La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Eibar - 24. srpna 2018   20:15

Getafe
18' Ángel Rodríguez (Jaime Mata) • 90' J. Molina (Ndiaye)
2:0
(1:0)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González (C), Antunes – Portillo, Arambarri, Nemanja Maksimović, Alejo (71. Ndiaye) – Ángel Rodríguez (86. Cabrera), Jaime Mata (79. J. Molina).
Chichizola – Cabrera, Šibasaki, Ndiaye, Guardiola, R. Ibáñez, J. Molina.
Medié – Barranco, Méndez
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Eibar
Dmitrović – Peña, P. Oliveira, Arbilla, Ángel Valdés – Jordán (83. Bébé), Escalante (C), Diop – Enrich, Kike García (75. Charles), Milla (66. Hervías).
Y. Rodríguez – Bigas, S. Álvarez, Cardona, Bébé, Hervías, Charles.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 2:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 14:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Getafe, které napravilo zaváhání z minulého kola, dnes si totiž připisují tři body za vítězství 2:0. Hodně důležitou branku vstřelil v prvním poločase Ángel, přičemž se dlouho zdálo, že tato branka bude zároveň jediná v dnešním zápase. Minutu před vypršením základní hrací doby se ale prosadil Molina, který tak rozhodl o tom, že tři body zůstanou v Madridu.
90+5'
90+5'
Domácí ještě mohli zvýšit vedení, tentokráte se ale vyznamenal brankář Dmitrović, jenž zakročil za cenu rohového kopu.
90+4'
Eibar se ještě za každou cenu snaží vsítit kontaktní branku, stále ale naráží na pozornou obranu soupeře.
90+3'
Amathovi se nepodařilo procedit míč na Damiána, nicméně to nemusí tolik vadit, neboť se hostující Oliveira zbytečně zbavil míče.
90+2'
Nyní to budou mít hostující hráči hodně složité, prohrávají totiž už o dvě branky. Na tyto trefy nezbývá už moc času.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Getafe právě vstřelilo branku!
Domácí se s vysokou pravděpodobností dočkají vítězství, několik minut před koncem vedou o dvě branky! Amath pláchl po pravém křídle, načež naservíroval přihrávku vedle sebe na JORGEHO MOLINU, který nadvakrát dopravil míč do sítě. Vydařené střídání domácího lodivoda!
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Getafe si stále drží hubené vedení, které by se brzy mohlo proměnit ve vítězství.
88'
Mohlo být vyrovnáno! Enrich si počkal na náběh zcela volného Charlese, který ale v pádu nedokázal kloudně trefit balón. Faktem je, že přihrávka na prvně jmenovaného směřovala do jasného ofsajdu.
87'
Nakonec z toho byl zisk ještě jednoho rohu, nicméně ani ten nepřinesl nic závratného. Getafe ale i nadále obléhá šestnáctku soupeře.
86'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Leandro Cabrera.
86'
Amath si troufl na hodně drzý manévr kolem Oliveiry, který mu ale vyšel z části. Getafe si po delší době vyzkouší rohový kop.
85'
Nyní si domácí obrana naprosto nepohlídala Diopa, který měl na zakončení moře času. To mu ale naopak uškodilo, neboť zamířil vysoko nad.
84'
Charles se dožadoval rohového kopu, který nakonec pro svůj celek vybojoval. Míč se kroutil směrem do branky, u bližší tyče zasáhl Dakonam.
83'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Bébé.
79'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Jorge Molina.
78'
Mezitím se hlavní sudí rozhodl nařídit další krátkou přestávku na doplnění tělních tekutin. Nutno podotknout, že ve Španělsku panuje horké počasí.
77'
Odpovědnost na sebe vzal Jordán, který sice obstřelil zeď, míč ale zaplul daleko nad branku. Soria nemusel vůbec zasahovat.
76'
Nyní budou mít hosté slušnou šanci na srovnání stavu. Eibar si totiž vybojoval přímý kop z velmi dobré vzdálenosti od branky.
75'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Charles.
74'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Eibaru se nedaří dostat do žádného souvislého tlaku, naopak domácí jsou v posledních vteřinách častěji u míče.
73'
Střídající Amath se okamžitě zapojil do útočného výpadu svého celku, jeho kolega Ángel ale nedokázal vybojovat ani autové vhazování.
72'
Ukázkovým způsobem nyní zapracoval Dmitrović, který hodně zariskoval, avšak obhození protihráče mu vyšlo na jedničku.
71'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Amath Ndiaye.
70'
Momentálně nesledujeme zrovna atraktivní pasáž utkání, většinu času vidíme souboje uprostřed hrací plochy.
69'
Soria nespěchal s výkopem, naopak pošetřil několik cenných vteřinek. Následně míč skutečně poslal na druhou stranu hrací plochy.
68'
Kike vybojoval další rohový kop, pro Eibar v dnešním utkání už čtvrtý. Centr směřoval k hranici malého vápna, kde nezasáhl nikdo ze zúčastněných.
67'
Aby toho nebylo málo, tak jsme po delší době viděli nedovolený zákrok, po kterém na zemi skončil Portillo. Vše se obešlo bez žluté výstrahy.
66'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Pablo Hervías.
65'
Peňa ještě vracel míč do nebezpečného prostoru, kde musel zasahovat brankář Soria. Jeho nekompromisní odkop skončil v hledišti.
64'
Damián si vzal na starost exekuci volného kopu z velké vzdálenosti. Domácí to nakonec zkusili cvičeným signálem, načež Dakonam hlavičkoval nad.
63'
Ángel sice neuspěl v hlavičkovém souboji proti Arbillovi, hostující obránce ale odklidil míč pouze za postranní čáru.
62'
Hráčům v bílém to nyní nevyšlo středem hrací plochy, Soria si tak s přehledem pohlídal volný balón. Getafe výrazně zabralo.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Eibar se stále nemůže dostat k vyrovnávací brance. Do konce ale zbývá dostatek času.
60'
Maksimović se dostal s míčem do volného prostoru, hlavní sudí ale akci přerušil, neboť viděl drobný faul napadajícího Ángela.
59'
Getafe se snad poprvé ve druhém poločase dostalo k opačné šestnáctce, Ángelova přízemní nabídka ale skončila v náruči Dmitroviće.
58'
Arbilla to nyní nevyřešil vůbec dobře, neboť z vlastní poloviny hledal Kikeho, který se ale na poslední chvíli hnul opačným směrem.
57'
Enrich se prezentoval dobrým pohybem, načež to dalším centrem zkoušel Peňa. Do dráhy letu míče se ale postavil González.
56'
Už se zdálo, že se Kike dostane k odraženému míči, nakonec skvěle zasáhl Dakonam, který opět musel řešit situaci u své šestnáctky.
55'
K balónu se postavil Jordán, který zkoušel kroutit míč do malého vápna. Centr měl ideální výšku, nakonec ho ale odklidil Arambarri.
54'
Enrich urychleně hodil míč zpět do hry, na což soupeř nestačil zareagovat. González si musel pomoct dalším nedovoleným zákrokem.
53'
Ángelova nabídka sice doskákala na místo určení, tam si ale nejlépe počínal Dakonam, který poslal míč do bezpečnějšího prostoru.
52'
Obrovská šance Eibaru! Na centrovaný balón si naskočil Enrich, jehož hlavička jen o vlásek minula vzdálenější tyč.
51'
Tentokráte to u své šestnáctky zvládl kapitán González, který raději poslal míč na jistotu za brankovou čáru. Rohový kop pro Eibar.
50'
Dakonam si všiml na levém křídle volného Antunese, na kterého okamžitě poslal centrovanou přihrávkou. Hosté ale výborně napadají rozehrávku.
49'
Getafe to zkoušelo po levém křídle, Portillo ale nebyl včas u míče, což hrálo do karet Peňovi. Eibar si vybojoval další aut.
48'
Jordán se postaral o rozehrávku standardky z velké vzdálenosti, jeho centr ale pouze proletěl do zámezí. Soria bude vykopávat.
47'
Getafe začíná úplně stejně, jako v prvním poločase. V úvodních vteřinách přichází faul za žlutou, což se hodně nelíbilo trenérovi domácích.
46'
Žlutou kartu dostává Iván Alejo (Getafe CF).
46'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně bojovnou podívanou. Úvodní minuty byly plné nedovolených zákroků, na vážnější zakončení jsme čekali necelých dvacet minut. Getafe dokázalo zužitkovat jedinou vyloženou šanci, a sice se o ní postaral Ángel, který tak poslal svůj celek do poločasového vedení. Eibar byl postupem času více na balónu, Soria ale nemusel řešit nic vážného.
45+3'
45+2'
González musel vypomoci na levé straně, kde odkopl míč před napadajícím Jordánem. Eibar si ještě vyzkouší autové vhazování zprava.
45+1'
Dlouhý nákop měl najít Ángela, který se nakonec k míči vůbec nedostal. K výkopu se tak opět dostane znuděný Dmitrović.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
43'
Nyní se Ángelovi podařilo poslat na Kikeho velice povedený centr. Druhý jmenovaný se vyhoupl do vzduchu, míč ale poslal na horní síť.
42'
Ángel poslal do pokutového území dalekonosný hod, který si ale Kike nedokázal ideálně zpracovat. Posléze si faulem pomohl Maksimović.
41'
Ángel musel jednat opravdu rychle, neboť za ním číhal Alejo. Následně se do zakončení dostal Diop, který ale zamířil na tribunu.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Výrok pomezního potvrdilo také VAR, může se tak pokračovat ve hře. Dmitrović se bude svým nákopem pokoušet najít urostlého Enricha.
38'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop celku z Madridu. V pokutovém území se utvořil menší zmatek, po kterém pomezní odmával ofsajd Matovi.
37'
Střídat se nebude, alespoň prozatím. Arambarri se totiž vrátil na hrací plochu, mezitím bude Soria rozehrávat od své branky.
36'
Arambarri odešel po svých za postranní čáru, kde se ještě podrobí dalšímu ošetření. Hráči v modrém budou hrát chvíli v početní nevýhodě.
35'
Nakonec se jednalo o středopolaře Arambarriho, který má menší problémy s pravou nohou. Okamžitě se tak začal rozcvičovat Šibasaki.
34'
Obrázek hry se nikterak nemění. Stále sledujeme hodně bojovné představení což nyní odnesl jeden z domácích. Na hrací plochu přispěchali lékaři.
29'
Hodně drze se pokoušel podél autové čáry prodrat Portillo, jehož cestičku vpřed mu přesekl Peňa. I tak si domácí vyzkouší další z řady autů.
28'
Samotné exekuce se ujal Suárez, který vyslal míč na Aleja. Druhý jmenovaný posílal do vápna střílený centr, který ale nebyl nebezpečný.
27'
Tentokráte na levém křídle pracoval s míčem Portillo, který našel na druhé straně Aleja. Domácí si vybojovali další autové vhazování.
26'
Escalante se dostal do nezáviděníhodné situace, ze které "vybruslil" na jedničku. Jeho zákrok skluzem byl v rámci pravidel.
25'
Antunes se dokázal zorientovat v přehuštěném prostoru, následně to ale zbytečně zkoušel z velké vzdálenosti. Výsledkem je komické zakončení.
24'
Přenesení hry našlo na levém křídle osamoceného Millu, který si ale hodil míč daleko od kopačky, načež výborně zakročil Dakonam.
23'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut. Dlouhou dobu jsme čekali na první střelecký pokus, hned ten první domácí zužitkovali, což rozhodně není dobrá zpráva pro Eibar.
22'
Getafe se dožadovalo odpískání faulu na Gonzáleze, hlavní sudí si předchozího zákroku ale nevšiml. Hosté pokračují v držení míče.
21'
Kike se sice jako první dostal k míči, místo střely ale ještě hledal volné spoluhráče, což bylo jednoznačně špatné řešení akce.
20'
Kike si chtěl na pravém křídle narazit s Jordánem, tento záměr ale přečetl pozorný Antunes, jenž odklidil míč do bezpečí.
19'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme nemuseli čekat ani dvacet minut. Tentokráte jsou na tahu hosté, kteří okamžitě kombinují na útočné polovině.
18'
Hlavní sudí nechal hru plynout, což hrálo domácím do karet! Mata výborně pracoval v souboji s protihráčem, načež předložil ÁNGELU RODRÍGUEZOVI. Tento forvard bezpečně uklidil míč k pravé tyči, Dmitrović byl na jeho pokus krátký.
18'
Mata se konečně prosadil ve vzdušném souboji, následný odražený míč skončil v zámezí. Bylo to ale s tečí hostujícího zadáka.
18'
Suárez se pokoušel poslat do pokutového území nadýchaný centr, který narazil pouze na prvního protihráče. Eibar podnikl rychlý kontr, na jehož konci byla Millova rána nad branku.
17'
Jenomže záhy je tu další faul, tentokráte od hostujícího Diopa, který zcela evidentně zatáhl Aleja. Domácí okamžitě rozehráli standardku.
16'
Antunes si dával s provedením autu hodně načas, nakonec si vybral naběhnuvšího Portilla, který se dokázal vymanit ze sevření.
15'
Dakonam si počínal hodně zkušeně, napadajícího Kikeho vůbec k míči nepustil. Uvidíme odkop od branky Getafe.
14'
I nadále sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Ve vzduchu si loktem pomáhal Arambarri, hlavní rozhodčí tento faul ale neviděl.
13'
Alejo si gestem ruky řekl o přihrávku od brankáře, odkop skutečně mířil na levého křídelníka, který ale neodhadl odskok balónu.
12'
Mata se rovněž po jednom ze soubojů ocitl na zemi, hlavní sudí tentokráte nechává pokračovat ve hře. U balónu je záložní řada Eibaru.
11'
Na hrací ploše skončil hostující Jordán, který si nakonec vymodlil standardní situaci. Bude to nějakých třicet metrů od branky.
10'
Arbilla vyvezl hrací předmět k blízkosti půlící čáry, kde si ale neporozuměl s Ángelem. Míč tak skončil až za postranní čárou.
9'
Tentokráte se v ofsajdovém postavení zjevil hostující Enrich, který si je svého brzkého náběhu za obranu vědomý.
8'
Alejo se ocitl proti přesile protihráčů, míč tak raději poslal vedle stojícímu Gonzálezovi, který pro změnu přenesl hru na Portilla.
7'
První vážnější situace tohoto zápasu. Sám na branku totiž uháněl Mata, který byl faulován. Hlavní sudí ale odpískal ofsajd domácího forvarda.
6'
Eibar zkoušel zaútočit středem hrací plochy, Kike se ale daleko s míčem nedostal. Ještě před velkým vápnem ho odzbrojil Dakonam.
5'
Nedovolený zákrok také na druhé straně, postaral se o něj Diop, který hodně tvrdě přišlápl Arambarriho. I tady se mohlo žlutit.
4'
K rozehrávce standardní situace se postavil Jordán, který to zkusil centrem do šestnáctky. Nejvýše ve vzduchu byl domácí González.
3'
Milla je i nadále na hrací ploše, nakonec to nevypadá na nic vážného. Z opakovaného záběru to ale vypadalo, že by se mohlo ošetřovat.
2'
Pro Getafe určitě nemilá zpráva, jeden z obránců bude zápas dohrávat se žlutou kartou. To je příjemná informace pro forvardy Eibaru.
1'
Tak to byla hodně rychlá žlutá karta, kterou vyfasoval domácí zadák Dakonam. Ten v hlavičkovém souboji sestřelil Millu.
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
SD Eibar

Fotbalisté Eibaru se i v loňské sezóně umístili v horní polovině tabulky, konkrétněji na deváté pozici. Tento celek ale nevstoupil do sezóny vůbec dobře, v prvních kolech se dokonce ocitl v sestupovém pásmu. Poté ale Eibar výrazně zabral, což se pochopitelně promítlo na postavení v tabulce. Hostující tým dnešního utkání nakonec nasbíral jednapadesát bodů, účast v evropských pohárech mu ale unikla o sedm bodů. Eibar nezvykle trápila hodně propustná defenzíva, která ale byla jednou z nejlepších v celé soutěži. Nejlepším střelcem tohoto celku byl Brazilec Charles, který v lize nasázel osm branek. Eibar nevstoupil do letošního ročníku tou správnou nohou, v úvodním kole podlehl na vlastním stadionu nováčkovi soutěže z Huescy poměrem 1:2.
Getafe CF

Na opačné straně se nachází Getafe, které v minulé sezóně skončilo na osmé pozici, tedy na prvním místě, které nezaručuje žádnou účast v Evropě. Getafe podávalo celý ročník velice sympatické výkony, které bude jistě chtít předvádět i v letošní sezóně. Getafe se prezentovalo velice dobrou defenzívou, která byla například lepší než ta Realu Madrid. Hostující tým dnešního utkání má za sebou sedm přípravných utkání, přičemž ani jednou neprohrál. V posledních čtyřech zápasech sice přišly tři remízy, avšak Getafe opět spoléhalo na výbornou defenzívu, která za celou přípravu inkasovala pouze čtyři branky. Getafe má za sebou úvodní souboj proti Realu Madrid, ve kterém ale nepodalo vůbec dobrý výkon. Bílý balet nakonec zvítězil 2:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu druhé kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Getafe CF a SD Eibar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.