La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Vallecano - 3. dubna 2019   20:30

Eibar
64' Charles (Cardona) • 73' León (Cote)
2:1
(0:1)
Vallecano
40' Pozo  (De Tomás)
Eibar
Dmitrović – Peña, Ramis, Cote, P. Oliveira – Papakouli Diop (69. Escalante), Cardona, Orellana, S. Álvarez (46. Jordán) – Kike García (46. León), Charles.
Riesgo – Escalante, Enrich, De Blasis, León, Milla, Jordán.
Undiano Mallenco
Ipurua Municipal Stadium, Eibar
3940 diváků
Vallecano
Dimitrievski – Tito (74. Guerra), A. Ba, Amat, Á. Moreno – Bébé, Medrán (84. Embarba), Mario Suárez, Pozo, Á. García (81. G. Kakuta) – De Tomás.
Alberto García – Agbo, Trejo, G. Kakuta, Embarba, Advíncula, Guerra.

S konstatováním, že SD Eibar otočil ve druhém poločasu zápas proti Rayu Vallecanu a vyhrál 2:1 se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 0-0.
Je dobojováno. Hosté sice po prvním poločasu vedli, když se ve 40. minutě trefil krásně José Angel Pozo po tom, co půl minuty před ním nedal Kike García jasnou gólovku. Jenže ve druhém poločasu se celek hostí zatáhl a jako by čekal, kdy přijde rána v podobě vyrovnání. A "dočkal" se. V 64. minutě totiž souvislí tlak Eibaru zužitkoval Charles, který po Cardonově vyhraném hlavičkovém souboji usměrnil míč hlavou do sítě. O devět minut později padl rozhodující gól, když obránce hostí Bébé podcenil dlouhý centr a míč ve snaze odvrátit spíše zpracoval pro Pedro Leóna, který svým prvním gólem v sezoně prostřelil gólmana Dimitrievského mezi nohama. Také hosté poté ukázali, že umí zaútočit a snažili se o vyrovnání, jenže dvě šance v nastaveném času nevyužili a jejich sestup tak dostává další výraznější obrys. Naopak Eibar se přiblížil k záchraně a také k šestému místu znamenající evropské poháry.
90+4'
90+4'
A další šance pro hosty! Z levé strany prošel centr na Kakutu, který vzal odpovědnost na sebe a zkoušel zakroutit míč do šibenice, jenže mířil také nad.
90+3'
Ale když se budou hosté stavět k šancím tak, jako nyní, tak to půjde jen těžko. Obránce Cote se může uvztekat, jak je možné, že domácí obrana nechala takový prostor pro Maria Suáreze, ale stalo se. jenže záložník Raya v dobré pozici vysoko přestřelil.
90+2'
Už jen dvě minuty má Rayo Vallecano na srovnání stavu a získání alespoň jednoho bodu.
90+1'
Hodně dlouho to trvalo, než sudí postavil zeď. Poté se konečně dostal Gaël Kakuta k přímému volnému kopu, který by zcela jistě směřoval do šibenice, ale jeden z domácích beků ve zdi ho hlavou srazil na roh.
90'
Ve druhém poločasu budeme hrát čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Zřejmě jedna z posledních možností pro hosty. Také Gonzalo Escalante se nyní hodně diví, proč je pískán faul a je pravda, že prvně to vypadalo, že byl spíše faulován domácí záložník, ale opakovaný záznam dává sudímu za pravdu. Přímý volný kop z pětadvaceti metrů pro hosty!
89'
Jordi Amat se snažil u rohového praporku na vlastní polovině vybojovat odkop od branky, nakonec je z toho pouze aut domácích.
88'
Ofsajd. Ačkoliv se Bébé zlobí a rozhazuje rukama, z opakovaného záznamu bylo zcela jasně vidět, že si u levé lajny zhruba o dva metry nepohlídal přihrávku od spoluhráče.
87'
Trvalo to trošku déle, než se Orellana dostal zpět na nožky. PO dvou minutách byl rozehrán přímý volný kop, který ale neznamenal pro Dimitrievského žádné nebezpečí.
85'
Kapitán hostí Jordi Amat už možná z částečné frustrace zajel přesně na stojnou nohu Fabiána Orellany a tohle hodně bolelo. Zasloužená žlutá karta.
84'
Závěrečná substituce také na straně Vallecana. Ze hřiště sprintuje Álvaro Medrán, místo kterého jde na posledních zhruba osm až devět minut Adrián Embarba.
82'
Po rohovém kopu Jordiho Armata se domácí neprosadili. Nyní je to Eibar, který se soustředí na ubránění tří bodů a posunu v tabulce výše.
81'
Po odpískaném ofsajdu domácích si o střídání klasickým posunkem říká Álvaro García. Tento obránce přenechá pozici na hřišti pro dobře znémého útočníka Gaëla Kakutu, někdejší velký talent Chelsea.
80'
V ofsajdu byl nachytán také Fabián Orellana, který nenačasoval náběh na dlouhý míč od Cardony.
79'
S fauly se nám v poslední dobou roztrhl pytel, nejprve se proti pravidlům provinil útočník Charles, poté za hosty Álvaro Medrán.
77'
U míče po faulu Pedra Leóna, jehož gól na 2:1 byl jeho prvním v sezoně, zůstanou hosté.
75'
Útočná akce hostí končí ofsajdem, ve kterém se nacházel Mario Suárez.
75'
Žlutou kartu inkasuje také Álex Moreno za faul při útoku domácího týmu.
75'
Hosté vybojovali rohový kop, ale bez zužitkování.
74'
Hosté reagují na nepříznivý stav střídáním. Z placu jde obránce Tito a nahrazuje ho útočník Javi Guerra.
74'
Rubén Peña dostává žlutou kartu, bohužel nemohou sloužit, za co. Že by oslava po vedoucím gólu nebo zdržování?
73'
Eibar právě vstřelil branku!
Pro hosty možná trošku kruté, ale takový je fotbal. PEDRO LÉON si počkal na hranici ofsajdu na dlouhý centrovaný míč od Coteho, který také dostal. Obránce hostí Bébé v souboji o míč zcela propadl, když ho domácímu forvardovi spíše na zlatém podnose ztlumil a ten se poté trefil mezi nohy gólmana. Asistence: Cote.
72'
Peña po chvíli vstal, zejména po tom, co viděl, že jeho tým ztratil míč a Rayo může jít do protiútoku. Své předešlé tvrzení tak trošku mírním...
72'
Na trávníku zůstává ležet Rubén Peña a z nějakého simulování bych ho jistě nevinil, zem je hodně mokrá.
71'
Když už se hosté po delším času dostali na půlku soupeře a chvíli se zde udrželi, přišlo nedorozumění mezi Suárezem a obránci. Záložník Vallecana posílal míč bochánkem na hranici vápna, ale to útočníci hostí nečekali.
70'
Dlouhý nákop domácích tentokrát nenašel žádného adresáta, než obránce Amata, který míč dává malou domů na gólmana.
70'
A vzápětí se připravuje první střídání na straně Vallecana.
69'
Ofenzívní choutky Eibaru rozhodně nikterak nekončí, nyní domácí kombinují na pravé straně. Jenže nový muž na hřišti Escalante se už s míčem dostal do zámezí.
69'
Tohle určitě dál nepůjde. Diop je za pomocí zdravotníků odnášen do útrob stadionu a je střídán. Nahrazuje jej Gonzalo Escalante.
68'
Na trávníku zůstává ležet zřejmě Papakouli Diop, jenž v hlavičkovém souboji o míč dostal naloženo od soupeře a ještě dopadl na promáčenou zem.
66'
Začínáme od znova, psychická výhoda je na straně Eibaru. Vallecano vydrželo bránit svůj náskok dvacet minut, což je samozřejmě málo.
64'
Dva prohrané hlavičkové souboje a je vyrovnáno. Nejprve si pohlídal ofsajd Marc Cardona a vyhrál hlavičku v pokutovém území nad Titem. Míč tak prodloužil na CHARLESE, který za přihlížení Jordi Amata, jenž snad ani nechtěl jít do souboje, poslal míč lehce do protipohybu gólmana a srovnává stav. Asistence: Marc Cardona.
63'
Zatím to s domácími ještě nevypadá úplně nejhůře, Eibar bojuje a snaží se najít okénko v obraně Raya, ale čas se začíná postupně krátit.
61'
A znovu Charles, který si nyní náramně rozumí s Orellanou. Záložník Eibaru posílal míč za obranu na vzdálenější tyčku, kam klouzal Charles, ale ve skluzu mu chyběl metr, aby míč trefil. Kdyby nepršelo, troufám si tvrdit, že by balon dokázal stihnout.
60'
Domácí po rohu odhlavičkovali míč za vápno. Ten se rychle vrátil zpátky a Medrán se jej snažil rychle vybojovat, ale podkopnul soupeře a může být rád, že to nebylo s kartou.
59'
Hned z protiútoku budou mít hosté možnost zahrání rohového kopu.
58'
Charles se mohl zasloužit o vyrovnání. Z levé strany dostal pěkný přízemní centr od Orellany a zakončil k pravé tyčce, kam se ale natáhl gólman Stole Dimitrievski.
58'
Hosté hrají hodně obětavě. Když už se nyní domácí celek proháčkoval až před velké vápno, přišly dva čisté skluzy.
57'
Rubén Peña pospíchal po pravé straně, ale narazil na připraveného Tita, který mu dal do centru nohu a zblokoval míč.
55'
Rubén Peña vhodil na pravé straně aut. Charles předal balon pro Diopa, který centroval míč na hranici vápna. Tam na balon čekal Pedro León, ale zapomenul se v ofsajdu.
54'
Dva dlouhé míče za obranu domácích nebyly úspěšné, Eibar tak může zkusit opět jít dopředu.
54'
Přesně tak, jak jsem psal. Po zisku míče se hosté rychle přesunuli na druhou stranu, ale také domácí zadáci se stihli zformovat.
53'
Domácí celek kombinuje na polovině soupeře. Hru přesunul z levé strany na pravou, ale defenzíva Vallecana funguje stoprocentně a zatím úspěšně střeží důležité tři body.
52'
Hosté samozřejmě nikam nespěchají a celkem bych se i vsadil, že budou hrát ze zabezpečené obrany a čekat na rychlé protiútoky.
51'
José Angel Pozo se prvnímu střetu ještě vyhnul, když ho ve skluzu minul Jordán, ale poté záložníka Vallecana trefil Papakouli Diop a zaslouženě vidí žlutou kartu.
50'
Domácí se snaží s výsledkem něco udělat, jsou aktivnějším týmem. Ale zatím bez šancí.
47'
Domácí zůstanou u míče, faulu se totiž dopustil Raúl De Tomás, který se výraznou měrou podílel na dosud jediné brance zápasu.
46'
Poločasové střídání. Kike García jde po neproměněné tutovce z placu a přenechá místo na hřišti pro Pedro Leóna. Zároveň odchází také záložník Sergio Álvarez, jehož nahrazuje Joan Jordán.
46'
Žluté a červené karty: 0-0.
První poločas je u konce a ze začátku příliš atraktivního fotbalu nenabídl. Snad jen střela Cardony ze šesté minuty stojí za jmenování, ale Dimitrievski si s ní poradil. Hosté poprvé zazlobili v sedmnácté minutě, kdy po rohu hlavičkoval Suárez těsně nad. V sedmadvacáté minutě si Eibar nepohlídal ofsajd a po přistrčení Bebého zkoušel obstřel gólmana De Tomás, ale neúspěšně. Poté mohli dvakrát skórovat domácí. Nejprve Orellana v pádu při skluzu rozvlnil jen boční síť a hlavně ve 40. minutě po obrovské chybě obrany Raya nepropálil Kike García tváří v tvář Dimitrievského. Přišel tak zákonitý trest, z protiútoku převzal míč na vápně De Tomás, přihrál naprosto přesně José Angelu Pozovi a ten uklidil míč placírkou k levé tyči – 0:1.
45'
45'
Není asi nic, proč by měl sudí nastavit byť jen minutu nad rámec základní hrací doby.
45'
Poslední minuta prvního poločasu právě probíhá.
42'
Pokud zápas skutečně skončí tímto stavem, rozhodně bych nechtěl být v kůži útočníka Kike Garcíi, jenž minutu před inkasovanou brankou doslova zahodil možnost Eibaru jít do vedení.
40'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Z protiútoku jdou hosté do vedení. Raúl De Tomás obdržel míč na hranici ofsajdové pasti a také na hranici velkého vápna. Nezazmatkoval, balon si zpracoval a počkal, až mu naběhne JOSÉ ANGEL POZO, který placírkou uklidil pumlíč krásně do levé šibenice. Asistence: Raúl De Tomás.
40'
Tohle byla neskutečná minela, kterou vytvořili zadáci Raya Vallecana. Naprosto jasný míč totiž propadl na Kike Garcíu, který z bezprostřední blízkosti pouze trefil Stole Dimitrievského. Byl asi tak moc překvapen, že se k němu míč dostal, jinak si to nedokážu vysvětlit.
39'
Střelecky to oba týmy zkoušejí, o čemž hovoří poměr střel 7-6 ve prospěch Eibaru. Jenže pouze dva střelecké pokusy každého týmu mířily mezi tři tyče.
38'
Proč to nezkusit. Hodně prší, trávník je kluzký... Álvaro Medrán vypálil zhruba z pětaatřiceti metrů a zprvu to vypadalo jako dobrá střela. Míč ale nabral faleš a stočil se dva metry nad břevno.
37'
Orellana dostal před vápnem na pravé straně sklepnutý míč, jenže tak dlouho vymýšlel, co s míčem udělá, až o něj přišel. Zkázu domácích pak dovršil Sergio Álvarez, který v souboji dvou proti dvěma poslal na zem hráče hostí a je pískán faul.
36'
Po delším času o sobě dal vědět Rubén Peña, jehož centr do vápna z pravé strany úspěšně zblokoval Álex Moreno.
34'
První poločas se pomalu chýlí ke svému konci. Šance nechybí, branky však ano.
32'
Kike García se z levé strany dostal prakticky od půlící čáry až do vápna, kde míč zasekl a krásně vyzval ke střele z malého vápna svého spoluhráče ze zálohy Fabiána Orellanu. Ten byl na malém čtverci v obtížné pozici a musel střílet v pádu, takže rozvlnil jen boční síť.
32'
Bébé zahrál v souboji o míč proti Álvarezovi vysokou nohou a nyní už je pískán faul.
29'
Na stadionek v Eibaru, který ani nemá požadovanou kapacitu patnácti tisíc míst k sezení, spadá hustý déšť. Pro hráče obou týmů asi není nic příjemného hrát v takové průtrži mračen, ale nic naplat. Domácí budou zahrávat roh.
27'
Domácí si nepohlídali ofsajd. Bebé si krásně rozuměl s Raúlem de Tomásem, kterému přenechal míč a útočník Raya mu jej poté vrátil. de Tomás zkoušel levačkou obstřelit brankáře a zamířit k jeho pravé tyči, ale o dva metry minul. Akce hezká, střela také!
27'
Ale Abdoulaye Ba ukazuje, že není z cukru, po krátké odmlce vstává a jde se svým spoluhráčům čelit autu Eibaru.
26'
Po rychlém protiútoku, který vedl Kike García, zůstává u levé postranní čáry ležet abdoulaye Ba. Oba dva do sebe pořádně zajeli, Ba navíc dostal ještě v pádu naloženo od nohou soupeře a pokud jsem dobře viděl, tak jej domácí útočník zasáhl v pádu neúmyslně kolenem do hrudi.
25'
Nyní už byl odkop hostí povedenější, hráči v bílém s červeným pruhem mají míč na půli soupeře, kde na ně ale už čekala zformovaná obrana Eibaru.
24'
Cardona kouzlil u levého rohového praporku s míčem a nakonec se dokázal uvolnit, čímž nacentroval míč do vápna. Kike García se nyní podivuje, proč nebyl odpískán rohový kop, nicméně rozhodčí správně ukázali na odkop od branky.
24'
Odkop se ale hostům nepodařil a Cote bude ze střídaček opět zahrávat dlouhý aut. Předtím si ještě vyslechl několik pokynů od svého trenéra.
23'
Domácí si roh pohlídali a už se zase hraje na druhé straně. Centr dnes poměrně aktivního Coteho směřoval zleva znovu do pokutového území, kde ale hráči v tmavě modrém nedokázali vybojovat ani rohový kop.
22'
Bébé dostal na levé straně míč do běhu, ale už se dostal do velkého úhlu. Ani to mu však nebránilo, aby vystřelil a gólman Dmitrović nepředvedl úplně stoprocentní zákrok. Tak tak míč odehrál na rohový kop.
21'
Nyní se zdálo, že si obránce hostí Moreno pomohl proti Garcíovi vysokou nohou, ale sudí nechal hru pokračovat, což se samozřejmě domácímu trenérovi nelíbí.
20'
Domácí nyní zkusili útok středem hřiště, jenže přišel zbytečný útočný faul a tím pádem i ztráta míče.
17'
Toho se ujal Paulo Oliveira a posadil centr naprosto přesně na hlavu Mario Suáreze, který ale svojí hlavičku poslal těsně nad. První velká šance také u hráčů hostí!
17'
Ten se však vrátil rychleji než bumerang a domácí měli hodně práce, aby míč odvrátili alespoň na rohový kop.
16'
Cote nyní raději zahrál malou domů na gólmana Marko Dmitroviće, který ihned odkopává míč daleko za půlící čáru.
16'
Álvaro García nevybojoval míč na Cotem, poté domácího beka ještě poměrně zbytečně fauloval.
15'
De Tomás tentokrát udržel míč na pravé straně, ten se postupným útokem dostal na stranu druhou, kde si ho právě Raúl De Tomás vyměnil s Álexem Morenem, ale druhý jmenovaný dal velice špatný centr, který skončil na prvním hráči soupeře.
14'
Bébé si nyní nepohlídal ofsajd a hra je tak přerušena. Praporek sudího je nahoře, hlavní si toho všiml a píská.
14'
Nebylo místo, kudy by se hosté dostali po pravé straně blíže k domácí brance. Proto se míč postupně vrátil až ke gólmanovi Dimitrevskému.
12'
První faul také od Vallecana, ale přímý volný kop se Eibaru vůbec nevydařil a skončil v chumlu hráčů ve zdi.
11'
A nebylo to vůbec špatné! Balon se postupně dostal až k Rubénu Peñovi, který opět pálil z pravé strany. Míč si našteloval na nohu před vápnem a poté měl smůlu, že jeho dobrá střela chytila opačnou faleš. Gólman se na ní v pádu jen ohlédl.
11'
Domácí celek bude rozehrávat u střídaček dlouhý aut, který vhodil Cote.
10'
Takové střely skončí buď šmudlou k brance nebo pořádným ohrožením gólmana. V případě křižné střely Charlese z pravé strany, a navíc z velkého úhlu, platila první varianta a Dimitrevski neměl s míčem problém.
9'
No a při postupném útoku došlo na středu hřiště k chybě. Bébé dostal na levé straně z hloubi placu dlouhý míč a zřejmě byl v maličkém ofsajdu, ale sudí nechal hru plynout. Když už to vypadalo, že útočník Vallecana půjde sám na gólmana Dmitroviće, tak si v rozhodující chvíli ukopl míč...
8'
Domácí celek se snaží o postupný útok, obránci si vyměňují míč mez sebou.
8'
Cardona opět dostával míč do ulice, ale znovu byl v rychlostním souboji úspěšnější Tito, který ihned zahrál malou domů pro svého gólmana.
7'
Hosté to zkouší znovu po levé straně, ale centr do vápna si tentokrát domácí obrana pohlídala.
6'
Stole Dimitrevski poprvé zachránil svůj tým. Centr Coteho totiž odvrátil Amat jen před sebe, kde byl připravený Marc Cardona. Domácí forvard vystřelil po zemi na vzdálenější tyč, ale gólman Raya se roztáhl a schoval balon v rukavicích.
5'
Hosté rozehráli přímý volný kop nakrátko a Bébé se poté pokoušel o střelu, jenže trefil prvního hráče, který stínoval.
4'
Tak také hosté ukázali první útočnou akci a hned je z toho přímý volný kop. Raúl De Tomás na levé straně před vápnem udělal kličku Álvarezovi, který mu jí zbaštil i s navijákem a nezbylo mu nic jiného, než faulovat.
4'
Tito na levé straně před vápnem na poslední chvíli odkopl míč před Marcem Cantonou, který si dobře nabíhal do uličky.
3'
Každopádně domácí jsou na začátku zápasu výrazně více nebezpečnější.
3'
Cote poslal do pokutového území dlouhý aut. Míč se nakonec dostal až na nohy Rubéna Peñi, kam ho prodloužil Charles, ale záložník Eibaru mířil tři metry nad branku.
2'
Domácí tým zkoušel centr z pravé strany do vápna, ale obrana Vallecana byla na místě a odhlavičkovala balon pryč.
1'

SD Eibar: Dmitrović – Peña, Ramis, Cote, P. Oliveira – Papakouli Diop, Cardona, Orellana, S. Álvarez – Kike García, Charles.
Náhradníci: Riesgo – Escalante, Enrich, De Blasis, León, Milla, Jordán.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Tito, A. Ba, Amat, Á. Moreno – Bébé, Medrán, Mario Suárez, Pozo, Á. García – De Tomás.
Náhradníci: Alberto García – Agbo, Trejo, G. Kakuta, Embarba, Advíncula, Guerra.

Rayo Vallecano:
Nad týmem z Madridu se postupně začínají stahovat mračna a zdá se, že návrat od poslední prvoligové sezony v roce 2015/2016 bude pouze roční epizodou. Rayo loni vyhrálo druhou ligu a postoupilo tak do nejvyšší soutěže, ale nyní bude mít hodně velké problémy s udržením. Aktuálně totiž jsou "Los Franjirrojos" na předposlední pozici se ziskem pouhých 24 bodů z 29 zápasů. Na sedmnáctý Villareal, který ale má zápas navíc, ztrácí Vallecano šest bodů! V posledních deseti zápasech navíc uhrálo Vallecano pouhých pět bodů a je v tomto ohledu jasně nejhorším týmem celé soutěže.

SD Eibar:
Klub, který v roce 2013/2014 vyhrál druhou španělskou ligu a od následující sezony je stabilním účastníkem La Ligy, usiluje o pátou záchranu v pořadí. Ačkoliv se "Armeros", jak se týmu přezdívá, hned v první sezoně mezi elitou záchrana dle postavení v tabulce nevydařila a skončil na 18. místě, nakonec místo něj sestoupilo kvůli finančním problémům Elche. Aktuálně se Eiban nachází na jedenáctém místě tabulky, když má 36 bodů, a na historickou účast v evropských pohárech ztrácí na šestou Valencii jen sedm bodů. Tabulka je hodně vyrovnaná, takže Eibar nemá zcela jistou ani záchranu, když na 18. místo, které je první sestupové, má náskok jen osm bodů.

Poslední zápasy Eibaru:
Levante – Eibar 2:2
Eibar – Valladolid 1:2
Alaves – Eibar 1:1
Eibar – Celta Vigo 1:0
Athletic Bilbao – Eibar 1:0.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u 30. kola španělské Primera Division, která se, stejně jako ostatní evropské klubové soutěže, pomalu chýlí ke svému konci. Zatímco o titulu v podání Barcelony, která má náskok 10 bodů před Atletikem Madrid, o další pozice proběhne ještě tuhý boj. SD Eibar, který je dnes veden jako domácí tým a v tabulce je na 11. místě, se může ještě dostat jak do bojů o Evropskou ligu (ztráta sedm bodů), tak si musí i hlídat místa pod sebou, protože na osmnáctou a první sestupovou pozici má náskok jen osmi bodů. Jeho dnešní soupeř, Rayo Vallecano, naopak potřebuje každý bod, aby z devatenáctého místa uniklo sestupové pasti. Nyní hosté ztrácí na záchranu již pět bodů. Utkání začíná přesně ve 20:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.