucas si počkal na pohyb Benzemy, který se sice natlačil před protihráče, obětavý Martínez ale dokázal odvrátit hrozící nebezpečí.
81'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází Mikel Rico.
79'
Berchiche si to namířil mezi dvojici protihráčů, přízemní nabídku ale dokázal zastavit Casemiro. Real okamžitě zakládá protiakci.
78'
Žlutou kartu dostává Beñat Etxebarria (Athletic Bilbao).
78'
Hodně překvapivou střelou z úhlu to zkoušel Lucas, který ale nezamířil vůbec přesně. Simón tak nemusel vůbec zasahovat, nyní bude naopak rozehrávat.
77'
Isco si vyžádal větší podporu spoluhráčů, následně se Lucas dral do šestnáctky, kde ho nakonec připravil o balón pozorný Martínez.
76'
Hosté si už delší dobu pohrávají s míčem na vlastní polovině, soupeř aktivně napadá rozehrávku. Do konce zápasu zbývá necelých patnáct minut.
75'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Lucas Vázquez.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Mikel San José.
74'
Bilbau to směrem dopředu příliš nevyšlo, na druhé straně Marcelo akrobatickým způsobem zachrańoval míč, který přeci jenom skončil za čárou.
73'
Ze vzdálenosti osmnácti metrů to pochopitelně přímo na bránu zkoušel kapitán Ramos. Jeho navštívenka skončila metr nad brankou.
72'
Berchiche zatáhl před pokutovým územím za záchrannou brzdu a hlavní sudí neváhal ani chvíli. Žlutá karta a následovat bude přímý kop.
71'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. V těchto momentech sledujeme opravdu zajímavou bitvu, oba celky chtějí zvítězit.
70'
Domácí jsou opět na koni. Susaeta se dokázal proháčkovat až ke střele, kterou ale odvrátil jeden z protihráčů. Posléze nevyšla ani Williamsova dorážka.
69'
Mohlo být pro Bilbao zle! Fantastická kolmice našla naběhnuvšího Isca, který ale tváří v tvář brankáři nastřelil pouze Simóna.
68'
To jsou věci. Domácí se totiž dožadovali odpískání pokutového kopu za Casemirovu ruku, jenomže sudí se ani neporadil s videem. Za protesty uviděl Capa žlutou kartu.
67'
Sražená přihrávka se dostala na kopačku Marcela, který trefil pouze protihráče. Jeho spoluhráči ale i nadále obléhají opačnou šestnáctku.
66'
Athletic se už delší dobu nedostal k ničemu kloudnějšímu. Poslední vteřiny sledujeme pouze jednu stranu hrací plochy.
65'
Nadcházející vteřiny jistě slibují zajímavou podívanou. Bílý balet se totiž dočkal vyrovnávací trefy, nyní bude jistě usilovat o tu vedoucí.
64'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Bale si na hranici ofsajdového postavení naběhl na přihrávku na pravou stranu, odkud vyslal famózní centr přímo na volného ISCA, který bezpečnou hlavičkou o zem zamířil do sítě.
63'
Varane nakonec na druhé straně hrací plochy našel Benzemu, kterého zezadu fauloval Yeray. Bílý balet okamžitě volný kop rozehrál.
62'
Marcelo se chopil autového vhazování od levé postranní čáry. Míč raději poslal vedle stojícímu Ramosovi, který do kombinace zapojil také Courtoise.
61'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Isco.
60'
Žlutou kartu dostává Dani García (Athletic Bilbao).
60'
Obrovská šance Realu! K rozehrávce standardky se postavil Bale, jehož projektil nedokázal Simón udržet ve své náruči, k dorážce se tak dostal Ramos, který trefil pouze brankáře.
59'
Další ofsajd, tentokráte se v něm nacházel naprosto nevýrazný Benzema. Marcelo neunesl tíhu okamžiku a míč nekompromisně zakopl.
58'
Tak pozor, na hrací ploše to začíná totiž vřít. Nejprve byl na zem poslán Casemiro, posléze brazilský záložník dohrál situaci, Garcíův teatrální pád na zem ale nepřinesl žlutou kartu.
57'
Garcíovi se podařilo uspět ve vzduchu, následně se k míči dostal hostující Kroos, který se rozhodl uklidnit poněkud rozháraný úsek utkání.
56'
Realu se stále směrem dopředu nedaří. Marcelo chtěl spolupracovat s Asensiem, který se na levé straně nacházel v těsném ofsajdu.
55'
Simón si dával s rozehrávkou od své branky hodně načas. Nakonec odkopl míč na druhou stranu, kde ve vzduchu neuspěl Muniain.
54'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Ander Capa.
54'
Bílý balet měl k dispozici rohový kop z pravé strany. Po něm se v šestnáctce utvořil menší zmatek, Bale ale vypálil vysoko nad břevno.
53'
Carvajal měl na pravém křídle hodně prostoru, nakonec to zkusil adresným centrem, který ale skončil pouze na hrudi jednoho z protihráčů.
52'
Raúl García zezadu skolil k zemi Ramose, což pochopitelně znamenalo útočný faul. Carvajal ještě popíchl soupeře, který mu nechtěl předat balón.
51'
Williams je v dnešním utkání nesmírně aktivní. Domácí forvard si tak dlouho naváděl míč na střelu, až nakonec vypálil daleko vedle brány.
50'
Ramos se dostal s míčem až za středový kruh, kde k někomu důrazně přistoupil Yeray. Domácí zadák nekompromisně odpálil míč na tribunu.
49'
Raúl García předvedl učebnicové zpracování míče, následně spolupracoval s Bercichem, který o pár vteřinek později přenesl hru na pravou stranu.
48'
Martínez dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec si vybral ve středu hrací plochy stojícího Muniaina, který mu okamžitě narazil zpět.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Casemiro.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl velice zajímavou podívanou. Dočkali jsme se totiž jediné branky, o kterou se postaral domácí Muniain. I to svědčí o tom, že se Bilbao věhlasnějšího soupeře nezaleklo, naopak mohlo s trochou štěstí vést o dvě branky. Bílý balet si rovněž přichystal několik zajímavých šancí, domácí brankář Simón byl pokaždé pozorný. Vedení Bilbaa je tou nejlepší pozvánkou k druhému poločasu, hosté totiž musí výrazně zabrat.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Yeray (Athletic Bilbao).
44'
Ramos měl velké problémy s bráněním Williamse, který jednoznačně dnes hýří aktivitou. Hostující kapitán to nakonec zvládl celkem zkušeně.
43'
Kroos sice skončil na zemi, nedovolený zákrok to ale neznamenalo. Bilbao to opět zkusilo učebnicovou akcí, Williams patičkou sklepával pouze k Ramosovi.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Simón v akci! Modrić si nakonec přehodil míč na levačku a poté vyprodukoval utajenou střelu, kterou u své tyče dokázal Simón vyrazit.
37'
Muniain si to chtěl namířit po své oblíbené levé straně, tam ale narazil do Carvajala. Druhý jmenovaný si navíc vymodlil autové vhazování.
36'
Nutno dodat, že si Real opravdu zahrává. Madridskému celku dnes vůbec nefunguje defenziva, nyní musel Courtois odkopnout míč za postranní čáru.
35'
Domácí hráči se dokonce dočkali druhé branky, ta ale nebyla uznána kvůli ofsajdu. Zakončující García se skutečně nacházel v ofsajdu.
34'
Navíc to Berchiche zkoušel dalekonosným nákopem, který se ale stal snadnou kořistí Ramose. Ten odpravil míč pouze do zámezí.
33'
Dnešní utkání nám tedy nabízí pořádnou zápletku, Real bude opět muset dotahovat. Bylo tomu tak i v posledních venkovním zápase.
32'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Jenomže jsou to domácí, kdo se dostává do vedení! Athletic podnikl akci po pravém křídle, načež se na malý moment otevřela obrana soupeře. Toho ihned využil de Marcos, který našel Susaetu. Domácí kapitán poté poslal míč na IKERA MUNIAINA, který doslova dotlačil balón do sítě.
32'
Tako opačný strážce tyčí si pohrál s míčem, tentokráte se jednalo o rozehrávku nakrátko. Kapitán Ramos se dostává do operativní pozice.
31'
Akce se ještě dohrála, Bale se navíc dožadoval rohového kopu, hlavní sudí byl opačného názoru. Simón bude rozehrávat od své svatyně.
30'
První ostřejší zákrok pro Simóna! Míč se dostal k zcela volnému Asensiovi, jehož obstřel na vzdálenější tyč dokázal brankář vyrazit.
29'
Courtois si snad poprvé v dnešním zápase zahrál nohama. Belgičan v brance Realu nepředvedl jisté zpracování, poté raději odpálil míč do autu.
28'
Marcelo si pomohl hezkou finesou, po které se jeho kolega Asensio ocitl v ofsajdovém postavení. Opakovaný záběr prokázal, že se jednalo o těsný ofsajd.
27'
Ceballos dokázal propasírovat míč na Balea, který to z levé strany zkoušel střílenou nabídkou. Kulatý nesmysl opět skončil u talentovaného Simóna.
26'
Bilbao to pro změnu zkoušelo po levém křídle, García si ale neporozuměl s Berchichem. Míč tak skončil až za postranní lajnou.
25'
Domácí se zbytečně zbavili míče, k němu se tak dostal Modrić, který v šestnáctce hledal své kolegy. Centr se i přesto stal kořistí Simóna.
24'
Real opět zapomněl na zadní vrátka, hned ke dvěma střelám se dostal Berchiche. Tu první musel Courtois vyrazit nohou, ta druhá přistála v rukavicích.
23'
Hodně ostrý zákrok nyní předvedl domácí Martínez, který hodně nešťastně trefil Balea. Tento faul se nakonec obešel bez žluté výstrahy.
22'
Real najednou propadl v obraně a soupeř se hnal do zajímavého přečíslení. Susaeta pokazil hned první přihrávku, ze zakončení tak sešlo.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Zatím sledujeme hodně bojovnou podívanou, směrem dopředu je nebezpečnější Bilbao.
20'
Susaeta podcenil souboj s Marcelem, za což mohli domácí pykat. Benzema se na hranici šestnáctky otáčel s míčem, poté ale vyprodukoval nepovedenou ránu.
19'
Athletic zatím vzorně napadá rozehrávku, což přináší kýžené ovoce. Real totiž musí zrychlovat kombinace, následně pak přicházejí zbytečné ztráty.
18'
Nádherné přenesení hry putovalo přesně na nohu Asensia, který si s Marcelem příliš neporozuměl. Míč se tak dostal do moci Simóna.
17'
Aby toho nebylo málo, tak se k pohotovému zakončení dostal Susaeta, který to rovněž zkoušel nebezpečně. Courtois se pouze prolétl vzduchem, míč směřoval vedle šibenice.
16'
Opět se opakovala spolupráce mezi Garcíou a Williamsem. Druhý jmenovaný si naběhl na přihrávku, po které zamířil daleko vedle zadní tyče.
15'
Až nyní se fotbalisté Realu dostali k souvislejší kombinaci na útočné polovině. Balón putuje z kopačky na kopačku, nyní si s ním pohrává Kroos.
14'
Na druhé straně si Ramos počkal na náběh Benzemy, s čímž počítal také pozorný Yeray. Odraženého míče se ale zmocnil hostující Modrić.
13'
García se hezky otočil s míčem kolem své osy a poté si všiml naběhnuvšího Williamse, na kterého byla přihrávka příliš prudká.
12'
Varane poslal míč pouze na kopačku Susaety, akce domácího celku ale skončila právě na francouzském obránci, který ubránil Williamse.
11'
Ceballos to zkusil drzým manévrem kolem de Marcose, který si nakonec pomohl drobným faulem. Kroos okamžitě rozehrál standardku.
10'
Na opačné straně si Marcelo vybral Benzemu, který se na hranici šestnáctky potkal s Yerayem. Domácí zadák byl v souboji o poznání důraznější.
9'
Přenesení hry našlo na levé straně Raúla Garcíu, který i navedl míč na pravačku a posléze vypálil. Jeho projektil se ale snesl nad branku.
8'
Tentokráte to dlouhým pasem zkoušel Martínez, který se snažil najít Williamse. Druhý jmenovaný posléze fauloval kapitána Ramose.
7'
S míčem si zahrál také domácí brankář Simón, který ihned rozehrál do strany na de Marcose. Bílý balet se snaží napadat rozehrávku.
6'
Yeray se podíval směrem dopředu a okamžitě zkoušel dalekonosným pasem najít Garcíu. Před ním zahrál na jistotu obránce Varane.
5'
Ramos si uvnitř vlastní šestnáctky hodně zahrával, nakonec to proti napadajícímu Susaetovi zvládl. Jeho celek si navíc vybojoval aut.
4'
Bílý balet zahrával rohový kop z pravé strany, nic vážného jsme ale neviděli. Poprvé se na útočnou polovinu dostal také Athletic.
3'
V samotném úvodu vyložená šance! Asensio z první sklepl lépe postavenému Modrićovi, jehož rána skončila těsně vedle tyče.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Raúl García, Dani García, Etxebarria – Susaeta, I. Williams, Muniain.
Náhradníci: Oleaga – M. Rico, San José, Aduriz, Capa, Balenziaga, Nolaskoain.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – D. Ceballos, Kroos, Modrić – Bale, Benzema, Asensio.
Náhradníci: Navas – Díaz, Nacho Fernández, L. Vázquez, Odriozola Arzallus, Casemiro, Isco.

Real Madrid CF

Na opačné straně se nachází Real Madrid, který je v úvodu letošní sezóny zatím stoprocentní. Bílý balet dal do jisté míry zapomenout na Cristiana Ronalda, i bez něj je madridský celek nadprůměrně střelecky efektivní. Realu sice nevyšel první ostrý zápas letošní sezóny, v rámci Superpoháru UEFA totiž podlehl městskému rivalovi Atléticu Madrid, na ligové scéně je to o poznání lepší. Hned úvodní duel nabídl menší madridské derby, na Santiago Bernabeu totiž přijelo Getafe, které nakonec prohrálo poměrem 2:0. Druhé kolo nabídlo velice vyrovnanou bitvu, Girona se proti soupeři dokonce dostala do vedení, avšak špatný druhý poločas nakonec přisoudil výhru Realu (4:1). Naprosto totožný výsledek se zrodil i v utkání proti Leganés, Real sice odcházel do kabin za nerozhodného stavu 1:1, avšak opět exceloval ve druhém dějství, ve kterém soupeři nasázel tři branky.
Athletic Bilbao

Fotbalisté Bilbaa by nejraději chtěli na loňskou sezónu zapomenout, baskický celek se totiž umístil až na šesté pozici, což už dlouho nepamatuje. Athletic si záchranou v nejvyšší soutěži zajistil už několik kol před koncem, náskok na osmnácté Deportivo nakonec bylo čtrnáctibodové. Bilbao by se v letošní sezóně chtělo vyškrábat zpět na pozice zaručující pohárovou Evropu, vstup do tohoto ročníku zatím není vůbec špatný. Úvodní utkání totiž Athletic zvládl na jedničku, na domácím trávníku si totiž poradil s Leganés, přičemž rozhodující branka padla až ve druhé minutě nastavení. Bilbao sehrálo i druhé ligové utkání na domácí půdě, proti Huesce se nakonec zrodila remíza 2:2, přičemž baskický celek vedl už 2:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Athletic Bilbao a Real Madrid CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.