La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Getafe - 15. února 2019   21:00

Eibar
67' Charles  • 80' Charles
2:2
(0:1)
Getafe
37' Jaime Mata  (Oliveira) • 52' Foulquier  (Ángel Rodríguez)
Eibar
Riesgo – Peña, P. Oliveira, Arbilla, Ángel Valdés (81. Cardona) – Orellana, Jordán (61. Escalante), Papakouli Diop, Cucurella – Enrich (61. Kike García), Charles.
Areitio – S. Álvarez, Bigas, Cardona, De Blasis, Escalante, Kike García.
D. M. Jiménez – J. B. Trejo, J. M. Mateo
Estadio Municipal de Ipurua, Eibar
4 449 diváků
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Foulquier, Maksimović, Flamini (83. Cristóforo), Oliveira (90+3. Miquel) – Ángel Rodríguez (73. J. Molina), Jaime Mata.
Chichizola – Arambarri, Cristóforo, Duro, Miquel, J. Molina, Sáiz.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 12:12.
Je dobojováno! Getafe si přineslo do druhé půle jednogólový náskok a ten v 52. minutě dokonce navýšilo na dvojnásobek. O čtvrthodinu později ale přišel obrovský zlom, který byl zapříčiněn Dakonamovou rukou ve vápně, které si na první pohled nevšiml snad vůbec nikdo. Na popud videorozhodčího se ale kopala penalta. Charles ji proměnil a následoval velký tlak Eibaru, který skončil zaslouženým vyrovnáním. O to se nemohl postarat nikdo jiný než veterán Charles, který dal už dvanáctý gól v sezóně.
90+6'
90+6'
Anaitz Arbilla srazil míč na roh a Getafe mělo poslední šanci na zisk tří bodů. Suárezův centr ale domácí obrana na první dobrou odvrátila.
90+5'
Orellana se už viděl, jak sprintuje po levé postranní čáře. Prvním dotekem však srazil míč do autu a Damián Suárez bude v klidu vhazovat.
90+4'
Obrovská touha otočit skóre teď dělá na domácí straně více škod než užitku. Dlouhé nákopy na Charlese se v těchto vteřinách míjejí účinkem.
90+3'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mathias Oliveira, přichází Ignasi Miquel.
90+2'
Eibar jednoduše ubránil standardní situaci i následný rohový kop. Plynule se přesunul do útoku, nicméně Cucurellův centr sebral Soria.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu je přidáno dalších šest minut! Oba týmy tak mají ještě dost času na rozhodnutí.
90'
Z hostujícího pohledu uklidnil situaci až Damián Suárez, který si dobře pokryl míč před Cucurellou. Ten ho atakoval natolik agresivně, že si vysloužil žlutou kartu.
89'
Hosté se po prvním inkasovaném gólu nemohou vymanit z obrovského tlaku. Resolutní odkop pomůže obráncům Getafe jen na krátkou chvíli.
88'
Kike García na levé straně hezky protančil mezi čtyřmi nohami obránců, jenže to znegoval centrem letícím do Soriovy náruče.
87'
Ani životní forma nepomohla zkušenému útočníkovi Charlesovi doběhnout rychlý míč běžící za levou postranní čáru. Getafe při vhazování Suáreze čelí nepříjemnému napadání.
86'
Pětadvaceti gólman Getafe v důležitý okamžik nezaváhal a zkrotil Cucurellův pomalý centr z levého křídla.
85'
Eibar je na koni a samozřejmě cítí velkou šanci na obrat. Na hostujících kopačkách je naopak znát obrovská nervozita, kvůli které se hraje jen před Soriou.
84'
Orellana se nechal trochu unést a místo přihrávky na dva nabíhající spoluhráče sám neškodně vystřelil do těla Davida Sorii.
83'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mathieu Flamini, přichází Sebastián Cristóforo.
82'
Během kontroly u videa se dala nervozita na stadionu krájet. K velké úlevě všech hráčů, trenérů i fanoušků Eibaru nebyl shledán žádný přestupek proti pravidlům a vyrovnání na 2:2 platí.
81'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází José Ángel Valdés, přichází Marc Cardona.
80'
Eibar právě vstřelil branku!
Dvougólový náskok hostujícího mužstva je minulostí! Hráči Getafe nebyli schopni snad na deset pokusů pořádně zkrotit míč a vždy ho jenom odkopávali zpět do vzduchu. Neurovnaná pasáž skončila obrovskou chybou Cabrery, který zřejmě dával malou domů Soriovi a přitom nahrál na pohotový volej CHARLESOVI!
80'
Suárezův nákop domácí obrana snadno zneškodnila. Náznak rychlého protiútoku vyřešil Maksimović zakopnutím míče na tribunu.
79'
Francouzský křídelník si dal načas s postavením se na nohy. Ani rozehrávající Suárez asi nebude spěchat s uvedením míče do pohybu.
78'
Dimitri Foulquier nabíral slušnou rychlost ve středu hřiště. Diop šel do skuzu bez šance zahrát míč a může být rád, že viděl jenom žlutou kartu.
76'
Orellana měl na výběr mezi nákopem a přímou střelou. Vyhrála první varianta, jenomže míč poslal přesně na hlavu volného obránce.
75'
Charles byl faulován ve vzdušném souboji a Eibar co nejrychleji chystá rozehrávku přímého kopu z třicetimetrové vzdálenosti.
74'
Penaltový moment situaci na hřišti kompletně otočil. Getafe se viditelně bojí o výsledek. Velkou nervozitu korunoval Antunesův centr do zámezí.
73'
Sympatické gesto od některých domácích fanoušků, kteří potleskem vyprovodili ze hřiště Ángela Rodrígueze, jenž v Eibaru krátkou dobu působil. Na hřišti ho nahradil Jorge Molina.
71'
Domácí ještě zůstali u vápna a vypracovali si solidní možnost. Cabrera však ztečoval Orellanovu střelu na roh, ze kterého nic dalšího nebylo.
70'
Charles dostihl nákop za obranu. Byl ale zahnán na pravou stranu a z ní neprocedil centr přes prvního protihráče.
69'
Pro Getafe je to štěstí v neštěstí, neboť reálně hrozila druhá žlutá karta pro afrického stopera Dakonama.
67'
Pětadvacet minut před koncem je sníženo na rozdíl jediného gólu! Míč si na penaltový bod postavil CHARLES a prudkou střelou načal svou druhou desítku letošních ligových gólů. Pro Soriu škoda, že si neskočil k pravé tyči, což by znamenalo téměř jistý zákrok.
66'
Djené Dakonam skutečně tečoval Valdésův centr rukou a domácí tým se zničehonic dostává k penaltě!
65'
Zřejmě se zkoumá následná situace v pokutovém území, kde Djené Dakonam možná zahrál rukou. Ve hře tak je penalta pro Eibar!
64'
A nebo ne? Hlavní rozhodčí s největší pravděpodobností ještě komunikuje se svými asistenty u videa.
63'
Marc Cucurella se odrazil do velké výšky a kolenem trefil Damiána Suáreze do hlavy. S největší pravděpodobností se to obejde bez trestu.
62'
Domácí pokračovali v akci i přesto, že na hřišti zůstali delší dobu ležet Cucurella a Suárez. Útok do rozhozené obrany skončil nepřesným volejem od Charlese.
61'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Gonzalo Escalante.
61'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Kike García.
60'
Držení míče: 56% – 44%.
59'
Žádné vzrušení z centrovaného míče nevzešlo. Eibar poté ihned ztratil míč Jordánem, ale totéž se přihodilo také hostům.
58'
Už několik minut se hraje pouze na útočné polovině Getafe, které zásluhou Suáreze rozehraje rohový kop.
57'
Teď už se Ángel Rodríguez k míči dostal, ale svůj postup musel zastavit kvůli odmávanému ofsajdu.
56'
Ángel Rodríguez se hned ve dvou případech nedočkal přihrávky od Maty, která by znamenala téměř stoprocentní jistotu jeho zakončení.
55'
Domácí vypadají hodně otřeseně a budou mít co dělat, aby se ještě vrátili do hry o body a zároveň odvrátili teprve třetí domácí porážku.
54'
Getafe se opět tlačilo do ofenzivy, ale nevyvarovalo se útočného faulu na hranici pokutového území, odkud rozehrává Asier Riesgo.
52'
Getafe právě vstřelilo branku!
Hosté jsou zase o něco blíže posunu na čtvrté místo tabulky! Jeden z hráčů Eibaru se nechal školácky obrat o míč Rodríguezem, který zleva pronikl do vápna a přihrál DIMITRIMU FOULQUIEROVI, jenž přesně zamířil a z šestnácti metrů prudce vypálil k levé tyči.
51'
Dnešní utkání sleduje 4 449 diváků.
50'
Ani začátek druhé půle se neodehrává v nějakém zběsilém tempu. Kvůli většímu počtu faulů je hra zaseklá ve středu hřiště.
49'
Vitorino Antunes se snažil utéct rozhodčímu po faulu na Orellanu. Kartě sice unikl, ale slovnímu napomenutí nikoliv.
48'
K míči se postavili oba krajní beci. O nákop se postaral Vitorino Antunes, ale v defenzivě Eibaru tím nenadělal sebemenší paseku.
47'
Anaitz Arbilla fauloval Foulquiera a sám si přitom ublížil. Nějakou dobu bude probíhat jeho vynucené ošetření levého kolena.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém byl Eibar o něco nebezpečnější, ale gólově to vyjádřit nedokázal. Hra byla plná nepřesností a nějakou tu zápletku dostala až v sedmatřicáté minutě, kdy po asistenci Oliveiry otevřel skóre hostující útočník Jaime Mata. Baskové pak měli dvě možnosti na rychlé vyrovnání, gólem ale neskočily a do šaten se tak odchází za stavu 0:1.
45+1'
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Joan Jordán kroutil míč ze svého pohledu k levé tyči. Přesnost byla dobrá, jenže razance slabší. Soria tak stihl bez větších problémů zakročit.
44'
Před nebezpečným přímým kopem dostal faulující Dakonam žlutou kartu, i když sám utržil ránu do hlavy.
43'
Djené Dakonam kousek před vápnem fauloval Charlese, za kterým okamžitě přiběhl realizační tým, aby provedl ošetření.
41'
Charles a Cucurella o milimetry nedosáhli na vynikající Peñův centr, který propadl na zadní tyč. U té sice byl Enrich, ale z bezprostřední blízkosti nesklepl balón do sítě.
40'
A další vlna nevole. Diop trochu dohrál Matu, který se ihned chytil za chodidlo. Vše se odehrálo během signalizovaného ofsajdu Getafe.
39'
Hráči i fanoušci reagují dost podrážděně na přibývající souboje ve středu hřiště. Tentokrát se provinil Jaime Mata, jenž nedovoleně atakoval Peñu.
37'
Hosté se v sedmatřicáté minutě dostávají do vedení! Centr zprava defenziva Eibaru odvrátila jen pár metrů před šestnáctku. Oliveira poté vymyslel v zahuštěném prostoru vynikající prostrčení na JAIMEHO MATU a ten zkušeně přehodil vybíhajícího Riesgu.
36'
Maksimović se nijak neprosadil proti přesile na pravé autové čáře. Něco může vzniknout alespoň z autového vhazování vedle pokutového území.
35'
Hraniční zákrok na Diopa zůstal bez odezvy. Hosté se taktéž pokusili rozjet kolotoč přihrávek, během čehož fauloval Joan Jordán.
34'
Centr zleva letěl na Diopa. Senegalec asi chtěl střílet na branku, nicméně hlavou posunul míč na zadní tyč a u té byl Arbilla jen o chloupek později, než bylo potřeba.
33'
Enrich zablokoval hostující ránu z dobrých pětatřiceti metrů. Eibar se pokusil rozjet postupný útok a na několikátý pokus vybojoval aspoň roh.
32'
Oba týmy ztratily balón už sedmačtyřicetkrát. I tyto vysoká čísla vypovídají o tom, jaký fotbal se v první půli hraje.
31'
Peña vhodil míč na Orellanu, který se na hranici vápna dostal do souboje s Antunesem. Faulován ale nebyl a naopak se přerušovalo kvůli domácímu prohřešku.
30'
Držení míče: 61% – 39%.
29'
Marc Cucurella zvládl defenzivní povinnosti a odstavil od balónu srbského záložníka Maksimoviće, který pro hosty nezískal ani vhazování.
28'
Fabián Orellana získal míč napravo od pokutového území. Po narážečce s Enrichem s ním vyrazil k ose hřiště a slabší levou nohou minul ze svého pohledu pravou tyč.
27'
Getafe přesunulo téměř všechny síly na levou stranu, kde se v nepřipravené kombinaci provinilo postavením mimo hru.
26'
S kvalitou hry to doposavad není žádná sláva. Odpovídá tomu i vcelku komorní atmosféra na neúplně zaplněném sedmitisícovém stadionku.
25'
Několik dlouhých pasů přes šířku hřiště dostalo domácí obranu do menších nesnází. Jaime Mata si za ní zaběhl, jenže při pokusu o střelu ztratil stabilitu a poslal míč hodně mimo.
24'
Charles rozhodně není rychlostní typ útočníka. Náznak brejku po pravé straně zpomalil a ve spolupráci s Rubénem Peñou vybojoval jen aut.
23'
Suárez dával míč na zadní tyč, odkud přišlo sklepnutí na střed vápna, ale tam byli připravení členové obranné linie Eibaru.
22'
Srážka mezi Diopem a Flaminim byla posouzena jako faul domácího středního záložníka, který bude s celým týmem Eibaru čelit standardní situaci.
21'
Hosté zatím mají obrovské problémy s úspěšností přihrávek. K plánovanému adresátovi dorazí průměrně jedna ze tří nahrávek, což je hodně tristní bilance.
20'
Papakouli Diop nešel proti míči a kvůli tomu se dostal do časové tísně. Pokus o přihrávku za obranu znamenal ofsajd.
18'
Orellanův finální přízemní centr z pravého konce pokutového území obrana Getafe odehrála aspoň k domácím hráčům na půlící čáře.
17'
Rubén Peña pod tlakem odkopl míč podél pravé autové čáry. Zpoza ní bude právě on vhazovat z mnohem klidnější pozice.
16'
Riesgo prodal své pětatřicetileté zkušenosti a vyběhl až na kraj vápna, kde skluzem odehrál míč před Foulquierem. Getafe z následného autu nic nevytěžilo.
15'
Další prohřešek Ángela Rodrígueze, který dělal co mohl, aby na půlce hřiště odzbrojil Valdése. To se mu podařilo jen za cenu odpískaného faulu.
14'
Ángel Rodríguez si nepohlídal své postavení a podle pomezního arbitra vybíhal za kolmou přihrávku z těsného ofsajdu.
13'
Orellana s Cucurellou se vzácně ocitli na jednom křídle, kde uvonili míč pro Diopa. Po jeho centru přišla rychlá výměna mezi Enrichem a Charlesem, který ze slušné pozice nevyslal na Soriu žádnou neřešitelnou střelu.
11'
Antunes se zasekávačkou zbavil protihráče a odcentroval na Rodrígueze. Ten před brankou ještě hledal Matu, ale stopeři Eibaru si u Riesga poradili.
10'
Enrich neuspěl v souboji na křídle a pro Eibar míč neudržel. Hra se zase vrací k půlící čáře.
9'
Orellana si seběhl k ose hřiště, odkud jeden z hráčů zase roztáhl hru doprava. Tam se čistým skluzem proti Peñovi prezentoval portugalský krajní bek Antunes.
8'
José Ángel Valdés přečetl dlouhou diagonálu a nepustil míč na Foulquiera, který operuje na hostujícím pravém křídle.
7'
Nepřesností je na obou stranách opravdu dost. Po té poslední v podobě špatného přenesení hry bude z vlastní půlky vhazovat Vitorino Antunes.
6'
Antunes si rozmyslel dlouhý aut. Míč vhodil na Flaminiho, s jehož narážečkou vůbec nepočítal a byla z toho laciná ztráta na útočné třetině hřiště.
5'
Ani strážce domácí branky na svůj první zákrok nečekal dlouho. Foulquierovi se však zakončení úplně nepovedlo a Riesgo si snadno sebral míč ze vzduchu.
4'
K dlouhému vhazování skutečně došlo. Obrana Getafe ho odvrátila na Valdése a ten z dálky prověřil pozornost brankáře Sorii.
3'
Rubén Peña vytloukl bloky Mathiase Oliveiry a sám pro sebe získal možnost dlouhého vhazování z pravé strany.
2'
Cucurella sklepl míč na Valdése, který z hloubi pole centroval, ale našel jen připravené protihráče v pokutovém území.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí, kteří nastupují v modročervených, zatímco hosté v kompletně bílých dresech.
1'

SD Eibar: Riesgo – Peña, P. Oliveira, Arbilla, Ángel Valdés – Orellana, Jordán, Papakouli Diop, Cucurella – Enrich, Charles.
Náhradníci: Areitio – S. Álvarez, Bigas, Cardona, De Blasis, Escalante, Kike García.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Foulquier, Maksimović, Flamini, Oliveira – Ángel Rodríguez, Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola – Arambarri, Cristóforo, Duro, Miquel, J. Molina, Sáiz.

Rozhodčí: D. M. Jiménez – J. B. Trejo, J. M. Mateo.
1. vzájemný zápas

24.08.2018
Getafe – Eibar 2:0
Branky:
18. Ángel Rodríguez, 90. Jorge Molina.
SD Eibar

Malý baskický klub se stadionem pro pouhých sedm tisíc fanoušků se po senzační výhře 3:0 nad Realem Madrid trochu odmlčel a na další vítězství si musel počkat až do jednadvacátého ledna, kdy vyhrál 3:0 nad Espanyolem. Ojedinělý úspěch to rozhodně nebyl, neboť Eibar následně remizoval 2:2 s Leganésem, o tři góly vyhrál nad Gironou a v předchozím kole vybojoval cenný bod ze hřiště tápající Sevilly. Díky těmto výsledkům se mužstvo vedené trenérem Mendilibarem zase odlepilo od sestupového pásma a vyhouplo se na desáté místo, přičemž na sedmý Betis ztrácí pouze dva body. Eibar posbíral drtivou většinu bodů na domácím stadionu, kde jen dvakrát nebodoval. Skóre má lehce negativní 31:32, jednoznačně nejlepším kanonýrem je s deseti góly čtyřiatřicetiletý brazilský útočník Charles.
Getafe CF

Hostující celek ve své nováčkovské sezóně obsadil velmi dobré osmé místo a o tom, že to nebyla náhoda, vypovídá i probíhající ročník. Getafe je v něm rozhodně nepříjemnějším překvapením, neboť s bilancí devíti výher, osmi remíz a šesti porážek je v tabulce na vynikajícím pátém místě. Svěřenci Josého Bordaláse podávají velmi stabilní výkony. Když pomineme říjnovou prohru s Levante, tak prohráli jen se španělskými velkokluby. Naposledy na konci ledna padli 0:2 s Atléticem Madrid. Pak vypadli s Valencií ve čtvrtfinále poháru, ovšem v lize brali bod v Levante a minulý týden doma porazili 3:1 Celtu Vigo. Se skóre 28:19 je Getafe druhým nejlépe bránícím v soutěži, nejlepším střelcem je devítigólový veterán Jorge Molina, kterému s bilancí 8+5 dýchána záda další třicátník Jaime Mata.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z čtyřiadvacátého kola španělské La Ligy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Eibarem a Getafe!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.