La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Eibar - 25. září 2018   20:00

Espanyol
68' Hermoso (Melendo)
1:0
(0:0)
Espanyol
Diego López – Rosales, Ó. Duarte, Hermoso, Vilà – Roca, Darder, Melendo (78. V. Sánchez) – Piatti, Sergio García (C) (61. Iglesias) – Baptistão (70. H. Pérez).
Roberto – Iglesias, Granero, H. Pérez, Naldo, V. Sánchez, Pedrosa.
Munuera – Baena, Alcoba
RCDE Stadium, Barcelona
Eibar
Dmitrović – Arbilla (C), P. Oliveira, Bigas, Cucurella – De Blasis, S. Álvarez (78. Enrich), Jordán, Milla (61. Escalante) – Orellana, Cardona (64. Charles).
Riesgo – Escalante, Diop, Charles, Enrich, Hervías, Peña.

Fotbalisté Espanyolu Barcelona ve velmi neatraktivním utkání porážejí Eibar 1:0, když vytěžili z minima maximum a v takřka jediné příležitosti celého druhého poločasu dokázali udeřit díky hlavičce obránce Hermosa.
90+3'
90+3'
Po Jordánově centru Oliveira hlavičkoval výrazně mimo a okamžitě poté rozhodčí Munuera závěrečným hvizdem ukončil toto utkání!
90+2'
Hosté budou zahrávat ještě jednu standardní situaci na útočné polovině, zřejmě poslední možnost Eibaru na ligový bod.
90+1'
Rozhodčí Munuera oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Střílený centr Iglesiase Dimitrović po teči jednoho z hostujících zadáků vyrazil vedle branky Eibaru.
89'
Hosté zaváhali při bránění a Espanyol zcela zdarma vybojoval rohový kop a možnost držet míč u rohového praporku.
87'
Hosté nejsou schopni si připravit nějakou příležitost a Espanyol zatím poklidně brání jednogólové vedení.
86'
Orellanově centru se domácí ubránili, po odrazu míče ale v držení balónu zůstávají hosté.
84'
Po dlouhém nákopu Arbilly Enrich nedovoleně srazil Duarteho, rozehrávky se ujme Diego López.
82'
Hosté sice jsou v držení míče na útočné polovině, i za nepříznivého stavu ale kombinují velmi pomalu.
80'
Velmi nepřesný hostující nákop na Fabiana Orellanu, po odskoku míče za brankovou čáru bude rozehrávat Diego López.
78'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Víctor Sánchez.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergio Álvarez, přichází Sergi Enrich.
78'
Joan Jordán velmi nepovedeně střílel zpoza pokutového území, míč se sotva dokutálel za brankovou čáru daleko vedle domácí svatyně.
77'
Arbillovu prudkou přihrávku do předbrankového prostoru López neudržel, pomohli mu ale jeho spoluhráči v obraně, kteří odkopli míč do bezpečí.
76'
Orellanův centr doletěl jen K Diegu Lópezovi, ten rozehrává dlouhým výkopem na útočnou polovinu.
74'
Piattiho ošklivě podkopl Bigas, následně se strhla hromadná mela, kromě žluté karty Bigasovi ale další karty rozhodčí Munuera rozdávat nebude.

Pedro Bigas může být rád, že ještě pokračuje v zápase, neboť jeho zákrok volal i po tmavší kartě než je žlutá.
72'
Orellana se nedokázal prosadit na pravém křídle, domácí odkopli míč do zámezí hluboko na soupeřově polovině.
70'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Hernán Pérez.
68'
Espanyol právě vstřelil branku!
Rohový kop Dardera se ještě neujal, odraženého míče se ale ujal Melendo a posadil jej na hlavu MARIA HERMOSA, jenž nezadržitelně hlavičkoval k tyči hostující branky! Fotbalisté Eibaru se poté mohutně rozčilovali směrem k hlavnímu rozhodčímu, k žádnému prohřešku ale v pokutovém území rozhodně nedošlo a branka je zcela regulérní!
67'
Iglesias si v pokutovém území zpracoval šikovný oblouček Melenda, do zakončení jej ale nepustil Oliveira a Espanyol bude pokračovat rohovým kopem.
66'
Joan Jordán vidí žlutou kartu za zbytečné podražení Rocy ve středu hřiště.
64'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Marc Cardona, přichází Charles.
63'
Po jednom ze soubojů je zraněný Marc Cardona, hostujícího útočníka trápí zřejmě vykloubené rameno a v zápase určitě pokračovat nebude.
62'
Nový muž v domácí jedenáctce Borja Iglesias vysunul do pokutového území Pabla Piattiho, ten se sám poněkud vytlačil z dobré střelecké pozice a poté slabé zakončení namířil jen do brankáře Dimitroviće, ten snadno zasáhl.
61'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Gonzalo Escalante.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergio García, přichází Borja Iglesias.
60'
Leo Baptistao vidí žlutou kartu za sražení Jordána zezadu.
59'
Marko Dimitrović velmi dobře přečetl hru a vyběhl daleko z branky pro nákop Rocy, u míče byl dříve než Leo Baptistao a dokázal odhlavičkovat balón do bezpečí.
57'
Rohový kop si do statistik připsali také hosté, ani jejich centr ale nepřinesl ohrožení brankáře Lópeze.
55'
Sergio García dostal výborný pas za hostující obranu a v takřka gólové příležitosti jej výborným zákrokem dokázal ubránit Pedro Bigas.
54'
Rohový kop pro domácí, centr ale snadno stáhl do svých rukavic brankář Dimitrović.
52'
Pablo Piatti vystřelil dokonce z vlastní poloviny, míč ale doskákal daleko vedle branky Eibaru.
51'
Piatti na levém křídle nasadil jesličky De Blasisovi, tomu ale při bránění vypomohl útočník Cardona a Piattiho zastavil.
49'
Sergi Darder se pokusil překvapit Dimitroviće z dobrých třiceti metrů, vysoko ale přestřelil.
47'
Z následného rohového kopu už hosté nedokázali nikterak ohrozit brankáře Espanyolu.
46'
Hned po půlminutě hry ve druhém poločase hosté dokázali poprvé vystřelit na bránu, Cardona to zkoušel od rohu pokutového území pod břevno, brankář López konečky prstů vytáhl míč nad branku.
46'
Oba trenéři se během přestávky rozhodli nevyužít možnosti změn v sestavách a pokračuje se tedy v zahajovacích jedenáctkách.
46'
Podle očekávání přesně s uplynutím pětačtyřicáté minuty rozhodčí Munuera odpískal konec prvního poločasu, který postrádal veškerou atraktivitu a není tak divu, že skóre zůstává bezbrankové.

Během prvního dějství jsme viděli jen sedm střeleckých pokusů (4-3), přičemž na branku mířily jen tři domácí a se všemi si brankář Dimitrović dokázal poradit.
45'
45'
Hraje se už poslední minuta prvního poločase a dá se očekávat, že nastavovat se vůbec nebude.
45'
Po hostující ztrátě míče Espanyol podnikl rychlejší přechod na útočnou polovinu, centr Lea Baptistaa ale doletěl přímo k brankáři Dimitrovićovi.
43'
Trocha volného prostoru pro hosty, De Blasis potáhl míč po útočné polovině a kolmicí jej předal Orellanovi, chilský fotbalista z pravé strany střílí do boční sítě.
41'
Rosalesův centr před hostující branku jednoduše odkopává Pedro Bigas.
40'
Piatti zakroutil svůj centr přímo ke srbskému brankáři Eibaru.
39'
Melendo byl stažen Sergiem Alvarezem na hostující polovině, Espanyol bude disponovat standardní situací.
37'
Roberto Rosales, pravý obránce v Espanyolu hostující z Málagy, se protáhl po pravém křídle a naběhl si na zpětnou lobovanou přihrávku Lea Baptistaa, míč ale nabral rychlý odskok od země a blíže k němu měl brankář Dimitrović.
35'
Eibar už se znovu usadil na polovině Espanyolu, hostující rozehrávky jsou ale příliš zdlouhavé.
33'
Cucurella si u levé postranní čáry dobře zpracoval dlouhé přenesení hry, potáhl míč k pokutovému území, kde se k němu balón odrazil zpět a Cucurella následně střílel, levačkou ale zhruba o půl metru přestřelil břevno domácí branky.

Jednalo se o zatím nejzajímavější útočnou akci Eibaru.
31'
Další chyba hostů v rozehrávce na vlastní polovině, Darder hledal rozběhnutého Piattiho, přihrávka ale neprošla přes bránícího Oliveiru.
29'
Rosales po pravém křídle vysunul Lea Baptistaa, ten si všiml před brankou naprosto osamoceného Pabla Piattiho a adresoval mu přesnou přihrávku, Argentinec ale absolutně nezvládl první dotyk s míčem, který mu odskočil od kopačky a bylo po šanci. Přitom to mohla být takřka tutovka pro Espanyol.
27'
Při další zdlouhavé rozehrávce Eibaru už se z hlediště ozývá značný pískot.
26'
Hosté zatím častěji drží míč, domácí ale jsou přímočařejší a také nebezpečnější, byť to platilo zejména o prvních deseti minutách.
24'
Sergio Garcia v osobním souboji zasáhl loktem do obličeje Pedra Bigase a vidí žlutou kartu.
22'
Po jedenadvaceti minutách si domácí fanoušci tradičně dlouhým potleskem připomínají bývalého kapitána týmu Daniela Jarqueho, nejinak je tomu i dnes. Jarque v srpnu 2009 náhle zemřel na hotelovém pokoji ve svých 26 letech.
21'
Orellanův centr přes nohu doletěl za domácí branku.
20'
Souhra Didaca Vily s Piattim byla odsouzena k neúspěchu, neboť někdejší argentinský mistr světa do 20 let byl přistižen v postavení mimo hru a jeho následný centr tak už postrádal jakoukoliv důležitost.
18'
Cucurrellův centr snadno zachytává brankář Diego López.
17'
Do utkání se vkradla řada nepřesností na obou stranách a v posledních minutách sledujeme velmi nezajímavé dění ve středu hřiště.
15'
Neúspěšná souhra hostů u levé postranní čáry, Eibar ale bude ještě vhazovat.
13'
Rosalesův centr se v pokutovém území pokusil zpracovat Sergio García, Arbilla mu ale dokázal míč ukopnout.
12'
Sergio García ale centroval přímo do srbského brankáře Eibaru.
11'
Pablo Piatti vybojoval nedovolený zákrok u rohu pokutového území Espanyolu, domácí se mohou znovu nastěhovat před Dimitroviće.
9'
Tentokrát se hostující defenziva otevřela před Sergim Darderem, ten obešel Oliveiru a svůj individuální průnik zakončil střeleckým pokusem zpoza pokutového území, brankář Dimitrović dokázal míč nadvakrát zkrotit pod svoji kontrolu.
7'
O pár momentů později Pablo Piatti obral o míč jednoho z hostujících hráčů nedaleko pokutového území Eibaru a okamžitě vypálil tvrdý projektil, který brankář Dimitrović perfektně vyráží k postranní čáře!
7'
První takřka stoprocentní příležitost měl Espanyol! Melendo potáhl míč po útočné polovině, hostující obrana se před ním pouze stahovala a Melendo našel dálnici pro přihrávku nabíhajícímu Baptistaovi, ten tváří v tvář brankáři Dimitrovićovi míjí branku!
6'
Orellana se zmocnil míče po domácí ztrátě u vlastního pokutového území, ke střeleckému zakončení jej ale nepustil Duarte.
4'
Orellana posunul míč Millovi na levé křídlo, ten ale přes bránícího Rosalese nedokázal odcentrovat a bude se pouze kopat od domácí branky.
2'
Hosté vybojovali první rohový kop, stoper Pedro Bigas ale v tísni nedokázal dobře zakončit.
1'
Espanyol hraje tradičně v modro-bíle pruhovaných dresech, hosté oblékli tmavě zelenou sadu.
1'

Espanyol Barcelona: Diego López – Rosales, Ó. Duarte, Hermoso, Vilà – Roca, Darder, Melendo – Piatti, Sergio García – Baptistão.
Náhradníci: Roberto – Iglesias, Granero, H. Pérez, Naldo, V. Sánchez.

SD Eibar: Dmitrović – Arbilla, P. Oliveira, Bigas, Cucurella – De Blasis, S. Álvarez, Jordán, Milla – Orellana, Cardona.
Náhradníci: Riesgo – Escalante, Diop, Charles, Enrich, Hervías, Peña..
Hezký večer při sledování přenosu úvodního zápasu šestého kola španělské La Ligy, Espanyol Barcelona přivítá Eibar.

Espanyol v dosavadních pěti kolech uhrál sedm bodů, když ke dvěma výhrám i prohrám přidal jednu remízu. V domácím prostředí je Espanyol zatím stoprocentní, dokázal zde porazit Valencii 2:0 i menší valencijský tým Levante 1:0.

Trenér Rubi zatím marně hledá stabilního střelce, v pěti zápasech totiž ještě ani jeden hráč Espanyolu nedal více než jednu branku.

Eibar disponuje shodnou zápasovou bilancí jako hostitelé dnešního zápasu, tedy 2-1-2. Úvod sezóny přitom Eibaru vyšel prachbídně, po domácí prohře 1:2 s Huescou tým podlehl i Getafe na jeho stadiónu 0:2 a až poté Los Armeros začali získávat body. Domácí výhry nad San Sebastian (2:1) a Leganes (1:0) olemovaly cennou remízu 1:1 na hřišti Atlética Madrid. Shodou okolností ale ani Eibar nemá hráče, který by v úvodu sezóny vstřelil alespoň dvě branky.

V obou vzájemných zápasech se loni radovali fotbalisté Eibaru, na domácím trávníku zvítězili 3:1 a na tom soupeřově 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.