La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Atlético - 20. dubna 2019   16:15

0:1
(0:0)
Atlético
85' Lemar  (Koke)
Eibar
Dmitrović – De Blasis, P. Oliveira, S. Álvarez, Cote – Orellana (77. León), Escalante (C), Jordán, Cucurella – Enrich (83. Charles), Cardona (63. Kike García).
Riesgo – Kike García, Charles, Milla, León, Sanchez, Lázaro.
Alberola – Hernández, Cerdán
Estadio Municipal de Ipurúa, Eibar
4750 diváků
Atlético
Oblak – Arias (70. N. Kalinić), J. Giménez, Godín (C), Partey – Koke, Rodri, Saúl Ñíguez, Vitolo (61. Luís) – Á. Correa (55. Lemar), Morata.
Adán – Mollejo, Luís, N. Kalinić, Juanfran, Lemar, Montero.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:12.
Fotbalisté Eibaru nakonec prohráli s Atléticem Madrid 0:1, byť rozhodně sahali alespoň po bodu. S favoritem sehráli dobrý zápas, několikrát je podržel brankář Dmitrović a sami dokázali být v ofenzivě nebezpeční. V 85. minutě ale rozhodli o svém vítězství Colchoneros, když Kokeho nabídku uklidil zblízka do sítě Thomas Lemar. Madridský celek se tak zase více přiblížil svému cíli, kterým je skončit na druhém místě před Realem.
90+5'
90+4'
Asi poslední šanci domácích na vyrovnání spálil Joan Jordán! Ten se opřel do míče na hranici šestnáctky, bohužel pro Eibar ale přestřelil. Trefit se to dalo jistě lépe.
90+3'
Hosté zatím nepouštějí soupeře do blízkosti své šestnáctky.
90+1'
Rozhodčí Alberola zápas nastaví o čtyři minuty!
90'
Álvaro Morata vidí žlutou kartu za řečnění. V dnešním zápase se nedostal do sportu se sudím poprvé, tak už to asi muselo přijít.
88'
Kike García chtěl po rozhodčím penaltu, ale ten ukazuje, že se bude hrát dál!
86'
Rozhodčí u systému VAR ještě zkontroloval, zda gólu Lemara nepředcházel ofsajd. Vše je ale v pořádku a Atlético tak přeci jen míří za třemi body.
85'
Atlético právě vstřelilo branku!
Přeci jen je tu gól Atlética! Nikola Kalinić udržel zády k bráně míč a předal ho rozběhnutému Kokemu. Ten ho předložil THOMASOVI LEMAROVI přímo před bránu a ten už merunu zblízka procedil za Dmitroviće.
83'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Charles.
81'
Kike García se drží za hlavu! Míč mu na ní posadil Pablo De Blasis a García hlavičkoval jen těsně vedle tyče. Oblak ani nereagoval.
80'
Domácí ubránili následný roh a také oni zahrozili. Centr Pedra Leóna propadl až před bránu a pro míč musel rychle Oblak.
79'
DIego Godín sedí na trávníku a nevěří, co mu Marko Dmitrović právě chytil! Hostující stoper se dostal k hlavičce po přímém kopu Kokeho a už to vypadalo, že se Atleti budou radovat z gólu. Dmitrović se však vymrštil do vzduchu jako kočka a levou rukou balón mířící do brány vyškrábl!
78'
Jan Oblak namazal míč Kikemu Garcíovi. Z toho mohla být velká příležitost Eibaru, ovšem domácí hráč balón špatně zpracoval a dal si ho příliš daleko od nohy. Určitě toho hodně lituje.
77'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Pedro León.
76'
Z něj ale hosté nic nevytěžili. Bude se střídat...
76'
Nyní operovali hosté u šestnáctky soupeře. Po obranném zákroku Cucurelly z toho bude roh.
74'
Domácí drželi míč na své útočné polovině a ukazují, že na útok stále úplně nerezignovali.
73'
Na trávníku zůstává ležet domácí Gonzalo Escalante. Vypadá to na křeč.
71'
Z rohového kopu už domácí nic nevytěžili. Do konce utkání schází asi dvacet minut.
70'
Obrovská šance domácích! Marc Cucurella poslal před bránu dokonalý balón, který by Sergi Enrich zřejmě zblízka uklízel do brány. Atlety však zachránil Diego Godín, jenž míč zasáhl těsně před domácím útočníkem a odklidil ho na roh!
70'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Santiago Arias, přichází Nikola Kalinić.
69'
Sergi Enrich zajel hodně tvrdě do Ariase. Může být rád, že se jen žlutilo. Tohle mohlo být i na vyloučení!
67'
Dnešní utkání sleduje 4750 diváků. To je na La Ligu velmi nízká návštěva, ale EIbar je specifický klub. Jeho stadion ani o moc lidí více nepojme.
66'
Domácí nyní dobře presovali rozehrávku soupeře. Hráči Atlética tak nedokázali přejít na útočnou polovinu.
64'
Po standardní situaci mnoho nescházelo a do zakončení se dostal José Giménez. Rozhodčí však viděl jeho ruku
63'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Marc Cardona, přichází Kike García.
62'
Cote poslal k zemi po pravé straně unikajícího Santiaga Ariase. Dostává žlutou kartu a navíc je z toho standardka pro Atlético.
61'
Za námi je hodina hry a hráči Atlética stále na obranu Eibaru nevyzráli. Domácí drží bezgólový stav.
61'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Filipe Luís.
59'
Akci Eibaru ukončil zdvižený praporek pomezního. Jednalo se o ofsajd.
57'
Lemar se poprvé zapojil do hry. Vyměnil si míč s Kokem a z levé strany odcentroval. Míč skončil v rukavicích brankáře Dmitroviće.
56'
Hosté se pokoušejí oživit hru příchodem Thomase Lemara. Uvidíme, zda se fotbalista, který přišel do Madridu z Monaka, dnes výrazněji prosadí.
55'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Thomas Lemar.
53'
Opět Koke! Tentokrát protáhl brankáře Dmitroviće parádní střelou z 20 metrů! Strážce domácí svatyně míč vyškrábl nad břevno.
53'
Koke se probíjel dopředu po levé straně. Před bránu pak posílal přízemní centr, který domácí odvracejí.
51'
Druhá půle začala zajímavě. Oba týmy už měly šance na to, aby pohnuly se skóre.
49'
Teď ale mohli inkasovat! Dobrou práci odvedl ve středu hřiště Vitolo, který podržel míč a nahrál na levou stranu rozběhnutému Álvarovi Moratovi. Ten zvolil křížnou střelu ke vzdálenější tyči, která bránu minula o centimetry!
48'
Domácí tedy i na začátku druhé půle vystrčili růžky a ukazují, že nebudou jen bránit.
47'
A byla z toho šance! Na centr Joana Jordána si naskočil Sergi Enrich, který hlavou těsně minul bránu!
47'
Domácí mají k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice.
46'
Atléticu v prvním poločase citelně scházel vykartovaný Antoine Griezmann. Šikovného ofenzivního hráče zatím jeho spoluhráči plně nenahradili.
46'
Fotbalisté už jsou zpět na trávníku. Druhý poločas bude rozehrán za malou chvíli.
První půle gól nepřinesla. Atlético začalo aktivněji a vytvořilo si i velkou příležitost, kterou ale neproměnil Ángel Correa, jenž nepřekonal domácího brankáře ze samostatného úniku. Eibar pak hru vyrovnal a poločas se dohrál bez dalších větších šancí.
45+1'
45+1'
Byť hosté rozehrávali přímý kop z poměrně velké vzdálenosti, posunul Koke míč na Thomase Partleyho, který to zkusil. Bránu ale vysoko přestřelil.
45'
Teď byl Morata naopak obětí faulu, za který dostal Joan Jordán žlutou kartu.
44'
Morata si tentokrát počínal nedovoleně v hlavičkovém souboji. Domácí rozehrávají od půlící čáry.
43'
A hosté budou pokračovat s míčem. Orellana totiž nedovoleně poslal na zem Godína.
43'
Útočná akce Atlética začíná od brankáře Oblaka, který rozehrává na své stopery.
41'
Álvarovi Moratovi byl odpískán útočný faul na Orellanu. Vzápětí se obořil na sudího Alberolu, což trochu připomínalo situaci, za kterou dostal jeho spoluhráč Diego Costa od disciplinárky trest do konce sezóny. Morata si ale zřejmě odpustil ostřejší výrazy a tak ho sudí pouze varoval.
40'
Orellana tentokrát u míče byl a tak mohl z pravé strany odcentrovat. Situaci vyřešil odkopem José Giménez.
39'
Oliveira hledal dlouhým nákopem Orellanu. Ten míč nestihl a tak se bude kopat od brány Atlética.
39'
Na ofsajdy vedou hosté 0:3. Raději by ale určitě měli převahu v gólech.
38'
Álvaro Morata byl přistižen v ofsajdu. Rozehrává domácí tým.
38'
Hostující manažer Diego Simeone nevypadá moc spokojeně. Eibar je teď aktivnějším týmem, což se argentinskému bouřlivákovi asi nelíbí
37'
Enrich je hodně silný v osobních soubojích. Teď udržel míč s dvěma obránci na zádech a předal ho spoluhráčům.
35'
Sergi Enrich to zkusil zpoza šestnáctky. Jeho střela postrádala přesnost a tak se bude jen kopat od brány, kterou střeží Jan Oblak.
35'
Hosté teď nejsou vůbec schopni podržet balón. Opět ho při přechodu do útoku ztratili.
34'
Eibar se osmělil a je pro Atlético nepříjemným soupeřem. Domácí nyní získali míč presinkem u půlící čáry a opět rozvíjejí útočné snažení poblíž šestnáctky hostí.
33'
Po několika minutách se zase dostávají k balónu i hosté. Ti budou na vlastní polovině vhazovat.
32'
Eibar pokračuje v aktivní hře. Byl z toho další roh. Centr Coteho však lapil do rukavic Oblak.
31'
Ten zahrával Cote, ovšem hosté se ubránili.
30'
Domácí začínají hrozit! Marc Cucurella dobře odcentroval z levé strany a moc nescházelo, aby se dostal do zakončení Sergi Enrich. Před ním však na poslední chvíli zakročil obránce a domácí tak budou zahrávat jen roh.
29'
Další obranný zákrok Godína. Ten tentokrát zakročil po akci Coteho.
28'
Ti to zkusili přímočaře. Nákop za obranu uklidil hlavou do autu Diego Godín.
27'
Nevyšlo to ani po levé straně, odkud centroval Saúl. Rozehrávají domácí.
26'
Hráči Atlética jsou nastěhováni na útočné polovině a snaží se nějak vyzrát na defenzivu soupeře.
25'
Domácí útočník Sergi Enrich a stoper Atlética José Giménez v dalším ostrém souboji. Rozhodčí odpískal nedovolený zákrok hráči Eibaru.
23'
De Blasis zastavil tvrdým, ale čistým, skluzem Álvara Moratu. Hosté budou vhazovat.
22'
Dvacet minut hry je za námi. Zatím jedinou gólovou příležitost měl hostující Ángel Correa, jehož vychytal brankář Eibaru.
21'
Už i stoper Atlética je zpět na hrací ploše.
20'
Ošetřován je ale také Giménez! Lékař mu bandážuje kotník.
20'
Enrich snad bude v pořádku, hra už pokračuje.
19'
Po hlavičkovém souboji s Josém Giménezem zůstává ležet na hřišti Sergi Enrich. Zdá se, že se bude muset ošetřovat.
17'
Domácí si budou muset dávat pozor na přihrávky soupeře za obranu. Takhle se už Atleti dostali do dvou šancí.
16'
Álvaro Morata dostal míč za obranu a už to vypadalo, že poběží sám na domácí bránu. Po zásahu obránce se však ocitl na zemi a penalta se k jeho údivu nepíská.
13'
Teď se domácí dostali dopředu, ale snaha Cardony k ničemu nevedla. Bude se kopat od brány Atlética.
12'
Madridský celek pomalu přebírá iniciativu. Atleti stále častěji mají míč pod kontrolou.
11'
Další roh hostů, Koke ho rozehrál nakrátko a následně byli hráči Atlética vytlačeni až na půlku.
9'
Po rohovém kopu Kokeho se domácí ubránili.
8'
Teď už hosté měli obrovskou šanci! Jeden ze stoperů míč odhlavičkoval pouze k Moratovi, který z prvního doteku poslal do samostatného úniku Ángela Correu. Toho ale vychytal brankář Dmitrović, který mu zmenšil střelecký úhel a nohama vyrazil balón nad svou bránu.
6'
Hosté teď hezky zakombinoval po levé straně, odkud posílal Vitolo balón před bránu. Defenziva Eibaru si nakonec poradila.
5'
Eibar pokračuje v solidním začátku duelu. Domácí se favorita nezalekli a chtějí s ním hrát fotbal.
3'
První akci Atlética zastavil odmávaný ofsajd.
2'
Domácí začali sympaticky. Hned v úvodu se dostal do zakončení Sergi Enrich, který vypálil vedle levé tyče.
1'

SD Eibar: Dmitrović – De Blasis, P. Oliveira, S. Álvarez, Cote – Orellana, Escalante (C), Jordán, Cucurella – Enrich, Cardona.
Náhradníci: Riesgo – Kike García, Charles, Milla, León, Sanchez, Lázaro.

Atlético Madrid: Oblak – Arias, J. Giménez, Godín (C), Partey – Koke, Rodri, Saúl Ñíguez, Vitolo – Á. Correa, Morata.
Náhradníci: Adán – Mollejo, Luís, N. Kalinić, Juanfran, Lemar, Montero.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán.
Atlético je samozřejmě favoritem duelu, ale poslední dva zápasy, které se navíc hrály v Madridu, ukázaly, že Eibar dokáže na věhlasnějšího soupeře zahrát. Zápas ve 4. kole této sezóny skončil remízou 1:1. V loňské sezóně pak Atleti doma s Eibarem remizovali 2:2. První zápas na půdě protivníka však vyhráli 1:0 a sezóny před tím Eibar poráželi pravidelně.
SD Eibar (13. místo, 9 – 13, 10, skóre 42:44, 40 bodů)
Fotbalisté Eibaru už by neměli mít sestupové starosti. Na pásmo sestupu mají k dobru devět bodů. Eibar boduje vcelku pravidelně, většinou neprohrává dvakrát v řadě. Naposledy jeho hráči remizovali 1:1 na půdě Realu Sociedad. Před tím prohráli 1:2 na hřišti třetího Realu Madrid.

Posledních 5 zápasů Eibaru:
Eibar – Valladolid 1:2
Levante – Eibar 2:2
Eibar – Vallecano 2:1
Real Madrid – Eibar 2:1
Real Sociedad – Eibar 1:1
Atlético Madrid (2. místo, 19 – 8 – 5, skóre 47:21, 65 bodů)
Na vedoucí Barcelonu ztrácí Atlético devět bodů, takže na titul už asi nedosáhne. Určitě by ale chtělo skončit druhé před Realem. Na ten mají Atleti čtyřbodový náskok. Svěřence Diega Simeoneho snad už přebolelo vyřazení z LM od Juventusu. Z posledních čtyř zápasů tak prohráli pouze ten na Barceloně, další tři pak vyhráli. Právě proti Barce však přišli do konce sezóny o útočníka Diega Costu, který hanlivě urážel rozhodčího a za to také dostal od disciplinárky patřičný trest.

Posledních 5 zápasů Atlética:
Bilbao – Atlético 2:0
Alavés – Atlético 0:4
Atlético – Girona 2:0
Barcelona – Atlético 2:0
Atlético – Celta Vigo 2:0
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Ve 33. kole španělské La Ligy se utkají také třináctý Eibar a druhé Atlético. To se bude ve zbytku sezóny snažit především o to, aby se v tabulce udrželo před městským rivalem Realem. Eibar už má záchranu téměř jistou a soutěž tak může dohrávat poměrně v klidu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.